X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wróżenie z wykresów- czarownice w oparach absurdu
Odpowiedz

Wróżenie z wykresów- czarownice w oparach absurdu

Oceń ten wątek:
  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelcia wrote:
    Mianowicie, czy któraś z Was Wiedźmy wie co to jest za zielsko?????



    83636cc99dd7856fmed.jpg

    Na moje oko to oregano. Mam taką samą roślinkę od babci i tak mi powiedziała. :)
    W sklepach widziałam różne odmiany oregano i tej akurat nie, ale na chwilę obecną wierzę babci (ona też roślinkę dostała od kogoś), chyba że mnie ktoś wyprowadzi z błędu. Też jestem ciekawa.

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna87 wrote:
    Jest tu jakiś baranek, żeby mógł tej lasce odpisać ;p?

    Hihi Lauda miałam to samo, chciałam coś napisac, ale uznałam, ze nie mogę, jestem wszakże Rybą!


    Już za późno. :( ;) Wątek zniknął. Chyba małe zainteresowanie i jak widziałam jedna osoba wyśmiała.

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hello agentki:)

    ależ sie nasmiałam z waszych perełek:)...swoją drogą głupota przedstawicielek mojego gatunku poraża mnie już nie na żarty, jeszcze chwilę będę łazić ze spuszczonym łbem na ulicy , wstyd i żenada i w ogóle same dno i wodorosty:)

    zrobiłam sobie maraton historycznych filów do 4 rano:):) mam wrażaenie, ze zaraz Tristan wyskoczy mi z łazienki:):) hmmm fajnie by było:):)

    a do zielska to nie bazylia na pewno bo pożeram jej tony więc rozróżniam:)
    stawiam na melisę albo mięte jest wiele gatunków :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma80 wrote:
    Na moje oko to oregano. Mam taką samą roślinkę od babci i tak mi powiedziała. :)
    W sklepach widziałam różne odmiany oregano i tej akurat nie, ale na chwilę obecną wierzę babci (ona też roślinkę dostała od kogoś), chyba że mnie ktoś wyprowadzi z błędu. Też jestem ciekawa.

    Oregano by i pasowało, ale ma łodygę czterokanciastą, a moje na złość nie. Cała reszta w zasadzie pasuje. Nawet porównywałam zapach z takim ze słoika i może i podobnie pachniuje. Nie wiem, bo cały górny odcinek układu oddechowego mam przesiąknięty już tym zielskiem :D
    Przynajmniej mam przeczyszczone drogi oddechowe od tych wszystkich olejków eterycznych :)
    Ale będę zdrowa....

    W każdym razie zakładam, że to to, tym bardziej, że jak pisze wujek google: "W owocach obecny śluz". Może doczekam się na owoce i będę miała dodatkową porcje śluzu :P

    Emma, a czy Ty tego używasz, że tak zapytam.

    P.S.
    Nawet jeżeli jest to jakiś niewiadomocosik, i nie koniecznie nadaje się na herbatki,to odkryłam, że warto go wąchać np. w przypadku kataru. Działa jak Aromatol.
    Coś czuję, że chyba rozkręcę biznesik jakiś na tej roślince :P

    Muszę ją teraz jakoś fachowo nazwać, może np. Amelia eximius (co oznacza dokładnie to, że: Amelcia jest niepospolita, fenomenalna, nieziemska i niesamowita) :P

    Ahhhhh




  • lauda. Autorytet
    Postów: 2429 3543

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uważaj. Biznes roślinkowy może być karany :D :D :D

    atdc20mmxp7m5026.png
  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelcia wrote:

    W każdym razie zakładam, że to to, tym bardziej, że jak pisze wujek google: "W owocach obecny śluz". Może doczekam się na owoce i będę miała dodatkową porcje śluzu :P
    Ja na razie owoców się nie doczekałam, a mam już to dosyć długo. Tak, że lepiej się nastaw na jakiś wiesiołek, czy len. ;)

    Amelcia wrote:


    Emma, a czy Ty tego używasz, że tak zapytam.
    Zdarzyło się, że użyłam jako świeżej przyprawy do dań gdzie można dać oregano. Jakieś leczo, czy np. do marynaty ziołowej.

    Amelcia wrote:

    P.S.
    Nawet jeżeli jest to jakiś niewiadomocosik, i nie koniecznie nadaje się na herbatki,to odkryłam, że warto go wąchać np. w przypadku kataru. Działa jak Aromatol.

    Nie próbowałam do herbatki, jakoś wydawało mi się, że nie pasuje. Chociaż może... :)

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lauda. wrote:
    Uważaj. Biznes roślinkowy może być karany :D :D :D

    Liczę się z tym. Jednak na wszelki wypadek wcześniej zaopatrzyłam się już w konkretne znajomości na policji :)
    Siedzieć nie pójdę, nie lękaj się, o luba :P

    Poza tym jako znanego przyrodnika (jakowym zaraz się uczynię) nie mogą mnie wsadzić, gdyż całe środowisko naukowe będzie za mną obstawało. A powiem więcej, nawet GAJA się przyłączy, a jak wiemy, oni wszystko potrafią wywalczyć :P


    lauda. lubi tę wiadomość

  • lauda. Autorytet
    Postów: 2429 3543

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma80 wrote:
    Na moje oko to oregano. Mam taką samą roślinkę od babci i tak mi powiedziała. :)
    W sklepach widziałam różne odmiany oregano i tej akurat nie, ale na chwilę obecną wierzę babci (ona też roślinkę dostała od kogoś), chyba że mnie ktoś wyprowadzi z błędu. Też jestem ciekawa.

    Na moje oko to jest to zielsko z poniższego bloga. Nazywane miętą meksykańską lub kubańskim oregano

    http://cynamonowachata.pl/mieta-meksykanska/

    Emma80 lubi tę wiadomość

    atdc20mmxp7m5026.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma80 wrote:
    Nie próbowałam do herbatki, jakoś wydawało mi się, że nie pasuje. Chociaż może... :)

    No nie pasuje, nie pasuje, nawet jest dziwnie-dziwne w smaku. Ale myśląc, że teściowa się zna, i jest to melisa - wypiłam razem z miętą zaparzone w moim ekstra imbryczku z owada :) Jak widać żyję, chociaż nie wiem, czy do końca w porządku ma się mój rozum - śmiem powątpiewać.

  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lauda. wrote:
    Na moje oko to jest to zielsko z poniższego bloga. Nazywane miętą meksykańską lub kubańskim oregano

    http://cynamonowachata.pl/mieta-meksykanska/

    Dzięki Lauda. :)

    A więc: mięto-oregano. ;)

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelcia wrote:
    No nie pasuje, nie pasuje, nawet jest dziwnie-dziwne w smaku. Ale myśląc, że teściowa się zna, i jest to melisa - wypiłam razem z miętą zaparzone w moim ekstra imbryczku z owada :) Jak widać żyję, chociaż nie wiem, czy do końca w porządku ma się mój rozum - śmiem powątpiewać.

    Na cytowanym przez Laudę blogu piszą, że do herbatki jak najbardziej. :)
    Znaczy się - co kto lubi. :)

    Dobrze wiedzieć, że ma działanie prozdrowotne.

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • Basik122 Autorytet
    Postów: 2557 2013

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lauda. wrote:
    Basik... ja Ci dobrze radzę, patrząc na Twój wykres i "wystrzał armatni" też zjedz rybę :D ;D
    Wczoraj jadłam na obiad łososia. A teraz Pytanie do was: Czy dobrze zrobiłam jedząc łososia czy teraz na 100% będę w ciąży?
    ;-) ;-) :-D :-D

    dqpr20mmcbujwt6y.png
    200906101770.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niewiasty, właściwie to wszystko teraz pasuje. Miętoregano :) Tyż piknie :P
    Dziękuję Wam o sprytne i uczynne grzebaczki internetowe.
    :D

    Edit:
    Cytat z nastrojowego ogrodu:
    "Jednym z takich odkryć jest kubańskie oregano. To niezwykła mięsista, krucha bylina wykorzystywana w kuchni jako zioło, ze względu na swój aromat podobny do oregano, tymianku, mięty i melisy. W smaku przyjemnie aromatyczna i odświeżająca.

    Piękny intensywny aromat wydziela się intensywniej gdy pogłaszczesz liście lub choćby powietrze wokół nich.
    Pochodzi z Południowej i Wschodniej Afryki.
    Inne nazwy: francuski tymianek, wielki tymianek, hinduska mięta, meksykańska mięta, hiszpański tymianek, matka ziół, królowa ziół, melisa zimozielona."

    Wszystko pasuje :D :D :D



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2015, 13:26

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basik122 wrote:
    Wczoraj jadłam na obiad łososia. A teraz Pytanie do was: Czy dobrze zrobiłam jedząc łososia czy teraz na 100% będę w ciąży?
    ;-) ;-) :-D :-D

    Myślę, że makrela ma większą moc rażenia, ale łosoś od biedy też może być i będziesz w ciąży na procent siedemdziesiąt pinć.

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejna perła?

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/kalendarz-ksiezycowy,1413,1.html

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • Basik122 Autorytet
    Postów: 2557 2013

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:
    Myślę, że makrela ma większą moc rażenia, ale łosoś od biedy też może być i będziesz w ciąży na procent siedemdziesiąt pinć.
    Pyndze po makrelę....

    Maczek, lauda. lubią tę wiadomość

    dqpr20mmcbujwt6y.png
    200906101770.png
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma80 wrote:
    Kolejna perła?

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/kalendarz-ksiezycowy,1413,1.html


    Eeeeee... Przeczytałam pierwszą stronę i już nie chcę więcej.

    Równie skutecznie musi być lanie gorącym woskiem - jak Ci wyjdzie obła ciapa, to dziewczynka, a jak coś będzie sterczeć, to chłopiec.

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelcia wrote:
    Cytat z nastrojowego ogrodu:
    "Jednym z takich odkryć jest kubańskie oregano. To niezwykła mięsista, krucha bylina wykorzystywana w kuchni jako zioło, ze względu na swój aromat podobny do oregano, tymianku, mięty i melisy. W smaku przyjemnie aromatyczna i odświeżająca.

    Piękny intensywny aromat wydziela się intensywniej gdy pogłaszczesz liście lub choćby powietrze wokół nich.
    Pochodzi z Południowej i Wschodniej Afryki.
    Inne nazwy: francuski tymianek, wielki tymianek, hinduska mięta, meksykańska mięta, hiszpański tymianek, matka ziół, królowa ziół, melisa zimozielona."

    Jakby nie mogli wymyślić osobnej nazwy. ;) Roślince na pewno jest z tego powodu smutno. ;)

    Rozwaliło mnie to głaskanie powietrza. Hehe ;) :P

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma80 wrote:
    Jakby nie mogli wymyślić osobnej nazwy. ;) Roślince na pewno jest z tego powodu smutno. ;)

    Czy ja wiem... Jak usłyszy taki "hinduski tymianek", to moze jest jej przykro, ale już "królowa ziół" brzmi nieźle, jak sądzę :D

    Swoją drogą - wygląda na to, że to fajna roślinka. Chętnie bym sobie zatoki poprzetykała, wąchając takiego stworka :)

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • lauda. Autorytet
    Postów: 2429 3543

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahahahahahaaaa!!! Chyba obła cipa a nie ciapa na dziewczynkę :D :D :D
    zuzzi wrote:
    Eeeeee... Przeczytałam pierwszą stronę i już nie chcę więcej.

    Równie skutecznie musi być lanie gorącym woskiem - jak Ci wyjdzie obła ciapa, to dziewczynka, a jak coś będzie sterczeć, to chłopiec.

    atdc20mmxp7m5026.png
‹‹ 113 114 115 116 117 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ