X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski
Odpowiedz

Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziśiaj jest u mnie już 6dpo,brzuch mnie boli mocno z lekkimi przerwami tak od wtorku,nie wiem czy tak miałyście po owulacji ? może mam jakieś zapalenie pęcherza czy coś ...;)

  • Beata81 Ekspertka
    Postów: 206 136

    Wysłany: 14 września 2018, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkolanka, nie jest powiedziane, że @ po cb musi mocno boleć. U mnie pierwszy dzień to było dużo brązowego śluzu, a później przez jakiś 7 dni bardzo obfita @ z dużą ilością skrzepów. Ból jak przy normalnej @. Ja nie bardzo wiedziałam, co się dzieje, bo test ciążowy wyszedł pozytywny w sobotę, a w niedzielę zaczęło się plamienie. W kolejnym cyklu od razu zaszłam w ciążę, którą straciłam w 9tc (wada genetyczna).
    Kochana, życzę Ci obyś też szybko zaszła w kolejną ciążę i zakończyła ją po spokojnych 9 miesiącach. :)

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    Hashimoto
    03.2018 [*] 9tc
    01.2018 cb
    09.2014 córcia
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 14 września 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka2 wrote:
    Meggs jeśli okaże się, że jesteś w ciąży,to daję sobie monopol na trzy kopy w Twój tyłek za tę panikę i podawanie się w 3 cs. Oczywiście najpierw Ci jednak pogratuluję :)

    Przepraszam, jeśli te słowa są za mocne, znów mam dzisiaj nerwy, tak jak wczoraj. Łatwo wyprowadzić mnie z równowagi, gdyby wszyscy w moim mieście jeździli kabrioletami toby to sami usłyszeli. .. co ja się dzisiaj nawyzywalam w tym samochodzie.. może tu juz jest potrzebny psychiatra? :(
    Hahaha uśmiałam się :) dobrze dostajesz forumowego monopola na kopniaki :p na zywo ma go jeszcze mój mąż bo moja rozpacz obudziła go przed 6... lament ogromny mówie wam, ale byłam pewna że to najprawdziwszy okres i się załamałam. Ja niestety szybko się rozklejam, ale też i szybko mi przechodzi.

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Dziewczyny dziśiaj jest u mnie już 6dpo,brzuch mnie boli mocno z lekkimi przerwami tak od wtorku,nie wiem czy tak miałyście po owulacji ? może mam jakieś zapalenie pęcherza czy coś ...;)

    Może implantacja? :)

    Przedszkolanka. Ja nie czułam nic. Kompletnie. U mnie okres był co prawda 3 dni tylko później, ale życzę, żeby też tak u Ciebie było.

    Niedobrze mi. Ciąża urojona. Chyba muszę się leczyć...

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 14 września 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra dziewczyny... oczywiście nie różnię się za bardzo od "statystycznej Polki" i przeszukałam internet poszukując prawdy o progesteronie. Czytanie postów z ovufriend szybko mnie zdenerwowało - tu naprawdę niektóre dziewczyny piszą bzdury, np:

    "Progesteron ponad 3,0 świadczy o przejściu w fazę lutealna, ale na owulację ja bym liczyła przy wyniku kolo 15...Mialam raz cykl bezowulacyjny (potwierdzony monitoringiem) i wtedy progesteron wyniósł 5dpo 4,0 i 7 dpo 6,0."

    No comment. Z tego wynika Przedszkolanka, że nie miałaś owulacji w tym cyklu ;) ciekawe. ...

    Jedyne rozsądne zdanie, jakie przeczytałam (była to odpowiedź lekarza ) to że w celu oceny pracy ciałka żółtego należy zrobić 3 badania progesteronu - 7,9 i 11 dpo (Isaura o tym też pisala), jednak często jest to ciężkie do zrealizowania i dobrze zrobić chociaż 2 pobrania krwi - 7 i 8 dpo. Więc postanowione, idę się kłóć jeszcze jutro.

    Wg większości bezpiecznie jest tylko z progiem powyżej 20 ng/ml. Przedszkolanko, przepraszam, ze używam Twojego przykładu znów, ale miałaś wynik 11 a jednak zaszłaś w ciążę. No nie wiem, jakoś nie wydaje mi się, że to progesteron był winny Twojemu niepowodzeniu, przecież później był już wysoki.

    Sorry, że się tak rozpisałam. Jeśli dla mojego organizmu taki wynik jest za niski, żeby utrzymać ciążę to przeciez wystarczy wspomóc się luteiną lub duphastonem i w końcu zaskoczy! Muszę się dowiedzieć, czy to konieczne :)

    Tyle pytań, tyle niewiadomych...

  • belly_love Ekspertka
    Postów: 205 118

    Wysłany: 14 września 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs wrote:
    U mnie jednak @ sie rozkreca. W nocy pojawił się ból brzucha typowy jak na @ i intensywniensze plamienie. Także halo tu ziemia. Żałuje tylko że pozwoliłam sobie uwierzyć że mogło się udać :( stara a głupia.
    Strasznie się boję ze ja w ta ciaze to nigdy nie zajde. Trzymam jednak kciuki za resztę kobitek! Ja chyba sobie odpuszczę.
    Kochana u Ciebie to dopiero 3 cs, mi się zaczął 9 idzie się załamać.. Tylko ja mam hormony troche rozregulowane a Ty masz wyniki piekne wiec to pewnie kwestia czasu jak beda 2 kreseczki :*

    Starania od 01.2018
    Kwiecień 2019 - [*] 6 tc
    30.09.2019 - beta 124,5 ❤️ (4t+5)
    02.10.2019 - beta 430,6 ♥️ (5t+0)
    10.10.2019 - beta 5673,0 ♥️ (6t+2)
    14.10.2019 - jest pęcherzyk z ciałkiem żółtym
    28.10.2019 - jest już ♥️, fasolka ma 1,5 cm

    Encorton
    Duphaston
    Heparyna
    Euthyrox
  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 14 września 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs wrote:
    Hahaha uśmiałam się :) dobrze dostajesz forumowego monopola na kopniaki :p na zywo ma go jeszcze mój mąż bo moja rozpacz obudziła go przed 6... lament ogromny mówie wam, ale byłam pewna że to najprawdziwszy okres i się załamałam. Ja niestety szybko się rozklejam, ale też i szybko mi przechodzi.
    Uff, dobrze, że się nie obraziłaś ;) to żyjesz na takiej huśtawce nastrojów :) najważniejsze, że Ci szybko przechodzi. Mi w sumie też :D zdenerwuję się w 5 sekund, trąbnę, przeklnę i za 15 sekund juz jest okej a za następne 2 minuty bajka, jakby nigdy nic nie było ;)
    Możesz teraz spokojnie czekać do dnia testu :) w poniedziałek 13 dpo ;) chcesz już wtedy próbować? :)

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 14 września 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka2 wrote:
    Dobra dziewczyny... oczywiście nie różnię się za bardzo od "statystycznej Polki" i przeszukałam internet poszukując prawdy o progesteronie. Czytanie postów z ovufriend szybko mnie zdenerwowało - tu naprawdę niektóre dziewczyny piszą bzdury, np:

    "Progesteron ponad 3,0 świadczy o przejściu w fazę lutealna, ale na owulację ja bym liczyła przy wyniku kolo 15...Mialam raz cykl bezowulacyjny (potwierdzony monitoringiem) i wtedy progesteron wyniósł 5dpo 4,0 i 7 dpo 6,0."

    No comment. Z tego wynika Przedszkolanka, że nie miałaś owulacji w tym cyklu ;) ciekawe. ...

    Jedyne rozsądne zdanie, jakie przeczytałam (była to odpowiedź lekarza ) to że w celu oceny pracy ciałka żółtego należy zrobić 3 badania progesteronu - 7,9 i 11 dpo (Isaura o tym też pisala), jednak często jest to ciężkie do zrealizowania i dobrze zrobić chociaż 2 pobrania krwi - 7 i 8 dpo. Więc postanowione, idę się kłóć jeszcze jutro.

    Wg większości bezpiecznie jest tylko z progiem powyżej 20 ng/ml. Przedszkolanko, przepraszam, ze używam Twojego przykładu znów, ale miałaś wynik 11 a jednak zaszłaś w ciążę. No nie wiem, jakoś nie wydaje mi się, że to progesteron był winny Twojemu niepowodzeniu, przecież później był już wysoki.

    Sorry, że się tak rozpisałam. Jeśli dla mojego organizmu taki wynik jest za niski, żeby utrzymać ciążę to przeciez wystarczy wspomóc się luteiną lub duphastonem i w końcu zaskoczy! Muszę się dowiedzieć, czy to konieczne :)

    Tyle pytań, tyle niewiadomych...
    Mój ginekolog powiedział mi ze jak jest wynik 10 ng/ml to już jest ok i da radę żeby zajść w ciąże. A jak 20 to juz w ogole super.

    Niezapominajka2 lubi tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 14 września 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka2 wrote:
    Uff, dobrze, że się nie obraziłaś ;) to żyjesz na takiej huśtawce nastrojów :) najważniejsze, że Ci szybko przechodzi. Mi w sumie też :D zdenerwuję się w 5 sekund, trąbnę, przeklnę i za 15 sekund juz jest okej a za następne 2 minuty bajka, jakby nigdy nic nie było ;)
    Możesz teraz spokojnie czekać do dnia testu :) w poniedziałek 13 dpo ;) chcesz już wtedy próbować? :)
    Taaak. Jak @ się nie pojawi to koniecznie. Dziś siknełam ale biało. Ale wytlumaczyłam sobie ze jak to zagnieżdzenie jakimś cudem to za wcześnie na pozytywnego sikańca.

    Niezapominajka2, Ariette1983 lubią tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Ariette1983 Autorytet
    Postów: 266 177

    Wysłany: 14 września 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs wrote:
    Taaak. Jak @ się nie pojawi to koniecznie. Dziś siknełam ale biało. Ale wytlumaczyłam sobie ze jak to zagnieżdzenie jakimś cudem to za wcześnie na pozytywnego sikańca.

    Też myślę że za wcześnie - mam pozytywne przeczucia co do Ciebie... że się właśnie fasol zagnieżdża - tak więc bądź dobrej mysli!

    Meggs lubi tę wiadomość

    2nn33e3k17zi5yne.png
  • Ariette1983 Autorytet
    Postów: 266 177

    Wysłany: 14 września 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co ćwiczycie żeby mieć formę - bo to też podobno dobrze robi na płodność no i nie tylko na to :D - ja dopiero w tym cyklu zaczęłam się ruszać bo wcześniej miałam lenia - ale i tak malutko - wbiegam na schodach do pracy dwa razy dziennie na czwarte piętro i zaczęłam 30 dni joga z Adrienne na you tubie :) po drugim dniu nawet miałam zakwasy taka jestem zastała... :/

    makalotia lubi tę wiadomość

    2nn33e3k17zi5yne.png
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 14 września 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ariette1983 wrote:
    Co ćwiczycie żeby mieć formę - bo to też podobno dobrze robi na płodność no i nie tylko na to :D - ja dopiero w tym cyklu zaczęłam się ruszać bo wcześniej miałam lenia - ale i tak malutko - wbiegam na schodach do pracy dwa razy dziennie na czwarte piętro i zaczęłam 30 dni joga z Adrienne na you tubie :) po drugim dniu nawet miałam zakwasy taka jestem zastała... :/
    Ja właśnie jogę bo uwielbiam ;) (swoją drogą muszę wrócić po wakacjach na zajęcia do szkoły jogi), ale też ogólnie dużo po prostu chodzę i spaceruję i jeżdżę na rowerze. A tak to jestem leniem :p

    Ariette1983 lubi tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Isia skad jestes i co to za specjalista bedzie?
    Lekarz nazywa sie Adam Czyż przyjmuje w Szczecinie , Poznaniu i Miedzyrzeczu ! Mam wizytę 25.09 to zdam relacje !

  • belly_love Ekspertka
    Postów: 205 118

    Wysłany: 14 września 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia1986 wrote:
    Kurczę a ja właśnie jestem za szybka diagnostyka jesli mozna sobie na to pozwolić . Na mnie patrzyli jak na wariatkę jak po 2cs poleciałam na monitoring. I co sie okazało ? Owulacja piekna , cykle regularne , hormony w porządku , a macica nie przyjmuje zarodków .... Kolejne badanie zrost w macicy i diagnoza bez leczenia czekała bym rok na cud . Wiec z mojego doświadczenia im szybciej poddamy sie diagnostyce tym szybciej możemy byc pewne ze albo potrzebny jest tylko czas albo konkretne działanie
    A w jaki sposób zdiagnozowano to, ze macica nie przyjmuje zarodkow i te zrosty jesli moge spytac? :*

    Starania od 01.2018
    Kwiecień 2019 - [*] 6 tc
    30.09.2019 - beta 124,5 ❤️ (4t+5)
    02.10.2019 - beta 430,6 ♥️ (5t+0)
    10.10.2019 - beta 5673,0 ♥️ (6t+2)
    14.10.2019 - jest pęcherzyk z ciałkiem żółtym
    28.10.2019 - jest już ♥️, fasolka ma 1,5 cm

    Encorton
    Duphaston
    Heparyna
    Euthyrox
  • belly_love Ekspertka
    Postów: 205 118

    Wysłany: 14 września 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Nadrobie Was jak w końcu usiądę,teraz tylko szybka relacja:
    No to tak,na dniach zaczne plamic/krwawic. Dostane mocniejszy okres bo endo mam grube. Prawdopodobnie nie doszlo w pelni do zagniezdzenia. Wizyta 5 października po krwawieniu. Wtedy zobaczymy jak pracuja jajniki i jak starania dalej(czy stymulujemy). To była ciaza biochemiczna,powinnam sama sie oczyscic. W razie W mam pisac smsa do dr.
    To czekam nadal..cwiczyc do wizyty nie mogę.
    To dobre wieści patrzac na caloksztalt, ja coś czuje, ze po tym prawie dobrym zakonczeniu w kolejnym cyklu sie uda :)

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2018
    Kwiecień 2019 - [*] 6 tc
    30.09.2019 - beta 124,5 ❤️ (4t+5)
    02.10.2019 - beta 430,6 ♥️ (5t+0)
    10.10.2019 - beta 5673,0 ♥️ (6t+2)
    14.10.2019 - jest pęcherzyk z ciałkiem żółtym
    28.10.2019 - jest już ♥️, fasolka ma 1,5 cm

    Encorton
    Duphaston
    Heparyna
    Euthyrox
  • belly_love Ekspertka
    Postów: 205 118

    Wysłany: 14 września 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola454 wrote:
    Macie jakis sprawdzony sosob na czyraka? Cholerstwo mi wyskoczyło (nawet nie pytajcie gdzie) i boli, duze..
    Bylam wczoraj u gina, zrobil nowa cytologie, powiedzial ze moze od nadzerki mamy problem z zajsciem w ciaze bo nadzerka jest dosc duza, cos tam niezrośnięte?
    Ale powiedzial tez ze dobrze ze sie nie zastosowalam do zapecenie i nie wypalilam jej. Powiedzial ze on juz takich metod nie stosuje, tylko wymrazanie
    Czekam 2tyg na wynik cytologii, jak bedzie kiepski to wymrazam. No nic, tyle czekam ma ciaze wiec jak poczekam jeszcze troche to nic sie nie stanie a ta nadzerke bede miala juz z glowy.
    Nie robil mi usg, nawet nie zalezalo mi za bardzo. Teraz to tak sobie mysle zeby przypadkiem w tym cyklu nie zaskoczyło.
    Wczoraj popoludniu blizej wieczora dużo krwi w sluzie, az sie wystraszylam bo przewaznie mialam lekkie plamienie po badaniu ginekologicznym wlasnie przez ta nadzerke. A tu tyle tego , jakby mi sie okres zaczal. Dzisiaj ciemny sluź. Ale bardzo rozciagliwy (16dc, test owulacyjny pozytywny w 9dc i jeszcze kilka dni pozniej) O.o
    Mi jakies 3 dni temu tez wyskoczylo jakies dziadostwo, ale poobmywalam tam wszystko dokladnie Tantum Rosa i po dwoch takich zabiegach przeszlo :D <3

    Starania od 01.2018
    Kwiecień 2019 - [*] 6 tc
    30.09.2019 - beta 124,5 ❤️ (4t+5)
    02.10.2019 - beta 430,6 ♥️ (5t+0)
    10.10.2019 - beta 5673,0 ♥️ (6t+2)
    14.10.2019 - jest pęcherzyk z ciałkiem żółtym
    28.10.2019 - jest już ♥️, fasolka ma 1,5 cm

    Encorton
    Duphaston
    Heparyna
    Euthyrox
  • speakyourmind93 Autorytet
    Postów: 461 353

    Wysłany: 14 września 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezastąpione staraczki, prosze o pomoc :-)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/256e8ca6877d.png

    Na zdj test ovu z 5 i z dzisiaj, 5 myslalam ze to juz pozytyw aczkolwiek nie pokrywalo sie to wogole ze sluzem (a nie mam z nim problemu). Doslownie 10min temu zrobiłam test ovu uwaga: wypijajac wczesniej pol litra coli w ciagu ostatniej godziny :-D i wyszla taka krecha! A sluzu dosc sporo rozciagliwego bardzo.

    I kiedy liczyc owu? Dzis, moze jutro? Chyba nie ma co obstawiac ze byla ok tego 5 wrzesnia jak myślicie???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2018, 18:18

    eikts65gz0i70ci6.png
  • speakyourmind93 Autorytet
    Postów: 461 353

    Wysłany: 14 września 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcialam znow skontrolować proga tak jak miesiac temu 7dni po owulce, ale juz totalnie sie pogubilam :-/

    eikts65gz0i70ci6.png
  • belly_love Ekspertka
    Postów: 205 118

    Wysłany: 14 września 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie było mnie tu dwa dni a zeby wszystko nadrobić zeszlo mi 2 godziny, ale cieszę się, że wrzesień daje tyle nadziei i spelnionych marzeń <3
    Jeśli chodzi o mnie to mam ostatnio masę spraw na głowie, ledwo daję radę ogarnąć pracę i cała resztę, właśnie wracam w końcu do domu po 6 dniach pracy pod rząd a w domu mnie czeka pakowanie bo jutro jedziemy z mężem na dwudniowa pielgrzymkę do Częstochowy a po przyjezdzie w niedzielę w nocy w poniedzialek znow pobudka po 5 rano, jeszcze w pracy jak na złość mam ostatnio bardzo ciężko.. Ale powiem Wam, ze wykupilismy sobie wakacje, wylatujemy 24.09 do Grecji to bedzie w sumie nasz pierwszy taki konkretny wspolny wyjazd <3 Dodam tylko, ze jesli sie nic nie poprzesuwa to wtedy bede miala dni płodne :D Także duzo u mnie się dzieje, wrzesien byl dla nas tez miesiacem badan, o wynikow moich hormonow juz Wam pisalam i są w stopce, zakupilam na nie Niepokalanek mam nadzieje, ze pomoże, ale dziewczyny mąż wykonal dzis badanie nasienia, podrzuce zaraz wyniki bo tu sie nie zmieszczą, na moje oko jest ok, ale ja sie nie znam,jakbyscie mogly zerknąć to bylabym bardzo wdzieczna i sorki, ze sie tak rozpisalam <3

    Meggs, Ariette1983 lubią tę wiadomość

    Starania od 01.2018
    Kwiecień 2019 - [*] 6 tc
    30.09.2019 - beta 124,5 ❤️ (4t+5)
    02.10.2019 - beta 430,6 ♥️ (5t+0)
    10.10.2019 - beta 5673,0 ♥️ (6t+2)
    14.10.2019 - jest pęcherzyk z ciałkiem żółtym
    28.10.2019 - jest już ♥️, fasolka ma 1,5 cm

    Encorton
    Duphaston
    Heparyna
    Euthyrox
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 14 września 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    speakyourmind93 wrote:
    Niezastąpione staraczki, prosze o pomoc :-)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/256e8ca6877d.png

    Na zdj test ovu z 5 i z dzisiaj, 5 myslalam ze to juz pozytyw aczkolwiek nie pokrywalo sie to wogole ze sluzem (a nie mam z nim problemu). Doslownie 10min temu zrobiłam test ovu uwaga: wypijajac wczesniej pol litra coli w ciagu ostatniej godziny :-D i wyszla taka krecha! A sluzu dosc sporo rozciagliwego bardzo.

    I kiedy liczyc owu? Dzis, moze jutro? Chyba nie ma co obstawiac ze byla ok tego 5 wrzesnia jak myślicie???
    A miałas skok temperatury? Albo udostepnij wykres będzie łatwiej sobie to zobrazowac. Który masz teraz dc i ile trwa przeważnie twoj cykl?

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
‹‹ 149 150 151 152 153 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ