X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski
Odpowiedz

Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje piersi oficjalnie przestały być wrażliwe :(
    Za to czuję podbrzusze.
    Zwykle czuję piersi do 12 dc. Może to przez brak progesteronu...
    A taki mam piękny wykres ;(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam siłacza , takiego na szybko z drugiego moczu biały oczywiście , poleciałam na betę bo juz nie chce kolejnych 3 dni marzeń ...
    Zapisana juz jestem do 3 rożnych lekarzy w najbliższym czasie :/

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 14 września 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozgo wrote:
    Może jakby objawy były to tak. Kurde wiecie co najgorsze ze jyz się tak przyzwyczaiłam do tych negatywów ze już powoli naprawdę się z tym godzę ze będę miała jedno dziecko No nie jest mi dane. Ostatnie co to jak wrócimy z Tajlandii w listopadzie zrobimy jeszcze raz nasienie i może drożność .

    Najbardziej irytujące ze z pierwszym dzieckiem poszło w 1 cyklu
    I właśnie to słyszę od wszystkich wokół. Kochana, jeden cykl i ciąża. I tak się zastanawiam co robimy nie tak i gdzie leży błąd.

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 10:46

    Sung, belly_love lubią tę wiadomość

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 14 września 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Megs czy ja dobrze slysze, ledwie 3 cs i juz szukasz przyczyny? Moze po prostu sie nie wstrzelilas w dzień, moze zawsze weiczorem a trzeba rano, moze plemniki mają mniejsza zywotnosc i nie wystaczy do drugi dzien itp. Z Wami moze byc wszystko super ale starania mogą być nie do konca wycelowane w punkt.
    Tak, ja z tych niecierpliwych. I z tych dla których musi być jakiś powód. To chyba z racji pracy naukowej że zawsze musze mieć dowód :) Ostatnio było co drugi dzień i nie wyszło. W tym cyklu codziennie. Wstrzelone w czas przed owu i owu napewno bo był bół jajnika, był wczesniejszy monitoring, był śluz i pozytywnh test owu i skok temp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2018, 12:54

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Megs czy ja dobrze slysze, ledwie 3 cs i juz szukasz przyczyny? Moze po prostu sie nie wstrzelilas w dzień, moze zawsze weiczorem a trzeba rano, moze plemniki mają mniejsza zywotnosc i nie wystaczy do drugi dzien itp. Z Wami moze byc wszystko super ale starania mogą być nie do konca wycelowane w punkt.
    Kurczę a ja właśnie jestem za szybka diagnostyka jesli mozna sobie na to pozwolić . Na mnie patrzyli jak na wariatkę jak po 2cs poleciałam na monitoring. I co sie okazało ? Owulacja piekna , cykle regularne , hormony w porządku , a macica nie przyjmuje zarodków .... Kolejne badanie zrost w macicy i diagnoza bez leczenia czekała bym rok na cud . Wiec z mojego doświadczenia im szybciej poddamy sie diagnostyce tym szybciej możemy byc pewne ze albo potrzebny jest tylko czas albo konkretne działanie

    Nona lubi tę wiadomość

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 14 września 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia1986 wrote:
    Kurczę a ja właśnie jestem za szybka diagnostyka jesli mozna sobie na to pozwolić . Na mnie patrzyli jak na wariatkę jak po 2cs poleciałam na monitoring. I co sie okazało ? Owulacja piekna , cykle regularne , hormony w porządku , a macica nie przyjmuje zarodków .... Kolejne badanie zrost w macicy i diagnoza bez leczenia czekała bym rok na cud . Wiec z mojego doświadczenia im szybciej poddamy sie diagnostyce tym szybciej możemy byc pewne ze albo potrzebny jest tylko czas albo konkretne działanie
    Też wole działanie , niż czekanie. Dla mnie to zmarnowany czas i tylko narastający stres.

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 14 września 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tą diagnostyką to jak się da - to zawsze lepiej. Też poszłam do lekarza tylko przed staraniami. Zlecił badania i usg. No i tsh za wysoko, a i polipy w macicy. Więc też mogłabym się starać przez rok bez żadnej diagnostyki i nic by nie wyszło...

    A tak tarczyca uregulowana przed staraniami, polipy wyłyżeczkowane przed staraniami... Nawet przed ślubem ;-)
    Oczywiście i tak miałam stresy w kolejnych nieudanych cyklach, ale cóż...
    Raz przyszłam w połowie i chciałam usg. Lekarz kazał mi iść do domu się starać, bo być może właśnie teraz mam owulację, a on nie będzie ww mnie wciskał żelu, który blokuje drogę plemnikom ;-)
    Więc poszłam do domu, nic wprawdzie nie wyszło-ale miesiąc później już tak ;-)

    Dlatego Meggs, jak możesz, to zrób dokładne usg, badania (niewiele, jakie-ale są dziewczyny, co podadzą Ci listę hormonów wraz z grafikiem, kiedy które robić).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2018, 13:24

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 14 września 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:

    Dlatego Meggs, jak możesz, to zrób dokładne usg, badania (niewiele, jakie-ale są dziewczyny, co podadzą Ci listę hormonów wraz z grafikiem, kiedy które robić).
    Miałam usg w tym cyklu - macica książkowa, endometrium ok, w jajnikach 5 pęcherzykow z czego dwa dominujące.
    Hormony zrobione - cały panel tarczycowy w normie, tsh na poziomie 1, prolaktyna 8,9 , lh, fsh norma, progesteron wysoko bo ponad 30, morfologia, zelazo, ferrytyna, glukoza norma. Nie ma sie do czego przyczepic ;)

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • makalotia Autorytet
    Postów: 977 644

    Wysłany: 14 września 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Z tą diagnostyką to jak się da - to zawsze lepiej. Też poszłam do lekarza tylko przed staraniami. Zlecił badania i usg. No i tsh za wysoko, a i polipy w macicy. Więc też mogłabym się starać przez rok bez żadnej diagnostyki i nic by nie wyszło...

    A tak tarczyca uregulowana przed staraniami, polipy wyłyżeczkowane przed staraniami... Nawet przed ślubem ;-)
    Oczywiście i tak miałam stresy w kolejnych nieudanych cyklach, ale cóż...
    Raz przyszłam w połowie i chciałam usg. Lekarz kazał mi iść do domu się starać, bo być może właśnie teraz mam owulację, a on nie będzie ww mnie wciskał żelu, który blokuje drogę plemnikom ;-)
    Więc poszłam do domu, nic wprawdzie nie wyszło-ale miesiąc później już tak ;-)

    Dlatego Meggs, jak możesz, to zrób dokładne usg, badania (niewiele, jakie-ale są dziewczyny, co podadzą Ci listę hormonów wraz z grafikiem, kiedy które robić).
    Ja też jestem za sprawdzeniem się wcześniej. My o pierwsze dziecko staraliśmy się parę miesięcy i dopiero poszłam do lekarza. Tylko u mnie się okazało, że problemy z tarczyca blokowały owulację. Leczenie i 2 msc po wyleczeniu się udało :)

    8 cykl starań, 1 cykl z modlitwą do Św. Rity od spraw trudnych i beznadziejnych
    15 .10 - beta 26,25 ; p13,3
    17.10- beta 63,54; p23,1
    23.10-b 1213, p 15,3

    Niedoczynność tarczycy,
    Hashimoto

    n59y3e5ery2u3gss.png
    860i4z17o1rgxg0z.png
  • Iga66 Autorytet
    Postów: 712 615

    Wysłany: 14 września 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby nie szybka diagnostyka to kochane ja bym jeszcze ze 2 lata czekała a w tym czasie na ciąże szanse byłyby zerowe bo jajowody niedrożne :(
    Jesli mamy możliwość, dobrego lekarza i kasę to działać nie czekac :))

    40 lat - 13cs 🥰
    Czekamy na Zuzię 😍❤ 6.01.2020
    thgf3e3khr8j7bti.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 14 września 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs-to skoro wszystko u Ciebie jest "czysto", to pozostaje się tylko starać. Niestety :-(

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • makalotia Autorytet
    Postów: 977 644

    Wysłany: 14 września 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam chyba jutro @ dostać, ale wgl nie mam objawów przed. Zawsze dzień przed zjadam tabliczkę czekolady i jestem zła jak osa kilka dni przed. Zawsze czuję tą nadchodzącą @ , a dziś wręcz przeciwnie. Szyjka wydawała mi się wczoraj otwarta , a dziś już zamknięta i dziwnie miękka.. piersi jakieś piekące wgl nie jak przed @. Ale w końcu to pierwszy cykl po zakończeniu kp to może dlatego inny. Mam nadzieję, że ta @ jutro przyjdzie, tak jak przystało, a nie będą jakieś problemy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2018, 14:05

    8 cykl starań, 1 cykl z modlitwą do Św. Rity od spraw trudnych i beznadziejnych
    15 .10 - beta 26,25 ; p13,3
    17.10- beta 63,54; p23,1
    23.10-b 1213, p 15,3

    Niedoczynność tarczycy,
    Hashimoto

    n59y3e5ery2u3gss.png
    860i4z17o1rgxg0z.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 14 września 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makalotia wrote:
    Wgl to gratuluję!! Jak Twój maluszek? Już znasz płeć? Wszystko ok ? Jak się czujesz ? :) Cudownie byc w ciąży prawda ?

    Oj, dziękuję :-)
    Płci nie znam, więc pewnie dopiero na połówkowych coś się zobaczy :-)
    Maluszek zdrowy, testy pappa bardzo dobre :-)
    Serce mi nie wyrabia obciążenia i dostałam dosyć łagodnej arytmii-na szczęście niegroźnej, ale męczącej. Więc siedzę w domu :-)
    Ogólnie uczucie nieziemskie :-) Podobnie, jak 13 lat temu ominęły mnie wymioty, więc mam spokój :-)
    Jedyny "mankament"-brak chęci na seks ;-) Czekam na ten magiczny moment przepływu energii, sił witalnych i ochoty w 2 trymestrze-jeszcze nie nadeszły ;-)
    Dlatego pisałam wcześniej-napawać się radością starań :-D

    Ariette1983 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makalotia wrote:
    Ja mam chyba jutro @ dostać, ale wgl nie mam objawów przed. Zawsze dzień przed zjadam tabliczkę czekolady i jestem zła jak osa kilka dni przed. Zawsze czuję tą nadchodzącą @ , a dziś wręcz przeciwnie. Szyjka wydawała mi się wczoraj otwarta , a dziś już zamknięta i dziwnie miękka.. piersi jakieś piekące wgl nie jak przed @. Ale w końcu to pierwszy cykl po zakończeniu kp to może dlatego inny. Mam nadzieję, że ta @ jutro przyjdzie, tak jak przystało, a nie będą jakieś problemy.
    Mozna zeswirowac z tymi obserwacjami cos wiem na ten temat. Ja 7 ide na wesele 6 ide do fryzjera jestem wpisana w testowanie pazdziernikowe ale zas czuje po prawej stronie owulacje to juz 6 miesiac jak prawa strona tylko pracuje zeby bylo smiesznie jest niedrozna. Moze jednak @ u Ciebie nie przyjdzie ;)

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 14 września 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makalotia wrote:
    Ja mam chyba jutro @ dostać, ale wgl nie mam objawów przed. Zawsze dzień przed zjadam tabliczkę czekolady i jestem zła jak osa kilka dni przed. Zawsze czuję tą nadchodzącą @ , a dziś wręcz przeciwnie. Szyjka wydawała mi się wczoraj otwarta , a dziś już zamknięta i dziwnie miękka.. piersi jakieś piekące wgl nie jak przed @. Ale w końcu to pierwszy cykl po zakończeniu kp to może dlatego inny. Mam nadzieję, że ta @ jutro przyjdzie, tak jak przystało, a nie będą jakieś problemy.
    A testujesz?

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2018, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs, jeszcze krzywe cukrowe do takich podstawowych badań :)
    Ale wiesz, 25% w cyklu szans na zajście jest.

    Mi jest po prostu smutno. Zwłaszcza, ze sobie dałam limit do grudnia.
    Myślę, ze w nastepnym cykl oleję szukanie owu, skoro mam ładny progesteron.
    Pobzykamy się radośnie i już.

    Meggs, Ariette1983 lubią tę wiadomość

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 14 września 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrobie Was jak w końcu usiądę,teraz tylko szybka relacja:
    No to tak,na dniach zaczne plamic/krwawic. Dostane mocniejszy okres bo endo mam grube. Prawdopodobnie nie doszlo w pelni do zagniezdzenia. Wizyta 5 października po krwawieniu. Wtedy zobaczymy jak pracuja jajniki i jak starania dalej(czy stymulujemy). To była ciaza biochemiczna,powinnam sama sie oczyscic. W razie W mam pisac smsa do dr.
    To czekam nadal..cwiczyc do wizyty nie mogę.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 14 września 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Nadrobie Was jak w końcu usiądę,teraz tylko szybka relacja:
    No to tak,na dniach zaczne plamic/krwawic. Dostane mocniejszy okres bo endo mam grube. Prawdopodobnie nie doszlo w pelni do zagniezdzenia. Wizyta 5 października po krwawieniu. Wtedy zobaczymy jak pracuja jajniki i jak starania dalej(czy stymulujemy). To była ciaza biochemiczna,powinnam sama sie oczyscic. W razie W mam pisac smsa do dr.
    To czekam nadal..cwiczyc do wizyty nie mogę.
    W tej sytuacji to dobre wieści. Oby okres szybko przyszedł i miał dość łagodny przebieg. A potem postaracie się znów :)

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • koktajlowa Autorytet
    Postów: 1485 956

    Wysłany: 14 września 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs wrote:
    Tak, ja z tych niecierpliwych. I z tych dla których musi być jakiś powód. To chyba z racji pracy naukowej że zawsze musze mieć dowód :) Ostatnio było co drugi dzień i nie wyszło. W tym cyklu codziennie. Wstrzelone w czas przed owu i owu napewno bo był bół jajnika, był wczesniejszy monitoring, był śluz i pozytywnh test owu i skok temp.
    U nas też taktyka codziennie ani co drugi dzień się nie sprawdziła. Ostatni cykl i jak się nie uda to muszę znaleźć lekarza. Choć będzie ciężko, żeby nie popatrzył na mnie jak na watiatke.

    17.04.24 betahcg 4,32 mIU/ml prog 1,99 ng/mL
    19.04.24 betahcg 10,03 mIU/ml
    23.04.24 betahcg 2,23 mIU/ml prog 0,26 ng/ml
    💔


    10.2023 wznowienie starań
    04.2020 cp - zaśniad groniasty częściowy (7cs)
    02.2020 cb (6cs)
    08.2018 rozpoczęcie starań
    01.2016 córka 💙
‹‹ 147 148 149 150 151 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ