Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zaczynam starania w 2024 ♥️
Odpowiedz

Zaczynam starania w 2024 ♥️

Oceń ten wątek:
  • Patrycja28. Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 22 lipca, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Na opóźnienie @ to mogłoby dużo czynników, ja bym nawet zwaliła ma ostatnie upały, sama miałam cykl przesunięty o 7 dni poprzednio ;/

    No właśnie też tak pomyślałam. Tym bardziej że beta dwa dni po terminie @ już coś powinna pokazać prawda?

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2073 1995

    Wysłany: 23 lipca, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No po terminie tak, myślę, że by już coś pokazało a ile dni masz ten obecny cykl ?

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH ciut za wysokie
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Oleczka_kh Koleżanka
    Postów: 65 17

    Wysłany: 23 lipca, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś wynik bety negatywny:( okres spoznia się 16 dni. Zaczynam znow odczuwać bóle owulacyjne .. klucie, bol podbrzusza , sluz przezroczysty.. może tym razem..

  • Malowybitna Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 23 lipca, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwoniasta785 wrote:
    Cześć kochane.
    Czy któraś z was miała polipa endometrialnego ?
    Czytałam różne historie odnośnie tego że lekarz pomyli polipa że wszesna ciaza, lub zasugerował wczesna ciaze a to okazał się polip.

    Ja miałam usuwane dwa dwa lata temu (powiedziano mi wtedy że może utrudniać starania o ciążę) i na ostatniej wizycie u ginekologa znów wyszedł na badaniu USG mały polip ale tym razem lekarz nie widzi w tym problemu.

  • Komanuss Przyjaciółka
    Postów: 218 45

    Wysłany: 24 lipca, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka_kh wrote:
    U mnie dziś wynik bety negatywny:( okres spoznia się 16 dni. Zaczynam znow odczuwać bóle owulacyjne .. klucie, bol podbrzusza , sluz przezroczysty.. może tym razem..
    A mierzysz temp albo robisz testy owu? I zazwyczaj są regularne?

  • Agatta96 Nowa
    Postów: 5 8

    Wysłany: 24 lipca, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😄 Byłam parę lat temu na forum ale się nie udzielałam bo partner wiecznie nie był gotowy na zostanie rodzicem. Teraz jestem w nowym związku, za nami pierwszy cykl starań 🤞🏻

    Komanuss, Darrika, Olcia1987, AgaKa800 lubią tę wiadomość

    27👩‍🦰
    34🧑
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2073 1995

    Wysłany: 24 lipca, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A witamy witamy i kciuki trzymamy 😁

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH ciut za wysokie
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • shaylen Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 24 lipca, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć... od czerwca 2023 ciągle się staramy.. raz bardziej raz mniej. Pilnujemy 'tych' dni i nie pilnujemy... I co miesiąc to samo - jedna kreska 🥲
    Aktualnie spóźnia mi się okres 3ci dzień, ale u mnie to w sumie nic nowego bo z moim okresem to są różne schematy... przez pół roku co do dnia,później totalnie cykle rozwalone i tak wkolo.
    Nie wytrzymałam,przed chwilą zrobiłam test, wyszedł negatywny ale nadal nie daje mi to spokoju bo jakoś dziwnie boli mnie brzuch, inaczej niż zawsze na @, nie bolą mnie piersi a zawsze bardzo bolały na @ czuje jakbym miała początek infekcji pecherza🫣 ogólnie jakaś czuje się napeczniala i pewnie sobie coś wkręcam ale no... szukam chyba zrozumienia i ludze się ze to to...
    Tez tak macie że mimo 1 kreski dalej sobie wmawiacie że może trzeba zrobić kolejny i kolejny i kolejny? 🙈
    Stosuje miovelia nac +pregna start od 3 miesiecy, partner zażywa parenton pierwszy miesiąc

    OlkaO lubi tę wiadomość

    👱‍♀️27 👱‍♂️29
    👫+🐈+🐕
    Początek starań 06.23 🥲
  • Agatta96 Nowa
    Postów: 5 8

    Wysłany: 24 lipca, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    A witamy witamy i kciuki trzymamy 😁
    Dziękuję, też trzymam kciuki za was wszystkie 🫶🏻

    OlkaO lubi tę wiadomość

    27👩‍🦰
    34🧑
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2073 1995

    Wysłany: 24 lipca, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shaylen wrote:
    Cześć... od czerwca 2023 ciągle się staramy.. raz bardziej raz mniej. Pilnujemy 'tych' dni i nie pilnujemy... I co miesiąc to samo - jedna kreska 🥲
    Aktualnie spóźnia mi się okres 3ci dzień, ale u mnie to w sumie nic nowego bo z moim okresem to są różne schematy... przez pół roku co do dnia,później totalnie cykle rozwalone i tak wkolo.
    Nie wytrzymałam,przed chwilą zrobiłam test, wyszedł negatywny ale nadal nie daje mi to spokoju bo jakoś dziwnie boli mnie brzuch, inaczej niż zawsze na @, nie bolą mnie piersi a zawsze bardzo bolały na @ czuje jakbym miała początek infekcji pecherza🫣 ogólnie jakaś czuje się napeczniala i pewnie sobie coś wkręcam ale no... szukam chyba zrozumienia i ludze się ze to to...
    Tez tak macie że mimo 1 kreski dalej sobie wmawiacie że może trzeba zrobić kolejny i kolejny i kolejny? 🙈
    Stosuje miovelia nac +pregna start od 3 miesiecy, partner zażywa parenton pierwszy miesiąc

    Wiesz może się owu przesunęła i wyjdą dwie kreski za dzień dwa dopiero? Może sobie wkręcasz a może coś jest loteria trochę 😅 zatestuj jak @ nie przyjdzie za dzień dwa i zobaczysz 😁

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH ciut za wysokie
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Oleczka_kh Koleżanka
    Postów: 65 17

    Wysłany: 25 lipca, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komanuss wrote:
    A mierzysz temp albo robisz testy owu? I zazwyczaj są regularne?

    Zawsze regularne, teraz dwa cykle wlasmke takie dziwne dłuższe..
    Mierzylam temperaturę, robilam testy ale zrezygnowałam z tego jakoś. Chyba bede musiała wrócić do tego. Chociażby do temperatury

  • OlkaO Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 28 lipca, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shaylen wrote:
    Cześć... od czerwca 2023 ciągle się staramy.. raz bardziej raz mniej. Pilnujemy 'tych' dni i nie pilnujemy... I co miesiąc to samo - jedna kreska 🥲
    Aktualnie spóźnia mi się okres 3ci dzień, ale u mnie to w sumie nic nowego bo z moim okresem to są różne schematy... przez pół roku co do dnia,później totalnie cykle rozwalone i tak wkolo.
    Nie wytrzymałam,przed chwilą zrobiłam test, wyszedł negatywny ale nadal nie daje mi to spokoju bo jakoś dziwnie boli mnie brzuch, inaczej niż zawsze na @, nie bolą mnie piersi a zawsze bardzo bolały na @ czuje jakbym miała początek infekcji pecherza🫣 ogólnie jakaś czuje się napeczniala i pewnie sobie coś wkręcam ale no... szukam chyba zrozumienia i ludze się ze to to...
    Tez tak macie że mimo 1 kreski dalej sobie wmawiacie że może trzeba zrobić kolejny i kolejny i kolejny? 🙈
    Stosuje miovelia nac +pregna start od 3 miesiecy, partner zażywa parenton pierwszy miesiąc

    Hej. Ja mam podobnie. I w zasadzie teraz czułam się tak jak Ty, brałam 7 dni po owulacji duphaston. W 34dc poszłam na betę i okazało się, że nie ma wzrostu. Duphaston opóźnił mi miesiączkę. Nie wiem dlaczego ginekolog kazała mi przyjmować do dopiero 7 dni po owulacji

  • Miłka24 Debiutantka
    Postów: 14 6

    Wysłany: 28 lipca, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Chciałabym do was dołączyć. To jest mój pierwszy cykl starań. Zbliżenie mieliśmy w 9dc a cykl u mnie trwa 28 dni. Mam nadzieję,że uda się za pierwszym razem. Bardzo pragniemy tego dziecka. Chyba tak jak każda z nas tutaj. Dziś jest 12 dc i już się nie mogę doczekać testowania.

    OlkaO lubi tę wiadomość

  • OlkaO Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 28 lipca, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłka24 wrote:
    Witajcie. Chciałabym do was dołączyć. To jest mój pierwszy cykl starań. Zbliżenie mieliśmy w 9dc a cykl u mnie trwa 28 dni. Mam nadzieję,że uda się za pierwszym razem. Bardzo pragniemy tego dziecka. Chyba tak jak każda z nas tutaj. Dziś jest 12 dc i już się nie mogę doczekać testowania.


    Hej! Ja też jestem nowa aczkolwiek starania mam od 9msc i niestety jeszcze nie udało się.
    Życzę powodzenia i wspieram całym 🩷

    Komanuss lubi tę wiadomość

  • Komanuss Przyjaciółka
    Postów: 218 45

    Wysłany: 28 lipca, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlkaO wrote:
    Hej! Ja też jestem nowa aczkolwiek starania mam od 9msc i niestety jeszcze nie udało się.
    Życzę powodzenia i wspieram całym 🩷
    Ja też staram się od jakichś 8 mies

    OlkaO lubi tę wiadomość

  • OlkaO Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 28 lipca, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komanuss wrote:
    Ja też staram się od jakichś 8 mies

    Jesteś lub jesteście już po jakichś badaniach? Masz jakąś diagnozę ?

  • Komanuss Przyjaciółka
    Postów: 218 45

    Wysłany: 28 lipca, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie . Byłam w grudniu na monitoringu to lekarze powiedział żeby się starać a jak nie to najpierw badanie nasienia trzeba będzie zrobić. Tak więc umówiłam się do tego lekarza na wizytę zobaczę co zaproponuje , umiałam nas na badanie nasienia , mam skierowanie na badania hormonalne ale to w 3-5 dc. A ty ?

    OlkaO lubi tę wiadomość

  • OlkaO Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 28 lipca, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komanuss wrote:
    Nie . Byłam w grudniu na monitoringu to lekarze powiedział żeby się starać a jak nie to najpierw badanie nasienia trzeba będzie zrobić. Tak więc umówiłam się do tego lekarza na wizytę zobaczę co zaproponuje , umiałam nas na badanie nasienia , mam skierowanie na badania hormonalne ale to w 3-5 dc. A ty ?

    Okay czyli nie wiadomo co mogłoby być przyczyną. A niepokoi Ciebie ten czas?
    My jesteśmy po badaniach wszelkich hormonalnych i badaniu nasienia. Te pierwsze wszystkie w porządku ale nasienie ciut słabiej. I stosujemy fertilON.
    Ja miałam po tym cyklu trochę złamanie. Dostałam lamette w pierwszych dniach cyklu, później piękne 2 pęcherzyki i brałam progesteron 7 dni po owulacji. W 34 dc myślałam, że udało się. To był czas by zrobić test i niestety negatywny. Dużo przepłakałam

  • Komanuss Przyjaciółka
    Postów: 218 45

    Wysłany: 28 lipca, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już teraz trochę tak. Ale przeszkodą u nas jest to że nie współżyjemy regularnie . Mój narzeczony pracuje za granicą i widzimy się od czwartku do poniedziałku a na następny tydzień sobota i niedziela

  • shaylen Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 29 lipca, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Wiesz może się owu przesunęła i wyjdą dwie kreski za dzień dwa dopiero? Może sobie wkręcasz a może coś jest loteria trochę 😅 zatestuj jak @ nie przyjdzie za dzień dwa i zobaczysz 😁

    Testowałam i nadal negatywny, 7 dni spóźnienia, 39dc. Już wiem że cykl stracony wiec zamówiłam kolejne opakowanie miovelii i czekam na okres 🤷‍♀️ Stwierdziłam że trzeba może bardziej się przyłożyć do kolejnego cyklu...wiec ...powiecie mi o co chodzi z tym mierzeniem temperatury? Akurat jeśli o to chodzi to totalnie nie wiem co i z czym 😅 Jak to robić,kiedy, od kiedy 🙈 i co oznacza🫣

    👱‍♀️27 👱‍♂️29
    👫+🐈+🐕
    Początek starań 06.23 🥲
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ