Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zaczynam starania w 2024 ♥️
Odpowiedz

Zaczynam starania w 2024 ♥️

Oceń ten wątek:
  • Laura25 Ekspertka
    Postów: 223 124

    Wysłany: 10 lipca, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka_kh wrote:
    Hej dziewczyny, u mnie 17 dni po owulacji (przypuszczalnej) testy negatywne a @ jak nie było tak nie ma. 4 dni temu miała być, niby nie spoznia się dlugo No ale jednak. Piersi wrażliwe, bolą. Nie jakoś tragicznie ale są ewidentnie inne. Bialego sluzu bardzo dużo.

    Sama nie wiem jak to rozumieć, bo już głupieje.. ale mam wrażenie że znowu się nie udało:(

    Ja tak miałam w tamtym miesiącu. Owulacja się przesunęła i nie miałam żadnych objawów lub był to cykl bezowulacyjny. Okres spóźniał się tydzień. Tylko że ja wiedziałam że nic z tego nie będzie bo mąż wyjechał na dwa tygodnie. Ja bym zrobiła betę odrazu będziesz miała pewność. Trzymam kciuki! Być może miałaś później owulację 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca, 19:54

  • Monia 2803 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 10 lipca, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Mam pytanie czy któryś z waszych partnerów testował Fertistim dla mężczyzn w saszetkach? Warto go kupić i rzeczywiście poprawia konsystencję nasienia ? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  • Oleczka_kh Koleżanka
    Postów: 65 17

    Wysłany: 10 lipca, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura25 wrote:
    Ja tak miałam w tamtym miesiącu. Owulacja się przesunęła i nie miałam żadnych objawów lub był to cykl bezowulacyjny. Okres spodział się tydzień. Tylko że ja wiedziałam że nic z tego nie będzie bo mąż wyjechał na dwa tygodnie. Ja bym zrobiła betę odrazu będziesz miała pewność. Trzymam kciuki! Być może miałaś później owulację 🤔

    Odczuwałam mocne bole jajnikow 28 i 29 czerwiec, więc myślę że ona mogła być wtedy. Więc teoretycznie dziś byłby 11 dni po.
    Ale właśnie zauwazylam brązowe plamienie, więc chyba nic z tego

  • Laura25 Ekspertka
    Postów: 223 124

    Wysłany: 10 lipca, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka_kh wrote:
    Odczuwałam mocne bole jajnikow 28 i 29 czerwiec, więc myślę że ona mogła być wtedy. Więc teoretycznie dziś byłby 11 dni po.
    Ale właśnie zauwazylam brązowe plamienie, więc chyba nic z tego

    Jeśli te bóle były 28/29 i wtedy wypadała owulacja to jeszcze jest szansa 😊nie wiem jak u Ciebie zaczyna się okres bo u mnie nigdy nie mam plamień wcześniej. Nic tylko zostaje czekanie - wiem że to nie jest takie łatwe jak się mówi:)

  • Oleczka_kh Koleżanka
    Postów: 65 17

    Wysłany: 10 lipca, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura25 wrote:
    Jeśli te bóle były 28/29 i wtedy wypadała owulacja to jeszcze jest szansa 😊nie wiem jak u Ciebie zaczyna się okres bo u mnie nigdy nie mam plamień wcześniej. Nic tylko zostaje czekanie - wiem że to nie jest takie łatwe jak się mówi:)

    Modlę się w duchu żeby to było plamienie implantacyjne , bo w poprzedniej ciazy tak właśnie miałam. Ale nie chce tez robic sobie nadziei bo później siedze i wyje 😅

    Olcia1987, Laura25 lubią tę wiadomość

  • Olcia1987 Ekspertka
    Postów: 167 76

    Wysłany: 10 lipca, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka_kh wrote:
    Modlę się w duchu żeby to było plamienie implantacyjne , bo w poprzedniej ciazy tak właśnie miałam. Ale nie chce tez robic sobie nadziei bo później siedze i wyje 😅

    Ja wypiłam lampkę wina i wyje … kolejny msc i nic …

    👩🏻1987 🧑🏻‍🦲1992

    💔2009
    💙2010
    🩷2013
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5645 6593

    Wysłany: 10 lipca, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka_kh wrote:
    Odczuwałam mocne bole jajnikow 28 i 29 czerwiec, więc myślę że ona mogła być wtedy. Więc teoretycznie dziś byłby 11 dni po.
    Ale właśnie zauwazylam brązowe plamienie, więc chyba nic z tego
    Samo odczucie bólu jajników to za mało, aby określić moment owu. Przydały by się jeszcze inne parametry np temperatura, testy. Ale tak naprawdę to tylko monitoring może na 100% potwierdzić. Najwidoczniej przesunęła ci się owu 🤔

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Laura25 Ekspertka
    Postów: 223 124

    Wysłany: 11 lipca, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia1987 wrote:
    Ja wypiłam lampkę wina i wyje … kolejny msc i nic …

    Przykro mi 🙁
    Może kolejny będzie tym 🤞

  • Nieprzejrzysta Ekspertka
    Postów: 221 310

    Wysłany: 11 lipca, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, sprzedam Pregna Start, nowe. 30 tabletek za 20 zł :) Jak ktoś chętny proszę pisać prywatnie :)

    Zaczynamy 7 mc starań... 👣
    -Mthfr - Brak mutacji
    -Podejrzenie Hashimoto, guzki na tarczycy.
    -Niedowaga ⚖️
    -Od dzieciństwa problemy z serduchem 💔💉
    ASD II,
    - Arytmia od 2021r.
    -Anemia (Czerwiec 2024r.)
    Z mężem mamy po 28 lat
    💒26.09.2020r.
  • Oleczka_kh Koleżanka
    Postów: 65 17

    Wysłany: 11 lipca, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia1987 wrote:
    Ja wypiłam lampkę wina i wyje … kolejny msc i nic …

    Wypij kolejną i glowa do góry. Mamy jeszcze dużo cykli przez sobą.. :)

    U mnie dalej bialo, a @ jak nie było tak nie ma. A żeby było ciekawiej wlasnie dziś dostałam wypowiedzenie z pracy :x

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5645 6593

    Wysłany: 11 lipca, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka_kh wrote:

    U mnie dalej bialo, a @ jak nie było tak nie ma. A żeby było ciekawiej wlasnie dziś dostałam wypowiedzenie z pracy :x
    O kurde, ale numer...I co teraz ze staraniami?

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Oleczka_kh Koleżanka
    Postów: 65 17

    Wysłany: 12 lipca, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    O kurde, ale numer...I co teraz ze staraniami?

    No właśnie.. sama się teraz zastanawiam czy w razie czego jedna pensja wystarczy.
    A u mnie w okolicy z pracą jest naprawdę ciężko, więc zanim coś znajdę i dostanę dobrą umowę to napewno minie sporo czasu.

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2073 1995

    Wysłany: 12 lipca, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka_kh wrote:
    Wypij kolejną i glowa do góry. Mamy jeszcze dużo cykli przez sobą.. :)

    U mnie dalej bialo, a @ jak nie było tak nie ma. A żeby było ciekawiej wlasnie dziś dostałam wypowiedzenie z pracy :x

    O rety, to kiepskie wieści :/ a z jakiego rejonu jesteś? Teraz to chyba wszędzie ciężko o jakąś sensownego orace w ogóle. :/

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH ciut za wysokie
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Oleczka_kh Koleżanka
    Postów: 65 17

    Wysłany: 12 lipca, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    O rety, to kiepskie wieści :/ a z jakiego rejonu jesteś? Teraz to chyba wszędzie ciężko o jakąś sensownego orace w ogóle. :/

    Ja pomorskie. Ale trudno, staramy się dalej. Co będzie to bedzie

  • Laura25 Ekspertka
    Postów: 223 124

    Wysłany: 12 lipca, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie owulacja na horyzoncie. Od tygodnia mam już płodny śluz i kłucie jajników.. i się doczekać nie mogę bo już te jajniki czuję któryś raz i już odnotowuję że może owu:)) kupiłam jednak inne testy, z rosmana Facelle i wyszedł dzisiaj prawie pozytywny..

    https://zapodaj.net/plik-iXi8Dg6Ebz

  • Iwoniasta785 Debiutantka
    Postów: 11 25

    Wysłany: 13 lipca, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane !
    Jestem tu nowa, ale od stycznia śledzę i czytam wasze poczynania na różnych wątkach.
    U mnie starania trwają od stycznia tego roku i co miesiąc jest nadzieja a jednak kończy się @.
    W każdym miesiącu statan doszukiwałam się jakiegoś sygnału, objawu ciazy. I dałabym sobie rękę uciąć że conajmniej 3 razy myślałam że zaskoczyło a tu jednak nie :(.
    Każdy cykl był jakiś inny a teraz obecny to najgorszy z tym co miałam. Około 3 dni po owulacji nie spałam 3 noce ani godzinki. Często latałam do toalety. Teraz mam 17 dc i mniej chodzę do toalety, ale jestem senna.
    Stwierdziłam że pójdę na beta i zaraz na nią wyruszam i jeśli kolejny raz zobaczę na wynikach mniej niż 5 to chyba odpuszczę na jakiś czas, bo za każdym razem gdy wynik był negatywny popadałam w załamanie.
    Czy miałyście podobnie ?

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2073 1995

    Wysłany: 13 lipca, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwoniasta785 wrote:
    Cześć kochane !
    Jestem tu nowa, ale od stycznia śledzę i czytam wasze poczynania na różnych wątkach.
    U mnie starania trwają od stycznia tego roku i co miesiąc jest nadzieja a jednak kończy się @.
    W każdym miesiącu statan doszukiwałam się jakiegoś sygnału, objawu ciazy. I dałabym sobie rękę uciąć że conajmniej 3 razy myślałam że zaskoczyło a tu jednak nie :(.
    Każdy cykl był jakiś inny a teraz obecny to najgorszy z tym co miałam. Około 3 dni po owulacji nie spałam 3 noce ani godzinki. Często latałam do toalety. Teraz mam 17 dc i mniej chodzę do toalety, ale jestem senna.
    Stwierdziłam że pójdę na beta i zaraz na nią wyruszam i jeśli kolejny raz zobaczę na wynikach mniej niż 5 to chyba odpuszczę na jakiś czas, bo za każdym razem gdy wynik był negatywny popadałam w załamanie.
    Czy miałyście podobnie ?

    Nie odpuszczaj jeszcze stricte starań, może pp prostu odpusc cholernie na bete, śledzenie owulki, nie wiem czy korzystasz z flo czy innej aplikacji, ale np w okolicach dni płodnych po prostu regularnie wpsolzyjcie co 2 dzień na przykład i tak też można trafić, a co mniej myślenia i stresu ro działa lepiej, mimo, że to trudne nie fiksować się jak się człowiek stara

    My się staraliśmy 6 cykli tak luźno, po prostu seks w dni płodne, później kolejne 6 cykli już z mierzeniem temperatury, monitoringiem u gina, po drodze ciąża biochemiczna i zaszlam dopiero jak wyluzowałam, wyeliminowałam stres z życia czyli pracę poszłam na l4, zmieniłam myślenie.

    Teraz przed nami 4 cs okres mi się kończy więc niedługo będziemy działać znowu, ten czas mam na luzie, ale robi się gorzej tydzień przed @ jak mam ochotę testować codziennie czy jest coś czy nie 😅

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH ciut za wysokie
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Iwoniasta785 Debiutantka
    Postów: 11 25

    Wysłany: 13 lipca, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Nie odpuszczaj jeszcze stricte starań, może pp prostu odpusc cholernie na bete, śledzenie owulki, nie wiem czy korzystasz z flo czy innej aplikacji, ale np w okolicach dni płodnych po prostu regularnie wpsolzyjcie co 2 dzień na przykład i tak też można trafić, a co mniej myślenia i stresu ro działa lepiej, mimo, że to trudne nie fiksować się jak się człowiek stara

    My się staraliśmy 6 cykli tak luźno, po prostu seks w dni płodne, później kolejne 6 cykli już z mierzeniem temperatury, monitoringiem u gina, po drodze ciąża biochemiczna i zaszlam dopiero jak wyluzowałam, wyeliminowałam stres z życia czyli pracę poszłam na l4, zmieniłam myślenie.

    Teraz przed nami 4 cs okres mi się kończy więc niedługo będziemy działać znowu, ten czas mam na luzie, ale robi się gorzej tydzień przed @ jak mam ochotę testować codziennie czy jest coś czy nie 😅

    Dzięki za odpowiedź :)
    No właśnie tylko się zastanawiam jak tu wyluzować i o tym nie myśleć jak wszystkie przyjaciółki w ciazy albo właśnie urodziły i ciągle temat dzieci :D najlepiej byłoby wyjechać na Bali na miesiąc ;D

    Kamcia97 lubi tę wiadomość

  • Oleczka_kh Koleżanka
    Postów: 65 17

    Wysłany: 13 lipca, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwoniasta785 wrote:
    Cześć kochane !
    Jestem tu nowa, ale od stycznia śledzę i czytam wasze poczynania na różnych wątkach.
    U mnie starania trwają od stycznia tego roku i co miesiąc jest nadzieja a jednak kończy się @.
    W każdym miesiącu statan doszukiwałam się jakiegoś sygnału, objawu ciazy. I dałabym sobie rękę uciąć że conajmniej 3 razy myślałam że zaskoczyło a tu jednak nie :(.
    Każdy cykl był jakiś inny a teraz obecny to najgorszy z tym co miałam. Około 3 dni po owulacji nie spałam 3 noce ani godzinki. Często latałam do toalety. Teraz mam 17 dc i mniej chodzę do toalety, ale jestem senna.
    Stwierdziłam że pójdę na beta i zaraz na nią wyruszam i jeśli kolejny raz zobaczę na wynikach mniej niż 5 to chyba odpuszczę na jakiś czas, bo za każdym razem gdy wynik był negatywny popadałam w załamanie.
    Czy miałyście podobnie ?

    U mnie to samo, z każdym cyklem mam objawy i wręcz jestem pewna że się udało. Też myślę żeby odpuścić, ale czy to się tak da. Teraz jak straciłam pracę, myślę że glowa będzie spokojniejsza. Bo byłam 4 miesiące na l4 i wiedziałam że skończy się to zwolnieniem. Wiec jakby mialam 'parcie' lekkie na to żeby zajsc w ciążę. A tu jak zwykle nigdy nie jest tak jak powinno.
    Przez fo wszystko okres mi zaczal wariować, zawsze mialam 29 dni z kalendarzem w ręku. Teraz mam wrażenie ze @ przychodzi kiedy chce.
    Teraz spoznia mi się tydzień, piersi wrażliwe sluz bialy , brzuch boli. Jestem taka zła, chodzę jak osa. Ale każda moja złość konczy się płaczem i tak wkolko. Masakra
    Niech albo test pokaze te 2 kreski, albo niech @ juz przyjdzie bo jest to tak frustrujące że dramat.

  • Iwoniasta785 Debiutantka
    Postów: 11 25

    Wysłany: 13 lipca, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka_kh wrote:
    U mnie to samo, z każdym cyklem mam objawy i wręcz jestem pewna że się udało. Też myślę żeby odpuścić, ale czy to się tak da. Teraz jak straciłam pracę, myślę że glowa będzie spokojniejsza. Bo byłam 4 miesiące na l4 i wiedziałam że skończy się to zwolnieniem. Wiec jakby mialam 'parcie' lekkie na to żeby zajsc w ciążę. A tu jak zwykle nigdy nie jest tak jak powinno.
    Przez fo wszystko okres mi zaczal wariować, zawsze mialam 29 dni z kalendarzem w ręku. Teraz mam wrażenie ze @ przychodzi kiedy chce.
    Teraz spoznia mi się tydzień, piersi wrażliwe sluz bialy , brzuch boli. Jestem taka zła, chodzę jak osa. Ale każda moja złość konczy się płaczem i tak wkolko. Masakra
    Niech albo test pokaze te 2 kreski, albo niech @ juz przyjdzie bo jest to tak frustrujące że dramat.

    Kurcze to może sprawdz a może się udało, daj znać jak zatestujesz :)
    U mnie okres trwal różnie od 21 do 29 dni. Teraz 3 cykl biorę owulmed max i cykl uregulował mi się na 26 dni
    , ale owulacja przychodzi szybciej niż w połowie cyklu bo średnio 3 dni po okresie.

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ