X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zaczynam starania w 2024 ♥️
Odpowiedz

Zaczynam starania w 2024 ♥️

Oceń ten wątek:
  • Laura25 Ekspertka
    Postów: 223 124

    Wysłany: 6 lipca, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia97 wrote:
    Czy wy też tak macie że nagle jak się nie udaje kolejny miesiąc to w waszym grobie ktoś znów będzie mieć dziecko?
    Bo ja tak mam i mnie to dobija...

    A długo się staracie ? My zaczynamy więc póki co odbieram takie wiadomości bardzo pozytywnie - też dwie bliskie osoby w ciąży 😊
    Nie wiem też kiedy nam się uda.. podejrzewam że z czasem też by mnie to dobijało

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca, 09:27

    Kamcia97 lubi tę wiadomość

  • Kamcia97 Przyjaciółka
    Postów: 71 22

    Wysłany: 6 lipca, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura25 wrote:
    A długo się staracie ? My zaczynamy więc póki co odbieram takie wiadomości bardzo pozytywnie - też dwie bliskie osoby w ciąży 😊
    Nie wiem też kiedy nam się uda.. podejrzewam że z czasem też by mnie to dobijało

    Staram się dopiero trzy miesiące, ale ja już mam jakiegoś stresa ...zwłaszcza jak słyszę że ktoś nie planował i od razu się udało..a po tym miesiącu to już w ogóle bo jak wcześniej tak średnio trafialismy to teraz było super..i tak nic nie wyszło

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 6 lipca, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia97 wrote:
    Czy wy też tak macie że nagle jak się nie udaje kolejny miesiąc to w waszym grobie ktoś znów będzie mieć dziecko?
    Bo ja tak mam i mnie to dobija...

    U mnie teraz może nie, bo u znajomych to w sumie tylko my z dzieckiem, poza jedna para co ma dwójkę. Ale za to wśród sąsiadów na osiedlu to co rusz się dzieciaczek jakiś rodzi. Czasem też mam takie myśli dobijające, że jak już w końcu się zdecydowaliśmy, że spróbujemy drugie to się teraz nie uda, jakby za karę, że tyle zwlekaliśmy ale staram się te myśli szybko odganiać, bi na dłuższą metę to pójdzie w zła stronę

    Kamcia97, Deyansu lubią tę wiadomość

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Kamcia97 Przyjaciółka
    Postów: 71 22

    Wysłany: 6 lipca, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura25 wrote:
    A długo się staracie ? My zaczynamy więc póki co odbieram takie wiadomości bardzo pozytywnie - też dwie bliskie osoby w ciąży 😊
    Nie wiem też kiedy nam się uda.. podejrzewam że z czasem też by mnie to dobijało

    A to też tak co miesiąc patrzeć kiedy najlepiej serduszkować żeby się udało to trochę takie uciążliwe..i żadnej z tego przyjemności

  • Kamcia97 Przyjaciółka
    Postów: 71 22

    Wysłany: 6 lipca, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    U mnie teraz może nie, bo u znajomych to w sumie tylko my z dzieckiem, poza jedna para co ma dwójkę. Ale za to wśród sąsiadów na osiedlu to co rusz się dzieciaczek jakiś rodzi. Czasem też mam takie myśli dobijające, że jak już w końcu się zdecydowaliśmy, że spróbujemy drugie to się teraz nie uda, jakby za karę, że tyle zwlekaliśmy ale staram się te myśli szybko odganiać, bi na dłuższą metę to pójdzie w zła stronę

    Mnie dobija to że co miesiąc się patrzę obserwuje kiedy się starać żeby się udało a i tak nic z tego.. a też takie że musisz w ten dzień czy inny to nie ma w ogóle przyjemności z tego.. a inni to w ogóle nie patrzą i im się udaje

    Darrika lubi tę wiadomość

  • Olcia1987 Ekspertka
    Postów: 190 95

    Wysłany: 7 lipca, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Wiesz...To inny partner, więc może dlatego nie od razu pykło. A może zbyt długa przerwa od ostatniego porodu? A może po prostu organizm potrzebuje więcej czasu. A może jest jakiś problem po stronie nowego partnera? Lepiej to zbadać.

    Przerwa spora, młody ma 13,5 a młoda 10,5 … ja mam 37… zbadać się nie mam gdzie, mieszkam w NL, tutaj to norma, lekarz rodzinny na wszystko daje paracetamol a kobiety rodzą po 40 więc „o co mi chodzi” 🤷🏻‍♀️

    👩🏻1987 🧑🏻‍🦲1992

    💔2009
    💙2010
    🩷2013

    Myo inostol + wiesiołek + Wit E + omega
  • Olcia1987 Ekspertka
    Postów: 190 95

    Wysłany: 7 lipca, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia97 wrote:
    Czy wy też tak macie że nagle jak się nie udaje kolejny miesiąc to w waszym grobie ktoś znów będzie mieć dziecko?
    Bo ja tak mam i mnie to dobija...

    Zdecydowanie … jak walczyłam z ginem o 2 ciążę (1 poronienie) to w ciąży była szwagierka, w 3 to w ciąży była najbliższa przyjaciółka a teraz w piątek zadzwonił najlepszy przyjaciel mojego że poród na 26 grudnia… pogratulowałam a potem poszłam płakać … 😭

    Cóż, okres się zbliża, dziś test zrobiony (29dc) i biel vizira 😪
    Czekam na okres, planowana następna ow na nasz urlop więc 💪🏻🤞🏻

    👩🏻1987 🧑🏻‍🦲1992

    💔2009
    💙2010
    🩷2013

    Myo inostol + wiesiołek + Wit E + omega
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 7 lipca, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to trzymamy kciuki Olcia, bo urlopie to i więcej luzu, inne klimaty, większą szansa na pozytywny finał. :D

    Ja dzisiaj 31 dc, ani na okres się nie czuje, ani na ciążunie, miałam późno owu więc @ w planie na 11 lipca, raczej nie wytrzymam do czwartku i zatestuje wcześniej, ale może silna wola wygra 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca, 22:19

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Laura25 Ekspertka
    Postów: 223 124

    Wysłany: 8 lipca, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z was używa lub używała testów owulacyjnych horien medical? Kupiłam na allegro skusiła mnie cena za 50 szt. W 10 i 11 dc kreski zrobiły się ciemne i wyraźne ale nie takie jak kontrolna czyli wychodził by negatyw. Dzisiaj 12 dc bolą mnie jajniki, w dodatku masa płodnego śluzu i testy zamiast zrobić się pozytywne zbladły. Czy one są tak mało czułe czy może nie ma co się nimi sugerować?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca, 15:27

  • Wik1702 Znajoma
    Postów: 20 22

    Wysłany: 8 lipca, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura25 wrote:
    Czy któraś z was używa lub używała testów owulacyjnych horien medical? Kupiłam na allegro skusiła mnie cena za 50 szt. W 10 i 11 dc kreski zrobiły się ciemne i wyraźne ale nie takie jak kontrolna czyli wychodził by negatyw. Dzisiaj 12 dc bolą mnie jajniki, w dodatku masa płodnego śluzu i testy zamiast zrobić się pozytywne zbladły. Czy one są tak mało czułe czy może nie ma co się nimi sugerować?

    Właśnie dlatego ja nie mogę się przekonać do testów owulacyjnych. Czuje, że mam owulacje, śluz i właśnie bolesność jajników itp. a one i tak wychodzą negatywnie albo niejednoznacznie. Przestałam się już nimi sugerować, bo szkoda mi kasy i nerwów:(

    Aczkolwiek każdy organizm jest inny i pewnie nie jednej z Pań pomogły wyłapać owulke.

    Laura25 lubi tę wiadomość

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 8 lipca, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam jakieś testy z Rossmanna i się ładnie wybarwiły, w dniu kiedy bolał mnie mega jajnik i był śluz wyszły pozytywne. Pewnie różne testy różnie mogą działać, ja bym się chyba jednak bardziej sugerowała tym co ciało mówi, niż tak na 100% testami

    Laura25 lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Komanuss Przyjaciółka
    Postów: 229 47

    Wysłany: 8 lipca, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura25 wrote:
    Czy któraś z was używa lub używała testów owulacyjnych horien medical? Kupiłam na allegro skusiła mnie cena za 50 szt. W 10 i 11 dc kreski zrobiły się ciemne i wyraźne ale nie takie jak kontrolna czyli wychodził by negatyw. Dzisiaj 12 dc bolą mnie jajniki, w dodatku masa płodnego śluzu i testy zamiast zrobić się pozytywne zbladły. Czy one są tak mało czułe czy może nie ma co się nimi sugerować?
    Ja je kupiłam z polecenia dziewczyny z tej grupy. Rzeczywiście nie ciemnieją aż tak jak kreska kontrolna . Ale w tym samym czasie ronilam z innej firmy i też nie były qz takie ciemne. Zeskanowałam je do prenom i pokazało mi który dzień do pick.rozmawialam z dietetyczką że z tymi testami to jest tak że każdy organizm ma owulacje przy innym poziomie lh i nawet przy negatywnych testach może być owulacja. Na 100 % nie można na nich polegać. Jedynie monitoring da pewność

    Laura25 lubi tę wiadomość

  • Laura25 Ekspertka
    Postów: 223 124

    Wysłany: 8 lipca, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny😊 Tak jak myślałam, nie będę się na nich opierać

    Komanuss lubi tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5657 6602

    Wysłany: 8 lipca, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura25 wrote:
    Czy któraś z was używa lub używała testów owulacyjnych horien medical? Kupiłam na allegro skusiła mnie cena za 50 szt. W 10 i 11 dc kreski zrobiły się ciemne i wyraźne ale nie takie jak kontrolna czyli wychodził by negatyw. Dzisiaj 12 dc bolą mnie jajniki, w dodatku masa płodnego śluzu i testy zamiast zrobić się pozytywne zbladły. Czy one są tak mało czułe czy może nie ma co się nimi sugerować?
    Używam je i rzeczywiście słabo wybarwiają, ale mi to odpowiada, bo jak już pokażą się dwie jednakowe krechy, to wiem, że mam pik. Ale ważne jest, by je robić więcej niż raz dziennie. Najlepiej rano, po południu i wieczorem. Wtedy nie ma szans, aby przegapic pik. Posiłkuję się jeszcze cyfrowym testem clearblue, więc w razie czego mam z czym porównać.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 10 lipca, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja musze liczyć na następny cykl, @ puka do drzwi, nie wyszło. No ale mam przynajmniej kolejny czas na zrzucenia paru kilogramów, wczoraj wieczorem rowerem pojeździłam żeby trochę ulżyć emocjom i dzisiaj już wchodzę w kolejny dzień z nowymi nadziejami 😁

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Olcia1987 Ekspertka
    Postów: 190 95

    Wysłany: 10 lipca, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    No to trzymamy kciuki Olcia, bo urlopie to i więcej luzu, inne klimaty, większą szansa na pozytywny finał. :D

    Ja dzisiaj 31 dc, ani na okres się nie czuje, ani na ciążunie, miałam późno owu więc @ w planie na 11 lipca, raczej nie wytrzymam do czwartku i zatestuje wcześniej, ale może silna wola wygra 🤣

    Dziś paskuda 🐒 przyszła, więc idealnie na urlop owulacja 🎉

    Testowałaś?

    👩🏻1987 🧑🏻‍🦲1992

    💔2009
    💙2010
    🩷2013

    Myo inostol + wiesiołek + Wit E + omega
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 10 lipca, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia1987 wrote:
    Dziś paskuda 🐒 przyszła, więc idealnie na urlop owulacja 🎉

    Testowałaś?

    Tak, testowałam jeszcze wczoraj, dzisiaj już @ od rana, tylko się rozkręca 🤷‍♀️ ale chyba zacznę mierzyć w tym cyklu temperaturę, jak okres się skończy, pamiętam, że u mnie był charakterystyczny skok remoeratury 3 dni po owulacji, ciekawe czy coś się zmieniło no i w końcu suple zamówię i zobaczymy.

    Fajnie, że Ci owulacja na urlop wypadnie, będzie urozmaicony przytulankami 🤭

    Olcia1987, Deyansu lubią tę wiadomość

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Olcia1987 Ekspertka
    Postów: 190 95

    Wysłany: 10 lipca, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Tak, testowałam jeszcze wczoraj, dzisiaj już @ od rana, tylko się rozkręca 🤷‍♀️ ale chyba zacznę mierzyć w tym cyklu temperaturę, jak okres się skończy, pamiętam, że u mnie był charakterystyczny skok remoeratury 3 dni po owulacji, ciekawe czy coś się zmieniło no i w końcu suple zamówię i zobaczymy.

    Fajnie, że Ci owulacja na urlop wypadnie, będzie urozmaicony przytulankami 🤭

    Wiesz co jak patrzę to mnie testy ow nie okłamały w tym cyklu, miałam pik w środę 26 i dziś idealnie 🐒 wiec kupię zapas i znowu zrobię, ale z drugiej strony nie wiem po co kasę wydaję jak u nas ❤️ codziennie albo max co 2gi dzień więc teoretycznie i tak powinnam kiedyś trafić … tylko wiek już nie ten 🥺😩

    Ja biorę od poprzedniego msc suple + ten żel „lubiący plemniki” więc 🤞🏻

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca, 11:14

    Darrika lubi tę wiadomość

    👩🏻1987 🧑🏻‍🦲1992

    💔2009
    💙2010
    🩷2013

    Myo inostol + wiesiołek + Wit E + omega
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 10 lipca, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia1987 wrote:
    Wiesz co jak patrzę to mnie testy ow nie okłamały w tym cyklu, miałam pik w środę 26 i dziś idealnie 🐒 wiec kupię zapas i znowu zrobię, ale z drugiej strony nie wiem po co kasę wydaję jak u nas ❤️ codziennie albo max co 2gi dzień więc teoretycznie i tak powinnam kiedyś trafić … tylko wiek już nie ten 🥺😩

    Ja biorę od poprzedniego msc suple + ten żel „lubiący plemniki” więc 🤞🏻

    No właśnie też tak się zastanawiam nad testami czy kupić czy nie, bo w okresie dni płodnych i tak seks jest regularny więc co to zmienia 😅

    Jesteś w wieku mojego męża, to jeszcze nie jest starość więc spokojnie :p mam kilka koleżanek, które dużo później zachodziły w ciążę a dzieciaki teraz zdrowe i dokazują 🤭 w końcu się doczekamy tych naszych ⏸️

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Oleczka_kh Przyjaciółka
    Postów: 94 61

    Wysłany: 10 lipca, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, u mnie 17 dni po owulacji (przypuszczalnej) testy negatywne a @ jak nie było tak nie ma. 4 dni temu miała być, niby nie spoznia się dlugo No ale jednak. Piersi wrażliwe, bolą. Nie jakoś tragicznie ale są ewidentnie inne. Bialego sluzu bardzo dużo.

    Sama nie wiem jak to rozumieć, bo już głupieje.. ale mam wrażenie że znowu się nie udało:(

‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka! 

CZYTAJ WIĘCEJ