Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zaczynam starania w 2024 ♥️
Odpowiedz

Zaczynam starania w 2024 ♥️

Oceń ten wątek:
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2073 1995

    Wysłany: 14 lipca, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwoniasta785 wrote:
    Dzięki za odpowiedź :)
    No właśnie tylko się zastanawiam jak tu wyluzować i o tym nie myśleć jak wszystkie przyjaciółki w ciazy albo właśnie urodziły i ciągle temat dzieci :D najlepiej byłoby wyjechać na Bali na miesiąc ;D

    No nie jest lekko, u mnie kilka sąsiadek dopiero co urodziło, jedna na dniach rodzi no ale co zrobic 😅 chociaż taki wyjazd na bali na miesiąc, wow przydałoby się 🤭

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH ciut za wysokie
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Kamcia97 Przyjaciółka
    Postów: 71 22

    Wysłany: 14 lipca, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwoniasta785 wrote:
    Dzięki za odpowiedź :)
    No właśnie tylko się zastanawiam jak tu wyluzować i o tym nie myśleć jak wszystkie przyjaciółki w ciazy albo właśnie urodziły i ciągle temat dzieci :D najlepiej byłoby wyjechać na Bali na miesiąc ;D


    Widzisz ja teraz przez 3 miesiące mocno się starałam, testy owu, temperatura itd itd i nic z tego, przez taka już ogromną chęć posiadania dziecka wpadłam w takie złe myśli i tylko się stresowalam...a to jeszcze gorsze
    W tym miesiącu mierze temp ,ale wrzuciłam na luz i co będzie to będzie, muszę też chyba odetchnąć na przynajmniej dwa miesiące bo ślub we wrześniu.

    OlkaO lubi tę wiadomość

  • Żaklina Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 14 lipca, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! :) Chętnie i ja dołączę do Was :) miesiąc temu skończyłam 33 lata, jesteśmy 3 miesiące po ślubie, obecnie 4 cykl starań. Nie ukrywam, że moja głowa mocno pracuje nie koniecznie z korzyścią dla mnie- bo wiek, bo może już za późno, bo już trzy razy nic nie wyszło. Wizyta u ginekologa tez już odhaczona :)

  • xSmerfetkax Ekspertka
    Postów: 191 111

    Wysłany: 14 lipca, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Aktualnie 2 miesiąc starań, mój obecny cykl się wydłużył, niestety najprawdopodobniej się nie udało, bi wczorajsza beta wykluczyła ciążę. Kochane jak się przygotować do nowej roli - jaka suplementacja? Przyznam że jestem podłamana, wiem że to bardzo krótki czas jeżeli chodzi o starania, ale w głowie zaczynają się zbierać dziwne myśli…

  • Żaklina Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 14 lipca, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ginekolog na wizycie w czerwcu powiedziała o kwasie foliowym i witamie d3 więc to biorę. Ale też jestem ciekawa co jeszcze można? :) biorę wszystkie rady bardziej doświadczonych koleżanek!

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2073 1995

    Wysłany: 14 lipca, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy za sobą na razie 3 cs, teraz sobie zamowilam z apteki chrom complex (chrom, b6,cynk, niacyna i inulina, dvitum forte max z k2 4000 i naturell folian plus jeszcze biotebal bo mam słabe włosy i pazury no i zobaczymy, jeszcze może selen dokupię bo pamiętam w ostatnim cyklu poprzednich staran jak zaczęłam suplemenotwac to też brałam, ale to bardziej chyba zaskoczyło wtedy bo wyeliminowałam stres niż przez suple

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca, 13:40

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH ciut za wysokie
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Laura25 Ekspertka
    Postów: 223 124

    Wysłany: 15 lipca, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie chyba nici z tego cyklu:(. Wszystko było pięknie- płodny rozciągliwy śluz, bóle jajników. Śluz od soboty kremowy z moich obserwacji owulacja była w czwartek/piątek. Mierzę temperaturę i nie drgnęła może odrobinę z 36,10 na 36,20 ale nie rośnie a to już powinien być 3 dzień wyższej temperatury. wykres jest płaski:( nie wiem czy prawidłowo mierzę temperaturę albo cykl bezowulacyjny.

    A jak u was ?
    Ja odpuszczam wszystkie analizy w przyszłym cyklu 😊

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2073 1995

    Wysłany: 15 lipca, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odpuszczam też, miałam zacząć mierzyć temperaturę, ale nie mogę znaleźć termometru a nie chce specjalnie kupować, muszę się na sobie skupić i zadbaniu o ciało, wziąć się za regularne aktywności, pilnować diety, te suple zacznę brać i niech się dzieje 😅

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH ciut za wysokie
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Oleczka_kh Koleżanka
    Postów: 65 17

    Wysłany: 15 lipca, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chyba odpuszczam wszelkie mierzenia.. zapisałam się do dietetyka, będę się zdrowo odżywiać trochę schudnę. Jeśli cykl się nie ureguluje sam to wtedy będę coś myśleć.
    Dziś test negatywny - i owulacyjny i ciazowy.
    Juz ponad tydzień spóźnienia.
    Nie wiem. Chyba za dużo stresu, wyliczania i seksu jak za karę bo dziś trzeba, bo jutro bo pojutrze.
    Dam na luz tyle ile to możliwe. Może faktycznie przyjdzie samo, jeśli nie pójdziemy na badania.

    Darrika lubi tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5645 6593

    Wysłany: 15 lipca, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura25 wrote:
    U mnie chyba nici z tego cyklu:(. Wszystko było pięknie- płodny rozciągliwy śluz, bóle jajników. Śluz od soboty kremowy z moich obserwacji owulacja była w czwartek/piątek. Mierzę temperaturę i nie drgnęła może odrobinę z 36,10 na 36,20 ale nie rośnie a to już powinien być 3 dzień wyższej temperatury. wykres jest płaski:( nie wiem czy prawidłowo mierzę temperaturę albo cykl bezowulacyjny.

    A jak u was ?
    Ja odpuszczam wszystkie analizy w przyszłym cyklu 😊
    Miałam dwa razy taką sytuację i sprawdzałam wtedy proga. Za pierwszym razem wyniósł 1ng, więc zapewne nie było ostatecznie owu. Za drugim razem wyniósł 4ng, zatemowu była słabej jakości :/

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Iwoniasta785 Debiutantka
    Postów: 11 25

    Wysłany: 15 lipca, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane.
    Czy któraś z was miała polipa endometrialnego ?
    Czytałam różne historie odnośnie tego że lekarz pomyli polipa że wszesna ciaza, lub zasugerował wczesna ciaze a to okazał się polip.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca, 16:47

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2073 1995

    Wysłany: 17 lipca, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polipa nigdy nie miałam, wiem jedynie, że moja koleżanka miała jakieś polipy i miała je usuwane, bo planowali się starać o dziecko i lekarka najpierw kazała się tym tematem zająć.

    Iwoniasta785 lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH ciut za wysokie
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Wik1702 Znajoma
    Postów: 20 22

    Wysłany: 22 lipca, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wracam po chwilowej nieobecności :)

    Nie wiem, czy pamiętacie moją historię. Dla przypomnienia od dłuższego czasu staramy się o dziecko, ale lekarz zaczął podejrzewać PCOS, robiłam badania, które wychodziły w miarę dobrze, brałam duphaston itd. Szczegółowy opis znajdziecie na pierwszej stronie forum.

    Nie byłam do końca zadowolona z poprzedniej wizyty i podejścia lekarki, dlatego poszłam do innego ginekologa i otrzymałam informację, że wprowadzone zostało złe leczenie.

    Jeśli chodzi o poprzednie wyniki ginekolog je przeanalizował i stwierdził, że ma tylko uwagę do mojego testosteronu, który był za wysoki i przepisał mi lek na jego obniżenie (który podobno powinnam dostać od razu.

    Lekarz wprowadził mi również ponownie Duphaston na wyregulowanie miesiączki, ale w innym dawkowaniu. Dodatkowo zalecił mi branie Inofemu.

    Po analizie Pani ginekolog stwierdziła u mnie PCOS, ale powiedziała, że zadziałamy temu dziadostwu. Inofem i lek na testosteron mam brać aż do odwołania, a duphaston przez 2 miesiące. Następnie wprowadzimy stymulacje owulacji i monitowanie cykli od września.

    Mimo wszystko lekarz dalej prężnie kazał się nam starać i nie odpuszczać, bo bywają różne przypadki, a natura zaskakuje. Spodobało mi się podejście tej lekarki, bo poświęciła mi ponad godzinę na tłumaczeniu mojego stanu zdrowia i etapów leczenia.

    Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że do końca roku uda mi się zajść w ciążę.





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca, 15:17

    Darrika, Deyansu lubią tę wiadomość

  • Netta Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 22 lipca, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, mogę się dołączyć do wątku 🙂 Jestem nowa na forum

    Darrika lubi tę wiadomość

  • Netta Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 22 lipca, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xSmerfetkax wrote:
    Cześć! Aktualnie 2 miesiąc starań, mój obecny cykl się wydłużył, niestety najprawdopodobniej się nie udało, bi wczorajsza beta wykluczyła ciążę. Kochane jak się przygotować do nowej roli - jaka suplementacja? Przyznam że jestem podłamana, wiem że to bardzo krótki czas jeżeli chodzi o starania, ale w głowie zaczynają się zbierać dziwne myśli…

    U mnie też 2 cykl starań, zbliża się koniec cyklu i raczej też nic z tego bo czuję się jak przed okresem.

    Też mam różne myśli w głowie, chociaż wiem że 2 miesiące starań to nie jest tak dużo,ale wiadomo że chciałabym zeby już w pierwszym cyklu się udało

  • Netta Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 22 lipca, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was może ma problemy z tarczycą?

  • Chesterka1124 Autorytet
    Postów: 898 685

    Wysłany: 22 lipca, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dołączę i ja w tym wątku. O drugie dziecko staramy się na luzie i nie, od stycznia. Po drodze cb. Dzisiaj mam 29 dc i dalej @ brak, co myślicie o moim wykresie? Testy negatywne 😢temp, co sądzicie?
    bb66b4105128fdb5b37fdcaecaf8fe0c.png

    26.02.2021 II ❤️
    15.03.2021 jest ❤️
    30.04.2021 👼 😢
    26. 11.2021 II ❤️
    3.12.2021 puste jajo 😭
    28.02.2022 II ❤️
    23.03.2022 jest ❤️ 7tc
    4.11.2022 David 3700g szczęścia
    10 2023 poronienie 7tc 💔

    1.01.2024 starania o kolejną kruszynkę ❤️

    4 2024 biochem

    Jedno szczęście już mam ale serce pragnie więcej 🥺

    age.png
  • asiun Ekspertka
    Postów: 309 94

    Wysłany: 22 lipca, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej🙂

    Daaaawno mnie tutaj nie było więc myślę, że powinnam się jakoś od nowa przywitać😅

    Do ovu dołączyłam w 2015 roku kiedy to starałam się o pierwsze dziecko, ostatecznie w ciążę zaszłam w listopadzie 2015 i urodziłam przekochana córeczkę w sierpniu 2016.
    Ciaze miałam bardzo trudna, powikłana.
    Po porodzie tez trochę komplikacji, ale było warto ❤️🙂.

    W międzyczasie przez te osiem lat rozwiodłam się i teraz w maju ponownie wyszłam za mąż.
    No i zapadła decyzja o drugim dziecku.
    Zdaję sobie sprawę z tego że teraz może być trudniej bo mam 33 lata a nie 25 jak wtedy, dodatkowo przy porodzie popękała mi szyjka która nie została zszyta.
    Mimo to podejmuję starania.
    Póki co czekam na @ która ma być czwartek/piątek chociaż mam cichą nadzieję, że jednak nie przyjdzie. Coś mnie dzisiaj natchnęło i zrobiłam test🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ właściwie to przed chwilą, negatyw

    age.png
  • Patrycja28. Koleżanka
    Postów: 51 5

    Wysłany: 22 lipca, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie dwa dni opóźnienia @ wczoraj zrobiony test biało dziś beta nie ma nic. Piersi nabrzmiałe i tkliwe. Nie wiem czy za wcześniej zrobiłam testy czy antybiotyk Dalacin krem dopochwowy mógł opóźnić okres? Po antybiotyku zrobiłam kontrolny posiew i już nie mam bakterii. Wiecie czy antybiotyk mógł opóźnić @?

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2073 1995

    Wysłany: 22 lipca, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na opóźnienie @ to mogłoby dużo czynników, ja bym nawet zwaliła ma ostatnie upały, sama miałam cykl przesunięty o 7 dni poprzednio ;/

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH ciut za wysokie
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ