X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zaczynam starania w 2024 ♥️
Odpowiedz

Zaczynam starania w 2024 ♥️

Oceń ten wątek:
  • Oleczka_kh Ekspertka
    Postów: 133 116

    Wysłany: 4 października, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Oleczka, i jak twój prog? Ja dodam, że w ostatniej ciąży badałam trzy razy przy becie. I kolejno wynosił on: 10 ng, 12ng i ponownie 12ng 🙈 Potem już dałam sobie spokój z badaniem.


    Coś tu się ruszyło, więc i ja napiszę:)
    U nas wszystko dobrze, dzidzia rosnie , serce jak dzwon i cale 1.5cm 🥰🥰
    Progesteron doszedł mi do 16 I lekarz stwierdził że nie będziemy tego juz badać narazie. Brac cały czas leki, jak narazie wszystko jest dobrze :)

    edka85 lubi tę wiadomość

  • AgaKa800 Ekspertka
    Postów: 158 159

    Wysłany: 5 października, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Co słychać, co u autorki wątku?
    Udzielałam się tu na samym początku 😊

    21.06 ⏸️ 1cs
    10.07 6+3 z serduszkiem ♥️
    26.08 prenatalne, niskie ryzyka 😇
    4.09 wszystko oki!
    23.09 widzimy się kolejny raz 🍀
    27 lat🥰

    preg.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5687 6618

    Wysłany: 5 października, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka_kh wrote:
    Coś tu się ruszyło, więc i ja napiszę:)
    U nas wszystko dobrze, dzidzia rosnie , serce jak dzwon i cale 1.5cm 🥰🥰
    Progesteron doszedł mi do 16 I lekarz stwierdził że nie będziemy tego juz badać narazie. Brac cały czas leki, jak narazie wszystko jest dobrze :)
    To świetne wiadomości!

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • pupuś Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 7 października, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Niniejszym do Was dołączam. Jest właśnie pierwszy dzień drugiego cyklu naszych starań o pierwsze dziecko. Ja 33 lata, partner 55. Poprzedni cykl był obserwowany na USG i przebiegł u mnie prawidłowo. Mam AMH 1,52. Przebadane wszystkie parametry tarczycowe zasadniczo w normie, ale jednak TSH ma zejść z 2,9 do 2, więc biorę na to jakiś lek. Poza tym suplementuję tylko kwas foliowy (neofolian) i witaminę D3 (którą też zbadałam i jest bezpiecznie w normie). Partner jeszcze nie badał nasienia, ale bierze od jakichś dwóch tygodni profertil. Ginekolog powiedział, żebyśmy sobie popróbowali do lutego i jeśli nie wyjdzie, to będziemy dalej myśleć.
    (Miniony cykl trwał u mnie 29 dni. Od ponad dwóch lat nie miałam cyklu, który byłby dłuższy niż 28 dni, więc do dzisiejszego poranka się łudziłam. :/)
    Życzę wszystkim powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października, 14:01

  • suzume Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 7 października, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pupuś wrote:
    Cześć. Niniejszym do Was dołączam. Jest właśnie pierwszy dzień drugiego cyklu naszych starań o pierwsze dziecko. Ja 33 lata, partner 55. Poprzedni cykl był obserwowany na USG i przebiegł u mnie prawidłowo. Mam AMH 1,52. Przebadane wszystkie parametry tarczycowe zasadniczo w normie, ale jednak TSH ma zejść z 2,9 do 2, więc biorę na to jakiś lek. Poza tym suplementuję tylko kwas foliowy (neofolian) i witaminę D3 (którą też zbadałam i jest bezpiecznie w normie). Partner jeszcze nie badał nasienia, ale bierze od jakichś dwóch tygodni profertil. Ginekolog powiedział, żebyśmy sobie popróbowali do lutego i jeśli nie wyjdzie, to będziemy dalej myśleć.
    (Miniony cykl trwał u mnie 29 dni. Od ponad dwóch lat nie miałam cyklu, który byłby dłuższy niż 28 dni, więc do dzisiejszego poranka się łudziłam. :/)
    Życzę wszystkim powodzenia!

    Hej pupuś! Widzę że jesteśmy w podobnym wieku, ja 31 moj chłopak 56 :) czy Twój partner ma już dzieci z poprzedniego związku? :) my staramy się od kwietnia. W tym miesiącu mam urlop także miejmy nadzieję to pomoże! Powodzenia w październiku! Niech nam wszystkim przyniesie szczęście:)

    ona 💁🏼‍♀️ 31 | on 🙋‍♂️ 56
    ❤️ bez zapezpieczenia od 2021
    Świadome starania od 04/24

    ✔️Progresteron 12.53ng/ml ✔️TPO <15ku/L ✔️ TSH 3.81 mU/L ✔️ t4 14.1 pmol/L ✔️ wolne androgeny 2.3% ✔️ SHBG 62 nmol/L ✔️ LH 7.6U/L ✔️ FSH 5.2U/L ✔️ testosteron 1.4nmol/L ⬆️ prolaktyna 526mU/L ✔️ estradiol 123pmol/L ✔️amh 3.60ng/ml

    ✖️ USG - policystyczne jajniki
  • pupuś Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 października, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czytałam ten wątek zanim coś napisałam i zwróciłam na Was uwagę :) Trzymam za Was szczególnie kciuki! Odpowiadając na Twoje pytanie: nie, to dla nas obojga będzie pierwsze dziecko. A Twój chłopak już ma dzieci?

  • pupuś Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 października, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecicie termometr dobry w kontekście śledzenia cyklu?

  • Iwoniasta785 Debiutantka
    Postów: 14 25

    Wysłany: 8 października, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pupuś wrote:
    Polecicie termometr dobry w kontekście śledzenia cyklu?
    Ja stosowałam ten z allegro jak jest promka to niecałe 20 zł:)
    Easy@Home Termometr podstawowy do kontroli cyklu termometr owulacyjny.
    No i u mnie się sprawdził bo zobaczyłam dwie kreseczki :)

  • suzume Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 8 października, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🍀 iwoniasta gratuluję dwóch kreseczek! ❤️
    🍀 pupuś ja mam termometr firmy beurer i jest okej, spełnia swoją robotę :)
    Tak, M. ma dwóch synów z poprzedniego związku. Oboje kilka lat młodsi ode mnie więc fakt że w młodości był plodny nic nam teraz nie mówi. Czekamy aż jego lekarz umowi go na badanie nasienia :) w miedzy czasie nie poddaje się! Owulka się zbliża :)

    A Wy dziewczyny kiedy owulka, kiedy testujecie? :)

    pupuś lubi tę wiadomość

    ona 💁🏼‍♀️ 31 | on 🙋‍♂️ 56
    ❤️ bez zapezpieczenia od 2021
    Świadome starania od 04/24

    ✔️Progresteron 12.53ng/ml ✔️TPO <15ku/L ✔️ TSH 3.81 mU/L ✔️ t4 14.1 pmol/L ✔️ wolne androgeny 2.3% ✔️ SHBG 62 nmol/L ✔️ LH 7.6U/L ✔️ FSH 5.2U/L ✔️ testosteron 1.4nmol/L ⬆️ prolaktyna 526mU/L ✔️ estradiol 123pmol/L ✔️amh 3.60ng/ml

    ✖️ USG - policystyczne jajniki
  • Vilka Autorytet
    Postów: 1062 700

    Wysłany: 8 października, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jutro owulka :) działamy. Wam również życzę powodzenia!

    pupuś lubi tę wiadomość

    Oboje 1992
    👰🤵 2021
    👶 08.2023
    08.2024 początek starań o drugie
  • shaylen Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 14 października, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej laseczki to znowu ja... ta od spóźniającego się okresu po 2-3tygodnie..
    Wiec powiedzmy że zabrałam się za to i wyszło że niestety nie mam owulacji więc wszystkie dotychczasowe starania były bez sensu.. trochę mnie to podlamalo, ale już się pozbierałam i teraz działamy inaczej. 23ego mam mieć zrobione HSG, czytając tutaj wątek widzę że niektóre z was też to przerabiały. Dodatkowo od swojego lekarza dostalam skierowanie do Kliniki.... niestety termin dopiero na kwiecień, ale skoro czekam już prawie dwa lata, to już pół roku nie robi wrażenia..
    Trzymam kciuki za Was i za siebie ❤️

    👱‍♀️27 👱‍♂️29
    👫+🐈+🐕
    Początek starań 06.23 🥲
  • Kc1234 Ekspertka
    Postów: 247 139

    Wysłany: 14 października, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shaylen wrote:
    Hej laseczki to znowu ja... ta od spóźniającego się okresu po 2-3tygodnie..
    Wiec powiedzmy że zabrałam się za to i wyszło że niestety nie mam owulacji więc wszystkie dotychczasowe starania były bez sensu.. trochę mnie to podlamalo, ale już się pozbierałam i teraz działamy inaczej. 23ego mam mieć zrobione HSG, czytając tutaj wątek widzę że niektóre z was też to przerabiały. Dodatkowo od swojego lekarza dostalam skierowanie do Kliniki.... niestety termin dopiero na kwiecień, ale skoro czekam już prawie dwa lata, to już pół roku nie robi wrażenia..
    Trzymam kciuki za Was i za siebie ❤️
    Hsg dobrze zrobić, ale co z owulacją ? Jakie kroki podjęte w tym kierunku? Czy nic i czekać na klinikę ?

    🧍‍♀️92 🧍‍♂️92 + 🐕 🐕
    Starania od 04/24

    Ona:
    Niedowaga ❌, ferrytyna 26 ❌, b12 50% normy ❌ (4/09)
    AMH 2,0
    Monitoring owulacji ✅, cykle regularne ✅, histeroskopia z hp bez stanu zapalnego endo✅,
    jajowody drożne ✅, hormony5dc+tarczyca ✅, hormony 7dp (prog 27,8, estradiol 165) ✅, cytologia ✅, wymazy zwykle+MUCHa (przeleczona ureaplasma) ✅, bad. kału (w tym giardia, helikobakter, owsiki) ✅, pozostałe badania krwi ✅

    On:
    Test hba 54% ❌
    Stres oksy. 1,6 ❌
    Reszta ✅

    Oboje:
    Suplementacja+żel ✅

    I iui : 11/24
    Plan na ten miesiąc: obie krzywe? +?
  • shaylen Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 15 października, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kc1234 wrote:
    Hsg dobrze zrobić, ale co z owulacją ? Jakie kroki podjęte w tym kierunku? Czy nic i czekać na klinikę ?
    No nic,bo w sumie dalej lekarz mi nic nie zaproponował.... stwierdził ze po tym hsg 2-3miesiace i jeśli się nie uda no to klinika... W sumie może lepiej że zajmą się mną specjaliści, niż takie leczenie na łapu capu... tak mi się przynajmniej wydaje

    Kc1234 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️27 👱‍♂️29
    👫+🐈+🐕
    Początek starań 06.23 🥲
  • Kc1234 Ekspertka
    Postów: 247 139

    Wysłany: 15 października, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shaylen wrote:
    No nic,bo w sumie dalej lekarz mi nic nie zaproponował.... stwierdził ze po tym hsg 2-3miesiace i jeśli się nie uda no to klinika... W sumie może lepiej że zajmą się mną specjaliści, niż takie leczenie na łapu capu... tak mi się przynajmniej wydaje
    Tak pewnie że tak, jestem za tym żeby skorzystać z kliniki, tylko myślę że skoro nie ma owulacji to jaki sens próbować kolejne trzy miesiące ? Tylko lepiej się przyjrzeć temu problemowi

    🧍‍♀️92 🧍‍♂️92 + 🐕 🐕
    Starania od 04/24

    Ona:
    Niedowaga ❌, ferrytyna 26 ❌, b12 50% normy ❌ (4/09)
    AMH 2,0
    Monitoring owulacji ✅, cykle regularne ✅, histeroskopia z hp bez stanu zapalnego endo✅,
    jajowody drożne ✅, hormony5dc+tarczyca ✅, hormony 7dp (prog 27,8, estradiol 165) ✅, cytologia ✅, wymazy zwykle+MUCHa (przeleczona ureaplasma) ✅, bad. kału (w tym giardia, helikobakter, owsiki) ✅, pozostałe badania krwi ✅

    On:
    Test hba 54% ❌
    Stres oksy. 1,6 ❌
    Reszta ✅

    Oboje:
    Suplementacja+żel ✅

    I iui : 11/24
    Plan na ten miesiąc: obie krzywe? +?
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5687 6618

    Wysłany: 16 października, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kc1234 wrote:
    Tak pewnie że tak, jestem za tym żeby skorzystać z kliniki, tylko myślę że skoro nie ma owulacji to jaki sens próbować kolejne trzy miesiące ? Tylko lepiej się przyjrzeć temu problemowi
    No właśnie. Już teraz powinna spróbować ze stymulacją clo i ovitrelle. Być może jedna taka próba i klinika nie będzie potrzebna. Dziwne, że lekarz tego nie zaproponował.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • shaylen Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 16 października, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kc1234 wrote:
    Tak pewnie że tak, jestem za tym żeby skorzystać z kliniki, tylko myślę że skoro nie ma owulacji to jaki sens próbować kolejne trzy miesiące ? Tylko lepiej się przyjrzeć temu problemowi

    No masz rację, tylko ile jestem w stanie zrobić na własną rękę? Myślałam żeby porobić te typowe badania hormonów, żeby już nawet mieć do tej kliniki coś...
    Lekarza dopiero co zmieniłam i tak jestem wdzięczna że w końcu ktoś powiedział mi jak jest... wcześniej chodziłam do innego, płaciłam kupę kasy za wizytę a slyszalam tylko ze wszystko okej, że wszystko dobrze a w sumie odkąd pamiętam mój okres nigdy nie był regularny 🫣
    A co do tego nowego lekarza to jest najbardziej polecany tutaj w moim rejonie, tylko po prpstu ciężko się do niego dostać bo on normalnie w szpitalu przy porodach jest, więc myślę że dlatego posłał mnie dalej...
    Zamówiłam sobie też te ziola ojca sroki... może to mi jakoś pomoże 🙈

    👱‍♀️27 👱‍♂️29
    👫+🐈+🐕
    Początek starań 06.23 🥲
  • Kc1234 Ekspertka
    Postów: 247 139

    Wysłany: 16 października, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shaylen wrote:
    No masz rację, tylko ile jestem w stanie zrobić na własną rękę? Myślałam żeby porobić te typowe badania hormonów, żeby już nawet mieć do tej kliniki coś...
    Lekarza dopiero co zmieniłam i tak jestem wdzięczna że w końcu ktoś powiedział mi jak jest... wcześniej chodziłam do innego, płaciłam kupę kasy za wizytę a slyszalam tylko ze wszystko okej, że wszystko dobrze a w sumie odkąd pamiętam mój okres nigdy nie był regularny 🫣
    A co do tego nowego lekarza to jest najbardziej polecany tutaj w moim rejonie, tylko po prpstu ciężko się do niego dostać bo on normalnie w szpitalu przy porodach jest, więc myślę że dlatego posłał mnie dalej...
    Zamówiłam sobie też te ziola ojca sroki... może to mi jakoś pomoże 🙈
    Poczytaj sobie trochę forum, badania które powinno się wykonać po kolei. Myślę że w waszym wieku już prawie 1,5 roku starania się o ciążę to sporo nie myślcie dziewczyny?
    Pozatym jak można po jednej wizycie bez badań hormonalnych twierdzić że nie występuje owulacja? Może akurat w tym miesiącu jej nie było. Oby dwaj lekarze dla mnie mega dziwni. A z drugiej stwierdzić że nie ma owulacji z zlecić hsg pomijając badania nasienia..
    Pamiętaj że forum jest po to żeby nam pomagać, dzielimy się wspólną wiedzą i nakierowujemy 💓💓

    🧍‍♀️92 🧍‍♂️92 + 🐕 🐕
    Starania od 04/24

    Ona:
    Niedowaga ❌, ferrytyna 26 ❌, b12 50% normy ❌ (4/09)
    AMH 2,0
    Monitoring owulacji ✅, cykle regularne ✅, histeroskopia z hp bez stanu zapalnego endo✅,
    jajowody drożne ✅, hormony5dc+tarczyca ✅, hormony 7dp (prog 27,8, estradiol 165) ✅, cytologia ✅, wymazy zwykle+MUCHa (przeleczona ureaplasma) ✅, bad. kału (w tym giardia, helikobakter, owsiki) ✅, pozostałe badania krwi ✅

    On:
    Test hba 54% ❌
    Stres oksy. 1,6 ❌
    Reszta ✅

    Oboje:
    Suplementacja+żel ✅

    I iui : 11/24
    Plan na ten miesiąc: obie krzywe? +?
  • suzume Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 16 października, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli dobrze rozumiem to nie miałaś robionego podstawowego profilu hormonalnego? Usg? Partner nie badał nasienia? Dokładnie jak mówi Kc , to że w jednym miesiącu miałaś albo nie miałaś owulacji nie znaczy chyba że w ogóle jej nie ma bądź zawsze jest? Jak w ogóle lekarz słysząc że ktoś stara sie o dziecko 1.5 roku nie zleci chociazby podstawowych badan?
    Dobrze ze zmieniasz lekarza...

    W ogole to co masz na mysli ze masz nieregularne miesiaczki?

    ona 💁🏼‍♀️ 31 | on 🙋‍♂️ 56
    ❤️ bez zapezpieczenia od 2021
    Świadome starania od 04/24

    ✔️Progresteron 12.53ng/ml ✔️TPO <15ku/L ✔️ TSH 3.81 mU/L ✔️ t4 14.1 pmol/L ✔️ wolne androgeny 2.3% ✔️ SHBG 62 nmol/L ✔️ LH 7.6U/L ✔️ FSH 5.2U/L ✔️ testosteron 1.4nmol/L ⬆️ prolaktyna 526mU/L ✔️ estradiol 123pmol/L ✔️amh 3.60ng/ml

    ✖️ USG - policystyczne jajniki
  • shaylen Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 16 października, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec tak.. wysłał mnie w grudniu na badania krwi : glukoza, tsh, fsh, prolaktyne i później LH. Wyniki niby były dobre i w grudniu powiedział że mam brac miovelie nac i robic testy owu przez 3 miesiące i jak się nie uda to do niego wrócić. No i łudziłam się że zajdę w ciążę i dotarłam do niego dopiero we wrześniu 🤦‍♀️ ale to też trochę przez pracę, nie mogłam wziąć wolnego itd.
    No i wszystko fajnie tylko taki prawdziwy pozytywny test wskazujący na pik miałam raz... a tak to albo biały albo lekko różowa kreska (czasami robilam 14dni te testy🤦‍♀️)

    👱‍♀️27 👱‍♂️29
    👫+🐈+🐕
    Początek starań 06.23 🥲
  • shaylen Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 16 października, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suzume wrote:
    Jeśli dobrze rozumiem to nie miałaś robionego podstawowego profilu hormonalnego? Usg? Partner nie badał nasienia? Dokładnie jak mówi Kc , to że w jednym miesiącu miałaś albo nie miałaś owulacji nie znaczy chyba że w ogóle jej nie ma bądź zawsze jest? Jak w ogóle lekarz słysząc że ktoś stara sie o dziecko 1.5 roku nie zleci chociazby podstawowych badan?
    Dobrze ze zmieniasz lekarza...

    W ogole to co masz na mysli ze masz nieregularne miesiaczki?


    Nieregularne czyli np raz mam tydzień spóźniony, raz dwa a zdążą się i 3 tygodnie.... aktualnie spóźnia mi się 7dzien także wcale już się tym nie przejmuje.

    👱‍♀️27 👱‍♂️29
    👫+🐈+🐕
    Początek starań 06.23 🥲
‹‹ 22 23 24 25 26
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ