X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zaczynam starania w 2024 ♥️
Odpowiedz

Zaczynam starania w 2024 ♥️

Oceń ten wątek:
  • shaylen Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 16 października, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    No właśnie. Już teraz powinna spróbować ze stymulacją clo i ovitrelle. Być może jedna taka próba i klinika nie będzie potrzebna. Dziwne, że lekarz tego nie zaproponował.

    Czyli sugerujesz że lekarz mówiąc krótko zlał temat ? 🙈 Może faktycznie pójdę do jeszcze innego.... dopiero w kwietniu mam termin do tej kliniki, do tego czasu może jakiś inny by mi lepiej pomógł 🙈

    Kc1234 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️27 👱‍♂️29
    👫+🐈+🐕
    Początek starań 06.23 🥲
  • Kc1234 Ekspertka
    Postów: 243 137

    Wysłany: 16 października, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shaylen wrote:
    Wiec tak.. wysłał mnie w grudniu na badania krwi : glukoza, tsh, fsh, prolaktyne i później LH. Wyniki niby były dobre i w grudniu powiedział że mam brac miovelie nac i robic testy owu przez 3 miesiące i jak się nie uda to do niego wrócić. No i łudziłam się że zajdę w ciążę i dotarłam do niego dopiero we wrześniu 🤦‍♀️ ale to też trochę przez pracę, nie mogłam wziąć wolnego itd.
    No i wszystko fajnie tylko taki prawdziwy pozytywny test wskazujący na pik miałam raz... a tak to albo biały albo lekko różowa kreska (czasami robilam 14dni te testy🤦‍♀️)
    Tylko testy owulacyjne nie są wyznacznikiem,
    Tzn są pomocą, ale ja też nigdy nie wyłapałam piku (regularnie dwa lub trzy razy dziennie trzeba robić nie pijąc nic przez 2 h przed) a owulacje mam potwierdzone monitoringiem. Dałam sobie spokój z testami bo mnie za bardzo stresowały ale może poprostu nie wyłapałaś piku

    🧍‍♀️92 🧍‍♂️92 + 🐕 🐕
    Starania od 04/24

    Ona:
    Niedowaga ❌, ferrytyna 26 ❌, b12 50% normy ❌ (4/09)
    AMH 2,0
    Monitoring owulacji ✅, cykle regularne ✅, histeroskopia z hp bez stanu zapalnego endo✅,
    jajowody drożne ✅, hormony5dc+tarczyca ✅, hormony 7dp (prog 27,8, estradiol 165) ✅, cytologia ✅, wymazy zwykle+MUCHa (przeleczona ureaplasma) ✅, bad. kału (w tym giardia, helikobakter, owsiki) ✅, pozostałe badania krwi ✅

    On:
    Test hba 54% ❌
    Stres oksy. 1,6 ❌
    Reszta ✅

    Oboje:
    Suplementacja+żel ✅

    I iui : 11/24
    Plan na ten miesiąc: obie krzywe? +?
  • Kc1234 Ekspertka
    Postów: 243 137

    Wysłany: 16 października, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shaylen wrote:
    Czyli sugerujesz że lekarz mówiąc krótko zlał temat ? 🙈 Może faktycznie pójdę do jeszcze innego.... dopiero w kwietniu mam termin do tej kliniki, do tego czasu może jakiś inny by mi lepiej pomógł 🙈
    Myślę że na tym etapie już olej ginekologów i kieruj się do kliniki bezpośrednio. W sumie wizyta kosztuje tyle ile u normalnego ginekologa a nie wiele się różni oprócz tego że kierują cię diagnostyczne w dobrym kierunku.
    Ja skorzystałam z kliniki a ginekolog nie różni się niczym od normalnego oprócz tego że nastawiony na działanie w jednym kierunku. Zbadał mnie od a do z wykrywając inne rzeczy oprócz nieplodnosciowych

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października, 21:18

    🧍‍♀️92 🧍‍♂️92 + 🐕 🐕
    Starania od 04/24

    Ona:
    Niedowaga ❌, ferrytyna 26 ❌, b12 50% normy ❌ (4/09)
    AMH 2,0
    Monitoring owulacji ✅, cykle regularne ✅, histeroskopia z hp bez stanu zapalnego endo✅,
    jajowody drożne ✅, hormony5dc+tarczyca ✅, hormony 7dp (prog 27,8, estradiol 165) ✅, cytologia ✅, wymazy zwykle+MUCHa (przeleczona ureaplasma) ✅, bad. kału (w tym giardia, helikobakter, owsiki) ✅, pozostałe badania krwi ✅

    On:
    Test hba 54% ❌
    Stres oksy. 1,6 ❌
    Reszta ✅

    Oboje:
    Suplementacja+żel ✅

    I iui : 11/24
    Plan na ten miesiąc: obie krzywe? +?
  • shaylen Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 16 października, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kc1234 wrote:
    Tylko testy owulacyjne nie są wyznacznikiem,
    Tzn są pomocą, ale ja też nigdy nie wyłapałam piku (regularnie dwa lub trzy razy dziennie trzeba robić nie pijąc nic przez 2 h przed) a owulacje mam potwierdzone monitoringiem. Dałam sobie spokój z testami bo mnie za bardzo stresowały ale może poprostu nie wyłapałaś piku

    Tylko ze na wizytach gin często byłam około dni owulacyjnych powiedzmy i kurde zawsze mówił że nic tam nie ma... nie że nawet się nie zanosi na pęknięcie...
    Może faktycznie porobię te badania krwi i wtedy już z tym uderzę do kogoś jeszcze, zawsze będzie trochę szybciej🥹

    👱‍♀️27 👱‍♂️29
    👫+🐈+🐕
    Początek starań 06.23 🥲
  • Kc1234 Ekspertka
    Postów: 243 137

    Wysłany: 16 października, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shaylen wrote:
    Tylko ze na wizytach gin często byłam około dni owulacyjnych powiedzmy i kurde zawsze mówił że nic tam nie ma... nie że nawet się nie zanosi na pęknięcie...
    Może faktycznie porobię te badania krwi i wtedy już z tym uderzę do kogoś jeszcze, zawsze będzie trochę szybciej🥹
    Wydaje mi się że w tej nieregularnych cyklach ciężko też określić dzień owulacji więc napewno potrzebny byłby monitoring.

    🧍‍♀️92 🧍‍♂️92 + 🐕 🐕
    Starania od 04/24

    Ona:
    Niedowaga ❌, ferrytyna 26 ❌, b12 50% normy ❌ (4/09)
    AMH 2,0
    Monitoring owulacji ✅, cykle regularne ✅, histeroskopia z hp bez stanu zapalnego endo✅,
    jajowody drożne ✅, hormony5dc+tarczyca ✅, hormony 7dp (prog 27,8, estradiol 165) ✅, cytologia ✅, wymazy zwykle+MUCHa (przeleczona ureaplasma) ✅, bad. kału (w tym giardia, helikobakter, owsiki) ✅, pozostałe badania krwi ✅

    On:
    Test hba 54% ❌
    Stres oksy. 1,6 ❌
    Reszta ✅

    Oboje:
    Suplementacja+żel ✅

    I iui : 11/24
    Plan na ten miesiąc: obie krzywe? +?
  • suzume Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 16 października, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shaylen wrote:
    Tylko ze na wizytach gin często byłam około dni owulacyjnych powiedzmy i kurde zawsze mówił że nic tam nie ma... nie że nawet się nie zanosi na pęknięcie...
    Może faktycznie porobię te badania krwi i wtedy już z tym uderzę do kogoś jeszcze, zawsze będzie trochę szybciej🥹


    Może owulacje się przesuwały dlatego nic tam nie było? Ja za bardzo tego też nie ogarniam. U mnie też nikt nic nie widzi a progresteron i obserwacje mówią co innego. Wiele razy kobiety z potwierdzonym brakiem owulacji w cyklu zachodziły w ciaze więc te nasze organizmy to wielkie niewiadome.

    Co do testów owulacyjnych to ja robię je od kwietnia a tylko raz udało mi się zobaczyć pik. W tym miesiącu zużyłam chyba już 10 paczek owulakow a piku ani owulacji jak nie było tak nie ma.

    Zgadzam się z Kc kieruj się do kliniki od razu. Po prawie dwóch latach starania nie ma co sie bawić w normalnych lekarzy. Masz dopiero 27 lat także jesteś w dobrej sytuacji, czas jako tako cie nie 'goni'

    ona 💁🏼‍♀️ 31 | on 🙋‍♂️ 56
    ❤️ bez zapezpieczenia od 2021
    Świadome starania od 04/24

    ✔️Progresteron 12.53ng/ml ✔️TPO <15ku/L ✔️ TSH 3.81 mU/L ✔️ t4 14.1 pmol/L ✔️ wolne androgeny 2.3% ✔️ SHBG 62 nmol/L ✔️ LH 7.6U/L ✔️ FSH 5.2U/L ✔️ testosteron 1.4nmol/L ⬆️ prolaktyna 526mU/L ✔️ estradiol 123pmol/L ✔️amh 3.60ng/ml

    ✖️ USG - policystyczne jajniki
  • shaylen Debiutantka
    Postów: 12 3

    Wysłany: 16 października, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki laski za odpowiedzi i podpowiedzi ❤️

    👱‍♀️27 👱‍♂️29
    👫+🐈+🐕
    Początek starań 06.23 🥲
‹‹ 22 23 24 25 26
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ