Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zając kica🐇, bocian leci🪺, w grudniu będą z tego dzieci🫄
Odpowiedz

Zając kica🐇, bocian leci🪺, w grudniu będą z tego dzieci🫄

Oceń ten wątek:
  • Cytrynowa_Harmonia Przyjaciółka
    Postów: 64 98

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loraa wrote:
    Ja mam regularne owulacje, regularne cykle. Ale nie sądziłam, że jest tak zle.

    Zastanawiam się czy nie powtórzyć jeszcze jutro w Diagnostyce. Spodziewałam się niskiego wyniku, ale nie aż tak. Celowałem pomiędzy 1-2. Ale nie tyle
    Miałam tak samo, wiedziałam, że będzie nisko, ale gdzieś powyżej 1, a tu klops. No cóż endometrioza wyniszcza jajniki (mam 3 stopień). Dostaniesz na pierwszej wizycie całą stronę a4 informacji jakie suple przyjmować, o jakiej porze. Masz możliwość zrobienia powtórki badania w laboratorium kliniki leczenia niepłodności?

  • Nefretam Autorytet
    Postów: 405 794

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Runnerka wrote:
    Dlaczego nie zalapiecie sie na refundacje? Nie spelniacie ktoregos kryterium?


    Do In vitro jest wymagane AMH minimum 0,7 z tego co czytałam i co mnie też załamało wtedy

    AMH 0,24
    👩'90 🧔'86 🐱

    Starania od 02.2025

    15.04.2025 betaHCG 166
    29.04.2025 CRL 3mm ❤️
    22.05 - 2,5cm
    10.06 prenatalne 5,7cm i wszystko na miejscu - dziewczynka 🩷
    5.08 połówkowe - zdrowe 346g :) (20+2)
    8.10 III prenatalne 1458g (29+3)
    28.10 2062g (32+2)
    20.11 2780g (35+4)
    2.12 3100g (37+2)
    16.12 3480g (39+2)

    22.12 🏥


    age.png
  • Loraa Autorytet
    Postów: 2553 3457

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Runnerka wrote:
    Loraa, przykro mi ale na pewno nie ma sie co zalamywac! Wazna kwestia: czy Twoja probka krwi byla przewozona czy badana na miejscu? Ja na swoim przykladzie przekonalam sie jakie to ma znaczenie. Oba badania w tym samym labie (ŚLA) ale pierwsza wozona (1,24) a druga pobierana tam, gdzie laboratorium (1,71).
    Niedlugo masz wizyte w klinice to popros lekarza o sprawdzenie ilosci pecherzykow antralnych na usg. To wg niektorych lekarzy mowi wiecej o rezerwie niz AMH czy FSH.
    Próbka była przewożona. Ale nawet gdyby była na miejscu to nagle nie wyjdzie wyniki np. 3 tylko i tak mniej niż 1...

    Mogłam nie otwierać tego wyniku w pracy.... Aż mi słabo jest i niedobrze teraz

    10.2024

    ➡️Endometrioza, adenomioza, Hashimoto, AMH (0,14), Stan zapalny endometrium, IO, Allo Mlr 0%

    💉
    I ICSI 05.2025 - 0 ❄️
    II ICSI 08.2025 - 1 ❄️ 4AA -> PGT-A - 1 ❄️
    III ICSI 01.2026 - 2 ❄️ 4AA (niebadane)

    I FET - beta < 0,1
    II FET - 🍀🙏

    A ch*j z tym wszystkim!
  • Gnom Autorytet
    Postów: 666 1343

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka_aga wrote:
    Ja chodzę regularnie do endo (akurat na nfz na kontrolę tarczycy) i przypada w czerwcu, bo umawiam się z góry prędzej :) Prywatnie dostałabym się prędzej :)

    Do mojej ginekolog PRYWATNIE najbliższy termin to 24 czerwiec :D troszkę jest oblegana :)

    To przynajmniej powinno znaczyć że jest dobra. 😅

    kropka_aga lubi tę wiadomość

    👒30 🎩36 🐶~7

    Od 03.2025

    6cs - CB 5tc

    🔸PCOS
    🔸Insulinooporność (ogarnięta)
    🔸Niedoczynność tarczycy

    Polip endometrialny wycięty 👍

    preg.png
  • Runnerka Autorytet
    Postów: 726 1237

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefretam wrote:
    Do In vitro jest wymagane AMH minimum 0,7 z tego co czytałam i co mnie też załamało wtedy
    Nieprawda, nie ma takiego wymogu obecnie 😉 tylko wiek kobiety ponizej 42 lat.

    Nefretam, Bergamotka94 lubią tę wiadomość

    🏃🏻‍♀️ 35
    AMH - 1,24 (06.2024) -> 1,72 (12.2024)
    Sono HSG 🆗
    Cykle regularne, owulacje potwierdzone
    Badania w 3 d.c. i 9 d.p.o 🆗
    Cytologia - NILM 🆗
    Wymazy MUCHa & biocenoza & wirusy 🆗

    🏋🏼 36
    Badanie nasienia 🆗 fragmentacja DNA plemników 🆗test MAR 🆗 HBA 92%

    15 cs - 0 ⏸️

    01-03.2025 3 x IUI ❌
    04-05.2025 IMSI (protokol dlugi): Marvelon ➡️ Gonapeptyl Daily ➡️ 💉75j Menopur + 150j Gonal f ➡️ 🔬 punkcja - pobranych 10 🥚mamy 5❄️❄️❄️❄️❄️ (8A, EB2, 3BA, 4BA, 5BB)
    1️⃣FET 13.06.2025 (EB2) 6dpt ⏸️ bHCG 7dpt 76,4 ➡️ 10dpt 402 ➡️ 12 dpt 1518 ➡️ 16 dpt bHCG 23 688 ➡️ 21dpt 46 825 ➡️ 25dpt 84 153
    09.07 CRL 6,9mm i ♥️
    18-19.08.2025 prenatalne & NIFTY PRO - niskie ryzyka, bedzie 💙
    17.02.2026 witamy na świecie 🥳 38+6, 3,5 kg, 58cm 👶
    age.png
  • Zosia667 Autorytet
    Postów: 1439 2576

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NinaB wrote:
    Karczoch ja bym nie odpuściła tego cyklu. Może być tak, że akurat teraz się uda, może nie. Nie będziesz miała do siebie pretensji że odpuściłaś. (A może być się udało, i wtedy z tą pracą itp.) to ostatni taki cykl.
    Pójdziesz do gina i powie Ci, że jednak nie leczymy i nie będziesz miała poczucia straty?

    Zosia ja też miałam z moim wczoraj taką rozmowę. Mówi mi, że ja za bardzo przeżywam. Za dużo o tym myślę itp.
    Ale jak mam nie myśleć jak codziennie rano mierze temperature, musze sikać na te owulaki, pamiętać żeby 2h wcześniej nie pić. Brzuch mnie kłuje, przypomina mi ciągle.

    I albo będę to wszystko robić i sprawdzać kiedy mam owulację, albo będę żyć we mgle bo owu u mnie moze być w 12 dc a może być w 20dc. I jeszcze bardziej obniżać nasze szanse.

    Chyba dotarło, liczę że i u Twojego dotrze.
    Nie wiem dlaczego aż tak bardzo się broni przed badaniami nasienia.

    Mi też mówił że za dużo kminię,ale prawad jest taka, zeo ostatnio miałam plamienia od 5dpo, potem okres i jak miałam nie myśleć jak każda wizyta w WC to była niewiadoma

    NinaB lubi tę wiadomość

    Starania od 10/2024

    Pierwsza wizyta w klinice 06/2025

    10cs Cud 😍
    24.06 beta 410 | prog 25,40
    26.06 beta 1217
    02.07 beta 13.641 | prog 29,64 | TSH 2.06 | ft3 4,73 | ft4 17,8
    03.07 pęcherzyk ciążowy (4t6d)
    17.07 1,2cm ❤️
    12.08 5,19cm 😍
    20.08 6,49cm 😍🩵
    09.09 10,7cm ♂️
    07.10 12,9cm, 290g
    15.10 360g
    04.11 600g
    16.12 1400g
    13.01 2200g

    age.png
  • Meggi_** Ekspertka
    Postów: 247 838

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loraa trzymaj się mocno! Tak jak dziewczyny mówią, ten wynik niczego nie przesadza i jak najbardziej możesz zajsc w naturalna ciaze. Wiem, że nic Cie pewnie teraz nie pocieszy, ale jesteśmy tu dla Ciebie i wspieramy mocno 🫂🫂🫂

    Marzycielka94 lubi tę wiadomość

    32 👩 37 🧑
    2021 naturals 3cs 👸
    Starania o rodzeństwo od 05.2024

    01.2025 Clo + Ovitrelle ❌️
    27.03.2025 HSG ✔️/❌️
    Jajowody drożne, ale w zrostach 😔

    ✔️TSH - 1,088
    ✔️Ferrytyna - 31,3 ➡️ 50,22
    ✔️Wit D - 81,7 🙃

    I IVF 07/25 1🥚0 ❄️
    08/25 ET 2AB ❌️ beta <2.3
    II IVF długi protokół
    7.10 ET ❌️ beta <2.3
  • Runnerka Autorytet
    Postów: 726 1237

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amh powyzej 0,7 lub fsh ponizej 15 dotyczy refundacji lekow do in vitro w przypadku, kiedy podchodzi sie komercyjnie. Obecnie kiedy jest program rzadowy do komercyjnego ivf podchodzi sie zapewne dopiero po wyczerpaniu podejsc w ramach programu. A w programie rzadowym nie ma mowy o amh.

    Nefretam lubi tę wiadomość

    🏃🏻‍♀️ 35
    AMH - 1,24 (06.2024) -> 1,72 (12.2024)
    Sono HSG 🆗
    Cykle regularne, owulacje potwierdzone
    Badania w 3 d.c. i 9 d.p.o 🆗
    Cytologia - NILM 🆗
    Wymazy MUCHa & biocenoza & wirusy 🆗

    🏋🏼 36
    Badanie nasienia 🆗 fragmentacja DNA plemników 🆗test MAR 🆗 HBA 92%

    15 cs - 0 ⏸️

    01-03.2025 3 x IUI ❌
    04-05.2025 IMSI (protokol dlugi): Marvelon ➡️ Gonapeptyl Daily ➡️ 💉75j Menopur + 150j Gonal f ➡️ 🔬 punkcja - pobranych 10 🥚mamy 5❄️❄️❄️❄️❄️ (8A, EB2, 3BA, 4BA, 5BB)
    1️⃣FET 13.06.2025 (EB2) 6dpt ⏸️ bHCG 7dpt 76,4 ➡️ 10dpt 402 ➡️ 12 dpt 1518 ➡️ 16 dpt bHCG 23 688 ➡️ 21dpt 46 825 ➡️ 25dpt 84 153
    09.07 CRL 6,9mm i ♥️
    18-19.08.2025 prenatalne & NIFTY PRO - niskie ryzyka, bedzie 💙
    17.02.2026 witamy na świecie 🥳 38+6, 3,5 kg, 58cm 👶
    age.png
  • Loraa Autorytet
    Postów: 2553 3457

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi_** wrote:
    Loraa trzymaj się mocno! Tak jak dziewczyny mówią, ten wynik niczego nie przesadza i jak najbardziej możesz zajsc w naturalna ciaze. Wiem, że nic Cie pewnie teraz nie pocieszy, ale jesteśmy tu dla Ciebie i wspieramy mocno 🫂🫂🫂
    Już nawet nie chodzi o to czy uda się naturalnie czy inaczej. Tylko czy w ogóle się uda. Za rok mogę przechodzić już menopauzę

    Nie sądziłam, że wynik będzie aż tak niski

    10.2024

    ➡️Endometrioza, adenomioza, Hashimoto, AMH (0,14), Stan zapalny endometrium, IO, Allo Mlr 0%

    💉
    I ICSI 05.2025 - 0 ❄️
    II ICSI 08.2025 - 1 ❄️ 4AA -> PGT-A - 1 ❄️
    III ICSI 01.2026 - 2 ❄️ 4AA (niebadane)

    I FET - beta < 0,1
    II FET - 🍀🙏

    A ch*j z tym wszystkim!
  • assialbnn Autorytet
    Postów: 2564 4055

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gnom wrote:
    Hejka!

    Boli mnie dzisiaj brzuch jak na okres. Myślę że to byłby dobry znak jakby mi okres wrócił niecały miesiąc po odstawieniu antykoncepcji, ale mogę się mylić. 😅
    Ja dostałam po 24 dniach .

    Gnom lubi tę wiadomość

    👩 33
    👱‍♂️ 36
    👸 córka 2015

    28.02 💔 8tc

    26.05- ⏸️🌷 10dpo
    16.06- 0.53cm człowieka z bijącym serduszkiem ❤️🩵🩷
    6.07- 2,51 cm Ktosia z silnym serduszkiem ❤️
    15.07- 3,81cm 👶
    26.07- prenatalne 👍❤️ 6 cm Ktosia 🩵🩷
    8.08- Ktoś🩷🩵CRL 8,2cm
    18.08- CHŁOPIEC 🩵🩵🩵

    age.png
  • kropka_aga Autorytet
    Postów: 3946 5411

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gnom wrote:
    To przynajmniej powinno znaczyć że jest dobra. 😅

    Póki co nie mam zastrzeżeń do niej, zobaczymy jak się teraz wykaże jak pójdę :D

    1.05.2025 ⏸️
    22.12.2025 / 37+2 / 3100g, 54cm 🩵

    age.png
  • Nefretam Autorytet
    Postów: 405 794

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Runnerka wrote:
    Nieprawda, nie ma takiego wymogu obecnie 😉 tylko wiek kobiety ponizej 42 lat.

    A faktycznie!
    Szkoda że nie wiedziałam wcześniej...
    Może mniej bym się stresowala

    AMH 0,24
    👩'90 🧔'86 🐱

    Starania od 02.2025

    15.04.2025 betaHCG 166
    29.04.2025 CRL 3mm ❤️
    22.05 - 2,5cm
    10.06 prenatalne 5,7cm i wszystko na miejscu - dziewczynka 🩷
    5.08 połówkowe - zdrowe 346g :) (20+2)
    8.10 III prenatalne 1458g (29+3)
    28.10 2062g (32+2)
    20.11 2780g (35+4)
    2.12 3100g (37+2)
    16.12 3480g (39+2)

    22.12 🏥


    age.png
  • Kokosik Autorytet
    Postów: 2701 7562

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loraa wrote:
    Próbka była przewożona. Ale nawet gdyby była na miejscu to nagle nie wyjdzie wyniki np. 3 tylko i tak mniej niż 1...

    Mogłam nie otwierać tego wyniku w pracy.... Aż mi słabo jest i niedobrze teraz

    Lora droga do posiadania dzieciątka wciąż jest otwarta. Głowa do góry, te niskie amh to nie jest wyrok.
    Zobacz jak wiele nas tu jest, każda ma inne problemy i też nie wychodzi.
    Trzeba wierzyć i walczyć do końca i się nie poddawać ❤️

    Mardotka, ater, AnMiPe lubią tę wiadomość

    32 👩 35🧔‍♂️
    05.2024 rozpoczęcie starań
    11.2024 straciliśmy aniołka 7 tc 💔💔💔

    04.05.25 ⏸️🥹🌷9dpo
    17.01.26 👩‍🍼3220 g 52 cm 🩷

    ☀️ zaświeciło słoneczko ☀️

    age.png
  • ater Autorytet
    Postów: 734 2111

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loraa wrote:
    Ja mam regularne owulacje, regularne cykle. Ale nie sądziłam, że jest tak zle.

    Zastanawiam się czy nie powtórzyć jeszcze jutro w Diagnostyce. Spodziewałam się niskiego wyniku, ale nie aż tak. Celowałem pomiędzy 1-2. Ale nie tyle

    To nie identyfikuj się z tym wynikiem i powtórz jeszcze 🤍 czasami diagnosta też może nawalić czy coś źle zbadać. Mi często w różnych miejscach wychodzą bardzo różne wyniki.
    🫂

    32🧝‍♀️33🧔🏻‍♂️
    starania od II.24
    pamiętaj jak wiele masz w sobie siły!✨
    ❕MTHFR hetero, PAI hetero
  • assialbnn Autorytet
    Postów: 2564 4055

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loraa wrote:
    Mam wynik AMH

    0,26 ng/ml
    Przytulam 🫂❤️
    Myśl proszę pozytywnie ❤️🧡💚💛🩵💙💜

    👩 33
    👱‍♂️ 36
    👸 córka 2015

    28.02 💔 8tc

    26.05- ⏸️🌷 10dpo
    16.06- 0.53cm człowieka z bijącym serduszkiem ❤️🩵🩷
    6.07- 2,51 cm Ktosia z silnym serduszkiem ❤️
    15.07- 3,81cm 👶
    26.07- prenatalne 👍❤️ 6 cm Ktosia 🩵🩷
    8.08- Ktoś🩷🩵CRL 8,2cm
    18.08- CHŁOPIEC 🩵🩵🩵

    age.png
  • White1 Autorytet
    Postów: 2031 4675

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    assialbnn wrote:
    Ja dostałam po 24 dniach .
    Ja po 64 dniach (61 licząc od krwawienia) 🤣 i niestety późniejsze też już po 60 dni mimo, że co jakiś czas pobolewały jajniki czy macica, a na usg był czasem pęcherzyk dominujący czy raz była torbiel, ale to się zupełnie nie pokrywało z dniem cyklu ani a tym ile dni później była @

    Gnom lubi tę wiadomość

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • snieżka Autorytet
    Postów: 1817 2123

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loraa wrote:
    Mam wynik AMH

    0,26 ng/ml

    Tulę Cię mocno 💜 Wiem, że takie wynik może dobić, ale napiszę Ci to, co powiedział androlog na złe wyniki nasienia mojego narzeczonego - To są tylko cyferki, a w praktyce już nie z takimi wynikami udawało się zajść w ciążę.

    Może dostaniesz niedługo wynik ze szpitala i sprawdzisz czy jest tak samo? Bo chyba kiedyś muszą Ci dać te wyniki

    ater, Marzycielka94, Belia lubią tę wiadomość

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • snieżka Autorytet
    Postów: 1817 2123

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynowa_Harmonia wrote:
    Jest to ciężka wiadomość, wiem to niestety z własnego doświadczenia. W klinice pewnie usłyszysz, że masz robić monitoring i po jakiś 2-3 miesiącach będą już działać z owulacją jeśli z nią jest problem. Nam pani doktor powiedziała, że po jakiś 6 miesiącach (3 miesiące starań naturalnych + monitoring i 3 miesiącach wspomagania owulacji) będziemy ruszać z in vitro. Oczywiście nie załapiemy się na program rządowy i w razie w cała procedura będzie płatna...

    A dlaczego nie załapiecie się na program rządowy?

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • Cytrynowa_Harmonia Przyjaciółka
    Postów: 64 98

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Runnerka wrote:
    Dlaczego nie zalapiecie sie na refundacje? Nie spelniacie ktoregos kryterium?
    Akurat u nas było tak, że od razu poszliśmy na badania i do kliniki leczenia niepłodności po otrzymaniu moich badań. Wiedziałam, że jest kiepsko - oba jajniki, otrzewna i wiązania krzyżowo maciczne zaatakowane przez endo do tego cukrzyca typu 1 (autoagresywna). Do tego programu in vitro który jest teraz wynik AMH nie jest brany pod uwagę, ale czas starań, czyli coś czego my za bardzo nie mamy

  • Cytrynowa_Harmonia Przyjaciółka
    Postów: 64 98

    Wysłany: 16 kwietnia 2025, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    snieżka wrote:
    A dlaczego nie załapiecie się na program rządowy?
    Ze względu na czas starań. Musi być 12 miesięcy, a my będziemy mieć coś około 6. Jeśli miałabym niedrożne jajowody to już nie ma tego problemu

‹‹ 153 154 155 156 157 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planujesz ciążę? Sprawdź, jaką rolę w organizmie odgrywa koenzym Q10

Przygotowania do ciąży to ogromne wyzwanie dla organizmu – na poziomie komórkowym zachodzą procesy wymagające dużych nakładów energii. Coraz więcej badań pokazuje, że koenzym Q10 może wspierać jakość komórek jajowych i plemników, dostarczając mitochondriom potrzebnego paliwa. Choć nie zastąpi kwasu foliowego ani terapii hormonalnej, może stać się cennym uzupełnieniem w staraniach o dziecko.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ