X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zimowe staranka :)
Odpowiedz

Zimowe staranka :)

Oceń ten wątek:
  • Niebieska Autorytet
    Postów: 748 1351

    Wysłany: 26 listopada 2013, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Nescafe, OBY :) ale mam objawy, takie jak co m-c przed @ :P także się nie nastawiam i nie będę szaleć z testami ciążowymi :P

    ckaiflw1up047qr9.png
  • nescafe Autorytet
    Postów: 468 286

    Wysłany: 26 listopada 2013, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska, to gadasz nie bedzie Cie wczesniej kusil test sikaniec?? Bardzo dobrze! Najlepiej czekac do terminu @ ( wiem, wiem czasem jest ciezko przynajmniej mi, bo u mie to ciezko z cierpliwoscia)
    To grzecznie lykac kwas foliow i czekac do terminiu @. A temperatury nie mierzysz? Albo testy owulacyjne?

    Niebieska lubi tę wiadomość

  • marderkowa Ekspertka
    Postów: 224 317

    Wysłany: 26 listopada 2013, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska, trzymam kciuki. Dzieki też za poradę zrobie to TSH, rozumiem, ze to nie ma znaczenia kiedy się bada ten hormon tarczyczy?
    Toksoplazmoze robiłam rok temu i była negatywna.
    Nescafe, a jak u Ciebie było z pierwszą ciążą, zaszłaś od razu?

    relgcwa176gulxrh.png
  • Niebieska Autorytet
    Postów: 748 1351

    Wysłany: 26 listopada 2013, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    już przerabiałam kilkukrotne testowanie przed @, robiłam to nawet po @, bo dalej nie wierzyłam. Jak jakiś świr się zachowywałam. Mąż się ze mnie śmiał. Nie mierzę temperatury z czystego lenistwa i braku samodyscypliny. Poza tym, jak mój mąż to zobaczy to uzna, że całkowicie oszalałam z tym zachodzeniem w ciążę. Testów też nie stosuję. Wydaje mi się, że umiem bardzo dobrze rozpoznać mój śluz płodny i na jego podstawie oceniam dni płodne :)

    ckaiflw1up047qr9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2013, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anko wrote:
    Partynice?
    Anka mieszkasz obok mnie! hahahaha!!!!
    i wyszło szydło z worka ze sąsiadki z Wysokiej :P

  • Niebieska Autorytet
    Postów: 748 1351

    Wysłany: 26 listopada 2013, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marerkowa, nie bardzo rozumiem. TSH to jest właśnie hormon tarczycy. Jego poziom określa nadczynność lub niedoczynność tego narządu. Lepiej mieć w normie. Jeżeli nie, to podaje się jakieś leki na unormowanie pracy tarczycy. Ma to znaczenie przy planowaniu ciąży. Ja to badanie robiłam, bo u mnie wszyscy w rodzinie mają chorą tarczycę. Na szczęście moja tarczyca jest zdrowa:) Badanie robi się z krwi. Możesz poprosić przy morfologii, żeby część próbki została przebadana na hormony tarczycy. (to badanie robi się chyba z surowicy, czyli krwi zastałej- ale już nie pamiętam )

    ckaiflw1up047qr9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2013, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nescafe wrote:
    Witaj Agnieszka, moja imienniczko. Tak dosc nawet sporo tu Agnieszek. Pewnie i w podobnym wieku, bo w tamtych czasach, to bylo takie buummmm na Agnieszki i Kaski ;)
    i Anki :)

  • marderkowa Ekspertka
    Postów: 224 317

    Wysłany: 26 listopada 2013, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne jasne, rozumiem. Chodziło mi o to, czy to musi być w jakimś konkretnym czasie w cyklu badane, ale już doczytałam w necie. dzieki.
    Mój mąz w styczniu bedzie obchodził 30 urodziny i chciałabym zrobić mu prezent urodzinowy w postaci bobasa :)
    Ja miałam w klasie w podstawówce 7 Agnieszek! :)

    Niebieska lubi tę wiadomość

    relgcwa176gulxrh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2013, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anki roczniki 86 do 88 byly popularne:P

    Ania1986 lubi tę wiadomość

  • Niebieska Autorytet
    Postów: 748 1351

    Wysłany: 26 listopada 2013, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocznik 85- same Agnieszki :P

    ckaiflw1up047qr9.png
  • nescafe Autorytet
    Postów: 468 286

    Wysłany: 26 listopada 2013, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marderkowa wrote:
    Niebieska, trzymam kciuki. Dzieki też za poradę zrobie to TSH, rozumiem, ze to nie ma znaczenia kiedy się bada ten hormon tarczyczy?
    Toksoplazmoze robiłam rok temu i była negatywna.
    Nescafe, a jak u Ciebie było z pierwszą ciążą, zaszłaś od razu?
    A u ciebie jak bedzie z testowaniem? Wytrzymiesz do terminu @? Widze badania na TSH, to powaznie podchodzisz do tych staran. Super.

    1 ciaza to byla niespodzianka. Jeszcze sie kapnelam w 8 tygodniu. Do dzisiaj czasem mylse jak to sie stalo :D Nie wiedzialam, ze cos takiego jak kawas foliowy istnieje , pilam alkohol, litry kawy, palilam papierosy itd. No bo nie wiedzialam, ze w ciazy jestem. Ale wszystko bylo perfekt. W 2 ciaze staram sie zajsc 5 miesiecy. NIe pale , bez picia, lykajac kwas i niestety, sie ciaza skonczyla w 8 tygdoniu. A teraz juz 3 miesiac staran leci .


    Niebieska, czasem dziewczyny nawet rozbieraja test na czesci pierwsze , aby zobaczyc czy serio tam, nie ma tej drugiej krechy :/ No ale co zrobic, jak sie bardzo chce, ta druga kreche,a jej nie ma. Mnie juz tam negatywny test zbytnio nie wzrusza. Jest przykro , ale trudno nastepny cykl staran witaj. Ale u mnie to pewnie inaczej, bo ja juz jedno dziecko mam i wiem ze jestem plodna. A inaczej u osoby ktora nie ma dzieci :(
    Mierze tempke i robie testy owu dla jaj. Wiem tak jak Ty, kiedy najlepsze dni po sluzie i bolu jajnikow.

    Mysle, ze wszysktie max do wiosy sie wyrobimy z zaciazaniem ;)

    Dobra spadam. Dobrej nocki.

    marderkowa lubi tę wiadomość

  • nescafe Autorytet
    Postów: 468 286

    Wysłany: 26 listopada 2013, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska wrote:
    Rocznik 85- same Agnieszki :P
    w 84 tez byly Agi. Kurde to dlugo ta moda byla :D

  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 26 listopada 2013, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heh, ja też jestem Agnieszka z 84 :-) Możemy założyć wątek "starające się Agnieszki" i będzie tłok jak na Marszałkowskiej :-P

    mała_mi lubi tę wiadomość

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2013, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anko wrote:
    Anki roczniki 86 do 88 byly popularne:P
    dostałas wiadomosc na priv?

  • marderkowa Ekspertka
    Postów: 224 317

    Wysłany: 26 listopada 2013, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o testowaniu narazie nie mysle, bo wydaje mi się, że w tym cyklu słabe starania były i taki będzie też efekt.
    No własnie nie wiem, czy to, ze się czasami za poważnie nie podchodzi do tematu to nie jest gorzej, bo się wszystkie spinamy. Tak jak napisałaś nescafe- Twoja pierwsza ciąża, zero spiny i poszło.
    Ja to mam inne głupie myśli jeszcze i zdaje mi się, ze to może dotyczyć wiekszości jeszcze nie rodzących- czy ze mną wszystko ok? czy na pewno jestem zdrowa? a co jak nie? itd itp
    U mnie też presja rodzinki, niby nikt nic nie mówi, ale to się czuje. Zaraz świeta i będe słyszała- zyczymy powiększenia rodzinki, nie wiem jak na Was, ale na mnie to działa jak płachta na byka :)

    relgcwa176gulxrh.png
  • JagoodkaK Autorytet
    Postów: 1839 1271

    Wysłany: 26 listopada 2013, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny!

    Po dlugiej przerwie przyłączę się do Was.
    Jestem z Bydgoszczy mam 27 lat moj partner 36. Po poronieniu w kwietniu, problemach zdrowotnych i osobistych, wrócilam do strań - to jest nasz 2 cykl. Mam nadzieję, że tym razem będzie on owocny. Niestety od piątku biorę polprazol bo mam ostre zapalenie żołądka, mam nadzieję, że on nie wplynie negatywnie.
    Miłego wieczoru :)

    h84fkrhm4lz65cww.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 26 listopada 2013, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weszłam przed chwilą na wątek zafasolkowanych i powiem szczerze, smutno mi się zrobiło... Oczywiście gratuluję tym szczęściarom, ale sama też bym już w końcu chciała. Trochę już się człowiek stara i przy każdym następnym niepowodzeniu coraz bardziej się podłamuję. Jeszcze jak na złość w moim najbliższym otoczeniu same ciąże. Już stwierdziłam, że 2014 rok to będzie BOOM chyba, bo tyle ciężarnych wokół.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 26 listopada 2013, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marderkowa, u mnie na szczęście nikt presji nie wywiera. Zresztą ja powiedziałam o wszystkich problemach rodzicom i teściom. Dlatego mam nadzieję, że w święta nie będę słyszeć takich życzeń. I Tobie oraz innym tego życzę.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2013, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nescafe wrote:
    Witaj Agnieszka, moja imienniczko. Tak dosc nawet sporo tu Agnieszek. Pewnie i w podobnym wieku, bo w tamtych czasach, to bylo takie buummmm na Agnieszki i Kaski ;)

    Temperatura moze taka, bo mierzysz o roznych porach i nie masz dokladnego termometru. Nie masz mozliwosci mierzyc o jednej porze?
    A co bardziej wiarygodne, czy testy owu czy temperatura? Wedlug mnie chyba temperatura. Ale ani jedno, ani drugie tak na 100% nie potwierdza owulacji. Najlepszy monitoring.

    Jak tam u was dziewczyny ?? co tu tak cichooooo? Tyle dziewczyn, sie dopisalo i w sumie malo sie dzieje.
    Kto tu pierwszy, do testowania?? U mnie jeszcze daleko z owulacja.... a gdzie tam jeszcze testowanie. A jeszcze pewnie potem, bede siedziec i ryczec w swieta bo @ przylezie :D No nie ma lekko


    ja testowanko 5 grudnia ;D

  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 26 listopada 2013, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka25 szczerze współczuję...mam nadzieję, że uda Ci si zdystansować od cudzych oczekiwań i działać nie pod presją, bo to zawsze nie służy poczynaniu dzieciny.
    U mnie dziś owulka...wspaniała sprawa...pięknie jest czuć, że wszystko działa jak należy :) :) :)

    sowka, Strażaczka90 lubią tę wiadomość

    FITop1.png
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ