X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zioła i inne wspomagacze.
Odpowiedz

Zioła i inne wspomagacze.

Oceń ten wątek:
  • Kasha Autorytet
    Postów: 674 852

    Wysłany: 31 lipca 2013, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Widziałam u wielu z Was że pijecie napary z wiesiołka i innych takich.
    Poszukałam troszkę i znalazłam inne ziółka, jak napar z malin, czerwonej koniczyny lub pokrzywy, oraz to co niżej. Co o nich sądzicie? Co polecacie i dlaczego?
    NA PIERWSZĄ FAZĘ CYKLU - pobudzająca organy odpowiedzialne za owu oraz zawierająca roślinne estrogeny
    Skład:
    liść maliny
    rozmaryn
    kwiaty bzu czarnego
    szałwia
    bylica pospolita

    NA DRUGĄ FAZĘ CYKLU - wzmacniająca produkcję progesteronu
    Skład:
    przywrotnik
    pokrzywa
    krwawnik

    Info ze strony http://adonai.pl/nieplodnosc/?id=21

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2013, 09:18

    weronika86 lubi tę wiadomość

    34bw9jcgrkz3yjz6.png

    f2wlj44jlai3f3nz.png
    km5stv73nclev8zl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2013, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olej z wiesolka w kapsulkach a nie napary :)
    napary to sa z ziol ojca sroki albo ojca klimuszki.

    a ta strone znam i o tych ziolach co wymienilam tez mowia.

    Ja narazie nic nie pije bo za granica trudno dostac takie mieszanki. jak tylko przyjdzie @ bede brala wlasnie olej z wiesolka.

  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 31 lipca 2013, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kasha, ja myślę, że warto zainteresować się ziółkami. Tyle dobrego się o nich naczytałam :) Na razie próbowałam mieszanki o. Sroki, ale po 2 cyklach nadal się nie udało. W ogóle na tej stronce jest dużo ciekawych informacji, też już wcześniej na nią trafiłam :)

    Zastanawiam się jeszcze czy te ziółka o. Sroki będą też dobre dla mężczyzn. Czytałam, że dziewczyny dawały je swoim lubym i to chyba z dobrymi rezultatami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2013, 15:24

    20110812580114.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2013, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie zaczęłam drugi cykl z tabletkami z olejem z wiesiołka i pierwszy cykl z ziołami o. Sroki. Wierzę, że tym razem się uda :) choć mówię, to za każdym początkiem cyklu, a to już 4ty cykl starań :) Jestem dobrej myśli, a to chyba najważniejsze :)
    Pamiętajcie dziewczynki :
    " Wiara czyni cuda, wierzę w siebie mi się uda :) "

  • Kasha Autorytet
    Postów: 674 852

    Wysłany: 1 sierpnia 2013, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co przejrzę stronę, to lista ziółek się zwiększa. Samymi ziołami żywić się nie można.
    Czyli te mieszanki są sprawdzone. Przy następnym cyklu wypróbuję też.

    34bw9jcgrkz3yjz6.png

    f2wlj44jlai3f3nz.png
    km5stv73nclev8zl.png
  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 1 sierpnia 2013, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasha, ja szukałam informacji po różniastych forach i czytałam wypowiedzi nawet z 2008 roku. Dziewczyny np. pisały, że ziółka są do niczego, nie działają itd., a kilka postów dalej okazywało się, że są w ciąży :) Trudno mi było uwierzyć, że jakieś tam ziółka mogą być skuteczne, ale w końcu stwierdziłam, że skoro lekarze nie pomagają, to może natura się sprawdzi. Ja może po prostu jestem trudnym przypadkiem, ale patrząc na to ile kobiet zaszło w ciążę dzięki ziołom, to chyba rzeczywiście warto spróbować.

    20110812580114.png
  • sylvia Autorytet
    Postów: 400 433

    Wysłany: 1 sierpnia 2013, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi ziółka pomogły piłam o.Sroki i w 2 cyklu picia zaszłam :) a staralismy sie pół roku... wierze że to one pomogły.. :)

    Makak lubi tę wiadomość

    relgg7rfroacrbi5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2013, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a powiedzcie mi.. te ziola ojca sroki n3(bo to chyba te) to sie caly cykl pije? czy tylko do owulki?

  • lala Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 7 sierpnia 2013, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny o powiedzcie co wiecie o tym wiesiołku...w czym pomaga, kiedy brać, jak konkretnie się nazywa w aptece itp

  • Varietta Koleżanka
    Postów: 36 20

    Wysłany: 7 sierpnia 2013, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wiesiołek nie pomaga. On jest na śluz płodny. Kiedyś go miałam, ale od pół roku sucho. 4 miesiące temu zaczęłam go łykać, ale póki co nic nie daje. Eksperymentuję też z siemieniem lnianym i nici.
    Co do zażywania - bierzesz od pierwszego dnia okresu do owulacji.

    lala lubi tę wiadomość

  • lala Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Varietta

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ja biorę olej z wiesiołka dopiero od tego cyklu :) Zawsze miałam śluz płodny ale coś w tamtym cyklu mało go było:/ Kupiłam w aptece ten olej w kapsułkach a nazywa się "NaturKaps Wiesiołek" ale wiem, że dziewczyny biorą też wiesiołek pod nazwą "Oeparol wiesiołek"
    Wiesiołek bierze się do dnia owulacji. Po już nie bo powoduje skurcze macicy i może utrudnić w związku z tym zagnieżdżenie.

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytałam ze powinno sie brac 2 tabletki 2 razy dziennie... jedna tabletka ma 500mg.... wiec 2 takie.

    A co z tym ziołem? cały cykl?

  • sylvia Autorytet
    Postów: 400 433

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja piłam zioła O.Sroki cały cykl pierwszy i w drugim zaszłam piłam do czasu kiedy nie przyszła @ i psikus testy pozytywne :D :D :D

    Yasmin lubi tę wiadomość

    relgg7rfroacrbi5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylvia wrote:
    ja piłam zioła O.Sroki cały cykl pierwszy i w drugim zaszłam piłam do czasu kiedy nie przyszła @ i psikus testy pozytywne :D :D :D
    dziekuje :*

    sylvia lubi tę wiadomość

  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałyście jakieś skutki uboczne zażywania wiesiołka? Ja zaczęłam w tym cyklu i czuję się strasznie osłabiona i praktycznie codziennie mnie mdli.. Nie wiem o co chodzi.

    ckaik0s3070dl07t.png
  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie brzuch ciagnie jak na okres. Ale moze to dobrze, znaczy ze jakies dzialanie ma :)

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie dzisiaj troche zemdlilo. Lyknelam 3 na raz i moze dlatego. Chyba wazne jest zeby jesc razem z tym wiesiolkiem bo on jak stanie w gardle i zacznie sie rozpuszczac to nas mdli od tego olejku calego. Ja malo co sie zaraz nie schaftuje! Zjadlam cos na szybcika.

    I w sumie od kilku dni mnie glowa boli. Myslalam ze to od goraca, ale to chyba od tego dziada jednak. Jak nie pomoze w tym cyklu ze sluzem nie biore juz go w nastepnym.

    Jeszcze jedno, takie moze za bardzo szczególowe, ale moje kupki sá bardziej jakby zielone. Na pewno od wiesiolka. Bo to juz kilka dni pod rzad.

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi po wiesiołku nic nie było..oprócz śluzu pomógł mi na bóle piersi przedowulacyjne..a bolały bardzo wcześniej..

  • Sandra89 Przyjaciółka
    Postów: 115 76

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pije ktoras z Was ziola o. Klimuszki? a moze komus pomogly zajsc?

    dqpri09kpj6igqno.png
    iv09cwa1zcgmcehs.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ