X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne zioła/tabletki wspomagajace zajscie w ciaze!
Odpowiedz

zioła/tabletki wspomagajace zajscie w ciaze!

Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 listopada 2013, 15:04

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  stworzylam watek na ktorym mozemy wpisywac wszystkie cenne info na temat ziol i tabletek ktore wspomagaja zajscie/reguluja cykl itp.

  Ewelina23, Gosiacu lubią tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 listopada 2013, 15:04

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cynk- Reguluje gospodarkę hormonalną i ułatwia zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej w macicy. Cynk zawierają pestki dyni, czerwone mięso, ryby i owoce morza, pełnoziarniste pieczywo pszenne, rośliny strączkowe. Uwaga! Cynk poprawia też jakość nasienia u mężczyzn.
  Witamina A. Sprzyja zachowaniu równowagi hormonalnej, a także wytwarzaniu śluzu płodnego. Źródłem witaminy A są m.in.: marchew, pomidory, buraki, papryka, szpinak, sałata, morele, borówki, maliny.
  Dzięgiel (angelica sinensis). Reguluje cykl miesiączkowy, tonizuje i rozrzedza krew. Nie wolno przyjmować go jednocześnie z innymi lekami rozrzedzającymi krew ani podczas ciąży.

  Ewelina23, vanessa, Gosiacu, Elmirka lubią tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 listopada 2013, 15:07

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Castagnus-Wskazania: Zaburzenia cyklu miesiączkowego (menstruacji i cyklu miesiączkowego spowodowane przejściową lub trwałą niedoczynnością ciałka żółtego, objawiające się nadmiernym krwawieniem lub zbyt częstym dodatkowym krwawieniem w cyklu). Mastodynia (bolesne obrzmienie sutka). Zespół napięcia przedmiesiączkowego (to znaczy dolegliwości pojawiające się na krótko przed pojawieniem się miesiączki objawiające się: bolesnością i uczuciem obrzmienia piersi, zaburzeniami równowagi emocjonalnej, migrenowymi bólami głowy, obrzmieniem okolic twarzy, rąk i stóp).

  Ewelina23, K4lina, Elmirka lubią tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 listopada 2013, 15:11

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Kwas Acetylosalicylowy
  Czyli niska dawka aspiryny (do 81 mg na tabletkę) wydaje się przynosić dużą zasługę dla poprawy płodności. W Polsce można zakupić preparat o nazwie Acard® (75 mg). Jeśli podejrzewasz się o poronienia, jeśli poroniłaś w przeszłości, zapytaj lekarza o tę formę leczenia. Niektóre typy poronień związane są ze słabo rozwiniętą śluzówką macicy. Inne z obecnością antyciał antyfosfolipidowych. Są to białka, które związane są problemami krzepliwości. Mogą prowadzić do powtarzających się poronień. W takich wypadkach istnieje zmniejszony dopływ krwi do rozwijającego się zarodka z powodu zbytniej krzepliwości krwi. Aspiryna redukuje ryzyko zakrzepów. Poprawia jakość śluzówki macicy, dopływ krwi do jajników i macicy. Dzięki temu wspomaga pracę układu rozrodczego, w tym wzrastanie pęcherzyka z dojrzewającym jajeczkiem wewnątrz.

  Uwaga: Nie bierz „aspiryny”, jeśli masz uczulenie na kwas acetylosalicylowy, cierpisz na skazę krwotoczną i zaburzenia krzepnięcia krwi, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, stany zapalne przewodu pokarmowego. Przeciwwskazane jest także branie w okresie ciąży i karmienia, u chorych z zaburzeniami równowagi kwasowo-zasadowej (np. w cukrzycy, mocznicy, tężyczce). Każda osoba, która chciałaby rozpocząć terapię aspiryną powinna wpierw doradzić się lekarza.
  Chociaż w pełni tego nie przebadano, branie aspiryny codziennie w zasadzie nie może zaszkodzić. Szczególnie, że może pomoc w poprawie płodności. Ostrożnie jeśli masz astmę, niewydolność nerek i poważne schorzenia wątroby, stosujesz doustne preparaty przeciwcukrzycowe lub wkładkę wewnątrzmaciczną. Niektórzy lekarze nie sprzeciwiają się braniu niskich dawek aspiryny w momencie zajścia w ciąże, chociaż inni będą oponować. Zapytaj lekarza tak szybko jak dowiesz się o ciąży czy kontynuować leczenie.

  Efekty uboczne: Może wydłużyć czas krzepnięcia, rzadko powodować odczyny uczuleniowe, pocenie się, szum w uszach, nudności, wymioty, zawroty głowy, objawy ze strony przewodu pokarmowego, zwiększone krwawienia miesiączkowe.

  Dawkowanie: Do 81 mg preparatu dziennie. Nie stosować na 5-7 dni przed planowanym zabiegiem operacyjnym. Nie ma znaczenia firma jaka wyprodukowała lek, dopóki nie zawiera więcej niż 81 mg na tabletkę.

  Kwas foliowy (Acidum folicum)
  Niedobór kwasu foliowego może prowadzić do wad wrodzonych u noworodków. Jest ważną substancją dla rozwijającego się systemu nerwowego płodu. Uważa się także, że niepłodność związana być może z niedostateczna ilością kwasu w organizmie (szczególnie w przypadku mężczyzn, powinien być podawany wówczas razem z cynkiem). Wszystkie kobiety w okresie reprodukcyjnym powinny zażywać preparaty tej substancji (przynajmniej na miesiąc przed spodziewanym poczęciem i przez trzy pierwsze miesiące ciąży) w związku z tym, że największe korzyści przynosi on dla wczesnej ciąży (pierwszy miesiąc). Kwas foliowy zmniejsza ryzyko wad cewy nerwowej i mózgu nawet o 75%.

  Efekty Uboczne: Zwykle dobrze tolerowany. U mniej niż 1% może powodować wysypkę, reakcje alergiczne czy zarumienienie.

  Uwaga: Ostrożnie przy epilepsji , ponieważ może osłabiać działanie leków przeciwdrgawkowych.

  Dawkowanie: Kobiety w ciąży lub karmiące powinny przyjmować 0,8 mg kwasu dziennie. Zaleca się podawać w przypadku innych dorosłych 0,4 mg. Twój lekarz może zalecić dawkę miedzy 0,4 a 0,8 mg, albo wyższą. Niektóre kobiety potrzebują większej ilości kwasu foliowego, szczególnie te, które urodziły już dziecko z wadą cewy nerwowej, obciążone wywiadem rodzinnym od IV pokolenia, z cukrzycą, z podwyższonym poziomem alfafetoprotein (AFP) w krwi i przyjmujące leki przeciwpadaczkowe. Porozmawiaj w takim wypadku z lekarzem zanim zaczniesz planować ciążę. Inne osoby wymagające większych dawek to osoby będące często na diecie, nadużywające alkoholu lub narkotyków, palacze, kobiety przyjmujące pigułki antykoncepcyjne i stosujące źle zrównoważona dietę.

  Branie "multiwitaminy" zawierającej 0,4 mg kwasu jest inną formą osiągnięcia zalecanej dziennej dawki. Większość preparatów wielowitaminowych zawiera właśnie taką ilość. Unikaj zażywania większej ilości suplementów niż to zalecane. Zbyt dużo innego rodzaju witamin (szczególnie wit. A) może powodować poważne problemy zdrowotne.

  Niepokalanek pieprzowy - Vitex agnus castus
  Vitex stabilizuje gospodarkę hormonalną. Używany do leczenia symptomów PMS-u (z powodu niedostatecznej produkcji progesteronu w drugiej części cyklu), menopauzy, niepłodności, trądziku, dysplazji gruczołów sutkowych, silnych krwawień i skurczy menstruacyjnych, skurczów, endometriozy, migreny. Pomaga ciału osiągnąć naturalną równowagę po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Obecnie uważa się, że lepiej niż inne zioła pomaga przy dolegliwościach PMS. Umożliwia wyrównanie poziomu między progesteronem a estrogenami dając tym ulgę w comiesięcznych dolegliwościach (podenerwowanie, puchniecie, depresja). Sam nie zawiera hormonów czy substancji hormonopodobnych, wpływa jednak na gospodarkę hormonalną pobudzając pracę przysadki i produkcję LH. Preparat pomaga także przedłużyć 2 fazę cyklu. Wpływając na przysadkę, produkcję LH ułatwia produkcję progesteronu i wyregulowanie cykli.
  Niepokalanek oddziałuje poprzez hamowanie wydzielania protaktyny, która produkowana w nadmiarze powoduje zaburzenia owulacji aż do jej blokowania. Spadek w poziomie protaktyny może więc unormować cykle. Niestety nie ma studiów, które udowadniałyby wpływ tego zioła na poprawę płodności. To jak Vitex działa, jego efekty uboczne, wpływ na ciało jest nadal mało poznane. Używaj tej substancji pod ścisłym nadzorem lekarza. Przerwij zażywanie, jeśli jesteś w ciąży.

  Efekty uboczne: Może powodować wysypkę, problemy żołądkowe, ale w rzadkich przypadkach. Może spowodować silniejsze krwawienia menstruacyjne.

  Uwagi: Nie bierz dłużej niż 1 rok bez przerwy. Nie stosuj jeśli karmisz, leczysz niepłodność (zażywasz „Clo”, estrogeny, progesteron). Wydaje się, że leki wykorzystywane do stymulacji cyklu i niepokalanek mogą znosić nawzajem swoje działanie. Podobnie wygląda to jeśli bierzesz antykoncepcyjne leki, hormonalne. Vitex nie jest ziołem, które szybko działa. Zwykle może zabrać 3 miesiące zanim zauważy się wyraźną poprawę, ale w przypadku PMS zmiana taka przychodzi znacznie szybciej - nawet do 10 dni. W przypadku wywoływania owulacji czy menstruacji może trwać nawet 6 miesięcy zanim korzyści zaczną być wyraźne.

  Dawkowanie: Zwykle występuje jako roztwór alkoholowy. Dzienna dawka to około 30-40 mg. Można wyróżnić dwa sposoby brania Vitexu - od menstruacji do owulacji zaprzestając, kiedy owulacja została ustalona i kontynuowanie, kiedy okres powinien się pojawić. Inna zasada twierdząca, że zażywanie niepokalanka jest bezpieczne przez cały cykl, ale sugerująca odstawienie, kiedy ciąża zostanie wykryta. Takie dawkowanie wynika z wielopłaszczyznowego wpływu na cykl kobiety tego preparatu, zysków z tym związanych, wpływu na gospodarkę hormonalną.

  Pluskwica Groniasta - Black Cohosh (Cimicifuga Racemosa)
  Pluskwica to zioło tradycyjnie używane w rożnych "kobiecych problemach" jak menopauzalne symptomy, bolesne czy nieregularne okresy, PMS, zaburzona płodność. Wspomaga owulację, ale pewne studia medyczne wykazały, że blokuje wydzielanie LH, hormonu powodującego pękniecie dojrzałego pęcherzyka. Inne badania ujawniły, że hamuje wydzielanie estrogenów, jednego z hormonów, który reguluje cykl miesięczny. Istnieje jednak literatura świadcząca, że zioło jest pomocne m.in. w PMS i bolesnych menstruacjach. Z powodu sprzecznych raportów lek powinien być używany z ekstremalną uwagą, szczególnie jeśli pragniesz mieć dziecko.

  Pluskwica działa uspokajająco, przeciwzapalnie, przynosi ulgę w bólach mięśniowych. Zawiera fitoestrogeny (niektórzy podejrzewają roślinne estrogeny o działanie antyrakowe), które łączą się z hormonalnymi receptorami w macicy, piersiach i innych częściach ciała. Black Cohosh zwiększając dopływ krwi do macicy może zmniejszyć intensywność bolesnych skurczy, stabilizować poziom hormonów. Fitoestrogeny mogą przynieść wiele korzyści kobietom cierpiącym na PMS.

  Uwaga: Pluskwica zmniejsza produkcję LH (uważaj jeśli masz bezowulacyjne cykle przez niepękające pęcherzyki). Dodatkowo może przeszkadzać działaniu leków hormonalnych (tabletki antykoncepcyjne, HRT, estrogeny, progesteron). Nie bierz środka jeśli jesteś w ciąży lub karmisz. Nie bierz jeśli masz w rodzinie przypadki raka piersi czy problemy z sercem.

  Nie pomyl Black Cohosh z Blue Cohosh (Caulophyllum thalictroides) od wieków znanym jako induktor porodu, a obecnie czasem sprzedawany jako lek na menstruację. Ostatnie badania pokazały, że środek ten może powodować wady rozwojowe u szczurów. Nie wiadomo czy to samo dzieje się u ludzi, ale ostrożność jest wymagana.

  Efekty uboczne: Podrażnienie żołądka. Wysokie dawki mogą powodować zawroty i bóle głowy, mdłości, niskie ciśnienie krwi, wymioty, bóle kończyn. Skontaktuj się natychmiast z lekarzem, jeśli podejrzewasz, że przedawkowałaś lek. W przypadku stosowania się do zaleceń pluskwica skojarzona jest z niewieloma lub żadnymi niekorzystnymi efektami.

  Dawkowanie: Środek dostępny w formie płynu. Dawki sugerowane to 20-40 mg dziennie. Nie bierz dłużej niż 6 miesięcy bez przerwy - to silny lek. Jeśli cierpisz na chorobę serca, zanim zaczniesz stosowanie zioła skontaktuj się z lekarzem

  Olejek z nasion wiesiołka (Evening Primrose Oil)
  Olejek zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym gamma-linolenowy (GLA) i linolenowy, które mogą być pomocne w leczeniu wielu dolegliwości włączając w to łuszczycę, stany zapalne, trądzik, napięcie przedmiesiączkowe, mastalgię (bolesność piersi), gestozę (tylko pod kontrolą lekarza), podwyższony poziom cholesterolu, nadciśnienie, stwardnienie rozsiane. Pomaga także poprawić śluz szyjkowy - zwiększa jego ilość, szczególnie tego typu płodnego ("jak jajko kurze"). Picie dużej ilości wody (czasem to wystarcza, jako że nawadnia odpowiednio organizm, który może prawidłowo spełniać swoje funkcje wydzielnicze) i branie olejku może wyraźnie poprawić produkcję śluzu, który pomaga pozostać plemnikom żywym do 5 dni. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma bezpośrednich dowodów, tak jak w przypadku guajfenesyny, że może wesprzeć samo zapłodnienie dzięki pomocy w produkcji śluzu. Olejek wydaje się być ratunkiem przy zmianach dysplazmatycznych sutków dzięki poprawieniu absorpcji jodu (minerał często występujący poniżej normy u kobiet z tego typu schorzeniem). Poprzez stawanie na przeszkodzie produkcji prostaglandyn związanych ze stanem zapalnym, GLA może zmniejszyć skurcze menstruacyjne, a także zmniejszyć wrażliwość przedokresową piersi. Wiele kobiet cierpiących na PMS ma jednocześnie niskie stężenie GLA w tkankach. Dzięki poprawieniu funkcjonowania śluzówki macicy może pomóc kobietom, które nie są w stanie zajść w ciążę. Przez poprawę krążenia krwi, GLA może leczyć jedną z podstawowych przyczyn impotencji. W tym wypadku często wiesiołek brany jest z witaminą C i Ginkgo Biloba. Wpływa na gospodarkę hormonalna, potrafi złagodzić mniejsze zaburzenia, przedłużyć drugą fazę cyklu, podwyższa poziom estrogenów. GLA przekształcane jest do substancji podobnych do hormonów zwanych prostaglandynami E1, które maja działanie antyzapalne i mogą także działać w sposób rozrzedzający krew i rozszerzający naczynia krwionośne. Pomaga poprawić funkcjonowanie tarczycy u kobiet z lekka niedoczynnością (niedoczynność może powodować brak owulacji i poronienia).

  Efekty uboczne: Użyty w odpowiednich dawkach nie powoduje efektów ubocznych. Badania nad bezpieczeństwem długoterminowego stosowania wiesiołka są nadal niedostępne. Jakkolwiek od prawie dwóch dekad jest bardzo mało raportów na temat toksyczności olejku.

  Uwaga: Bądź pewna, że kupujesz produkty od znanego producenta - niektórzy mogą umieszczać tanie substytuty - olej sojowy i słonecznikowy. Nie bierz jeśli masz epilepsję. Zalecana jest cierpliwość - czasem efekty widać dopiero w 2-gim cyklu stosowania. Skuteczność działania preparatu poprawia jednoczesne podawanie cynku, magnezu, witamin B6, E, C, PP.

  Dawkowanie: Od 2-6 tabletek dziennie (1500 mg do 3000 mg). Powinien być brany od menstruacji do owulacji, bo olejek może powodować skurcze maciczne w ciąży. Zamiast olejku z wiesiołka możesz brać olejek z nasion lnu po owulacji z racji, że nienasycone kwasy tłuszczowe są potrzebne dla zdrowia. Ten środek może być brany podczas ciąży.

  Robitussin®, Guajazyl®
  Środki zawierają substancję zwaną guajfenezyną (ważne w przypadku Robitusinu, bo są różne wersje tego preparatu). Są często kupowanymi bez recepty syropami na kaszel. Choć nie jest to udowodnione przez lekarzy, niektórzy uważają, że pomagają poprawić śluz szyjki macicy, a przez to zajść w ciążę. Rozcieńczają śluz szyjkowy (NIE ZWIĘKSZAJĄ OGÓLNIE JEGO ILOŚCI), a w związku z tym pomagają plemnikom podróżować w głąb macicy i jajowodów. Nie ma dowodów klinicznych, że guajfenezyna może pomagać w zajściu w ciążę, czy że kobieta potrzebuje "rozcieńczać" śluz.

  Uwaga: upewnij się ze środek, który kupujesz nie zawiera dextromethorphanu, może być szkodliwy dla rozwijającego się płodu.

  Efekty uboczne: Zwykle dobrze tolerowane, jakkolwiek mogą powodować senność, ból głowy czy brzucha.

  Dawkowanie: 3-4 łyżeczek od herbaty dziennie przez 3-4 dni poprzedzające owulację. Nie ma sensu zbyt wcześnie zaczynać zażywania.
  Witamina B6 (Pirydoxyna)
  Przeciwdziała kobiecej niepłodności. Wraz z innymi witaminami z grupy B przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu rozrodczego. Pomaga w PMS-ie, depresji, dysplazji piersi. Umożliwia utrzymanie w równowadze hormonów i całego układu immunologicznego. Wydłuża drugą fazę cyklu - leczy tzw. niedomogę ciałka żółtego, jedną z przyczyn niemożności zajścia w ciążę. Faza lutealna powinna trwać ok. 14-16 dni. U niektórych kobiet długość ta wynosi 11-12 dni i nie uważa się, że jakakolwiek forma leczenia jest potrzebna (zależy to od wyników dotychczasowych prób zapłodnienia). Defekt lutealny objawia się w momencie, gdy druga faza cyklu trwa jedynie 10 lub mniej dni. Można go wykryć dzięki mierzeniu podstawowej temperatury ciała (może potrwać kilka miesięcy zanim odkryje się nieprawidłowość), USG dopochwowym wykonanym w celu ustalenia owulacji. Jedną z metod leczenia jest suplementacja gestagenna, inną witamina B6. Niektóre kobiety uważają, że przyjmowanie środka zmniejsza symptomy PMS. Szczególnie sprawdza się to u tych cierpiących na mastodynię (ból piersi), bądź mastalgię (ból plus obrzęk piersi). Witamina ułatwia wątrobie usuwanie nadmiaru estrogenów z ciała. Dodatkowo podnosi poziom progesteronu i asystuje w produkcji serotoniny, neuroprzekaźnika, który poprawia nastrój. Dzięki regulacji poziomu hormonów wpływa na poprawę skóry ze zmianami trądzikowymi. Szczególnie pomocny jest tu przy wypryskach przed menstruacją czy menopauzą.

  Uwaga: Badania wykazały, że 1/3 dorosłych ma niedobory B6. Szczególnie narażeni są ludzie starzy, kobiety w ciąży czy karmiące, kobiety stosujące hormonalna antykoncepcję, palacze. Jeśli bierzesz leki antypadaczkowe uważaj, aby nie przekroczyć zalecanej dawki witaminy B6. Wysokie mogą zmniejszyć efektywność tego typu leków. Jeśli stosujesz lewodopę (L-dopa), wykorzystywaną w parkinsonizmie, nie bierz B6. Witamina dezaktywuje działanie leku. Jeśli biorąc B6 zaobserwujesz jakikolwiek rodzaj drętwienia czy mrowienia, zaprzestań brania witaminy i skonsultuj się z lekarzem.

  Efekty uboczne: Nawet długotrwałe przyjmowanie dawek do 100 mg jest bezpieczne. Jakkolwiek w rzadkich przypadkach stosowanie 200-300 mg dziennie wywołało uszkodzenie nerwów i związane z tym drętwienie, osłabienie i utracenie funkcji w kończynach. Ta poważna konsekwencja jest bardziej prawdopodobna jeśli dawki dzienne przekraczają 2000 mg przez dłuższy okres czasu (dwa albo więcej miesięcy). Na szczęście uszkodzenie tego rodzaju jest odwracalne tak szybko jak odstawi się preparat.

  Dawkowanie: Wiele "multiwitamin" zawiera B6, ale taka dawka jest niewystarczająca. Zaleca się od 100 do 200 mg (średnio 150) dziennie w celu wydłużenia fazy lutealnej. Najlepiej rozpocząć od niższych dawek i sprawdzać czy działa. Jeśli nie - podwyższyć. Dla lepszego wchłaniania nie bierz jednorazowo więcej niż 100 mg. Suplementacja witaminy B6 (25 mg na dzień) jest bardzo zalecana w przypadku mdłości i wymiotów w ciąży. Skonsultuj się jednak z lekarzem zanim zaczniesz brać witaminę z powodu mało jeszcze poznanego wpływu tego środka na rozwijający się płód.

  Ewelina23, vanessa, agnb6, rabarbarka, Elmirka lubią tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 listopada 2013, 15:12

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Agufem®
  Substancją aktywną jest Agnus Castus. Wpływa na obniżenie stężenia prolaktyny. Łagodzi zaburzenia rytmu miesiączkowania i objawy napięcia przedmiesiączkowego. Wpływa normalizująco na stężenie progesteronu - znajduje zastosowanie w defekcie fazy lutealnej (nadmiernie skrócona). Pomocny w stanach dysplazmatycznych piersi.

  Uwagi: Nie bierz w ciąży i gdy karmisz piersią.

  Efekty uboczne: Możliwe wystąpienie nudności w pojedyńczych przypadkach. U osób szczególnie wrażliwych mogą pojawić się przejściowe bóle głowy, swędzenie i zaczerwienienie skóry. Możliwość nasilenia działania preparatu przy jednoczesnym zażywaniu leków hormonalnych i środków antykoncepcyjnych. Stosowanie leków przeciwpsychotycznych i uspokajających może spowodować osłabienie działania leku.

  Dawkowanie: Jedna tabletka dziennie (zawiera 4 mg suchego wyciągu z owoców Agnus Castus). Przyjmować przez okres 3 miesięcy.
  Aletra Lecznicza - False Unicorn Root (Aletris Farinosa)
  Używana do leczenia bolesnych miesiączek, braku menstruacji, endometriozy, nierównowagi hormonalnej, niepłodności, mdłości w ciąży, cyst jajników, zagrożenia poronieniem. Tonizuje układ rozrodczy, szczególną rolę odgrywa przy zachodzeniu w ciąże i w samej ciąży. Ma normalizujący wpływ na jajniki. Używany przy niepłodności związanej z nieprawidłowym wzrostem pęcherzyków Graafa. Zmniejsza ból owulacyjny i suchość w pochwie. Niektórzy specjaliści ostrzegają, aby nie brać zioła zanim nie zdecyduje się na ciążę!

  Uwaga: Nie przekraczaj dawki - zbyt duże powodują uderzenia gorąca, podrażnienie żołądka i nerek, zaburzenia widzenia i wymioty.

  vanessa, Elmirka, Aganeska lubią tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 listopada 2013, 15:24

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Zioła płodności w planowaniu dziecka
  Zastosowanie
  Zioło lecznicze

  Stymuluje owulację, wzmacnia macicę, poprawia wytwarzanie progesteronu/ gestagenu & działa przeciwskurczowo
  Alchemilla
  Zaburzenia cyklu
  Bylica pospolita
  Owulacja, gruczoły płciowe
  Rozmaryn
  Równowaga hormonalna
  Koniczyna czerwona
  Wspomaga cyrkulację krwi w macicy
  Czarny głóg


  Dojrzewanie pęcherzyka jajnikowego, hormony płciowe
  Aletra lecznicza
  Środowisko pochwy, błona śluzowa
  Majeranek
  Wytwarzanie estrogenu
  Syberyjski żeń-szeń
  Progesteron/gestagen, nadmiar prolaktyny
  Niepokalanek pospolity
  Jakość nasienia, potencja, libido
  Tribulus terrestris

  vanessa, rabarbarka, Elmirka, Bratek3738 lubią tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 listopada 2013, 15:31

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Maka

  Inne nazwy: maca; lepidium meyenii. Maka usprawnia działanie przysadki, głównie wpływa na produkcję estrogenu. Przyjmowanie maki jest szczególnie wskazane, gdy kobieta cierpi na zespół policystycznych jajników. Poza tym maka wpływa korzystnie na nieregularną menstruację, nieregularną owulację, bóle miesiączkowe, zespół napięcia przedmiesiączkowego i inne problemy hormonalne. Jeśli planujesz ciążę i odstawiłaś pigułki antykoncepcyjne, maka pomoże odzyskać równowagę hormonalną. Zioło można stosować niezależnie od dnia cyklu menstruacyjnego.
  Lukrecja

  Inna nazwa: glycyrrhiza glabra. W lukrecji znajdują się izoflawony. Te substancje pochodzenia roślinnego wykazują właściwości zbliżone do właściwości estrogenu. Lukrecja jest polecana kobietom, których organizm nie tworzy środowiska sprzyjającego plemnikom. Poza tym lukrecja zwiększa libido, jest więc swoistym afrodyzjakiem.
  Żeń-szeń syberyjski

  Inna nazwa: eleutherococcus senticosus. Roślina oddziałuje na poziom hormonów tarczycy i wpływa na funkcjonowanie macicy.
  Dzięgiel

  Inna nazwa: angelica sinensis. W roślinie znajduje się dużo żelaza, witaminy B12, witaminy E. Polecany kobietom o nieregularnych cyklach miesiączkowych, które chciałyby przywrócić regularność cyklu. Dzięgiel rozrzedza krew, dlatego nie należy przyjmować go podczas miesiączki. Zabronione jest też przyjmowanie go z połączeniu z innymi lekami rozrzedzającymi krew

  Liście maliny czerwonej

  W liściach maliny czerwonej znajduje się fitoprogesteron, który wspomaga działanie organizmu kobiety w drugiej fazie cyklu oraz przeciwdziała poronieniom.

  vanessa lubi tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 listopada 2013, 15:34

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Serdecznik pospolity

  Działa tonizująco na narządy rodne, łagodzi bóle miesiączkowe i wzmacnia ścianki macicy. Zmniejsza ryzyko wczesnego poronienia i daje szanse na właściwy rozwój ciąży.
  Lubczyk

  Pobudza popęd płciowy.
  Anyż

  Owoce anyżu wzmagają wydzielanie soku żołądkowego i poprawiają pracę całego przewodu pokarmowego. Działają mlekopędnie, co ma duże znaczenie dla wielu matek karmiących.
  Anyżu jako przyprawy używamy przede wszystkim do wypieku pierników i innych ciast. Kilka mielonych ziaren można dodać do mleka lub białej kawy pitej na śniadanie, co skutecznie obudzi cały nasz organizm, ale nie więcej, gdyż ziele działa pobudzająco na mózg, rdzeń kręgowy i cały wegetatywny system nerwowy.
  Krwawnik pospolity

  Przynosi ulgę kobietom, łagodząc bóle w bolesnym miesiączkowaniu. Przeciwdziała wzdęciom, odbijaniom, przewlekłym zaparciom i skurczom jelit.
  Zioła Ojca Sroki

  Pobudzające pracę jajników, zalecane szczególnie w cyklach bezowulacyjnych.

  Skład:
  lebiodka - 50gr
  koszyczek rumianku - 50gr
  macierzanka - 50gr
  pokrzywa - 50gr
  dziurawiec - 50gr
  rdest ptasi - 50gr
  ruta - 20gr
  nagietek - 20gr
  nostrzyk - 20gr

  Dawkowanie:
  Małą łyżeczkę ziół zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pół godziny, odcedzić, pić szklankę naparu przed snem.
  Zioła Ojca Klimuszki

  Mieszanka antyzrostowa, likwidująca stany zapalne w jajowodach i jajnikach, pobudzająca pracę jajników, stabilizująca układ rozrodczy.
  Mieszanka 2
  Skład - wszystko po 50 gr:
  szyszka chmielu
  ziele przywrotnika
  ziele krwawnika
  liść ruty
  ziele nostrzyka żółtego
  kwiat lawendy
  kłącze tataraku
  kwiat nagietka
  Mieszanka 3
  Skład - wszystko po 50 gr:
  kwiat jasnoty białej
  liść mącznicy
  liść rozmarynu
  liść pokrzywy
  ziele rdestu ptasiego
  ziele drapacza
  ziele przywrotnika
  kwiat kasztanowca
  korzeń mniszka
  owoc róży

  Dawkowanie 2 i 3 mieszanki:
  "Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową mieszanki ziołowej, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić 3 razy dziennie po szklance przed posiłkiem."
  Na pierwszą fazę cyklu

  Pobudzająca organy odpowiedzialne za owu oraz zawierająca roślinne estrogeny
  Skład:
  liść maliny - 40g,
  rozmaryn - 40g,
  kwiaty bzu czarnego - 40g
  szałwia - 40g,
  bylica pospolita - 40g

  Dawkowanie:
  Łyżkę zaparzyć szklanką wrzątku, pić 3 razy dziennie.

  Na drugą fazę cyklu

  Wzmacniająca produkcję progesteronu.

  Skład:
  przywrotnik - 40g
  pokrzywa - 40g
  krwawnik - 40g

  Dawkowanie:
  Łyżkę zaparzyć szklanką wrzątku, pić 3 razy dziennie.

  1Klaudziaa1 lubi tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 listopada 2013, 15:36

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Mastodynon

  Zastosowanie:
  Zaburzenia cyklu miesiączkowego i/lub niepłodność związana z niewydolnością ciałka żółtego. Zespół napięcia przedmiesiączkowego (bolesność piersi, zaburzenia równowagi emocjonalnej, obrzęki, bóle głowy). Łagodne rozrosty tkanki łącznej piersi (mastopatia włóknistotorbielowata).

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 listopada 2013, 15:45

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hormeel SN (krople)-Wskazania: Zaburzenia miesiączkowania (bolesne miesiączki, nieregularne cykle, obfite krwawienia), wspomagająco w leczeniu niepłodności kobiet; regulacja czynności układu hormonalnego.

  Dawkowanie: Doustnie. 10 kropli 3 razy dziennie.

 • Papi77 Ekspertka
  Postów: 146 76

  Wysłany: 30 listopada 2013, 21:13

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja starałam się od lutego 2010, udało nam się w październiku 2011. W sierpniu zaczęłam pić dziurawca, poleconego przez zielarkę. I udało się ;) Kazała mi pić codziennie wieczorem. Działa uspokajająco i antydepresyjnie, więc przy staraniach pomaga bo wiadomo jak jest. No i najważniejsze, jest dobry na płodność u kobiet. Tylko trzeba pamiętać, że mężczyźni nie mogą go pić. No i trzeba bardzo uważać na słońce i solarium. Nie wolno go stosować przy braniu tabletek anty, bo obniża ich działanie, więc coś w tym musi być.

  Oczywiście, ręki nie dam sobie uciąć, że to on sprawił ten cud, mógł to być zbieg okoliczności. Ale koleżance poleciłam i po 3 miesiącach starań też się udało. W każdym razie nie szkodzi, więc zawsze można spróbować.

  Teraz również się staramy, i dzisiaj dziurawiec został zakupiony ;)

  Gosiacu, werni lubią tę wiadomość

  20130914050120.png201207104662.png
 • weronika86 Autorytet
  Postów: 5828 6376

  Wysłany: 30 listopada 2013, 22:08

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Jeszcze izoflawony sojowe , ale nie dla kazdego :)

  5f81898964.png
  14ed59f4a5.png
 • stardust87 Autorytet
  Postów: 4116 4035

  Wysłany: 1 grudnia 2013, 07:46

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Tak sobie czytam ten wątek... Co lepsze? Zioła ojca sroki nr 3 czy ten dziurawiec? Bo dziś męża wysyłam na ziołowe zakupy i nie wiem co kupić :) Jak myślicie?..

  Moje maleństwo [*] 30.07.13 (5tc) |
  Drugie maleństwo [*]7.10.2015 (7tc)
  f2wljw4zsezkkurs.pngmhsv9vvjv50e03h0.png
 • marsylianka Przyjaciółka
  Postów: 79 38

  Wysłany: 1 grudnia 2013, 09:54

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  L-karnityna: odgrywa kluczową rolę w metabolizmie energetycznym plemników. Wiele badań naukowych wykazało, że karnityny odgrywają ważną rolę w funkcji plemników wpływając na ich ruchliwość plemników, morfologię, stężenie i ilość. L-karnityna może również przyczynić się do ochrony plemników przed negatywnym wpływem wielu wolnych rodników.

  L-Arginina: jest istotnym aminokwasem mającym wpływ na jakość i zdrowie nasienia, wykazano w licznych badaniach, jej wpływ na zwiększenie ilości i ruchliwości plemników.

  Cynk jest istotny w procesie produkcji nasienia. Poprawia gęstość komórkową spermy, wzrost liczby komórek szybko poruszających się plemników, wzrost poziomu testosteronu, który jest kluczowy dla spermatogenezy. Niedobór może powodować impotencję, bezpłodność i niską liczbę plemników.

  Selen: jest silnym przeciwutleniaczem. Zbyt niska podaż selenu w pożywieniu jest związana ze słabą ruchliwością plemników.

  Witamina B12: bierze udział w dojrzewaniu komórek i syntezy DNA. Niedobór witaminy B12 jest związany ze zmniejszeniem liczby plemników i ruchliwość, zatem do zwiększenia witamina B12 jest niezbędna do poprawy jakości nasienia.

  Witamina C: jest przeciwutleniaczem występującym w plazmie nasienia. Może zwiększyć liczbę i ruchliwość plemników oraz zmniejszyć ryzyko ich uszkodzenia. Suplementacja
  witaminą C poprawia jakość spermy palaczy.

  Witamina E ma działanie antyoksydacyjne, przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia spermy i może zwiększyć zdolność plemników do połączenia z komórką jajową. Witamina E jest przeciwutleniaczem, który przyczynia się do zmniejszenia ilości wolnych rodników.

  Glutation: ma kluczowe znaczenie dla obrony plemników przed działaniem wolnych rodników, chroni przed uszkodzeniem oksydacyjnym. Niedobór glutationu zaburza ruchliwość plemników.

  Koenzym Q10: działa jako przeciwutleniacz. Badania wykazały korelację między koenzym Q10 i zdrowym poziomem nasienia.

  Kwas foliowy: odgrywa ważną rolę dla rozwoju i podziału komórek. Badania sugerują, że suplementacja kwasu foliowego wraz z cynkiem poprawia zdrowie plemników.

  Witamina D3: pomaga w produkcji hormonów płciowych u mężczyzn. Ostatnie badania wykazały, że poziom witaminy D3 u mężczyzn odpowiada bezpośrednio za jakość spermy. Suplementacja witaminy D może zwiększyć poziom testosteronu, który ma wpływ na męską płodność.

  źródło: www.fertilman.pl

  vvviola lubi tę wiadomość

 • Papi77 Ekspertka
  Postów: 146 76

  Wysłany: 1 grudnia 2013, 11:03

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  stardust87 wrote:
  Tak sobie czytam ten wątek... Co lepsze? Zioła ojca sroki nr 3 czy ten dziurawiec? Bo dziś męża wysyłam na ziołowe zakupy i nie wiem co kupić :) Jak myślicie?..
  Moim zdaniem przed zastosowaniem czegokolwiek, najlepiej poradzić się lekarza i sprawdzić poziom hormonów, bo zioła ziołom nierówne, a zwłaszcza zioła Ojca Sroki czy Ojca Klimuszki.
  Piłam zioła Ojca Sroki i rozregulowałam sobie całkowicie cykl, a @ miałam tak bolesne, że hoho. Na mój rozchwiany poziom hormonów stymulacja ziołami ojca sroki była zbyt silna.
  Dziurawiec zaś jest delikatniejszy, aż tak nie wpływa na gospodarkę hormonalną, a oprócz tego uspokaja, a ja jestem strasznym nerwusem, od ponad 10 lat walczę też z nerwicą (żołądka), więc 2w1, bo nerwy u mnie też działały na niekorzyść.
  Podsumowując, u każdego zioła działają inaczej, musisz spróbować, żeby się przekonać. Powodzenia!! Trzymam mocno kciuki!!

  Gosiacu lubi tę wiadomość

  20130914050120.png201207104662.png
 • stardust87 Autorytet
  Postów: 4116 4035

  Wysłany: 1 grudnia 2013, 11:38

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Papi77 wrote:
  Moim zdaniem przed zastosowaniem czegokolwiek, najlepiej poradzić się lekarza i sprawdzić poziom hormonów, bo zioła ziołom nierówne, a zwłaszcza zioła Ojca Sroki czy Ojca Klimuszki.
  Piłam zioła Ojca Sroki i rozregulowałam sobie całkowicie cykl, a @ miałam tak bolesne, że hoho. Na mój rozchwiany poziom hormonów stymulacja ziołami ojca sroki była zbyt silna.
  Dziurawiec zaś jest delikatniejszy, aż tak nie wpływa na gospodarkę hormonalną, a oprócz tego uspokaja, a ja jestem strasznym nerwusem, od ponad 10 lat walczę też z nerwicą (żołądka), więc 2w1, bo nerwy u mnie też działały na niekorzyść.
  Podsumowując, u każdego zioła działają inaczej, musisz spróbować, żeby się przekonać. Powodzenia!! Trzymam mocno kciuki!!
  Dziękuję :) może rzeczywiście zacznę od dziurawca, na wszelki wypadek :)

  Moje maleństwo [*] 30.07.13 (5tc) |
  Drugie maleństwo [*]7.10.2015 (7tc)
  f2wljw4zsezkkurs.pngmhsv9vvjv50e03h0.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 1 grudnia 2013, 12:46

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Papi77 jak myślisz, można do tego dziurawca jeszcze cynk dołączyć ?

 • Papi77 Ekspertka
  Postów: 146 76

  Wysłany: 1 grudnia 2013, 15:18

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Gosiacu wrote:
  Papi77 jak myślisz, można do tego dziurawca jeszcze cynk dołączyć ?
  Moim zdaniem tak, w końcu cynk, wit.B6, magnez, żelazo to podstawa przy starankach. Z tego co pamiętam, to cynk jest bardzo ważny w diecie mężczyzny.
  Odkopuję wszystkie swoje stare notatki, które robiłam przy starankach o synka. Jak tylko znajdę coś ciekawego dam znać ;) Teraz właśnie wertuję strony w poszukiwaniu dobrych witamin dla mnie, i dla męża :)

  20130914050120.png201207104662.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 1 grudnia 2013, 16:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dzięki za odpowiedź :) Dziś zaczynam nowy cykl z dziurawcem :)

 • stardust87 Autorytet
  Postów: 4116 4035

  Wysłany: 2 grudnia 2013, 15:48

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Papi77 wrote:
  Moim zdaniem przed zastosowaniem czegokolwiek, najlepiej poradzić się lekarza i sprawdzić poziom hormonów, bo zioła ziołom nierówne, a zwłaszcza zioła Ojca Sroki czy Ojca Klimuszki.
  Piłam zioła Ojca Sroki i rozregulowałam sobie całkowicie cykl, a @ miałam tak bolesne, że hoho. Na mój rozchwiany poziom hormonów stymulacja ziołami ojca sroki była zbyt silna.
  Dziurawiec zaś jest delikatniejszy, aż tak nie wpływa na gospodarkę hormonalną, a oprócz tego uspokaja, a ja jestem strasznym nerwusem, od ponad 10 lat walczę też z nerwicą (żołądka), więc 2w1, bo nerwy u mnie też działały na niekorzyść.
  Podsumowując, u każdego zioła działają inaczej, musisz spróbować, żeby się przekonać. Powodzenia!! Trzymam mocno kciuki!!
  Papi, a dziurawca mogę brać od 3 dc czy mam czekać na kolejny?

  Moje maleństwo [*] 30.07.13 (5tc) |
  Drugie maleństwo [*]7.10.2015 (7tc)
  f2wljw4zsezkkurs.pngmhsv9vvjv50e03h0.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ