X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 16 lutego 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziobak wrote:
    Odmawiam stanowczo. Nie dosc, ze strasza smogiem, to jeszcze czapka uszanka??
    Załóż kominiarkę. Połączenie maseczki z czapką. I ciesz się, bo i tak u nas cieplej niż w tej krainie lodu. Co to dla Was? Jak wakacje w tropikach ;-)

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • Dziobak Autorytet
    Postów: 3918 19317

    Wysłany: 16 lutego 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Załóż kominiarkę. Połączenie maseczki z czapką. I ciesz się, bo i tak u nas cieplej niż w tej krainie lodu. Co to dla Was? Jak wakacje w tropikach ;-)
    No właśnie nie! U nas cieplo, przez cala zime byly moze ze 4 dni z mrozem ok. - 10, reszta to zero lub kilka stopni powyzej zera. Sniegu bylo cale 2 dni. Takze ten... Skonczcie juz z ta zima w Polsce, no!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny.
    Ja o dziwo mimo L4 jakoś nie mam na nic czasu. I w sumie sił też nie mam. Ślub mnie pochłonął i ledwo żyję.
    Chcę się was poradzić, bo genetyczka stwierdziła, cytując: "Warto zrobić amniopunkcję, bo to daje szerokie spektrum i lepsze dane". A ja nie wiem czy czuję się przekonana. Czy przy wynikach:

    1:3400
    1:100000

    jest sens robić amniopunkcję. Mój gin dodał mi jeszcze, że "no szczególnie w takiej sytuacji jak pani" mając zapewne na myśli to, że drugi maluch się nie rozwinął. Czuję się głupia i nie przekonana zupełnie do kłucia się w brzucha, ale może trzeba? :/

  • Dziobak Autorytet
    Postów: 3918 19317

    Wysłany: 16 lutego 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paskuda, to sa wyniki PAPPA?
    Trudno cos radzic, ja oosbiscie bym zrobila amnio. Sama mialam calkiem niezle wyniki, chociaz dziewczyny w moim wieku mialy lepsze i do konca ciazy mialam schize, ze jest cos nie tak.
    Dobry specjalista zrobi to szybciutko i delikatnie, maluch nawet sie nie kapnie. ☺

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie to ryzyko trisomii 21 i 18

    Wyniki mam tak:
    HCGb - 45,7 ng/mL - MoM: 1,29 - Corrected MoM: 1,16
    NT - 1,7 mm - MoM: 1,13 - Corrected MoM: 1,13
    PAPP-A - 5934,00 mU/L - MoM: 1,96 - Corrected MoM: 1,84

  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 16 lutego 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się na tym kompletnie nie znam. Alis i Elfi miały amnio, a Elfik dodatkowo nifty. Ja bym zrobiła, bo jednak wolę wiedzieć, niż się zaskoczyć później.

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • Dziobak Autorytet
    Postów: 3918 19317

    Wysłany: 16 lutego 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka tez miala chyba.

  • BISCA Autorytet
    Postów: 4158 20980

    Wysłany: 16 lutego 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ruda,
    A kiedy dokladnie robione badania ?

    Ja na Twoim miejscu tez bym zrobila . Skoro lekarze sie ku temu sklaniaja to chyba warto dla sookojnosci

    ijpbdf9hohkdu6ur.png
  • BISCA Autorytet
    Postów: 4158 20980

    Wysłany: 16 lutego 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziobak, zlikwidowalam zime, tylko przez pomylke w Lyonie a nie w Gd ... ups ;-)
    U nas dzisiaj bylo 16 stopni i bardzo slonecznie :-)

    Dziobak, moremi lubią tę wiadomość

    ijpbdf9hohkdu6ur.png
  • Dziobak Autorytet
    Postów: 3918 19317

    Wysłany: 16 lutego 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BISCA wrote:
    Dziobak, zlikwidowalam zime, tylko przez pomylke w Lyonie a nie w Gd ... ups ;-)
    U nas dzisiaj bylo 16 stopni i bardzo slonecznie :-)
    Natentychmiast zabierz sie za likwidowanie zimy w Gdansku. A zaraz potem w No!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bisca badania 2 tygodnie temu, 31.01. Dziwnie trochę bo ogólnie wyniki jako takie chyba ok. Eh... normalnie mam taki burdel w głowie teraz że masakra.

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 16 lutego 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda Paskuda wrote:
    Ogólnie to ryzyko trisomii 21 i 18

    Wyniki mam tak:
    HCGb - 45,7 ng/mL - MoM: 1,29 - Corrected MoM: 1,16
    NT - 1,7 mm - MoM: 1,13 - Corrected MoM: 1,13
    PAPP-A - 5934,00 mU/L - MoM: 1,96 - Corrected MoM: 1,84
    Nt masz ładne 1,7 ,była kość nosowa? I jak reszta organów, przeplywy, oraz badanie serca? Wszystko było w porządku ? Ryzyko z PAPP-A masz naprawde niskie ale trzeba brać pod uwagę fakt , ze to tylko statystyka i jedna kobieta o podobna wiekowo i wynikowo jak Ty nosila w sobie chore dziecko . Tak naprawdę nic nie da Ci 100% pewności jak tylko amniopunkcja. Jest wątek na belly https://bellybestfriend.pl/forum/problemy-i-komplikacje/amniopunkcja-nifty-harmony-zeby-nie-zwariowac-czekajac-na-wynik,7201,345.html możesz się poradzić dziewczyn, które maja naprawdę duża wiedzę i poczytac. Ja po badaniu genetycznym USG ,w którym parametry małego były wszystkie prawidłowe nie robilam PAPP-A Byłam nastawiona ,ze jeśli by coś w USG było nie tak robiła bym amniopunkcje bo PAPP-A lubi namieszac bardzo zwłaszcza opierajac się na wieku plus 35 . Co do Elfika jej wyszło USG idealne ale PAPP-A bardzo zła zwłaszcza ryzyko trisomii 18 Zrobiła test nifty i on wyszedł jeszcze gorzej bo wyszło bardzo duże ryzyko dwóch trisomii ,edwardsa i patau . Poddala się amnio ,która pokazała, ze synek jest zdrowy I Iwo urodził się zdrowy . Wiec jeśli chce się mieć te 100%pewnosci to tylko amnio Ci ja da.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2017, 20:37

    moremi, BISCA, Luna76 lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kość nosowa była. Nie wiem co z resztą jako że pan robiący badanie był nieskory do mówienia. W wyniku z USG mam:

    " Bliźniak II FHR 160 ud/min, CRL 63,9 mm - 12,6 Hbd, NT 1,7 mm, NB (+)

    Kości czaszki ciągłe. Zarysy wszystkich kończyn prawidłowe. Powłoki brzucha ciągłe. Uwidoczniono żołądek i pęcherz moczowy płodu. Kręgosłup wydaje się być ciągły - dokładna ocena w 20 Hbd. Ilość płynu owodniowego w normie. Kosmówka na ścianie przedniej."

  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 17 lutego 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, ja mam o wiele gorsze wyniki, ale lekarka powiedziala, ze w moim przypadku wiek robi swoje. Nie zalecala amnio, najwyzej nifty, ale nie zdecydowalismy sie.

    Jestesmy dobrej mysli, a co ma byc to bedzie.

    Jezeli Ciebie to mialoby uspokoic to zrobilabym amnio.

    kapturnica, moremi, BISCA lubią tę wiadomość

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 17 lutego 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda Paskuda wrote:
    Kość nosowa była. Nie wiem co z resztą jako że pan robiący badanie był nieskory do mówienia. W wyniku z USG mam:

    " Bliźniak II FHR 160 ud/min, CRL 63,9 mm - 12,6 Hbd, NT 1,7 mm, NB (+)

    Kości czaszki ciągłe. Zarysy wszystkich kończyn prawidłowe. Powłoki brzucha ciągłe. Uwidoczniono żołądek i pęcherz moczowy płodu. Kręgosłup wydaje się być ciągły - dokładna ocena w 20 Hbd. Ilość płynu owodniowego w normie. Kosmówka na ścianie przedniej."
    Jest kosc nosowa i reszta organów jest tez w porządku:) No musisz sama zadecydować, jak czujesz ale ja bym była naprawdę dobrej myśli co do zdrowia dziecka bo obraz USG jest prawidlowy, nie ma przepukliny itd.
    A powiem mi co z blizniakiem nr 1? On się wchłonął?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2017, 15:24

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • AsiaPoli Autorytet
    Postów: 358 1271

    Wysłany: 18 lutego 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja z Olivka mialam 1:75 i 1:125,u nas robia pappa tez sami na nhs i z tego mi wyszly straszne wyniki,a ze to bylo dosc wczesnie bo dwa dni po badaniach wezwali mnie zpowrotem to byl 14 tydz a amnio sie robi od 16stego,zaproponowali pobranie kosmowki ,5 dni czekanie na wyniki i wszystko ok,ale musialam zrobic dla spokojnosci,twoje wyniki jak dla mnie sa ok,ale jak masz sie zamartwiac to zrob,powodzenia,ja wciaz latam do kibelka kilka razy w tygodniu, zawsze w pracy,to takie wyczerpujace,niemam sily na nic,do tego mala zaczela sie budzic ok 5 rano i po spaniu...nawet dzis!ale teraz tydzien ferii wiec troche odpoczne.
    Pozdrowionka

    3s4kwbr.png
    04u9k61.png
    Aniołek-17/10/2016 11tc-serduszko przestalo bic 8tc
  • anna maria Autorytet
    Postów: 5167 21444

    Wysłany: 18 lutego 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziobak wrote:
    Iwka tez miala chyba.
    Iwcia miala badanie kosmowki ,ja mialam z Helka amnino

    201407014965.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapturnica na prenatalnych był drugi worek owodniowy z maluchem 1,6 mm, bez serducha - nic. Teraz byłam na usg u gina normalnym, jeden był widoczny wyraźnie, majtał się, a drugiego worka owodniowego gin w ogóle nie mógł znaleźć, więc nie wiem czy się gdzieś schował za pierwszym, czy może się wchłonął.

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 19 lutego 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda Paskuda wrote:
    Kapturnica na prenatalnych był drugi worek owodniowy z maluchem 1,6 mm, bez serducha - nic. Teraz byłam na usg u gina normalnym, jeden był widoczny wyraźnie, majtał się, a drugiego worka owodniowego gin w ogóle nie mógł znaleźć, więc nie wiem czy się gdzieś schował za pierwszym, czy może się wchłonął.
    Podobno w większości przypadków natura radzi sobie właśnie w ten sposób ,ze wchlania się zarodek albo mumifikuje i jest wydalany podczas porodu bliźniaka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2017, 08:12

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Luna76 Autorytet
    Postów: 834 2927

    Wysłany: 19 lutego 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie prawda Reni, ja od czasu do czasu powracam, ale w ciąży nie jestem

‹‹ 13788 13789 13790 13791 13792 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ