X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • mmdw Przyjaciółka
    Postów: 70 51

    Wysłany: 23 marca 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was moje drogie:)dzisiaj popołudniu odbieram wyniki hormonów, trochę się stresuję,ale jestem dobrej myśli :)

    mmdw
  • ola_bike38 Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 23 marca 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzis ja piszę do Was z prośbą o poradę.
    Niestety ten cykl trzeba zaliczyć do kolejnych nieudanych. Dziś rozpoczął się nowy:) A tym samym będę robić badania hormonów.

    Moja Pani ginekolog zaleciła mi tak
    1-5 d.c. zbadać: LH + Estradiol + FSH
    19-21 d.c. zbadać: TSH, Progesteron, Prolaktynę, Prolaktynę po teście metoclopramidem po 1 godzinie, FT4

    Czy mogłybyście bazując na własnym doświadczeniu pomóc mi i podpowiedzieć czy może powinnam zrobić jeszcze jakieś inne badania?
    Łudziłam się, iż w tym cyklu uda mi się zajść w ciążę. miałam potwierdzoną przebytą owulację, były starania ale jakoś z marnym skutkiem. Podejrzewam, iż może to być głębszy problem więc im szybciej weźmiemy sie na ustalenie ewentualnej przeszkody tym lepiej. Z góry Wam dziękuję!
    Cykle mam oczywiście niereguralne od 29 do 34 dni tak przeciętnie.

    Staramy się o 2 dziecko. Mama chlopca-lat 7.
  • ola_bike38 Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 23 marca 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmdw wrote:
    Witam Was moje drogie:)dzisiaj popołudniu odbieram wyniki hormonów, trochę się stresuję,ale jestem dobrej myśli :)
    Trzymam kciuki, nic się nie stresuj:) Ja będę badała hormony w tym cyklu i licze po cichy, iz nawet jesli coś będzie nie tak to medycyna pomoże. Głowa do góry!:)

    Staramy się o 2 dziecko. Mama chlopca-lat 7.
  • ola_bike38 Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 23 marca 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    Aga, ja bralam stymulacje (tabletki) wieczorem, przed spaniem. Listek lezal przy lozku na szafce i woda obok. Tym sposobem nie zapominalam. :) Ze nic to nie dalo to inna para.
    Trzymam kciuki. Do mnie tez bociany nie moga trafic. :) Czekanie w kolejce grzeczne juz mnie z lekka drazni. Wbijam sie na poczatek. :)
    Dziewczyny co macie na myśli, iż bierzecie stylumację Czy to jakies hormony na wywołanie np owulacji?
    A powiedzcie jak wygląda leczenie jesli dochodzi do owulacji a niedomagają hormony w 2 fazie cyklu? ja mam przeczucie ze tak jest u mnie. Aczkolwiek wróżę z fusów:)

    Staramy się o 2 dziecko. Mama chlopca-lat 7.
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 23 marca 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_bike38 wrote:
    Dziewczyny co macie na myśli, iż bierzecie stylumację Czy to jakies hormony na wywołanie np owulacji?
    A powiedzcie jak wygląda leczenie jesli dochodzi do owulacji a niedomagają hormony w 2 fazie cyklu? ja mam przeczucie ze tak jest u mnie. Aczkolwiek wróżę z fusów:)
    Bardzo cczęsto by zwiększyć szanse na ciążę stosuję się Stymulacje by wywołać owulacje
    Stymulacje owulacji za pomocą hormonów tj za pomocą np clostibegytu popularnie zwanego clo lub gonadotropin.Przy clo ryzyko CIAzy mnogiej jest znacznie większe gdyż wywołuje mnogie owulacje. Najczęściej tez po monitoringu takiego cyklu stosuje się zastrzyk na wywołanie końcowej fazy dojrzewania pęcherzyka i jego pęknięcie ,przykładowo za pomocą pregnylu.
    Przy niedomodze lutealnej a wiec 2 fazy najczęściej stosuje się leki zawierające protesteron i ich tez jest mnóstwo od zwykłego progesteronu pod język czy dopochwowego po prolutex i inne dużo droższe i lepiej wchlanialne .
    Najlepiej w dwóch ,trzech cyklach zbadać progesteron w około 7,8 dniu po owulacji a wiec nie zawsze będzie to 21 dzień cyklu bo nie każda kobieta ma owulacje 14,15 dzien
    To tak w dużym skrócie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2017, 10:16

    moremi, Magdala, Reni lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 23 marca 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_bike38 wrote:
    Dziewczyny dzis ja piszę do Was z prośbą o poradę.
    Niestety ten cykl trzeba zaliczyć do kolejnych nieudanych. Dziś rozpoczął się nowy:) A tym samym będę robić badania hormonów.

    Moja Pani ginekolog zaleciła mi tak
    1-5 d.c. zbadać: LH + Estradiol + FSH
    19-21 d.c. zbadać: TSH, Progesteron, Prolaktynę, Prolaktynę po teście metoclopramidem po 1 godzinie, FT4

    Czy mogłybyście bazując na własnym doświadczeniu pomóc mi i podpowiedzieć czy może powinnam zrobić jeszcze jakieś inne badania?
    Łudziłam się, iż w tym cyklu uda mi się zajść w ciążę. miałam potwierdzoną przebytą owulację, były starania ale jakoś z marnym skutkiem. Podejrzewam, iż może to być głębszy problem więc im szybciej weźmiemy sie na ustalenie ewentualnej przeszkody tym lepiej. Z góry Wam dziękuję!
    Cykle mam oczywiście niereguralne od 29 do 34 dni tak przeciętnie.
    Jesli Cykle masz po 34dni to badanie progesteronu w 19-21dniu cyklu może nie do końca być miarodajne właśnie ze wzgląd na to ,ze owulacje występują na około 14dni przed miesiączka czyli teoretycznie w 19dniu cyklu możesz być jeszcze przed owulacja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2017, 10:15

    moremi lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • ola_bike38 Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 23 marca 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za porady. Ech skomplikowane to wszystko:)

    Staramy się o 2 dziecko. Mama chlopca-lat 7.
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 23 marca 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, zlecono Ci wszystkie badania, ktore z reguly robi sie jako pierwsze w wypadku problemow zajsciem w ciaze. To juz bardzo duzo powinno wyjasnic. Tak sie robi w leczeniu nieplodnosci. Krok po kroku. Nie zleca sie zaawansowanych badan przed poznaniem wynikow tych podstawowych.

    Druga rzecz, niestety wiek 35+ ma to do siebie, ze nie zawsze jajeczko dojrzewajace jest jajeczkiem dobrym jakosciowo i niekiedy trzeba dluzej poczekac na TEN cykl, na wlasciwe jajo, ale to sie dzieje. Mamy tu takie zawodniczki :). Najdluzej, chyba trzy lata, Sabina czekala. <3

    Po hormonach, jezeli nadal przez kilka cykli sie nie uda, prawdopodobnie zostanie zasugerowane badanie droznosci jajowodow.

    Sabina, kapturnica lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • ola_bike38 Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 23 marca 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała robione badanie drożności jajowodów? A co dalej jeśłi stwierdzą iż któryś jest niedrożny to laparoskopia czy można go udrożnić w trakcie badania?

    Staramy się o 2 dziecko. Mama chlopca-lat 7.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2017, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_bike38 wrote:
    Czy któraś z Was miała robione badanie drożności jajowodów? A co dalej jeśłi stwierdzą iż któryś jest niedrożny to laparoskopia czy można go udrożnić w trakcie badania?

    Większość z nas miała to badanie. Mi ono pomogło, zaszlam w ciążę w pierwszym cyklu po hsg. Wcześniej przez wiele cykli byłam stymulowana clo, brałam pregnyl, ale wuja to dało.

    moremi lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2017, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapta ma niedrozna jedna strone, ale druga działała idealnie, bo Maks wyszedł cacy :)

    kapturnica, moremi, Magdala, Reni lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2017, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beates daj pyska :) dawno Cię nie widziałam :)

    beates lubi tę wiadomość

  • ola_bike38 Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 23 marca 2017, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina wrote:
    Większość z nas miała to badanie. Mi ono pomogło, zaszlam w ciążę w pierwszym cyklu po hsg. Wcześniej przez wiele cykli byłam stymulowana clo, brałam pregnyl, ale wuja to dało.
    Sabina a to badanie boli? Musiałaś być uspana? Co się dzieje na wypadek jak sie okaże, że któryś jajowód jest niedrożny? Przepychaja go?:) przepraszam za takie pytania. Jak to było u Ciebie?
    Będę w kwietniu u mojej Pani ginekolog to pewnie wszystko mi objaśni.

    Staramy się o 2 dziecko. Mama chlopca-lat 7.
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 23 marca 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam od razu laparo diagnostyczne wiec hsg miałam w znieczuleniu ogólnym przy okazji oglądania czy są zrosty w macicy, otzrewnej, jajowodach etc. W przypadku zrostow podczas laparo starają się je usuwać. W przypadku zrostow podczas samego hsg próbują udroznic plynem do kontrastu zwiększając ciśnienie. Podobno wtedy dość to boli i większość z dziewczyn hsg ma na żywca z jakimś lekiem znieczulajacym. Jeśli wszystko drozne To nie ma bólu . W moim przypadku próbowano lewą stronę udroznic dość intensywnie wlewajac płyn pod dużym ciśnieniem ,jednak ze względu na dość duże zrosty lekarz wolał nie ingerowac za bardzo gdyż przy niedroznosciach czasami zdarzają się ciążę pozamaciczne Nawet mając jedna stronę tylko prawidłowo działająca można zajść spokojnie w ciążę . Ja zaskoczylam w 6 tym cyklu starań a w 4 po laparoskopii

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2017, 16:42

    moremi lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • mmdw Przyjaciółka
    Postów: 70 51

    Wysłany: 23 marca 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mam wyniki, jestem załamana :(, w sumie tylko FSH i tarczyca są dobre; dodam, że badanie robiłam w 3 dc (faza folikularna): TSH 1,72 (norma 0,270-4,200), fT4 0,93 (norma 0,93-1,70), fT3 2,80 (norma 2,00 - 4,40),
    LH 15,66 (norma 2,4-12,6), FSH 6,37 (3,5-12,5), Estradiol 297 !!!! strasznie wysoki (norma 12,53-166,5), wyczytałam, że tak wysoki poziom estradiolu w 3 dc oznacza m.in. obniżoną rezerwę jajników... ehh, ale mam doła...:(

    Bardzo mało dzisiaj plamię, prawie wcale, to niepodobne do mnie, zawsze w 4-5 dc jest u mnie mocne krwawienie a jeszcze do tego pojawił się rozciągliwy śluz...OF zaznaczył mi płodny dzień,zrobiłam test owu, bo już nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć...ale negatyw póki co :(

    mmdw
  • mmdw Przyjaciółka
    Postów: 70 51

    Wysłany: 23 marca 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina wrote:
    Kapta ma niedrozna jedna strone, ale druga działała idealnie, bo Maks wyszedł cacy :)

    Ja też mam jeden jajowód niedrożny i niestety praktycznie jeden jajnik niesprawny...nie wiem, czy w ogóle te moje starania mają sens???

    No dzisiaj jestem faktycznie podłamana...:(

    mmdw
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 23 marca 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmdw wrote:
    No i mam wyniki, jestem załamana :(, w sumie tylko FSH i tarczyca są dobre; dodam, że badanie robiłam w 3 dc (faza folikularna): TSH 1,72 (norma 0,270-4,200), fT4 0,93 (norma 0,93-1,70), fT3 2,80 (norma 2,00 - 4,40),
    LH 15,66 (norma 2,4-12,6), FSH 6,37 (3,5-12,5), Estradiol 297 !!!! strasznie wysoki (norma 12,53-166,5), wyczytałam, że tak wysoki poziom estradiolu w 3 dc oznacza m.in. obniżoną rezerwę jajników... ehh, ale mam doła...:(

    Bardzo mało dzisiaj plamię, prawie wcale, to niepodobne do mnie, zawsze w 4-5 dc jest u mnie mocne krwawienie a jeszcze do tego pojawił się rozciągliwy śluz...OF zaznaczył mi płodny dzień,zrobiłam test owu, bo już nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć...ale negatyw póki co :(
    Wysoki Estradiol może być również jeśli nie pękł pecherxyk i zrobiła się torbiel czynnościowa Nie ma co sobie wkręcać niskiej rezerwy bo fsh masz dobre

    moremi, mmdw lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 23 marca 2017, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmdw wrote:
    Ja też mam jeden jajowód niedrożny i niestety praktycznie jeden jajnik niesprawny...nie wiem, czy w ogóle te moje starania mają sens???

    No dzisiaj jestem faktycznie podłamana...:(
    Ja mam i jajowod i jajnik lewy tak w zrostach po laparotomii sprzed lat ,ze lekarz nie podjął się nawet próby usuwania ich by nie narazić mnie na cp.
    Wystarczy jeden dobry jajowod i jajnik by zajść w ciążę tylko potrzeba zdrowej komórki ,zdrowego plemniki i odrobiny szczęścia

    Magdala, beates lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • mmdw Przyjaciółka
    Postów: 70 51

    Wysłany: 23 marca 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Wysoki Estradiol może być również jeśli nie pękł pecherxyk i zrobiła się torbiel czynnościowa Nie ma co sobie wkręcać niskiej rezerwy bo fsh masz dobre

    Dziękuję Kochana za wsparcie:) Muszę być dobrej myśli...faktycznie ostatni mój cykl wyglądał na bezowulacyjny, bo ani jajnika nie czułam, śluzu płodnego nie było, testy owu wychodziły negatywne...i stąd ten niepęknięty pęcherzyk...
    Myślę sobie też, że może ten mój wysoki estradiol to również skutek tego guzka w piersi...4 kwietnia idę na USG to się wszystko wyjaśni...mam nadzieję:)

    mmdw
  • mmdw Przyjaciółka
    Postów: 70 51

    Wysłany: 23 marca 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Ja mam i jajowod i jajnik lewy tak w zrostach po laparotomii sprzed lat ,ze lekarz nie podjął się nawet próby usuwania ich by nie narazić mnie na cp.
    Wystarczy jeden dobry jajowod i jajnik by zajść w ciążę tylko potrzeba zdrowej komórki ,zdrowego plemniki i odrobiny szczęścia

    Ojej, to faktycznie spotkało Cię szczęście! Szczerze Tobie gratuluję :) Zazdroszczę Tobie...ale oczywiście tak pozytywnie:) Może mi też się kiedyś w końcu uda ?
    Ja po laparatomii i usunięciu torbieli endometrialnej z prawego jajnika mam praktycznie tylko 1/4 jego część - gin mówi, że z niego raczej jajeczko nie pójdzie a jak na złość z tej strony mam drożny jajowód; lewy jajnik jest sprawny ale ma niedrożny jajowód, ale gin twierdzi, że i z takich sytuacji zdarzają się jakimś cudem ciąże, więc pozostaje mi tylko uwierzyć w cud...

    mmdw
‹‹ 13813 13814 13815 13816 13817 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ