X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 21 marca 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Nie Ty mówiłaś, żeby Biszka poczekala do 21, bo zaczynasz cykl? Czyżby już budyń? Fuck!

    :-)

    Aaa tak mowilam, prawda to. Cyklu jeszcze nie zaczynam, ale koncze anty. Kazdy powod dobry zeby zgarnac TAKI cykl (jak Biszki).
    Sory za konfuzjowanie.

    Jak sie czujesz? Cos juz czujesz? Dziewczynka, chlopiec? :)

    karolinams, moremi, BISCA lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 21 marca 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kornelka38 wrote:
    I niestety byłam dzisiaj u kardiolog i stwierdziła, że mam lekkie nadciśnienie. Dobiła mnie całkiem. Powiedziała, że ona odradza ciążę z moim nadciśnieniem i cukrem. Także fajnie. Dała mi receptę na obniżenie ciśnienia, ale tych leków nie można zażywać starając się o dziecko a tym bardziej w ciąży. Prosiłam o łagodne leki bo przecież wiem, że dziewczyny zażywają leki na ciśnienie w ciąży i jest ok. Może odpuścić. Super wiadomość :(
    Kornelka, nadciśnienie, zwłaszcza lekkie nie jest przeciwwskazaniem do starań. Podobnie cukrzyca. Po prostu warto poszukać lekarza, który Cię w tym wspomoże. Mi endokrynolog zakazał starań na pół roku (a miałam naprawdę lekką niedoczynność tarczycy), więc znalazłam klinikę ginekologiczno-endokrynologiczna, konkretnego lekarza, który błyskawicznie ustawił mi właściwą dawkę leku i w kolejnym cyklu monitorowanym i stymulowanym byłam już w ciąży.
    Nie wiem gdzie mieszkasz, ani czy chodzisz do "zwykłego" gina, czy do kliniki, ale poszukaj u siebie lekarza, który będzie w stanie uregulować ciśnienie i poprowadzić cię przez starania do ciąży. I jakie odpuścić? Trochę się pomecz razem z nami ;-)

    Magdala, mmdw lubią tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 21 marca 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmdw wrote:
    Moremi, tak sobie czytałam Twojego posta i masz rację w 100%: nie można swojego życia podporządkować staraniom o ciążę, trzeba żyć normalnie, starania to tylko dodatek, tym niemniej bardzo ważny dodatek... ale trzeba mieć takie podejście, bo inaczej zwariujemy... Mądra z Ciebie dziewczyna:):):)

    W koncu kapitan :)

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 21 marca 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmdw wrote:
    Moremi, tak sobie czytałam Twojego posta i masz rację w 100%: nie można swojego życia podporządkować staraniom o ciążę, trzeba żyć normalnie, starania to tylko dodatek, tym niemniej bardzo ważny dodatek... ale trzeba mieć takie podejście, bo inaczej zwariujemy... Mądra z Ciebie dziewczyna:):):)
    E tam mądra. Ja ciuchy kupowałam pod ewentualną ciążę. Wakacje planowałam pod ciążę, czyli właściwie nie planowałam, bo "nie wiadomo jak będzie". I przyszła chwila kryzysu po tych poronieniach i nieudanych cyklach, że strzelilam sobie w ucho i poszłam na porządne zakupy ciuchowe (wszystko dopasowane, bez żadnych gumek w pasie, marszczen na brzuchu itp.), kupiłam bilety na Kanary i to by było na tyle. Ciuchy założyłam po powrocie do pracy w tym roku i zaraz znowu mam nadzieję zapakować je w worki. Na Kanarach nie byłam, bo wylądowałam w szpitalu i do końca pierwszego trymestru siedziałam w domu :-D

    mmdw lubi tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 21 marca 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kornelka38 wrote:
    I niestety byłam dzisiaj u kardiolog i stwierdziła, że mam lekkie nadciśnienie. Dobiła mnie całkiem. Powiedziała, że ona odradza ciążę z moim nadciśnieniem i cukrem. Także fajnie. Dała mi receptę na obniżenie ciśnienia, ale tych leków nie można zażywać starając się o dziecko a tym bardziej w ciąży. Prosiłam o łagodne leki bo przecież wiem, że dziewczyny zażywają leki na ciśnienie w ciąży i jest ok. Może odpuścić. Super wiadomość :(

    Lekarz powinien wspierac. Nie podoba mi sie, ze wpycha od razu tabletki.
    Lekkie nadcisnienie mozna korygowac na rozne sposoby. Rowniez dieta. Moze za malo pijesz?? Potrzebuje wiecej warzyw w menu. Wiecej spacerow? Pozatym proponowalabym powtorzyc badanie. Ja zawsze w przychodni mam lekko zawyzone. Bo albo biegne, ale wystepuje efekt tzw bialego fartucha. :)

    moremi lubi tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 21 marca 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    Aaa tak mowilam, prawda to. Cyklu jeszcze nie zaczynam, ale koncze anty. Kazdy powod dobry zeby zgarnac TAKI cykl (jak Biszki).
    Sory za konfuzjowanie.

    Jak sie czujesz? Cos juz czujesz? Dziewczynka, chlopiec? :)
    A widzisz! A ja już budyń sobie wmawiałam :-D

    Nie czuję się zupełnie ciążowo. Żadnych porządnych objawów. W niedzielę wieczorem nadały mnie wątpliwości i zastanawiałam się czy jestem w tej ciąży, więc zrobiłam test. I wyszedł :-D
    Ciuszki mam dla chłopca, ale dziewczynka też może w nich leżeć, spać, ulewac itp. ;-) Nie mam preferencji :-)
    I mam tyle ciuchów ciążowych, że i dla Ciebie starczy :-)

    Magdala lubi tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • mamawłosia Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 21 marca 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się

    świeżynka na forum. Mam 36 lat i od 10 miesięcy staramy się o 3 maluszka. Chętnie nadrobię wasze wpisy.

    moremi lubi tę wiadomość

    mama Włosiaków: 8 lat i 6 lat
    staram się o trzecie maleństwo, cykl starań:10
  • anna maria Autorytet
    Postów: 5167 21444

    Wysłany: 21 marca 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry ,ale tu sie ruch zrobil :-) fajnie ,milego dnia

    Reni, moremi lubią tę wiadomość

    201407014965.png
  • ola_bike38 Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 21 marca 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    A widzisz! A ja już budyń sobie wmawiałam :-D

    Nie czuję się zupełnie ciążowo. Żadnych porządnych objawów. W niedzielę wieczorem nadały mnie wątpliwości i zastanawiałam się czy jestem w tej ciąży, więc zrobiłam test. I wyszedł :-D
    Ciuszki mam dla chłopca, ale dziewczynka też może w nich leżeć, spać, ulewac itp. ;-) Nie mam preferencji :-)
    I mam tyle ciuchów ciążowych, że i dla Ciebie starczy :-)
    W którym d.c. zrobilas test. U mnie dzis 32, a terst w 30 wyszedl negatywnie. @ nadal brak, ale juz jakos sie nie łudze... macie racje dziewczyny nie można zyc pod ciążę, tylko nie wiem jak na Was ale na mnie oddzia lywuje presja czasu. Chcia labym urodzić jak najszybciej, bo chyba lepiej brzmi 38 niż 40. Echhhh takie głupie dumanie...

    Staramy się o 2 dziecko. Mama chlopca-lat 7.
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 21 marca 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to tak sobie myślę, że chyba już się całkowicie poddam, zlikwiduję konto na ovu i zacznę robić na drutach..a nie! tego też kuźwa nie umiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2017, 13:16

    moremi, Dziobak, villemo_gbm, BISCA, *aga*, Luna76 lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 21 marca 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_bike38 wrote:
    W którym d.c. zrobilas test. U mnie dzis 32, a terst w 30 wyszedl negatywnie. @ nadal brak, ale juz jakos sie nie łudze... macie racje dziewczyny nie można zyc pod ciążę, tylko nie wiem jak na Was ale na mnie oddzia lywuje presja czasu. Chcia labym urodzić jak najszybciej, bo chyba lepiej brzmi 38 niż 40. Echhhh takie głupie dumanie...
    I co? Jak urodzisz w 40, to oddasz, bo to głupio brzmi? Presja czasu to tylko przed menopauzą. Wejdź na wątek Forumowe dzieci i zobacz w jakim wieku były dziewczyny na tym forum. Każda po 35 r.ż. odczuwa presję, ale musisz znaleźć na nią sposób.
    Nie oglądaj się z testami na dzień cyklu. Ja liczę dni po owulacji, bo to jest istotniejsze niż dzień cyklu. Teraz pierwszy test wyszedł mi w 9 dpo, w 10 nic, w 11 quiz nie wyszedł, a wyszedł facelle. W poprzedniej ciąży test pozytywny dopiero w 13 dpo, a w 14 beta zaledwie 49. Wszystko zależy od tego kiedy następuje zagniezdzenie.

    Lunaris lubi tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 21 marca 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    Ja to tak sobie myślę, że chyba już się całkowicie poddam, zlikwiduję konto na ovu i zacznę robić na drutach..a nie! tego też kuźwa nie umiem.
    W bingo możesz grać. Pasjansa układać. Coś znajdziemy. Pod żadnym pozorem jednak nie uprawiaj seksu, bo w tym wieku możesz coś zwichnąć, albo naciągnąć.

    BISCA lubi tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 21 marca 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamawłosia wrote:
    Witam się

    świeżynka na forum. Mam 36 lat i od 10 miesięcy staramy się o 3 maluszka. Chętnie nadrobię wasze wpisy.
    Szacun :-D będziesz czytać od początku? Była taka jedna ambitna i nawet się jej udało ;-)
    Witaj i powodzenia :-)

    Reni, kapturnica, BISCA, Aasiula lubią tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • ola_bike38 Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 21 marca 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    I co? Jak urodzisz w 40, to oddasz, bo to głupio brzmi? Presja czasu to tylko przed menopauzą. Wejdź na wątek Forumowe dzieci i zobacz w jakim wieku były dziewczyny na tym forum. Każda po 35 r.ż. odczuwa presję, ale musisz znaleźć na nią sposób.
    Nie oglądaj się z testami na dzień cyklu. Ja liczę dni po owulacji, bo to jest istotniejsze niż dzień cyklu. Teraz pierwszy test wyszedł mi w 9 dpo, w 10 nic, w 11 quiz nie wyszedł, a wyszedł facelle. W poprzedniej ciąży test pozytywny dopiero w 13 dpo, a w 14 beta zaledwie 49. Wszystko zależy od tego kiedy następuje zagniezdzenie.

    @moremi, dziekuję za postawienie mnie do pionu.
    Jeśli @ nie przyjdzie to poczekam jeszcze dzień, czy dwa i zrobię ponownie test.Jak piszesz co ciąża może być inaczej. ja do tej pory nie miałam problemów z liczeniem. W pierwszą ciążę zaszłam w 1 cyklu starań, w kolejną 9straconą) w 2 cyklu, a teraz to już 6 cykl. I mając 38 lat zaczęłam czytać i douczać się. jak się samo dzieje i nie ma problemów to w sumie nie musiałam. Dzięki!

    Staramy się o 2 dziecko. Mama chlopca-lat 7.
  • ola_bike38 Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 21 marca 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    Ja to tak sobie myślę, że chyba już się całkowicie poddam, zlikwiduję konto na ovu i zacznę robić na drutach..a nie! tego też kuźwa nie umiem.
    Ja chętnie Cie pouczę! Nie uciekaj z Ovu bo będziemy sobie nawzajem pomagac i sprowadzać do pionu w razie potrzeby:) Głowa do góry ja jestem w podobnej sytuacji.

    Staramy się o 2 dziecko. Mama chlopca-lat 7.
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 21 marca 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    W bingo możesz grać. Pasjansa układać. Coś znajdziemy. Pod żadnym pozorem jednak nie uprawiaj seksu, bo w tym wieku możesz coś zwichnąć, albo naciągnąć.
    ale mogę na śpiocha?

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Dziobak Autorytet
    Postów: 3918 19317

    Wysłany: 21 marca 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    ale mogę na śpiocha?
    Ale tylko na wznak!!

  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 21 marca 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziobak wrote:
    Ale tylko na wznak!!
    I przy zgaszonym świetle.

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • gosia7122 Autorytet
    Postów: 1145 4582

    Wysłany: 21 marca 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kornelka38 wrote:
    I niestety byłam dzisiaj u kardiolog i stwierdziła, że mam lekkie nadciśnienie. Dobiła mnie całkiem. Powiedziała, że ona odradza ciążę z moim nadciśnieniem i cukrem. Także fajnie. Dała mi receptę na obniżenie ciśnienia, ale tych leków nie można zażywać starając się o dziecko a tym bardziej w ciąży. Prosiłam o łagodne leki bo przecież wiem, że dziewczyny zażywają leki na ciśnienie w ciąży i jest ok. Może odpuścić. Super wiadomość :(

    Ja mam nadcisnienie od lat.Wykryte przy pierwszej ciazy.Kardiolog dobral dobre leki i nigdy nie odradzal mi ciazy .Takze mozna nie poddawaj sie .

    moremi, Sabina lubią tę wiadomość

    201408184765.png
  • Dziobak Autorytet
    Postów: 3918 19317

    Wysłany: 21 marca 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    I przy zgaszonym świetle.
    I w koszuli nocnej!

‹‹ 13811 13812 13813 13814 13815 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ