X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • mmdw Przyjaciółka
    Postów: 70 51

    Wysłany: 20 marca 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodka - jak zwał tak zwał, ale wszystkie wiemy o co chodzi, więc nie przejmuj się! Życzę Tobie powodzenia, przykład Twojej pierwszej ciąży pokazuje, że cuda się zdarzają, więc i za drugim razem na pewno się Tobie uda:) Wierzę w to!

    Rok temu lekarze również nie dawali mi jakiejkolwiek szansy na naturalne zajście w ciążę z powodu zaawansowanej endometriozy i co ? Cud się zdarzył, endometrioza poszła sobie... i to bez żadnych leków!!! Wtedy mój gin sam przyznał, że cuda się zdarzają i w sumie to on podpowiedział mi, żebyśmy teraz rozpoczęli starania o dziecko:)

    mmdw
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 20 marca 2017, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Magdala? To jutro?
    Retyretyrety! Kciuki zaciskam z całych sił

    Dziekuje bardzo. Ale jeszcze nic sie nie dzieje :)
    Na pewno za mnie? Gretka za to zaczela sie kluc..

    moremi, malgos741, Sabina lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 21 marca 2017, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Tfu tfu! Wypluj to natentychmiast!

    Żarty żartami, ale chyba bym umierała ze strachu. Jestem niska i raczej szczupła, więc ciąża bliźniacza byłaby bardzo wysokiego ryzyka.
    Ale koleżanka marzyła o trojeczce, a w trzeciej ciąży zamiast jednego wyszło jej dwóch ;-)
    Tfu Tfu wyplułam nie martw się ciebie nie dopadnie, za karę że życzę innym ja będę mieć bliźniaki ( ciężko sobie nawet wyobrazić jak to ciężko musi być ) :D

    moremi lubi tę wiadomość

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 21 marca 2017, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    Dziekuje bardzo. Ale jeszcze nic sie nie dzieje :)
    Na pewno za mnie? Gretka za to zaczela sie kluc..
    Nie Ty mówiłaś, żeby Biszka poczekala do 21, bo zaczynasz cykl? Czyżby już budyń? Fuck!

    Karolina, mam sporo znajomych z bliźniakami i po pierwszych trzech miesiącach ponoć jest super ;-)

    Gdzie Biszkopt? Gdzie codzienny raport z dna macicy? Skurcze są?
    W takim razie trzymam kciuki za Gretkę :-)

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 21 marca 2017, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kornelka38 wrote:
    Dzięki dodałyście mi otuchy. Będę walczyć aż do menopauzy :):)Wam też życzę powodzenia w dalszych staraniach a kobietkom z zarodkami :):) szczęśliwej i spokojnej ciąży:)
    Nie martw się, wszystkie tu na jednym wózku jedziemy, czas goni ale to nieważne w końcu będzie ten moment , że zobaczymy dwie krechy na teście :)
    moremi wrote:
    Karolina, mam sporo znajomych z bliźniakami i po pierwszych trzech miesiącach ponoć jest super ;-) :-)
    Pewnie tak, jakoś się to da ogarnąć ale początki muszą być mega ciężkie. Jakbym miała mieć to pewnie bym się cieszyła, takie wynagrodzenie za starania ale nie żebym jakoś bardzo wyczekiwała bliźniaków musiałabym auto zmieniać, bo z czwórką dzieci ciężko by już było się zapakować :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2017, 08:07

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • ola_bike38 Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 21 marca 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vikram wrote:
    Dołączam do grona staraczek 35+. Mamy już jedno dziecko. Próbujemy od 6 mc drugie i jakoś straciłam nadzieję. Dziś jest mi wyjątkowo źle, bo przypuszczam, że się znowu nie udało. To będzie 7 cykl starań. A zegar tyka.
    Vikram mamy podobna historie.Mamy juz 7 dziecko.Dokładnie rok temu zaszłam w druga ciążę. Pp paru tygodniach okazało się, że ciąża przestała się rozwijać. Próbujemy na nowo od października i cisza.Dziś 32 d.c i cisza.Wczoraj zrobiłam test i wyszedł negatywnie.Miałam zrobiony monitoring i wiem,iż owu miała miejsce.Staraliśmy się w odpowiednim momencie dość intensywnie.Wszystkie znaki wskazują ze jednak się nie udało. Tez mam natłok myśli czy oby po lyzeczkowaniu coś się nie zepsuło. Co zrobić?mam 38 lat i tez natłok myśli czy juz nie za późno etc.Jeśli się nie uda w tym cyklu badamy hormony.Calusy dla Was dziewczyny!Trzeba wierzyć że się uda

    Staramy się o 2 dziecko. Mama chlopca-lat 7.
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 21 marca 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_bike38 wrote:
    Vikram mamy podobna historie.Mamy juz 7 dziecko.Dokładnie rok temu zaszłam w druga ciążę. Pp paru tygodniach okazało się, że ciąża przestała się rozwijać. Próbujemy na nowo od października i cisza.Dziś 32 d.c i cisza.Wczoraj zrobiłam test i wyszedł negatywnie.Miałam zrobiony monitoring i wiem,iż owu miała miejsce.Staraliśmy się w odpowiednim momencie dość intensywnie.Wszystkie znaki wskazują ze jednak się nie udało. Tez mam natłok myśli czy oby po lyzeczkowaniu coś się nie zepsuło. Co zrobić?mam 38 lat i tez natłok myśli czy juz nie za późno etc.Jeśli się nie uda w tym cyklu badamy hormony.Calusy dla Was dziewczyny!Trzeba wierzyć że się uda
    Czytam, czytam i... Macie siódme dziecko? ;-)
    Ola, nie fiksuj. Hormony i nasienie warto zbadać. Co do poronienia i późniejszych braków efektów to na podstawie historii swoim i dziewczyn stąd można książkę napisać. I to bardzo grubą.
    Ja się śmieję, że zachodze w ciążę od kichniecia, ale niestety zwykle później są problemy. Miałam trzy poronienia, a przy jednym było łyżeczkowanie. Najdłuższa przerwa między jednym, a drugim zajściem w ciążę, to pół roku, co daje jakieś 6-7 cykli. Teraz to jakiś fart, że tak od razu zaszłam, tym bardziej, że się nie nastawialam.
    Spokojnie, wiem że psychika często wariuje i przy nieudanym podejściu niektóre dziewczyny od razu zakopują się pod kołdrą z tonami chusteczek, ale warto się przełamać i wrzucić trochę na luz. Starania, staraniami, a życie ucieka. Wszystkie kiedyś się wkurzalysmy powiedzeniem "wyluzuj", ale to nie chodzi o to, by rezygnować ze starań. Rób badania, jeżeli coś "zepsute", to naprawiaj, ale nie układaj całego życia pod ciążę.
    Trzymam kciuki za wszystkie, ale za niektóre trzymam znacznie dłużej i mocniej <3

    mmdw, Magdala, Sabina lubią tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 21 marca 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola bike38 to my podobnie jak ten cykl się nie uda to wszelkie badania robimy , po cichu liczę, że nie będzie takiej potrzeby i tobie też tego życzę.

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 21 marca 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry,

    Mialam piekny sen. Szlam na spacer z synem i corka. Mam nadzieje, ze to dobry znak.

    mmdw, moremi, Magdala, anna maria, beates, BISCA, Sabina, Aasiula lubią tę wiadomość

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 21 marca 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kornelka38 wrote:
    Dużo tutaj nas ale ulga. bo wszyscy w rodzinie i znajomi wmawiają mi, że mój czas minął, że mam zająć się dziećmi, które mam, że jak nawet zajde w ciąże to urodze mając 39 lat. Dziecko roczek a ja 40 lat. Też tak macie?

    pfff Kornelka ciepłym moczem ich :-D
    nie słuchaj ich
    do menopy jeszcze kawałek i dlaczego nie rodzić...hmm.. chociaż w moim przypadku nie wiem jak to będzie, może czas zacząć robić te seksy? co? tak mi się już nie chce

    Sabina lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 21 marca 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapta kocham Twój awatar
    nawiedzony pingwin jest najlepsiejszy lollol360.gif

    kapturnica, BISCA, Sabina lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 21 marca 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Ja mam 39 lat, 16miesieczne dziecko i jak dobrze wyjdzie, to drugie urodzę tuż przed czterdziestką. A marzy mi się trójka ;-)
    Olej ich. Przed Tobą jeszcze sporo czasu.

    Mam 40 lat, zero dziecków i jak dobrze wyjdzie, to urodze pierwsze tuż przed 50, a marzy mi się dwójka. ;-)

    Magdala, Dziobak, Sabina, Luna76, Lunaris lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • mmdw Przyjaciółka
    Postów: 70 51

    Wysłany: 21 marca 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    jestem po badaniach(TSH,LH,FSH,estradiol), wyniki w czwartek...oj nie miałam dawno badanego poziomu hormonów, więc trochę się stresuję...

    moremi lubi tę wiadomość

    mmdw
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 21 marca 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kornelka38 wrote:
    Dzięki dodałyście mi otuchy. Będę walczyć aż do menopauzy :):)Wam też życzę powodzenia w dalszych staraniach a kobietkom z zarodkami :):) szczęśliwej i spokojnej ciąży:)

    helou ;-) po menopie też można patrz Baśka S. i ta 70latka z Indii lollol360.gif

    moremi, Sabina, Luna76 lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • mmdw Przyjaciółka
    Postów: 70 51

    Wysłany: 21 marca 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysza1975 wrote:
    Dzien dobry,

    Mialam piekny sen. Szlam na spacer z synem i corka. Mam nadzieje, ze to dobry znak.

    Mysza, ja też miałam dzisiaj taki sen, tylko że widziałam w nim małego, bawiącego się chłopczyka :) miejmy nadzieje, że te nasze sny to prorocze:)

    mmdw
  • mmdw Przyjaciółka
    Postów: 70 51

    Wysłany: 21 marca 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolinams wrote:
    Pewnie tak, jakoś się to da ogarnąć ale początki muszą być mega ciężkie. Jakbym miała mieć to pewnie bym się cieszyła, takie wynagrodzenie za starania ale nie żebym jakoś bardzo wyczekiwała bliźniaków musiałabym auto zmieniać, bo z czwórką dzieci ciężko by już było się zapakować :)

    Ja co prawda nie urodziłam moich córeczek, więc nie wiem jak to jest być w ciąży z bliźniakami ale mamy je w naszej rodzinie od urodzenia, więc mogę coś powiedzieć, jak to jest na początku:) Generalnie gdy jedno bliźnię jest karmione drugie jeszcze śpi a gdy temu pierwszemu się odbije to właśnie budzi się to drugie :):):) ale ja nie mam co narzekać, tak bardzo pragnęłam adoptować maleństwa, że te nieprzespane noce i permanentne zmęczenie to dla mnie nic...:)
    Teraz moje skarby są dla mnie wszystkim:)...ale przydałby się synuś:)

    Reni, moremi, Magdala, Dziobak, Sabina, Lunaris lubią tę wiadomość

    mmdw
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 21 marca 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmdw coś ty tak robiły, naprzemiennie :) no to nie jest najgorzej wtedy , nie pogardziłabym dwiema dziewczynkami :) miałabym 2+2 ale fajnie :)

    moremi lubi tę wiadomość

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • mmdw Przyjaciółka
    Postów: 70 51

    Wysłany: 21 marca 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NO, super, tak się właśnie moje bąbelki wymieniały:) a były tak malutkie, że obie mieściły się w poprzek jednego łóżeczka przez pierwszy miesiąc...:)

    moremi lubi tę wiadomość

    mmdw
  • mmdw Przyjaciółka
    Postów: 70 51

    Wysłany: 21 marca 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moremi, tak sobie czytałam Twojego posta i masz rację w 100%: nie można swojego życia podporządkować staraniom o ciążę, trzeba żyć normalnie, starania to tylko dodatek, tym niemniej bardzo ważny dodatek... ale trzeba mieć takie podejście, bo inaczej zwariujemy... Mądra z Ciebie dziewczyna:):):)

    moremi lubi tę wiadomość

    mmdw
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I niestety byłam dzisiaj u kardiolog i stwierdziła, że mam lekkie nadciśnienie. Dobiła mnie całkiem. Powiedziała, że ona odradza ciążę z moim nadciśnieniem i cukrem. Także fajnie. Dała mi receptę na obniżenie ciśnienia, ale tych leków nie można zażywać starając się o dziecko a tym bardziej w ciąży. Prosiłam o łagodne leki bo przecież wiem, że dziewczyny zażywają leki na ciśnienie w ciąży i jest ok. Może odpuścić. Super wiadomość :(

‹‹ 13810 13811 13812 13813 13814 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ