X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 01:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trodde, wlasnie myslalam tez o Tobie. Mam nadzieje, ze nie odpuscilas. I o dziewczynach z dobrych czasow forum :)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 01:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Misia jak tam maluch?
    Rosnie moj milusi skurczybyk :) Ma 7 kg i dogonil z waga rowiesnikow. Dzisiaj dzwonilam do czd zapytac o wyniki i choroby metaboliczne ma wykluczone, toksoplazmoze i cytomegalie. Przynajmniej ta jego zoltaczka nie ma takiego podloza. Ma niestety jeszcze inna rzecz budzaca moj niepokoj, bo z usg przezciemiaczkowego wyszlo ze ma poszerzenie przestrzeni podpajeczynowej 4mm- do 5mm jest w normie, ale jak bylam ostatnio u nerologa, to powiedziala ze malemu za szybko glowka rosnie i zeby znow isc na to usg wczesniej niz mielismy. Ogolnie to moze nic nie oznaczac ani nie byc nic zlego a miec zwiazek z tachykardia jaki maly mial w dniu narodzin. Jesli jednak to urosnie i przekroczy 1 centymetr to juz nie bedzie dobrze, a przynajmiej znow moze wzbudzic podejrzenia o jakis nieprawidlowosciach. Tak to maly jest kumaty, mimo ze ma wzmozone napiecie w obreczy barkowej to juz sklada razem raczki w osi ciala, chwyta zabawki, smieje sie na glos, usmiecha do wszystkich i probowal sie przewrocic na brzuch, a wyszlo mu na bok :)Jakos udalo mi sie poustawiac zycie z dwojka na karku, starszak w lipcu nie chodzil do przedszkola i teraz tez nie chodzi bo w piatek ma szczepienie na meningokoki i nie chce by cos zalapal, a w poniedzialek jada z tata i znajomymi z dziecmi nad morze. Ja zostaje, bo maly mial odroczne szczepienia i nie chce ryzykowac. A jak tam Twoj synek sie miewa? I starszy syn?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2019, 01:53

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 01:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trodde, Gosia7122, co u Was?

    gosia7122 lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieje, ze te Wasze sprawdzanie to będzie tylko dmuchaniem na zimne i nic mu nie dolega. Misiabella ja w każdym bądź razie Trzymam mocno kciuki bo domyślam sie, ze strach spędza sen z powiek. U nas jeszcze miesiąc wakacji.
    Maks od czerwca nie chodzi do przedszkola i choroby znikły w magiczny sposób , koncem sierpnia tj 29 mamy planowany zabieg wycięcia trzeciego migdałka i mam nadzieje, ze to pomoże bo ostatni rok to było jedno wielkie pasmo chorobowe związane z przedszkolem :/ wiec czas nam upływa na zabawie w basenie, piaskownicy a w międzyczasie chodzimy na zajęcia logopedyczne bo maksim z racji leworęczności mieszał literki w wymowie i słowa były czesto niezbyt zrozumiałe. Dodatkowo okazało sie, ze wędzidełko podjęzykowe miał zbyt krotkie i włókniste. Praktycznie zaraz po zabiegu zaczął ładnie pionizowac język wiec dużo to dało. No i jesteśmy na etapie nauki czytania metoda krakowska Cieszyńskiej. W ciągu niespełna półtora miesiąca załapał juz większość sylab i powoli zaczyna czytać samodzielnie serie puma pimi :) jestem z niego dumna bo dzięki temu, ze tak spodobała mu sie nauka czytania zrobił wielkie postępy w wyraźnym mówieniu. Duże dziecko wybiera sie w podróż życia, wylosowali darmowe bilety na cała Europę z discovery eu. Wiec robi tournee ze swoja dziewczyna od Niemiec po Anglię i Francje. Będzie sie działo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2019, 20:49

    gosia7122, Misiabella, Reni lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To cudowne mieć dzieci, ale prawda jest taka że ciągle coś nas martwi. Taki już los matki 🙄

  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapta , Ty masz 15 lat różnicy między dziećmi. Dwa różne światy 😀

    kapturnica, Misiabella lubią tę wiadomość

  • gosia7122 Autorytet
    Postów: 1145 4582

    Wysłany: 7 sierpnia 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wywołana do tablicy to odpowiadam.
    U mnie tak zwana stara bida. Starsza córka na 3 roku będzie od października nie wiem kiedy do zleciało. Co pół roku nadal kontrolę u onko i ja zawsze mam mega sres w tym momencie, teraz we wrześniu. Marysia cały czas w przedszkolu choroby jakoś znosimy najgorzej to chyba jest w zimę. Gada jak najeta, wszystko ja interesuje.
    Kapturnica to się synowi trafiło, super taka wygrana.
    Misia mój syn też hipotrofik. Pamiętam ile się nachodzilam po lekarzach przez pierwszy rok.
    Teraz jako 17 jest bardzo szczupły ma niedowage ale też słabo u niego z jedzeniem.
    Jak by było mało to u mojego M jest podejrzenie dystrofi mięśniowej, choruje jego siostra i brat jest to dziedziczne i boję się o dzieciaki.
    Pozdrawiam wszystkie.

    201408184765.png
  • trodde Autorytet
    Postów: 816 1207

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Trodde, wlasnie myslalam tez o Tobie. Mam nadzieje, ze nie odpuscilas. I o dziewczynach z dobrych czasow forum :)

    Nie odpuściłam :)
    Ale musiałam zrobić sobie przerwę i odsapnąć.
    Ta przerwa wyszła trochę dłuższa niż zamierzałam, ale powoli wracam do starań. Cykle mi się uspokoiły, owulacja śmiga, w domu mogłabym otworzyć kiosk z lekami i suplementami. Zobaczymy co dalej, mam nadzieję że złoty zestaw: acard, encorton, heparyna i dieta o niskim IG (żeby cukier nie szalał, bo różnie z tym po sterydach) wystarczy. Do trzech razy sztuka!

    Misiabella lubi tę wiadomość

    783d57eae4.png

    Starania od 07.2018, 38 lat
    NK 11%, kariotypy ok, fragmentacja DNA 8%
    alloMLR 0% !
    szczepienia limfocytami

    10.2018 - poronienie 9 tc
    02.2019 - poronienie 6 tc
    12.2019 - poronienie 11 tc - Córeczka

    09.2020 - II ❤️ rośnie nam Dominik 💙

    19.05.2021. CC - urodził się Dominik ❤️❤️❤️

    Lublin

    "kto raz posmakował latania już zawsze będzie chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo raz już tam był i zawsze będzie chciał tam wrócić..."
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapturnica, nie dziwie Ci sie ze jestes dumna. Nie wiedzialam, ze nauka czytania moze wplynac na mowe. Chcialabym mojego nauczyc czytac, tylko nie mam kiedy przez malucha. Zna wszystkie literki i jakies proste wyrazy jest w stanie napisac, sam teraz zaczal rozkladac wyrazy na czynniki pierwsze, ale zeby czytac to musialby poznac spolgloski i samogloski. Fajnie ze starszy rozpoczyna podroz zycia :) Jeszcze pamietam jakie bylo ekscytujace zycie w tym wieku :) A taka podroz to bedzie mega przezycie :)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trodde wrote:
    Nie odpuściłam :)
    Ale musiałam zrobić sobie przerwę i odsapnąć.
    Ta przerwa wyszła trochę dłuższa niż zamierzałam, ale powoli wracam do starań. Cykle mi się uspokoiły, owulacja śmiga, w domu mogłabym otworzyć kiosk z lekami i suplementami. Zobaczymy co dalej, mam nadzieję że złoty zestaw: acard, encorton, heparyna i dieta o niskim IG (żeby cukier nie szalał, bo różnie z tym po sterydach) wystarczy. Do trzech razy sztuka!
    Mam nadzieje, ze tym razem Ci sie uda. Mysle o Tobie i Ci kibicuje. Ja tez mialam mala apteczke przy staraniach he he, az maz sie pytal czy trzymam jakies pigulki od ktorych zajde samoistnie w ciaze.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Kapturnica, nie dziwie Ci sie ze jestes dumna. Nie wiedzialam, ze nauka czytania moze wplynac na mowe. Chcialabym mojego nauczyc czytac, tylko nie mam kiedy przez malucha. Zna wszystkie literki i jakies proste wyrazy jest w stanie napisac, sam teraz zaczal rozkladac wyrazy na czynniki pierwsze, ale zeby czytac to musialby poznac spolgloski i samogloski. Fajnie ze starszy rozpoczyna podroz zycia :) Jeszcze pamietam jakie bylo ekscytujace zycie w tym wieku :) A taka podroz to bedzie mega przezycie :)
    Tak dziecko czytając wyraz ćwiczy ruchy do zgłosek, pionizację jezyka itd. Dodatkowo stymuluje rozwój lewej polkuli mózgu. Same plusy :)
    Uczyć warto czytać maluchy ale nie literki a sylaby tj zacząć od poznania i zapamiętania samogłosek na blachę a pózniej tworzyć sylaby typu pa pe po pu itd z kolejnymi literkami wtedy dziecko czytając jakis wyrazy nie gloskuje i rozumie czytany wyraz :) Teraz wprowadzamy czasowniki globalne typu je, pije, lata, siedzi itd. Dzieciaki w tym wieku chłoną wiedzę jak gąbki. Domyślam sie, ze przy malutkim nie ma czasem nawet kiedy kawę wypić. Ale za dwa lata odetchniesz ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2019, 20:12

    Misiabella lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 04:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapturnica, a masz jakies sprawdzone pomoce do nauki, jakies karty z samogloskami, spolgloskami czy z sylabizowaniem? Dasz namiary?

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! To już chyba z 6 lat minęło jak tu zaczynałam. Wojtek już niedługo skończy 5 lat. Teraz siedzi w domu, bo wakacje i już tęskni za przedszkolem, które uwielbia. Oprócz tego uczymy się gry na skrzypcach metodą Suzuki. Karolina ma prawie 2,5 roku i jesteśmy na etapie odpieluchowania, choć nie ma już śladu po jej wcześniactwie i hipotrofii to pozbycie się pieluch idzie nam wyjątkowo ciężko. A mnie chyba powoli dopada pani na „m”. W ubiegłym tygodniu byłam na łyżeczkowanie. Jak napisali w karcie wypisowej „ długotrwałe krwawienia spowodowane przerostem błony śluzowej macicy w stanach Pozdrawiam wszystkie stare i nowe forumowiczki.

    gosia7122, kapturnica, moremi, Misiabella, beates lubią tę wiadomość

  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Trochę mi już nie po drodze. Kolejnej ciąży już raczej nie będzie. Odpadły starania, pojawiły się nowe zainteresowania, stare odnowione, to i krąg znajomych trochę inny. To był naprawdę ciekawy etap w moim życiu i cieszę się, że tutaj trafiłam. Część znajomości rozwinęło się w realu, część się w sposób naturalny zakończyło. To se ne vrati ;)
    Zajrzałam tutaj po kilka informacji o swoich poprzednich cyklach i przy okazji poczytałam, co tutaj napisalyscie.
    Misiabella gratuluję :)

    Muszę napisać sprostowanie.
    Starań jako takich nie było, więc życie napisało własny scenariusz. Wygląda na to, że będziemy jednak rodziną wielodzietną ;) i to po 35 roku życia.
    Betę zrobię w poniedziałek.

    Misiabella, beates, Reni, gosia7122 lubią tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia poczytaj sobie o metodzie krakowskiej. Ja kupiłam najpierw trzy książeczki na próbę a jak mu sie spodobało to je sprzedałam na olx i kupiłam cały zestaw książek z jej metoda, tam właśnie za pomocą obrazków i skojarzeń wprowadza sie po kolei samogłoski. Jak one są na blachę to wprowadza sie kolejne spółgłoski i tworzy sylaby. Potem rożne wyrazy itd. Taki pełny zestaw książek wraz z książka dla
    Rodzica tłumacząca co i jak robić kosztuje 150 zł ale można upolować dużo taniej używane na olx lub kupić na próbę dwie trzy książeczki. Zestaw to kocham czytać cieszyńskiej. Jej uzupełnieniem jak dziecko juz złapało kilka
    Książeczek jest seria puma pimi, dopasowana do książeczek

    Misiabella, beates lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beates wrote:
    Kapta , Ty masz 15 lat różnicy między dziećmi. Dwa różne światy 😀
    wiesz jakie te dwa światy są interesujące ? Z jednym mogę wypić drinka na legalu juz a z drugim zjesc zupę z błotka w piaskownicy :D samo szczęście hehehhe

    Misiabella, beates lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 02:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Zajrzałam tutaj po kilka informacji o swoich poprzednich cyklach i przy okazji poczytałam, co tutaj napisalyscie.
    Misiabella gratuluję :)

    Muszę napisać sprostowanie.
    Starań jako takich nie było, więc życie napisało własny scenariusz. Wygląda na to, że będziemy jednak rodziną wielodzietną ;) i to po 35 roku życia.
    Betę zrobię w poniedziałek.
    A to ci niespodzianka! Moremi gratuluję. Powracasz w wielkim stylu na forum he he.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 02:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Misia poczytaj sobie o metodzie krakowskiej. Ja kupiłam najpierw trzy książeczki na próbę a jak mu sie spodobało to je sprzedałam na olx i kupiłam cały zestaw książek z jej metoda, tam właśnie za pomocą obrazków i skojarzeń wprowadza sie po kolei samogłoski. Jak one są na blachę to wprowadza sie kolejne spółgłoski i tworzy sylaby. Potem rożne wyrazy itd. Taki pełny zestaw książek wraz z książka dla
    Rodzica tłumacząca co i jak robić kosztuje 150 zł ale można upolować dużo taniej używane na olx lub kupić na próbę dwie trzy książeczki. Zestaw to kocham czytać cieszyńskiej. Jej uzupełnieniem jak dziecko juz złapało kilka
    Książeczek jest seria puma pimi, dopasowana do książeczek
    Dzieki za info. To poszukam sobie, moze maja na olx. Jak mlody zacznie jesienia chorowac to moze sie tym „pobawimy”, ciekawe, co on na to ;)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 02:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysza1975 wrote:
    Hej dziewczyny! To już chyba z 6 lat minęło jak tu zaczynałam. Wojtek już niedługo skończy 5 lat. Teraz siedzi w domu, bo wakacje i już tęskni za przedszkolem, które uwielbia. Oprócz tego uczymy się gry na skrzypcach metodą Suzuki. Karolina ma prawie 2,5 roku i jesteśmy na etapie odpieluchowania, choć nie ma już śladu po jej wcześniactwie i hipotrofii to pozbycie się pieluch idzie nam wyjątkowo ciężko. A mnie chyba powoli dopada pani na „m”. W ubiegłym tygodniu byłam na łyżeczkowanie. Jak napisali w karcie wypisowej „ długotrwałe krwawienia spowodowane przerostem błony śluzowej macicy w stanach Pozdrawiam wszystkie stare i nowe forumowiczki.
    Mysza, moj w listopadzie konczy 5 lat, ale za przedszkolem nie przepada. Za malo mial kontaktow z rowiesnikami, za to jest bardzo otwarty i smialy w kontaktach z doroslymi. Szkoda ze jego braciszek tak pozno sie pojawil, tak choc do 3 lat roznicy i mialby kompana do zabawy.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 02:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro moj starszak i najstarszak, czyli mąż, jada sami nad morze. To znaczy jadą, ze znajomymi, ktorzy maja rok młodsze dzieci, a my z Jeremim Brunem zostajemy sami. Młody ma odroczone szczepienia, wiec stwierdziliśmy, ze nie bedziemy ryzykować i go wozić, zwłaszcza tam gdzie bedą dzieci. No i ja odciągam mleko, więc też jakoś tego nie widzę. Wszyscy razem pojedziemy za rok. No, a teraz mimo wszystko cieszę sie, że jadą, a ja odetchnę, bo obowiązkow będzie mniej.

    beates lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
‹‹ 13909 13910 13911 13912 13913 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ