X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorka, za wcześnie klikęłam "odpowiedz" :)... a jak się okaże że są niedrożne to wiadomo dlaczego są problemy z zajściem. Nie ma się czego bać, zabieg nie boli ( i tak dostaje się lek przeciwbólowy), tego samego dnia wyszłam do domu. Życzę powodzenia i trzymam kciuki!

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Sorka, za wcześnie klikęłam "odpowiedz" :)... a jak się okaże że są niedrożne to wiadomo dlaczego są problemy z zajściem. Nie ma się czego bać, zabieg nie boli ( i tak dostaje się lek przeciwbólowy), tego samego dnia wyszłam do domu. Życzę powodzenia i trzymam kciuki!
    A gdzie sie robi ten zabieg u ginekologa czy w szpitalu.Ja przy kolejnym monitoringu chce zapytac o to badanie .Zmienilam gina wiec na pierwszej wizycie nie ogarnelam wszystkiego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trodde wrote:
    Ja encorton mam na przeciwciała ANA, poza tym ma pomagać w tym, żeby organizm nie odrzucał zarodka. Ja mam brać cały czas, ale sporo dziewczyn bierze od owulacji i kończy brać jeśli nie ma ciąży. U mnie testy wychodzą późno, więc boję się że w moim przypadku po pozytywnym teście mogłoby być za późno. Teraz mam robić betę w 25 dniu cyklu i jak tylko coś zaskoczy od razu włączać neoparin. Ale wszystko zależy od lekarza i jego interpretacji.
    Dzieki za odpowiedz.Ja mam przeciwciala tarczycowe i encorton dostane na wszelki wypadek ale zapytam go teraz na wizycie czy moglabym wczesniej go dostac niz po pozyty tescie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie test znowu negatywny .Mieszkam w miejcowosci gdzie duzo z najblizszych okolic przyjezdza by spacetowac.Dla mnie katorga gdy widze pelno kobiet w ciazy albo z wozkami.Zastanawiam sie dlaczego ja nie moge.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adriette wrote:
    Jakie robi się badania żeby sprawdzić czy ma się te przeciwciała i jakie są wskazania do jego wykonania. 3 tygodnie temu miałam lyzeczkowanie po poronieniu zatrzymanym i teraz chce zbadać co się da, by sytuacja się nie powtórzyła , jeśli w ogóle się jeszcze uda zajść w ciążę. Na razie czekam na wyniki badań w kierunku trombofilii.
    Ja po pierwsxym poronieniu dostslam heparyne.Teraz zmienilam gina.Opowiedzialam mu o moich stratach i od razu powiedzial ze ciaza bedzie na encortonie acardzie i heparynie.Powiedxial ze jezeli by sie nie udalo z tymi lekami to da mi wykaz badan do zrobienia w tym imunologie.Zapytaj gina o te leki.

  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    A gdzie sie robi ten zabieg u ginekologa czy w szpitalu.Ja przy kolejnym monitoringu chce zapytac o to badanie .Zmienilam gina wiec na pierwszej wizycie nie ogarnelam wszystkiego.

    hsg robi się w szpitalu. Ja chodzę prywatnie do ginki, ale jest również lekarką w szpitalu, i dostałam od niej po prostu skierowanie (z tego co się orientowalam jakiś czas temu, to we wszystkich klinikach leczenia niepłodności koszt zabiegu to około 1 tysiąca). Ja nie czekałam w ogóle, w dniu dostania @dostalam skierowanie, i za parę dni poszłam do szpitala (hsg najlepiej robic w pierwszej fazie cyklu, tak do 15 dc.)

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    hsg robi się w szpitalu. Ja chodzę prywatnie do ginki, ale jest również lekarką w szpitalu, i dostałam od niej po prostu skierowanie (z tego co się orientowalam jakiś czas temu, to we wszystkich klinikach leczenia niepłodności koszt zabiegu to około 1 tysiąca). Ja nie czekałam w ogóle, w dniu dostania @dostalam skierowanie, i za parę dni poszłam do szpitala (hsg najlepiej robic w pierwszej fazie cyklu, tak do 15 dc.)
    A ze skierowaniem tez sie placi.Tysiac to duzo..

  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    A ze skierowaniem tez sie placi.Tysiac to duzo..
    Nie, ze skierowaniem się nie płaci (normalnie na NFZ to się robi). Dopytaj się swojej lekarki, gdzie u Ciebie można to zrobić właśnie na NFZ. Nie wiem tylko jak wtedy jest z kolejką... Twoja ginka nie pracuje w jakimś szpitalu? Z tego co wiem, to dość powszechna praktyka lekarska, że lekarze przyjmują prywatnie a jak coś się dzieje "szpitalnego" to kierują do siebie na oddział (kiedyś miałam z tym jakiś moralny niesmak, ale wnerwia mnie to ze mój pracodawca co miesiąc ładuje kasę na NFZ, a ja i tak ładuję drugie tyle albo i więcej na leczenie prywatne,więc gdy mogę zrobić coś na NFZ to nie mam juz oporów).

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Nie, ze skierowaniem się nie płaci (normalnie na NFZ to się robi). Dopytaj się swojej lekarki, gdzie u Ciebie można to zrobić właśnie na NFZ. Nie wiem tylko jak wtedy jest z kolejką... Twoja ginka nie pracuje w jakimś szpitalu? Z tego co wiem, to dość powszechna praktyka lekarska, że lekarze przyjmują prywatnie a jak coś się dzieje "szpitalnego" to kierują do siebie na oddział (kiedyś miałam z tym jakiś moralny niesmak, ale wnerwia mnie to ze mój pracodawca co miesiąc ładuje kasę na NFZ, a ja i tak ładuję drugie tyle albo i więcej na leczenie prywatne,więc gdy mogę zrobić coś na NFZ to nie mam juz oporów).
    Tak wlasnie sprawdzalam pracuje w sxpitslu.Tez chodze prywatnie mam nadzieje ze uda mi sie to zalatwic.Dokladnie skladki odciagaja a wszystko prywatnie.Dzieki Kochana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2019, 22:07

  • trodde Autorytet
    Postów: 816 1207

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adriette wrote:
    Jakie robi się badania żeby sprawdzić czy ma się te przeciwciała i jakie są wskazania do jego wykonania. 3 tygodnie temu miałam lyzeczkowanie po poronieniu zatrzymanym i teraz chce zbadać co się da, by sytuacja się nie powtórzyła , jeśli w ogóle się jeszcze uda zajść w ciążę. Na razie czekam na wyniki badań w kierunku trombofilii.

    U mnie wskazaniem do badania ANA było poronienie. Do tego robiłam TSH, przeciwciała anty TG, anty TPO, przeciwciała antykardiolipinowe, estradiol, progesteron, FSH I prolaktynę. Dobrze to uzgodnić z lekarzem, bo niektóre z hormonów robi się w konkretnych dniach cyklu, ja już niestety nie pamiętam teraz które w którym dniu. Po poronieniu często lekarze zalecają ten zestaw - heparyna, acard, duphaston - nawet profilaktycznie, do tego ewentualnie encorton bo tu zdania są podzielone. Na tym zestawie naprawdę wielu dziewczynom się udaje. Mam nadzieję, że nam też się uda :)

    Kit, adriette, Misiabella lubią tę wiadomość

    783d57eae4.png

    Starania od 07.2018, 38 lat
    NK 11%, kariotypy ok, fragmentacja DNA 8%
    alloMLR 0% !
    szczepienia limfocytami

    10.2018 - poronienie 9 tc
    02.2019 - poronienie 6 tc
    12.2019 - poronienie 11 tc - Córeczka

    09.2020 - II ❤️ rośnie nam Dominik 💙

    19.05.2021. CC - urodził się Dominik ❤️❤️❤️

    Lublin

    "kto raz posmakował latania już zawsze będzie chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo raz już tam był i zawsze będzie chciał tam wrócić..."
  • adriette Ekspertka
    Postów: 194 237

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trodde wrote:
    U mnie wskazaniem do badania ANA było poronienie. Do tego robiłam TSH, przeciwciała anty TG, anty TPO, przeciwciała antykardiolipinowe, estradiol, progesteron, FSH I prolaktynę. Dobrze to uzgodnić z lekarzem, bo niektóre z hormonów robi się w konkretnych dniach cyklu, ja już niestety nie pamiętam teraz które w którym dniu. Po poronieniu często lekarze zalecają ten zestaw - heparyna, acard, duphaston - nawet profilaktycznie, do tego ewentualnie encorton bo tu zdania są podzielone. Na tym zestawie naprawdę wielu dziewczynom się udaje. Mam nadzieję, że nam też się uda :)
    W takim razie ja też sobie zrobię na wszelki wypadek. Nie mogę sobie pozwolić na kolejne poronienie, jeżeli się w ogóle uda.

    AMH X 2018 - 0,75
    AMH IV 2019 - 0,43
    MTHFR A1298C - u.hetero.
    PAI-1 - u.homo.
    obniżone białka c i s
    antykoagulant toczniowy +
    ANA1 +
    V 2019 ciąża naturalna - poronienie zatrzymane w 8 tc
    XI 2019 lametta+pregnyl
  • Jagodaa Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,jestem tu nowa...mam 37 lat i staram się o 2 dziecko.Poronilam 3 lata temu i od tamtej pory nic,wkurzyłam się i wybrałam do kliniki porobili badania mnie i mężowi i wszystko wporzatku,po za moim niskim amh 1.25,lekarz stwierdził że czas ucieka. Trzymam za Was kciuki dziewczyny no i za siebie też:)

  • adriette Ekspertka
    Postów: 194 237

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodaa wrote:
    Witam,jestem tu nowa...mam 37 lat i staram się o 2 dziecko.Poronilam 3 lata temu i od tamtej pory nic,wkurzyłam się i wybrałam do kliniki porobili badania mnie i mężowi i wszystko wporzatku,po za moim niskim amh 1.25,lekarz stwierdził że czas ucieka. Trzymam za Was kciuki dziewczyny no i za siebie też:)
    Witaj! Twoje amh jeszcze nie jest takie niskie. Mi w maju udało się zajść w ciążę przy 3×niższym. Niestety w 8 tygodniu ciaza obumarla. Na wątku "In vitro z niskim amh" znajdziesz wiele cennych informacji jak suplementami i dietą poprawić jakość komórek. Bardzo istotna jest wit. D,której niski poziom ponoć zaniza amh. Koenzym q10, dhea eljot, l arginina i wiele innych. Poczytaj sobie.

    AMH X 2018 - 0,75
    AMH IV 2019 - 0,43
    MTHFR A1298C - u.hetero.
    PAI-1 - u.homo.
    obniżone białka c i s
    antykoagulant toczniowy +
    ANA1 +
    V 2019 ciąża naturalna - poronienie zatrzymane w 8 tc
    XI 2019 lametta+pregnyl
  • Monia02 Nowa
    Postów: 2 4

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Na forum piszę pierwszy raz, o 3 dziecko starałam się od ponad dwóch. Już straciłam prawie nadzieję aż przedwczoraj zobaczyłam upragnione dwie kreseczki. Chciałam podnieść na duchu wszystkie staraczki. Nie traćcie nadziei i powodzenia dziewczyny :-)

    adriette, trodde, Niezwykła, Zocha lubią tę wiadomość

    Monia02
  • Jagodaa Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adriette wrote:
    Witaj! Twoje amh jeszcze nie jest takie niskie. Mi w maju udało się zajść w ciążę przy 3×niższym. Niestety w 8 tygodniu ciaza obumarla. Na wątku "In vitro z niskim amh" znajdziesz wiele cennych informacji jak suplementami i dietą poprawić jakość komórek. Bardzo istotna jest wit. D,której niski poziom ponoć zaniza amh. Koenzym q10, dhea eljot, l arginina i wiele innych. Poczytaj sobie.

    Dziękuję za podpowiedź:) poczytam ,zażywam witaminę D3 2000j i naturalnu kwas foliowy .Wprowadzę coś jeszcze do diety i może się uda:)

  • Jagodaa Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia02 wrote:
    Witam,

    Na forum piszę pierwszy raz, o 3 dziecko starałam się od ponad dwóch. Już straciłam prawie nadzieję aż przedwczoraj zobaczyłam upragnione dwie kreseczki. Chciałam podnieść na duchu wszystkie staraczki. Nie traćcie nadziei i powodzenia dziewczyny :-)

    Oo Gratulacje:) poproszę o ciażowe fluidy:) Staram się o 2 dziecko prawie 3 lata od poronienia i straciłam już nadzieję...

    Monia02 lubi tę wiadomość

  • Monia02 Nowa
    Postów: 2 4

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodaa wrote:
    Oo Gratulacje:) poproszę o ciażowe fluidy:) Staram się o 2 dziecko prawie 3 lata od poronienia i straciłam już nadzieję...


    Przesyłam ciążowe fluidy :-) Trzymam kciuki

    Monia02
  • Niezwykła Autorytet
    Postów: 776 397

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie co Tam u Was slychac my zaczelismy nowe starania po poronieniu lecz po badaniach doznalam szoku bo amh niskie czas pokaże co bedzie dalej.
    Badalyscie sobie Amh?

    ***musi być dobrze.*
    __________
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 28 września 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moremi, miałaś już badania prenatalne 12-14 tc? Jak poszło? Znasz może już płeć?

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 28 września 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni całkowicie gdzieś wsiąkła.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
‹‹ 13911 13912 13913 13914 13915 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ