X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • emdar Autorytet
    Postów: 3425 6207

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorka, za wcześnie klikęłam "odpowiedz" :)... a jak się okaże że są niedrożne to wiadomo dlaczego są problemy z zajściem. Nie ma się czego bać, zabieg nie boli ( i tak dostaje się lek przeciwbólowy), tego samego dnia wyszłam do domu. Życzę powodzenia i trzymam kciuki!

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Sorka, za wcześnie klikęłam "odpowiedz" :)... a jak się okaże że są niedrożne to wiadomo dlaczego są problemy z zajściem. Nie ma się czego bać, zabieg nie boli ( i tak dostaje się lek przeciwbólowy), tego samego dnia wyszłam do domu. Życzę powodzenia i trzymam kciuki!
    A gdzie sie robi ten zabieg u ginekologa czy w szpitalu.Ja przy kolejnym monitoringu chce zapytac o to badanie .Zmienilam gina wiec na pierwszej wizycie nie ogarnelam wszystkiego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trodde wrote:
    Ja encorton mam na przeciwciała ANA, poza tym ma pomagać w tym, żeby organizm nie odrzucał zarodka. Ja mam brać cały czas, ale sporo dziewczyn bierze od owulacji i kończy brać jeśli nie ma ciąży. U mnie testy wychodzą późno, więc boję się że w moim przypadku po pozytywnym teście mogłoby być za późno. Teraz mam robić betę w 25 dniu cyklu i jak tylko coś zaskoczy od razu włączać neoparin. Ale wszystko zależy od lekarza i jego interpretacji.
    Dzieki za odpowiedz.Ja mam przeciwciala tarczycowe i encorton dostane na wszelki wypadek ale zapytam go teraz na wizycie czy moglabym wczesniej go dostac niz po pozyty tescie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie test znowu negatywny .Mieszkam w miejcowosci gdzie duzo z najblizszych okolic przyjezdza by spacetowac.Dla mnie katorga gdy widze pelno kobiet w ciazy albo z wozkami.Zastanawiam sie dlaczego ja nie moge.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adriette wrote:
    Jakie robi się badania żeby sprawdzić czy ma się te przeciwciała i jakie są wskazania do jego wykonania. 3 tygodnie temu miałam lyzeczkowanie po poronieniu zatrzymanym i teraz chce zbadać co się da, by sytuacja się nie powtórzyła , jeśli w ogóle się jeszcze uda zajść w ciążę. Na razie czekam na wyniki badań w kierunku trombofilii.
    Ja po pierwsxym poronieniu dostslam heparyne.Teraz zmienilam gina.Opowiedzialam mu o moich stratach i od razu powiedzial ze ciaza bedzie na encortonie acardzie i heparynie.Powiedxial ze jezeli by sie nie udalo z tymi lekami to da mi wykaz badan do zrobienia w tym imunologie.Zapytaj gina o te leki.

  • emdar Autorytet
    Postów: 3425 6207

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    A gdzie sie robi ten zabieg u ginekologa czy w szpitalu.Ja przy kolejnym monitoringu chce zapytac o to badanie .Zmienilam gina wiec na pierwszej wizycie nie ogarnelam wszystkiego.

    hsg robi się w szpitalu. Ja chodzę prywatnie do ginki, ale jest również lekarką w szpitalu, i dostałam od niej po prostu skierowanie (z tego co się orientowalam jakiś czas temu, to we wszystkich klinikach leczenia niepłodności koszt zabiegu to około 1 tysiąca). Ja nie czekałam w ogóle, w dniu dostania @dostalam skierowanie, i za parę dni poszłam do szpitala (hsg najlepiej robic w pierwszej fazie cyklu, tak do 15 dc.)

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    hsg robi się w szpitalu. Ja chodzę prywatnie do ginki, ale jest również lekarką w szpitalu, i dostałam od niej po prostu skierowanie (z tego co się orientowalam jakiś czas temu, to we wszystkich klinikach leczenia niepłodności koszt zabiegu to około 1 tysiąca). Ja nie czekałam w ogóle, w dniu dostania @dostalam skierowanie, i za parę dni poszłam do szpitala (hsg najlepiej robic w pierwszej fazie cyklu, tak do 15 dc.)
    A ze skierowaniem tez sie placi.Tysiac to duzo..

  • emdar Autorytet
    Postów: 3425 6207

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    A ze skierowaniem tez sie placi.Tysiac to duzo..
    Nie, ze skierowaniem się nie płaci (normalnie na NFZ to się robi). Dopytaj się swojej lekarki, gdzie u Ciebie można to zrobić właśnie na NFZ. Nie wiem tylko jak wtedy jest z kolejką... Twoja ginka nie pracuje w jakimś szpitalu? Z tego co wiem, to dość powszechna praktyka lekarska, że lekarze przyjmują prywatnie a jak coś się dzieje "szpitalnego" to kierują do siebie na oddział (kiedyś miałam z tym jakiś moralny niesmak, ale wnerwia mnie to ze mój pracodawca co miesiąc ładuje kasę na NFZ, a ja i tak ładuję drugie tyle albo i więcej na leczenie prywatne,więc gdy mogę zrobić coś na NFZ to nie mam juz oporów).

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Nie, ze skierowaniem się nie płaci (normalnie na NFZ to się robi). Dopytaj się swojej lekarki, gdzie u Ciebie można to zrobić właśnie na NFZ. Nie wiem tylko jak wtedy jest z kolejką... Twoja ginka nie pracuje w jakimś szpitalu? Z tego co wiem, to dość powszechna praktyka lekarska, że lekarze przyjmują prywatnie a jak coś się dzieje "szpitalnego" to kierują do siebie na oddział (kiedyś miałam z tym jakiś moralny niesmak, ale wnerwia mnie to ze mój pracodawca co miesiąc ładuje kasę na NFZ, a ja i tak ładuję drugie tyle albo i więcej na leczenie prywatne,więc gdy mogę zrobić coś na NFZ to nie mam juz oporów).
    Tak wlasnie sprawdzalam pracuje w sxpitslu.Tez chodze prywatnie mam nadzieje ze uda mi sie to zalatwic.Dokladnie skladki odciagaja a wszystko prywatnie.Dzieki Kochana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2019, 22:07

  • trodde Autorytet
    Postów: 816 1207

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adriette wrote:
    Jakie robi się badania żeby sprawdzić czy ma się te przeciwciała i jakie są wskazania do jego wykonania. 3 tygodnie temu miałam lyzeczkowanie po poronieniu zatrzymanym i teraz chce zbadać co się da, by sytuacja się nie powtórzyła , jeśli w ogóle się jeszcze uda zajść w ciążę. Na razie czekam na wyniki badań w kierunku trombofilii.

    U mnie wskazaniem do badania ANA było poronienie. Do tego robiłam TSH, przeciwciała anty TG, anty TPO, przeciwciała antykardiolipinowe, estradiol, progesteron, FSH I prolaktynę. Dobrze to uzgodnić z lekarzem, bo niektóre z hormonów robi się w konkretnych dniach cyklu, ja już niestety nie pamiętam teraz które w którym dniu. Po poronieniu często lekarze zalecają ten zestaw - heparyna, acard, duphaston - nawet profilaktycznie, do tego ewentualnie encorton bo tu zdania są podzielone. Na tym zestawie naprawdę wielu dziewczynom się udaje. Mam nadzieję, że nam też się uda :)

    Kit, adriette, Misiabella lubią tę wiadomość

    783d57eae4.png

    Starania od 07.2018, 38 lat
    NK 11%, kariotypy ok, fragmentacja DNA 8%
    alloMLR 0% !
    szczepienia limfocytami

    10.2018 - poronienie 9 tc
    02.2019 - poronienie 6 tc
    12.2019 - poronienie 11 tc - Córeczka

    09.2020 - II ❤️ rośnie nam Dominik 💙

    19.05.2021. CC - urodził się Dominik ❤️❤️❤️

    Lublin

    "kto raz posmakował latania już zawsze będzie chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo raz już tam był i zawsze będzie chciał tam wrócić..."
  • adriette Ekspertka
    Postów: 194 237

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trodde wrote:
    U mnie wskazaniem do badania ANA było poronienie. Do tego robiłam TSH, przeciwciała anty TG, anty TPO, przeciwciała antykardiolipinowe, estradiol, progesteron, FSH I prolaktynę. Dobrze to uzgodnić z lekarzem, bo niektóre z hormonów robi się w konkretnych dniach cyklu, ja już niestety nie pamiętam teraz które w którym dniu. Po poronieniu często lekarze zalecają ten zestaw - heparyna, acard, duphaston - nawet profilaktycznie, do tego ewentualnie encorton bo tu zdania są podzielone. Na tym zestawie naprawdę wielu dziewczynom się udaje. Mam nadzieję, że nam też się uda :)
    W takim razie ja też sobie zrobię na wszelki wypadek. Nie mogę sobie pozwolić na kolejne poronienie, jeżeli się w ogóle uda.

    AMH X 2018 - 0,75
    AMH IV 2019 - 0,43
    MTHFR A1298C - u.hetero.
    PAI-1 - u.homo.
    obniżone białka c i s
    antykoagulant toczniowy +
    ANA1 +
    V 2019 ciąża naturalna - poronienie zatrzymane w 8 tc
    XI 2019 lametta+pregnyl
  • Jagodaa Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,jestem tu nowa...mam 37 lat i staram się o 2 dziecko.Poronilam 3 lata temu i od tamtej pory nic,wkurzyłam się i wybrałam do kliniki porobili badania mnie i mężowi i wszystko wporzatku,po za moim niskim amh 1.25,lekarz stwierdził że czas ucieka. Trzymam za Was kciuki dziewczyny no i za siebie też:)

  • adriette Ekspertka
    Postów: 194 237

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodaa wrote:
    Witam,jestem tu nowa...mam 37 lat i staram się o 2 dziecko.Poronilam 3 lata temu i od tamtej pory nic,wkurzyłam się i wybrałam do kliniki porobili badania mnie i mężowi i wszystko wporzatku,po za moim niskim amh 1.25,lekarz stwierdził że czas ucieka. Trzymam za Was kciuki dziewczyny no i za siebie też:)
    Witaj! Twoje amh jeszcze nie jest takie niskie. Mi w maju udało się zajść w ciążę przy 3×niższym. Niestety w 8 tygodniu ciaza obumarla. Na wątku "In vitro z niskim amh" znajdziesz wiele cennych informacji jak suplementami i dietą poprawić jakość komórek. Bardzo istotna jest wit. D,której niski poziom ponoć zaniza amh. Koenzym q10, dhea eljot, l arginina i wiele innych. Poczytaj sobie.

    AMH X 2018 - 0,75
    AMH IV 2019 - 0,43
    MTHFR A1298C - u.hetero.
    PAI-1 - u.homo.
    obniżone białka c i s
    antykoagulant toczniowy +
    ANA1 +
    V 2019 ciąża naturalna - poronienie zatrzymane w 8 tc
    XI 2019 lametta+pregnyl
  • Monia02 Nowa
    Postów: 2 4

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Na forum piszę pierwszy raz, o 3 dziecko starałam się od ponad dwóch. Już straciłam prawie nadzieję aż przedwczoraj zobaczyłam upragnione dwie kreseczki. Chciałam podnieść na duchu wszystkie staraczki. Nie traćcie nadziei i powodzenia dziewczyny :-)

    adriette, trodde, Niezwykła, Zocha lubią tę wiadomość

    Monia02
  • Jagodaa Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adriette wrote:
    Witaj! Twoje amh jeszcze nie jest takie niskie. Mi w maju udało się zajść w ciążę przy 3×niższym. Niestety w 8 tygodniu ciaza obumarla. Na wątku "In vitro z niskim amh" znajdziesz wiele cennych informacji jak suplementami i dietą poprawić jakość komórek. Bardzo istotna jest wit. D,której niski poziom ponoć zaniza amh. Koenzym q10, dhea eljot, l arginina i wiele innych. Poczytaj sobie.

    Dziękuję za podpowiedź:) poczytam ,zażywam witaminę D3 2000j i naturalnu kwas foliowy .Wprowadzę coś jeszcze do diety i może się uda:)

  • Jagodaa Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia02 wrote:
    Witam,

    Na forum piszę pierwszy raz, o 3 dziecko starałam się od ponad dwóch. Już straciłam prawie nadzieję aż przedwczoraj zobaczyłam upragnione dwie kreseczki. Chciałam podnieść na duchu wszystkie staraczki. Nie traćcie nadziei i powodzenia dziewczyny :-)

    Oo Gratulacje:) poproszę o ciażowe fluidy:) Staram się o 2 dziecko prawie 3 lata od poronienia i straciłam już nadzieję...

    Monia02 lubi tę wiadomość

  • Monia02 Nowa
    Postów: 2 4

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodaa wrote:
    Oo Gratulacje:) poproszę o ciażowe fluidy:) Staram się o 2 dziecko prawie 3 lata od poronienia i straciłam już nadzieję...


    Przesyłam ciążowe fluidy :-) Trzymam kciuki

    Monia02
  • Niezwykła Autorytet
    Postów: 776 397

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie co Tam u Was slychac my zaczelismy nowe starania po poronieniu lecz po badaniach doznalam szoku bo amh niskie czas pokaże co bedzie dalej.
    Badalyscie sobie Amh?

    ***musi być dobrze.*
    __________
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 28 września 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moremi, miałaś już badania prenatalne 12-14 tc? Jak poszło? Znasz może już płeć?

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 28 września 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni całkowicie gdzieś wsiąkła.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
‹‹ 13911 13912 13913 13914 13915 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ