Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • aghata Autorytet
    Postów: 1530 1826

    Wysłany: 2 lipca, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka wracam na forum po 9 latach od urodzenia synka, wtedy też tu byłam mialam 29 lat ..teraz mam 38 lat i dzieiaj dwa dni przed okresem zobaczyłam dwie kreseczki na teście. Trochę mam cykora bo już taki wiek, niedoczynność tarczycy biorę leki na nadcisnienie bo miałam skoki ciśnienia, mam nadzieję że będzie wszystko ok.

    Deyansu lubi tę wiadomość

    preg.png[/url]
  • kropeleczka Przyjaciółka
    Postów: 67 24

    Wysłany: 2 lipca, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje! Życzę wszystkiego dobrego. Ja też ujrzałam niedawno dwie kreseczki ,a za miesiąc kończę 37. Tak jak ty leczę tarczycę. Dzisiaj idę pierwszy raz na wizytę do gin. Jestem pełna obaw . Boje się niesamowicie tym bardziej ,że rok temu straciłam maleństwo. Teraz nie potrafię cieszyć się bo ciągle mam z tyłu głowy ,że coś może być nie tak. Powiem szczerze ,że jestem sparaliżowana.

    preg.png
  • KasiaZag Koleżanka
    Postów: 51 55

    Wysłany: 3 lipca, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @kropleczka jak tam po wizycie??

  • kropeleczka Przyjaciółka
    Postów: 67 24

    Wysłany: 3 lipca, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sam nie wiem co myśleć o tej wizycie . Trochę przyszłam rozczarowana i podłamana. Na obrazie USG widoczny pęcherzyk ciążowy o regularnym kształcie bez pęcherzyka zoltkowego. Według om wczoraj był 6t3d ,a doktor powiedział ,że wygląda mu na 5 tydzień . Dokładnie nie określił. Ale może tak być bo cykle mam 34 dyniowe więc i owulacje około 20 DC. Wszystko się przesunęło. Obstawił mnie lekami. Duphaston i acard . Boje się jak nie wiem tego wszystkiego. Następna wizyta za 3 tyg. Kto wytrzyma? Oszaleje do tego czasu. Jeszcze na domiar złego dostałam kataru i strasznie boli mnie gardło. Nie na moje nerwy to wszystko.

    preg.png
  • aghata Autorytet
    Postów: 1530 1826

    Wysłany: 3 lipca, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też schizuje...kiedyś miałam obumarcie płodu w 12tyg wtedy przestały boleć mnie piersi teraz też mam takie myśli że mniej bolą, co to będzie, czy ciąża biochemiczna itp a do lekarza to ja mam dopiero 15go lipca dzwonić

    preg.png[/url]
  • KasiaZag Koleżanka
    Postów: 51 55

    Wysłany: 3 lipca, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tak samo
    Ogólnie jakby mi objawy ustały z tego wszystkiego zadzwoniłam właśnie do lekarza i udało mi się dostać dziś na NFZ wizyta o 14
    Czuje że nic dobrego mnie dziś nie spotka :-(

  • Deyansu Ekspertka
    Postów: 123 250

    Wysłany: 3 lipca, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @A_like_Anna - dzięki! I wstępne, nieśmiałe gratulacje - może i coś z tego będzie? :D Dawaj znać, jak się sytuacja rozwinęła.

    @KasiaZag - Postaraj się (wiem, że łatwo powiedzieć) nie schizować na zapas 😘 i daj znać po wizycie.

    Trzymam za Was kciuki!

    👩🏻 38
    PCOS, IO, hiper: androgeny & prolaktyna po MTC
    dawniej nadwaga i problemy z tarczycą
    MTHFR - homozygota, PAI 1 - heterozygota, V R2 - heterozygota
    AMH 2,31 (11.2023) -> 1,93 (09.2024)
    posiewy, MUCHA - ok :)

    Formetic, Letrox, Fertistim, olej z wiesiołka, NAC, kwasy Omega3, Quatrefolic, l-Arginina, Ubichinol, Magnez, Potas, Psychobiotyk, Witamina A+E, wit. B12, Rutinacea

    👱🏻32
    nasienie morfo 3%, wysokie pH i lepkość
    ciężka oligospermia, bakterie & grzyby - ok :)

    Man Combo, Inozytol, olej z czarnuszki, wit. A+E, l-Argninina, NAC, Magnez, Potas, Wit. D + Omega 3, kwas foliowy, Rutinacea

    Rodzinka 👩🏻👱🏻 & 🐈
    💍🤵👰 10.2022

    Starania na luzie - 2023
    Początek czerwca 2024 - cb
    Lipiec 2024 - I stymulacja Clo + Ovitrelle ❌+ złe samopoczucie
    Sierpień-Wrzesień /Październik? 2024 - ➡️pogłębiona diagnostyka obojga
  • A_like_Anna Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 3 lipca, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro pójdę na powtórkę bety, to się okaże… no i muszę się umówić na wizytę wtedy. Moja lekarka mi jeszcze nie odpowiedziała ale liczę, że się odezwie 🙄🙄🙄 ajjj ta niepewność.

  • Malwinka14 Przyjaciółka
    Postów: 169 34

    Wysłany: 3 lipca, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aghata wrote:
    Ja też schizuje...kiedyś miałam obumarcie płodu w 12tyg wtedy przestały boleć mnie piersi teraz też mam takie myśli że mniej bolą, co to będzie, czy ciąża biochemiczna itp a do lekarza to ja mam dopiero 15go lipca dzwonić

    Trzymam kciuki aby bylo wszytsko dobrze.
    Mi nie ustaly obiawy ciazowe i niestety ciaza mi obumarla w 10 tc , zatrzymala sie w 8 :-(
    Tez zaczelam 39 lat i niestety wydaje mi sie ze ta strata przez wiek....

    lekarze niestety tak mi tez mowia.

    Zapytam u was bo na innym watku slaba frekwencja..

    event.png
    Synek 22.06.2010
    AMH : 3,67
    13.06.2024 Aniolek 10+3tc ciaza zatrzymana 8tc

    Homocysteina 5,42 ( 4,44-13,56)
    Zelazo 76 (50-170)
    PT 10,2 (10,4-13)
    INR 0,91 (0,85-1.15)
    W. Protrombinowy 111,76 (80-120)
    APTT 27,2 (25,9-36.6)
    Wit. B12 567 (187-883)
  • Malwinka14 Przyjaciółka
    Postów: 169 34

    Wysłany: 3 lipca, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w szoku jaka wy macie wiedze jakie wy juz przeszlyscie badania.

    Ja nie wiem od czego zaczac.
    Mieszkam w DE i tutaj jestem dla nich stara 39 lat zaczelam i nie wymagajaca badan. Mam poprostu starac sie rok jak sie nie uda to invitro ale odpuscic.

    Do tej pory mialam badane AMH 3,60 i hormony w calym cyklu ( byly ok)
    W ciaze zaszlam po 5 miesiacach staran , bez jakis lekow. Niestety ciaza zatrzymana w 10 tc.

    Jestem po lyzeczkowaniu i kazali mi poprostu dalej sie starac ale ja bym chciala jakies badania by nie powtorzylo sie poronienie.
    Tylko jakie ? Co mam zbadac?

    Moj maz sie wczesniej przed ciaza badal - on nasienie jest dobre.
    Boje mamy po 39 lat i mamy juz dziecko. ( ale nie wspolne)

    Na sierpien mam termin na Kriotypy w DE jednak lekarze mimo ze dali mi skierowanie ( wyblagalam) to pokaja mi w czolo i mowia ze poronienia sie zdarzaja....


    Obecnie czekam na @ jak nigdy ....

    event.png
    Synek 22.06.2010
    AMH : 3,67
    13.06.2024 Aniolek 10+3tc ciaza zatrzymana 8tc

    Homocysteina 5,42 ( 4,44-13,56)
    Zelazo 76 (50-170)
    PT 10,2 (10,4-13)
    INR 0,91 (0,85-1.15)
    W. Protrombinowy 111,76 (80-120)
    APTT 27,2 (25,9-36.6)
    Wit. B12 567 (187-883)
  • A_like_Anna Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 3 lipca, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwinka14 wrote:
    Trzymam kciuki aby bylo wszytsko dobrze.
    Mi nie ustaly obiawy ciazowe i niestety ciaza mi obumarla w 10 tc , zatrzymala sie w 8 :-(
    Tez zaczelam 39 lat i niestety wydaje mi sie ze ta strata przez wiek....

    lekarze niestety tak mi tez mowia.

    Zapytam u was bo na innym watku slaba frekwencja..
    Ja w grudniu będę miała 40, poszłam do lekarki na początku roku z nastawieniem że powie kobieto za stara jesteś, a pani doktor - super to zaczynamy, będzie dobrze, to jeszcze nie jest zły wiek itp 😻 dużo mi to dało i mnie podbudowało, może zmień lekarza bo słabo tak żeby jeszcze lekarz dołował.
    U nas od razu zaczęliśmy cykle stymulować clo i ovitrelle, plus i ja i mąż suplementację miovelia pro a on nucleox. No i teraz czekamy w nerwach czy to realne że się udało, ja wypieram i codziennie robię test i się martwię że blady. Jutro pewnie będzie wiadomo więcej.
    Także nie poddawaj się i poszukaj lekarza który razem z tobą w to uwierzy i będzie chciał Ci pomóc. Świat się zmienił, teraz to wcale nie jest rzadkość aby zachodzić w ciążę w okolicach 40 🌸

    Deyansu lubi tę wiadomość

  • KasiaZag Koleżanka
    Postów: 51 55

    Wysłany: 3 lipca, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam od lekarza które pokazało prawie 5 mm i słychać echo bicia serca. Brak objawów lekarz zkwitowal tylko tym że to tylko powód do radości ze mnie nie męczy :-)
    Wreszcie odetchnąłam :-)

    Deyansu, Speranza :) lubią tę wiadomość

  • A_like_Anna Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 3 lipca, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaZag wrote:
    Wróciłam od lekarza które pokazało prawie 5 mm i słychać echo bicia serca. Brak objawów lekarz zkwitowal tylko tym że to tylko powód do radości ze mnie nie męczy :-)
    Wreszcie odetchnąłam :-)
    Ajjj to dobrze 🩷🩵🩷🩵 który to tydzień?

  • Malwinka14 Przyjaciółka
    Postów: 169 34

    Wysłany: 3 lipca, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A_like_Anna wrote:
    Ja w grudniu będę miała 40, poszłam do lekarki na początku roku z nastawieniem że powie kobieto za stara jesteś, a pani doktor - super to zaczynamy, będzie dobrze, to jeszcze nie jest zły wiek itp 😻 dużo mi to dało i mnie podbudowało, może zmień lekarza bo słabo tak żeby jeszcze lekarz dołował.
    U nas od razu zaczęliśmy cykle stymulować clo i ovitrelle, plus i ja i mąż suplementację miovelia pro a on nucleox. No i teraz czekamy w nerwach czy to realne że się udało, ja wypieram i codziennie robię test i się martwię że blady. Jutro pewnie będzie wiadomo więcej.
    Także nie poddawaj się i poszukaj lekarza który razem z tobą w to uwierzy i będzie chciał Ci pomóc. Świat się zmienił, teraz to wcale nie jest rzadkość aby zachodzić w ciążę w okolicach 40 🌸
    No właśnie podejście lekarza jest ważne. Mam na 9.7 termin do starej ginki co mi 1 ciaze prowadziła. Zobaczymy jak mnie potraktuje.
    U mnie 3 różnych lekarzy robiło monitoring cyklu. I każdy mowil ze wszystko ok, mam próbować..i tak po 5 miesiącach się udało ale tylko na 10 tygodni.
    Czułam się te 10 jak nigdy dobrze , jedynie lekki bol piersi i na tym się skończyło że ciaza obumarla.
    Dlatego że wszystko było ok nikt nic nie zaczyna z tabsami poza kwasem foliowym. Ale Zobaczymy co powie moja stara nowa pani.dr.
    Znowu pewnie monitoring cyklu ...

    event.png
    Synek 22.06.2010
    AMH : 3,67
    13.06.2024 Aniolek 10+3tc ciaza zatrzymana 8tc

    Homocysteina 5,42 ( 4,44-13,56)
    Zelazo 76 (50-170)
    PT 10,2 (10,4-13)
    INR 0,91 (0,85-1.15)
    W. Protrombinowy 111,76 (80-120)
    APTT 27,2 (25,9-36.6)
    Wit. B12 567 (187-883)
  • Malwinka14 Przyjaciółka
    Postów: 169 34

    Wysłany: 3 lipca, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaZag wrote:
    Wróciłam od lekarza które pokazało prawie 5 mm i słychać echo bicia serca. Brak objawów lekarz zkwitowal tylko tym że to tylko powód do radości ze mnie nie męczy :-)
    Wreszcie odetchnąłam :-)
    Który to tydzień brak obiawiw to też dobry obiad.
    Jak jest serduszko to wszystko super.

    event.png
    Synek 22.06.2010
    AMH : 3,67
    13.06.2024 Aniolek 10+3tc ciaza zatrzymana 8tc

    Homocysteina 5,42 ( 4,44-13,56)
    Zelazo 76 (50-170)
    PT 10,2 (10,4-13)
    INR 0,91 (0,85-1.15)
    W. Protrombinowy 111,76 (80-120)
    APTT 27,2 (25,9-36.6)
    Wit. B12 567 (187-883)
  • KasiaZag Koleżanka
    Postów: 51 55

    Wysłany: 3 lipca, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz stwierdził równy 6 tydzień :-)

    Deyansu lubi tę wiadomość

  • A_like_Anna Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 4 lipca, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super :)

    Ja po badaniu krwi, czekam na wynik. Muszę się czymś zająć bo oszaleję 😂😂😂

  • Malwinka14 Przyjaciółka
    Postów: 169 34

    Wysłany: 4 lipca, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A_like_Anna wrote:
    Ja w grudniu będę miała 40, poszłam do lekarki na początku roku z nastawieniem że powie kobieto za stara jesteś, a pani doktor - super to zaczynamy, będzie dobrze, to jeszcze nie jest zły wiek itp 😻 dużo mi to dało i mnie podbudowało, może zmień lekarza bo słabo tak żeby jeszcze lekarz dołował.
    U nas od razu zaczęliśmy cykle stymulować clo i ovitrelle, plus i ja i mąż suplementację miovelia pro a on nucleox. No i teraz czekamy w nerwach czy to realne że się udało, ja wypieram i codziennie robię test i się martwię że blady. Jutro pewnie będzie wiadomo więcej.
    Także nie poddawaj się i poszukaj lekarza który razem z tobą w to uwierzy i będzie chciał Ci pomóc. Świat się zmienił, teraz to wcale nie jest rzadkość aby zachodzić w ciążę w okolicach 40 🌸
    Gratulacje dziewczyny !


    A dlaczego zaczelas stymulacje?
    U mnie hormony byly w normie, owulacja byla , wiec nikt mi nic nie proponowal.

    event.png
    Synek 22.06.2010
    AMH : 3,67
    13.06.2024 Aniolek 10+3tc ciaza zatrzymana 8tc

    Homocysteina 5,42 ( 4,44-13,56)
    Zelazo 76 (50-170)
    PT 10,2 (10,4-13)
    INR 0,91 (0,85-1.15)
    W. Protrombinowy 111,76 (80-120)
    APTT 27,2 (25,9-36.6)
    Wit. B12 567 (187-883)
  • A_like_Anna Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 4 lipca, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwinka14 wrote:
    Gratulacje dziewczyny !


    A dlaczego zaczelas stymulacje?
    U mnie hormony byly w normie, owulacja byla , wiec nikt mi nic nie proponowal.
    Mi nie pękał pęcherzyk podczas owulacji, stąd dodatkowe leki.
    Czekam czekam i wariuje…

  • A_like_Anna Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 4 lipca, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety beta nie urosła, zatrzymała się na 11,4. pani doktor kazała odstawić leki.
    Czekam na okres i zaczynam kolejny cykl.
    :(

‹‹ 13930 13931 13932 13933 13934
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ