X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • Aqu Przyjaciółka
    Postów: 116 243

    Wysłany: 6 marca 2017, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Active zazdroszczę... Może to jest metoda, żeby na każdą wizytę brać męża. Jak mój usłyszy diagnozę powtórzoną przeze mnie to pewnie oceni że panikuję i nie jest tak źle. Jak to samo powie lekarz, może do niego dotrze.
    Po tej jednej wizycie mam wrażenie że cos w nim drgnęło, oby w dobrą stronę.

    Aniu dzięki, ale raczej nie wyobrażam sobie jeżdżenia do Poznania. To jednak musiałoby być często, a odległość jest znaczna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2017, 15:18

    mhsvtv733430mtzr.png

    atdcj44j15o2zkq2.png
  • Aqu Przyjaciółka
    Postów: 116 243

    Wysłany: 6 marca 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Justyna czasem wsparcie przychodzi z czasem, jakbym mojemu powiedziala po 2 miesiacach zeby zbadac sperme to by mnie wysmial :P jak kilka miesiecy nie wychodziło to wiedzial, ze i mnie i jego trza sprawdzic.

    U mnie było podobnie, po 5 miesiącach starań temat badania nasienia wreszcie został przyjęty i mogliśmy o tym pogadać.

    Szczerze mówiąc to naprawdę wkurzają mnie ci faceci, bo widzę że nie tylko ja mam ten problem. My jakoś możemy się miesiącami obserwować, badać, truć hormonami, pozwalamy się kłuć, zgadzamy się na najbardziej nieprzyjemne badania, skutki uboczne leków, naruszoną intymność, ból... i jakoś dajemy radę. A oni - wykonanie jednego badania, nieinwazyjnego i bezbolesnego to taka straszna tragedia!

    mhsvtv733430mtzr.png

    atdcj44j15o2zkq2.png
  • Active Koleżanka
    Postów: 58 47

    Wysłany: 6 marca 2017, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj M na pierwsze badanie wybieral sie chyba miesiąc. Ciagle miał jakies wymówki. A ja tylko dzwoniłam i przesuwalam termin i sie tlumaczylam. Zresztą do tej pory pyta lekarza czy to badanie napewno jest konieczne. I po każdym takim obrażony jest na cały świat. Mowi że czuje się jak królik. Chociaz z biegem czasu muszę przyznać że coraz łatwiej mu to przychodzi.

    MoBo, Aqu lubią tę wiadomość

  • szygas Autorytet
    Postów: 829 535

    Wysłany: 6 marca 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, można do was??? co prawda nie mamy jeszcze 35 ale juz prawie na karku :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2017, 20:42

    cykl 26/27dn
    Romek i oczywiście moja kochana Dziunia
    m:

    1578ed1f50f85fee8cdde554179e45e2.png
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 7 marca 2017, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne szygas,
    Powiedz cos o sobie, ile sie staracie i czy byly jakies badania juz robione.

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • justyna7811 Przyjaciółka
    Postów: 102 69

    Wysłany: 7 marca 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Justyna czasem wsparcie przychodzi z czasem, jakbym mojemu powiedziala po 2 miesiacach zeby zbadac sperme to by mnie wysmial :P jak kilka miesiecy nie wychodziło to wiedzial, ze i mnie i jego trza sprawdzic.
    A ty robilas jakie badania? Bo moze warto wykorzystac czas.


    Badania na razie robię te które zleca lekarz, bo jego zdaniem póki co nie ma powodów do zmartwień. Facet na razie w Niemczech, i takie delikatne zawieszenie broni ale do tego żeby było dobrze jeszcze chyba daleko.

    Nowa
  • Aqu Przyjaciółka
    Postów: 116 243

    Wysłany: 7 marca 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj szygas.
    Ana miałam iść do dr Starosławskiej. Jeszcze nie odwołałam póki co.

    mhsvtv733430mtzr.png

    atdcj44j15o2zkq2.png
  • aszencja Autorytet
    Postów: 348 318

    Wysłany: 7 marca 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana167 wrote:
    Mialam u niej tranfer, a dziewczyny, które do niej chodzą sa zadowolone. Pogadaj z nią czy nie da rady zrobic iui..
    własnie moze sprobuj w Novum.

    Na gorze róże na dole fiolki a my sie trykamy jak dwa poznańskie koziołki.
  • aszencja Autorytet
    Postów: 348 318

    Wysłany: 7 marca 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szygas wrote:
    witam, można do was??? co prawda nie mamy jeszcze 35 ale juz prawie na karku :(
    czesc :)

    Na gorze róże na dole fiolki a my sie trykamy jak dwa poznańskie koziołki.
  • szygas Autorytet
    Postów: 829 535

    Wysłany: 7 marca 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Jasne szygas,
    Powiedz cos o sobie, ile sie staracie i czy byly jakies badania juz robione.
    Staramy sie o dziecko juz kilka lat, trafilismy w tym roku na naprotehnologię.
    Do tej pory braliśmy te leki
    Ja
    Euthyrox- 0,5 tabl przez 7 dni później 1 tab na dobę
    Clostilbegyt 0,5 tabl przez 5 dni później 2 dni przerwy i tak co tydzień
    Vit C 500 2x1
    Biseptol 2x1 przez 7 dni, później 7 dni przerwy. Po 7 dniach przerwy
    Levoksa 1x1 przez 10 dni.
    W trzecim dniu po owulacji u żony mam zacząć brać
    Zinnat 2x1 przez 10 dni.

    Żona:
    Duphaston -od 3 dnia po owulacji 2x1 do miesiączki lub........... ciąży
    Folicun- 1x1
    Neurovit 1x1 (3 tyg cyklu do 21 dnia)
    Vit D3 forte 1x1
    Biseptol 2x1 przez 5 dni
    Metrformax 1x1 wieczorem
    Miovarian 1x1 rano
    w następnym cyklu w okresie płodnym:
    Zinnat-2x1 przez 7 dni
    Enterol 1x1
    Urolact 1x1 10 dni w miesiącu przez 6 miesięcy
    Żona ma dietę bez mleczną i bez słodyczy.
    Co o tym sądzicie??
    BAdania
    Żona
    1. Badania Laboratoryjne:
    - morfologia
    - mocz badanie ogólne
    - progesteron 7 dni po owulacji lub w 21 dniu cyklu
    - prolaktyna w 7 dniu cyklu
    - LH między 2-5 dniem cyklu
    - FSH między 2-5 dniem cyklu
    - estradiol między 10-12 dniu cyklu
    - TSH
    - FT4
    - testosteron
    - glukoza – OGT – test obciążenia glukozą 75 gram w skali 3 punktowej
    - ANA 1
    - aTG
    -aTPO
    2. Badania mikrobiologiczne:
    - wymaz z pochwy
    - biocenoza pochwy


    Badania które ja wykonałem
    1. Badania laboratoryjne:
    - morfologia
    - TSH
    - FSH
    - LH
    - Testosteron
    - prolaktyna
    - próby wątrobowy
    - glukoza
    - lipidogram
    - ANA 1
    - mocz badanie ogólne
    1. Badania mikrobiologiczne
    -badanie nasienia
    1. Badania mikrobiologiczne:
    - posiew nasienia na: tlenowce i beztlenowce
    - wymaz z cewki na: chlamydie, ureoplazme, mykcoplazme
    TE BADANIA MAMY ZROBIONE
    U MNIE BYŁ PROBLEM Z LEUKOCYTAMI A U ZONY CHOLESTEROL I BAKTERIE W MOCZU

    NIE PYTAJCIE ILE JUŻ NAS TO KOSZTOWAŁO

    cykl 26/27dn
    Romek i oczywiście moja kochana Dziunia
    m:

    1578ed1f50f85fee8cdde554179e45e2.png
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 7 marca 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szygas cos mi tu nie pasi, raz to nie znam chlopa ktory by z babami na forum chcial siedziec O.o
    A dwa to lista piekna i moze nawet z neta skopiowana, ja to wiem kiedy sie bada fsh, moje pytanie raczej ma za zadanie zbadac czy hormony sa ok, czy badania pokazaly jakies nieprawidlowosci.

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • szygas Autorytet
    Postów: 829 535

    Wysłany: 7 marca 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Szygas cos mi tu nie pasi, raz to nie znam chlopa ktory by z babami na forum chcial siedziec O.o
    A dwa to lista piekna i moze nawet z neta skopiowana, ja to wiem kiedy sie bada fsh, moje pytanie raczej ma za zadanie zbadac czy hormony sa ok, czy badania pokazaly jakies nieprawidlowosci.
    nic nie skopiowane , bylem jakis czas aktywny na innym forum, z reszta nie muszę tlumaczyc sie. duzo osób mnie zna
    poczytaj
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/starania-o-dziecko-2016-2017-cd-kafe,10944,2566.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2017, 18:09

    cykl 26/27dn
    Romek i oczywiście moja kochana Dziunia
    m:

    1578ed1f50f85fee8cdde554179e45e2.png
  • Aqu Przyjaciółka
    Postów: 116 243

    Wysłany: 7 marca 2017, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana167 wrote:
    Mialam u niej tranfer, a dziewczyny, które do niej chodzą sa zadowolone. Pogadaj z nią czy nie da rady zrobic iui..

    A mogę zapytać jak to iui wygląda hm... technicznie? Mam zerowe pojęcie o tym. Na razie z mężem o tym szczegółowo nie rozmawiałam, ale jeśli mam go do czegoś przekonywać, to będzie to lżejszy kaliber niż ivf.

    Na razie jest przeciwny kolejnej klinice niepłodności bo uważa że to "klinika in vitro", z tego tam żyją i na to, co oczywiste, namawiają. Ja może i bym poszła, ale sama to nie ma sensu. Z nadzieją że go namówię, jeszcze wizyty nie odwołałam.

    mhsvtv733430mtzr.png

    atdcj44j15o2zkq2.png
  • aszencja Autorytet
    Postów: 348 318

    Wysłany: 7 marca 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szygas no byl tu taki jeden co pisał siemka, tez o hormonach zony itd. natomiast widze ze Wam napro nie wypaliła, skoro wyniki nasienia nieszczegolne myslicie o in vitro? Widze ze teraz piszesz o napro a przeciez post masz jeden z 2016 o napro, albo ja juz calkiem slepa, co jest mozliwe albo Ty masz jakis rodzaj schizy. Poza tym majac 95% nieprawidłowych plemników napro Wam nie pomoze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2017, 19:19

    Na gorze róże na dole fiolki a my sie trykamy jak dwa poznańskie koziołki.
  • Aqu Przyjaciółka
    Postów: 116 243

    Wysłany: 7 marca 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem że z punktu widzenia lekarza nie jest konieczne żebyśmy byli oboje, ale chodzi mi o męża - żeby usłyszał co trzeba od lekarza a nie ode mnie. No i żebyśmy byli tam razem, bo to w końcu nasza sprawa a nie tylko moja.

    Ana a u Was jest tylko problem męski? Z Tobą wszystko ok?

    Active lubi tę wiadomość

    mhsvtv733430mtzr.png

    atdcj44j15o2zkq2.png
  • szygas Autorytet
    Postów: 829 535

    Wysłany: 7 marca 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszencja wrote:
    Szygas no byl tu taki jeden co pisał siemka, tez o hormonach zony itd. natomiast widze ze Wam napro nie wypaliła, skoro wyniki nasienia nieszczegolne myslicie o in vitro? Widze ze teraz piszesz o napro a przeciez post masz jeden z 2016 o napro, albo ja juz calkiem slepa, co jest mozliwe albo Ty masz jakis rodzaj schizy. Poza tym majac 95% nieprawidłowych plemników napro Wam nie pomoze.
    co do in vitro to odpana. nie pozwalają nam poglądy

    cykl 26/27dn
    Romek i oczywiście moja kochana Dziunia
    m:

    1578ed1f50f85fee8cdde554179e45e2.png
  • szygas Autorytet
    Postów: 829 535

    Wysłany: 7 marca 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na napro trafilismy pod koniec 2016r nie wiem co w tym dziwnego????

    cykl 26/27dn
    Romek i oczywiście moja kochana Dziunia
    m:

    1578ed1f50f85fee8cdde554179e45e2.png
  • Active Koleżanka
    Postów: 58 47

    Wysłany: 7 marca 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszencja wrote:
    Szygas no byl tu taki jeden co pisał siemka, tez o hormonach zony itd. natomiast widze ze Wam napro nie wypaliła, skoro wyniki nasienia nieszczegolne myslicie o in vitro? Widze ze teraz piszesz o napro a przeciez post masz jeden z 2016 o napro, albo ja juz calkiem slepa, co jest mozliwe albo Ty masz jakis rodzaj schizy. Poza tym majac 95% nieprawidłowych plemników napro Wam nie pomoze.
    Aszka sprawdzalam wyniki nasienia męża i w normie jest ilość o prawidłowej budowie > 4% . Takze wynik 95% nieprawidlowych miesci się w normie. Z tego wogole wynika, że w nasieniu jest jedna wielka rzeźnia ;-) Takie jest moje zdanie. Ana167 dobrze myślę?

  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 7 marca 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu na bombie lekowej w 4 tygodnie mofologia skoczyla z 4% do 8.
    Co bral wkleilam jakos wczoraj. Mysle, ze 3 miesiace brania i wyniki bylyby mega dobre. My juz 3 raz nie robilismy bo u nas wiadomo bylo, ze problem z moimi krotkimi cyklami byl.

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 7 marca 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana167 wrote:
    Ale w roku 2016 raz kolega ma prawie 34- marzec,a na drugim forum pol roku pozniej 35. Pt ciekawostka

    Hehehehe...

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
‹‹ 1023 1024 1025 1026 1027 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ