X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • Alicjaa Ekspertka
    Postów: 131 121

    Wysłany: 22 maja 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jest sens robić jutro ? Czy czekac jeszcze dzień ?

    Alicjaa
  • emm80 Ekspertka
    Postów: 131 73

    Wysłany: 22 maja 2017, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero po 48 godz po pierwszym wyniku, wtedy wynik powinien być ×3 od tego pierwszego.

  • Alicjaa Ekspertka
    Postów: 131 121

    Wysłany: 22 maja 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok Dzięki dziewczyny .

    Alicjaa
  • Alicjaa Ekspertka
    Postów: 131 121

    Wysłany: 23 maja 2017, 05:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i niestety w nocy obudzil mnie potworny ból brzucha ...no i wiadomo @ Kilka dni nadziei i do dupy to wszystko.

    Alicjaa
  • emm80 Ekspertka
    Postów: 131 73

    Wysłany: 23 maja 2017, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaa bardzo mi przykro. Uważam że powinnaś z tym wynikiem skonsultować się z lekarzem żeby sprawdzić czy wszystko jest ok.

  • evaness Ekspertka
    Postów: 149 258

    Wysłany: 23 maja 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja bardzo mi przykro, to musi być bardzo frustrujące mieć już w ręku blady pozytywny test a i tak okazuje się lipa.
    Skonsultuj to z lekarzem bo może doszło do zagnieżdżenia ale później czegoś zabrakło żeby utrzymać.

    U mnie już po owulacji, starania były ale mam takie stresy akurat teraz w pracy i mega nadgodziny, ze nawet się nie łudzę...

    Następny cykl muszę wrzucić na luz i odpocząć w miarę możliwości, może chillout pomoże

    Alicjaa lubi tę wiadomość

    35 lat, 1.08.2017 - IUI :) <3
    14.04.2018 SYN <3
  • Alicjaa Ekspertka
    Postów: 131 121

    Wysłany: 23 maja 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie tak ,może od początku powinnam cos brać na podtrzymanie . Juz umówiłam się na czwartek do ginekologa . Ale zastanawiam się czy teraz dzwonić do szpitala i umawiać się na zabieg HSG ?? Czy w tym miesiącu nie ?

    Alicjaa
  • justyna7811 Przyjaciółka
    Postów: 102 69

    Wysłany: 23 maja 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie , bo wiem że wiele z Was jest w temacie, jakie sa mniej więcej ceny jeśli chodzi o inseminację, i jakie daje ona szanse, ? czy większe niż naturalnie ?
    alicja, wiem jaki to koszmar pozytywny test a potem albo pomyłka, albo nic z tego, trzymaj się !!!!

    Nowa
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 23 maja 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja strasznie mi przykro!!! Ja mialam ciaze biochemiczna we wrzesniu po dwoch poronieniach. Zalamalam sie okrutnie ale szczerze to nic z tym nie zrobilam zeby pozniej podtrzymac. Po prostu tak sie zdarza i wiele kobiet nie ma zielonego pojecia ze bylo w ciazy bo okres po prostu soe spoznia a wiedza tylko te co sie staraja na maxa. Mozesz dopytac lekarza co dalej no u mnie kolejna ciaza w ktorej jestem nie miala nic wspolnego z ta biochemiczna a tak musialo byc i tyle. Trzymam kciuki zebys kolejny raz juz za chwilke miala tak samo jak ja teraz szczesliwie:*

    Alicjaa lubi tę wiadomość

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Ylya Autorytet
    Postów: 555 1124

    Wysłany: 23 maja 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna7811 wrote:
    A ja mam pytanie , bo wiem że wiele z Was jest w temacie, jakie sa mniej więcej ceny jeśli chodzi o inseminację, i jakie daje ona szanse, ? czy większe niż naturalnie ?

    Justynko, odzywam się, bo pytanie mi bliskie. Mnie się udało za drugim podejściem IUI. Trudno mówić o szansach w procentach, bo zależy z czym się borykacie medycznie. U nas wskazaniem do inseminacji było nasze życie w rozjazdach i uciekający czas. Celowanie w owulacje stało się frustrujące i skomplikowane. Postanowiłam to "ogarnąć" w ten sposób i udało się. Ale generalnie inseminacja jest dobra dla tych, co mają problemy z wrogością śluzu, słabą ruchliwością plemników. Nasienie podaje się bardzo głęboko i w idealnym momencie (bo masz dokładny monitoring i zastrzyk na pęknięcie pęcherzyków). A już największe szanse daje inseminacja po stymulacji jajników, jak masz dwie-trzy komórki zamiast jednej. Co do kosztów, u nas sam zabieg 600 zł + zastrzyk ovitrelle 120 zł + badania wcześniej.

    MoBo, Dani, Lunaris lubią tę wiadomość

    hashi, mthfr a1298 c, (*) 16.X.14 5/6tc, IUI 19 X 2016 :-( , IUI 14 XII 2016 :) synek Dawid urodzony 9.9.2017 <3
  • Alicjaa Ekspertka
    Postów: 131 121

    Wysłany: 23 maja 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny .Dobrze ze jesteście .

    Alicjaa
  • justyna7811 Przyjaciółka
    Postów: 102 69

    Wysłany: 23 maja 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ylya wrote:
    Justynko, odzywam się, bo pytanie mi bliskie. Mnie się udało za drugim podejściem IUI. Trudno mówić o szansach w procentach, bo zależy z czym się borykacie medycznie. U nas wskazaniem do inseminacji było nasze życie w rozjazdach i uciekający czas. Celowanie w owulacje stało się frustrujące i skomplikowane. Postanowiłam to "ogarnąć" w ten sposób i udało się. Ale generalnie inseminacja jest dobra dla tych, co mają problemy z wrogością śluzu, słabą ruchliwością plemników. Nasienie podaje się bardzo głęboko i w idealnym momencie (bo masz dokładny monitoring i zastrzyk na pęknięcie pęcherzyków). A już największe szanse daje inseminacja po stymulacji jajników, jak masz dwie-trzy komórki zamiast jednej. Co do kosztów, u nas sam zabieg 600 zł + zastrzyk ovitrelle 120 zł + badania wcześniej.
    Dzięki za informację,moze jak mój facet wróci to o tym pomyślimy. Medycznie u mnie nie ma jakiś szczególnych problemów, owulacja jest ok, sluz i wyniki też. Nie badaliśmy nasienia partnera bo , wtedy udału się za pierwszym razem. Ale jak wróci w lipcu to spróbuję go namówić na badanie.. Wtedy będziemy wiedzieć co dalej robić.

    Ylya lubi tę wiadomość

    Nowa
  • aszencja Autorytet
    Postów: 348 318

    Wysłany: 23 maja 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna zalezy jakie problemy, duzo % inseminacji sie nie udaje bo osoby starajace sie wierza lekarzom ze jak mniejsa ruchliwosc itd to mozna podejsc, owszem mozna ale sa czasami wyniki do IUI za słabe a ludzie podchodzą. U nas w sumie u mnie był problem, brak owulacji itd wiec i skutecznosc wysoka-1 raz i zaskok. Oczywiscie trzeba miec drozne jajowody. W Wawie koszt droznosc -800 zł, plus badania koniecznie-jakies tysiac zł, plus sam koszt zabiegu-900 zł, teraz podobno drozej i monitoringi plus badania w trakcie-nastepne 600 zł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2017, 15:31

    Na gorze róże na dole fiolki a my sie trykamy jak dwa poznańskie koziołki.
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 23 maja 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aalicja bardzo mi przykro :( Juz tak sie cieszyc, a tu nagle roczarowanie wielkie. Ale wyglada na to ze doszlo do utworzenia zarodka wiec nastepnym razem bedzie lepiej!

    Justyna podejdz do inseminacji, czemu nie?

    Ja dziewczyny zaczelam nowy cykl, juz wczoraj. Jakos szybko bo w 1 DPO mi przyszla @. Choc owulke tez pozno jak na siebie mialam, cykl w mojej normie 27 dni. W tym cyklu mam miec stymulacje, pojutrze ide na pierwsze pobranie krwi, potem USG itp. Trzymajcie kciuki, zeby sie udalo zanim trzeba bedzie powazniejsze klimaty odprawiac.

    Alicjaa, MoBo, Ylya lubią tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • Alicjaa Ekspertka
    Postów: 131 121

    Wysłany: 23 maja 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani &&&

    Dani lubi tę wiadomość

    Alicjaa
  • justyna7811 Przyjaciółka
    Postów: 102 69

    Wysłany: 24 maja 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby podejść do inseminacji to musze najpierw odłożyć jakieś 3 pensje :(, masakra, to wszystko nie powinno aż tyle kosztować

    Nowa
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 24 maja 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna to ile inseminacja w Polsce kosztuje? Ja cos kiedys slyszalam o 600zl. Moze zapytaj jeszcze w jakiejs innej klinice skoro w twojej tak drogo.

    Dani daj znac po wizycie &&&

    A ja nadal czekam...

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • justyna7811 Przyjaciółka
    Postów: 102 69

    Wysłany: 24 maja 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na podstawie tego co mi tu dziewczyny pisały tak wynika, koło 600-900 zł plus wszelkie dodatkowe badania, dojazdy to ze 2000 zł jak nic. Na razie i tak musze czekac az facet wróci, koniec czerwca lub lipiec, i przede wszystkim najpierw musze go namówić na badanie nasienia.
    Czasem myślę , że jak raz się udało i to od razu to i drugi się uda a czasem myślę , że może po prostu nie jest mi dane.

    Nowa
  • Ylya Autorytet
    Postów: 555 1124

    Wysłany: 24 maja 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynka, pisałaś, że jesteś pobadana, a wyniki są ważne pół roku, u mnie cytologia była ważna nawet rok, badanie nasienia rok, więc nie musiałam ich robić. HSG zrobił mi lekarz na NFZ, więc koszt odpadł. Grupy krwi też mieliśmy wcześniej pobadane. Zostały żółtaczki, HIV, kiła, cytomegalia i toksoplazmoza. I przed INSE miałam w cyklu dwie wizyty na monitoring po 150 zł, bo trzecie USG było już w dniu zabiegu i w cenie. Więc ja się zamknęłam w 1000 ze wszystkim. Z jakiego miasta jesteś? Jeśli nie robiłaś HSG a i tak masz czas do lipca, to ja bym to pchnęła w pierwszej kolejności na Twoim miejscu, bo bez drożnych jajowodów szkoda tego wydatku, IUI nic nie da. Ale tez na nic naturalne starania. Choć jak raz Ci się udało, to rokowania są raczej dobre :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2017, 10:08

    hashi, mthfr a1298 c, (*) 16.X.14 5/6tc, IUI 19 X 2016 :-( , IUI 14 XII 2016 :) synek Dawid urodzony 9.9.2017 <3
  • justyna7811 Przyjaciółka
    Postów: 102 69

    Wysłany: 24 maja 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najpierw musze się wybrac do innego lekarza, bo moja pani doktor uznaje tylko metody naturalne. Dodam , że naturalnie udało się za pierwszym razem, ale i tak ostatnio siadła mi psychika i to bardzo, a to że jestem teraz sama nie pomaga. A teraz , choć raczej unikam kofeiny, ale zrobię sobię kawe, jutro znowu mały stersik bo żeby zająć czymś mysli itd zaczęłam robić prawo jazdy.

    Nowa
‹‹ 1048 1049 1050 1051 1052 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ