X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 20 lutego 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamax2 wrote:
    Dziewczyny czy miałyście jakieś skutki uboczne po clo? Trochę poczytałam na internecie o nich i mam pewne obawy?

    Po kazdym leku u kazdej osoby moga wystapic totalnie inne objawy. Jezeli cos Cie niepokoi to najlepiej to skonsultowac u swojego gina.
    U mnie byl taki bol plecow (czesc krzyzowa), ze wyprostowac sie nie moglam. Co dokladnie od srodka bolalo nie wiem. Przeszlo po dwoch dnia. Lekarz nie wiedzial co to bylo.

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • mamax2 Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 20 lutego 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie.
    Nigdy nie brałam żadnych hormonów dlatego pytam.To ma być mój pierwszy raz. Raz tylko brałam luteine na wywołanie@ ale poza bólami piersi (które mam zresztą zawsze po ovu) to nic mi nie było
    A pomogły ci chociaż?
    Jestem tu nowa i jeszcze nie dałam rady przeczytać tak dokładnie o Was:)

    mamax2
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 20 lutego 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane,

    dziekuje za wszystkie cieple slowa. Tak MoBo mysle ze masz racje, cialo musi odpoczac po tych wszystkich hormonach. Co innego jakbym miala mrozaki, ale nie mam, musze agresywna stymulacje ponownie przechodzic. Ja mysle ze jajniki musza odpoczac troche po tak silnej stymulacji. IUI mialam latem jedna po drugiej (w sensie przerwa jeden miesiac) i to nie bylo dobre, jajnik prawy mnie mocno bolal.

    Z drugiej strony po ciazy biochemicznej generalnie nie zaleza sie przerwy w staraniach, podobno cialo jest bardziej plodne w cyklach po stracie bardzo wczesnej ciazy, tak czytalam, wiec niektorzy lekarze zalecaja starac sie od razu. Ale to przy naturalnych staraniach, napewno trzeba sie zregenerowac miedzy jedna stymulacja a druga.

    Pozatym psychicznie i emocjonalnie musze troche odpoczac. Akupunktura to bardzo doby pomysl! Musze tez zajac czyms glowe wiec zaczne robic prawo jazdy, bo jeszcze nie mam....A akurat kupilismy nowy samochod. I przyda sie mamie, prawda?
    Musze sie czyms zajac (dodatkowym poza praca) zeby nie siedziec i nie myslec i nie dolowac sie. Porobie dodatkowe badania tez, wszystkie mozliwe. Bede kontynuowac diete wysoko bialkowa i ograniczac weglowodany, a zwlaszcza pszenice. I musze wierzyc ze cud w koncu nastapi, do trzech razy sztuka.

    MoBo, Margaret.Se, Moko lubią tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 20 lutego 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielkie gratulacje Moll!

    Moll lubi tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 20 lutego 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Rzadko sie odzywam, ale na biezaco czytam forum i kibicuje Wam mocno,
    Dani, przykro mi bardzo, ze nie tym razem :(

    U mnie klinika robi obozwiazkowo miesieczna przerwe bez wzgledu czy to lekka czy max stymulacja. Pewnie gine bedzie wiedzial co najlepsze w tej sytuacji.


    Ostatnio jak pisalam bylam przed 5 IUI , ktorej okazalo sie zrobic nie moglam , w czasie badan do FIV przypadkiem wyszly problemy z krwia, finalnie po 4 miesiacach diagnostyki mam unikac wszystkiego co daje ryzyko zakrzepowo-zatorowe.
    Cudem na poczatku stycznia zakwalifikowali mnie jednak do FIV (biolog stwierdzila ze z racji tego ze nigdy przenigdy nawet nie zaszlam w ciaze , nie tylko "slabe" komorki sa powodem zatem FIV moze zwiekszyc moje szanse) , zeby nie bylo tak znow z gorki przez 4 IUI miesniaki mi sie powiekszyly, ze nie da rady bez przeleczenia FIV zrobic . Plan jest taki: 2x stymulacja na max dawkach (z miesieczna przerwa), zamrozic komorki , przeleczyc 6 miechow miesniaki , pozniej decyzja czy operacja czy sie na tyle zmiejszyly ze sie obedzie, trzecia stymulacja plus odmrozic to co bedzie z 2 pierwszych (ponoc trudno sie odmrazaja, wiec nie wiadomo ile zostanie) i dopiero zaplodnienie i moze transfer. Conajmniej rok czasu w najbardziej optymistycznej wersji. Z jednej strony rozczarowanie ze znow minie rok i nic z drugiej ulga ze juz nie zalezy to ode mnie i jakos na spokojnie moge "pozyc" nie czekajac ciagle na bete.
    Za tydz nowy cykl , zobaczymy moze sie wyrobia z protokolem bo jeszcze nie mam i zaczynamy roczny plan heh.

    Pozdrawiam wszystkie dziewczyny

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2018, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Idę na progesteron /23 dc 7 dpo; przy okazji powtórzę betę bo w pon miałam 1.4 .. paskudnie się czułam - myślałam że grypa ale nie - wzięłam Apap. Objawów grypy nie ma. Temp rośnie stopniowo ..
    Ogólnie okropnie w tej II fazie cyklu się czuje - nie wiem co mi jest :( może jakaś choroba ??
    Objawy - mdłości i słabość, ciągniecie w podbrzuszu (w nd miałam straszne bóle i kłucie) i doszła mi wczoraj chyba inf grzybicza - sypię się jak nic. Na bank nie ciąża ale co ? Okres mam mieć we wtorek ..

  • Ania1602 Autorytet
    Postów: 874 963

    Wysłany: 21 lutego 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamax2 wrote:
    Dziewczyny czy miałyście jakieś skutki uboczne po clo? Trochę poczytałam na internecie o nich i mam pewne obawy?
    Ja nie miałam

    * Czerwiec 2014 Aniołek :(
    * Czerwiec 2015 Aniołek :(
    Do trzech razy sztuka?
    * Wrzesień 2016 IVF
    * 19.09. transfer :(
    * 24.10. crio :(
    * 27.12. crio :) Bhcg 9dpt 37,5; 13dpt 202 :) ; 26dpt <3
    * TP 12.09.2017r.
    * 05.09. 2017r. urodziła się moja upragniona i wyczekana córeczka <3
  • evaness Ekspertka
    Postów: 149 258

    Wysłany: 21 lutego 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamax2 wrote:
    Dziewczyny czy miałyście jakieś skutki uboczne po clo? Trochę poczytałam na internecie o nich i mam pewne obawy?

    Ja nic a nic, a też wcześniej czytałam, że może być różnie.

    35 lat, 1.08.2017 - IUI :) <3
    14.04.2018 SYN <3
  • mamax2 Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 21 lutego 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odp dziewczyny. Mam nadzieje ze i mnie nic nie będzie. Tłumaczę sobie ze to tylko 5 dni sie bierze i ze juz więcej nie bede musiała bo zadzialaja

    mamax2
  • mamax2 Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 21 lutego 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektore dziewczyny pisza ze zadzialaly odrazu wiec nadzieja jest

    mamax2
  • Moko Autorytet
    Postów: 1045 2334

    Wysłany: 21 lutego 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani, trzymaj się ciepło, a tam gdzie mieszkasz nie będzie o to trudno :P i z całego serca kibicuję dalej. Wierzę, że już naprawdę niebawem się uda. No musi!!!

    Ja oczywiście siedzę w tzw. krzakach i zaglądam tu z sentymentu od czasu do czasu. U nas wszystko w porządku:) Kciuki zaciśnięte za wszystkie starające się. Jesteście mega silne dziewczyny!!!

    MoBo, Dani, Jot lubią tę wiadomość



  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 22 lutego 2018, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamax2 wrote:
    Niektore dziewczyny pisza ze zadzialaly odrazu wiec nadzieja jest

    Nie nastawiaj się, że będziesz się źle czuła po Clo, bo sama nakręcisz sobie złe samopoczucie. Większosc srodkow, ktore bierzemy ma zatrwazającą list mozliwych działań ubocznych, jak większosc leków, ale przeciez dziewczyny biorą i dają radę, a nawet w ciążę zachodzą, wiec warto, mi po Clo nic nie było wielkiego, trochę mdłosci, trochę senność, ale nie zabiło mnie to, no i zawsze mozesz zmienic na lamette, Clo to przeciez nie jest jedyny srodek na owu, w kazdym razie... nie stresuj sie dziewczyno, to w niczym nie pomaga.K.

  • mamax2 Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 22 lutego 2018, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz racje. Wbije sobie ze zamiast skutkow ubocznych bedzie didzia. A clo zaproponowal mi gin.Stwierdzil ze mam ovu ale trzeba poprawic jej jakosc ze wzgledu na wiek. A o tych lamette to nie slyszalam

    mamax2
  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 23 lutego 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno jak na kogos slabo działa clo, to lametta bywa pomocna, ja jeszcze nie probowalam, ale dziewczyny chwalą.

  • mamax2 Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 23 lutego 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak clo nie zadziala to spytam gina o te lamette. Wlasnie zaczynam clo

    mamax2
  • Alicjaa Ekspertka
    Postów: 131 121

    Wysłany: 26 lutego 2018, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, po dłuższej nieobecność wracam do boju. Sciskam i pozdrawiam.

    MoBo, Kamska, Nusieńka, Dani, Bea77, Jot, evaness, ana167, niezapominajka2017 lubią tę wiadomość

    Alicjaa
  • bulkaasia Autorytet
    Postów: 1019 1431

    Wysłany: 26 lutego 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani bardzo mi przykro :( Kurcze, myślałam, że tym razem się uda ale tak jak mówisz - do trzech razy sztuka :) Zregeneruj się, zrób badania i będzie dobrze!!! Trzymam kciuki ✊✊✊

    Dani lubi tę wiadomość

    J5KMp1.png
    wlknlir.png

    neh5snh.png
  • evaness Ekspertka
    Postów: 149 258

    Wysłany: 27 lutego 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaa do dzieła! Trzymam kciuki! Jaki masz plan?

    35 lat, 1.08.2017 - IUI :) <3
    14.04.2018 SYN <3
  • Alicjaa Ekspertka
    Postów: 131 121

    Wysłany: 28 lutego 2018, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz na lajciku bo sezon grypowy, całe biuro u mnie zasmarkane. A w kwietniu podchodzę do inseminacji ponownie. Narazie taki; )

    Kamska, Dani lubią tę wiadomość

    Alicjaa
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 2 marca 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1602 wrote:
    Ja nie miałam
    Ja też nie miałam.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
‹‹ 1124 1125 1126 1127 1128 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ