X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92011

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszencja wrote:
    w którym szpitalu rodzisz?
    Bródno

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny może mi któraś opisać jak wygląda proces przygotowania się do przyjęcia in vitro? Od A do Z?? I ile to trwało???

  • Milkaa82 Koleżanka
    Postów: 37 12

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Mam 36 lat i staram się o pierwsze dziecko. Mam za sobą 2 ciąże biochemiczne.

  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Milkaa82

  • Destiny80 Autorytet
    Postów: 310 134

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Milkaa:)

    Konktretne starania od 2015
    2 wczesne straty
    2017 In Vitro -niestety bez skutku
    AMH -1
    2018 In Vitro KD klapa:(
    2019 Badanie gdzie leży problem..
    Kir AA totalny brak kirów implantacyjnych
    Komórki nk
    Mąż Hla C C1
  • Endżi81 Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:)
    Może 30 lat temu kobiety 35+ wyglądały jak obecne 60tki;) teraz nie czuje się ani trochę "stara". Aczkolwiek w koło słyszę, że zegar mi tyka i tyka ....
    Staramy się z mężem tak aktywnie od 3 lat. Jestem po nowotworze i po przeszczepie wątroby. Choruje a RZS, nadciśnienie i nadczynność tarczycy- na razie wyniki super, po radiojodzie. Rok temu zawitałam do Polmedis we Wrocławiu ale trochę czułam się jak bankomat. Jak poprosiłam o dodatkowe badania, np droznosc jajowodów dostałam pakiet informacyjny o in vitro. Przechodzę do invimed Wrocław do dr Gizlera. Ma świetne opinie, więc jestem pełna nadziei :)
    Trzymam kciuki za nas wszyskie:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2019, 15:50

    antubis84 lubi tę wiadomość

    Ja: przeszczep, nowotwór, nadciśnienie, RZS, nadczynność tarczycy
    On: ok
    Od 2015 czekamy na swoje pierwsze ❤
  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 812 1181

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej nowe Staraczki !

    w grupie raźniej :)

    antubis84, Saramago lubią tę wiadomość

    👶
  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana167 wrote:
    Tak naprawdę zalezy jaki macie problem i jakie wyniki badan.. Tak naprawdę dowiecie sie co falej po 1 wizycie w klinice..
    Najprostszy schemat to badania obowiazkowe przed ovf, kolejna wizyta ogladanie badan i rozpoczecie orocedury.. Nam od 1 wizyty do procedury zajelo kolo roku, bo chlop cpoprawial parametry nasienia..


    Dzięki!

    No własnie z tym problemem to tylko na ten moment moje AMH, które wynosi 0,8. Poza tym wszystko w nami ok.

    Właśnie ze względu chyba na kończący się termin poprzednich badań ( pół roku mini około 26 stycznia) , a nie wiadomo jakbym powtórzyła AMH czy nie będzie niższe niż 0,8 to wtedy nie będę miała refundacji leków do in vitro - właśnie chyba jednak zaliczymy jeszcze wizytę w Invimed.... może doktor zdąży wypisać nam recepty przed upływem terminu ważności badań...

  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endżi81 wrote:
    Cześć dziewczyny:)
    Może 30 lat temu kobiety 35+ wyglądały jak obecne 60tki;) teraz nie czuje się ani trochę "stara". Aczkolwiek w koło słyszę, że zegar mi tyka i tyka ....
    Staramy się z mężem tak aktywnie od 3 lat. Jestem po nowotworze i po przeszczepie wątroby. Choruje a RZS, nadciśnienie i nadczynność tarczycy- na razie wyniki super, po radiojodzie. Rok temu zawitałam do Polmedis we Wrocławiu ale trochę czułam się jak bankomat. Jak poprosiłam o dodatkowe badania, np droznosc jajowodów dostałam pakiet informacyjny o in vitro. Przechodzę do invimed Wrocław do dr Gizlera. Ma świetne opinie, więc jestem pełna nadziei :)
    Trzymam kciuki za nas wszyskie:)


    Cześć Endżi81 :) widzę , że jesteśmy w tym samym wieku i że zdecydowałaś się na Invimed tylko, że we Wrocławiu. No ja wybrałam też Invimed ale w Warszawie bo tu mi najbliżej.

  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 812 1181

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widzę, ze nas tu więcej z 1981 :)

    👶
  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 812 1181

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrinn00 wrote:
    Dzięki!

    No własnie z tym problemem to tylko na ten moment moje AMH, które wynosi 0,8. Poza tym wszystko w nami ok.

    Właśnie ze względu chyba na kończący się termin poprzednich badań ( pół roku mini około 26 stycznia) , a nie wiadomo jakbym powtórzyła AMH czy nie będzie niższe niż 0,8 to wtedy nie będę miała refundacji leków do in vitro - właśnie chyba jednak zaliczymy jeszcze wizytę w Invimed.... może doktor zdąży wypisać nam recepty przed upływem terminu ważności badań...

    Katrinn,

    z informacji jakie ja mam od lek, to refundacja jest do 0,5 amh, wiec spokojna głowa, ja mam niewiele więcej ...

    👶
  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 812 1181

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak faktycznie sprawdziłam 0,7 amh,

    👶
  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak 0.8. Ja już mam taką kolomyje w głowie że szok. Dziwne tylko że od razu z powodu tylko amh i żadnych innych przypadłości kierują mnie od razu na in vitro...żadnych leków żebym naturalnie zaszła..No nie wiem już sama co myśleć

  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 812 1181

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrinn,

    jak rok temu poszłam w grudniu do bardzo dobrego specjalisty, naprawdę mega wziętego od niepłodności, gdzie na wizyty sie czeka po 6 mies, dowiedziałam sie, że mając 36 lat jestem za stara, nie mam czasu na laparoskopie (choć stwierdził torbiel, zrosty i endo), a amh wtedy miałam 1,53... i jedyne co miał dla mnie do zarekomendowania to in vitro i dostałam plik recept. było mi tak przykro wtedy, że nawet nie zasługuje na propozycję choćby kilku mies stymulacji, że już do niego nie wróciłam. czy dobrze zrobiłam, nie wiem, czas pokaże.

    ja to nie mam jeszcze doświadczenia z in vitro, bo zwlekałam ile sie dało, ale teraz już chyba nie odsunę tego za długo bo za chwilę będzie za późno, ale trudno nie odnieść wrażenia, że w klinikach, gdzie oferują in vitro jest to złoty środek, który obchodzi wiele przyczyn. A tak naprawdę uważam, że każda z nas chciałby chociaż dostać szansę zanim pójdzie na in vitro. Będąc jeszcze u innego też dobrego lekarza, także nie dowiedziałam sie nic nowego, poza tym, że mam kontrolnie zrobić amh i zaprasza jak sie zdecyduje na in vitro, taki cudowny sposób na nasze problemy...

    👶
  • Herbatka37 Ekspertka
    Postów: 221 215

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrinn00 wrote:
    Dzięki!

    No własnie z tym problemem to tylko na ten moment moje AMH, które wynosi 0,8. Poza tym wszystko w nami ok.

    Właśnie ze względu chyba na kończący się termin poprzednich badań ( pół roku mini około 26 stycznia) , a nie wiadomo jakbym powtórzyła AMH czy nie będzie niższe niż 0,8 to wtedy nie będę miała refundacji leków do in vitro - właśnie chyba jednak zaliczymy jeszcze wizytę w Invimed.... może doktor zdąży wypisać nam recepty przed upływem terminu ważności badań...
    Czesc, czy Ty tez wybrałaś klinike Invimed Warszawa? Bylas juz na spotkaniu pierwszym? Jak wrazenia? Moje narazie sa dobre, bylam raz na wizycie, potem szereg badan i we wtorek nastepna wizyta pewnie juz decydująca o stymulacji kiedy i jak. Mam stresa

    37 lat, Starania od 2012 roku.
    W 2015 - 6IUI
    HSG -ok, Amh -2,75
    W 2016- laparaskopia- droznosc , wyciete ogniska endometriozy, zrosty.
    Wszystkie badania wyszly ok, mąż-dobre wyniki, podejrzenie o niepłodność idiopatyczną
    Listopad 2018 - decyzja o IVF
    Grudzień 2018- pierwsze wizyty w klinice Invimed w Warszawie
    Styczeń 2019- planowana stymulacja
    Luty 2019- planowane pierwsze In Vitro, Długi protokół , hiperstymulacja , 8 komorek, tylko 1 zarodek, przetrwał do 5 doby.
    Kwiecien -17.04 transfer
    9dpt 296, 13dpt 1984 😊
    Wierze w ten rok dla nas wszystkich.
  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbatka37 wrote:
    Czesc, czy Ty tez wybrałaś klinike Invimed Warszawa? Bylas juz na spotkaniu pierwszym? Jak wrazenia? Moje narazie sa dobre, bylam raz na wizycie, potem szereg badan i we wtorek nastepna wizyta pewnie juz decydująca o stymulacji kiedy i jak. Mam stresa


    Cześć,

    w sumie i tak i nie.

    Byliśmy na pierwszej wizycie , akurat my mieliśmy już wcześniej porobione prawie wszystkie badania (parę tylko brakuje) i w sumie mogłabym zacząć procedurę od tego cyklu ale... ale no właśnie jeszcze myślę nad tym wszystkim i szukam innego rozwiązania. Trochę właśnie zraziło mnie ( nie wiem może zastanowiło), że wszystko z nami ok tak się wydaje , moje AMH tylko jest 0,8. I na tej tylko podstawie Dr od razu zaproponował in vitro.. żadnego leczenia ani innej metody i po prostu nie wiem czy to nie nagonka na kasę.... na razie postawnowiłam udać się do ginekologa w mojej okolicy - taki zupełnie bezstronny ( pomógł mi bezinteresownie jak poroniłam miesiąc temu, nie byłam jego pacjentką, podobno ma niezłe opinie). Będę n wizycie pod koniec stycznia i zobaczę jak naszą sytuację określi ginekolog , który nie pracuje w klinice leczenia niepłodności i jest bezstronny.

    Nie wiem właśnie jaki Wy macie problem , ale w sumie ja wahałam się pomiędzy Białymstokiem Bocian a Invimed , wybrałam drugie ze względu na odległość i też dobre opinie. U kogo będziesz się leczyć?

  • Herbatka37 Ekspertka
    Postów: 221 215

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrinn00 wrote:
    Cześć,

    w sumie i tak i nie.

    Byliśmy na pierwszej wizycie , akurat my mieliśmy już wcześniej porobione prawie wszystkie badania (parę tylko brakuje) i w sumie mogłabym zacząć procedurę od tego cyklu ale... ale no właśnie jeszcze myślę nad tym wszystkim i szukam innego rozwiązania. Trochę właśnie zraziło mnie ( nie wiem może zastanowiło), że wszystko z nami ok tak się wydaje , moje AMH tylko jest 0,8. I na tej tylko podstawie Dr od razu zaproponował in vitro.. żadnego leczenia ani innej metody i po prostu nie wiem czy to nie nagonka na kasę.... na razie postawnowiłam udać się do ginekologa w mojej okolicy - taki zupełnie bezstronny ( pomógł mi bezinteresownie jak poroniłam miesiąc temu, nie byłam jego pacjentką, podobno ma niezłe opinie). Będę n wizycie pod koniec stycznia i zobaczę jak naszą sytuację określi ginekolog , który nie pracuje w klinice leczenia niepłodności i jest bezstronny.

    Nie wiem właśnie jaki Wy macie problem , ale w sumie ja wahałam się pomiędzy Białymstokiem Bocian a Invimed , wybrałam drugie ze względu na odległość i też dobre opinie. U kogo będziesz się leczyć?

    Hej, Dziekuje za odpowiedz. U nas do tej pory wszystkie badania byly ok, amh -2,75 wiec jest dobre. Czekam na wyniki nasienia meza i kariotypy. Mamy spotkanie w nastepny wtorek w klinice i pewnie juz bede wiedziala kiedy stymulacja. Mialam juz 6 inseminacji. Lekarze różni i ginekolodzy mowia ze to nieplodnosc idiopatyczna. No coz...
    wybralam Invimed warszawa Dr Dw.... kojarzysz? Czytalas? Nie wiem czy moge napisac cale nazwisko teraz to Rodo hehe

    37 lat, Starania od 2012 roku.
    W 2015 - 6IUI
    HSG -ok, Amh -2,75
    W 2016- laparaskopia- droznosc , wyciete ogniska endometriozy, zrosty.
    Wszystkie badania wyszly ok, mąż-dobre wyniki, podejrzenie o niepłodność idiopatyczną
    Listopad 2018 - decyzja o IVF
    Grudzień 2018- pierwsze wizyty w klinice Invimed w Warszawie
    Styczeń 2019- planowana stymulacja
    Luty 2019- planowane pierwsze In Vitro, Długi protokół , hiperstymulacja , 8 komorek, tylko 1 zarodek, przetrwał do 5 doby.
    Kwiecien -17.04 transfer
    9dpt 296, 13dpt 1984 😊
    Wierze w ten rok dla nas wszystkich.
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana167 jak sie maz czuje? wznawiacie walke o nr2?

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbatka37 wrote:
    Hej, Dziekuje za odpowiedz. U nas do tej pory wszystkie badania byly ok, amh -2,75 wiec jest dobre. Czekam na wyniki nasienia meza i kariotypy. Mamy spotkanie w nastepny wtorek w klinice i pewnie juz bede wiedziala kiedy stymulacja. Mialam juz 6 inseminacji. Lekarze różni i ginekolodzy mowia ze to nieplodnosc idiopatyczna. No coz...
    wybralam Invimed warszawa Dr Dw.... kojarzysz? Czytalas? Nie wiem czy moge napisac cale nazwisko teraz to Rodo hehe


    Tak, kojarzę. ja też wybrałam jego i u niego byłam. Nie wiem jeszcze, przeczekam może chwilę i zobaczę co mi powie inny gin nie pracujący w klinice niepłodności.

    Jestem w sumie zagubiona.

  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbatka37 wrote:
    Hej, Dziekuje za odpowiedz. U nas do tej pory wszystkie badania byly ok, amh -2,75 wiec jest dobre. Czekam na wyniki nasienia meza i kariotypy. Mamy spotkanie w nastepny wtorek w klinice i pewnie juz bede wiedziala kiedy stymulacja. Mialam juz 6 inseminacji. Lekarze różni i ginekolodzy mowia ze to nieplodnosc idiopatyczna. No coz...
    wybralam Invimed warszawa Dr Dw.... kojarzysz? Czytalas? Nie wiem czy moge napisac cale nazwisko teraz to Rodo hehe


    No zazdroszczę AMh :) żebym ja takie miała :)

    Nie wiem może nie pisane jest mi być matką juz człowiek i takie ma myśli.

‹‹ 1168 1169 1170 1171 1172 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ