X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbatka37 wrote:
    Hej, Dziekuje za odpowiedz. U nas do tej pory wszystkie badania byly ok, amh -2,75 wiec jest dobre. Czekam na wyniki nasienia meza i kariotypy. Mamy spotkanie w nastepny wtorek w klinice i pewnie juz bede wiedziala kiedy stymulacja. Mialam juz 6 inseminacji. Lekarze różni i ginekolodzy mowia ze to nieplodnosc idiopatyczna. No coz...
    wybralam Invimed warszawa Dr Dw.... kojarzysz? Czytalas? Nie wiem czy moge napisac cale nazwisko teraz to Rodo hehe


    A tak w ogóle to co Ci ten DR powiedział? Od razu namawiał na iv? Jak to było na pierwszej wizycie?

  • Herbatka37 Ekspertka
    Postów: 221 215

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrinn00 wrote:
    A tak w ogóle to co Ci ten DR powiedział? Od razu namawiał na iv? Jak to było na pierwszej wizycie?
    W zwiazku z tym ze zobaczyl ze mialam juz tyle razy inseminacje , i robione duzo badan w tym laparaskopia, hsg, i amh dobre to odrazu powiedzial ze in vitro bo inaczej nam sie nie uda. Zapytal od kiedy sie staramy , odpowiedz nasza od 2012 roku. Badania meza tez ok bo robilismy do inseminacji byly potrzebne.
    Obecnie czekamy na badania ktore zlecil nam dr DW... do invitro. Podobno juz sa wyniki tylko kariotypow brak bo to dlugo trwa ok 3-4 tygodni.
    Wizyte mamy we wtorek wiec napisze Ci co i jak.
    Pewnie na tej wizycie juz mi ustali dalszy plan dzialania a mianowice stymulacja.
    Dal nam full papierów do wypełnienia i powiedzial ze proszki beda na NFZ bo zapewne pracuje i mam ubezpieczenie.
    Powiedzial ze on sugeruje aby za pierwszym razem dac dwa zarodki... Hmm sama nie wiem co zrobic.
    Mam 37 lat a moj maz 40. Dlatego moze tak zasugerował.
    Zapytal jeszcze kiedy bym chciala zaczac a ja odpowiedzialam ze juz.
    Bylismy pierwszy raz u niego w grudniu i po tym jak odpowiedzialam juz powiedział zeby najpierw zrobic badania a pewnie wszystko odbedzie sie w lutym. Mialam sie zglosic na nastepna wizyte w 20-22 dc wiec tak jestem. Dodam jeszcze ze cykle mam bardzo regularne i owulacje rowniez sa bo kontroluje to tez przez paski i przez wizyty u ginekologów sprawdzalam monitoring czesto. W zasadzie ja mam tak ze zawsze czuje owulacje zawsze jest taki lekki bol podbrzusza i jajnikow tak mam od zawsze . A jak u was historia wyglada?
    Ciesze sie ze mam tez jasna sytuacje w pracy bo moj pracodawca o tym wie i bardzo mi kibicuje przez tyle lat.

    37 lat, Starania od 2012 roku.
    W 2015 - 6IUI
    HSG -ok, Amh -2,75
    W 2016- laparaskopia- droznosc , wyciete ogniska endometriozy, zrosty.
    Wszystkie badania wyszly ok, mąż-dobre wyniki, podejrzenie o niepłodność idiopatyczną
    Listopad 2018 - decyzja o IVF
    Grudzień 2018- pierwsze wizyty w klinice Invimed w Warszawie
    Styczeń 2019- planowana stymulacja
    Luty 2019- planowane pierwsze In Vitro, Długi protokół , hiperstymulacja , 8 komorek, tylko 1 zarodek, przetrwał do 5 doby.
    Kwiecien -17.04 transfer
    9dpt 296, 13dpt 1984 😊
    Wierze w ten rok dla nas wszystkich.
  • Herbatka37 Ekspertka
    Postów: 221 215

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrinn00 wrote:
    No zazdroszczę AMh :) żebym ja takie miała :)

    Nie wiem może nie pisane jest mi być matką juz człowiek i takie ma myśli.
    Amh w 2015 mialam 2,35 a teraz w 2018 mam 2,75 wiec z tego co mowia lekarze jest to dobry wynik tylko co z tego jak nam sie nie udaje

    37 lat, Starania od 2012 roku.
    W 2015 - 6IUI
    HSG -ok, Amh -2,75
    W 2016- laparaskopia- droznosc , wyciete ogniska endometriozy, zrosty.
    Wszystkie badania wyszly ok, mąż-dobre wyniki, podejrzenie o niepłodność idiopatyczną
    Listopad 2018 - decyzja o IVF
    Grudzień 2018- pierwsze wizyty w klinice Invimed w Warszawie
    Styczeń 2019- planowana stymulacja
    Luty 2019- planowane pierwsze In Vitro, Długi protokół , hiperstymulacja , 8 komorek, tylko 1 zarodek, przetrwał do 5 doby.
    Kwiecien -17.04 transfer
    9dpt 296, 13dpt 1984 😊
    Wierze w ten rok dla nas wszystkich.
  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbatka37 wrote:
    W zwiazku z tym ze zobaczyl ze mialam juz tyle razy inseminacje , i robione duzo badan w tym laparaskopia, hsg, i amh dobre to odrazu powiedzial ze in vitro bo inaczej nam sie nie uda. Zapytal od kiedy sie staramy , odpowiedz nasza od 2012 roku. Badania meza tez ok bo robilismy do inseminacji byly potrzebne.
    Obecnie czekamy na badania ktore zlecil nam dr DW... do invitro. Podobno juz sa wyniki tylko kariotypow brak bo to dlugo trwa ok 3-4 tygodni.
    Wizyte mamy we wtorek wiec napisze Ci co i jak.
    Pewnie na tej wizycie juz mi ustali dalszy plan dzialania a mianowice stymulacja.
    Dal nam full papierów do wypełnienia i powiedzial ze proszki beda na NFZ bo zapewne pracuje i mam ubezpieczenie.
    Powiedzial ze on sugeruje aby za pierwszym razem dac dwa zarodki... Hmm sama nie wiem co zrobic.
    Mam 37 lat a moj maz 40. Dlatego moze tak zasugerował.
    Zapytal jeszcze kiedy bym chciala zaczac a ja odpowiedzialam ze juz.
    Bylismy pierwszy raz u niego w grudniu i po tym jak odpowiedzialam juz powiedział zeby najpierw zrobic badania a pewnie wszystko odbedzie sie w lutym. Mialam sie zglosic na nastepna wizyte w 20-22 dc wiec tak jestem. Dodam jeszcze ze cykle mam bardzo regularne i owulacje rowniez sa bo kontroluje to tez przez paski i przez wizyty u ginekologów sprawdzalam monitoring czesto. W zasadzie ja mam tak ze zawsze czuje owulacje zawsze jest taki lekki bol podbrzusza i jajnikow tak mam od zawsze . A jak u was historia wyglada?
    Ciesze sie ze mam tez jasna sytuacje w pracy bo moj pracodawca o tym wie i bardzo mi kibicuje przez tyle lat.
    My po roku bezskutecznych starań przebadaliśmy się oboje i wyszło, że z nami ok. Byłam przygotowywana do inseminacji i brałam jeden cykl clo dzięki któremu naprodukowałam 3 jajeczka i inseminacja nie doszła do skutku. Zaszłam w ciążę, która poroniłam w 7 tyg. Dlatego też zwróciliśmy się do kliniki. Od razu zaproponował na iv. Tylko, że podobno jak oni gonią jajeczka do stymulacji to właśnie teraz nie mogę pobrać więcej niż 2 ( chyba się przepisy zmieniły ). No i troche się obawiam, że jak mnie wystymulują na większą liczbę jajeczek a pobiorą tylko 2 to reszta się zmarnuje a ja mam ich i tak mało. Też byliśmy w grudniu na pierwszej wizycie, 19 grudnia.

    No i teraz sama nie wiem co robić, idę na razie na wizytę do innego gin który nie pracuje w klinice w ogóle. Trochę tam od razu , że wyjechał z iv to nie wiem czy dziwne czy co... tak jakby nic więcej nie można było z robić tylko iv.
    Albo ja się z tym nie mogę pogodzić, zobaczymy co powie inny gin w innym miejscu. Wcale nie wykluczone, że nie wrócimy do Invimedu. Choć to tylko 30-40 % powodzenia a tyle kasy... przeraża mnie i też.
    Chyba, że

  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbatka37 wrote:
    Amh w 2015 mialam 2,35 a teraz w 2018 mam 2,75 wiec z tego co mowia lekarze jest to dobry wynik tylko co z tego jak nam sie nie udaje


    A jak Ci wzrosło AMH? co zrobiłaś? W 2015 miałaś niższe niż w 2018.

  • Herbatka37 Ekspertka
    Postów: 221 215

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrinn00 wrote:
    A jak Ci wzrosło AMH? co zrobiłaś? W 2015 miałaś niższe niż w 2018.
    No wlasnie nic nie robilam, chociaz moze lepsze odzywianie duzo kasz roznych jem i orzechy rowniez. Kwas foliowy biore od bardzo dawna a od 2 miesiecy dodatkowo Femibion dla kobiet starających sie o dziecko. Codziennie rano wypijam szklane przegotowanej wody z polowka wyciśniętej cytryny i troszke kurkumy sypie i tak popijam te proszki dzien w dzien.

    37 lat, Starania od 2012 roku.
    W 2015 - 6IUI
    HSG -ok, Amh -2,75
    W 2016- laparaskopia- droznosc , wyciete ogniska endometriozy, zrosty.
    Wszystkie badania wyszly ok, mąż-dobre wyniki, podejrzenie o niepłodność idiopatyczną
    Listopad 2018 - decyzja o IVF
    Grudzień 2018- pierwsze wizyty w klinice Invimed w Warszawie
    Styczeń 2019- planowana stymulacja
    Luty 2019- planowane pierwsze In Vitro, Długi protokół , hiperstymulacja , 8 komorek, tylko 1 zarodek, przetrwał do 5 doby.
    Kwiecien -17.04 transfer
    9dpt 296, 13dpt 1984 😊
    Wierze w ten rok dla nas wszystkich.
  • Herbatka37 Ekspertka
    Postów: 221 215

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrinn00 wrote:
    My po roku bezskutecznych starań przebadaliśmy się oboje i wyszło, że z nami ok. Byłam przygotowywana do inseminacji i brałam jeden cykl clo dzięki któremu naprodukowałam 3 jajeczka i inseminacja nie doszła do skutku. Zaszłam w ciążę, która poroniłam w 7 tyg. Dlatego też zwróciliśmy się do kliniki. Od razu zaproponował na iv. Tylko, że podobno jak oni gonią jajeczka do stymulacji to właśnie teraz nie mogę pobrać więcej niż 2 ( chyba się przepisy zmieniły ). No i troche się obawiam, że jak mnie wystymulują na większą liczbę jajeczek a pobiorą tylko 2 to reszta się zmarnuje a ja mam ich i tak mało. Też byliśmy w grudniu na pierwszej wizycie, 19 grudnia.

    No i teraz sama nie wiem co robić, idę na razie na wizytę do innego gin który nie pracuje w klinice w ogóle. Trochę tam od razu , że wyjechał z iv to nie wiem czy dziwne czy co... tak jakby nic więcej nie można było z robić tylko iv.
    Albo ja się z tym nie mogę pogodzić, zobaczymy co powie inny gin w innym miejscu. Wcale nie wykluczone, że nie wrócimy do Invimedu. Choć to tylko 30-40 % powodzenia a tyle kasy... przeraża mnie i też.
    Chyba, że
    Napisalas ze jakies przepisy sie zmienimy i moga pobrac tylko dwa. Ja tężni tym cos slyszalam ale to jeszcze nie weszło w zycie, nie podpisali jeszcze tej ustawy w sejmie.
    Ja sie tez wkurzylam bo nie mam dofinansowania bo mieszkam przed Warszawa , a tylko w Warszawie maja dofinansowanie. Eh co za pech...

    37 lat, Starania od 2012 roku.
    W 2015 - 6IUI
    HSG -ok, Amh -2,75
    W 2016- laparaskopia- droznosc , wyciete ogniska endometriozy, zrosty.
    Wszystkie badania wyszly ok, mąż-dobre wyniki, podejrzenie o niepłodność idiopatyczną
    Listopad 2018 - decyzja o IVF
    Grudzień 2018- pierwsze wizyty w klinice Invimed w Warszawie
    Styczeń 2019- planowana stymulacja
    Luty 2019- planowane pierwsze In Vitro, Długi protokół , hiperstymulacja , 8 komorek, tylko 1 zarodek, przetrwał do 5 doby.
    Kwiecien -17.04 transfer
    9dpt 296, 13dpt 1984 😊
    Wierze w ten rok dla nas wszystkich.
  • Herbatka37 Ekspertka
    Postów: 221 215

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze jeszcze sie wstrzymajcie orzed Invitro skoro udalo Ci sie zajsc w ciąże...

    37 lat, Starania od 2012 roku.
    W 2015 - 6IUI
    HSG -ok, Amh -2,75
    W 2016- laparaskopia- droznosc , wyciete ogniska endometriozy, zrosty.
    Wszystkie badania wyszly ok, mąż-dobre wyniki, podejrzenie o niepłodność idiopatyczną
    Listopad 2018 - decyzja o IVF
    Grudzień 2018- pierwsze wizyty w klinice Invimed w Warszawie
    Styczeń 2019- planowana stymulacja
    Luty 2019- planowane pierwsze In Vitro, Długi protokół , hiperstymulacja , 8 komorek, tylko 1 zarodek, przetrwał do 5 doby.
    Kwiecien -17.04 transfer
    9dpt 296, 13dpt 1984 😊
    Wierze w ten rok dla nas wszystkich.
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbatka37 wrote:
    Hej, Dziekuje za odpowiedz. U nas do tej pory wszystkie badania byly ok, amh -2,75 wiec jest dobre. Czekam na wyniki nasienia meza i kariotypy. Mamy spotkanie w nastepny wtorek w klinice i pewnie juz bede wiedziala kiedy stymulacja. Mialam juz 6 inseminacji. Lekarze różni i ginekolodzy mowia ze to nieplodnosc idiopatyczna. No coz...
    wybralam Invimed warszawa Dr Dw.... kojarzysz? Czytalas? Nie wiem czy moge napisac cale nazwisko teraz to Rodo hehe

    z własnego doświadczeni wiem, że nie ma czegoś takiego jak niepłodność idiopatyczna
    zawsze jest jakaś przyczyna, ale w pewnym wieku pacjentki lekarze nie chcą tracić czasu na szukanie przyczyny
    rzucają hasło idiopatyczna i zapraszają na IUI lub IVF
    :-(
    przy badaniu nasienia warto zrobić też fragmentację dna plemnika, bo ogólne wyniki mogą wyjść super i to też może być mylne

    dziewczyny trzymam kciuki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2019, 14:26

    Dani, Katrinn00 lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbatka37 wrote:
    Napisalas ze jakies przepisy sie zmienimy i moga pobrac tylko dwa. Ja tężni tym cos slyszalam ale to jeszcze nie weszło w zycie, nie podpisali jeszcze tej ustawy w sejmie.
    Ja sie tez wkurzylam bo nie mam dofinansowania bo mieszkam przed Warszawa , a tylko w Warszawie maja dofinansowanie. Eh co za pech...


    Ja tak samo, niestety nie mieszkam w Warszawie więc za wszystko trzeba płacić. W sumie badania udało nam się na NFZ bo zrobiliśmy na Starynkiewicza w poradni. Ale to było w lipcu a one ważne są przez pół roku więc do stycznia. Więc się nie wyrobimy i trzeba będzie wszystko powtórzyć i słono zapłacić.

  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbatka37 wrote:
    Moze jeszcze sie wstrzymajcie orzed Invitro skoro udalo Ci sie zajsc w ciąże...


    Mój też tak mówi i stwierdziliśmy oboje, że może ze dwa trzy cykle spróbujemy. Jeszcze zobaczę co ten gin mi powie, wizyta 29.01.

    Zaszłam ale było to prawdopodobnie puste jajo, więc być może produkuję jajeczka słabe niezdolne do zapłodnienia... cholera wie....

  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    z własnego doświadczeni wiem, że nie ma czegoś takiego jak niepłodność idiopatyczna
    zawsze jest jakaś przyczyna, ale w pewnym wieku pacjentki lekarze nie chcą tracić czasu na szukanie przyczyny
    rzucają hasło idiopatyczna i zapraszają na IUI lub IVF
    :-(
    przy badaniu nasienia warto zrobić też fragmentację dna plemnika, bo ogóle wyniki mogą wyjść super i to też może być mylne

    dziewczyny trzymam kciuki


    dzięki Reni :) przydadzą się

    Reni lubi tę wiadomość

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrinn00 wrote:
    Ja tak samo, niestety nie mieszkam w Warszawie więc za wszystko trzeba płacić. W sumie badania udało nam się na NFZ bo zrobiliśmy na Starynkiewicza w poradni. Ale to było w lipcu a one ważne są przez pół roku więc do stycznia. Więc się nie wyrobimy i trzeba będzie wszystko powtórzyć i słono zapłacić.

    a nie możecie dalej być na Starynkiewicza?
    Ja też u nich zaczynałam, przynajmniej porobiłam wszytskie badania, monitoringi, iui i ivf
    wydębiłam skierowanie na kariotypy na nfz, bo nie bardzo jeden lekarz chciał dać, bo jemu ta wiedza nie potrzebna
    zawsze to jakiś zaoszczędzony grosz

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    a nie możecie dalej być na Starynkiewicza?
    Ja też u nich zaczynałam, przynajmniej porobiłam wszytskie badania, monitoringi, iui i ivf
    wydębiłam skierowanie na kariotypy na nfz, bo nie bardzo jeden lekarz chciał dać, bo jemu ta wiedza nie potrzebna
    zawsze to jakiś zaoszczędzony grosz

    Wiesz, no nie wiem, bo na Starynkiewicza byłam przygotowywana do inseminacji, bo sugerowali nam iv (ze względu na moje AMH 0,8 ) ale tak od razu nie chcieliśmy . Brałam jeden cykl clo, zaszłam w ciążę, poroniłam i na tym się skończyło. Badania tam nam porobili.
    A teraz nie wiem czy jakbym nie wróciła tam to tylko będą mieli propozycję iv. Sama nie wiem.

  • Herbatka37 Ekspertka
    Postów: 221 215

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katrinn00 wrote:
    Mój też tak mówi i stwierdziliśmy oboje, że może ze dwa trzy cykle spróbujemy. Jeszcze zobaczę co ten gin mi powie, wizyta 29.01.

    Zaszłam ale było to prawdopodobnie puste jajo, więc być może produkuję jajeczka słabe niezdolne do zapłodnienia... cholera wie....
    Uwazam ze to dobry pomysl, jak sie udalo normalnie to nie ma co sie poddawac . Dam znac we wtorek co mi powiedzial dr na drugim spotkaniu.

    37 lat, Starania od 2012 roku.
    W 2015 - 6IUI
    HSG -ok, Amh -2,75
    W 2016- laparaskopia- droznosc , wyciete ogniska endometriozy, zrosty.
    Wszystkie badania wyszly ok, mąż-dobre wyniki, podejrzenie o niepłodność idiopatyczną
    Listopad 2018 - decyzja o IVF
    Grudzień 2018- pierwsze wizyty w klinice Invimed w Warszawie
    Styczeń 2019- planowana stymulacja
    Luty 2019- planowane pierwsze In Vitro, Długi protokół , hiperstymulacja , 8 komorek, tylko 1 zarodek, przetrwał do 5 doby.
    Kwiecien -17.04 transfer
    9dpt 296, 13dpt 1984 😊
    Wierze w ten rok dla nas wszystkich.
  • Herbatka37 Ekspertka
    Postów: 221 215

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    z własnego doświadczeni wiem, że nie ma czegoś takiego jak niepłodność idiopatyczna
    zawsze jest jakaś przyczyna, ale w pewnym wieku pacjentki lekarze nie chcą tracić czasu na szukanie przyczyny
    rzucają hasło idiopatyczna i zapraszają na IUI lub IVF
    :-(
    przy badaniu nasienia warto zrobić też fragmentację dna plemnika, bo ogólne wyniki mogą wyjść super i to też może być mylne

    dziewczyny trzymam kciuki
    Czy mowisz o rozszerzonych badaniach nasienia? My zrobilismy rozszerzone badania dodatkowo Mmsome

    37 lat, Starania od 2012 roku.
    W 2015 - 6IUI
    HSG -ok, Amh -2,75
    W 2016- laparaskopia- droznosc , wyciete ogniska endometriozy, zrosty.
    Wszystkie badania wyszly ok, mąż-dobre wyniki, podejrzenie o niepłodność idiopatyczną
    Listopad 2018 - decyzja o IVF
    Grudzień 2018- pierwsze wizyty w klinice Invimed w Warszawie
    Styczeń 2019- planowana stymulacja
    Luty 2019- planowane pierwsze In Vitro, Długi protokół , hiperstymulacja , 8 komorek, tylko 1 zarodek, przetrwał do 5 doby.
    Kwiecien -17.04 transfer
    9dpt 296, 13dpt 1984 😊
    Wierze w ten rok dla nas wszystkich.
  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbatka37 wrote:
    Uwazam ze to dobry pomysl, jak sie udalo normalnie to nie ma co sie poddawac . Dam znac we wtorek co mi powiedzial dr na drugim spotkaniu.
    Dzięki i będę czekała na info

    Herbatka37 lubi tę wiadomość

  • zulka Autorytet
    Postów: 1583 1909

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii_81 wrote:
    widzę, ze nas tu więcej z 1981 :)
    Ja 81 też dołączam :_)

  • zulka Autorytet
    Postów: 1583 1909

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny. Która z was obecnie podchodzi do invitro w Invimed we Wrocławiu oprócz Endżi81?

  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zulka wrote:
    Ja 81 też dołączam :_)
    A to witaj :)

    zulka lubi tę wiadomość

‹‹ 1169 1170 1171 1172 1173 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ