X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna_Z wrote:
    Cześć.
    Mam 38/9 lat. Na OVU trafiłam dość dawno temu. Staram się nie przesiadywać tutaj- bo można jeszcze bardziej się pogrążyć w smutku....
    O 1 dziecko staramy się już prawie 6 lat - z przerwami od lekarzy.
    Miałam dość wizyt co drugi dzień, brania tabletek, które GIN przepisywał, zastrzyków na wywołanie owulacji. Także zrobiłam sobie przerwę - prawie 3 letnią od lekarzy.
    A w tym roku postanowiliśmy jeszcze raz spróbować i powalczyć. Na razie lekarz kazał zrobić szereg badań. Moje wyniki poniżej. Męża jeszcze czekamy. Zobaczymy co tym razem medycyna wymyśli.
    Dostaliśmy propozycje invitro. ...
    Miałam tylko raz inseminację- nie udaną. I pozatym nic więcej. Nigdy nawet nie zaszłam w ciążę. Więc nie wiem jaki jest tego powód i w zasadzie nie dociekam

    A badanie drożności jajowodów było?

  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 29 marca 2019, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    35latka wrote:
    Oczywiscie nie wytrzymałam do Piątku... Kazałam mężowi sprawdzić wynik AMH 1,25. Jest nadzieja?
    Amh 1,25 nie jest zle, ale jak juz jest ponizej 1 jest to wskazanie do inf. Lekarz tez moze sugerowac inf przy 1,25, ale przy takim wyniku jest wieksza szansa powodzenia.

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    Amh 1,25 nie jest zle, ale jak juz jest ponizej 1 jest to wskazanie do inf. Lekarz tez moze sugerowac inf przy 1,25, ale przy takim wyniku jest wieksza szansa powodzenia.

    Poki co kazała się starać naturalne , mam zrobic badanie progesteronu tydz po owulacji jakos po tyg i zobaczy czy tez czy pecherzyk pękł na usg. Potem zobaczymy co dalej. Mimo tego, że udało mi sie zajść w ciążę i tak bede robiła drożność jajowodów i nie będę przeciągnąć tego w czasie. Na szczescie pozostałe wyniki są bardzo dobre i daje mi to nadzieję. Inseminacja ma sens???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2019, 18:20

  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 30 marca 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    35latka wrote:
    Poki co kazała się starać naturalne , mam zrobic badanie progesteronu tydz po owulacji jakos po tyg i zobaczy czy tez czy pecherzyk pękł na usg. Potem zobaczymy co dalej. Mimo tego, że udało mi sie zajść w ciążę i tak bede robiła drożność jajowodów i nie będę przeciągnąć tego w czasie. Na szczescie pozostałe wyniki są bardzo dobre i daje mi to nadzieję. Inseminacja ma sens???
    Inseminacja ogolnie ma mala skutecznosc, spotkalam sie z opiniami, ze szkoda na to kasy i lepiej zainwestowac w inf. Generalnie mozesz sprobowac inseminacji, ale tez monitorowalabym cykl, mozesz tez byc lekko stymulowana, zeby zawsze ten jeden pecherzyk byl.... ale staralabym sie najpierw z monitoringiem cyklu I probowalabym naturalnie przez 3-4 cykle. Pozniej insemjnacja 1 lub 2 razy. Jesli nie bedzie efektu to wtedy sie zastanow nad innymi metodami. Jesli jestes po 35tce to tych dobrych komorek jajowych jest juz o wiele mniej, i trzeba miec plan i dzialac. Amh tez potrafi spasc szybko, wiec zmierz za 3 miesiace, trzeba to kontrolowac... wtedy bedziesz wiedziec ile masz czasu. A i jeszcze mozesz sie suplementowac to wplywa na lepsza jakosc komorek i potrafi nieraz podniesc amh. Koenzym q10, wit d3 - znierz sobie poziom, wit e, dhea - tez zmierz poziom dhea-s, itd.

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    Inseminacja ogolnie ma mala skutecznosc, spotkalam sie z opiniami, ze szkoda na to kasy i lepiej zainwestowac w inf. Generalnie mozesz sprobowac inseminacji, ale tez monitorowalabym cykl, mozesz tez byc lekko stymulowana, zeby zawsze ten jeden pecherzyk byl.... ale staralabym sie najpierw z monitoringiem cyklu I probowalabym naturalnie przez 3-4 cykle. Pozniej insemjnacja 1 lub 2 razy. Jesli nie bedzie efektu to wtedy sie zastanow nad innymi metodami. Jesli jestes po 35tce to tych dobrych komorek jajowych jest juz o wiele mniej, i trzeba miec plan i dzialac. Amh tez potrafi spasc szybko, wiec zmierz za 3 miesiace, trzeba to kontrolowac... wtedy bedziesz wiedziec ile masz czasu. A i jeszcze mozesz sie suplementowac to wplywa na lepsza jakosc komorek i potrafi nieraz podniesc amh. Koenzym q10, wit d3 - znierz sobie poziom, wit e, dhea - tez zmierz poziom dhea-s, itd.

    byłam na usg sa pecherzyki...

  • AniaK Ekspertka
    Postów: 158 55

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowy miesiac, nowy tydzien, nowe szanse! Oby kazdej z nas przyniosl tylko dobre wiadomosci !

    Megii_81, Joanna_Z, Dani lubią tę wiadomość

    AMH: 0.1
    Endometrioza IV stopnia / Laparoskopia / Torbiele Enfometrilane
    Invimed Wroclaw
    02/2019: Przygotowania do IVF z KD
  • MEGI 123 Autorytet
    Postów: 424 605

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba jestem w najmniej ciekawej sytuacji. 39 skończone i od roku starania o pierwsze dzieciątko

    Natalia DRP lubi tę wiadomość

  • AniaK Ekspertka
    Postów: 158 55

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MEGI 123 wrote:
    To chyba jestem w najmniej ciekawej sytuacji. 39 skończone i od roku starania o pierwsze dzieciątko
    Niekoniecznie, wszystko zalezy od Twoich wynikow badan :)

    MEGI 123 lubi tę wiadomość

    AMH: 0.1
    Endometrioza IV stopnia / Laparoskopia / Torbiele Enfometrilane
    Invimed Wroclaw
    02/2019: Przygotowania do IVF z KD
  • MEGI 123 Autorytet
    Postów: 424 605

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drozne jajowody, hormonu ok, mam anty tpo podwyższone (hashimoto) biorę euthyrox, amh-1.2, mąż wynik w normie ale przy niższej wartości, z jajeczkowaniem różnie ale tak już jest wmoim wieku że nie każdy cykl jest owulacyjny
    Od 3 dni zaczęłam mierzyć temperaturę

    Tylko czy np 21 dc temp 37.10 oznacza że było owu???

  • klaudia.kol Koleżanka
    Postów: 31 5

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola, moja siostra miała stresujące początki (tylko nie leczyła się w Novum tylko Invikcie).Wszystko zależy od Twojego podejścia, teraz już mi mówi, że nie warto było aż tak stresować.

  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia.kol wrote:
    Arcola, moja siostra miała stresujące początki (tylko nie leczyła się w Novum tylko Invikcie).Wszystko zależy od Twojego podejścia, teraz już mi mówi, że nie warto było aż tak stresować.
    Dzisiaj mam wizytę startową. Trochę tak dziwnie, że w kwietniu skoro cała akcja ma sie roezgrać dopiero w maju ( w kwietniu akurat u mnie by się zbiegło ze świątmi). Najgorsze jest to że w maju już mam zaplanowane jakieś wyjzady firmowe i muszę teraz jakoś nakłamać dlaczego nie mogę jechać i to jest wkurzające.
    Wszystkie zalecone badanie wyszły ok. Tak więc maj nalezy do mnie :)

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • N!eb!esk@ Autorytet
    Postów: 364 279

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Staraczki 35+ ;)

    trochę minęło czasu... odkąd coś napisałam od siebie.
    teraz mam go troszkę więcej (siła wyższa-poszukiwanie pracy) więc wracam by się wesprzeć..., że to wszystko ma sens i szansę jeszcze...
    że nie jestem/jesteśmy za starzy na pierwsze dziecko... tak bardzo chciałabym tefgo doświadczyć choć raz...i równocześnie się bardzo boję (praca/stresy/itp)...
    jak widzę, że trwacie mimo kłopotów i wierzycie...szukam tej wiady też u siebie, bo raz jest lepiej a raz gorzej...

    N!eb!esk@
  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 784 1174

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MEGI 123 wrote:
    To chyba jestem w najmniej ciekawej sytuacji. 39 skończone i od roku starania o pierwsze dzieciątko

    nie jesteś sama na tym łez padole, są inni z Tobą nawet w podobnym wieku :)

    MEGI 123 lubi tę wiadomość

    👶
  • Joanna_Z Koleżanka
    Postów: 106 15

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    35latka wrote:
    A badanie drożności jajowodów było?
    Tak drożność była kilka lat temu.

    Estradiol- 41,0 pg/mL
    FSH 6,82 mlU/ml
    LH 4,1 mlU/mL
    TSH 1,926- robione 02.2019 w czasie okresu
    AMH 0,15
    CMV IgG >496.0 AU/mL
    CMV IgM 0.2AU/mL
    EBV VCA IgM 0.14 S/CO
    EBV VCA IgG 68.48 S/CO
    Prolaktyna 39.06ng/ml norma(3.34-26.72)
    TSH 3.29- robione 07.2019 3 dni przed okresem
    FT3 4.49
    FT4 15.34
  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna_Z wrote:
    Cześć.
    Mam 38/9 lat. Na OVU trafiłam dość dawno temu. Staram się nie przesiadywać tutaj- bo można jeszcze bardziej się pogrążyć w smutku....
    O 1 dziecko staramy się już prawie 6 lat - z przerwami od lekarzy.
    Miałam dość wizyt co drugi dzień, brania tabletek, które GIN przepisywał, zastrzyków na wywołanie owulacji. Także zrobiłam sobie przerwę - prawie 3 letnią od lekarzy.
    A w tym roku postanowiliśmy jeszcze raz spróbować i powalczyć. Na razie lekarz kazał zrobić szereg badań. Moje wyniki poniżej. Męża jeszcze czekamy. Zobaczymy co tym razem medycyna wymyśli.
    Dostaliśmy propozycje invitro. ...
    Miałam tylko raz inseminację- nie udaną. I pozatym nic więcej. Nigdy nawet nie zaszłam w ciążę. Więc nie wiem jaki jest tego powód i w zasadzie nie dociekam

  • Katrinn00 Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam Joanna _Z bo niechcący zatwierdziłam, ale chciałam Ci odpisać że jestem w podobnej sytuacji. Mam skończone 38 lat, w grudniu poroniła, wszystkie badania ok, tylko moje AMH niskie, ledwo 0.8. Partnera wyniki dobre. Ja na razie odpuściłam z kliniką i invitro. Jestem na monitoringu od lutego u normalnego ginekologa ale na razie mimo pękających pęcherzyków zero powodzenia. Ma on taką strategię, że parę cykli poobserwuje i jeśli nie zaciążę wezmę dawkę clo, ponieważ zprze poronieniem od razu z clo w pierwszym cyklu zaszłam w ciążę. Nie wiem jak to dalej będzie.... po prostu staram się nie zadręczać... marne pocieszenie dla mnie jedynie jest takie, że nasi znajomi o parę lat młodsi mają podobne problemy mimo dobrych wyników a im tez się nie udaje , więc może ja nie jestem taka wybrakowana czarna owca...

  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 9 kwietnia 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola wrote:
    Ja juz po pierwszej wizycie w novum. Kolejna startowa w kwietniu już ze wszystkimi badaniami a pierwsze invitro o ile wszystko będzie dobrze w maju. Na razie jeszcze o tym wszystkim nie myślę ale pewnie niedługo jakis stres się zacznie. Jak wy wspominacie początki?
    Dokładnie - kilka dni temu pierwsza wizyta i podpisane papiery na invitro a wczoraj 2 kreski na teście. Póki co po porzedniej biochemicznej ciązy jestem bardzo sceptyczna bo kreski są ledwie widoczne co oznacza ( według mnie ale może sie mylę) niski poziom BHCG. Dzisiaj zrobilam badania, w czwartek i sobota powtóka. No i zobaczymy co dalej.

    Reni, Dani lubią tę wiadomość

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza beta na poziomie 27. Czyli wiadomo o czym to świadczy. Kolejnych nie będę robić. Czekam na okres a od maja stymulacja do invitro.

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Kochane moje,
    niestety znow skonczylo sie jak zawsze....Beta rosla a potem nagle spadla. To juz czwarty raz dla mnie jak to sie dzieje...Moj lekarz z kliniki nowy, wyslal mnie do pewnego profesora w szpitalu za miastem gdzie mieszkam, specjalisty od nawykowych poronien. Mam z nim spotkanie w kwietniu (udalo sie dzieku znajomosciom dostac tak szybki termin, bo na spotkanie z tym profesorem czeka wiele osob, i jak zadzwonilam tam najpierw to mi dali termin na sierpien...Ale potem moj maz uruchomil "znajomosci").

    Eh...nie wiem czemu los dla mnie taki okrutny jest. Z drugiej strony oczywiscie to jednak byl cud, ze naturalnie zaskoczylam, i moze dobry znak czegos? Zaczelam suplementowac DHEA dwa miesiace temu, bo w pazdzierniku w badaniach wyszlo mi ze zarowno DHEA jak i testosteron mam przy dolnej granicy. A czytalam ze oba te hormony sa potrzebne zeby komorki mialy dobra jakosci. Wiec moze to pomoglo? Bede brala nadal DHEA.

    Ale napewno jest cos poza jakoscia komorek, bo cztery razy ciaza , zarowno przez IUI, IVF, jak i naturalna, i wszystkie wczesna strata, cos musi byc na rzeczy. Mam stwierdzona mutacje PAI 1, ale bralam na to Clexane dwa razy przy transferach IVF no i nie pomoglo....Teraz jak zaciazylam naturalnie nie bralam (Clexane), jedynie acard. No moze powinnam byla (brac Clexane), nie wiem...

    Nigdy dotad nie badalam immunologii, teraz chce zbadac, i wiem ze ten profesor zna sie dobrze na immunologii tez.

    No jeszcze nie skladam broni...

    Dani strasznie mi przykro!😘 właśnie przeczytałam ta dobra wiadomość i po chwili ta zła ehhh ale plus jest ogromny bo zaszłaś naturalnie czyli masz szanse na kolejna ciaze i tego się trzymajmy❤️
    Dziwi mnie tylko ze nie brałas od razu od pozytywnego testu zastrzyki z clexane, mogło to mieć duży wpływ ze poroniłas ale nie musiało. Zaopatrz się w clexane i miej go w domu, jak tylko zajdziesz w ciaze od razu rób zastrzyki

    Dani lubi tę wiadomość

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani kiedy masz ta wizytę u tego profesora?

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
‹‹ 1184 1185 1186 1187 1188 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ