X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola wrote:
    Pierwsza beta na poziomie 27. Czyli wiadomo o czym to świadczy. Kolejnych nie będę robić. Czekam na okres a od maja stymulacja do invitro.
    A może jednak zrób jeszcze raz betę?
    Mogę zapytać jakie witaminy brał mąż ze tak morfologia mu podskoczyła?

  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret.Se wrote:
    Dani strasznie mi przykro!😘 właśnie przeczytałam ta dobra wiadomość i po chwili ta zła ehhh ale plus jest ogromny bo zaszłaś naturalnie czyli masz szanse na kolejna ciaze i tego się trzymajmy❤️
    Dziwi mnie tylko ze nie brałas od razu od pozytywnego testu zastrzyki z clexane, mogło to mieć duży wpływ ze poroniłas ale nie musiało. Zaopatrz się w clexane i miej go w domu, jak tylko zajdziesz w ciaze od razu rób zastrzyki

    Tak, tak, to prawda. Juz sie zaopatrzylam w Clexane, mam w domu. Bedziemy czekac na kolejny raz....Moze sie uda? Wizyta u profesora juz za 6 dni.

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola wrote:
    Pierwsza beta na poziomie 27. Czyli wiadomo o czym to świadczy. Kolejnych nie będę robić. Czekam na okres a od maja stymulacja do invitro.

    Zrob jeszcze raz bete! 27 to nisko ale nie wszystko stracone

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję za wiarę że będzie dobrze, ale ja po prostu wiem że to koniec. Zrobiłam ta bete bo mi lekarz kazał i tylko dlatego ze chce szybciej do stymulacji podejść (zobaczymy czy to się uda). Dzisiaj będę miała wynik ale spodziewam sie coś na poziomie 10 albo niżej.

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antubis84 wrote:
    A może jednak zrób jeszcze raz betę?
    Mogę zapytać jakie witaminy brał mąż ze tak morfologia mu podskoczyła?
    Antubis - pierwsze badanie było komputerowe, drugie manualne. Bral suplementy pojedynczo: solgara wit. B complex (tu w skladzie jest tez kw. foliowy) cynk, selen, do tego witamina c1000 i lkarnityna 1500 jednostek, orzechy brazylijskie. Nie wiem czy ma tu znaczenie inna forma sprawdzania czy suolementy. Ogolnie na jedych parametrach jest wzrost na innych spadek, ale do invitro się nada 😀.

    antubis84 lubi tę wiadomość

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • N!eb!esk@ Autorytet
    Postów: 364 279

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiem Wam, że cieszę się iż chociaż trochę żyje ten dział forum...
    bo bałam się już, że przegapiłam swój czas... a jednak tu jesteście :):):)
    fajnie :):):)

    Dani, Nusieńka lubią tę wiadomość

    N!eb!esk@
  • miedzianna Ekspertka
    Postów: 147 75

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Zadawałam już to pytanie na watku o IUI ale chciałabym jeszcze Was dopytać. Po moim nieudanym hsg(nie wytrzymałam z bólu) profesor zaproponował laparoskopie, ale zapytałam czy można zrobić inseminację przed laparo. Po dłuższej rozmowie i badaniach zgodził się wypisując skierowanie.Trochę poszedł mi na rękę I teraz zastanawiam się czy miałyscie kiedys taka sytuacje lub słyszałyscie o podejsciu do inseminacji ale nie badaniu wpierw drożnosci? HSG się nie udało bo prawie tam zemdlałam, a po przebytych laparotomiach decyzje o kolejnej laparoskopii chciałabym odlozyc ..ale już się pogubiłam i nie wiem czy dobrze robię :(

    IVF #1 10/19 Kriobank
    12 pęcherzyków, zapłodniony 1 :(
    brak mrozaków.
    06/2020 Ciąża - Naturalny Cud !!!❤️❤️❤️ p19udqk34m90fk7z.png
  • miedzianna Ekspertka
    Postów: 147 75

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i kochane mam jeszcze jedno pytanie. Co sądzicie o suplementowaniu oleju z wiesiołka? znowu w internecie śmietnik na ten temat..raz piszą że wspomaga płodność a raz że jest szkodliwy dla plemników!! Człowiekowi głowa pęka od tych zróżnicowanych wiadomości... ;/

    IVF #1 10/19 Kriobank
    12 pęcherzyków, zapłodniony 1 :(
    brak mrozaków.
    06/2020 Ciąża - Naturalny Cud !!!❤️❤️❤️ p19udqk34m90fk7z.png
  • N!eb!esk@ Autorytet
    Postów: 364 279

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja myślę, ze najlepiej mimo wszystko weryfikować wątpliwości u lekarza prowadzącego ;)
    ja sama słusznie zauważyłaś można się naczytac wielu za i przeciw w każdym temacie...i tylko głowa boli później:P
    ja nie miałam jeszcze ani inseminacji ani in vitro... więc mogę powiedzieć Ci tylko, że jeżeli wyniki Was obojga są pozwalające na podjęcie próby zajścia w ciążę ze wspomaganiem to ja bym się na Twoim miejscu zdecydowała raczej... w końcu z tego co wiem to w przypadku wspomaganych ciąż to niekoniecznie weryfikacja drożności musi mieć wpływ czy znaczenie...
    ja akurat jestem po laparotomii... (mięśniaczki 2 miałam) i teraz czekam na histero z drożnością... a właściwie na 1dc..., bo miałam już termin, ale wszystko trafił szlaken :/
    a jeśli chodzi o wiesiołek... to też brałam by zwiększyć ilość śluzu... a potem przed staraniami odstawiłam, by bezpośrenio nie mógł szkodzić...

    N!eb!esk@
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie droznosci jajowodow jest wazne, bo jesl okaze sie ze jajowody sa niedrozne, to wspomagane starania naturalne albo inseminacja nie maja sensu...To strata czasu i kasy i wszystkiego.

    antubis84, Reni lubią tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja mam pyt z innej beczki. zawsze tydz przed okresem mialam bolace piersi. Po poronieniu juz 3 cylk nie bolą mnie wcale przed miesiaczka...poza tym zawsze mialam dosc bolesny okres (pierwszy dzien ) a teraz delikatny bol. Czy to jest normalne?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam badanie drożności invimed w przyszłym tygodniu...kurcze teraz się boje,że bedzie bolec😑

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miedzianna wrote:
    Hej dziewczyny. Zadawałam już to pytanie na watku o IUI ale chciałabym jeszcze Was dopytać. Po moim nieudanym hsg(nie wytrzymałam z bólu) profesor zaproponował laparoskopie, ale zapytałam czy można zrobić inseminację przed laparo. Po dłuższej rozmowie i badaniach zgodził się wypisując skierowanie.Trochę poszedł mi na rękę I teraz zastanawiam się czy miałyscie kiedys taka sytuacje lub słyszałyscie o podejsciu do inseminacji ale nie badaniu wpierw drożnosci? HSG się nie udało bo prawie tam zemdlałam, a po przebytych laparotomiach decyzje o kolejnej laparoskopii chciałabym odlozyc ..ale już się pogubiłam i nie wiem czy dobrze robię :(

    Dani ma racje...mi lekarz powiedział,że nie ma sensu robic inseminacji jesli nie mam 100%pewności czy jajowody są drożne. Szkoda czasu i pieniedzy.
    Dziewczyny czy wynik TSH 2,560 nie jsst za wysoki?

  • N!eb!esk@ Autorytet
    Postów: 364 279

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Badanie droznosci jajowodow jest wazne, bo jesl okaze sie ze jajowody sa niedrozne, to wspomagane starania naturalne albo inseminacja nie maja sensu...To strata czasu i kasy i wszystkiego.

    nie siedzę w tym jeszcze aż tak głęboko jak bym chciała., a nie wszystko da się zrozumieć czytając tylko o tym... jak Ci co są blisko nie mają takich problemów...
    Dani dobrze wiedzieć, że tak jest i się o to postarać ;)

    N!eb!esk@
  • Natalia DRP Przyjaciółka
    Postów: 86 54

    Wysłany: 17 kwietnia 2019, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MEGI 123 wrote:
    To chyba jestem w najmniej ciekawej sytuacji. 39 skończone i od roku starania o pierwsze dzieciątko

    Nie jesteś sama :) 40 lat skonczone w piątek. Staramy się tak na serio od kilu miesięcy

  • AnnaLenna Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) chyba już wcześniej tu pisałam ale w razie czego się przypomnę . Mam 35 lat i od 8 miesięcy staramy się o pierwsze dziecko. Po pół roku zmieniłam ginekologa, który wyszłam mnie na badania. Wszystko wyszło cacy poza wysoka prolaktyna. Właśnie kończę po 2 miesiącach Bromergon i w sobotę idę na badanie tego hormonu. Niestety nie udało się mimo wielkich nadziei.
    Do tego wszystkiego w nocy przyszła @ i cierpię dziś niemiłosiernie.
    Opadam z sił bo wiem , że to początek walki. Jak zebrać w sobie siłę ...i jeszcze dobija mnie mój wiek. Może w tym miejscu uda mi się odzyskać trochę spokoju wiedząc, że nie jestem " w mojej sytuacji" sama na placu boju - jakkolwiek to zabrzmiało

  • N!eb!esk@ Autorytet
    Postów: 364 279

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaLenna wrote:
    Hej :) chyba już wcześniej tu pisałam ale w razie czego się przypomnę . Mam 35 lat i od 8 miesięcy staramy się o pierwsze dziecko. Po pół roku zmieniłam ginekologa, który wyszłam mnie na badania. Wszystko wyszło cacy poza wysoka prolaktyna. Właśnie kończę po 2 miesiącach Bromergon i w sobotę idę na badanie tego hormonu. Niestety nie udało się mimo wielkich nadziei.
    Do tego wszystkiego w nocy przyszła @ i cierpię dziś niemiłosiernie.
    Opadam z sił bo wiem , że to początek walki. Jak zebrać w sobie siłę ...i jeszcze dobija mnie mój wiek. Może w tym miejscu uda mi się odzyskać trochę spokoju wiedząc, że nie jestem " w mojej sytuacji" sama na placu boju - jakkolwiek to zabrzmiało

    jest nas więcej ;)
    życie się różnie układa...i nie zawsze dzidizia jest jak się ma te 20kilka i jest najlepszy czas...
    są upadki i wzlot, nadzieje i najważniejsze: wiara w spełnienie marzenia ;)
    ja się "staram" z przerwami... bo też trafiałam jak dotąd różnie...i powalały mnie diagnozy i dylematy moralne... wybraliśmy opcję "chcemy spełnić marzenie" obojętnie jaką metodą ;)
    więc pamiętaj, że walczymy tu i mimo bólu i upadków wstajemy i walczymy dalej!!

    N!eb!esk@
  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia DRP wrote:
    Nie jesteś sama :) 40 lat skonczone w piątek. Staramy się tak na serio od kilu miesięcy

    Hehehe Ja jestem jeszcze starsza - tak wyszło. Ale ciągle wierzę że będzie dobrze. Na szczęście mam wysokie AMH ale chyba jakość jajek jest słaba bo juz 2 ciąze biochemiczne zaliczyłam. Od maja zaczynam stymulację do invitro i wszystko potoczy się dobrze :) bo niby dlaczego nie :)

    Dani lubi tę wiadomość

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • N!eb!esk@ Autorytet
    Postów: 364 279

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola wrote:
    Hehehe Ja jestem jeszcze starsza - tak wyszło. Ale ciągle wierzę że będzie dobrze. Na szczęście mam wysokie AMH ale chyba jakość jajek jest słaba bo juz 2 ciąze biochemiczne zaliczyłam. Od maja zaczynam stymulację do invitro i wszystko potoczy się dobrze :) bo niby dlaczego nie :)

    i tak pozytywnie nastawionych tutaj potrzebujemy ;)
    kiedy jest gorzej/trudniej...

    cieszę się, że się nie poddajesz i walczysz by osiągnąć swój cel i spełnić marzenie ;)
    ja mam lepsze i gorsze dni, przyznaję otwarcie, ale dzięki wsparciu Małża i Waszemu nadal trwam!!;)

    N!eb!esk@
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani, i jak wizyta u profesora?

    Dani lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
‹‹ 1185 1186 1187 1188 1189 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ