35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
-
WIADOMOŚĆ
-
@Luminka, a powiedz mi jeszcze bo widzę że miałaś pgt-a, ile czasu trwało w klinice badanie zarodków? I ile cykli mija wtedy między punkcją a możliwym transferem.
My też chcemy badać, o ile będzie ich więcej niż 1-2, zobaczymy - i zastanawiam się nad potencjalnym timeline’m🙎♀️ 36 | 👨 34
⌛ od 08.2024
08.2025 • IUI ❌
02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
04.2026 • 💔 9 tc
06.2026 • ⏸️ -
Jak się nie uda ten transfer, to pomiędzy na pewno sprawdzę sobie pasożyty i Helicobacter, bo mam też wiecznie wzdęty brzuch.Niecierpliwa_ wrote:@Luminka, a powiedz mi jeszcze bo widzę że miałaś pgt-a, ile czasu trwało w klinice badanie zarodków? I ile cykli mija wtedy między punkcją a możliwym transferem.
My też chcemy badać, o ile będzie ich więcej niż 1-2, zobaczymy - i zastanawiam się nad potencjalnym timeline’m
Ja miałam punkcję 25.03, a wynik PGT-A dostałam już 31.03. Co mnie bardzo zdziwilo zostala podana też płeć zarodków. Potem przyszła miesiączka i czekałam na następną, żeby zacząć przygotowania do transferu. Długo czekałam, ale to przez PCOS. W końcu kazali przyjechać bo stwierdzili, że cos musi być nie tak i rzeczywiście, po punkcji zrobiła mi się torbiel na jajniku. Brałam leki i na szczęście udało się jej pozbyć. Transfer mam 8.06, w ten poniedziałek. Także już mam stresik 😬😁
Lwica_Lewka lubi tę wiadomość
👩 89'
AMH 8
polimorfizm 4G/5G
haplotyp M2 w genie ANXA5
PCOS, Insulinooporność (Metformax 2000SR)
Niedoczynność (Eutyrox 50)
TSH - 1,78
18.12.25 - 💔poronienie chybione, 7tc.
25.12.25 - łyżeczkowanie
25.03.26 - punkcja, 10 pęcherzyków, 5 zarodków.
4 ✅ PGT ❄️ 5.1.1 , ❄️ 5.1.1, ❄️5.2.1, ❄️6.2.2
8.06.26 - transfer 5.1.1. nieudany Beta 0.4 💔
Pozostały ❄️ 5.1.1, ❄️5.2.1, ❄️6.2.2
Histeroskopia - ? -
O kurczę to bardzo szybko! Myślałam że kilka tygodni. Czyli teoretycznie jeśli wszystko ok to pewnie w kolejnym cyklu można robić transfer.
A z tą płcią to podali Ci informacje ogólnie czy wiesz juz przy transferze która to płeć w transferowanym zarodku?
Trzymam w takim razie mocno kciuki za ten poniedziałek ❤️
Luminka lubi tę wiadomość
🙎♀️ 36 | 👨 34
⌛ od 08.2024
08.2025 • IUI ❌
02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
04.2026 • 💔 9 tc
06.2026 • ⏸️ -
TakNiecierpliwa_ wrote:O kurczę to bardzo szybko! Myślałam że kilka tygodni. Czyli teoretycznie jeśli wszystko ok to pewnie w kolejnym cyklu można robić transfer.
A z tą płcią to podali Ci informacje ogólnie czy wiesz juz przy transferze która to płeć w transferowanym zarodku?
Trzymam w takim razie mocno kciuki za ten poniedziałek ❤️
Jak będzie ok to idzie szybko 
U nas tak śmiesznie, że każdy poprawny zarodek to... dziewczynka
Ten jeden nieprawidłowy był chłopcem. Wynik był dostępny na medipoint z opisem. Dziekuje bardzo za kciuki 😘
Poczytałam Twój wątek i widzę, że mamy podobną historię. Też jesteś po łyżeczkowaniu. Mnie trochę martwi czy przez to bedzie ok, lekarz robił zwykłe USG i niby ok. Trzeba być dobrej myśli ale tez sie nie nastawiam jakoś
Niecierpliwa_ lubi tę wiadomość
👩 89'
AMH 8
polimorfizm 4G/5G
haplotyp M2 w genie ANXA5
PCOS, Insulinooporność (Metformax 2000SR)
Niedoczynność (Eutyrox 50)
TSH - 1,78
18.12.25 - 💔poronienie chybione, 7tc.
25.12.25 - łyżeczkowanie
25.03.26 - punkcja, 10 pęcherzyków, 5 zarodków.
4 ✅ PGT ❄️ 5.1.1 , ❄️ 5.1.1, ❄️5.2.1, ❄️6.2.2
8.06.26 - transfer 5.1.1. nieudany Beta 0.4 💔
Pozostały ❄️ 5.1.1, ❄️5.2.1, ❄️6.2.2
Histeroskopia - ? -
Kurczę jak się zna płeć to takie „bardziej realne” się to wszystko wydaje. : D Ciekawe jak u nas będzie. Ale najpierw to sie muszę martwić czy jakiekolwiek zarodki w ogóle uzyskamy przy niskim amh i słabej morfologii nasienia, zobaczymy.
Nie martw się tym łyżeczkowaniem na zapas. Jeśli USG ok i endometrium odpowiednie to najważniejsze. Lekarz w szpitalu mi tłumaczył że to łyżeczkowanie jest teraz demonizowane, że są wiadomo ryzyka ale w większości przypadków to nie powoduje żadnych problemów.
Wychodzi na to że więcej problemów spowodowała u mnie sama ciąża a nie zabieg (na szczęście nic groźnego - mały mięśniak, mała torbiel które w niczym nie przeszkadzają i do tego podejrzenie zespolu przekrwienia biernego miednicy - ale mam z tym na razie nic nie robić).🙎♀️ 36 | 👨 34
⌛ od 08.2024
08.2025 • IUI ❌
02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
04.2026 • 💔 9 tc
06.2026 • ⏸️ -
Noo 😅 ja juz kupiłam śpioszki dziewczęce 😂 ale ja jestem trochę nienormalna. Moja przyjaciółka mowi, wez po co, nie uda się i co. Ale ja tak sobie manifestuje 😁Niecierpliwa_ wrote:Kurczę jak się zna płeć to takie „bardziej realne” się to wszystko wydaje. : D Ciekawe jak u nas będzie. Ale najpierw to sie muszę martwić czy jakiekolwiek zarodki w ogóle uzyskamy przy niskim amh i słabej morfologii nasienia, zobaczymy.
Nie martw się tym łyżeczkowaniem na zapas. Jeśli USG ok i endometrium odpowiednie to najważniejsze. Lekarz w szpitalu mi tłumaczył że to łyżeczkowanie jest teraz demonizowane, że są wiadomo ryzyka ale w większości przypadków to nie powoduje żadnych problemów.
Wychodzi na to że więcej problemów spowodowała u mnie sama ciąża a nie zabieg (na szczęście nic groźnego - mały mięśniak, mała torbiel które w niczym nie przeszkadzają i do tego podejrzenie zespolu przekrwienia biernego miednicy - ale mam z tym na razie nic nie robić).
Może bedzie ok z wynikami pgta i u Was, u nas maz ma wysoką fragmentacje bo az 29% DFI i morfologia 0%, jest sporo starszy ode mnie i tez nam mowila doktor, zeby miec na uwadze, ze wszystkie moga byc bledne. Bo i ia nienajmlodsza i jeszcze pcos... A tu az 4 ok. To jest taka loteria mam wrazenie... Jak ze wszystkim co sie tyczy ciąży chyba!
Kawka, MamaWPlanach lubią tę wiadomość
👩 89'
AMH 8
polimorfizm 4G/5G
haplotyp M2 w genie ANXA5
PCOS, Insulinooporność (Metformax 2000SR)
Niedoczynność (Eutyrox 50)
TSH - 1,78
18.12.25 - 💔poronienie chybione, 7tc.
25.12.25 - łyżeczkowanie
25.03.26 - punkcja, 10 pęcherzyków, 5 zarodków.
4 ✅ PGT ❄️ 5.1.1 , ❄️ 5.1.1, ❄️5.2.1, ❄️6.2.2
8.06.26 - transfer 5.1.1. nieudany Beta 0.4 💔
Pozostały ❄️ 5.1.1, ❄️5.2.1, ❄️6.2.2
Histeroskopia - ? -
Macie w tej procedurze aż 4 szanse że się uda 😀 Także dobra manifestacja😀❤️
Tak jak piszesz cała ta kwestia płodności to jedna wielka loteria, ja jestem niestety trochę control freak więc bardzo mi to ciężko zaakceptować.
Luminka, MamaWPlanach lubią tę wiadomość
🙎♀️ 36 | 👨 34
⌛ od 08.2024
08.2025 • IUI ❌
02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
04.2026 • 💔 9 tc
06.2026 • ⏸️ -
@Niecierpliwa czas oczekiwania na wyniki PGT-A zależy od kliniki - gdzie wysyłają próbki. U nas w Bocianie czekaliśmy ok. 10-14 dni, chociaż mówili o 3-4 tygodniach. Transfery mieliśmy różnie- raz była przerwa 4 miesiące po punkcji ze względu na leczenie immunosupresyjne. Przy kolejnej punkcji- transfer miał być cykl przerwy - no ale juz nie było

Co do płci- @Luminka zgaduję, że jesteś w Invicta 😉 nam tam też podawali info o płci (tak jak napisałaś, w medipoint było widać chromosomy również w 23 parze, to już można samemu wywnioskować), chociaż nie powinni, to jest śliski temat z podawaniem płci. Potem jak przeszlismy do Bociana to tam już nie podawali nam tej informacji. Wiem, że w Invimed tez nie podają (w Trójmieście).
A jeśli chodzi o łyżeczkowanie- też jestem po, miałam wywoływane poronienie w 12+5 - i było wszystko ok w macicy, pro forma miałam histeroskopię robioną i żadnych zrostów nie było.
Także bądźcie dobrej myśli 😉 @Niecierpliwa trzymam kciuki za punkcję, żeby były zarodki do PGT-A i @Luminka za transfer ✊️✊️✊️🍀🍀🍀
@LS kurczę, myślałam, że się uda przy tym transferze , wiesz jakie to były blastki? Nie wiem czy może być jakaś szansa, że beta jeszcze ruszy?
Mam nadzieję, że naładujecie trochę baterii w Trójmieście ❤️
@Lajla bardzo ładne imiona 🤩 ależ Twój suwaczek pędzi 😉
MamaWPlanach, Luminka, Lajla87_87, Niecierpliwa_ lubią tę wiadomość
Kariotypy ok; AMH 4,8 (09/24)
-cross-match 10/24 39%, 12/24 61%, 05/25 45,5%
-allo-MLR 38% 10/24, 05/25 55,6% komórki NK 9%, KIR AA
Naturals 🤗 24/06/25 β 60.9, 26/06 β 141, 28/06 β 360.9, 02/07 β 2108; 15/07 CRL 0,98 cm 141 ud/min
02.08 CRL 2,85 cm; 21/08 Sanco i prenatalne - ryzyka niskie 🤞
23.02.2026 Synek 💙 39+1, 3720g 55cm 💪
Klinika nr 2 od 09/24:
IVF 6 04/05.25 - 4❄️ po PGTA-A 1 ❄️👌 i 1 mozaika - czekają ⌛
IVF 5 10/24 - 1 PGT-A ok, 1 ?
- transfer VIII 04/03 5.2.1 - β 10dpt 0.156 💔
- transfer IX 05/04 5.2.3 💔
Klinika nr 1 2021-08/24
4 procedury IVF. IVF 1: 4 ❄️, bez PGT-A, 4 transfery, 1 cb
3 IVF z PGT-a: IVF 2:❄️ 👎. IVF 3: z 3❄️ dwa 👌Dwa transfery z Accofil:
-transfer❄️ 5.1.1 udany (06/23), wada rozwojowa, 💔12+5
-transfer❄️5.2.3 (03/24) - 💔
IVF 4 - jeden❄️ok, transfer z Accofil (07/24), 💔6 +0. -
@Nieciepliwa_ AMH i wiek niczego nie przesądzają, także tym nie martw się na zapas.
W tym roku stuknęło mi 39 lat, a moje AMH z zeszłego roku to 0.26.
38 lat miałam podczas pierwszej punkcji. Udało się wtedy uzyskać 2 ❄️ i przeprowadzić 2 transfery. Teraz dzięki suplementacji koenzymu Q10 i biosteronu liczyliśmy na więcej ❄️, a trafił się naturalny cud.
Wiele czynników ma wpływ na powodzenie IVF jak i niepowodzenie. Nie ma reguły. Na tym forum już niejeden beznadziejny przypadek kończył się happy endem🙃
Luminka, Niecierpliwa_, Ola8999 lubią tę wiadomość
👫 39 i 40
AMH 0,26
Insulinooporność (Glucophage 500)
Hashimoto/Niedoczynność (Eutyrox 75)
1 IVF- listopad 2025:
(Menopur 150, Rekovelle 12, Orgalutran)
3🥚, 2 ❄️
* styczeń 2026- histeroskopia-> polip
* FET- luty 2026, 3.2.1, beta 27,27⬇️
* FET- marzec 2026, 3.2.2, beta 5,63⬇️
2 IVF- maj 2026:
procedura wstrzymana⁉️
Naturalna ciąża?🥹
11.05 beta 295, 13.05 beta 609,
15.05 beta 1186, 22.05 beta 14940,
26.05 FHR 143 u/min💓,CRL 3,0 mm
10.06 FHR 167 i/min💓, CRL 19,3 mm
„Jeszcze będzie dobrze — wierzę w to każdego dnia.”💙 -
@Luminka nie wiedziałam, że podczas badania
PGT-A można od razu poznać płeć zarodków.
Moja klinika o tym nie wspominała, a przy pierwszej procedurze badań nie robiliśmy, bo zarodki nie były najlepsze jakościowo i embriolożka nie chciała ich dodatkowo osłabiać.
To przed Wami 4 szanse na córeczkę, cudownie😍
Będę w poniedziałek mocno trzymała kciuki za Was🍀✊
Luminka lubi tę wiadomość
👫 39 i 40
AMH 0,26
Insulinooporność (Glucophage 500)
Hashimoto/Niedoczynność (Eutyrox 75)
1 IVF- listopad 2025:
(Menopur 150, Rekovelle 12, Orgalutran)
3🥚, 2 ❄️
* styczeń 2026- histeroskopia-> polip
* FET- luty 2026, 3.2.1, beta 27,27⬇️
* FET- marzec 2026, 3.2.2, beta 5,63⬇️
2 IVF- maj 2026:
procedura wstrzymana⁉️
Naturalna ciąża?🥹
11.05 beta 295, 13.05 beta 609,
15.05 beta 1186, 22.05 beta 14940,
26.05 FHR 143 u/min💓,CRL 3,0 mm
10.06 FHR 167 i/min💓, CRL 19,3 mm
„Jeszcze będzie dobrze — wierzę w to każdego dnia.”💙 -
@JustOO @Lajla87_87 @Thoruviel @Ola8999
mam pytanie do Was o badania prenatalne.
Te dodatkowo, nie na NFZ.
Wszystkie je robiłyście, a jeśli tak to czym się kierowałyście wybierając między NIFTY PRO, SANCO albo Feliatest?
Ze względu na wiek chcę, któreś zrobić na 100%, ale tyle się już o nich naczytałam, że głowa mi pęka.
Mój lekarz ma w gabinecie ulotki SANCO, klinika miała NIFTY, ale w celu stopkach spotykam też Feliatest i głupieję🫣👫 39 i 40
AMH 0,26
Insulinooporność (Glucophage 500)
Hashimoto/Niedoczynność (Eutyrox 75)
1 IVF- listopad 2025:
(Menopur 150, Rekovelle 12, Orgalutran)
3🥚, 2 ❄️
* styczeń 2026- histeroskopia-> polip
* FET- luty 2026, 3.2.1, beta 27,27⬇️
* FET- marzec 2026, 3.2.2, beta 5,63⬇️
2 IVF- maj 2026:
procedura wstrzymana⁉️
Naturalna ciąża?🥹
11.05 beta 295, 13.05 beta 609,
15.05 beta 1186, 22.05 beta 14940,
26.05 FHR 143 u/min💓,CRL 3,0 mm
10.06 FHR 167 i/min💓, CRL 19,3 mm
„Jeszcze będzie dobrze — wierzę w to każdego dnia.”💙 -
MamaWPlanach wrote:@JustOO @Lajla87_87 @Thoruviel @Ola8999
mam pytanie do Was o badania prenatalne.
Te dodatkowo, nie na NFZ.
Wszystkie je robiłyście, a jeśli tak to czym się kierowałyście wybierając między NIFTY PRO, SANCO albo Feliatest?
Ze względu na wiek chcę, któreś zrobić na 100%, ale tyle się już o nich naczytałam, że głowa mi pęka.
Mój lekarz ma w gabinecie ulotki SANCO, klinika miała NIFTY, ale w celu stopkach spotykam też Feliatest i głupieję🫣
Nas też głowa bolała od tych różnych rodzajów testów 😉 Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Sanco, bo analiza w całości jest w Polsce, bardzo szybko mieliśmy wynik - w ciągu 3 dni. Poza tym w Diagnostyce można zrobić i to też było wygodne bo mamy pod blokiem 😉 jedyne co to podeszłam wcześniej i "zamówiłam " test - też musieli się przygotować do pobrania materiału. Poza tym przyjmowałam heparynę- przy Sanco nie musiałam jej odstawiać.
Ginekolog powiedział nam, że nie ma jakieś super różnicy między tymi testami, porównywalny zakres jest. Chyba Feliatest ma ciut szerszy, ale jakoś nie analizowaliśmy tego testu.
Jest też Panorama, ale też już jakoś nie obczajaliśmy tego.
MamaWPlanach lubi tę wiadomość
Kariotypy ok; AMH 4,8 (09/24)
-cross-match 10/24 39%, 12/24 61%, 05/25 45,5%
-allo-MLR 38% 10/24, 05/25 55,6% komórki NK 9%, KIR AA
Naturals 🤗 24/06/25 β 60.9, 26/06 β 141, 28/06 β 360.9, 02/07 β 2108; 15/07 CRL 0,98 cm 141 ud/min
02.08 CRL 2,85 cm; 21/08 Sanco i prenatalne - ryzyka niskie 🤞
23.02.2026 Synek 💙 39+1, 3720g 55cm 💪
Klinika nr 2 od 09/24:
IVF 6 04/05.25 - 4❄️ po PGTA-A 1 ❄️👌 i 1 mozaika - czekają ⌛
IVF 5 10/24 - 1 PGT-A ok, 1 ?
- transfer VIII 04/03 5.2.1 - β 10dpt 0.156 💔
- transfer IX 05/04 5.2.3 💔
Klinika nr 1 2021-08/24
4 procedury IVF. IVF 1: 4 ❄️, bez PGT-A, 4 transfery, 1 cb
3 IVF z PGT-a: IVF 2:❄️ 👎. IVF 3: z 3❄️ dwa 👌Dwa transfery z Accofil:
-transfer❄️ 5.1.1 udany (06/23), wada rozwojowa, 💔12+5
-transfer❄️5.2.3 (03/24) - 💔
IVF 4 - jeden❄️ok, transfer z Accofil (07/24), 💔6 +0. -
MamaWPlanach mi lekarz L4 zaproponował w 6 tc na pierwszym USG, kartę ciąży założył dopiero na wizycie w 9tc i wtedy też miałam na wizycie najświeższe badania wszystkich wirusówek.
Nie pytał mnie w ogóle jaki zawód wykonuje dopiero o tym rozmawiałam z nim w 12tc jak wypisywał mi L4 😆 i jeszcze mi tłumaczył bym korzystała bo to najlepszy czas na odpoczynek 😀
Co do testów to największy zakres badań ma Feliatest a na wynik czeka się tydz.
U mnie w ciąży bliźniaczej takie testy były skomplikowane w sensie musiałbym odstawić Accofil na 5 dni na co mój prowadzący nie wyraził zgody a dwa w ciąży bliźniaczej jest jedynie jeden test Nifty Twins który ma ograniczony zakres. Dlatego mój prowadzący powiedział żebyśmy poczekali do badań prenatalnych i zobaczyli jakie wyjdą ryzyka nam wyszły niskie więc nic żeśmy więcej nie robili 😅 trzymam kciuki za wizytę 10.06 ✊ też mam tego dnia wizytę 😅
Termin mam na 30.09
Luminka kciuki za jutrzejszy transfer ✊✊🦠🦠🦠Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca, 08:35
MamaWPlanach lubi tę wiadomość
👧 ’87 🐈
AMH: 1,31
Kariotyp 🆗
KIR Bx, brak 2DS1, 2DS5, 3DS1 ❌
CD56 ❌
cross match 51,7% & negatywny 🤷♀️
MTHFR C677T (C/T) ❌ PAI-1 4G/5G ❌
Podejrzenie adenomiozy
👦 ’85 🐕🦺
Kariotyp 🆗
morfologia 1%❌
HBA 75% MSOME 2% ➡️ 0%❌
SCSA 🆗
I IVF
🍀Invimed Wrocław🍀
3AA cb💔 3x4AA, 4BB❌
II IVF
🍀FERTILITA Ruda Śląska🍀
diphereline x 2
07.01 punkcja 8 oocytów, 🥚6MII IMSI ➡️ ❄️ 3AA
09.01 ET 2x4A (2dn) (Prograf, Accofil, SMOFlipid, Duphaston, Neoparin, Utrogestan)
✨12dpt 319,78 ✨14dpt 760,13 ✨17dpt 1919,75 ✨20dpt 6168,61✨26dpt 29843,34
28dpt CRL 0,37 ♥️ CRL 0,45 ♥️
7w1d CRL 0,98 CRL 1,02
9w0d CRL 2,34 CRL 2,48
12w1d prenatalne ryzyka niskie 🩷🩵 CRL 5,77 CRL 5,83
21w0d 🩵 498g 🩷 474g
24w0d 🩵 702g 🩷 657g

-
@Mamawplanach, dzięki:) Niby wiem że niczego nie przesądza, ale ja się wole zawsze nastawić na gorszy rezultat i potem mile rozczarować, niż na odwrót 😅
Co do testów genetycznych, ja też zgłębiałam temat bo planowałam zrobić. Myślałam o Panoramie. Na naszym listopadowym wątku sporo osób na Felie pamiętam się decydowało z kolei. A lekarz mi mówił że w zasadzie nie ma to znaczenia który
że niby Veragen jest najnowocześniejszy, ale już tego nie zdążyłam weryfikować.
MamaWPlanach lubi tę wiadomość
🙎♀️ 36 | 👨 34
⌛ od 08.2024
08.2025 • IUI ❌
02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
04.2026 • 💔 9 tc
06.2026 • ⏸️ -
Dziewczyny,widze,ze wywolalam wilka z lasu swoim postem 😅 jeszcze raz dziekuje za Wasze opinie i rady. Jestescie bardziej obiektywne,ale po tym moge tylko utwierdzic sie w przekonaniu ze nie przesadzam.
Kawka,Luminka,MamaWPlanach, co do kwestii finansowych to tez uwazam ze to wazny temat. Nie napisalam moze szczegolowo,ale tez oprocz wlasnych kont mamy jedno wspolne na ktorym mamy niewielkie pieniadze na biezace zakupy i jest to wazne teraz w temacie dziecka,kiedy tych wydatkow jest sporo. Z kolei juz jakies koszty ktore dotycza jednego z nas np.dentysta,naprawa samochodu itp wydatkujemy oddzielnie i tu uwazam ze nie powinno tak byc,wspolnota to wspolnota ale coz...tak jak napisala ktoras z Was,rowniez stoczylam boj o to aby miec wspolne konto i niby czemu faceci maja z tym taki problem,przeciez nikogo nie okradamy a gramy do jednej bramki😌
MamaWPlanach,ja robilam Sanco,ale przyznam,ze jakos szczegolnie nie wczytywalam sie w temat. Sanco bylo dostepne w diagnostyce,wiec to dla mnie byl plus ze moge zrobic u siebie na miejscu,bo mam bardzo blisko do 2 punktow. Finalnie zrobilam podczas badan prenatalnych przy pobraniu krwi do testow pappa,bo okazalo sie ze robia tez,a chcialam juz to wszystko miec za sobą.
Jeszcze co do Twoich dojazdow do pracy,troche czasu spedzasz w aucie,przemysl czy w miesiacach letnich bedziesz dawala rade,bo najgorsze co Ci teraz potrzebne to zaslabniecie przed kólkiem. Jestes rozsadna i na pewno zrobisz jak nalezy,ja tylko ze swojej strony moge poradzic,ze jesli tylko w glowie bedziesz miala cien watpliwosci czy juz nie odpuscic,to faktycznie tak zrob. Gdyby odpukac cos sie stalo,to mialabys do siebie ogrom pretensji.Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca, 19:04
Kawka, MamaWPlanach, Luminka lubią tę wiadomość
👱♀️36l
AMH 1.19
TSH 1.97->1.49
Ft4 16.60
Żelazo 60.8->45.8
Ferrytyna 10.6->22.70
Estradiol 152
FSH 5.43
LH 5.49
Prolaktyna 20.20
Podejrzenie adenomiozy
Kariotypy OK
👦38l
Badanie nasienia morfologia 2%
08.05 kwalifikacja in vitro
11.05 start stymulacji: 💉Cetrtotide,Menopur,Rekovelle
26.05 Punkcja->7 oocytow, zapłodnionych 6-> 2❄❄ :3AA,3AB
27.06 Transfer ❄ (6dn), 7dpt beta 34.6, 10dpt beta 163, 13dpt beta 410, 18dpt 2549, 22dpt beta 9234🍀
16.07. Zarodek z echem 🥳
21.07 CRL 3.7mm i ❤
31.07 CRL 1.13 cm i ❤ 151 ud/min
14.08 CRL 2.60 cm I ❤ 168 ud/min
17.08 CRL 3.07 cm
05.09 CRL 6.07 cm
Prenatalne,Pappa,Sanco ok 👌

-
Kawka wrote:Przytulasku, podziwiam Twoje powołanie do zajęć z dziećmi. To bardzo bardzo ciężka praca i mam nadzieje, że społeczeństwo ją kiedyś w końcu bardziej doceni. Przecież kształtujesz nowych ludzi, nowe pokolenia!
Myślisz o zmianie na inne tory zawodowe w nowym miejscu zamieszkania? Czy na razie przerwa na przemyślenia? 😊
Życzę Ci wyhodowania dużo jajeczek w kurniku skoro już ruszyliście ze stymulacją 😊
Dziękuje to miłe , że tak to postrzegasz 💕 faktycznie jest to wymagające , bo jednak rodzice powierzają własne dzieci i wiadomo , że nie zawsze łatwo ogarnąć tyle Maluchów , a przy okazji jeszcze coś z nimi zrobić 😉 Co do planów zawodowych też kilka dobrych lat pracowałam w gastronomii i na chwilę tu wrócę , a potem zobaczymy . Uwielbiam dzieci , ale jednak przy staraniach praca z malutkimi dziećmi bywa obciążająca i trudna ...
Dzięki ❤️też mam nadzieję , że tym razem będzie ta stymulacja owocna i uda się mieć zarodki. A Tobie niech czas do wizyty jak najszybciej zleci 😉
MamaWPlanach lubi tę wiadomość
👧 39 🧑🦱40
Starania od 2020r.
Laparoskopia 2021r.
Problem : słabe nasienie
AMH 1, 2 ( 2021) 0,7 ( 06 .2025) 1,7 ( 11.2025) . , niskie żelazo i ferrytyna
Kariotypy ✔️
Kir Bx , większość implantacyjnych ✔️
Drożność jajowodów ✔️
03.2025 Angelius Provita MP
1️⃣ Procedura IVF krótki protokół
02.06 .25 początek stymulacji
💉menopur , puregon , orgalutran
Punkcja 16.06 ❌️ nie udało się nic pobrać 🥲
07.07 Histeroskopia
Sierpień na 3 miesiące Omnitrope i androtop
2️⃣ Procedura IVF krótki protokół
14.11.25 początek stymulacji
💉 gonal ,omnitrope , Menopur , orgalutran
Punkcja : 8🥚--> 4 dojrzałe --> 2
zapłodnione --> 3 doba ❌️
3️⃣ Procedura IVF. Krótki protokół
06.03 💉rekovelle
9.03 orgalutran , Menopur
18.03 punkcja - 4🥚-> 2🥚- 1 zarodek 3AB
23.03 I FET 3AB -
b7dpt 3,6 9dpt 2,0 ❌️
01.06
4️⃣Procedura IVF
01.06 start stymulacji
13.06 punkcja - -
LS przykro mi 💔
Mama w planach - ja poszłam na l4 2 tyg po teście czyli jakoś w 6tc. Też nie chciałam mówic o co chodzi bo się ciągle bałam że ta ciąża się zakończy. I miałam dylemat od razu L4 bo bałam się że praca źle wplynie na zarodek czy siedzieć póki nie będzie pewniej. Ale poszłam na l4. Powiedziałam kierownikowi a po 2tyg koleżankom ze zmiany. Potem to już się rozeszlo wiadomo no bo ile można być na L4. Rodzina i bliscy znakomi też wiedzieli jakoś miesiąc po teście (prócz dwóch przyjaciółek które wiedziały od razu). Dalsi znajomi dowiedzieli się dopiero jak byłam w 5mc i wróciłam z wakacji xD
I nie, ja nie robiłam tych płatnych testów genetycznych. W prenatalnych wyszly na tyle niskie ryzyka że po omówieniu z moją gin odpuściłam.
Just przykro mi że masz takie przeprawy z mężem. Dziewczyny napisały już wiele mądrych słów, nie będę powtarzac. Powiem tylko że dziecko przewraca życie do góry nogami, my ostatnio mieliśmy 10. rocznicę ślubu i przez te lata kilka razy myslalam o rozwodzie a większość w ostatnich miesiącach xD
Co do kasy u nas od początku małżenstwa konto wspólne, dla mnie to było naturalne. Ja mam swoje konto na którym zostawiam sobie pewna kwotę dla siebie na ciuchy kosmetyki paznokcie i swoje przyjemności, resztę przelewam na wspólne. Mąż ma konto firmowe i tak samo co miesiąc jakąś kwotę (dużo wyższa niż moja marna wypłata, zwłaszcza teraz gdy mam 80% podstawy a pracując miałam 100% i jeszcze część wyplaty na drugiej umowie 🙄) przelewa na wspólne i pobiera sobie kasę na swoje przyjemności w tej samej kwocie co ja. Nigdy nie było nic wypominane że ktoś więcej zarabia to ma mieć większą kwotę dla siebie. Zresztą na początku jego firmę prowadziliśmy równo, oboje na etatach, później się zwolnił z pracy i zajął juz tylko tym ale ja do tej pory ogarniam całą biurokrację i trochę czasu temu poświęcam, więc zawsze mówię że beze mnie to by go skarbówka ścigała albo coś 🤣 generalnie to od 2 lat mówimy że zamykamy interes ale jakoś się dalej kręci.Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca, 22:00
Kawka, MamaWPlanach, Just00, Luminka lubią tę wiadomość
-
Hej dziewczyny
przyszłam się przywitać, podzielić swoją historią ale i może poszukać odpowiedzi
w tym roku niebawem stuknie mi 38lat a ja właśnie czekam na dzieciątko❤️ Aktualni 11tydzien 5dzień. Jestem po badaniach genetycznych SANCO i już wiem, że jest wszystko ok i czekamy na synka.
Jest to moja druga ciąża... Pierwsza niestety zakończyła się martwym porodem w 20tc w ubiegłym roku 🥺. Powodem była wada genetyczna trisomia 18. W poprzedniej ciąży również wykonałam badanie genetyczne z tym, że było to NIFTy... od 11tc wiedziałam, że najprawdopodobniej ta wada występuje co potwierdzila tylko amniopunkcja wykonana w 15tc.
Teraz jestem pełna nadziei, że w końcu poznam wyczekiwane dzieciątko ❤️
MamaWPlanach, Luminka lubią tę wiadomość
-
Witaj DorkaS88, bardzo Ci wspolczuje,przezylas niewyobrazalną strate 😔 ale jednoczesnie mam nadzieje,ze obecna ciaza wynagradza Ci poczucie pustki i wszystko teraz juz bedzie dobrze. Nie wiem czy to ciaza naturalna czy z ivf,mamy tutaj takie i takie. Jesli masz ochote to napisz cos wiecej,jesli nie to tez rozumiem 😉DorkaS88 wrote:Hej dziewczyny
przyszłam się przywitać, podzielić swoją historią ale i może poszukać odpowiedzi
w tym roku niebawem stuknie mi 38lat a ja właśnie czekam na dzieciątko❤️ Aktualni 11tydzien 5dzień. Jestem po badaniach genetycznych SANCO i już wiem, że jest wszystko ok i czekamy na synka.
Jest to moja druga ciąża... Pierwsza niestety zakończyła się martwym porodem w 20tc w ubiegłym roku 🥺. Powodem była wada genetyczna trisomia 18. W poprzedniej ciąży również wykonałam badanie genetyczne z tym, że było to NIFTy... od 11tc wiedziałam, że najprawdopodobniej ta wada występuje co potwierdzila tylko amniopunkcja wykonana w 15tc.
Teraz jestem pełna nadziei, że w końcu poznam wyczekiwane dzieciątko ❤️
DorkaS88 lubi tę wiadomość
👱♀️36l
AMH 1.19
TSH 1.97->1.49
Ft4 16.60
Żelazo 60.8->45.8
Ferrytyna 10.6->22.70
Estradiol 152
FSH 5.43
LH 5.49
Prolaktyna 20.20
Podejrzenie adenomiozy
Kariotypy OK
👦38l
Badanie nasienia morfologia 2%
08.05 kwalifikacja in vitro
11.05 start stymulacji: 💉Cetrtotide,Menopur,Rekovelle
26.05 Punkcja->7 oocytow, zapłodnionych 6-> 2❄❄ :3AA,3AB
27.06 Transfer ❄ (6dn), 7dpt beta 34.6, 10dpt beta 163, 13dpt beta 410, 18dpt 2549, 22dpt beta 9234🍀
16.07. Zarodek z echem 🥳
21.07 CRL 3.7mm i ❤
31.07 CRL 1.13 cm i ❤ 151 ud/min
14.08 CRL 2.60 cm I ❤ 168 ud/min
17.08 CRL 3.07 cm
05.09 CRL 6.07 cm
Prenatalne,Pappa,Sanco ok 👌

-
@Luminka kciuki za dzisiejszy transfer! ✊️✊️✊️🍀🍀🍀 oby kropek ładnie się wgryzł ❤️
Cześć @Dorka 👋 widzę, że podobne przejścia mamy, tyle że u mnie pierwsza ciąża zakończyła się w 12+5. Dużo siły dla Ciebie, super, że już jesteś po Sanco i że wszystko jest ok ❤️ bądź dobrej myśli, oby Twoja ciąża była nudna i bezproblemowa 😉
DorkaS88 lubi tę wiadomość
Kariotypy ok; AMH 4,8 (09/24)
-cross-match 10/24 39%, 12/24 61%, 05/25 45,5%
-allo-MLR 38% 10/24, 05/25 55,6% komórki NK 9%, KIR AA
Naturals 🤗 24/06/25 β 60.9, 26/06 β 141, 28/06 β 360.9, 02/07 β 2108; 15/07 CRL 0,98 cm 141 ud/min
02.08 CRL 2,85 cm; 21/08 Sanco i prenatalne - ryzyka niskie 🤞
23.02.2026 Synek 💙 39+1, 3720g 55cm 💪
Klinika nr 2 od 09/24:
IVF 6 04/05.25 - 4❄️ po PGTA-A 1 ❄️👌 i 1 mozaika - czekają ⌛
IVF 5 10/24 - 1 PGT-A ok, 1 ?
- transfer VIII 04/03 5.2.1 - β 10dpt 0.156 💔
- transfer IX 05/04 5.2.3 💔
Klinika nr 1 2021-08/24
4 procedury IVF. IVF 1: 4 ❄️, bez PGT-A, 4 transfery, 1 cb
3 IVF z PGT-a: IVF 2:❄️ 👎. IVF 3: z 3❄️ dwa 👌Dwa transfery z Accofil:
-transfer❄️ 5.1.1 udany (06/23), wada rozwojowa, 💔12+5
-transfer❄️5.2.3 (03/24) - 💔
IVF 4 - jeden❄️ok, transfer z Accofil (07/24), 💔6 +0.




