35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
-
WIADOMOŚĆ
-
Przytulasek wrote:Just 🤗 To dziadkowie tym bardziej będą w weekend szczęśliwi i wszystko na pewno dobrze pójdzie 😉
Co do mnie to tak rozmawiamy od początku z lekarką , Ona od razu Nam powiedziała, że przy wynikach Męża to naturalnie mieliśmy koło 1 procent szans 😖 No i jest to Picsi i jakieś podłoże specjalne. Ale mój wiek też nie pomaga , po prostu trzeba próbować, tym bardziej ,że w końcu za 3 razem udało się z tym jednym zarodkiem .
W ogóle rozbawiłaś mnie ciut z tą Twoją przepraw😅 ,choć wiem, że Tobie do śmiechu nie było 😶 aż mi się przypomniało, jak pracowałam w żłobku i też były przygody z tym ,że dziecko całe umazane🤭
Anulka🤗 przytulam i trzymam kciuki , by było dobrze 🫂☘️✊️
Kawka 🤗co tam u Ciebie nowego?
Przytulasku, a jeśli mogę spytać ile mieliście plemników w 1 ml nasienia, że lekarka stwierdziła, ze 1 % szans na zajście? Udało się Wam dotrzeć do sedna problemu z nasieniem?
I czy wybieracie sobie jaka będzie metoda, tzn IMSI, ICSI czy to lekarz ma zdecydować?
U nas z nowości - jesteśmy umówieni na kwalifikacje do IVF 24.06 i jestem troche przerażona. Ale jednocześnie spadł mi kamień z serca, że wychodzimy z zawieszenia życiowego w którym tkwiłam przez ostatnie 6 miesięcy czekając na wyniki po operacji...
Od teraz jest plan na koksowanie komórek dietą
@Ola89 fajnie się czyta o tych bobaskowych przygodach! I to jest takie niesamowite, że Małemu do zabawy wystarczy pielucha
Ola8999 lubi tę wiadomość
⏳ od 06.2024
36 👩
D3, B12, estr, prolaktyna, owulacje
🔻niski prog 8DPO: 12ng
MUCHA, sonoHSG - OK
Pasożyty - OK
41🧔♂️
Posiewy OK
Kariotypy OK
🔻 ciężki czynnik męski - OAT
🔻 operacja żpn - styczeń' 26 - brak poprawy -
Just00 wrote:Przytulasek,jeszcze jak swoje dziecko trzeba umyc z tego wszystkiego to inaczej niz obce tak mi sie wydaje 😅ale dla mnie to i tak ciezki temat,bo do tej pory mam cofke 😅
Widze,ze wiekszosc klinik stosuje ICSI,a przeciez IMSI jest bardziej dedykowane do trudniejszych przypadków z nasieniem. Rozmawialiscie o tym? Zakladam,ze lekarz nie idzie w masowke i wie co robi. Tak po prostu glosno myśle.😉
No wiadomo , że obce gorzej 🤭, ale cóż taka praca . Z czasem to już kwestia przyzwyczajenia 😉
Muszę poczytać o tym IMSI i dzięki za tę myśl . Co do naszej lekarki to nie mam zastrzeżeń co do Jej wiedzy i naprawdę szuka rozwiązań .
Ola🤗super , że znalazłaś czas i zaczynasz dbać o siebie💪 domyślam się , że wymaga to konsekwencji i determinacji przy takim Maluchu. A co do morza to jedźcie tam zawsze warto 😉
Kawka🤗w ostatniej procedurze mieliśmy 20 mln /ml . Mąż ma bardzo obniżone hba plemnika , ruchliwość , morfologię - lekarka to na podstawie badań nasienia z 5 lat leczenia oceniała i najnowszych z Kliniki . Nie udało się dojść do sedna , bo z racji wieku i ogólnej wspólnej oceny naszych badań wg lekarki trzeba było zacząć już działać z tym ivf , a u mnie też trudno znaleźć przyczynę heh . Też Mąż te parę lat brał suplementy , miał zalecenia androloga , dietę i znacznej poprawy ciągle nie było . Ale teraz w sumie podczas 3 procedury ta jakość nasienia była jakoś lepsza w porównaniu do wcześniejszej procedury .Metodę wybiera lekarka - raczej dla Nas Jej wybór był podyktowany tym , że chcemy Jej zaufać , poza tym zawsze wszystko tłumaczy.
Super wiadomość , że macie już termin 👍 Rozumiem obawy - pamiętam swój ogromny stres nawet strach przed pierwszą wizytą w Klinice - trzymam kciuki byście trafili na lekarza , któremu poczujecie , że możecie zaufać .Dobrze , że w końcu zacznie się coś dziać 😉Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja, 20:42
Kawka lubi tę wiadomość
👧 39 🧑🦱40
Starania od 2020r.
Laparoskopia 2021r.
Problem : słabe nasienie
AMH 1, 2 ( 2021) 0,7 ( 06 .2025) 1,7 ( 11.2025) . , niskie żelazo i ferrytyna
Kariotypy ✔️
Kir Bx , większość implantacyjnych ✔️
Drożność jajowodów ✔️
03.2025 Angelius Provita MP
1️⃣ Procedura IVF krótki protokół
02.06 .25 początek stymulacji
💉menopur , puregon , orgalutran
Punkcja 16.06 ❌️ nie udało się nic pobrać 🥲
07.07 Histeroskopia
Sierpień na 3 miesiące Omnitrope i androtop
2️⃣ Procedura IVF krótki protokół
14.11.25 początek stymulacji
💉 gonal ,omnitrope , Menopur , orgalutran
Punkcja : 8🥚--> 4 dojrzałe --> 2
zapłodnione --> 3 doba ❌️
3️⃣ Procedura IVF. Krótki protokół
06.03 💉rekovelle
9.03 orgalutran , Menopur
18.03 punkcja - 4🥚-> 2🥚- 1 zarodek 3AB
23.03 I FET 3AB -
b7dpt 3,6 9dpt 2,0 ❌️
01.06
4️⃣Procedura IVF
01.06 start stymulacji
13.06 punkcja - -
Przytulasek wrote:No wiadomo , że obce gorzej 🤭, ale cóż taka praca . Z czasem to już kwestia przyzwyczajenia 😉
Muszę poczytać o tym IMSI i dzięki za tę myśl . Co do naszej lekarki to nie mam zastrzeżeń co do Jej wiedzy i naprawdę szuka rozwiązań .
Ola🤗super , że znalazłaś czas i zaczynasz dbać o siebie💪 domyślam się , że wymaga to konsekwencji i determinacji przy takim Maluchu. A co do morza to jedźcie tam zawsze warto 😉
Kawka🤗w ostatniej procedurze mieliśmy 20 ml /ml . Ale Mąż ma bardzo obniżone hba plemnika , ruchliwość , morfologię - lekarka to na podstawie badań nasienia z 5 lat leczenia oceniała i najnowszych z Kliniki . Nie udało się dojść do sedna , bo z racji wieku i ogólnej wspólnej oceny naszych badań wg lekarki trzeba było zacząć już działać z tym ivf ., u mnie też trudno znaleźć przyczynę heh . Też Mąż te parę lat brał suplementy , miał zalecenia androloga. dietę i znacznej poprawy ciągle nie było . Ale teraz w sumie podczas 3 procedury ta jakość nasienia była jakoś lepsza w porównaniu do wcześniejszej procedury .Metodę wybiera lekarka - raczej dla Nas Jej wybór był podyktowany tym , że chcemy Jej zaufać , poza tym zawsze wszystko tłumaczy.
Super wiadomość , że macie już termin 👍 Rozumiem obawy - pamiętam swój ogromny stres nawet strach przed pierwszą wizytą w Klinice - trzymam kciuki byście trafili na lekarza , któremu poczujecie , że możecie zaufać .Dobrze , że w końcu zacznie się coś dziać 😉
Oh, 20 ml to piękny wynik jeśli chodzi o liczebność, ale rozumiem, że inne parametry jak ruchliwość są również kluczowe. Ale też racja - nie ma co czekać w nieskończoność na samonaprawę bo naturals to troche los na loterii - albo będzie szczęśliwy traf albo można czekać i czekać i przeczekać aż szanse zaczną spadać... Plus IVF nie wyklucza starań naturalnych, wiec nie przesądzone, że nie trafi się Wam po drodze naturals tak jak Thoruviel czy Mama w Planach
Choć patrząc na to, że jutro już zaczynacie stymulacje to ta ciąża może się Wam bardzo szybko przytrafić - trzymam gorące kciuki za taki prezent na Dzień Dziecka!!!

|
W ogóle to super, że macie takiego kompetentnego lekarza prowadzącego, skarb!
Mam nadzieję, że u nas znajdzie się też jakis sensowny specjalista
Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja, 20:48
Przytulasek, MamaWPlanach lubią tę wiadomość
⏳ od 06.2024
36 👩
D3, B12, estr, prolaktyna, owulacje
🔻niski prog 8DPO: 12ng
MUCHA, sonoHSG - OK
Pasożyty - OK
41🧔♂️
Posiewy OK
Kariotypy OK
🔻 ciężki czynnik męski - OAT
🔻 operacja żpn - styczeń' 26 - brak poprawy -
Hej Dziewczyny, ja jestem po konsultacji w klinice. Napisze to samo co na innym watku. Jestem bardzo ciekawa czy te z Was które miały ivf tez brały tabletki anty przed stymulacją - dajcie znać

Lekarz potraktował dzisiejszą wizytę już jako kwalifikacyjną. Nie wiem jak wyglądały Wasze ale moja była ekspresowa, trochę jestem zdziwiona że aż tak ekspresowa… Nie miałam nawet usg, w sumie jutro idę na diagnostyczne 3D i tak więc nawet nie prosiłam, ale nie wiedział o tym
W każdym razie dostałam na kolejny cykl, który zacznie się w przyszłym tyg, yasmin. To jest standard? Pytałam lekarza po co to mówił że na ustabilizowanie cyklu przed stymulacją. To akurat mnie zdziwiło bo chciałam ten jeden cykl ale naturalnie postarać jeszcze.
Potem od kolejnego już działamy. Czyli pewnie punkcja wyjdzie jakoś w 2p lipca.
Kawka, Przytulasek lubią tę wiadomość
🙎♀️ 36 | 👨 34
⌛ od 08.2024
08.2025 • IUI ❌
02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
04.2026 • 💔 9 tc
06.2026 • ⏸️ -
Niecierpliwa_ ja brałam antykoncepcyjne tabletki Vixpo i jeszcze dwa zastrzyki diphereline przed stymulacją 😀
Przytulasek oby ten cykl okazał się w końcu szczęśliwy 😍✊ 🦠🦠
LS jak się czujesz ? Kiedy testujesz ? 🦠😁
Niecierpliwa_, Przytulasek lubią tę wiadomość
👧 ’87 🐈
AMH: 1,31
Kariotyp 🆗
KIR Bx, brak 2DS1, 2DS5, 3DS1 ❌
CD56 ❌
cross match 51,7% & negatywny 🤷♀️
MTHFR C677T (C/T) ❌ PAI-1 4G/5G ❌
Podejrzenie adenomiozy
👦 ’85 🐕🦺
Kariotyp 🆗
morfologia 1%❌
HBA 75% MSOME 2% ➡️ 0%❌
SCSA 🆗
I IVF
🍀Invimed Wrocław🍀
3AA cb💔 3x4AA, 4BB❌
II IVF
🍀FERTILITA Ruda Śląska🍀
diphereline x 2
07.01 punkcja 8 oocytów, 🥚6MII IMSI ➡️ ❄️ 3AA
09.01 ET 2x4A (2dn) (Prograf, Accofil, SMOFlipid, Duphaston, Neoparin, Utrogestan)
✨12dpt 319,78 ✨14dpt 760,13 ✨17dpt 1919,75 ✨20dpt 6168,61✨26dpt 29843,34
28dpt CRL 0,37 ♥️ CRL 0,45 ♥️
7w1d CRL 0,98 CRL 1,02
9w0d CRL 2,34 CRL 2,48
12w1d prenatalne ryzyka niskie 🩷🩵 CRL 5,77 CRL 5,83
21w0d 🩵 498g 🩷 474g
24w0d 🩵 702g 🩷 657g

-
Niecierpliwa, z tego co pamietam to u mnie tez byla expresowa wizyta kwalifikacyjna,nawet tych dokumentow nie bylo jakos duzo co mnie zdziwilo. Troche mi brakowalo wyjasnienia dokladnie calej procedury,bo w koncu czlowiek mierzy sie z tym pierwszy raz.Ja akurat nie bralam zadnych tabletek anty. W czw czy pt mialam kwalifikacje a w pn ruszalam juz ze stymulacją bo akurat tak sie cykl zlozyl,musialam aby proforma wykonac bete.
Ola8999,z ta 💩to jeszcze wszystko przed Tobą 😆😅 to u nas jest identyko z pielucha i tak smao jak piszesz na spacerach bron Boze aby go posmagala jakas struzka slonca 🫠
LS,Anulka czekamy na wiesci od Was.
MamaWPlanach,jak sie czujesz??
Przezylam weekend u rodzicow,dziadkowie zachwyceni,skakali nad maluchem ile sie dalo. Niestety strasznie kiepsko nam jadł,nie wiem czy to przez zmiane miejsca i byl zestresowany czy kwestia tego ze przez jeden dzien nie bylo 💩i sie dziecko meczylo. Widze,ze on kednak musi codziennie,inaczej jest problem. Podroz w jedna strone super,cala przespal ale spoworotem juz tak latwo nie bylo 🫠
Ale w sumie jakos mnie to nie zniechecilo i mysle ze w tym miesiacu tez sie wybierzemy.Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 13:14
Lajla87_87, Ola8999, LS, Niecierpliwa_, Thoruviel, Przytulasek, MamaWPlanach lubią tę wiadomość
👱♀️36l
AMH 1.19
TSH 1.97->1.49
Ft4 16.60
Żelazo 60.8->45.8
Ferrytyna 10.6->22.70
Estradiol 152
FSH 5.43
LH 5.49
Prolaktyna 20.20
Podejrzenie adenomiozy
Kariotypy OK
👦38l
Badanie nasienia morfologia 2%
08.05 kwalifikacja in vitro
11.05 start stymulacji: 💉Cetrtotide,Menopur,Rekovelle
26.05 Punkcja->7 oocytow, zapłodnionych 6-> 2❄❄ :3AA,3AB
27.06 Transfer ❄ (6dn), 7dpt beta 34.6, 10dpt beta 163, 13dpt beta 410, 18dpt 2549, 22dpt beta 9234🍀
16.07. Zarodek z echem 🥳
21.07 CRL 3.7mm i ❤
31.07 CRL 1.13 cm i ❤ 151 ud/min
14.08 CRL 2.60 cm I ❤ 168 ud/min
17.08 CRL 3.07 cm
05.09 CRL 6.07 cm
Prenatalne,Pappa,Sanco ok 👌

-
Just00 super że wyjazd się udał 😁 a z jedzeniem może faktycznie miał słabszy dzień ale myślę że kolejne wyjazdy będą już dużo lepsze 😀
Chyba większość lekarzy podchodzi do tej procedury taśmowo zamiast wytłumaczyć na czym to wszystko polega myślą chyba że osoby przychodzące do nich wiedzą już wszystko 🥺 ale dobrze że jest takie forum jak to bo tu zdobyłam dużą wiedzę o całej procedurze 😀🫣
Just00, Przytulasek lubią tę wiadomość
👧 ’87 🐈
AMH: 1,31
Kariotyp 🆗
KIR Bx, brak 2DS1, 2DS5, 3DS1 ❌
CD56 ❌
cross match 51,7% & negatywny 🤷♀️
MTHFR C677T (C/T) ❌ PAI-1 4G/5G ❌
Podejrzenie adenomiozy
👦 ’85 🐕🦺
Kariotyp 🆗
morfologia 1%❌
HBA 75% MSOME 2% ➡️ 0%❌
SCSA 🆗
I IVF
🍀Invimed Wrocław🍀
3AA cb💔 3x4AA, 4BB❌
II IVF
🍀FERTILITA Ruda Śląska🍀
diphereline x 2
07.01 punkcja 8 oocytów, 🥚6MII IMSI ➡️ ❄️ 3AA
09.01 ET 2x4A (2dn) (Prograf, Accofil, SMOFlipid, Duphaston, Neoparin, Utrogestan)
✨12dpt 319,78 ✨14dpt 760,13 ✨17dpt 1919,75 ✨20dpt 6168,61✨26dpt 29843,34
28dpt CRL 0,37 ♥️ CRL 0,45 ♥️
7w1d CRL 0,98 CRL 1,02
9w0d CRL 2,34 CRL 2,48
12w1d prenatalne ryzyka niskie 🩷🩵 CRL 5,77 CRL 5,83
21w0d 🩵 498g 🩷 474g
24w0d 🩵 702g 🩷 657g

-
Mnie też zdziwiło, że nie ma dokladnego wyjaśnienia co i jak, nawet nie mówię że przez lekarza ale nawet konsultanta chociazby. Ja juz jakąś wiedzę mam na ten temat bo czytam i słucham wszystkiego co się da na ten temat ostatnio, ale jednak jak ktoś ci daje plicxek dokumentów do podpisania to powinien poinformować dokładnie jak to wygląda.🙎♀️ 36 | 👨 34
⌛ od 08.2024
08.2025 • IUI ❌
02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
04.2026 • 💔 9 tc
06.2026 • ⏸️ -
@Niecierpliwa ja też brałam antykoncepcję przed cyklem transferowym. To było w pierwszej klinice, lekarz nam tłumaczył, że to na wyciszenie i wyregulowanie. Chyba tak 3 transfery miałam z cyklem z antykoncepcją.
@Ola wow, super, że już wróciłaś do sportu. Ja na razie planuję bieganie.. tak gdzieś od miesiąca 🤣 ale już kończą mi się wymówki 🤣
@Just fajnie, że wyjazd się udał 🤗 jeśli ładnie przybiera na wadze to nie przejmuj się, że mniej jadł. My teraz też na weekend u dziadków i też mniej jadł, chyba dużo wrażeń i u nich bardzo ciepło w mieszkaniu. 💩 u nas była oczywiście w trakcie drogi 🫣 i to taka, że poszła bokiem 🫣 masakra, nie dość że ryk był bo brudno to jeszcze ryk bo głodny. Mi się ze stresu aż ręce trzęsły 🙈 ale wystarczyło zmienić pieluchę, nakarmić i złote dziecko 😅
Kawka, Just00 lubią tę wiadomość
Kariotypy ok; AMH 4,8 (09/24)
-cross-match 10/24 39%, 12/24 61%, 05/25 45,5%
-allo-MLR 38% 10/24, 05/25 55,6% komórki NK 9%, KIR AA
Naturals 🤗 24/06/25 β 60.9, 26/06 β 141, 28/06 β 360.9, 02/07 β 2108; 15/07 CRL 0,98 cm 141 ud/min
02.08 CRL 2,85 cm; 21/08 Sanco i prenatalne - ryzyka niskie 🤞
23.02.2026 Synek 💙 39+1, 3720g 55cm 💪
Klinika nr 2 od 09/24:
IVF 6 04/05.25 - 4❄️ po PGTA-A 1 ❄️👌 i 1 mozaika - czekają ⌛
IVF 5 10/24 - 1 PGT-A ok, 1 ?
- transfer VIII 04/03 5.2.1 - β 10dpt 0.156 💔
- transfer IX 05/04 5.2.3 💔
Klinika nr 1 2021-08/24
4 procedury IVF. IVF 1: 4 ❄️, bez PGT-A, 4 transfery, 1 cb
3 IVF z PGT-a: IVF 2:❄️ 👎. IVF 3: z 3❄️ dwa 👌Dwa transfery z Accofil:
-transfer❄️ 5.1.1 udany (06/23), wada rozwojowa, 💔12+5
-transfer❄️5.2.3 (03/24) - 💔
IVF 4 - jeden❄️ok, transfer z Accofil (07/24), 💔6 +0. -
Lajla87_87 wrote:LS jak się czujesz ? Kiedy testujesz ? 🦠😁
Chyba nic z tego.. Znowu brak objawów, więc staram się na nic nie nastawiać. W środę sprawdzę betę i pewnie przyjmę kolejne niepowodzenie.
Powoli przygotowuję się już do wizyty u immunologa 16.06. Przygotowałam opis naszych starań i całą dokumentację. Nie ma tego jakoś strasznie dużo, ale i tak uzbierała się cała teczka 😄
Nie wiem, ile trwa taka pierwsza wizyta, ale mam nadzieję, że doktor zdąży wszystko przejrzeć, przeanalizować i może zleci jakieś dalsze badania albo zaproponuje nowy kierunek działania.
Patrzyłam też, gdzie można zrobić IPLE, gdyby okazało się potrzebne, ale chyba pobrania są tylko w Łodzi i materiał wysyłają do Krosna. No zobaczymy, może doktor będzie miał jeszcze jakieś inne zalecenia..
Na razie pozostaje doczekać do tej wizyty 🙃
@Kawka, cieszę się, że już macie termin. Już nie długo 🤗👩'89
HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
Kariotyp✔️
❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14
🧔♂️'75
Morfologia 1%❌
SCD 13%✔️
Kariotyp ✔️
_________________________________________
Invimed Wrocław🍀
IUI 10.2024 ❌
I IVF:
Kwalifikacja 2025.04✔️
2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
2025.06 - histeroskopia✔️
2025.09 - FET 4AB ❌
2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
II IVF:
2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
2026.03- ET 2x8bl❌
25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌ -
Pamietam, że pierwszą wizytę u niego miałam długą chyba z 30 jak nie 40 min napewno a miejcie gotówkę bo u niego taka forma płatności. I zdarzają się u niego opóźnienia nawet godzinne 🫣LS wrote:Chyba nic z tego.. Znowu brak objawów, więc staram się na nic nie nastawiać. W środę sprawdzę betę i pewnie przyjmę kolejne niepowodzenie.
Powoli przygotowuję się już do wizyty u immunologa 16.06. Przygotowałam opis naszych starań i całą dokumentację. Nie ma tego jakoś strasznie dużo, ale i tak uzbierała się cała teczka 😄
Nie wiem, ile trwa taka pierwsza wizyta, ale mam nadzieję, że doktor zdąży wszystko przejrzeć, przeanalizować i może zleci jakieś dalsze badania albo zaproponuje nowy kierunek działania.
Patrzyłam też, gdzie można zrobić IPLE, gdyby okazało się potrzebne, ale chyba pobrania są tylko w Łodzi i materiał wysyłają do Krosna. No zobaczymy, może doktor będzie miał jeszcze jakieś inne zalecenia..
Na razie pozostaje doczekać do tej wizyty 🙃
@Kawka, cieszę się, że już macie termin. Już nie długo 🤗
Tak test IPLE i by wysłać do Krosna nam też proponować
LS lubi tę wiadomość
👧 ’87 🐈
AMH: 1,31
Kariotyp 🆗
KIR Bx, brak 2DS1, 2DS5, 3DS1 ❌
CD56 ❌
cross match 51,7% & negatywny 🤷♀️
MTHFR C677T (C/T) ❌ PAI-1 4G/5G ❌
Podejrzenie adenomiozy
👦 ’85 🐕🦺
Kariotyp 🆗
morfologia 1%❌
HBA 75% MSOME 2% ➡️ 0%❌
SCSA 🆗
I IVF
🍀Invimed Wrocław🍀
3AA cb💔 3x4AA, 4BB❌
II IVF
🍀FERTILITA Ruda Śląska🍀
diphereline x 2
07.01 punkcja 8 oocytów, 🥚6MII IMSI ➡️ ❄️ 3AA
09.01 ET 2x4A (2dn) (Prograf, Accofil, SMOFlipid, Duphaston, Neoparin, Utrogestan)
✨12dpt 319,78 ✨14dpt 760,13 ✨17dpt 1919,75 ✨20dpt 6168,61✨26dpt 29843,34
28dpt CRL 0,37 ♥️ CRL 0,45 ♥️
7w1d CRL 0,98 CRL 1,02
9w0d CRL 2,34 CRL 2,48
12w1d prenatalne ryzyka niskie 🩷🩵 CRL 5,77 CRL 5,83
21w0d 🩵 498g 🩷 474g
24w0d 🩵 702g 🩷 657g

-
LS wrote:Chyba nic z tego.. Znowu brak objawów, więc staram się na nic nie nastawiać. W środę sprawdzę betę i pewnie przyjmę kolejne niepowodzenie.
Powoli przygotowuję się już do wizyty u immunologa 16.06. Przygotowałam opis naszych starań i całą dokumentację. Nie ma tego jakoś strasznie dużo, ale i tak uzbierała się cała teczka 😄
Nie wiem, ile trwa taka pierwsza wizyta, ale mam nadzieję, że doktor zdąży wszystko przejrzeć, przeanalizować i może zleci jakieś dalsze badania albo zaproponuje nowy kierunek działania.
Patrzyłam też, gdzie można zrobić IPLE, gdyby okazało się potrzebne, ale chyba pobrania są tylko w Łodzi i materiał wysyłają do Krosna. No zobaczymy, może doktor będzie miał jeszcze jakieś inne zalecenia..
Na razie pozostaje doczekać do tej wizyty 🙃
@Kawka, cieszę się, że już macie termin. Już nie długo 🤗
Mam nadzieję, że w środę pozytywnie się zaskoczysz
Przytulasek, LS lubią tę wiadomość
👱♀️88' 👱81' starania od 10.2022
IVF I: 03.24 14/10🥚5z 0️⃣❄️
IVF II: 08.24 16/11🥚6z 4️⃣❄️
10.24 FET I 5.1.1❌
11.24 FET II 4.1.1❌
12.24 histeroskopia: cd138✅️ NK⬆️
03.25 FET III 3.1.1❌ Accofil,Smoflipid,Encorton, heparyna,HCQ-Jarosz
04.25 FET IV 4.2.3❌
IVF III 05.25 14/9🥚6z 2️⃣❄️->PGT-A0️⃣
IVF IV 08.25 16/13🥚11z 7️⃣❄️->3️⃣❄️❄️❄️ PGT-A✅️
11.25 histeroskopia: polipy, adeno, cd138❌️
antybiotyki, Zoladex✔️
02.26 FET V 5.1.1 Prograf, Accofil-Sydor
7dpt 71 12dpt 684 14dpt 1457 18dpt 3269 32dpt 4807 brak zarodka 8tc❌️
06.26 FET VI 4.1.2 6.d.7dpt 70 10dpt 299 14dpt 2062 18dpt 3560 21dpt 3270 7tc❌️
usunięta przegroda, AMH 2,2
❌️endometrioza III, adenomioza
KIR Bx tylko 2DS2✔ ♀️C2 ♂️C1/C2
✖NK, IL-10, PAI-1, V R2, ferrytyna, PRL
cross (APC) 52%,(Prokocim) negatywny🧐, allo-MLR 41%
♂️m.0% -
krakowiankq wrote:Mam nadzieję, że w środę pozytywnie się zaskoczysz

😄 To byłby prawdziwy cud, ale dziękuję za wsparcie 💛
Dzisiaj napisałam też do Barskiej w sprawie histeroskopii. Chyba jednak warto ją powtórzyć, bo mam wrażenie, że ta, którą robiłam w szpitalu, nie była do końca wykonana pod kątem diagnostyki niepłodności. Kto wie, może coś zostało przeoczone.
Poza tym widzę, że dziewczynom przy polipowatym endometrium często włączają antybiotyki, a u mnie zostało to potraktowane raczej jako norma i sugerowaliśmy się głównie wynikiem hist-patu. No i czytam też, że wielu dziewczynom z problemami implantacji taka histeroskopia jednak pomogła, więc może warto spróbować.
Myślę, że na pewno mi to nie zaszkodzi, ale raczej nie wyrobię się już z tym w czerwcu, więc ewentualnie będę celować w lipiec 😊👩'89
HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
Kariotyp✔️
❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14
🧔♂️'75
Morfologia 1%❌
SCD 13%✔️
Kariotyp ✔️
_________________________________________
Invimed Wrocław🍀
IUI 10.2024 ❌
I IVF:
Kwalifikacja 2025.04✔️
2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
2025.06 - histeroskopia✔️
2025.09 - FET 4AB ❌
2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
II IVF:
2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
2026.03- ET 2x8bl❌
25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌ -
LS wrote:😄 To byłby prawdziwy cud, ale dziękuję za wsparcie 💛
Dzisiaj napisałam też do Barskiej w sprawie histeroskopii. Chyba jednak warto ją powtórzyć, bo mam wrażenie, że ta, którą robiłam w szpitalu, nie była do końca wykonana pod kątem diagnostyki niepłodności. Kto wie, może coś zostało przeoczone.
Poza tym widzę, że dziewczynom przy polipowatym endometrium często włączają antybiotyki, a u mnie zostało to potraktowane raczej jako norma i sugerowaliśmy się głównie wynikiem hist-patu. No i czytam też, że wielu dziewczynom z problemami implantacji taka histeroskopia jednak pomogła, więc może warto spróbować.
Myślę, że na pewno mi to nie zaszkodzi, ale raczej nie wyrobię się już z tym w czerwcu, więc ewentualnie będę celować w lipiec 😊
LS, cuda się zdarzają, daleko szukać nie musimy - też nie wierzyłam, że uda się, a tu magia się zadziała
Ja wciąż trzymam kciuki za Ciebie, oby beta pozytywnie Cię zaskoczyła ✊🍀
LS lubi tę wiadomość
Kariotypy ok; AMH 4,8 (09/24)
-cross-match 10/24 39%, 12/24 61%, 05/25 45,5%
-allo-MLR 38% 10/24, 05/25 55,6% komórki NK 9%, KIR AA
Naturals 🤗 24/06/25 β 60.9, 26/06 β 141, 28/06 β 360.9, 02/07 β 2108; 15/07 CRL 0,98 cm 141 ud/min
02.08 CRL 2,85 cm; 21/08 Sanco i prenatalne - ryzyka niskie 🤞
23.02.2026 Synek 💙 39+1, 3720g 55cm 💪
Klinika nr 2 od 09/24:
IVF 6 04/05.25 - 4❄️ po PGTA-A 1 ❄️👌 i 1 mozaika - czekają ⌛
IVF 5 10/24 - 1 PGT-A ok, 1 ?
- transfer VIII 04/03 5.2.1 - β 10dpt 0.156 💔
- transfer IX 05/04 5.2.3 💔
Klinika nr 1 2021-08/24
4 procedury IVF. IVF 1: 4 ❄️, bez PGT-A, 4 transfery, 1 cb
3 IVF z PGT-a: IVF 2:❄️ 👎. IVF 3: z 3❄️ dwa 👌Dwa transfery z Accofil:
-transfer❄️ 5.1.1 udany (06/23), wada rozwojowa, 💔12+5
-transfer❄️5.2.3 (03/24) - 💔
IVF 4 - jeden❄️ok, transfer z Accofil (07/24), 💔6 +0. -
LS ja też trzymam cały czas mocno kciuki ,żebyś się myliła 😉✊️☘️
LS lubi tę wiadomość
👧 39 🧑🦱40
Starania od 2020r.
Laparoskopia 2021r.
Problem : słabe nasienie
AMH 1, 2 ( 2021) 0,7 ( 06 .2025) 1,7 ( 11.2025) . , niskie żelazo i ferrytyna
Kariotypy ✔️
Kir Bx , większość implantacyjnych ✔️
Drożność jajowodów ✔️
03.2025 Angelius Provita MP
1️⃣ Procedura IVF krótki protokół
02.06 .25 początek stymulacji
💉menopur , puregon , orgalutran
Punkcja 16.06 ❌️ nie udało się nic pobrać 🥲
07.07 Histeroskopia
Sierpień na 3 miesiące Omnitrope i androtop
2️⃣ Procedura IVF krótki protokół
14.11.25 początek stymulacji
💉 gonal ,omnitrope , Menopur , orgalutran
Punkcja : 8🥚--> 4 dojrzałe --> 2
zapłodnione --> 3 doba ❌️
3️⃣ Procedura IVF. Krótki protokół
06.03 💉rekovelle
9.03 orgalutran , Menopur
18.03 punkcja - 4🥚-> 2🥚- 1 zarodek 3AB
23.03 I FET 3AB -
b7dpt 3,6 9dpt 2,0 ❌️
01.06
4️⃣Procedura IVF
01.06 start stymulacji
13.06 punkcja - -
Kurcze, aż będzie mi niezręcznie jutro Was rozczarować 😄 Dzięki dziewczyny ❤️
@krakowiankq, ty jakoś teraz masz transfer, dobrze pamiętam?👩'89
HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
Kariotyp✔️
❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14
🧔♂️'75
Morfologia 1%❌
SCD 13%✔️
Kariotyp ✔️
_________________________________________
Invimed Wrocław🍀
IUI 10.2024 ❌
I IVF:
Kwalifikacja 2025.04✔️
2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
2025.06 - histeroskopia✔️
2025.09 - FET 4AB ❌
2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
II IVF:
2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
2026.03- ET 2x8bl❌
25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌ -
@Just00 rozbawiła mnie Twoja historia z 💩, ale też przeraziła. Ja od zawsze mam cofkę na dziwne zapachy, psie 💩, czyjąś krew, wymioty- nie jestem w stanie po kimś tego posprzątać. Gdy zaczęliśmy starać się o dziecko, to śmiałam się, że mąż będzie musiał przejść na pracę zdalną, żeby zmieniać pampersy, jeśli przy swoim dziecku ten odruch nie mija.. Twoja awaria z rana to dla mnie najwyższy hardcore😂 Podziwiam, że dałaś radę 💙 Rodzice mają inne wnuki czy to ich pierwszy? Moim mają tylko 10-latke od strony brata, więc powoli się zastanawiam czy też się będą tak rozczulać jak Twoi.
@Przytulasek Ciebie też podziwiam za pracę w żłobku 💙 Swoje dziecko jeszcze da się ogarnąć w takiej sytuacji, ale obce to wyższy level🫣
Jak tam Twoja wczorajsza wizyta? Lekarz zmienił protokół czy stymulacji z lekami i dawkami jak ostatnio? Trzymam mocno kciuki za to, żeby była bardziej owocna niż poprzednie🍀🍀🍀
@Ola8999 Super, że znajdujesz w tym biegu czas dla siebie🥰 Myślę, że to dobrze robi też na głowę. Wypad nad morze fajna sprawa. 7 h jazdy to rzeczywiście sporo, ale skoro dał radę wytrzymać w aucie 3 h, to reszta już pójdzie z górki🙃
@Niecieepliwa_ moja wizyta kwalifikacyjna trwała z 30 minut (w tym większość to wypisywanie dokumentów). Ja byłam trochę zestresowana tą wizytą, więc nie zadałam wszystkich pytań, które chciałam zadać. Później miałam badania w laboratorium i właściwie to tyle. USG mi lekarska zrobiła, ale tabletek anty nie brałam przed stymulacją. Kolejne wizyty już były bardziej merytoryczne.
@LS powodzenia na jutrzejszej becie🍀 Będę cały dzień trzymała mocno kciuki✊ Daj koniecznie znać, gdy dostaniesz wynik. Mam nadzieję, że z pozytywną wiadomością pojedziecie na długi weekend🍀
Cuda nie raz się zdarzały na tym forum😉
@Anulka1505 jak Twoja druga beta?
Ja czuję się w dobrze, dziękuję♥️
Trochę szybciej mnie ścina. Dwa razy poszłam spać o 21, gdy jeszcze jasno było na dworze. I zaczyna mnie delikatnie mulić z rana, zwłaszcza z głodu.
Lekko mnie odcinek lędźwiowy boli i lekko ciągnie/kłuje mnie brzuch, ale nie wiem czy to nie czasem od nadaktywności. Nie mam pracy siedzącej i czasem muszę się schylić, sięgnąć rękoma do góry i nie wiem czy nie przesadzam. Mam nadzieję, że 10.06 na USG nic niepokojącego lekarz nie zobaczy..
Dziewczyny w którym tc poszłyście na L4?
Chciałam pracować jak najdłużej, bo trudno mi usiedzieć w domu, ale chyba stojąca praca w handlu na dłuższą metę mi nie będzie służyć. Niby pracuję jako kierownik, ale za dużo papierkowej roboty nie mam i jestem głównie z klientami na sklepie.
LS, Just00 lubią tę wiadomość
👫 39 i 40
AMH 0,26
Insulinooporność (Glucophage 500)
Hashimoto/Niedoczynność (Eutyrox 75)
1 IVF- listopad 2025:
(Menopur 150, Rekovelle 12, Orgalutran)
3🥚, 2 ❄️
* styczeń 2026- histeroskopia-> polip
* FET- luty 2026, 3.2.1, beta 27,27⬇️
* FET- marzec 2026, 3.2.2, beta 5,63⬇️
2 IVF- maj 2026:
procedura wstrzymana⁉️
Naturalna ciąża?🥹
11.05 beta 295, 13.05 beta 609,
15.05 beta 1186, 22.05 beta 14940,
26.05 FHR 143 u/min💓,CRL 3,0 mm
10.06 FHR 167 i/min💓, CRL 19,3 mm
„Jeszcze będzie dobrze — wierzę w to każdego dnia.”💙 -
MamaWPlanach wrote:
Ja czuję się w dobrze, dziękuję♥️
Trochę szybciej mnie ścina. Dwa razy poszłam spać o 21, gdy jeszcze jasno było na dworze. I zaczyna mnie delikatnie mulić z rana, zwłaszcza z głodu.
Lekko mnie odcinek lędźwiowy boli i lekko ciągnie/kłuje mnie brzuch, ale nie wiem czy to nie czasem od nadaktywności. Nie mam pracy siedzącej i czasem muszę się schylić, sięgnąć rękoma do góry i nie wiem czy nie przesadzam. Mam nadzieję, że 10.06 na USG nic niepokojącego lekarz nie zobaczy..
Dziewczyny w którym tc poszłyście na L4?
Chciałam pracować jak najdłużej, bo trudno mi usiedzieć w domu, ale chyba stojąca praca w handlu na dłuższą metę mi nie będzie służyć. Niby pracuję jako kierownik, ale za dużo papierkowej roboty nie mam i jestem głównie z klientami na sklepie.
Takie pobolewania to raczej normalne, ja miałam takie a'la bóle okresowe w ciąży, ciągnięcia też. Także na spokojnie 😉
Ja poszłam na L4 po drugich prenatalnych, coś koło 22/23 tc. Tyle że ja mam pracę biurową i mogłam w 90% zdalnie pracować. Brałam też po drodze kilka zwolnień, bo ciężko mi było wysiedzieć, chyba 2 x po tygodniu, raz 3 dni. Do tego miałam urlop tygodniowy. Także to wszystko zależy jak się czujesz, nie ma co się przeciążać i się niepotrzebnie stresować 😉 mnie wyganiano wcześniej na L4, ale akurat mialam ocenę roczną, na której mi zależało
MamaWPlanach lubi tę wiadomość
Kariotypy ok; AMH 4,8 (09/24)
-cross-match 10/24 39%, 12/24 61%, 05/25 45,5%
-allo-MLR 38% 10/24, 05/25 55,6% komórki NK 9%, KIR AA
Naturals 🤗 24/06/25 β 60.9, 26/06 β 141, 28/06 β 360.9, 02/07 β 2108; 15/07 CRL 0,98 cm 141 ud/min
02.08 CRL 2,85 cm; 21/08 Sanco i prenatalne - ryzyka niskie 🤞
23.02.2026 Synek 💙 39+1, 3720g 55cm 💪
Klinika nr 2 od 09/24:
IVF 6 04/05.25 - 4❄️ po PGTA-A 1 ❄️👌 i 1 mozaika - czekają ⌛
IVF 5 10/24 - 1 PGT-A ok, 1 ?
- transfer VIII 04/03 5.2.1 - β 10dpt 0.156 💔
- transfer IX 05/04 5.2.3 💔
Klinika nr 1 2021-08/24
4 procedury IVF. IVF 1: 4 ❄️, bez PGT-A, 4 transfery, 1 cb
3 IVF z PGT-a: IVF 2:❄️ 👎. IVF 3: z 3❄️ dwa 👌Dwa transfery z Accofil:
-transfer❄️ 5.1.1 udany (06/23), wada rozwojowa, 💔12+5
-transfer❄️5.2.3 (03/24) - 💔
IVF 4 - jeden❄️ok, transfer z Accofil (07/24), 💔6 +0. -
LS,kciukasy za jutrzejszy dzien,bedę czekac z niecierpliwoscia ✊️
Thoruviel,to widze,ze tez juz zostalas ochrzczona w temacie 💩💩 mi sie rece trzesa jak musze malemu wlozyc lub zdjac body przez glowe,bo w obecnym rozmiarze takich mamy wiecej,dlatego wyszukuje na vinted kopertowych.
Przytulasek,kiedy masz pierwszy podgląd?
MamaWplanach,u moich rodzicow to pierwszy wnuczek,moj ojciec boi sie go brac na rece,wiec nosi go mama a on chodzi w kolko za nia 😆mysle,ze u Ciebie tez oszaleja,bo nawet jak juz maja jedna wnuczke to juz duza dziewczynka i pewnie nie pamietaja kiedy byla bobasem.😊a tak w ogole to poinformowalas swoich ze beda dziadkami?? Z ta 💩to wierz mi,ze tez mnie to odrzuca,ale jak widze czasem jak maly sie meczy to juz sama wyczekuje tej💩 wiec czlowiek dla dziecka jest sklonny do przekraczania swoich barier.
Ja na L4 poszlam szybko bo jakos 8-9 tydz,mialam bole brzucha niewiadomego pochodzenia i jechalam na no-spie. Lekarka z kliniki kazala mi isc na zwolnienie i nie ryzykowac i w sumie tak zrobilam,z dnia na dzien poszlam na L4,bo prace mam taka mieszana,sporo sytuacji stresowych i w szybkim tempie,takze nie trzeba mi bylo tlumaczyc,ze to pora odpuscic. Jesli czujesz,ze praca Cie mocno obciaza to uciekaj. Na mdlosci mozesz wziac Anaketon,a gdyby byly silne to lekarz moze wystawuc recepte na np.Bonjeste.
Ola8999,jeszcze zapomnialam sie odniesc poprzednio do dopajania wodą. Mi tez pediatra zalecila aby nawet po kazdym mleku podawac wode,ale zdawalo mi sie ze to za duzo. Podaje raz dziennie,a on i tak mi zawsze tą wodą ulewa tyle ile wypil. A klin w lozeczku tez juz zlikwidowalam,bo nie widze roznicy w ulewaniu czy jest czy go nie ma. Zazdroszcze ze planujecie tak dalekie wyjazdy,chyba na prawde najgorsze miesiace juz minely i sie dotarliscie 😉
Lajla87_87 ,tak licze ze kazdy wyjazd bedzie tylko lepszy.Lubie tam jezdzic,wiec chcialabym aby mlody pozwolil na czeste wypady,zwlaszcza ze ja nie pracuje teraz. A tak z innej beczki,czy wybraliscie juz imiona dla swoich maluchów?Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca, 23:10
MamaWPlanach, LS, Ola8999 lubią tę wiadomość
👱♀️36l
AMH 1.19
TSH 1.97->1.49
Ft4 16.60
Żelazo 60.8->45.8
Ferrytyna 10.6->22.70
Estradiol 152
FSH 5.43
LH 5.49
Prolaktyna 20.20
Podejrzenie adenomiozy
Kariotypy OK
👦38l
Badanie nasienia morfologia 2%
08.05 kwalifikacja in vitro
11.05 start stymulacji: 💉Cetrtotide,Menopur,Rekovelle
26.05 Punkcja->7 oocytow, zapłodnionych 6-> 2❄❄ :3AA,3AB
27.06 Transfer ❄ (6dn), 7dpt beta 34.6, 10dpt beta 163, 13dpt beta 410, 18dpt 2549, 22dpt beta 9234🍀
16.07. Zarodek z echem 🥳
21.07 CRL 3.7mm i ❤
31.07 CRL 1.13 cm i ❤ 151 ud/min
14.08 CRL 2.60 cm I ❤ 168 ud/min
17.08 CRL 3.07 cm
05.09 CRL 6.07 cm
Prenatalne,Pappa,Sanco ok 👌

-
@LS trzymam kciuki mocno! ❤️
Z objawami to chyba różnie jest, ja po udanym Iui nie miałam nic szczególnego poza jednym dniem ekstremalnego zmęczenia na treningu i byłam pewna że nie wyszło.
@Mamawplanach, super że się dobrze czujesz!
Z l4 myślę że to wszystko zależy od samopoczucia, jeśli będziesz potrzebować to bierz bez wyrzutów sumienia.
Mówią że ciąża to nie choroba ale po tych moich 2 msc ciąży stwierdzam, że to krzywdzące stwierdzenie
Nigdy w życiu się tak źle fizycznie nie czułam jak będąc w ciąży… Pierwotnie miałam w planie dłużej popracować ale jak przechodziłam tak źle pierwsze tygodnie to stwierdziłam, że będzie trzeba jednak szybciej.
Edit: jeszcze co do mdłości, u mnie np Bonjesta nie działała, ale ciekawostka,
zaczęłam teraz chodzić na akupunkturę i dowiedziałam się, że są też pacjentki z mdłościami ciążowymi - podobno pomaga. Także jeśli jeszcze mi się kiedyś uda zajść w ciążę i będę mieć takie mdłości, to na pewno spróbuję jeszcze akupunktury.
Ja niestety już wracam do pracy i jakoś ciężko mi z tym. Czerwiec miał być gdzieś tam wstępnie miesiącem w którym znikam na macierzyński, a życie napisało inny scenariusz i w czerwcu z urlopu muszę wracać
Z dobrych wiadomości, robiłam usg 3D macicy dziś i jest ok wszystko - łyżeczkowanie nic nie zepsuło, nie ma żadnych zrostów na szczęście. Endometrium jeszcze nie wróciło do grubości z cyklów przed ciążą ale też nie jest tragiczne, więc mam nadzieję że „wróci do formy”.Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca, 23:22
Gilli, LS, Kawka lubią tę wiadomość
🙎♀️ 36 | 👨 34
⌛ od 08.2024
08.2025 • IUI ❌
02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
04.2026 • 💔 9 tc
06.2026 • ⏸️



