35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
-
WIADOMOŚĆ
-
LS bardzo miło że pytasz 😁
My rośniemy za tydz USG u prowadzącego, a za dwa tyg II prenatalne 🫢 wyprawki jeszcze nawet nie zaczęłam kompletować ale pomału zapisuje sobie linki więc może w czerwcu zaczniemy już coś kupować 😅😀
Niestety nie mamy nikogo z rodziny czy znajomych co by nam coś po swoich dzieciach mogli podarować także zaczynamy od zera z tą wyprawką 🥺
STARAczko bardzo mi przykro że nie udało się ale może los się do was uśmiechnie i naturalnie się uda 🥹 natura czasem lubi zaskakiwać ✊
Niecierpliwa_ zbieraj siły 💪 należy Ci się to wolne po takich przejściach oby lekarz miał na Was pomysł i szybko się udało zajść w ciążę 🥹
LS do Tarnowa chyba za tydz w środę będą zapisy od 7:30 na czerwiec tam planujecie pojechać na wizytę ? Z tym do dzwonieniem się tam jest jedynie problem ale mi dwa razy się udało więc Tobie napewno też 😁
Jest grupa na fb „Immunologia - starania z pomocą lekarza S.” i tam dziewczyny wymieniają się, albo zwalniają jakieś terminy 😁
LS, Niecierpliwa_, Thoruviel lubią tę wiadomość
👧 ’87 🐈
AMH: 1,31
Kariotyp 🆗
KIR Bx, brak 2DS1, 2DS5, 3DS1 ❌
CD56 ❌
cross match 51,7% & negatywny 🤷♀️
MTHFR C677T (C/T) ❌ PAI-1 4G/5G ❌
Podejrzenie adenomiozy
👦 ’85 🐕🦺
Kariotyp 🆗
morfologia 1%❌
HBA 75% MSOME 2% ➡️ 0%❌
SCSA 🆗
I IVF
🍀Invimed Wrocław🍀
3AA cb💔 3x4AA, 4BB❌
II IVF
🍀FERTILITA Ruda Śląska🍀
diphereline x 2
07.01 punkcja 8 oocytów, 🥚6MII IMSI ➡️ ❄️ 3AA
09.01 ET 2x4A (2dn) (Prograf, Accofil, SMOFlipid, Duphaston, Neoparin, Utrogestan)
✨12dpt 319,78 ✨14dpt 760,13 ✨17dpt 1919,75 ✨20dpt 6168,61✨26dpt 29843,34
28dpt CRL 0,37 ♥️ CRL 0,45 ♥️
7w1d CRL 0,98 CRL 1,02
9w0d CRL 2,34 CRL 2,48
12w1d prenatalne ryzyka niskie 🩷🩵 CRL 5,77 CRL 5,83
21w0d 🩵 498g 🩷 474g
24w0d 🩵 702g 🩷 657g

-
@LS no właśnie nic ciekawego, jedyny zarodek 4BA a po badaniu PGTa nieprawidłowy więc wróciłam do punktu wyjścia, niby wpisuje się idealnie w statystykę bo mam z racji wieku szansę na max 20% prawidłowych zarodków, problem w tym że nie za bardzo mam komórki, żeby te zarodki w ogóle produkować. W tej chwili torbiele więc cykl bez stymulacji, z jednej strony wiem, że oddala mnie to od celu ale też z drugiej cieszę się na chwilę oddechu, skupię się bardziej na zdrowym odżywianiu, uda mi się wyjechać na zaplanowane wyjazdy. A cel jest zdecydowanie bardzo odległy, jeśli nie zdarzy się jakiś naturalny cud to chyba zbyt odległy bo czas leci nieubłaganie, w mgnieniu oka z 38,5 zrobiło się 40,5.
-
@LS czekam z niecierpliwością na miesiączkę, żeby już zacząć stymulację. Zastrzyki się chłodzą w lodówce od 27 kwietnia😉Dzisiaj 27 dzień, brzuch mnie lekko pobolewa, od poniedziałku jestem lekko rozdrażniona, więc mam nadzieję, że jutro się pojawi🙏
W maju mam kilka imprez rodzinnych, 23.05 wesele brata i coś się obawiam, że ewentualną punkcja może wyskoczyć akurat przed weselem.. A jeszcze do wizyty monitorującej muszę podjąć decyzję czy robimy świeży transfer czy robić PGT-A. Kusi mnie, żeby spróbować świeży, bo poprzednie dwa były z mrożonych zarodków. Ale z drugiej strony poprzednio nie badaliśmy zarodków i może bez sensu podchodziłam do tych transferów i się trułam lekami przed🤷
A jak mija czas u Ciebie? Jak się czujesz po ostatnich niepowodzeniach? Jaki masz dalszy plan, przerwa na immunologa?Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja, 21:00
👫 39 i 40
AMH 0,26
Insulinooporność (Glucophage 500)
Hashimoto/Niedoczynność (Eutyrox 75)
1 IVF- listopad 2025:
(Menopur 150, Rekovelle 12, Orgalutran)
3🥚, 2 ❄️
* styczeń 2026- histeroskopia-> polip
* FET- luty 2026, 3.2.1, beta 27,27⬇️
* FET- marzec 2026, 3.2.2, beta 5,63⬇️
2 IVF- maj 2026:
procedura wstrzymana⁉️
Naturalna ciąża?🥹
11.05 beta 295, 13.05 beta 609,
15.05 beta 1186, 22.05 beta 14940,
26.05 FHR 143 u/min💓,CRL 3,0 mm
10.06 FHR 167 i/min💓, CRL 19,3 mm
„Jeszcze będzie dobrze — wierzę w to każdego dnia.”💙 -
@Niecierpliwa, dziękuję, że się tym dzielisz 🤍 brzmi jak bardzo świadomy i spokojny etap, mimo że pewnie niełatwy. Dobrze, że dajesz sobie czas i super, że wróciłaś do rutyny, to naprawdę dużo robi dla głowy i ciała.
Też miałam podobny spadek AMH, więc faktycznie lepiej tego nie odkładać. Masz już na oku jakąś klinikę? Czasem trzeba trochę poczekać na pierwszą wizytę, więc może warto umówić się wcześniej.
A jeśli chodzi o immuno u mnie - to ostatnio na wizycie doktor prowadząca trochę zasugerowała ten kierunek, chociaż nie była zbyt przekonana co do tego. Wiadomo, że to temat-rzeka i raczej nie kończy się na kilku badaniach, ale stwierdziłam, że spróbuję i zaczęłam od podstawowego "zestawu"😄. Mam nadzieję, że w czerwcu uda mi się też dostać do immunologa, oczywiście jeśli kolejny transfer się nie powiedzie.
Niecierpliwa_ lubi tę wiadomość
👩'89
HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
Kariotyp✔️
❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14
🧔♂️'75
Morfologia 1%❌
SCD 13%✔️
Kariotyp ✔️
_________________________________________
Invimed Wrocław🍀
IUI 10.2024 ❌
I IVF:
Kwalifikacja 2025.04✔️
2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
2025.06 - histeroskopia✔️
2025.09 - FET 4AB ❌
2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
II IVF:
2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
2026.03- ET 2x8bl❌
25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌ -
@Lajla, super, że u Was wszystko dobrze się rozwija ☺️trzymam kciuki za USG i II prenatalne ✊🥹 To już taki fajny etap! A wyprawką się nie stresuj, jeszcze jest czas, a zbieranie inspiracji to już połowa sukcesu 😉 Myślę, że jak zaczniecie, to pójdzie z górki. Chociaż faktycznie zaczynanie od zera to spore wyzwanie, ale też wszystko będzie dokładnie takie, jak chcecie.
Tak, dla mnie ważne jest, żeby szybciej trafić do lekarza, więc pojadę nawet do Przemyśla, jeśli trzeba 😄 Słyszałam, że o 9:00 często już nie ma terminów, więc nie wiem, czy uda mi się zapisać, ale będę się starać 😁
A wiesz może, w jakie dni przyjmuje w Tarnowie? Myślę też, żeby zahaczyć o doktora z Gliwic 😉, może też coś sensownego podpowie. Chyba będę musiała kolejny raz zastanowić się nad zmianą kliniki, jeśli jednak się nie uda.. eh
Lajla87_87 lubi tę wiadomość
👩'89
HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
Kariotyp✔️
❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14
🧔♂️'75
Morfologia 1%❌
SCD 13%✔️
Kariotyp ✔️
_________________________________________
Invimed Wrocław🍀
IUI 10.2024 ❌
I IVF:
Kwalifikacja 2025.04✔️
2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
2025.06 - histeroskopia✔️
2025.09 - FET 4AB ❌
2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
II IVF:
2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
2026.03- ET 2x8bl❌
25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌ -
@Gilli bardzo mi przykro, że tak to wyszło 🫂 Widzę, że pisałaś, że zmieniałaś klinikę - czy z tej jesteś bardziej zadowolona? I czy zauważyłaś jakąś poprawę jakości komórek po PRP?
Dobrze, że możesz się teraz skupić na sobie, wyjazdach i rutynie, to też jest ważne.
Co do czasu.. bardzo Cię rozumiem. Też mam czasem to poczucie, jak szybko to wszystko ucieka i jak mało mamy na to wpływu 😕 to chyba jedna z trudniejszych rzeczy w tym wszystkim.
Trzymam mocno kciuki, żeby mimo wszystko pojawiło się coś, co da Ci trochę nadziei 🧡
Gilli lubi tę wiadomość
👩'89
HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
Kariotyp✔️
❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14
🧔♂️'75
Morfologia 1%❌
SCD 13%✔️
Kariotyp ✔️
_________________________________________
Invimed Wrocław🍀
IUI 10.2024 ❌
I IVF:
Kwalifikacja 2025.04✔️
2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
2025.06 - histeroskopia✔️
2025.09 - FET 4AB ❌
2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
II IVF:
2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
2026.03- ET 2x8bl❌
25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌ -
@MamaWPlanach oby ta miesiączka przyszła dokładnie wtedy, kiedy trzeba i żebyś mogła ruszyć dalej bez opóźnień ✊🏼
Co do PGT-A - to naprawdę nie jest łatwa decyzja. Z jednej strony daje informację, czy zarodki są prawidłowe i czy ewentualne niepowodzenia nie wynikają właśnie z tego etapu. Ale z drugiej strony istnieje też ryzyko, że może nie zostać nic do transferu i wtedy nawet nie ma czego próbować, mimo że wiemy, iż zarodki czasem naprawiają się jeszcze w macicy. Ile ludzi, tyle opinii.
Jeśli u mnie nic nie wyjdzie w badaniach, to też pewnie będziemy szli w PGT-A , bo wtedy faktycznie niewiele więcej zostaje. A u Ciebie widzę, że problem raczej nie jest z implantacją, tylko z dalszym rozwojem, więc może to bardziej kwestia zarodka albo immunologii niż samego cyklu.
W każdym razie wierzę, że podejmiesz dobrą decyzję dla siebie ☺️ i trzymam mocno kciuki za stymulację ✊🏼🤗
Ja 14.05 mam monitoring i podchodzimy do ostatniego transferu z tej procedury na cyklu naturalnym. Tak że na razie, jak mówisz, nie "truję się" lekami 😁 ale pewnie coś dostanę po wizycie.
MamaWPlanach lubi tę wiadomość
👩'89
HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
Kariotyp✔️
❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14
🧔♂️'75
Morfologia 1%❌
SCD 13%✔️
Kariotyp ✔️
_________________________________________
Invimed Wrocław🍀
IUI 10.2024 ❌
I IVF:
Kwalifikacja 2025.04✔️
2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
2025.06 - histeroskopia✔️
2025.09 - FET 4AB ❌
2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
II IVF:
2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
2026.03- ET 2x8bl❌
25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌ -
Najlepiej dzwonić od 7:25 (pani z recepcji powie że zapisy od 7:30 ale wtedy będzie już w kolejce na lini 🫣) i wydaje mi się że za tydz 13.05 będą zapisy na czerwiec, ale byś musiała to jeszcze potwierdzić.LS wrote:@Lajla, super, że u Was wszystko dobrze się rozwija ☺️trzymam kciuki za USG i II prenatalne ✊🥹 To już taki fajny etap! A wyprawką się nie stresuj, jeszcze jest czas, a zbieranie inspiracji to już połowa sukcesu 😉 Myślę, że jak zaczniecie, to pójdzie z górki. Chociaż faktycznie zaczynanie od zera to spore wyzwanie, ale też wszystko będzie dokładnie takie, jak chcecie.
Tak, dla mnie ważne jest, żeby szybciej trafić do lekarza, więc pojadę nawet do Przemyśla, jeśli trzeba 😄 Słyszałam, że o 9:00 często już nie ma terminów, więc nie wiem, czy uda mi się zapisać, ale będę się starać 😁
A wiesz może, w jakie dni przyjmuje w Tarnowie? Myślę też, żeby zahaczyć o doktora z Gliwic 😉, może też coś sensownego podpowie. Chyba będę musiała kolejny raz zastanowić się nad zmianą kliniki, jeśli jednak się nie uda.. eh
Ja u niego dwa razy wizyty miałam w piątek także super to wypadało bo to jednak wycieczka była, a on na pewno w piątki w Tarnowie przyjmuje 😁
Trzymam mocno kciuki za najbliższy transfer oby okazało się że jednak wizyta nie będzie potrzebna ✊✊🥹
LS lubi tę wiadomość
👧 ’87 🐈
AMH: 1,31
Kariotyp 🆗
KIR Bx, brak 2DS1, 2DS5, 3DS1 ❌
CD56 ❌
cross match 51,7% & negatywny 🤷♀️
MTHFR C677T (C/T) ❌ PAI-1 4G/5G ❌
Podejrzenie adenomiozy
👦 ’85 🐕🦺
Kariotyp 🆗
morfologia 1%❌
HBA 75% MSOME 2% ➡️ 0%❌
SCSA 🆗
I IVF
🍀Invimed Wrocław🍀
3AA cb💔 3x4AA, 4BB❌
II IVF
🍀FERTILITA Ruda Śląska🍀
diphereline x 2
07.01 punkcja 8 oocytów, 🥚6MII IMSI ➡️ ❄️ 3AA
09.01 ET 2x4A (2dn) (Prograf, Accofil, SMOFlipid, Duphaston, Neoparin, Utrogestan)
✨12dpt 319,78 ✨14dpt 760,13 ✨17dpt 1919,75 ✨20dpt 6168,61✨26dpt 29843,34
28dpt CRL 0,37 ♥️ CRL 0,45 ♥️
7w1d CRL 0,98 CRL 1,02
9w0d CRL 2,34 CRL 2,48
12w1d prenatalne ryzyka niskie 🩷🩵 CRL 5,77 CRL 5,83
21w0d 🩵 498g 🩷 474g
24w0d 🩵 702g 🩷 657g

-
Dzięki @Lajla, tak, dzwoniłam do nich, 13.05 ruszają zapisy. No cóż, muszę nastawić budzik 😄
Lajla87_87 lubi tę wiadomość
👩'89
HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
Kariotyp✔️
❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14
🧔♂️'75
Morfologia 1%❌
SCD 13%✔️
Kariotyp ✔️
_________________________________________
Invimed Wrocław🍀
IUI 10.2024 ❌
I IVF:
Kwalifikacja 2025.04✔️
2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
2025.06 - histeroskopia✔️
2025.09 - FET 4AB ❌
2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
II IVF:
2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
2026.03- ET 2x8bl❌
25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌ -
@LS Ja chciałam poszerzyć diagnostykę przed II stymulacją, ale moja Pani doktor nie widzi sensu podchodzenia do badań immunologicznych i wizytach u immunologa. Twierdzi, że w moim przypadku to strata czasu i pieniędzy, bo w moim wieku (i z moim AMH) trzeba trafić na dobry zarodek. Tylko tyle i aż tyle.
Co do PGT-A to przy pierwszej procedurze embriolożka odradzała badania. Miałam 2 zarodki, nie były najwyższej jakości, więc nie chciała ich dodatkowo narażać. Stwierdziła, że i tak się prawidłowo nie rozwiną, jeśli będą miały wadę genetyczną. I niby beta delikatnie podrosła po obu transferach, ale po 48 h był spadek. Pierwsza procedura była dla mnie testem, nie wiedziałam co się z czym je i jak będę na to wszystko reagować.
Moja Pani doktor stwierdziła, że jeśli znowu będą tylko max 2 zarodki po II stymulacji, to ona by transferowała na świeżym i że w moim wieku statystycznie 1 transfer na 8 będzie udany. Chyba jeszcze przy drugiej procedurze zaufam klinice.
Jeśli się nie uda, a oni nie zmienią procedury i nie zleca poszerzenia diagnostyki, to zastanawię się nad zmianą kliniki na dwie kolejne procedury. Tak jak piszecie czas ucieka, wiek już nie ten, a i ilość procedur ograniczona..
Trzymam kciuki Kochana za monitorowanie 14.05 i udany transfer✊ Daj koniecznie znać, gdy poznasz termin.Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja, 09:21
LS lubi tę wiadomość
👫 39 i 40
AMH 0,26
Insulinooporność (Glucophage 500)
Hashimoto/Niedoczynność (Eutyrox 75)
1 IVF- listopad 2025:
(Menopur 150, Rekovelle 12, Orgalutran)
3🥚, 2 ❄️
* styczeń 2026- histeroskopia-> polip
* FET- luty 2026, 3.2.1, beta 27,27⬇️
* FET- marzec 2026, 3.2.2, beta 5,63⬇️
2 IVF- maj 2026:
procedura wstrzymana⁉️
Naturalna ciąża?🥹
11.05 beta 295, 13.05 beta 609,
15.05 beta 1186, 22.05 beta 14940,
26.05 FHR 143 u/min💓,CRL 3,0 mm
10.06 FHR 167 i/min💓, CRL 19,3 mm
„Jeszcze będzie dobrze — wierzę w to każdego dnia.”💙 -
Co do PGT-a, ja już też powoli o tym myślę mimo że nie zaczęłam jeszcze procesu. Na razie czekam na wyniki kariotypów, jeśli coś byłoby nie tak to na pewno się zdecydujemy. Jeśli będzie ok to mimo wszystko możliwe że też, nie wiem co było powodem poronienia ale skoro najbardziej prawdopodobne są wady genetyczne, to nie chciałabym tego drugi raz przeżywać.
@Lajla, dziękuję! Super że u Ciebie wszystko dobrze. Mocno trzymam kciuki za kolejne prenatalne!
@LS, ja jestem w klinice już jakoś od roku, w ciążę zaszłam po Iui dopiero i lekach. Także na razie zostaje u tego samego lekarza - stąd też wiem że dostaniemy kwalifikacje, bo rozmawialiśmy o tym od razu po poronieniu.
Trzymam mocno kciuki za Twój transfer - oby był udany i immunolog nie był juz potrzebny
❤️
@Gilli, przykro mi że nie wyszło. Trzymaj się mocno i łap ten czas dla siebie.
Ze swojej perspektywy widzę że ten czas w staraniach, gdzie robimy sobie „przerwę” - nawet jeśli jest wymuszona (np w ubiegłym roku przez ciężki covid, teraz przez poronienie) to dobrze działa na psychikę. Niby czas ucieka ale skupienie się na czyms innym, chociażby wyjazdach właśnie, robiło mi bardzo dobrze. Mam nadzieję że zregenerujesz się w tej przerwie.
Gilli, Lajla87_87, LS lubią tę wiadomość
🙎♀️ 36 | 👨 34
⌛ od 08.2024
08.2025 • IUI ❌
02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
04.2026 • 💔 9 tc
06.2026 • ⏸️ -
Dzięki Dziewczyny, umówmy się - u mnie albo się cudem uda rzutem na taśmę albo nie - przez większość czasu to rozumiem ale takie nieudane “kamienie milowe” oraz PMS powodują, że czasem pojawia się duża doza rezygnacji. Zobaczymy co przyniesie czas, na razie próbujemy. Czy zauważyłam zmianę po PRP w sumie to ciężko w moim wypadku ocenić bo mam mało punktów porównania, w cyklach poprzedzających miałam mniej pęcherzyków, na ile było to jednak spowodowane wcześniejszą kompletnie złą stymulacją i lekami stosowanymi później a na ile już tak mam, nikt mi tego raczej nie powie. Na pewno udało się uzyskać blastocystę oraz dwie inne komórki, które jednak się nie zapłodniły, czy to samo byłoby bez prp być może tak a może organizm już przystopował i bez prp nie byłoby kompletnie nic, zakładam że latem, kiedy będzie pół roku po prp mogę mieć więcej wniosków. Jednak moja sytuacja jest kompletnie skrajna, gdyby nie było po drodze tego jednego obiecującego zarodka to na pewno byśmy zaprzestali działań a tak jeszcze się łudzimy. Co do PGTa, my stwierdziliśmy że nie mamy czasu na ani złudną nadzieję ani potencjalne straty więc w sumie długo się nie zastanawialiśmy, czy w ten sposób eliminujemy potencjalną szansę? Po tym co poczytałam raczej nie wydaje mi się, żeby tak było, poza tym zostawiam sobie tę opcję na naturalne starania o w zasadzie cud po tym jak poddamy się w ivf. Tak, zmieniłam klinikę, jestem bardziej zadowolona bo przynajmniej mam jakikolwiek efekt ale jednocześnie no cóż to jest jednak wszędzie taśma niestety, przez program kliniki są super zajęte, nie czuję jakiegoś takiego indywidualnego podejścia, przychodzę na 5min wizytę podczas gdy w podróży spędzam pół dnia, sama nie wiem, jednocześnie mimo tej niedogodności jak pomyślę o zmianie na znowu inną w moim mieście to mnie skręca bo wiem, że co do zasady na mnie żaden lekarz już nie postawi więc będzie odbębniał robotę póki ja przychodzę-nie ma się co łudzić.
@LS trzymam kciuki za transfer, wierzę że wiek działa na Twoją korzyść
@Niecierpliwa dzięki! Tak właśnie zamierzam -
Dzięki dziewczyny za kciuki 🤗 Dostałam wynik cross-match - 3%, także kolejne badanie wyszło ok.🤷🏼♀️
Powoli rozglądamy się za lekarzami. Myślę, że jeśli teraz się nie uda, to zrobimy sobie taką rundkę po konsultacjach, posłuchamy różnych opinii i wtedy coś zdecydujemy. Podejrzewam, że większość będzie namawiać na PGT-A, bo poza tym wszystko niby wygląda dobrze.
W moim wieku, @MamaWPlanach, statystycznie podobno 1 transfer na 5 powinien się udać, ale niestety u mnie dalej nic z tego. A jestem już po drugiej procedurze. Kiedyś wydawało mi się, że 4 to bardzo dużo, a teraz zostały mi 2 i myślę dokładnie tak jak Ty -jak nie zmarnować tych szans. Gdybym miała nieograniczoną liczbę prób, pewnie dalej próbowałabym bez dodatkowych badań, bo szczerze mówiąc, zwyczajnie nas na to nie stać. Ale teraz, jak mi zostało tylko kilka prób, bardzo chciałabym wiedzieć, czy problem leży po stronie zarodków, czy jednak po mojej.
@Niecierpliwa, nie wiedziałam, że jesteś już w klinice. To rzeczywiście możliwe, że szybciej dostaniesz kwalifikację 😊 Oby wszystko poszło po Twojej myśli ✊🏼🍀
@Gilli, dobrze, że ta druga klinika okazała się lepsza od pierwszej. Niestety mam wrażenie, że teraz większość lekarzy działa według schematów i dopiero po kolejnych niepowodzeniach zaczyna się głębiej zastanawiać, co może być przyczyną, o ile w ogóle.
Ja, czytając opinie o lekarzach, szczerze mówiąc pomijam te typu "udało się za pierwszym razem, cudowny lekarz", bo mam wrażenie, że często największy wpływ miał po prostu dobrze dobrany protokół i trochę szczęścia. Może nie jestem obiektywna, ale bardziej interesują mnie historie dziewczyn, które latami próbowały, a lekarz faktycznie szukał przyczyny, zlecał dodatkowe badania albo wdrażał leczenie, które finalnie pomogło zajść w ciążę.
Może gdzieś jest taki lekarz, który naprawdę próbuje pomóc i nie patrzy na wiek pacjentki. Taki jak ten, którego miała @STARAczka, ogromny szacunek dla niego, było widać, że naprawdę mu zależało. Chociaż niestety nie na wszystko mamy wpływ.
Życzę Ci spokoju ducha, siły do walki i żebyś spotkała na swojej drodze właściwą osobę, która pomoże Ci osiągnąć Twój cel 💛
Gilli lubi tę wiadomość
👩'89
HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
Kariotyp✔️
❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14
🧔♂️'75
Morfologia 1%❌
SCD 13%✔️
Kariotyp ✔️
_________________________________________
Invimed Wrocław🍀
IUI 10.2024 ❌
I IVF:
Kwalifikacja 2025.04✔️
2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
2025.06 - histeroskopia✔️
2025.09 - FET 4AB ❌
2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
II IVF:
2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
2026.03- ET 2x8bl❌
25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌ -
@Marysiu, kochana, jak tam po wizycie? Mamy to?🥹
Przytulasek lubi tę wiadomość
👩'89
HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
Kariotyp✔️
❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14
🧔♂️'75
Morfologia 1%❌
SCD 13%✔️
Kariotyp ✔️
_________________________________________
Invimed Wrocław🍀
IUI 10.2024 ❌
I IVF:
Kwalifikacja 2025.04✔️
2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
2025.06 - histeroskopia✔️
2025.09 - FET 4AB ❌
2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
II IVF:
2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
2026.03- ET 2x8bl❌
25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌ -
Cześć
Chciałam się przywitać.
Wiek: 37,5
Lata starań: 3,5
Procedury IVF: 4
Transfery: 5
Ciąże: 1 (8tydz.)
Dzieci: 0
Ilość zarodków na koncie: 13
Ilość zarodków przebadanych/zdrowych: 9/3, 30%
Czeka ❄️: 2
Kolejny krok: transfer w najbliższym cyklu, po poronieniu, zarodek po PGT-A 4.1.2 z 6 doby. Prograf, Accofil (dr Sydor).
Jeśli się nie uda (plan na najbliższy rok):
-VII transfer
-V procedura w PL + VI procedura w CZ -> PGT-A -> histeroskopia, sztuczna menopauza, antybiotyki-> transfery
-KD w CZ?
Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja, 18:10
Kawka lubi tę wiadomość
👱♀️88' 👱81' starania od 10.2022
IVF I: 03.24 14/10🥚5z 0️⃣❄️
IVF II: 08.24 16/11🥚6z 4️⃣❄️
10.24 FET I 5.1.1❌
11.24 FET II 4.1.1❌
12.24 histeroskopia: cd138✅️ NK⬆️
03.25 FET III 3.1.1❌ Accofil,Smoflipid,Encorton, heparyna,HCQ-Jarosz
04.25 FET IV 4.2.3❌
IVF III 05.25 14/9🥚6z 2️⃣❄️->PGT-A0️⃣
IVF IV 08.25 16/13🥚11z 7️⃣❄️->3️⃣❄️❄️❄️ PGT-A✅️
11.25 histeroskopia: polipy, adeno, cd138❌️
antybiotyki, Zoladex✔️
02.26 FET V 5.1.1 Prograf, Accofil-Sydor
7dpt 71 12dpt 684 14dpt 1457 18dpt 3269 32dpt 4807 brak zarodka 8tc❌️
06.26 FET VI 4.1.2 6.d.7dpt 70 10dpt 299 14dpt 2062 18dpt 3560 21dpt 3270 7tc❌️
usunięta przegroda, AMH 2,2
❌️endometrioza III, adenomioza
KIR Bx tylko 2DS2✔ ♀️C2 ♂️C1/C2
✖NK, IL-10, PAI-1, V R2, ferrytyna, PRL
cross (APC) 52%,(Prokocim) negatywny🧐, allo-MLR 41%
♂️m.0% -
Kochana ja to nie przestaję trzymać kciuki za Ciebie ✊🥹 oby tym razem się udało ✊✊✊🦠🦠🦠🦠krakowiankq wrote:Cześć
Chciałam się przywitać.
Wiek: 37,5
Lata starań: 3,5
Procedury IVF: 4
Transfery: 5
Ciąże: 1 (8tydz.)
Dzieci: 0
Ilość zarodków na koncie: 13
Ilość zarodków przebadanych/zdrowych: 9/3, 30%
Czeka ❄️: 2
Kolejny krok: transfer w najbliższym cyklu, po poronieniu, zarodek po PGT-A 4.1.2 z 6 doby. Prograf, Accofil (dr Sydor).
Jeśli się nie uda (plan na najbliższy rok):
-VII transfer
-V procedura w PL + VI procedura w CZ -> PGT-A -> histeroskopia, sztuczna menopauza, antybiotyki-> transfery
-KD w CZ?
krakowiankq lubi tę wiadomość
👧 ’87 🐈
AMH: 1,31
Kariotyp 🆗
KIR Bx, brak 2DS1, 2DS5, 3DS1 ❌
CD56 ❌
cross match 51,7% & negatywny 🤷♀️
MTHFR C677T (C/T) ❌ PAI-1 4G/5G ❌
Podejrzenie adenomiozy
👦 ’85 🐕🦺
Kariotyp 🆗
morfologia 1%❌
HBA 75% MSOME 2% ➡️ 0%❌
SCSA 🆗
I IVF
🍀Invimed Wrocław🍀
3AA cb💔 3x4AA, 4BB❌
II IVF
🍀FERTILITA Ruda Śląska🍀
diphereline x 2
07.01 punkcja 8 oocytów, 🥚6MII IMSI ➡️ ❄️ 3AA
09.01 ET 2x4A (2dn) (Prograf, Accofil, SMOFlipid, Duphaston, Neoparin, Utrogestan)
✨12dpt 319,78 ✨14dpt 760,13 ✨17dpt 1919,75 ✨20dpt 6168,61✨26dpt 29843,34
28dpt CRL 0,37 ♥️ CRL 0,45 ♥️
7w1d CRL 0,98 CRL 1,02
9w0d CRL 2,34 CRL 2,48
12w1d prenatalne ryzyka niskie 🩷🩵 CRL 5,77 CRL 5,83
21w0d 🩵 498g 🩷 474g
24w0d 🩵 702g 🩷 657g

-
Lajla87_87 wrote:Kochana ja to nie przestaję trzymać kciuki za Ciebie ✊🥹 oby tym razem się udało ✊✊✊🦠🦠🦠🦠
Dziękuję
Za wiruski również
Lajla87_87 lubi tę wiadomość
👱♀️88' 👱81' starania od 10.2022
IVF I: 03.24 14/10🥚5z 0️⃣❄️
IVF II: 08.24 16/11🥚6z 4️⃣❄️
10.24 FET I 5.1.1❌
11.24 FET II 4.1.1❌
12.24 histeroskopia: cd138✅️ NK⬆️
03.25 FET III 3.1.1❌ Accofil,Smoflipid,Encorton, heparyna,HCQ-Jarosz
04.25 FET IV 4.2.3❌
IVF III 05.25 14/9🥚6z 2️⃣❄️->PGT-A0️⃣
IVF IV 08.25 16/13🥚11z 7️⃣❄️->3️⃣❄️❄️❄️ PGT-A✅️
11.25 histeroskopia: polipy, adeno, cd138❌️
antybiotyki, Zoladex✔️
02.26 FET V 5.1.1 Prograf, Accofil-Sydor
7dpt 71 12dpt 684 14dpt 1457 18dpt 3269 32dpt 4807 brak zarodka 8tc❌️
06.26 FET VI 4.1.2 6.d.7dpt 70 10dpt 299 14dpt 2062 18dpt 3560 21dpt 3270 7tc❌️
usunięta przegroda, AMH 2,2
❌️endometrioza III, adenomioza
KIR Bx tylko 2DS2✔ ♀️C2 ♂️C1/C2
✖NK, IL-10, PAI-1, V R2, ferrytyna, PRL
cross (APC) 52%,(Prokocim) negatywny🧐, allo-MLR 41%
♂️m.0% -
Cześć @krakowiankq. Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty 🫂 Trzymam kciuki, żeby kolejny transfer był udany i dał Ci upragnioną, zdrową ciążę ✊🏼🍀🍀🍀
Będziesz miała transfer na cyklu sztucznym? Masz już jakaś wstępną datę?👩'89
HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
Kariotyp✔️
❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14
🧔♂️'75
Morfologia 1%❌
SCD 13%✔️
Kariotyp ✔️
_________________________________________
Invimed Wrocław🍀
IUI 10.2024 ❌
I IVF:
Kwalifikacja 2025.04✔️
2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
2025.06 - histeroskopia✔️
2025.09 - FET 4AB ❌
2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
II IVF:
2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
2026.03- ET 2x8bl❌
25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌ -
LS wrote:Cześć @krakowiankq. Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty 🫂 Trzymam kciuki, żeby kolejny transfer był udany i dał Ci upragnioną, zdrową ciążę ✊🏼🍀🍀🍀
Będziesz miała transfer na cyklu sztucznym? Masz już jakaś wstępną datę?
Dziękuję
Sztuczny. Jakoś na początku czerwca:) Jeszcze czekam na @
Edit. Czy ktoś też planuje transfer w tym czasie?Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja, 20:34
LS lubi tę wiadomość
👱♀️88' 👱81' starania od 10.2022
IVF I: 03.24 14/10🥚5z 0️⃣❄️
IVF II: 08.24 16/11🥚6z 4️⃣❄️
10.24 FET I 5.1.1❌
11.24 FET II 4.1.1❌
12.24 histeroskopia: cd138✅️ NK⬆️
03.25 FET III 3.1.1❌ Accofil,Smoflipid,Encorton, heparyna,HCQ-Jarosz
04.25 FET IV 4.2.3❌
IVF III 05.25 14/9🥚6z 2️⃣❄️->PGT-A0️⃣
IVF IV 08.25 16/13🥚11z 7️⃣❄️->3️⃣❄️❄️❄️ PGT-A✅️
11.25 histeroskopia: polipy, adeno, cd138❌️
antybiotyki, Zoladex✔️
02.26 FET V 5.1.1 Prograf, Accofil-Sydor
7dpt 71 12dpt 684 14dpt 1457 18dpt 3269 32dpt 4807 brak zarodka 8tc❌️
06.26 FET VI 4.1.2 6.d.7dpt 70 10dpt 299 14dpt 2062 18dpt 3560 21dpt 3270 7tc❌️
usunięta przegroda, AMH 2,2
❌️endometrioza III, adenomioza
KIR Bx tylko 2DS2✔ ♀️C2 ♂️C1/C2
✖NK, IL-10, PAI-1, V R2, ferrytyna, PRL
cross (APC) 52%,(Prokocim) negatywny🧐, allo-MLR 41%
♂️m.0% -
Witajcie Dziewczyny 🤗
Wracam po przerwie , trochę musiałam odetchnąć , nabrać sił , przeżyć 40tkę Męża ...
Widzę sporo nowych twarzy 😊super , że wątek żyje i powoli postaram się nadrobić 😉
Marysia🤗 czytam te cudowne informacje od Ciebie🥹 i tak bardzo się cieszę , że słońce u Ciebie w końcu zaświeciło . I czekam na kolejnego posta😊
Lajla87🤗 jak dobrze czytać , że Twoja parka zdrowo rośnie 💕 oby 2 prenatalne uspokoiły Cię już na tyle , że odważysz się coś kupić . A jak Ty sama jak się czujesz - dobrze znosisz ciążę ?
LS🤗 widzę , że wzięłaś się za immunologię - super , że działasz i oby to przyniosło, jak najlepsze efekty 🍀A przed tym jeszcze transfer 2 zarodków ? Czy to dopiero po ogarnięciu immunologii ?
Ola89 , Just , Thoruviel nasze mamusie🤗 - jak tam się odnajdujecie w nowej roli ? Mam nadzieję , że jest już łatwiej i maluchy rosną zdrowo 😊
Runnerka ani Kat84 widzę się nie odezwały 😔
Staraczka 🤗 bardzo mi przykro i smutno🫂😔 Jestem pełna podziwu dla Twojej walki , jaką przeszłaś i pamiętaj , że zrobiłaś wszystko , co mogłaś.. Mam nadzieję , że po okresie żałoby odnajdziesz jeszcze spokój i szczęście w życiu i mimo , że pokaleczeni Wasza miłość z Mężem wyjdzie z tego silniejsza .. Dziękuję też , że podzieliłaś się z Nami swoją historią . emocjami i przemyśleniami - jest to na pewno cenne dla każdej z Nas...
Nessie 🤗co u Ciebie w krzakach 😉?
Witam ciepło również Was nowe Staraczki na tym wątku🤗cieszę się , że jesteście , dzielicie się swoimi historiami ( będę nadrabiać ) i mam nadzieję , że dla każdej z Was w końcu zaświeci słońce 🍀
Ja byłam ostatnio na wizycie po pierwszym nieudanym transferze i Pani Doktor jednak stwierdziła , że skoro w końcu podczas 3 stymulacji udało się uzyskać, choć ten jeden zarodek , to żebyśmy jeszcze próbowali na własnych komórkach😊 Tym bardziej , że o dziwo dzięki diecie i suplom Męża nasienie mocno się polepszyło 😊A w naszym wieku jeszcze z problemami , to wiadomo , że uzyskać cokolwiek jest trudno...
Wcześniej lekarka trochę Nas przygotowywała , że na własnych będzie cieżko - nawet dyskutowaliśmy opcje dawstwa, ale to jest takie trudne ... Więc spinamy się na maxa i w czerwcu ruszamy ze stymulacją 💪A dalej są plany zamrożenia ewentualnych zarodków i porządnego ogarnięcia do transferu . Ale aż tak nie wybiegam - muszą być zarodki ....Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja, 14:21
MamaWPlanach, Kawka, LS lubią tę wiadomość
👧 39 🧑🦱40
Starania od 2020r.
Laparoskopia 2021r.
Problem : słabe nasienie
AMH 1, 2 ( 2021) 0,7 ( 06 .2025) 1,7 ( 11.2025) . , niskie żelazo i ferrytyna
Kariotypy ✔️
Kir Bx , większość implantacyjnych ✔️
Drożność jajowodów ✔️
03.2025 Angelius Provita MP
1️⃣ Procedura IVF krótki protokół
02.06 .25 początek stymulacji
💉menopur , puregon , orgalutran
Punkcja 16.06 ❌️ nie udało się nic pobrać 🥲
07.07 Histeroskopia
Sierpień na 3 miesiące Omnitrope i androtop
2️⃣ Procedura IVF krótki protokół
14.11.25 początek stymulacji
💉 gonal ,omnitrope , Menopur , orgalutran
Punkcja : 8🥚--> 4 dojrzałe --> 2
zapłodnione --> 3 doba ❌️
3️⃣ Procedura IVF. Krótki protokół
06.03 💉rekovelle
9.03 orgalutran , Menopur
18.03 punkcja - 4🥚-> 2🥚- 1 zarodek 3AB
23.03 I FET 3AB -
b7dpt 3,6 9dpt 2,0 ❌️
01.06
4️⃣Procedura IVF
01.06 start stymulacji
13.06 punkcja -



