35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
-
WIADOMOŚĆ
-
Cześć,krakowiankq wrote:Cześć
Chciałam się przywitać.
Wiek: 37,5
Lata starań: 3,5
Procedury IVF: 4
Transfery: 5
Ciąże: 1 (8tydz.)
Dzieci: 0
Ilość zarodków na koncie: 13
Ilość zarodków przebadanych/zdrowych: 9/3, 30%
Czeka ❄️: 2
Kolejny krok: transfer w najbliższym cyklu, po poronieniu, zarodek po PGT-A 4.1.2 z 6 doby. Prograf, Accofil (dr Sydor).
Jeśli się nie uda (plan na najbliższy rok):
-VII transfer
-V procedura w PL + VI procedura w CZ -> PGT-A -> histeroskopia, sztuczna menopauza, antybiotyki-> transfery
-KD w CZ?
po takim bagażu doświadczeń zasługujesz, żeby ten transfer się udał 🥹 Daj koniecznie znać, gdy poznasz termin. Będziemy mocno, mocno trzymać kciuki✊ Powodzenia🫂👫 39 i 40
AMH 0,26
Insulinooporność (Glucophage 500)
Hashimoto/Niedoczynność (Eutyrox 75)
1 IVF- listopad 2025:
(Menopur 150, Rekovelle 12, Orgalutran)
3🥚, 2 ❄️
* styczeń 2026- histeroskopia-> polip
* FET- luty 2026, 3.2.1, beta 27,27⬇️
* FET- marzec 2026, 3.2.2, beta 5,63⬇️
2 IVF- maj 2026:
procedura wstrzymana⁉️
Naturalna ciąża?🥹
11.05 beta 295, 13.05 beta 609,
15.05 beta 1186, 22.05 beta 14940,
26.05 FHR 143 u/min💓,CRL 3,0 mm
10.06 FHR 167 i/min💓, CRL 19,3 mm
„Jeszcze będzie dobrze — wierzę w to każdego dnia.”💙 -
@Przytulasek Witaj😊 W Twojej wiadomości jest tyle życzliwości, empatii i ciepła w stosunku do tylu dziewczyn z grupy. Chwyta za serduszko. Każda z Was ma za sobą tyle złych przeżyć i niepowodzeń, a mimo to tak wiele dobra potraficie dać drugiemu człowiekowi. Wzrusz.
Mam nadzieję, że czerwcowa stymulacja będzie dla Was bardziej owocna niż te 2 pierwsze. Trzymam mocno kciuki✊✊✊
@LS @Gilli myślę, że większość z nas ma wrażenie, że te kliniki działają taśmowo. Ja do swojej mam ponad 200 km w jedną stronę. Tracę prawie pół dnia, żeby posiedzieć w gabinecie czasami 15 minut. Przed pierwszym transferem jeździłam na monitorowanie 3 razy (środa, sobota, wtorek), żeby lekarska sprawdziła grubość endometrium, co zajęło jej 5 minut. Nie narzekam, takie są "koszty" późnej decyzji o macierzyństwie. Ale wkurzam się czasem, że ja poświęcam tyle, a lekarz nie wczuwa się i nie angażuje.. Przynajmniej ja to tak odczuwam.
Z drugiej strony wiem, że cudów nie zdziała i wszystko działa na moją niekorzyść😞
@LS Badanie PGT-A to temat rzeka. Z jednej strony koszt jest ogromny, a gwarancji powodzenia żadnej. Jedynie tak jak piszesz, będę mogła wykluczyć czy problem z implantacją dotyczył zarodka czy muszę pogłębić diagnozę, bo problem był np. z immunologią. Boję się tylko, że po badaniach nic nie zostanie do transferu i 2 procedura będzie zmarnowana. Jeszcze nie dostałam miesiączki, więc czas na podjęcie decyzji się nam wydłuża.
Przytulasek, Kawka, LS, Gilli lubią tę wiadomość
👫 39 i 40
AMH 0,26
Insulinooporność (Glucophage 500)
Hashimoto/Niedoczynność (Eutyrox 75)
1 IVF- listopad 2025:
(Menopur 150, Rekovelle 12, Orgalutran)
3🥚, 2 ❄️
* styczeń 2026- histeroskopia-> polip
* FET- luty 2026, 3.2.1, beta 27,27⬇️
* FET- marzec 2026, 3.2.2, beta 5,63⬇️
2 IVF- maj 2026:
procedura wstrzymana⁉️
Naturalna ciąża?🥹
11.05 beta 295, 13.05 beta 609,
15.05 beta 1186, 22.05 beta 14940,
26.05 FHR 143 u/min💓,CRL 3,0 mm
10.06 FHR 167 i/min💓, CRL 19,3 mm
„Jeszcze będzie dobrze — wierzę w to każdego dnia.”💙 -
@Krakowiankq ❤️ wciąż trzymam mocno kciuki za Ciebie ❤️ przykro mi z powodu ostatniego transferu, jak widziałam tę rosnąca betę to myślałam, ze teraz się uda. Mam nadzieję, że skoro teraz ruszyło to przy następnym transferze uda się i będzie zdrowa ciąża ✊️🍀
@Przytulasek będę mocno trzymała kciuki za stymulację ✊️🍀 nie wiem czy zastanawiałaś się nad alternatywami- ja w czerwcu szykując się do transferu chodzilam na akupunkturę- transferu nie było, udalo się naturalnie 🤭 nie wiem czy to pomogło, pewnie nie jest to takie proste, bo jeszcze Doxycyklinę bralam w tym czasie no I wyjazd na spontanie do Pragi był 😅 ale może coś dała ta akupunktura? Łapałam sie wtedy wszystkiego.
@STARAczka 💔🫂 czytałam Twoj wpis, bardzo przykro mi. Mam nadzieję, że znajdziesz siłę, żeby dbać o siebie. Zostawię tutaj tylko historię- moja koleżanka starała się przez IVF, mieli kilka prób. Przyczyna niepłodności nieznana. Nie udało im się i nie kontynuowali tematu. Po czym po kilku latach mając 42 lata zaszła w ciążę naturalnie. A mając 45 lat - zaszła w drugą ciążę. Ma teraz dwójkę zdrowych chłopaków.
@LS z jednej strony dobrze, że cross-match taki niski, z drugiej wciąż przyczyna nieznana. Będę trzymała kciuki za najbliższy transfer obyś nie musiała mieć kolejnej stymulacji ✊️🍀🍀
@Lajla trzymam kciuki za II-gie prenatalne ✊️✊️✊️🍀🍀🍀jak bedziesz miała pytania co do wyprawki to pisz 😉
@Marysia_ mam nadzieję, że wszystko gra i ciąża ładnie się rozwija ❤️
@Just i @Ola mam nadzieję, że u Was Pociechy rosną i dajecie sobie radę 💪
@MamaWPlanach, Gilli, Niecierpliwa_ Witajcie i za Was też trzymam mocne kciuki oby i dla Was słońce zaświeciło 🍀✊️
Co do mnie- Synek rośnie jak na drożdżach, 6 kg już ma, ładnie przybiera na wadze. Staramy się jakoś rutynę w ciągu dnia ogarnąć, czasem wychodzi, czasem nie, kwestia ogarnięcia się jeszcze 😉 czasami jest "walka" przy piersi bo Mały histeryzuje, ale już mam na niego sposoby, smok ratuje życie 😅 fajnie, że nocki w miarę przysypia, jednak jak ciągiem mogę pospać 3/4h to jest różnica. Mam wrażenie, że na nic nie mam czasu, bo Maluch jest bardzo absorbujący - czytam Was tutaj, ale nie mam kiedy odpisać, jak karmię to muszę się na tym skupić, zeby ladnie jadł. Jeśli śpi- staram się ogarnąć coś w domu lub po prostu zdrzemnąć się jeśli nocka była gorsza. I tez jest małym atencjuszkiem, wymaga uwagi. I do tego jeszcze koty atencjusze, jak się nimi nie zajmujemy to zaczynaja broić 😅 Ale to wszystko wynagradzają uśmiechy Bobo i kolejne kamienie milowe - zaczął sięgać po zabawki 💪 Każdej z Was życzę, abyście mogły tego zaznać ❤️
Edit: jestem taki nieogar, że tę wiadomość pisałam od kilku godzin i na raty 🤣 jeszcze chcialam o PGT-A co nieco opisać, bo robiliśmy a widzę że piszecie o tym, ale moze jutro znajdę jakis wolniejszy moment 😅Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja, 22:17
Przytulasek, krakowiankq, Kawka, Lajla87_87, MamaWPlanach, Niecierpliwa_, LS, Gilli, Just00 lubią tę wiadomość
Kariotypy ok; AMH 4,8 (09/24)
-cross-match 10/24 39%, 12/24 61%, 05/25 45,5%
-allo-MLR 38% 10/24, 05/25 55,6% komórki NK 9%, KIR AA
Naturals 🤗 24/06/25 β 60.9, 26/06 β 141, 28/06 β 360.9, 02/07 β 2108; 15/07 CRL 0,98 cm 141 ud/min
02.08 CRL 2,85 cm; 21/08 Sanco i prenatalne - ryzyka niskie 🤞
23.02.2026 Synek 💙 39+1, 3720g 55cm 💪
Klinika nr 2 od 09/24:
IVF 6 04/05.25 - 4❄️ po PGTA-A 1 ❄️👌 i 1 mozaika - czekają ⌛
IVF 5 10/24 - 1 PGT-A ok, 1 ?
- transfer VIII 04/03 5.2.1 - β 10dpt 0.156 💔
- transfer IX 05/04 5.2.3 💔
Klinika nr 1 2021-08/24
4 procedury IVF. IVF 1: 4 ❄️, bez PGT-A, 4 transfery, 1 cb
3 IVF z PGT-a: IVF 2:❄️ 👎. IVF 3: z 3❄️ dwa 👌Dwa transfery z Accofil:
-transfer❄️ 5.1.1 udany (06/23), wada rozwojowa, 💔12+5
-transfer❄️5.2.3 (03/24) - 💔
IVF 4 - jeden❄️ok, transfer z Accofil (07/24), 💔6 +0. -
Prztulasku powodzenia ❤️
U mnie podobnie jak u Thoruviel, czas leci nie wiadomo kiedy, czasem przez cały dzień nie robię nic procz zajmowania się małym, ciągle coś trzeba przy nim robić, a jak się wezmę za coś innego to musze odkładać kilka razy , dlatego narazie poddałam się z gotowaniem i znowu mamy abonament obiadowy 😅 staramy się codziennie chodzić na spacerki, byliśmy już z nim na dwóch grillach u znajomych i na weekendzie, a wczoraj był ze mną w ogrodniczym. Może kiedyś się odważe go wziąć na zakupy 😅 U nas w nocy jest już tylko 1 pobudka plus wierzganie nogami nad ranem podobno z powodu gazów tak twierdzi fizjo ale potem jeszcze usypia, ogólnie dalej są problemy brzuszkowe, refluks, gazy i jakieś płaczki z .upy no ale chyba już tego nie przeskoczymy trzeba przeczekać.
Przytulasek, LS lubią tę wiadomość
-
krakowiankq wrote:Cześć
Chciałam się przywitać.
Wiek: 37,5
Lata starań: 3,5
Procedury IVF: 4
Transfery: 5
Ciąże: 1 (8tydz.)
Dzieci: 0
Ilość zarodków na koncie: 13
Ilość zarodków przebadanych/zdrowych: 9/3, 30%
Czeka ❄️: 2
Kolejny krok: transfer w najbliższym cyklu, po poronieniu, zarodek po PGT-A 4.1.2 z 6 doby. Prograf, Accofil (dr Sydor).
Jeśli się nie uda (plan na najbliższy rok):
-VII transfer
-V procedura w PL + VI procedura w CZ -> PGT-A -> histeroskopia, sztuczna menopauza, antybiotyki-> transfery
-KD w CZ?
Cześć Krakowianka! Fajnie, że masz gotowy plan działania! 💪 zielonego sukcesu Ci życzę w najbliższym transferze, niech okaże się dla Was tym szczęśliwym!! 🍀
krakowiankq lubi tę wiadomość
⏳ od 06.2024
36 👩
D3, B12, estr, prolaktyna, owulacje
🔻niski prog 8DPO: 12ng
MUCHA, sonoHSG - OK
Pasożyty - OK
41🧔♂️
Posiewy OK
Kariotypy OK
🔻 ciężki czynnik męski - OAT
🔻 operacja żpn - styczeń' 26 - brak poprawy -
@Thoruviel @Ola8999 pozwoliłam sobie spojrzeć na Wasze stopki. Jeszcze mnie tutaj nie było, gdy dzieliłyście się swoimi historiami..
Gratuluję😊Cudownie że udało się Wam naturalnie😊 Takie pozytywne zakończenia dodają skrzydeł i mocy do działania.
Jestem przekonana, że super sobie ze wszystkim radzicie. Nie bądźcie dla siebie zbyt wymagające. Czas leci tak szybko, więc wyciskajcie z tych chwil z maluszkami ile się da. Nie obejrzycie się, a zaraz będziecie świętować roczek lub dwa🙃
Thoruviel, Ola8999 lubią tę wiadomość
👫 39 i 40
AMH 0,26
Insulinooporność (Glucophage 500)
Hashimoto/Niedoczynność (Eutyrox 75)
1 IVF- listopad 2025:
(Menopur 150, Rekovelle 12, Orgalutran)
3🥚, 2 ❄️
* styczeń 2026- histeroskopia-> polip
* FET- luty 2026, 3.2.1, beta 27,27⬇️
* FET- marzec 2026, 3.2.2, beta 5,63⬇️
2 IVF- maj 2026:
procedura wstrzymana⁉️
Naturalna ciąża?🥹
11.05 beta 295, 13.05 beta 609,
15.05 beta 1186, 22.05 beta 14940,
26.05 FHR 143 u/min💓,CRL 3,0 mm
10.06 FHR 167 i/min💓, CRL 19,3 mm
„Jeszcze będzie dobrze — wierzę w to każdego dnia.”💙 -
Cześć @Przytulasek, miło Cię znowu widzieć ☺️
Tak, najpierw zrobimy transfer mrożaczków, które zostały. Transfer orientacyjnie pod koniec maja. Tym razem na cyklu naturalnym i dodatkowo dostanę heparynę.
A gdyby znowu się nie udało, to planujemy wizytę u immunologa, konsultacje u innych ginekologów i chyba jednak PGT-A, bo chcielibyśmy wiedzieć, czy mamy w ogóle zdrowe zarodki. Jeśli nie, a kolejna procedura pokaże to samo, to przynajmniej będziemy wiedzieć, gdzie może leżeć problem i nad czym dalej się zastanawiać.
Życzę Ci owocnej stymulacji 🤗 Kiedy mniej więcej zaczynasz?
@Thoruviel, rośnijcie zdrowo ☺️ czekam na komentarz odnośnie PGT-A😊 mi
Thoruviel, Przytulasek lubią tę wiadomość
👩'89
HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
Kariotyp✔️
❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14
🧔♂️'75
Morfologia 1%❌
SCD 13%✔️
Kariotyp ✔️
_________________________________________
Invimed Wrocław🍀
IUI 10.2024 ❌
I IVF:
Kwalifikacja 2025.04✔️
2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
2025.06 - histeroskopia✔️
2025.09 - FET 4AB ❌
2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
II IVF:
2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
2026.03- ET 2x8bl❌
25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌
16.06- immunolog ⏳ -
LS wrote:Cześć @Przytulasek, miło Cię znowu widzieć ☺️
Tak, najpierw zrobimy transfer mrożaczków, które zostały. Transfer orientacyjnie pod koniec maja. Tym razem na cyklu naturalnym i dodatkowo dostanę heparynę.
A gdyby znowu się nie udało, to planujemy wizytę u immunologa, konsultacje u innych ginekologów i chyba jednak PGT-A, bo chcielibyśmy wiedzieć, czy mamy w ogóle zdrowe zarodki. Jeśli nie, a kolejna procedura pokaże to samo, to przynajmniej będziemy wiedzieć, gdzie może leżeć problem i nad czym dalej się zastanawiać.
Życzę Ci owocnej stymulacji 🤗 Kiedy mniej więcej zaczynasz?
@Thoruviel, rośnijcie zdrowo ☺️ czekam na komentarz odnośnie PGT-A😊 mi
Możliwe, że będziemy transferować w podobnym czasie
Zaczęłaś już cykl transferowy?
My robiliśmy PGT-A w 3 i 4 procedurze. Wydatek ogromny bo w ciągu 3 miesięcy musiałam na to wyłożyć 25 tysięcy. Wynik upewnił mnie, że to była słuszna decyzja:
Z 9 zarodków tylko 3 były prawidłowe.
3 z tych chorych miały najpoważniejsze wady.
Biorąc pod uwagę to ile czasu przygotowuję się do transferu i ile mnie to kosztuje psychicznie, fizycznie i $, uważam, że PGT-A to dla mnie konieczność.
LS, MamaWPlanach lubią tę wiadomość
👱♀️88' 👱81' starania od 10.2022
IVF I: 03.24 14/10🥚5z 0️⃣❄️
IVF II: 08.24 16/11🥚6z 4️⃣❄️
10.24 FET I 5.1.1❌
11.24 FET II 4.1.1❌
12.24 histeroskopia: cd138✅️ NK⬆️
03.25 FET III 3.1.1❌ Accofil,Smoflipid,Encorton, heparyna,HCQ-Jarosz
04.25 FET IV 4.2.3❌
IVF III 05.25 14/9🥚6z 2️⃣❄️->PGT-A0️⃣
IVF IV 08.25 16/13🥚11z 7️⃣❄️->3️⃣❄️❄️❄️ PGT-A✅️
11.25 histeroskopia: polipy, adeno, cd138❌️
antybiotyki, Zoladex✔️
02.26 FET V 5.1.1 Prograf, Accofil, heparyna-Sydor
7dpt 71 12dpt 684 14dpt 1457 18dpt 3269 32dpt 4807
brak zarodka 8tc❌️
FET VI 4.1.2 6.doba🍓 5dpt⏸️ 7dpt 70 10dpt 299 14dpt 2062
usunięta przegroda, AMH 2,2
❌️endometrioza III, adenomioza
KIR Bx tylko 2DS2✔ ♀️C2 ♂️C1/C2
✖NK, IL-10, PAI-1, V R2, ferrytyna, PRL
cross (APC) 52%,(Prokocim) negatywny🧐, allo-MLR 41%
♂️m.0% -
@Thoruviel, gratuluję synka

Zauważyłam, że urodziłaś w dniu kiedy ja odebrałam wynik pierwszej w życiu dodatniej bety. Liczyłam na przejęcie pałeczki ciążowej ale niestety.👱♀️88' 👱81' starania od 10.2022
IVF I: 03.24 14/10🥚5z 0️⃣❄️
IVF II: 08.24 16/11🥚6z 4️⃣❄️
10.24 FET I 5.1.1❌
11.24 FET II 4.1.1❌
12.24 histeroskopia: cd138✅️ NK⬆️
03.25 FET III 3.1.1❌ Accofil,Smoflipid,Encorton, heparyna,HCQ-Jarosz
04.25 FET IV 4.2.3❌
IVF III 05.25 14/9🥚6z 2️⃣❄️->PGT-A0️⃣
IVF IV 08.25 16/13🥚11z 7️⃣❄️->3️⃣❄️❄️❄️ PGT-A✅️
11.25 histeroskopia: polipy, adeno, cd138❌️
antybiotyki, Zoladex✔️
02.26 FET V 5.1.1 Prograf, Accofil, heparyna-Sydor
7dpt 71 12dpt 684 14dpt 1457 18dpt 3269 32dpt 4807
brak zarodka 8tc❌️
FET VI 4.1.2 6.doba🍓 5dpt⏸️ 7dpt 70 10dpt 299 14dpt 2062
usunięta przegroda, AMH 2,2
❌️endometrioza III, adenomioza
KIR Bx tylko 2DS2✔ ♀️C2 ♂️C1/C2
✖NK, IL-10, PAI-1, V R2, ferrytyna, PRL
cross (APC) 52%,(Prokocim) negatywny🧐, allo-MLR 41%
♂️m.0% -
Pierwsze badania PGT-A robiliśmy gdy miałam 34 lata, po 4 nieudanych transferach. Lekarz nie wchodził w immunologię tylko zaproponował genetykę. Od tamtej pory przebadaliśmy łącznie 9 zarodków, z czego 5 było prawidłowych i 1 potencjalnie (mozaika), rocznik '88. 1 zdrowy zarodek I 1 mozaika po ostatniej punkcji czekają.
PGT-A robiliśmy aby zaoszczędzić na czasie- bo jednak każdy nieudany transfer to czas, a w naszym wieku czas jest na wagę złota. Dodatkowo dla mnie mniej brania leków, jak wiemy faszerujemy się dość mocno lekami no i psychika - każdy nieudany transfer dość mocno przeżywałam. Jak po 5-tej punkcji jednego zarodka nie zrobili biopsji (embriolodzy nie chcieli ryzykować, był slabszy) to przy transferze z kolei trochę się stresowałam co gdyby był nieprawidłowy.
Pgt-a nie daje 100% szansy na sukces, ale zwiększa prawdopodobieństwo udanego transferu. Jasne, część zarodków może się naprawić, ale po 35-tce te mechanizmy gorzej działają. Dlatego woleliśmy zwiększać swoje szanse robiąc te badania. Nie wyklucza to wad rozwojowych jak u nas niestety się zdarzyło w 2023 r, ale mimo wszystko- woleliśmy jedno ryzyko (wada rozwojowa) niż dwa ryzyka (genetyka + rozwojowa).
To jest też faktycznie dużo pieniędzy tak jak @krakowiankqa napisała, ale my nie żałujemy tych pieniędzy. Poza tym robiąc te badania PGT-A można sobie później odpuścić badania typu Sanco jeśli prenatalne wyjdą prawidłowo- a to też koszt rzędu ok. 2 000 zł. Fakt, te Sanco są bardziej dokładne, ale jeśli na usg i z PAPPA wszystko jest ok - to można trochę zaoszczędzić (dla spokoju ducha jeśli ktoś ma do wydania te 2 k to można zrobić testy NIPT).
Podsumowując - nie żałujemy tych badań PGT-A. Jedyne co żałujemy to że za bardzo ufaliśmy lekarzowi z pierwszej kliniki, bo wg niego nic więcej nie mogliśmy zbadać. A immunologia wydaje się być brakującym elementem u nas i można było wcześniej w to iść 🤷🏼♀️
LS, MamaWPlanach lubią tę wiadomość
Kariotypy ok; AMH 4,8 (09/24)
-cross-match 10/24 39%, 12/24 61%, 05/25 45,5%
-allo-MLR 38% 10/24, 05/25 55,6% komórki NK 9%, KIR AA
Naturals 🤗 24/06/25 β 60.9, 26/06 β 141, 28/06 β 360.9, 02/07 β 2108; 15/07 CRL 0,98 cm 141 ud/min
02.08 CRL 2,85 cm; 21/08 Sanco i prenatalne - ryzyka niskie 🤞
23.02.2026 Synek 💙 39+1, 3720g 55cm 💪
Klinika nr 2 od 09/24:
IVF 6 04/05.25 - 4❄️ po PGTA-A 1 ❄️👌 i 1 mozaika - czekają ⌛
IVF 5 10/24 - 1 PGT-A ok, 1 ?
- transfer VIII 04/03 5.2.1 - β 10dpt 0.156 💔
- transfer IX 05/04 5.2.3 💔
Klinika nr 1 2021-08/24
4 procedury IVF. IVF 1: 4 ❄️, bez PGT-A, 4 transfery, 1 cb
3 IVF z PGT-a: IVF 2:❄️ 👎. IVF 3: z 3❄️ dwa 👌Dwa transfery z Accofil:
-transfer❄️ 5.1.1 udany (06/23), wada rozwojowa, 💔12+5
-transfer❄️5.2.3 (03/24) - 💔
IVF 4 - jeden❄️ok, transfer z Accofil (07/24), 💔6 +0. -
krakowiankq wrote:@Thoruviel, gratuluję synka

Zauważyłam, że urodziłaś w dniu kiedy ja odebrałam wynik pierwszej w życiu dodatniej bety. Liczyłam na przejęcie pałeczki ciążowej ale niestety.
Dziękuję ❤️
Ja wierzę w Ciebie, tyle włożyłaś w przygotowanie do stymulacji i transferu - i w końcu beta ruszyła. Mam nadzieję, że najbliższy transfer będzie tym udanym, trzymam bardzo mocno kciuki za Ciebie ✊️🍀❤️
krakowiankq lubi tę wiadomość
Kariotypy ok; AMH 4,8 (09/24)
-cross-match 10/24 39%, 12/24 61%, 05/25 45,5%
-allo-MLR 38% 10/24, 05/25 55,6% komórki NK 9%, KIR AA
Naturals 🤗 24/06/25 β 60.9, 26/06 β 141, 28/06 β 360.9, 02/07 β 2108; 15/07 CRL 0,98 cm 141 ud/min
02.08 CRL 2,85 cm; 21/08 Sanco i prenatalne - ryzyka niskie 🤞
23.02.2026 Synek 💙 39+1, 3720g 55cm 💪
Klinika nr 2 od 09/24:
IVF 6 04/05.25 - 4❄️ po PGTA-A 1 ❄️👌 i 1 mozaika - czekają ⌛
IVF 5 10/24 - 1 PGT-A ok, 1 ?
- transfer VIII 04/03 5.2.1 - β 10dpt 0.156 💔
- transfer IX 05/04 5.2.3 💔
Klinika nr 1 2021-08/24
4 procedury IVF. IVF 1: 4 ❄️, bez PGT-A, 4 transfery, 1 cb
3 IVF z PGT-a: IVF 2:❄️ 👎. IVF 3: z 3❄️ dwa 👌Dwa transfery z Accofil:
-transfer❄️ 5.1.1 udany (06/23), wada rozwojowa, 💔12+5
-transfer❄️5.2.3 (03/24) - 💔
IVF 4 - jeden❄️ok, transfer z Accofil (07/24), 💔6 +0. -
Witaj MamawPlanach🤗 dziękuje za miłe słowa też wzrusz🥺 aczkolwiek ja tylko oddaje to , co tutaj dostałam i dostaje od innych 😉
Dzięki za kciuki 💕 A Ty nie obwiniaj się za to , że późno zaczęłaś starania - zaczęłaś , kiedy to poczułaś i tyle . Nie mogłaś wszystkiego wiedzieć i przewidzieć 🫂 Ja czekałam do po 30 i też tego nie wiedziałam , że to może nie być takie proste jak u wielu . Trochę smutno mi się zrobiło , jak pisałaś o tym , że w naszym wieku to dużo lekarzy nie chcę diagnostyki ( bo wiek , amh itd.) i musi się trafić po prostu ten dobry zarodek . To krzywdzące , bo każdy przypadek jest jednak inny , a to niestety często my bardziej musimy się o wszystko upominać😔 .. Kiedy zaczynasz drugą stymulację ?
Thoruviel dzięki za polecenie tej akupunktury - coś się bardziej z tematem zapoznam, jak już mniej boję się igieł po tych zastrzykach😅 w sumie może to pomogło , może co innego , a zawsze warto próbować . Dobrze słyszeć , że Synek zdrowo rośnie , rozrabia 💕i tym bardziej podziwiam , że znajdujesz czas i tu dla Nas 😊musicie mieć tam czasem wesoło , jak i Maluch i kotki dokazują 😅
Ola89🤗 u Ciebie widzę , że Synek już poznaje świat i oby tak dalej 😊 Ciesz się tym czasem , bo pewnie szybko minie , a na gotowanie przyjdzie kolej 😉
LS 🤗 To będę mieć podobnie stymulację , jak Ty transfer , bo też końcówka maja/pierwsze dni czerwca zaczynam. Oby tym razem słońce Nam zaświeciło 🍀 Pamiętam i rozumiem , że jesteś nastawiona sceptycznie , ale kto wie, może nawet podwójne szczęście ... Fajnie też , że masz od razu w zanadrzu dalszy plan działania - to zawsze ułatwia .Daj znać po monitoringu 😉
Krakowianka🤗 widzę , że Ty też w podobnym czasie , co My - trzymam kciuki , by tym razem się udało 🍀jak nick nie kłamie to widzę jesteś z miasta , gdzie kiedyś mieszkałam i sentyment został 😊
Niecierpliwa , Gilii 🤗 podczytałam Wasze historie i przykro mi , że też musicie przechodzić te trudną drogę ... Dbajcie o siebie - wierzę , że na Waszej drodze też w końcu wyjdzie słońce 🍀
Kawka 🤗 a co u Ciebie ? nadal jeszcze naturalnie próbujesz?Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja, 15:49
krakowiankq, Niecierpliwa_, Thoruviel, LS, Ola8999, Gilli, MamaWPlanach lubią tę wiadomość
👧 39 🧑🦱40
Starania od 2020r.
Laparoskopia 2021r.
Problem : słabe nasienie
AMH 1, 2 ( 2021) 0,7 ( 06 .2025) 1,7 ( 11.2025) . , niskie żelazo i ferrytyna
Kariotypy ✔️
Kir Bx , większość implantacyjnych ✔️
Drożność jajowodów ✔️
03.2025 Angelius Provita MP
1️⃣ Procedura IVF krótki protokół
02.06 .25 początek stymulacji
💉menopur , puregon , orgalutran
Punkcja 16.06 ❌️ nie udało się nic pobrać 🥲
07.07 Histeroskopia
Sierpień na 3 miesiące Omnitrope i androtop
2️⃣ Procedura IVF krótki protokół
14.11.25 początek stymulacji
💉 gonal ,omnitrope , Menopur , orgalutran
Punkcja : 8🥚--> 4 dojrzałe --> 2
zapłodnione --> 3 doba ❌️
3️⃣ Procedura IVF. Krótki protokół
06.03 💉rekovelle
9.03 orgalutran , Menopur
18.03 punkcja - 4🥚-> 2🥚- 1 zarodek 3AB
23.03 I FET 3AB -
b7dpt 3,6 9dpt 2,0 ❌️
01.06
4️⃣Procedura IVF
01.06 start stymulacji
13.06 punkcja - -
krakowiankq wrote:Możliwe, że będziemy transferować w podobnym czasie

Zaczęłaś już cykl transferowy?
My robiliśmy PGT-A w 3 i 4 procedurze. Wydatek ogromny bo w ciągu 3 miesięcy musiałam na to wyłożyć 25 tysięcy. Wynik upewnił mnie, że to była słuszna decyzja:
Z 9 zarodków tylko 3 były prawidłowe.
3 z tych chorych miały najpoważniejsze wady.
Biorąc pod uwagę to ile czasu przygotowuję się do transferu i ile mnie to kosztuje psychicznie, fizycznie i $, uważam, że PGT-A to dla mnie konieczność.
No właśnie, my też zaczynamy już od 3 procedury, więc chyba to jest dobry moment, żeby głębiej kopać. W sumie PGT-A nie jest zalecane od samego początku głównie przez koszty i statystykę, ponieważ duży procent dziewczyn zachodzi w ciążę już po pierwszej procedurze. A później to już zaczyna się jazda bez trzymanki 😄
Podstawy zrobione, głębsze, ale nadal dość standardowe badania też, więc teraz wjeżdża ciężka artyleria 😄 Mam tylko nadzieję, że przełoży się to na wyniki i skróci czas do spotkania z dzieckiem ☺️
Co do cyklu transferowego, to tak już zaczęłam. 14.05 mam monitoring. Tym razem idziemy na cyklu naturalnym, więc na razie żadnych leków, tylko suplementy. Zobaczymy, co z tego wyjdzie 🙃
Dawaj znać, jak już będziesz znała swój termin ☺️
@Przytulasek, na pewno się odezwę ☺️
A tak z innej beczki, dostałam wyniki Allo-mlr i czekałam na jakieś % , a dostałam: przeciwciała blokujące nieobecne 🤔 może ja jakieś niewłaściwe badanie zrobiłam 😄
Gilli, Przytulasek lubią tę wiadomość
👩'89
HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
Kariotyp✔️
❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14
🧔♂️'75
Morfologia 1%❌
SCD 13%✔️
Kariotyp ✔️
_________________________________________
Invimed Wrocław🍀
IUI 10.2024 ❌
I IVF:
Kwalifikacja 2025.04✔️
2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
2025.06 - histeroskopia✔️
2025.09 - FET 4AB ❌
2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
II IVF:
2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
2026.03- ET 2x8bl❌
25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌
16.06- immunolog ⏳ -
Przytulasek,fajnie,ze sie odzywasz,dawno Cie tu nie widzialam. Dokladnie rok temu bylam po kwalifikacji do ivf i zaczynalam stymulację,a w czerwcu transfer,ktory przerodzil sie w spelnione marzenie. Niech i u Ciebie ten miesiac okaze sie szczesliwy ✊️Mam nadzieje ze bedziesz pisac jak wyglada sytuacja.
Ja tak samo jak Thoruviel i Ola8999,jestem pochlonieta opieką nad malym,prozaiczne czynnosci takie jak pranie sprawiaja trudnosc,o ugotowaniu obiadu nie wspomne,robimy to tylko w niedziele gdy jestesmy caly dzien we dwoje,reszta dni na gotowcach lub cos z zamrazarki.Mamy problemy z jedzeniem i jestesmy na etapie zmian mleka co spedza mi sen z powiek. Bujamy sie tez nieustannie po specjalistach,bo a to problen ze ssaniem,to z asymetria ,to ze skóra,takze ciagle cos. Nie jest to instagramowe macierzynstwo,ale wierzeze kiedys te problemy miną. Szkoda mi tylko,ze nie moge wrzucic na luz i w pelni sie cieszyc,bo ciagle sie czyms zamartwiam.
Moge za to juz przyznac,ze mimo zmeczenia,moj organizm juz zaadaptowal sie do tego ze spie malo i rzadko kiedy w dzien ucinam sobie drzemke,jakos to idzie. Za to chyba dorobilam sie juz garba noszac tego 5 kilowego klocka 😅
Wystarczylo 2 dni i przestalam tu byc na bieząco,ale jak mi sie uda to bede nadrabiac Wasze relacje.Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja, 22:20
Ola8999, Gilli, Przytulasek lubią tę wiadomość
👱♀️36l
AMH 1.19
TSH 1.97->1.49
Ft4 16.60
Żelazo 60.8->45.8
Ferrytyna 10.6->22.70
Estradiol 152
FSH 5.43
LH 5.49
Prolaktyna 20.20
Podejrzenie adenomiozy
Kariotypy OK
👦38l
Badanie nasienia morfologia 2%
08.05 kwalifikacja in vitro
11.05 start stymulacji: 💉Cetrtotide,Menopur,Rekovelle
26.05 Punkcja->7 oocytow, zapłodnionych 6-> 2❄❄ :3AA,3AB
27.06 Transfer ❄ (6dn), 7dpt beta 34.6, 10dpt beta 163, 13dpt beta 410, 18dpt 2549, 22dpt beta 9234🍀
16.07. Zarodek z echem 🥳
21.07 CRL 3.7mm i ❤
31.07 CRL 1.13 cm i ❤ 151 ud/min
14.08 CRL 2.60 cm I ❤ 168 ud/min
17.08 CRL 3.07 cm
05.09 CRL 6.07 cm
Prenatalne,Pappa,Sanco ok 👌

-
@Just, mam nadzieję, że niedługo Wasze problemy miną, złapiesz trochę oddechu i zaczniesz w pełni cieszyć się macierzyństwem ☺️ Życzę Ci, żeby ten spokojniejszy czas przyszedł jak najszybciej 🍀🍀🍀 Rośnijcie zdrowo 🥹
Popatrzyłam na Twoją stopkę i przypomniało mi się, że też miałaś problem z ferrytyną. Mogłabyś mi przypomnieć, jak wyglądała u Ciebie tuż przed ciążą i w jej trakcie? Czy monitorowałaś to jakoś, brałaś coś na podtrzymanie?
Przytulasek, Przytulasek lubią tę wiadomość
👩'89
HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
Kariotyp✔️
❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14
🧔♂️'75
Morfologia 1%❌
SCD 13%✔️
Kariotyp ✔️
_________________________________________
Invimed Wrocław🍀
IUI 10.2024 ❌
I IVF:
Kwalifikacja 2025.04✔️
2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
2025.06 - histeroskopia✔️
2025.09 - FET 4AB ❌
2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
II IVF:
2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
2026.03- ET 2x8bl❌
25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌
16.06- immunolog ⏳ -
Hej. Mam drugą stymulację.w wieku 39 lat .amh 0.39 ale mysle ze to zły pomiar moze byc,bo rok temu 1.34. Rok temu mialam 5 zarodkow( jeden dał ciążę, ktora w 7 tyg się zatrzymala).w lutym zaszlam naturalnie i również się zatrzymała. Idziemy w stronę immunologii ..tak widać zle parametry. Teraz mam stymulacje .będziemy mrozić o ile coś się uda. I przeleczymy moje cytokiny i inne . Ale.. mam stymulacje rekovelle i menopur. Dziś miałam pierwszy monitorin .4 pęcherzyki 13m na lewym i 2 pęcherzyki 13mm na prawym .hormony wg lekarza idealnie .czy taki wynik na dzien dzisiejszy wygląda optymistycznie?stymulację zaczęłam 6.05
-
LS,dziekuję 🤗 wiem ze te dni kiedys nadejdą,marudze tutaj,zebyscie tez wiedzialy ze to nie jest tak,ze jak sie pojawi dziecko to nagle jest slodko-pierdząco,bo nie jest. Mimo,ze mały jest wyczekany i kochany to musze przyznać,ze z tego wyczerpania zdarzylo mi sie nawet na niego krzyknac,po czym natychmiast mialam wyrzuty sumienia i łzy,ze sobie nie radzę i co ze mnie za matka. Takze wiedzcie dziewczyny,ze to tez potrafi psychicznie dojechac.LS wrote:@Just, mam nadzieję, że niedługo Wasze problemy miną, złapiesz trochę oddechu i zaczniesz w pełni cieszyć się macierzyństwem ☺️ Życzę Ci, żeby ten spokojniejszy czas przyszedł jak najszybciej 🍀🍀🍀 Rośnijcie zdrowo 🥹
Popatrzyłam na Twoją stopkę i przypomniało mi się, że też miałaś problem z ferrytyną. Mogłabyś mi przypomnieć, jak wyglądała u Ciebie tuż przed ciążą i w jej trakcie? Czy monitorowałaś to jakoś, brałaś coś na podtrzymanie?
LS,u mnie problem z zelazem i ferrytyna ciagnie sie od lat,odkad pierwszy raz zachorowalam na anemie,wiec te wyniki przewlekle mam slabe. Na etapie staran bralam Tardyferon i potem Chelaplex i cos tam sie podnosilo. Natomiast na etapie ciazy przerobilam chyba wszystkie preparaty z zelazem,poczynajac od wymienionych wyzej po Sorbifer,Feroplex i cos jeszcze i bardziej patrzylysmy na wynik hemoglobiny niz zelaza czy ferrytyny,ale wiadomo,jest to zalezne. No i zawsze ta hemoglobina w najlepszym wypadku stala w miejscu lub spadala co miesiac o 0.4-0.5 dopoki nie zrobilam badan w kierunku pasozytow. Jedna probka wyszla mi dodatnia, wiec dostalam Zentel i po tym nagle hemoglobina zaczela rosnac i nawet po porodzie utrzymala sie na na prawde przyzwoitym poziomie.
Ola8999 lubi tę wiadomość
👱♀️36l
AMH 1.19
TSH 1.97->1.49
Ft4 16.60
Żelazo 60.8->45.8
Ferrytyna 10.6->22.70
Estradiol 152
FSH 5.43
LH 5.49
Prolaktyna 20.20
Podejrzenie adenomiozy
Kariotypy OK
👦38l
Badanie nasienia morfologia 2%
08.05 kwalifikacja in vitro
11.05 start stymulacji: 💉Cetrtotide,Menopur,Rekovelle
26.05 Punkcja->7 oocytow, zapłodnionych 6-> 2❄❄ :3AA,3AB
27.06 Transfer ❄ (6dn), 7dpt beta 34.6, 10dpt beta 163, 13dpt beta 410, 18dpt 2549, 22dpt beta 9234🍀
16.07. Zarodek z echem 🥳
21.07 CRL 3.7mm i ❤
31.07 CRL 1.13 cm i ❤ 151 ud/min
14.08 CRL 2.60 cm I ❤ 168 ud/min
17.08 CRL 3.07 cm
05.09 CRL 6.07 cm
Prenatalne,Pappa,Sanco ok 👌

-
Czesc wszystkim, nowym i starym uzytkowniczkom

Nie wiem czy ktos mnie tu jeszcze pamieta, ale u mnie niestety bez zmian, nawet nie mam jak podejsc dontransferu - punkcja byla rok temu i namieszala mi w zdrowiu i cyklu. Szczerze, to bardzo zaluje podejscia do in vitro, byc moze przez to, przekreslilam juz calkiem swoje szanse na macierzynstwo...
3mam kciuki za udane transfery/cykle naturalne, zdrowe i nudne ciaze jak i zdrowe, radosne dzieciaczki juz poza brzuchem mam
LS lubi tę wiadomość
-
Nie jestem lekarzem, pewnie możesz zapytać AI, z moich doświadczeń brzmi bardzo fajnie, równe pęcherzyki zwiększają szanse na większą ilość komórek, ilość raczej odpowiadająca amh 0.4 niż 1.34 wg mnie. Powodzenia!Mroczek87 wrote:Hej. Mam drugą stymulację.w wieku 39 lat .amh 0.39 ale mysle ze to zły pomiar moze byc,bo rok temu 1.34. Rok temu mialam 5 zarodkow( jeden dał ciążę, ktora w 7 tyg się zatrzymala).w lutym zaszlam naturalnie i również się zatrzymała. Idziemy w stronę immunologii ..tak widać zle parametry. Teraz mam stymulacje .będziemy mrozić o ile coś się uda. I przeleczymy moje cytokiny i inne . Ale.. mam stymulacje rekovelle i menopur. Dziś miałam pierwszy monitorin .4 pęcherzyki 13m na lewym i 2 pęcherzyki 13mm na prawym .hormony wg lekarza idealnie .czy taki wynik na dzien dzisiejszy wygląda optymistycznie?stymulację zaczęłam 6.05
-
Taaak! Hej, ja pamiętam. Przykro mi, że tak to się układa_Qlka_ wrote:Czesc wszystkim, nowym i starym uzytkowniczkom

Nie wiem czy ktos mnie tu jeszcze pamieta, ale u mnie niestety bez zmian, nawet nie mam jak podejsc dontransferu - punkcja byla rok temu i namieszala mi w zdrowiu i cyklu. Szczerze, to bardzo zaluje podejscia do in vitro, byc moze przez to, przekreslilam juz calkiem swoje szanse na macierzynstwo...
3mam kciuki za udane transfery/cykle naturalne, zdrowe i nudne ciaze jak i zdrowe, radosne dzieciaczki juz poza brzuchem mam
Wydaje mi się, że odpowiadałam na któregoś Twojego posta i byłam ciekawa, co się u Ciebie wydarzyło, bo napisałaś jedynie, że jeden cykl przeszłaś i nie skończyło się to dla Ciebie dobrze. Rozumiem, że masz zarodek ale nie masz warunków do wykonania transferu bo rozjechały się u Ciebie hormony? Ja też miałam taki problem, jajniki niemal na pół roku całkiem przestały odpowiadać, później nastąpiła poprawa, na jak długo i czy jeszcze uda mi się coś wyprodukować, zobaczymy. Może daj organizmowi odpocząć od hormonów? Podobno czasem tak to bywa, że organizm się mniej lub bardziej rozreguluje ale w końcu wraca. Ja w innym temacie ale parę lat wstecz zapadałam na tajemnicze dolegliwości dokładnie w momencie, kiedy zaczęliśmy myśleć o ciąży, były one mocno wpływające na moje zdrowie i w efekcie życie, objawy jak przy boreliozie i pasożytach na raz, byłam u setek lekarzy, nikt nic, żadnego leczenia bo temat niezidentyfikowany, byłam przekonana że już nigdy nie pozbędę się tych objawów, ostatecznie trwało to z 2,5 roku ale się udało, organizm sam wrócił do równowagi, czasem niestety rzeczywiście czas jest najlepszym lekarstwem. Trzymam mocno kciuki!



