Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • Gilli Przyjaciółka
    Postów: 64 39

    Wysłany: 14 maja, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaWPlanach wrote:
    Taka smutna rzeczywistość..
    Do lekarzy nie mam pretensji. I często przyznaję im rację, że pewnie nie byłoby tych wszystkich stresów i komplikacji, gdybym zdecydowała się na pierwsze dziecko wcześniej. Tekst z trafieniem na dobry zarodek to taki klinikowy standard. I do maja byłam zła, gdy go słyszałam od mojej lekarki. A teraz mam mętlik w głowie i nie wiem czy jednak nie jest w tym dużo racji..


    Jak pisałam wcześniej czekałam na rozpoczęcie II stymulacji. Miesiączka długo się nie pojawiała, więc 11 mają poszłam na betę. Coś mnie tknęło wewnętrznie. Wynik 295. Wyobraźcie sobie mój szok. 13 maja zrobiłam powtórną-609. Odpuściliśmy całkowicie starania naturalne, gdy w listopadzie trafiłam do kliniki. Oczywiście nie zabezpieczamy się, ale nie jest to "seks na zawołanie, bo dni płodne". Przy AMH 0.26 stawiałam już tylko na IVF, a tutaj taka niespodzianka.
    Nie wiem czy to ten koenzym i biosteron, który zaczęłam suplementować czy trafił się ten właściwy zarodek, ale 2 procedura została u mnie zawieszona. Oczywiście leki do stymulacji pozostają w lodówce, bo to taki wczesny etap, że wszystko może się wydarzyć. W piątek zrobię kolejną betę, a później zostanie umówienie się do ginekologa za 2 tygodnie na ewentualne potwierdzenie ciąży.
    O wow, to by było 😍 Trzymam kciuki!

    MamaWPlanach lubi tę wiadomość

  • Przytulasek Autorytet
    Postów: 269 380

    Wysłany: 14 maja, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa_ wrote:
    Dzięki wielkie za polecajke! Ja teraz chłonę wszystko, także już zamówiłam 😀 Widzę że w księgarniach jej nie ma, ale udało mi się na Vinted znaleźć egzemplarz w niekosmicznej cenie

    Takiej to nie trzeba dwa razy namawiać 😁 Ja już kupiłam Ją z rok temu i lubię do Niej wracać 🩵 nawet nie wiedziałam, że już nie ma w księgarniach. Tym bardziej super ,że odnalazłaś i mam nadzieję też, że znajdziesz w niej coś dla siebie 😉

    Niecierpliwa_ lubi tę wiadomość

    👧 39 🧑‍🦱40

    Starania od 2020r.
    Laparoskopia 2021r.
    Problem : słabe nasienie
    AMH 1, 2 ( 2021) 0,7 ( 06 .2025) 1,7 ( 11.2025) . , niskie żelazo i ferrytyna
    Kariotypy ✔️
    Kir Bx , większość implantacyjnych ✔️
    Drożność jajowodów ✔️
    03.2025 Angelius Provita MP
    1️⃣ Procedura IVF krótki protokół
    02.06 .25 początek stymulacji
    💉menopur , puregon , orgalutran
    Punkcja 16.06 ❌️ nie udało się nic pobrać 🥲
    07.07 Histeroskopia
    Sierpień na 3 miesiące Omnitrope i androtop
    2️⃣ Procedura IVF krótki protokół
    14.11.25 początek stymulacji
    💉 gonal ,omnitrope , Menopur , orgalutran
    Punkcja : 8🥚--> 4 dojrzałe --> 2
    zapłodnione --> 3 doba ❌️
    3️⃣ Procedura IVF. Krótki protokół
    06.03 💉rekovelle
    9.03 orgalutran , Menopur
    18.03 punkcja - 4🥚-> 2🥚- 1 zarodek 3AB

    23.03 I FET 3AB -
    b7dpt 3,6 9dpt 2,0 ❌️
    01.06
    4️⃣Procedura IVF
    01.06 start stymulacji
    13.06 punkcja -
  • Ola8999 Autorytet
    Postów: 1397 1201

    Wysłany: 15 maja, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mamawplanach gratulacje ❤️❤️
    @Qlka przykro mi ale trzymam kciuki za Ciebie 🤞🤞

    MamaWPlanach lubi tę wiadomość

    ♀️'89 ♂️'87
    2 lata starań | 1x IUI ❌ | kwalifikacja do in vitro ✅
    16.06 ⏸️ 11dpo 🫢 naturals
    Cukrzyca ciążowa 🤷🍭
    19.12 30+1 III prenatalne wszystko idealnie 👌1400g
    19.01 34+4 rośniemy 2600g 😍
    6.02.2026 już jest ! 🐨 37+0 2970g 52cm

    age.png
  • LS Autorytet
    Postów: 351 516

    Wysłany: 15 maja, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj się nie odzywałam, bo jakoś szybko zleciał mi dzień 😄

    Na monitoringu wszystko wyglądało ładnie. Endometrium w 10 dc miało 7 mm, więc chyba nie jest źle 😊 Wstępnie transfer planowany jest na 25–26.05, ale wszystko jeszcze potwierdzi się po kolejnej wizycie w poniedziałek.

    @Thoruviel, to ja już chyba wiem, co jest mi potrzebne na rosnącą ferrytynę — dziecko 😄 Dzięki, że podzieliłaś się swoją historią. Trochę mnie uspokoiłaś, bo wygląda na to, że raczej nie jest to główny powód naszych problemów. Tak czy siak będę tego pilnować i chyba faktycznie zrobię badania w kierunku pasożytów.

    @Gilli, a jaki konkretnie pakiet badań brałaś? Bo ja kompletnie się na tym nie znam :/

    @MamaWPlanach jak tam beta? 🫣

    Thoruviel, Lajla87_87, Przytulasek, Ola8999, MamaWPlanach lubią tę wiadomość

    👩'89
    HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
    Kariotyp✔️
    ❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
    ❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14

    🧔‍♂️'75
    Morfologia 1%❌
    SCD 13%✔️
    Kariotyp ✔️
    _________________________________________
    Invimed Wrocław🍀
    IUI 10.2024 ❌

    I IVF:
    Kwalifikacja 2025.04✔️
    2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
    2025.06 - histeroskopia✔️
    2025.09 - FET 4AB ❌
    2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
    2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
    II IVF:
    2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
    2026.03- ET 2x8bl❌
    25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌
  • MamaWPlanach Ekspertka
    Postów: 169 295

    Wysłany: 15 maja, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Niecierpliwa_ @Przytulasek @Thoruviel @LS @Lajla87_87 @Gilli @Ola8999 dziękuję za Wasze kciuki💙

    Beta z dzisiaj 1186, więc chyba przyrost po 48 h z 609 jest ok..
    Teraz już zdaję się na los, bo nic nie jestem w stanie więcej zrobić. Jeśli to zdrowy zarodek to będzie się rozwijał dalej.. Zrobię kontrolnie betę jeszcze 20.05, a później już oczekiwanie na USG. Termin mam na 26.05- nie chciałam w Dzień Matki, bo to taki wymowny dzień, ale to był jedyny dostępny termin po południu. Strasznie będzie mi się dłużyło do tego czasu🫣

    Ola8999, Thoruviel, Niecierpliwa_, Lajla87_87, Przytulasek, Gilli, Anulka1505, Kawka lubią tę wiadomość

    👫 39 i 40
    AMH 0,26
    Insulinooporność (Glucophage 500)
    Hashimoto/Niedoczynność (Eutyrox 75)

    1 IVF- listopad 2025:
    (Menopur 150, Rekovelle 12, Orgalutran)
    3🥚, 2 ❄️
    * styczeń 2026- histeroskopia-> polip
    * FET- luty 2026, 3.2.1, beta 27,27⬇️
    * FET- marzec 2026, 3.2.2, beta 5,63⬇️

    2 IVF- maj 2026:
    procedura wstrzymana⁉️

    Naturalna ciąża?🥹
    11.05 beta 295, 13.05 beta 609,
    15.05 beta 1186, 22.05 beta 14940,
    26.05 FHR 143 u/min💓,CRL 3,0 mm
    10.06 FHR 167 i/min💓, CRL 19,3 mm





    „Jeszcze będzie dobrze — wierzę w to każdego dnia.”💙
  • LS Autorytet
    Postów: 351 516

    Wysłany: 16 maja, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam mocne kciuki za twojego wojownika czy wojowniczkę 🤗🥹✊🏼✊🏼✊🏼 no i czekam razem z Tobą na USG, akurat gdzieś w tym czasie będę miała transfer 😊

    MamaWPlanach, Kawka lubią tę wiadomość

    👩'89
    HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
    Kariotyp✔️
    ❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
    ❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14

    🧔‍♂️'75
    Morfologia 1%❌
    SCD 13%✔️
    Kariotyp ✔️
    _________________________________________
    Invimed Wrocław🍀
    IUI 10.2024 ❌

    I IVF:
    Kwalifikacja 2025.04✔️
    2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
    2025.06 - histeroskopia✔️
    2025.09 - FET 4AB ❌
    2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
    2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
    II IVF:
    2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
    2026.03- ET 2x8bl❌
    25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌
  • Gilli Przyjaciółka
    Postów: 64 39

    Wysłany: 17 maja, 01:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W olimpiamed albo almed po prostu pasożyty jelitowe kompleks i 3 próbki, dokładnie zastosowałam ich wskazowki do przygotowań i zebrania próbek ze stron internetowych, zamawiasz-przesyłają Ci zestaw do badania z instrukcjami, odsyłasz również z instrukcjami.

    LS, Kawka, Przytulasek lubią tę wiadomość

  • Przytulasek Autorytet
    Postów: 269 380

    Wysłany: 17 maja, 02:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamawplanach🤗 świetna świadomość, że beta pięknie rośnie 🥹 rozumiem Twoje obawy dlatego czekamy na USG i oczywiście mocno trzymam kciuki ✊️☘️

    LS🤗 super, że na monitoringu wszystko pozytywnie i oby poniedziałek to potwierdził 😉

    W maju jest Dzień Matki , maj jest miesiącem Matki Boskiej , w maju wszystko budzi się do życia- niech to będzie dobra wróżba 🌼☀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja, 19:44

    MamaWPlanach, LS, Anulka1505 lubią tę wiadomość

    👧 39 🧑‍🦱40

    Starania od 2020r.
    Laparoskopia 2021r.
    Problem : słabe nasienie
    AMH 1, 2 ( 2021) 0,7 ( 06 .2025) 1,7 ( 11.2025) . , niskie żelazo i ferrytyna
    Kariotypy ✔️
    Kir Bx , większość implantacyjnych ✔️
    Drożność jajowodów ✔️
    03.2025 Angelius Provita MP
    1️⃣ Procedura IVF krótki protokół
    02.06 .25 początek stymulacji
    💉menopur , puregon , orgalutran
    Punkcja 16.06 ❌️ nie udało się nic pobrać 🥲
    07.07 Histeroskopia
    Sierpień na 3 miesiące Omnitrope i androtop
    2️⃣ Procedura IVF krótki protokół
    14.11.25 początek stymulacji
    💉 gonal ,omnitrope , Menopur , orgalutran
    Punkcja : 8🥚--> 4 dojrzałe --> 2
    zapłodnione --> 3 doba ❌️
    3️⃣ Procedura IVF. Krótki protokół
    06.03 💉rekovelle
    9.03 orgalutran , Menopur
    18.03 punkcja - 4🥚-> 2🥚- 1 zarodek 3AB

    23.03 I FET 3AB -
    b7dpt 3,6 9dpt 2,0 ❌️
    01.06
    4️⃣Procedura IVF
    01.06 start stymulacji
    13.06 punkcja -
  • Lajla87_87 Autorytet
    Postów: 1141 2729

    Wysłany: 20 maja, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LS jak po monitoringu kiedy transfer ? 🍀😀

    Pytanie mam do mamusiek w którym tc robiłyśmy szczepienia na Krztusiec i na RSV ? Dostaje się receptę na wykup szczepionek czy jak to wygląda 🫣😁

    Przytulasek lubi tę wiadomość

    👧 ’87 🐈
    AMH: 1,31
    Kariotyp 🆗
    KIR Bx, brak 2DS1, 2DS5, 3DS1 ❌
    CD56 ❌
    cross match 51,7% & negatywny 🤷‍♀️
    MTHFR C677T (C/T) ❌ PAI-1 4G/5G ❌
    Podejrzenie adenomiozy

    👦 ’85 🐕‍🦺
    Kariotyp 🆗
    morfologia 1%❌
    HBA 75% MSOME 2% ➡️ 0%❌
    SCSA 🆗

    I IVF
    🍀Invimed Wrocław🍀
    3AA cb💔 3x4AA, 4BB❌

    II IVF
    🍀FERTILITA Ruda Śląska🍀
    diphereline x 2
    07.01 punkcja 8 oocytów, 🥚6MII IMSI ➡️ ❄️ 3AA
    09.01 ET 2x4A (2dn) (Prograf, Accofil, SMOFlipid, Duphaston, Neoparin, Utrogestan)
    ✨12dpt 319,78 ✨14dpt 760,13 ✨17dpt 1919,75 ✨20dpt 6168,61✨26dpt 29843,34
    28dpt CRL 0,37 ♥️ CRL 0,45 ♥️
    7w1d CRL 0,98 CRL 1,02
    9w0d CRL 2,34 CRL 2,48
    12w1d prenatalne ryzyka niskie 🩷🩵 CRL 5,77 CRL 5,83
    21w0d 🩵 498g 🩷 474g
    24w0d 🩵 702g 🩷 657g

    preg.png
  • Anulka1505 Przyjaciółka
    Postów: 105 250

    Wysłany: 20 maja, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny, bardzo dawno nie byłam aktywna na forum... Ostatnio po stracie synka 👼🏽👼🏽 dziś chciałabym Wam napisać że wczoraj miałam transfer naszego mrozaczka ❄️❄️❄️❄️ i w sumie nie wiem jak się czuje... albo jak powinnam się czuć... boję się.... Buziaki dla Was i trzymam kciuki za każdą 🫶🏽🫶🏽🫶🏽

    Kawka, Gilli, Lwica_Lewka, Ola8999 lubią tę wiadomość

  • Just00 Autorytet
    Postów: 300 458

    Wysłany: 20 maja, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajla87_87 wrote:
    LS jak po monitoringu kiedy transfer ? 🍀😀

    Pytanie mam do mamusiek w którym tc robiłyśmy szczepienia na Krztusiec i na RSV ? Dostaje się receptę na wykup szczepionek czy jak to wygląda 🫣😁
    Lajla87_87,na krztusiec mozna sie szczepic po 27tc,optymalnie 30. Na rsv miedzy 32 a 36. Pamietam ze u mnie w przychodni szczepionke na krztusiec mieli,a na rsv musialam wziac recepte (jest bezplatna tylko lekarz musi wpisac odpowiedni kod)

    Lajla87_87, Ola8999 lubią tę wiadomość

    👱‍♀️36l
    AMH 1.19
    TSH 1.97->1.49
    Ft4 16.60
    Żelazo 60.8->45.8
    Ferrytyna 10.6->22.70
    Estradiol 152
    FSH 5.43
    LH 5.49
    Prolaktyna 20.20
    Podejrzenie adenomiozy
    Kariotypy OK

    👦38l
    Badanie nasienia morfologia 2%

    08.05 kwalifikacja in vitro
    11.05 start stymulacji: 💉Cetrtotide,Menopur,Rekovelle
    26.05 Punkcja->7 oocytow, zapłodnionych 6-> 2❄❄ :3AA,3AB
    27.06 Transfer ❄ (6dn), 7dpt beta 34.6, 10dpt beta 163, 13dpt beta 410, 18dpt 2549, 22dpt beta 9234🍀
    16.07. Zarodek z echem 🥳
    21.07 CRL 3.7mm i ❤
    31.07 CRL 1.13 cm i ❤ 151 ud/min
    14.08 CRL 2.60 cm I ❤ 168 ud/min
    17.08 CRL 3.07 cm
    05.09 CRL 6.07 cm
    Prenatalne,Pappa,Sanco ok 👌
    age.png
  • Thoruviel Autorytet
    Postów: 877 1046

    Wysłany: 20 maja, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajla87_87 wrote:
    LS jak po monitoringu kiedy transfer ? 🍀😀

    Pytanie mam do mamusiek w którym tc robiłyśmy szczepienia na Krztusiec i na RSV ? Dostaje się receptę na wykup szczepionek czy jak to wygląda 🫣😁

    Dokładnie tak jak @Just napisała. Ja robiłam RSV w 34 tc, bo chciałam, żeby Maluch miał jak najdłużej ochronę jak się urodzi, krztusiec to się pospieszyłam i w 27 tc robiłam. Też krztusiec mialam w przychodni (Luxmed, na NFZ), a na RSV lekarz mi wystawił receptę i odbierałam bezpłatną szczepionkę w aptece. Nawet mi przechowali szczepionkę przez 3 tygodnie w aptece, bo najpierw "wykupiłam" a dopiero później poszłam na kwalifikację i szczepienie.

    @Anulka trzymam kciuki za transfer, bądź dobrej myśli 🍀🍀🍀✊️✊️✊️

    Lajla87_87, Anulka1505, Ola8999 lubią tę wiadomość

    Kariotypy ok; AMH 4,8 (09/24)
    -cross-match 10/24 39%, 12/24 61%, 05/25 45,5%
    -allo-MLR 38% 10/24, 05/25 55,6% komórki NK 9%, KIR AA

    Naturals 🤗 24/06/25 β 60.9, 26/06 β 141, 28/06 β 360.9, 02/07 β 2108; 15/07 CRL 0,98 cm 141 ud/min <3 02.08 CRL 2,85 cm; 21/08 Sanco i prenatalne - ryzyka niskie 🤞
    23.02.2026 Synek 💙 39+1, 3720g 55cm 💪

    Klinika nr 2 od 09/24:
    IVF 6 04/05.25 - 4❄️ po PGTA-A 1 ❄️👌 i 1 mozaika - czekają ⌛
    IVF 5 10/24 - 1 PGT-A ok, 1 ?
    - transfer VIII 04/03 5.2.1 - β 10dpt 0.156 💔
    - transfer IX 05/04 5.2.3 💔
    Klinika nr 1 2021-08/24
    4 procedury IVF. IVF 1: 4 ❄️, bez PGT-A, 4 transfery, 1 cb
    3 IVF z PGT-a: IVF 2:❄️ 👎. IVF 3: z 3❄️ dwa 👌Dwa transfery z Accofil:
    -transfer❄️ 5.1.1 udany (06/23), wada rozwojowa, 💔12+5
    -transfer❄️5.2.3 (03/24) - 💔
    IVF 4 - jeden❄️ok, transfer z Accofil (07/24), 💔6 +0.
  • Kawka Koleżanka
    Postów: 53 44

    Wysłany: 20 maja, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka1505 wrote:
    Hejka dziewczyny, bardzo dawno nie byłam aktywna na forum... Ostatnio po stracie synka 👼🏽👼🏽 dziś chciałabym Wam napisać że wczoraj miałam transfer naszego mrozaczka ❄️❄️❄️❄️ i w sumie nie wiem jak się czuje... albo jak powinnam się czuć... boję się.... Buziaki dla Was i trzymam kciuki za każdą 🫶🏽🫶🏽🫶🏽
    Powodzenia Anulka!!! Niech mrozaczek zostanie z Tobą!

    Anulka1505 lubi tę wiadomość

    ⏳ od 06.2024

    36 👩
    D3, B12, estr, prolaktyna, owulacje
    🔻niski prog 8DPO: 12ng
    MUCHA, sonoHSG - OK
    Pasożyty - OK

    41🧔‍♂️
    Posiewy OK
    Kariotypy OK
    🔻 ciężki czynnik męski - OAT
    🔻 operacja żpn - styczeń' 26 - brak poprawy
  • Kawka Koleżanka
    Postów: 53 44

    Wysłany: 20 maja, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LS wrote:
    Trzymam mocne kciuki za twojego wojownika czy wojowniczkę 🤗🥹✊🏼✊🏼✊🏼 no i czekam razem z Tobą na USG, akurat gdzieś w tym czasie będę miała transfer 😊
    LS a jak tam przygotowania do Twojego transferu? Wiadomo już kiedy? Jeśli przyszły tydzień to pogode powinnaś mieć wyśmienita! 😬🫶🥰 mam cichą teorię, że wiosna/lato to najbardziej sprzyjające organizmowi miesiące na zajście w ciążę ☺️

    LS lubi tę wiadomość

    ⏳ od 06.2024

    36 👩
    D3, B12, estr, prolaktyna, owulacje
    🔻niski prog 8DPO: 12ng
    MUCHA, sonoHSG - OK
    Pasożyty - OK

    41🧔‍♂️
    Posiewy OK
    Kariotypy OK
    🔻 ciężki czynnik męski - OAT
    🔻 operacja żpn - styczeń' 26 - brak poprawy
  • Kawka Koleżanka
    Postów: 53 44

    Wysłany: 20 maja, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gilli wrote:
    W olimpiamed albo almed po prostu pasożyty jelitowe kompleks i 3 próbki, dokładnie zastosowałam ich wskazowki do przygotowań i zebrania próbek ze stron internetowych, zamawiasz-przesyłają Ci zestaw do badania z instrukcjami, odsyłasz również z instrukcjami.

    Gili, przybijam Ci piąteczkę - pasożyty to mój absolutnie ulubiony temat, niemalże się z niego wydoktoryzowałam 😅🤣 przywiozłam sobie kiedyś glistę jako pamiątkę po Sri Lance, a w badaniach potem jeszcze wyszła dodatkowo Lamblia o Helicobacter 😂

    Po obecności i leczeniu takiej ekipy już mnie nie zdziwi zalecenie, że próbki kału należy zbierać w pełnię księżyca - to żadne ludowe bajki a prawda, jakkolwiek to brzmi 😇

    Gilli lubi tę wiadomość

    ⏳ od 06.2024

    36 👩
    D3, B12, estr, prolaktyna, owulacje
    🔻niski prog 8DPO: 12ng
    MUCHA, sonoHSG - OK
    Pasożyty - OK

    41🧔‍♂️
    Posiewy OK
    Kariotypy OK
    🔻 ciężki czynnik męski - OAT
    🔻 operacja żpn - styczeń' 26 - brak poprawy
  • LS Autorytet
    Postów: 351 516

    Wysłany: 20 maja, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😊

    Na monitoringu wszystko wyglądało ok, zostałam wysłana jeszcze na potwierdzenie poziomu progesteronu i estrogenów. Estrogeny w 14 dc wyszły ok. 200, progesteron <1, więc niby wszystko w porządku.

    Po wizycie u ginekolog byłam jeszcze na USG brzucha i pan doktor długo wpatrywał się w monitor, dopytywał, który to dzień cyklu i czy dawno byłam u ginekologa. Mówię, że dosłownie dziś 😄 A on dalej, że nie podoba mu się pani endometrium, że jest grube - 13 mm i że trzeba to skonsultować z ginekologiem.

    Po wyjściu oczywiście od razu zaczęłam sprawdzać normy 😄 i wychodzi na to, że 10-11mm to standard, ale 12-14mm też może być jeszcze ok. Sama już nie wiem, co o tym myśleć. Głupio mi pytać moją gin, skoro przecież też na to patrzyła i mówiła, że wszystko wygląda dobrze 🤷🏼‍♀️

    W poniedziałek 25.05 mamy transfer o 15:00, także będę wdzięczna za kciuki 😊 Obyś miała rację, @Kawka, i oby ten transfer był tym szczęśliwym ✊🏼🍀

    Co u Ciebie, @Kawka? Mąż robił już badania? Jest jakaś poprawa?

    MamaWPlanach, Gilli, Thoruviel, Przytulasek, Ola8999, Kawka lubią tę wiadomość

    👩'89
    HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
    Kariotyp✔️
    ❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
    ❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14

    🧔‍♂️'75
    Morfologia 1%❌
    SCD 13%✔️
    Kariotyp ✔️
    _________________________________________
    Invimed Wrocław🍀
    IUI 10.2024 ❌

    I IVF:
    Kwalifikacja 2025.04✔️
    2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
    2025.06 - histeroskopia✔️
    2025.09 - FET 4AB ❌
    2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
    2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
    II IVF:
    2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
    2026.03- ET 2x8bl❌
    25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌
  • LS Autorytet
    Postów: 351 516

    Wysłany: 20 maja, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @MamaWPlabach, czy powtarzałaś betę?

    👩'89
    HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
    Kariotyp✔️
    ❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
    ❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14

    🧔‍♂️'75
    Morfologia 1%❌
    SCD 13%✔️
    Kariotyp ✔️
    _________________________________________
    Invimed Wrocław🍀
    IUI 10.2024 ❌

    I IVF:
    Kwalifikacja 2025.04✔️
    2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
    2025.06 - histeroskopia✔️
    2025.09 - FET 4AB ❌
    2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
    2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
    II IVF:
    2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
    2026.03- ET 2x8bl❌
    25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌
  • Kawka Koleżanka
    Postów: 53 44

    Wysłany: 20 maja, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LS wrote:
    Cześć dziewczyny 😊

    Na monitoringu wszystko wyglądało ok, zostałam wysłana jeszcze na potwierdzenie poziomu progesteronu i estrogenów. Estrogeny w 14 dc wyszły ok. 200, progesteron <1, więc niby wszystko w porządku.

    Po wizycie u ginekolog byłam jeszcze na USG brzucha i pan doktor długo wpatrywał się w monitor, dopytywał, który to dzień cyklu i czy dawno byłam u ginekologa. Mówię, że dosłownie dziś 😄 A on dalej, że nie podoba mu się pani endometrium, że jest grube - 13 mm i że trzeba to skonsultować z ginekologiem.

    Po wyjściu oczywiście od razu zaczęłam sprawdzać normy 😄 i wychodzi na to, że 10-11mm to standard, ale 12-14mm też może być jeszcze ok. Sama już nie wiem, co o tym myśleć. Głupio mi pytać moją gin, skoro przecież też na to patrzyła i mówiła, że wszystko wygląda dobrze 🤷🏼‍♀️

    W poniedziałek 25.05 mamy transfer o 15:00, także będę wdzięczna za kciuki 😊 Obyś miała rację, @Kawka, i oby ten transfer był tym szczęśliwym ✊🏼🍀

    Co u Ciebie, @Kawka? Mąż robił już badania? Jest jakaś poprawa?

    Super wieści, że Twoj organizm już gotowy na transfer! 🥳

    Trochę niepotrzebnie stresu dołożył Ci drugi lekarz - jakby nie było byłaś u swojej ginekolog która mówi, że wszystko wygląda w porzadku 👌 a ten lekarz od USG być może wcale się nie specjalizuje w sprawach kobiecych ani nie zna norm do przygotowania do transferu i jego zbytnia troska tylko przyniosła wątpliwości 😬

    Poniedziałek tuz tuż 🥹
    będziemy bardzo mocno Ci kibicować i Twojemu kropkowi!!! 🫶


    U nas przyszły wyniki i przyznam, że myślałam że to pomyłka. Liczba zmniejszyła się z 1 mln przed operacją na 56 tys obecnie … więc dramatycznie mało. Więcej wyników nie mamy bo nie było z czego robić…

    Po początkowym szoku, ogarnęłam się i umówiłam nas na kwalifikacje IVF - tu już raczej nie ma co czekać, boję się , że plemników z miesiąca na miesiąc będzie po prostu coraz mniej. Tak więc pod koniec czerwca dołączam do Waszego grona :-)

    LS, Ola8999 lubią tę wiadomość

    ⏳ od 06.2024

    36 👩
    D3, B12, estr, prolaktyna, owulacje
    🔻niski prog 8DPO: 12ng
    MUCHA, sonoHSG - OK
    Pasożyty - OK

    41🧔‍♂️
    Posiewy OK
    Kariotypy OK
    🔻 ciężki czynnik męski - OAT
    🔻 operacja żpn - styczeń' 26 - brak poprawy
  • Anulka1505 Przyjaciółka
    Postów: 105 250

    Wysłany: 20 maja, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawka wrote:
    Powodzenia Anulka!!! Niech mrozaczek zostanie z Tobą!

    Marzę o tym ale boje się nawet już nakręcać... Nie chcę się rozczarować ...

    Kawka lubi tę wiadomość

  • MamaWPlanach Ekspertka
    Postów: 169 295

    Wysłany: 20 maja, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LS wrote:
    @MamaWPlabach, czy powtarzałaś betę?
    Nie wyrobiłam się dzisiaj przed pracą🫣 Pójdę w piątek na urlopie, bo jednak nie wytrzymam do USG.
    Od tygodnia fatalnie sypiam. Budzę się o 5, czasem o 3/4, żeby skorzystać z toalety i nie mogę ponownie zasnąć. Nie wiem czy to stres przed USG czy hormony zaczynają szaleć. Poza kłopotami ze snem, uderzeniami gorąca, gdy się trochę poruszam i lekki zmęczeniem za dnia(może to być od niewysiania się w nocy) nie mam żadnych innych objawów. Co mnie trochę niepokoi, więc betę chcę zrobić dla świętego spokoju.

    Cieszę się, że przygotowania do transferu dobrze poszły. 25-go będę mocno trzymała kciuki, żeby kropek się zadomowił🍀

    Tak jak pisała @Kawka, nie stresuj się opinią o endometrium, tylko zdaje na opinię lekarza prowadzącego. To on jest specjalistą od IVF. Radiologowi może wydawać się endometrium za grube, ale nie musi mieć pojęcia o przygotowaniach do transferu. Myślę, że wielu lekarzy złapałoby się za głowę, patrząc na to co i w jakich ilościach w siebie wstrzykujemy, nie znając wszystkich zmiennych.

    Powodzenia w poniedziałek✊

    LS lubi tę wiadomość

    👫 39 i 40
    AMH 0,26
    Insulinooporność (Glucophage 500)
    Hashimoto/Niedoczynność (Eutyrox 75)

    1 IVF- listopad 2025:
    (Menopur 150, Rekovelle 12, Orgalutran)
    3🥚, 2 ❄️
    * styczeń 2026- histeroskopia-> polip
    * FET- luty 2026, 3.2.1, beta 27,27⬇️
    * FET- marzec 2026, 3.2.2, beta 5,63⬇️

    2 IVF- maj 2026:
    procedura wstrzymana⁉️

    Naturalna ciąża?🥹
    11.05 beta 295, 13.05 beta 609,
    15.05 beta 1186, 22.05 beta 14940,
    26.05 FHR 143 u/min💓,CRL 3,0 mm
    10.06 FHR 167 i/min💓, CRL 19,3 mm





    „Jeszcze będzie dobrze — wierzę w to każdego dnia.”💙
‹‹ 1380 1381 1382 1383 1384 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Alergiczny katar u maluchów: domowe wsparcie i sygnały alarmowe.

Rozpoznanie, czy katar u dziecka to alergia, czy infekcja, bywa trudne, a poprawne odróżnienie objawów jest kluczowe dla skutecznego leczenia. Ten artykuł to kompleksowy przewodnik dla rodziców, pomagający zrozumieć specyfikę kataru alergicznego u dziecka, jego symptomy, domowe sposoby łagodzenia oraz kiedy konieczna jest wizyta u lekarza. Dowiedz się, jak zapobiegać powikłaniom i skutecznie wspierać malucha w walce z dolegliwościami.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ