X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • Ania1602 Autorytet
    Postów: 874 963

    Wysłany: 22 lutego 2015, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda żeby potwierdzić czy owulacja była można, a nawet trzeba zrobić usg, a najlepiej monitorować kilka cykli. Udaj się do kliniki leczenia niepłodności, albo do dobrego gina, który zajmuje się leczeniem niepłodności dostaniesz listę niezbędnych badań. O inseminację na NFZ trzeba się ubiegać, a prywatnie nie bardzo.

    aszka lubi tę wiadomość

    * Czerwiec 2014 Aniołek :(
    * Czerwiec 2015 Aniołek :(
    Do trzech razy sztuka?
    * Wrzesień 2016 IVF
    * 19.09. transfer :(
    * 24.10. crio :(
    * 27.12. crio :) Bhcg 9dpt 37,5; 13dpt 202 :) ; 26dpt <3
    * TP 12.09.2017r.
    * 05.09. 2017r. urodziła się moja upragniona i wyczekana córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2015, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eltasz wrote:
    Adelajda witamy w klubie ;-).
    Co do bakterii da się z nią walczyć, mnie to zajęło ok miesiąca. Wyszła przed badaniem HSG, a dziadostwo nie dawało żadnych objawów. Antybiotyk i walka wygrana ;-)
    po hsg juz jestes?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda wrote:
    Cześć, fajnie że się odezwałyście. Wojna bakterii wydana, jeszcze akcja z prolaktyną, która ogólnie jest wysoka i niedoczynność tarczycy. Jutro działam w sprawie kliniki niepłodności i wizyta u endo z wynikami, trzeba zbić tsh bo wyższe niż powinno być: 2,4. Najbardziej wkurza fakt, że lekarze działają powoli-dlaczego na wyraźne prośby nie chcą dawać listy badań?!!
    Możecie mi jeszcze doradzić w jednej kwestii? Prowadzę pomiary temp, niby są dwie fazy, niby jest skok, bolące janiki w okresie kiedy owulacja powinna być, badania z krwi też potwierdziły, że owulacje są, ale dlaczego, gdy robię test LH to zawsze akurat wtedy jest jedna kreska? Poziom LH z krwi był w normie.Czy to może znaczyć, że miewam cykle bezowulacyjne, a jeśli tak, to jak to można jeszcze monitorować?Jak jeszcze spr czy owulacja jest? Aszka a co z ta inseminacją? Jakoś szczególnie trzeba się o nią ubiegać?
    testy owu nie zawsze wychodza, a mialas monotitoring usg zeby sprawdzic czy pecherzyki sa dominujace, czy pękaja, czy jest ciałko żółte itd?

    Inseminacja to preparowanie nasienia faceta lub dawcy i poprzez cewnik wpuszczenie go do srodka, m.in przy problemach z owulacja (mam), przy problemach z tarczyca powodujacych np wrogi sluz, brak sluzu (mam), itd. Nasienie musi byc dobre. Cena około 600-900 zł w zaleznosci od miasta, badanie hsg trzeba miec zrobione -wynik dobry i zaczac procedury. Trzeba tez doliczyc wizyty monitoringi razem koszt 1000-1500 zł za jedna w jednym cyklu. Na NFZ robia ale trzeba czekac zazwyczaj, prywatnie koszt jak wyzej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 15:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2015, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej babeczki!
    Dostałam telefon z kliniki. Z pobranych 17 komórek, 11 było dojrzałych, a z tego mamy 8 zarodków :) Ciekawe ile z nich przetrwa do stadium blastocysty?
    Transfer w środę rano w piątej dobie.
    Plissss 0recourse.gif trzymajcie kciuki, żeby wreszcie się udało

    aszka, MoBo, Eltasz, justa1234, Reni lubią tę wiadomość

  • Adelajda Ekspertka
    Postów: 144 115

    Wysłany: 22 lutego 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelcia powodzenia w takim razie:) Przy zwykłym badaniu ginekologicznym (usg dopochwowe)lekarka dwa razy potwierdziła że jest owulacja, ale nie wiem czy jak mówisz o monitoringu to masz na myśli to co napisałam? Jakie badanie HCG? Nie pozostaje mi nic innego jak o ten monitoring poprosić...
    Buźka.

    Adelajda
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!!

    dla wszystkich kciuki.
    Testy owu nie zawsze wychodzą mi nie wychodziły na początku, potem już tak.

    Mam pytanko kobietki dziś konczę kurację. Jestem po tych lekach na grzybki. dzis ostatnia kapsułka invagu. I niby można już wspłzyć . Tylko czy mogę jutro. Normalnie az nas telepie.Za niedłuigo chyba wsobote mamy @.Może warto poczekać, mamy jescze po okresie raz wziąść dawkę Sumamedu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda wrote:
    Amelcia powodzenia w takim razie:) Przy zwykłym badaniu ginekologicznym (usg dopochwowe)lekarka dwa razy potwierdziła że jest owulacja, ale nie wiem czy jak mówisz o monitoringu to masz na myśli to co napisałam? Jakie badanie HCG? Nie pozostaje mi nic innego jak o ten monitoring poprosić...
    Buźka.
    to wlasnie byl monitoring, skoro potwierdzila. Hsg to badanie droznosci jajowodow zeby sprawdzic czy nasienie przelatuje :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelcia wrote:
    Hej babeczki!
    Dostałam telefon z kliniki. Z pobranych 17 komórek, 11 było dojrzałych, a z tego mamy 8 zarodków :) Ciekawe ile z nich przetrwa do stadium blastocysty?
    Transfer w środę rano w piątej dobie.
    Plissss 0recourse.gif trzymajcie kciuki, żeby wreszcie się udało
    trzymam :) :) Czekamy na pozytywne wiesci :D

    Amelcia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peonia wrote:
    Witajcie!!

    dla wszystkich kciuki.
    Testy owu nie zawsze wychodzą mi nie wychodziły na początku, potem już tak.

    Mam pytanko kobietki dziś konczę kurację. Jestem po tych lekach na grzybki. dzis ostatnia kapsułka invagu. I niby można już wspłzyć . Tylko czy mogę jutro. Normalnie az nas telepie.Za niedłuigo chyba wsobote mamy @.Może warto poczekać, mamy jescze po okresie raz wziąść dawkę Sumamedu.
    mozesz w ciagu i tak 10 dni juz raczej lekow na grzyby nie ma we krwi wiec spokojnie mozesz, bo nawet gdyby doszlo do zaplodnienia to i tak dopiero po okolo 10 dniach, 14 dniach.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2015, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka czyli moge juz dzis i zapodać ostatnia invag dopochwowo po seksie. W ciaze nie zajde.

    aszka lubi tę wiadomość

  • Jot Autorytet
    Postów: 588 1297

    Wysłany: 23 lutego 2015, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda, witaj serdecznie :) jak czytam to co piszesz, to tak jakbym siebie czytała :) też jestem po poronieniu, i przybyłam na to forum całkiem "zielona" co do badań jaki należałoby wykonać, i co wyniki ich mogą dla mnie oznaczać....Z tym trafianiem szlagu, no to niestety, jeśli o mnie chodzi to trafia mnie z każdą miesiączką, a później jakoś się z tego podnoszę, żeby walczyć dalej !

    Amelcia, trzymam i ja mocno mocno kciuki, i proszę nas tu na bieżąco informować !:)

    Aszka, jutro mam 3dc, jakbyś miała czas i chęć wypisać mi wszystkie badania hormonalne jakie mogę wykonać w tym dniu to byłabym bardzo bardzo wdzięczna !później lekarz i mam nadzieję że będzie na tyle dobrze żeby do inseminacji podejść.

    Jot
    "life is like riding a bicycle to keep your balance you must keep moving"

    Jestem niewyspaną ale jakże szczęśliwą Mamą :)
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 23 lutego 2015, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jot wrote:
    Adelajda, witaj serdecznie :) jak czytam to co piszesz, to tak jakbym siebie czytała :) też jestem po poronieniu, i przybyłam na to forum całkiem "zielona" co do badań jaki należałoby wykonać, i co wyniki ich mogą dla mnie oznaczać....Z tym trafianiem szlagu, no to niestety, jeśli o mnie chodzi to trafia mnie z każdą miesiączką, a później jakoś się z tego podnoszę, żeby walczyć dalej !

    Amelcia, trzymam i ja mocno mocno kciuki, i proszę nas tu na bieżąco informować !:)

    Aszka, jutro mam 3dc, jakbyś miała czas i chęć wypisać mi wszystkie badania hormonalne jakie mogę wykonać w tym dniu to byłabym bardzo bardzo wdzięczna !później lekarz i mam nadzieję że będzie na tyle dobrze żeby do inseminacji podejść.
    Jest na 35 odrębny wątek "badania", tamjest wszystko opisane.

    kapturnica lubi tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2015, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jot wrote:
    Adelajda, witaj serdecznie :) jak czytam to co piszesz, to tak jakbym siebie czytała :) też jestem po poronieniu, i przybyłam na to forum całkiem "zielona" co do badań jaki należałoby wykonać, i co wyniki ich mogą dla mnie oznaczać....Z tym trafianiem szlagu, no to niestety, jeśli o mnie chodzi to trafia mnie z każdą miesiączką, a później jakoś się z tego podnoszę, żeby walczyć dalej !

    Amelcia, trzymam i ja mocno mocno kciuki, i proszę nas tu na bieżąco informować !:)

    Aszka, jutro mam 3dc, jakbyś miała czas i chęć wypisać mi wszystkie badania hormonalne jakie mogę wykonać w tym dniu to byłabym bardzo bardzo wdzięczna !później lekarz i mam nadzieję że będzie na tyle dobrze żeby do inseminacji podejść.
    TSH, FSH, LH, prolaktyna, insulina, glukoza, testosteron, AMH (płatne), progesteron (ale to najlepiej 8 dni po owulacji)estradiol, mozna tez dodac do TSH T3, T4 i aTPO.

    Jot lubi tę wiadomość

  • Jot Autorytet
    Postów: 588 1297

    Wysłany: 23 lutego 2015, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka, ślicznie Ci dziękuję ! spisuje to co napisałaś i jutro ruszam do labu. A ma to znaczenie o jakiej porze dnia pobiorą mi krew ?

    Jot
    "life is like riding a bicycle to keep your balance you must keep moving"

    Jestem niewyspaną ale jakże szczęśliwą Mamą :)
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 23 lutego 2015, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelcia niech wszystkie dadza rade! Trzymam kciukasy mocno zacisniete i czekam niecierpliwie na dobre wiesci :)

    Adelajda witamy :)

    Jakiegos dzis mam dola wiec sie nie rozpisuje :(

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jot wrote:
    Aszka, ślicznie Ci dziękuję ! spisuje to co napisałaś i jutro ruszam do labu. A ma to znaczenie o jakiej porze dnia pobiorą mi krew ?
    nie ma, ale na czczo trzeba byc. Niby dziewczyny niektore pisza ze chodza po jedzeniu, ale przynajmniej TSH trzeba na czczo a u mnie lekarz mówił ze wszystkie na czczo robic.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2015, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Amelcia niech wszystkie dadza rade! Trzymam kciukasy mocno zacisniete i czekam niecierpliwie na dobre wiesci :)

    Adelajda witamy :)

    Jakiegos dzis mam dola wiec sie nie rozpisuje :(
    musimy dac, powiem Wam ze ja tu jestem długo na forum juz sie dwa tematy z ktorymi zaczynałam wszystkie zaszły i urodziły...moze mnie trafi w koncu...jak sie nie uda inseminacja to moze invitro.

    MoBo lubi tę wiadomość

  • Jot Autorytet
    Postów: 588 1297

    Wysłany: 23 lutego 2015, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka, dziękuję !
    Ja zauważyłam, że jak przeglądam fora na ovu, żeby doczytać o różnych problemach z którymi kobiety się borykają to u większości z nich widoczny jest suwaczek który wskazuje albo na tydzień ciąży, albo że są już szczęśliwymi mamami :)więc udaje się...

    MoBo lubi tę wiadomość

    Jot
    "life is like riding a bicycle to keep your balance you must keep moving"

    Jestem niewyspaną ale jakże szczęśliwą Mamą :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2015, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jot wrote:
    Aszka, dziękuję !
    Ja zauważyłam, że jak przeglądam fora na ovu, żeby doczytać o różnych problemach z którymi kobiety się borykają to u większości z nich widoczny jest suwaczek który wskazuje albo na tydzień ciąży, albo że są już szczęśliwymi mamami :)więc udaje się...

    No jasne, że się udaje. I nam się też uda! Chociażby po to, żeby kolejne nowe dziewczyny przybywające na forum mogły się nad tym zastanawiać jak Ty dziś :D

    Każdy powód jest dobry, żeby mieć nadzieje na powodzenie

    5bacc265ad71b9e5med.gif

    MoBo, aszka, Eltasz lubią tę wiadomość

  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 23 lutego 2015, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hihi chodziło mi o to żeby wszystkie zarodki Amelci dały rade i zmieniły się w blastocysty ;) a chyba wyszło na to 'żebyśmy rade zaciazyc' ...hihi toooo tez!!!

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
‹‹ 39 40 41 42 43 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ