X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 24 marca 2015, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mobo, odstaw moze tą herbatke na anemię. Liscie malin nie są wskazqne w ciąży (chyba że chcesz wywołać skurcze), ani przy staraniach. Zamiast a+e zastosowalabym samą witaminę e 200.

    MoBo, kapturnica lubią tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 24 marca 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Mobo, odstaw moze tą herbatke na anemię. Liscie malin nie są wskazqne w ciąży (chyba że chcesz wywołać skurcze), ani przy staraniach. Zamiast a+e zastosowalabym samą witaminę e 200.

    moremi, liscie malin dorzucam tylko do owulki bo wiem, ze pozniej moze szkodzic. Kiedys jak pilam tylko pokrzywe to mialam cycle jak w zegarku (trzeba sie bylo starac wtedy :( ) wiec wiem ze nic nie psuje (pliam na wlosy bo mi zaczely wypadac a nie wiedzialam, ze ma dobre wlasciwosci na anemie - co bylo wlasnie powodem wypadania). Herbate pije raz dziennie jeden kubek.
    A co do a+e to stezenie a jest minimalne a lepiej sie przyswaja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2015, 11:47

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • Adelajda Ekspertka
    Postów: 144 115

    Wysłany: 24 marca 2015, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja Babcia nosiła za sobą dużą reklamówkę, żartowalyśmy, że ma "reklamówkę z uszami wypchaną po brzegi"lekami, a ja ostatni jechałam na szkolenie to miałam napchany cały nakastlik (póki co to jednorazówka:)) hehe, a w domu jakoś to ginie (duże szafki:))
    MoBo wyrazy szacunku, jak nad tym panujesz:) boćki oglądałam,cudo.

    Margaret.Se - dziękuję!!!

    MoBo, Jot, aszka, Margaret.Se lubią tę wiadomość

    Adelajda
  • Jot Autorytet
    Postów: 588 1297

    Wysłany: 24 marca 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda, jakie jest Twoje endometrium ?

    Jot
    "life is like riding a bicycle to keep your balance you must keep moving"

    Jestem niewyspaną ale jakże szczęśliwą Mamą :)
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 25 marca 2015, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:)
    Mam pytanie dotyczące wykresu. Jestem juz dwa dni po dniach płodnych a detektor płodności dalej mi podaje ze mam dni płodne mimo że nie mam juz zadnego sluzu, nie wpominając o płodnych sluzie. na wykresie nie została też zaznaczona owulacja. Byłam pewna że ją miałam bo dwa dni temu(13-ty dzień cyklu) pobolewało mnie większość dnia i miałam straszny ból, zwijałam się przez jakieś pół godziny. Temperatura rośnie mi od tego 13-tego dnia. Pierwszy cykl jestem tutaj i nie wiem o co chodzi. Miałyście podobna sytuację? Kurcze a może mnie miałam owulacji, ale skąd ten ból?? miewam czasammi taki ale nie w każdym cyklu i byłam pewna że to owulacyjny. Nigdy wcześniej tez nie mierzyłam sobie temperatury. Wykres mam dostepny.

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 25 marca 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa i jeszcze w tym cyklu prawie nie miałam sluzu. Po okresie był znikomy potem sluz płodny tez skąpy i po dniach płodnych w ogóle go nie mam. Nie przypominam sibie że tak w ogóle miała.

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 25 marca 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret.Se wrote:
    Hej dziewczyny:)
    Mam pytanie dotyczące wykresu. Jestem juz dwa dni po dniach płodnych a detektor płodności dalej mi podaje ze mam dni płodne mimo że nie mam juz zadnego sluzu, nie wpominając o płodnych sluzie. na wykresie nie została też zaznaczona owulacja. Byłam pewna że ją miałam bo dwa dni temu(13-ty dzień cyklu) pobolewało mnie większość dnia i miałam straszny ból, zwijałam się przez jakieś pół godziny. Temperatura rośnie mi od tego 13-tego dnia. Pierwszy cykl jestem tutaj i nie wiem o co chodzi. Miałyście podobna sytuację? Kurcze a może mnie miałam owulacji, ale skąd ten ból?? miewam czasammi taki ale nie w każdym cyklu i byłam pewna że to owulacyjny. Nigdy wcześniej tez nie mierzyłam sobie temperatury. Wykres mam dostepny.
    Ovu wyznacza owulację dopiero przy trzeciej wyższej temperaturze od linii podstawowej. Pewnie jutro wyznaczy.

    Margaret.Se lubi tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 25 marca 2015, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuje Moremi:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2015, 13:30

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2015, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret.Se wrote:
    Hej dziewczyny:)
    Mam pytanie dotyczące wykresu. Jestem juz dwa dni po dniach płodnych a detektor płodności dalej mi podaje ze mam dni płodne mimo że nie mam juz zadnego sluzu, nie wpominając o płodnych sluzie. na wykresie nie została też zaznaczona owulacja. Byłam pewna że ją miałam bo dwa dni temu(13-ty dzień cyklu) pobolewało mnie większość dnia i miałam straszny ból, zwijałam się przez jakieś pół godziny. Temperatura rośnie mi od tego 13-tego dnia. Pierwszy cykl jestem tutaj i nie wiem o co chodzi. Miałyście podobna sytuację? Kurcze a może mnie miałam owulacji, ale skąd ten ból?? miewam czasammi taki ale nie w każdym cyklu i byłam pewna że to owulacyjny. Nigdy wcześniej tez nie mierzyłam sobie temperatury. Wykres mam dostepny.
    wg mnie owulacja wyszla 12 d.c jest spadek, sluz. Natomiast dobrze byłoby isc sprawdzic po okresie czy wszystko ładnie i czysto wyglada na usg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2015, 13:31

    Margaret.Se lubi tę wiadomość

  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 25 marca 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdzę to, mam nadzieję że wszystko wróci do normy

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2015, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zmieniłam klinike bo w poprzedniej lekarz powiedział ze bedzie nadal dawał letrozol :/ Byłam juz w nowej ale czekam az sie wyniki poprawia. Mam nadzieje ze moze jeden cykl i bedzie ok, a jak nie to dwa cykle.

  • Adelajda Ekspertka
    Postów: 144 115

    Wysłany: 25 marca 2015, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jot, wczoraj byłam u gin i miałam robione usg: moje endometrium to 8 mm, ciałko żółte (oznaczone jak znaczek fi: 23 mm) i niewielka ilość płynu w zatoce Dauglasa - mogą świadczyć o owulacji, macica AP 36 mm. Dobrze, niedobrze?? Owulacja dobrze :) ale pani nic nie skomentowała. Rozwodziła się natomiast, że niemożliwe abym nie zareagowała na unidox i 15 min szukała leków nowych. Ogólnie nie zaproponowała nowych badań żadnych a stosunek LH:FSH, który u mnie wynosi 0,5 też jej nie zaniepokoił a to ponoć niewydolność przysadki mózgowej. Myślałam, że podpowie co dalej ale nie. Bromergon muszę zmniejszyć, ale bez konsultacji z ta panią o tym wiedziałam. Mówię, jej że znam swoje ciało i wiem że coś jest nie tak skoro kolejny cykl starań - jak się okazało - z owulacją, a tu nawet drgnie.
    Tak więc kolejny cykl wypada bo znów antybiotyk, do tego infekcja więc witaminki dowcipne (najmniejszy kłopot, chyba)i oczywiście nikt nie da sobie ręki uciąć, że pani doktor zapisała antybiotyk który pomoże.

    Suma sumarum w poniedziałek uderzam do kliniki (ahoj przygodo!!!) i tam znów (daj Boże tym razem MĘDRZEC) będzie kukał tu i tam i może coś wykuka, a może nawet da listę badań:).Będzie smutno, jeśli ta klinika też okaże się beznadziejna.
    Śmieję się już z tego bo inaczej mnie chyba krew zaleje (dosłownie i w przenośni :)).

    :):)

    Jot lubi tę wiadomość

    Adelajda
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2015, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda u mnie tez krew zalewa, ale co zrobic. Trzeba czekac.

    Adelajda lubi tę wiadomość

  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 26 marca 2015, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka ty bralas castagnusa przez jakis czas z tego co pamietam, czy dzialal na Ciebie jakos dziwnie?
    Bo wiec w poprzednim cyklu mialam dosc wysokie jak na mnie temki w pierszej fazie i owulke wywalilo bardzo szybko - myslalam przypadek. W tym cyklu znow widze jakis durny wzrost tempek a jestem znow dopiero 7dc no i jajca bola none stop.
    Nie wiem o co chodzi i zastanawiam sie czy go nie odstawic. co myslisz?
    W sumie nic nie znalazlam podobnego w necie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2015, 13:31

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • Jot Autorytet
    Postów: 588 1297

    Wysłany: 26 marca 2015, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda a w którym dniu cyklu byłaś ?

    Jot
    "life is like riding a bicycle to keep your balance you must keep moving"

    Jestem niewyspaną ale jakże szczęśliwą Mamą :)
  • Jot Autorytet
    Postów: 588 1297

    Wysłany: 26 marca 2015, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda, mój gin stwierdził, że stosunek LH do FSH, to się robiło ale 20 lat temu, że obecnie, to ponoć nie ma znaczenia (w świetle najnowszych badań)

    Jot
    "life is like riding a bicycle to keep your balance you must keep moving"

    Jestem niewyspaną ale jakże szczęśliwą Mamą :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2015, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jot wrote:
    Adelajda, mój gin stwierdził, że stosunek LH do FSH, to się robiło ale 20 lat temu, że obecnie, to ponoć nie ma znaczenia (w świetle najnowszych badań)
    moj to samo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2015, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Aszka ty bralas castagnusa przez jakis czas z tego co pamietam, czy dzialal na Ciebie jakos dziwnie?
    Bo wiec w poprzednim cyklu mialam dosc wysokie jak na mnie temki w pierszej fazie i owulke wywalilo bardzo szybko - myslalam przypadek. W tym cyklu znow widze jakis durny wzrost tempek a jestem znow dopiero 7dc no i jajca bola none stop.
    Nie wiem o co chodzi i zastanawiam sie czy go nie odstawic. co myslisz?
    W sumie nic nie znalazlam podobnego w necie.
    ja brałam ale mase lat temu na mnie w ogole nie działał. A idz sprawdz na usg czy tam nic nie ma i odstaw. Moze podnosi Ci tempke i przyspiesza cykle, przynajmniej u mnie okazało sie ze leki roznie na mnie działaja nawet ziołowe wiec moze u Ciebie tez podobnie. Nie zawsze musza działac dobrze.

    MoBo lubi tę wiadomość

  • Adelajda Ekspertka
    Postów: 144 115

    Wysłany: 26 marca 2015, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam w 18-tym dniu cyklu.
    Jot, Aszka -dzięki. na niczym się nie znam, ginę w info, które czytam. no, ale chyba dobrze,że nie trzeba się martwić tym stosunkiem lh:fsh.
    ja jeszcze walczę żeby się tak nie stresować, bo nerwus ze mnie wielki, ciągle jestem spięta, a to przecież nie pomaga. jak znaleźć w miarę błogi stan? macie jakiś pomysły?

    jak nastrój przed Świętami :) u mnie ok, mąż zaczyna sprzątać :) :)

    Adelajda
  • Jot Autorytet
    Postów: 588 1297

    Wysłany: 26 marca 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda, mnie bardzo uspokoił plan działania, logicznie rozplanowane badania, gdzie w zależności od wyników są podejmowane odpowiednie kroki. Postępowanie jest dla mnie przejrzyste i spójne, co daje mi poczucie bezpieczeństwa.
    Odpowiedni fachowiec jest jak dla mnie kluczem do sukcesu :).

    Na początku przyszłego tygodnia będę miała badaną drożność i wtedy się okaże co dalej. Czy walczymy z "niedrożnością" czy mogę podchodzić do inseminacji...

    A jak wyluzować ?....chyba nie ma uniwersalnego sposobu :). Na mnie dobrze działa, wyrwanie się z kumpelami gdzieś, na dobre jedzonko, piwko, gdzie gadamy o totalnych głupotach i jest kupa śmiechu :)

    Adelajda, kapturnica lubią tę wiadomość

    Jot
    "life is like riding a bicycle to keep your balance you must keep moving"

    Jestem niewyspaną ale jakże szczęśliwą Mamą :)
‹‹ 49 50 51 52 53 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ