X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 37 lat, plan zajsc w pierwszą ciaze - czy to się może udać?
Odpowiedz

37 lat, plan zajsc w pierwszą ciaze - czy to się może udać?

Oceń ten wątek:
  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 25 października 2023, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sally wrote:
    Wiesz co moze ja jestem za bardzo niecierpliwa i już nie chcialam czekać, choć wierz mi ta decyzja byla dla mnie bardzo ciezka. Po pierwsze mowilam sobie, jak to ja nie moge miec dziecka, przeciez jestem zdrowa, wszystkie wyniki w porzadku, kolezanki w moim wieku zachodza w ciaze, moj facet ma juz jedno dziecko wiec tez powinno byc ok. Wielki wielki zal do matki natury plus niezrozumienie dlaczego?! Moze by sie kiedys udalo, moze nawet szybciej niz pozniej. Ale moglo by sie tez nie udac, a ja bylabym w jeszcze gorszej syt niz jestem teraz, bardziej zaawansowana wiekowo, a moze jeszcze by sie przyplatala jakas choroba. To sa trudne decyzje, trzeba sobie duzo poprzestawiac w glowie… No i tak naprawde wciaz stoja przed niewiadoma, z ta roznica ze mam poczucie, ze zrobilam juz prawie wszytko. Ja nie zachecam do in vitro ale zachecam by sie badac i szukac przyczyny i zdecydowanie nie tracic czasu.

    Święte słowa! Znam parę osób, które odpuściły i ...nadal nie są w ciąży. Szczerze mówiąc, nie znam nikogo, kto zaszedł, gdy "odpuścił".

    Sally, Selina, Lumi lubią tę wiadomość

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Asika Koleżanka
    Postów: 49 9

    Wysłany: 27 października 2023, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chodzi o odpuszczenie to nie mialam na mysli ze calkowicie zrezygnowaly ze staran, tylko juz nie byly pod presja czasu. Czyli w tym sensie ze juz nie denerwowaly sie tym wszystkim i nie naciskaly na to ze "w tym miesiacu koniecznie musi sie udac". Jakos widocznie poukladaly sobie w glowie ze presja nic nie da i trzeba wyluzowac. Wiem ze to bardzo wazne w staraniach.
    Wiem co to znaczy jak co chwile znajomi pytaja " a dlaczego jeszcze nie macie dzidziusia" albo " juz powinniscie pomyslec o potomstwie bo to juz ostatni moment" - takie teksty wywoluje presje i stres. A tak nie powinno byc.
    Chcialam tylko Wam wytlumaczyc ze nie chodzilo mi o calkowite odpuszczenie i brak staran , tylko odpuszczenie w samej glowie, zeby nic nie bylo na sile.

  • Tisiak Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 27 października 2023, 01:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej, dwie pełne doby już okres u mnie powinien trwać, wczoraj robiłam test- był negatywny a dzisiaj wyszedł cień cienia cienia 🤔 Lubię testować 😁 w poniedziałek jeśli nic się nie zmieni to lecę na bthcg z krwi. Test robiłam o czułości 10. W ramach przypomnienia mam 37l. mój mąż ma 42l. Od jakiś 3 lat się staramy...
    No i jak tu wytrzymać z ciekawości co to dalej będzie... Test robiłam koło 1 w nocy bo do rana to już spać bym nie mogła bez tego, bo miałam minimalnie śluz zaróżowiony i myślałam że będzie okres, ale nie.

    Mas, KasiaKP lubią tę wiadomość

  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 27 października 2023, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asika wrote:
    Jesli chodzi o odpuszczenie to nie mialam na mysli ze calkowicie zrezygnowaly ze staran, tylko juz nie byly pod presja czasu. Czyli w tym sensie ze juz nie denerwowaly sie tym wszystkim i nie naciskaly na to ze "w tym miesiacu koniecznie musi sie udac". Jakos widocznie poukladaly sobie w glowie ze presja nic nie da i trzeba wyluzowac. Wiem ze to bardzo wazne w staraniach.
    Wiem co to znaczy jak co chwile znajomi pytaja " a dlaczego jeszcze nie macie dzidziusia" albo " juz powinniscie pomyslec o potomstwie bo to juz ostatni moment" - takie teksty wywoluje presje i stres. A tak nie powinno byc.
    Chcialam tylko Wam wytlumaczyc ze nie chodzilo mi o calkowite odpuszczenie i brak staran , tylko odpuszczenie w samej glowie, zeby nic nie bylo na sile.

    Tak, tylko nadal nie poprawi to słabego nasienia albo np.stanu zapalnego w macicy, braku kirów implantayjnych czy amh 0,1. Pewno, nie zaszkodzi, ale raczej jak się ma 25 niż 35 lat...

    IssGreen lubi tę wiadomość

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 27 października 2023, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tisiak wrote:
    Hej hej, dwie pełne doby już okres u mnie powinien trwać, wczoraj robiłam test- był negatywny a dzisiaj wyszedł cień cienia cienia 🤔 Lubię testować 😁 w poniedziałek jeśli nic się nie zmieni to lecę na bthcg z krwi. Test robiłam o czułości 10. W ramach przypomnienia mam 37l. mój mąż ma 42l. Od jakiś 3 lat się staramy...
    No i jak tu wytrzymać z ciekawości co to dalej będzie... Test robiłam koło 1 w nocy bo do rana to już spać bym nie mogła bez tego, bo miałam minimalnie śluz zaróżowiony i myślałam że będzie okres, ale nie.

    🍀❤️

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Sally Autorytet
    Postów: 346 483

    Wysłany: 27 października 2023, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tisiak wrote:
    Hej hej, dwie pełne doby już okres u mnie powinien trwać, wczoraj robiłam test- był negatywny a dzisiaj wyszedł cień cienia cienia 🤔 Lubię testować 😁 w poniedziałek jeśli nic się nie zmieni to lecę na bthcg z krwi. Test robiłam o czułości 10. W ramach przypomnienia mam 37l. mój mąż ma 42l. Od jakiś 3 lat się staramy...
    No i jak tu wytrzymać z ciekawości co to dalej będzie... Test robiłam koło 1 w nocy bo do rana to już spać bym nie mogła bez tego, bo miałam minimalnie śluz zaróżowiony i myślałam że będzie okres, ale nie.

    Jak masz cien, cienia i okres sie spóżni to jest duza szansa. Bo skad niby ten cien skoro wczesniej go nie bylo? Chyba, że jakis wadliwy test. Powodzenia ! Moze wlasnie Ci sie udalo :)

  • Asika Koleżanka
    Postów: 49 9

    Wysłany: 27 października 2023, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas... wiem... martwie sie poprostu ze czas leci a nic sie nie udaje... 😪
    Oby ten miesiac albo kolejny byl tym szczesliwym miesiacem. Dzieki wszystkim za wszystkie porady. Napewno wezme je pod uwage.
    A tym czasem czekam co bedzie w tym miesiacu ☺️

  • Sally Autorytet
    Postów: 346 483

    Wysłany: 27 października 2023, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Tak, tylko nadal nie poprawi to słabego nasienia albo np.stanu zapalnego w macicy, braku kirów implantayjnych czy amh 0,1. Pewno, nie zaszkodzi, ale raczej jak się ma 25 niż 35 lat...

    Mas opowiedz cos wiecej o tych Kirach bo ja tego nie robiłam, moze powinnam zbadac. Podejrzewam, że przeslanka do tego sa poronienia dlatego lekrz mi tego nie zlecil, ale pewnie warto sprawdzic.

  • Sally Autorytet
    Postów: 346 483

    Wysłany: 27 października 2023, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już sobie poczytałam o tych KIRach, badanie nie jest tanie ale chyba zrobie dla spokoju :)

    Mas lubi tę wiadomość

  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 27 października 2023, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asika wrote:
    Mas... wiem... martwie sie poprostu ze czas leci a nic sie nie udaje... 😪
    Oby ten miesiac albo kolejny byl tym szczesliwym miesiacem. Dzieki wszystkim za wszystkie porady. Napewno wezme je pod uwage.
    A tym czasem czekam co bedzie w tym miesiacu ☺️

    Przecież ja Cię doskonale rozumiem! Też miałam podobne rozkminy. Jednak to, co pisze, piszę że zwykłej życzliwości i doświadczenia. Oczywiście, bywa różnie. I prawie wszystko jest możliwe. Jednak w pewnym wieku lepiej dmuchać na zimne.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 27 października 2023, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sally wrote:
    Już sobie poczytałam o tych KIRach, badanie nie jest tanie ale chyba zrobie dla spokoju :)

    Wiesz co ..z tymi kirami to takie trochę dziwne wszystko. Są stale.
    Ja mam takie se. W ciążę naturalną się nie udało. Ivf zaskoczyło od razu. Bez żadnych leków, poza Progesteronem. Nie dostałam nic na kiry, a wiem, że niektóre dziewczyny przy takich wynikach dostają.
    Generalnie immunologia to taka dziedzina, którą jedni lekarze w leczeniu niepłodności uznają, inni nie. Trochę odchodzi się od ładowaniu leków przy brakach w kirach.
    Zrobić można, ale jak już, zacznij tylko od zbadania kir u siebie, jak ja to zrobiłam. Męża narazie nie Jeśli wyjdzie AA, możesz liczyć na accofil. I tu wynik męża jest bez znaczenia. Lek ciężki, czasem pomaga. Być może pomógł szwagierce, która urodziła zdrowego synka, potem 3 straty, i teraz, na leku, zdrowy chłopak. Czy to przypadek...Nie wiem.
    Ja mam trochę braków w ważnych kirach, jednak w klinice kazali podejść do 1 transferu bez leku i potem się dopiero martwić. Z perspektywy czasu, dobra decyzja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2023, 19:06

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Sally Autorytet
    Postów: 346 483

    Wysłany: 27 października 2023, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za porade. Zrobie może dla poszerzenia wiedzy o sobie, a moze przyda sie w kontekscie IVF

  • Tisiak Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 29 października 2023, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sally wrote:
    Jak masz cien, cienia i okres sie spóżni to jest duza szansa. Bo skad niby ten cien skoro wczesniej go nie bylo? Chyba, że jakis wadliwy test. Powodzenia ! Moze wlasnie Ci sie udalo :)
    Hej, nie udało się w nocy dzisiaj ogromny ból brzucha i krew poszła ze skrzepami... "Okres" był opóźniony o 6 dni... Przykro mi i chodzę struta, ale się nie poddamy z mężem.

  • IssGreen Autorytet
    Postów: 685 412

    Wysłany: 29 października 2023, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tisiak wrote:
    Hej, nie udało się w nocy dzisiaj ogromny ból brzucha i krew poszła ze skrzepami... "Okres" był opóźniony o 6 dni... Przykro mi i chodzę struta, ale się nie poddamy z mężem.
    Walcz dalej. Powodzenia.

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • Sally Autorytet
    Postów: 346 483

    Wysłany: 29 października 2023, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tisiak wrote:
    Hej, nie udało się w nocy dzisiaj ogromny ból brzucha i krew poszła ze skrzepami... "Okres" był opóźniony o 6 dni... Przykro mi i chodzę struta, ale się nie poddamy z mężem.

    A może coś tam sie próbowało zagniezdzic ale sie nie udalo ? Warto zaopserwowac i już w okolicach spodziewanej miesiączki robic testy, żeby wiedziec, który etap zawodzi. Trzymam kciuki za Ciebie i za nas wszystkie żeby sie udało. Trzeba walczyć !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2023, 18:50

  • NowaG Koleżanka
    Postów: 123 15

    Wysłany: 2 listopada 2023, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, na tym forum chyba jeszcze nie pisałam. My z mężem też się staramy już jakiś czas. I ciągle dochodzi stres i presją czasu, że mamy już swoje lata. Ja dochodzę do 40, mój mąż po... I dalej nie możemy zajść. Ból jest taki, że mąż ma problem z wytryskiem, praktycznie go nie ma :( dostaje leki, więcej testosteronu i nadal nic :( już sama nie wiem, dlaczego tak się dzieje. :(

  • Sally Autorytet
    Postów: 346 483

    Wysłany: 6 listopada 2023, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NowaG wrote:
    Cześć, na tym forum chyba jeszcze nie pisałam. My z mężem też się staramy już jakiś czas. I ciągle dochodzi stres i presją czasu, że mamy już swoje lata. Ja dochodzę do 40, mój mąż po... I dalej nie możemy zajść. Ból jest taki, że mąż ma problem z wytryskiem, praktycznie go nie ma :( dostaje leki, więcej testosteronu i nadal nic :( już sama nie wiem, dlaczego tak się dzieje. :(

    Myśle, że duze znaczenie ma presja i trudno cos na to poradzić, bo przecież jak przychodza dni płodne to trzeba działać. A czy mąż nie ma jakis infekcji lub zapalenia prostaty?

  • IKI CASA Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 13 listopada 2023, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli jesteś po stratach lub strasz się o poczęcie takie spotkanie może być dla Ciebie wsparciem w tym procesie.
    Spotkanie odbędzie się 18.11.2023 o godz 10:00 w IKI CASA w Krakowie. wstęp wolny, ale obowiązują zapisy. po więcej informacji IG @iki_casa

    Gorąco Was dziewczyny zachęcam i zapraszam!

  • Asika Koleżanka
    Postów: 49 9

    Wysłany: 17 listopada 2023, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny prosze Was powiedzcie mi co oznacza moj wykres? Pierwszy raz cos takiego mi sie porobilo z temperatura po owulacji. Zwykle albo stala w miejscu albo leciala po troszeczke gore. Nie wiem jak sie tutaj zamieszcza moj wykres ale powiem tak. W dzien owulacji mialam 36,26
    1 dzien po 35,80
    2 dzien po 36,41
    3 dzien po 35,88

    O co tu chodzi?
    Czy ktoras z Was miala takie wachania temperatury po owulacji?

  • Asika Koleżanka
    Postów: 49 9

    Wysłany: 17 listopada 2023, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam 😅 WAHANIA a nie WACHANIA 😏

‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ