X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 37 lat, plan zajsc w pierwszą ciaze - czy to się może udać?
Odpowiedz

37 lat, plan zajsc w pierwszą ciaze - czy to się może udać?

Oceń ten wątek:
  • Kape Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 10 maja 2023, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Mam 37 lat, ostatnio zaczęłam intensywnie myśleć o pierwszym dziecku. Wiem, trochę późno ;)
    Mam nieregularne miesiączki. Nie wiem jak bardzo nieregularne, bo przez lata brałam antykoncepcję. Przestałam brać tabletki 1.5 miesiąca temu, okres przyszedł po 30 dniach. Staramy się z mężem, ale nie wiem czy powinnam się już na tym etapie przebadać (to początek staran). Jeśli tak, to co konkretnie? Suplementuje kwas foliowy i jakieś witaminy dla kobiet, ale nie wiem co jeszcze mogę zrobić, żeby zwiększyć nasze szanse.

  • Aszha Ekspertka
    Postów: 237 184

    Wysłany: 10 maja 2023, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kape wrote:
    Cześć!
    Mam 37 lat, ostatnio zaczęłam intensywnie myśleć o pierwszym dziecku. Wiem, trochę późno ;)
    Mam nieregularne miesiączki. Nie wiem jak bardzo nieregularne, bo przez lata brałam antykoncepcję. Przestałam brać tabletki 1.5 miesiąca temu, okres przyszedł po 30 dniach. Staramy się z mężem, ale nie wiem czy powinnam się już na tym etapie przebadać (to początek staran). Jeśli tak, to co konkretnie? Suplementuje kwas foliowy i jakieś witaminy dla kobiet, ale nie wiem co jeszcze mogę zrobić, żeby zwiększyć nasze szanse.

    Pół roku naturalnych starań z testami owulacyjnymi i naprawdę przykladnym celowaniem w odpowiednie dni. Zdrowa dieta, odstawienie alkoholu i odstawienie/zmniejszenie kofeiny zarówno Ty jak i mąż.
    Witaminy dla Ciebie kwas foliowy najlepiej metylowany, kwasy omega 3-6-9, witamina C, witamina D, witamina E, inozotyl (polecam inofolic combi) bardzo reguluje pracę jajników wiec na nieregularne cykle powinien pomoc, koenzym q10 w wersji ubichinol - to na pewno na początek dla ułatwienia starań. Jeśli by się okazało, że jednak jest problem to można pomyśleć o włączeniu dodatkowych supli ale to po badaniach np. dhea.
    Partner
    Fertilman plus - na początek wystarczy.

    Po 6 miesiącach starań zrobić sobie komplet badan podstawowych:
    Ty: AMH, FSH, LH, testosteron, estradiol, pakiet tarczycowy (caly), glukoza.
    Partner: seminogram rozszerzony
    I do lekarza od nieplodosci. On/ona powie jakie badania i leczenie dalej.

    Mas, Kape, Fela37 lubią tę wiadomość

    Starania od 12.2020
    ♀️ 31
    Suplementacja podczas starań:
    Koenzym Q10 (ubichinol 400mg), witamina E, witamina D, witamina C, Inofolic Combi, pregna start, DHEA 50mg

    Dotychczasowe leczenie:
    -Ureaplasma - wyleczona
    -Niskie AMH/Wysokie FSH
    -6 cykli Lametty - bez efektu
    -Histeroskopia - macica prawidłowa, jajowody niedrożne
    -Laparoskopia - udrożniony prawy jajowód
    -KIR AA
    -Brak KIRów implantacyjnych
    - IMSI 02.2023 AP 💉 Krótki protokół + MACS
    8🥚-> 4 zaplodnione->3 blastki 3AA, 3AA, 3BB
    02.23 - świeży transfer 3AA z Accofilem
    BetaHCG: 7dpt - 82, 9dpt - 189, 12 dpt - 452, 14dpt - 1289
    27.03 - 35 dpt jest ❤️ i 1,30 cm dzieciątka
    ♂️ 34
    Suplementacja podczas starań: Fertilman, korzeń maca, tran, palma sabałowa
    - słaba morfologia
    - słabe HBA i fragmentacja
    preg.png
  • Kape Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 10 maja 2023, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2023, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Ja bym z supli dorzuciła jeszcze NAC oprócz tego co wymieniła Aszha :) też poprawia pracę jajników.
    Jednak jeśli dopiero 1,5 mies.temu odstawilas anty, to raczej bym się spodziewała szybkiej ciąży :) Często jajniki ruszają wtedy z kopyta i się udaje - oczywiście to nie reguła.
    Jednak mimo wszystko zapytałbym Twojego ginekologa co powinnaś teraz zbadać po odstawieniu pigułek niż nas tutaj na forum 😉 Ja bym chyba nie czekała pół roku z podstawowymi badaniami (też mam 37lat)

  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 11 maja 2023, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej,
    Ja bym z supli dorzuciła jeszcze NAC oprócz tego co wymieniła Aszha :) też poprawia pracę jajników.
    Jednak jeśli dopiero 1,5 mies.temu odstawilas anty, to raczej bym się spodziewała szybkiej ciąży :) Często jajniki ruszają wtedy z kopyta i się udaje - oczywiście to nie reguła.
    Jednak mimo wszystko zapytałbym Twojego ginekologa co powinnaś teraz zbadać po odstawieniu pigułek niż nas tutaj na forum 😉 Ja bym chyba nie czekała pół roku z podstawowymi badaniami (też mam 37lat)

    Szczerze mówiąc, to z forum dowiedziałam się więcej, niż od jakiegokolwiek lekarza 😉
    Co do odkładania badań, zgadzam się. Jak miałam 36 lat to też wydawało mi się, że mam duuuużo czasu. Nawet nie wiem, kiedy minęły 3 lata .. 😵‍💫
    Także może faktycznie wydajcie te paręset złotych i wtedy, jeśli wszystko będzie ok, możecie sobie dać trochę czasu przed wizytą u lekarzy.

    Selina, Edith 19, Mamausia lubią tę wiadomość

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Kape Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 11 maja 2023, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej,
    Ja bym z supli dorzuciła jeszcze NAC oprócz tego co wymieniła Aszha :) też poprawia pracę jajników.
    Jednak jeśli dopiero 1,5 mies.temu odstawilas anty, to raczej bym się spodziewała szybkiej ciąży :) Często jajniki ruszają wtedy z kopyta i się udaje - oczywiście to nie reguła.
    Jednak mimo wszystko zapytałbym Twojego ginekologa co powinnaś teraz zbadać po odstawieniu pigułek niż nas tutaj na forum 😉 Ja bym chyba nie czekała pół roku z podstawowymi badaniami (też mam 37lat)



    Juz się konsultowałam. Zleciła badania krwi (różyczka, toksoplazmoza, thc), kazała suplementowac witaminy dla kobiet w ciąży z kwasem foliowym i powiedziała, że jak w ciągu pół roku się nie uda to iść do kliniki leczenia niepłodności.
    Tylko wystraszyłam się, że może będę czekała te pół roku, a wystarczyloby zrobić jakieś proste badanie które by wskazało czy mam problem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2023, 08:37

  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 11 maja 2023, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kape wrote:
    Juz się konsultowałam. Zleciła badania krwi (różyczka, toksoplazmoza, thc), kazała suplementowac witaminy dla kobiet w ciąży z kwasem foliowym i powiedziała, że jak w ciągu pół roku się nie uda to iść do kliniki leczenia niepłodności.
    Tylko wystraszyłam się, że może będę czekała te pół roku, a wystarczyloby zrobić jakieś proste badanie które by wskazało czy mam problem.

    Nie wiem, czy po antykach jest sens badać u Ciebie hormony. Nie brałam nigdy, więc się nie znam, na ile mogą wpłynąć. Jednak chyba TSH, glukozę, może prolaktynę, takie podstawy można. Można też chłopa wysłać chociaż na seminogram. Jak będzie kiepski, przez te pół roku można skonsultować z andrologiem i ewentualnie podleczyć. Bo wiesz, może być u Was wszystko super, ale, niestety, nie musi. Mnie przez rok lekarka oglądała na wszystkie strony, już mi zlecała drożność jajowodów. A okazało się, że przyczyna naszych niepowodzeń leży raczej po stronie męża. Piszę "raczej", bo przecież ja też nie mam wszystkiego zbadanego...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2023, 09:23

    Kape lubi tę wiadomość

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2023, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Szczerze mówiąc, to z forum dowiedziałam się więcej, niż od jakiegokolwiek lekarza 😉
    Co do odkładania badań, zgadzam się. Jak miałam 36 lat to też wydawało mi się, że mam duuuużo czasu. Nawet nie wiem, kiedy minęły 3 lata .. 😵‍💫
    Także może faktycznie wydajcie te paręset złotych i wtedy, jeśli wszystko będzie ok, możecie sobie dać trochę czasu przed wizytą u lekarzy.
    Też dużo się dowiedziałam z forum, więcej niż od lekarzy 😁 a jestem tu prawie 7lat. Mimo wszystko lekarz to lekarz :) ma cała historię pacjentki, wie jakie leki brała itd i co powinna zbadać po tej antykoncepcji. My możemy zasugerować tylko - co też na pewno pomoże 😊

    Mas lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2023, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kape wrote:
    Juz się konsultowałam. Zleciła badania krwi (różyczka, toksoplazmoza, thc), kazała suplementowac witaminy dla kobiet w ciąży z kwasem foliowym i powiedziała, że jak w ciągu pół roku się nie uda to iść do kliniki leczenia niepłodności.
    Tylko wystraszyłam się, że może będę czekała te pół roku, a wystarczyloby zrobić jakieś proste badanie które by wskazało czy mam problem.
    A miałaś badaną drożność jajowodów? To jest podstawowe badanie jeśli chodzi o starania no i monitoring owulacji ofkors

  • Anne89 Ekspertka
    Postów: 202 90

    Wysłany: 11 maja 2023, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja trochę z drugiej strony - zajście w ciaże w wieku 37 lat to naprawdę nie musi być cud, wielu kobietom się to udaje :) także też myślę, że przez te pierwsze pół roku warto wrzucić na luz - wiadomo podstawowe badania zalecone przez ginekologa, witaminy, zdrowy styl życia. Oczywiscie nie ma co zwlekać z diagnostyka jest się okaże, że beda problemy ale też myślę, że pułapka jest zakladanie od razu, że beda i rozpoczynanie starań z tym stresem. Piszę też trochę do siebie : D mam wprawdzie 3 lata mniej ale ze względów medycznych muszę poczekać ze staraniami jeszcze conajmniej 8 miesięcy i też jestem zestresowana wiekiem i wiadomościami o spadajacej po 35 r.ż płodności ale moja ginekolog mnie uspokoja. Niestety z tymi staraniami jest tak, że nie da się przewidzieć czy bedzie problem czy nie póki nie zaczniemy ale zakładanie z góry czarnego scenariusza w niczym tu nie pomoże :)

    Mas, Kape, Rica lubią tę wiadomość

  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 11 maja 2023, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anne89 wrote:
    Ja trochę z drugiej strony - zajście w ciaże w wieku 37 lat to naprawdę nie musi być cud, wielu kobietom się to udaje :) także też myślę, że przez te pierwsze pół roku warto wrzucić na luz - wiadomo podstawowe badania zalecone przez ginekologa, witaminy, zdrowy styl życia. Oczywiscie nie ma co zwlekać z diagnostyka jest się okaże, że beda problemy ale też myślę, że pułapka jest zakladanie od razu, że beda i rozpoczynanie starań z tym stresem. Piszę też trochę do siebie : D mam wprawdzie 3 lata mniej ale ze względów medycznych muszę poczekać ze staraniami jeszcze conajmniej 8 miesięcy i też jestem zestresowana wiekiem i wiadomościami o spadajacej po 35 r.ż płodności ale moja ginekolog mnie uspokoja. Niestety z tymi staraniami jest tak, że nie da się przewidzieć czy bedzie problem czy nie póki nie zaczniemy ale zakładanie z góry czarnego scenariusza w niczym tu nie pomoże :)

    Masz 100 proc.racji! Moja mama zaszła ze mną naturlanie w ciążę w wieku 41 lat. Jej kuzynka w wieku 39. Moja znajoma z pracy "wpadła" w wieku 40 lat. Co prawda nie były to ich pierwsze dzieci, ale jednak. My, często wieloletnie, staraczki, mamy trochę wyprane umysły i zakładamy najgorsze 😉
    Jednak zrobienie hormonów, glukozy i seminogramu to nie jest zły pomysł. W razie co, będzie czas na leczenie, bo nie da się ukryć, że coraz więcej ludzi ma problemy z płodnością. A "głupia" poprawa parametrów nasienia, o ile jest możliwa, to min.pół roku. Koszt tych badań to maks 500 zł. Plus suplementy i zdrowy styl życia. Jakiś monitoring owu też nie zaszkodzi. A przynajmniej wizyta u gina w 2 poł.cyklu, czy owu w ogóle jest, oczywiście biorąc poprawkę na skutki antyków. Nie wiem, jak długo mogą wpływać na owulację.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2023, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Wrzucam wam link do ciekawego konta, które ostatnio odkryłam, może Wam też się przyda, prowadzą go położne i bardzo fachowe informacje 😊

    https://instagram.com/nurses_midwives_ivf?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==

    Selina lubi tę wiadomość

  • ZubaM Koleżanka
    Postów: 58 15

    Wysłany: 11 maja 2023, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak masz dużo stresów na codzień to prolaktyne zbadaj koniecznie, bo niestety może być naturalną antykoncepcją, do zbicia w razie czego dostinex :)

    Mas, Kape, Bajcurek lubią tę wiadomość

  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 11 maja 2023, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZubaM wrote:
    Jak masz dużo stresów na codzień to prolaktyne zbadaj koniecznie, bo niestety może być naturalną antykoncepcją, do zbicia w razie czego dostinex :)

    O tak, tak. Ja biorę Bromocorn i sobie chwalę. Mi leciutko podwyższona prolaktyna kompletnie rozwalała cykle.

    ZubaM lubi tę wiadomość

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Kape Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 11 maja 2023, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZubaM wrote:
    Jak masz dużo stresów na codzień to prolaktyne zbadaj koniecznie, bo niestety może być naturalną antykoncepcją, do zbicia w razie czego dostinex :)

    Oj, mam. Praca w korpo, A do tego ostatnio ogolnie dużo się dzieje, nie zawsze tak jakbym chciała. Może też z tego od razu założyłam czarny scenariusz. Moja mama miała mnie w wieku 36 lat, jestem 3 dzieckiem, nieplanowanym. Jeśli od tej strony spojrzeć to dziewczyny macie dużo racji, ciaza w tym wieku to nie musi być cud 😉 tylko już się nakrecilam 😅

    ZubaM lubi tę wiadomość

  • ZubaM Koleżanka
    Postów: 58 15

    Wysłany: 11 maja 2023, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle to najlepiej od razu szukaj ginekologa ze specjalizacja również z endokrynologii, mniej latania po lekarzach.. i warto się pomęczyć chociaż parę miesięcy ze zdrowym odżywianiem - u mnie dieta jak przy hashimoto ale to tylko na czas starań bo tak się nie da żyć :)) urodziłam mając 34 lata, zdrowy synek :)

    Kape lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2023, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    O tak, tak. Ja biorę Bromocorn i sobie chwalę. Mi leciutko podwyższona prolaktyna kompletnie rozwalała cykle.
    Też mam bromocorn. Biorę 2 cykl, ale dopiero od niecałego miesiąca całą tabletkę i miałam w zeszłym cyklu wynik proga 57ng 😳 Szok. Mój endo powiedział, że podwyższona prl blokuje trochę progesteron i faktycznie to zauważyłam

  • Aszha Ekspertka
    Postów: 237 184

    Wysłany: 12 maja 2023, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tak nikt nie mówił, że od razu musisz mieć problemy. Tak jak napisala któraś dziewczyna wyżej po odstawieniu anty czesto jest tak, że zachodzi się w ciążę bardzo szybko. Ktoś wspomniał o prolaktynie - nie wiem jak mogłam o tym nie wspomnieć wyżej. Jedno z podstawowych badań, zdecydowanie warto zbadać.
    Ja bym sobie dala te pol roku z testami owulacyjnymi, ewentualnie możesz iść raz na monitoring USG potwierdzic w ogóle owulacje. Tak żeby się nie stresować juz od samego początku ;) Roku na pewno bym nie czekała. Teraz zalecenia są takie, że po roku bez zajścia w ciaze zgłaszają się kobiety do 35 r.z. po tym czasie czas na naturalne próby skraca się do 6 miesięcy.
    Piszę Ci to z perspektywy, osoby która nie miala jeszcze nawet 31 urodzin. Na nic nie choruje, jestem zdrowa, wysportowana, mój mąż to samo. Sama brałam tabletki anty w okolicach 20 kilku lat. Jak zajrzysz w moja stopkę to zobaczysz, że u mnie nie obyło się bez IVF. Nigdy niewiadomo co nas w życiu spotka dlatego teraz próbuj na luzie ale jak po 6 miesiącach dalej nic nie będzie to koniecznie odwiedź dobrego lekarza bo czas niestety nie jest dla nas kobiet sprzymierzeńcem.

    Mas, Kape lubią tę wiadomość

    Starania od 12.2020
    ♀️ 31
    Suplementacja podczas starań:
    Koenzym Q10 (ubichinol 400mg), witamina E, witamina D, witamina C, Inofolic Combi, pregna start, DHEA 50mg

    Dotychczasowe leczenie:
    -Ureaplasma - wyleczona
    -Niskie AMH/Wysokie FSH
    -6 cykli Lametty - bez efektu
    -Histeroskopia - macica prawidłowa, jajowody niedrożne
    -Laparoskopia - udrożniony prawy jajowód
    -KIR AA
    -Brak KIRów implantacyjnych
    - IMSI 02.2023 AP 💉 Krótki protokół + MACS
    8🥚-> 4 zaplodnione->3 blastki 3AA, 3AA, 3BB
    02.23 - świeży transfer 3AA z Accofilem
    BetaHCG: 7dpt - 82, 9dpt - 189, 12 dpt - 452, 14dpt - 1289
    27.03 - 35 dpt jest ❤️ i 1,30 cm dzieciątka
    ♂️ 34
    Suplementacja podczas starań: Fertilman, korzeń maca, tran, palma sabałowa
    - słaba morfologia
    - słabe HBA i fragmentacja
    preg.png
  • SzuumFal Ekspertka
    Postów: 227 325

    Wysłany: 14 maja 2023, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny
    W lipcu stuknie mi 37
    Mam już 2 synów 15/8
    A dzis pozytywny test -można ? Można !
    Liczę na szczęśliwe zakończenie ale co ma być to będzie w każdym razie udało się a nawet nie uregulowałam cyklu po wyjęciu wkładki
    28marca usunęłam system miałam jakieś pojedyncze plamienia
    Owu na monitoringu wykazała ze pęcherzyk mały nie pekl do końca a szyjka nie gotowa jeszcze .. a tu proszę niespodzianka tluste kreski
    Jutro ode do labo zrobić badania i umówie się na najbliższa wizytę zobaczymy co będzie dalej 🍀

    Od pierwszego dnia starań braliśmy suple
    Ja pregna start plus popijanie witamin(chociaż ja nie koniecznie regularnie) a stary fertilMan

    Warto sobie zrobić badanie rezerwy jajnikowej AMH i progesteron ,cukier, tarczyca ft3 ft4 ,morfologię

    Warto mieć już podkładkę na wizytę
    Często endometrioza jest bagatelizowana trudna do wyłapania a pary się męczą bo lekarz ma w nosie i szuka gdzieś indziej
    Policystyczne tez utrudniają


    Ale najważniejsze nie blokować głowy nie nakręcać się 💚

    Selina lubi tę wiadomość

  • Bajcurek Ekspertka
    Postów: 201 330

    Wysłany: 28 maja 2023, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny staramy się prawie rok , a za parę miesięcy stuknie mi 37, także nie jest to łatwa sprawa z naturalsem 😉

    Kape lubi tę wiadomość

    👧 37 lat
    👨 35 lat

    IUI -04/2023 - ❌
    Punkcja pobrano 11 komórek , 10 prawidłowych , 8 udało się zapłodnić
    Mamy 5❄️❄️❄️❄️❄️
    20.05.2023 - 1 transfer świezego 3 dniowca na cyklu sztucznym- 10dpt beta 0❌❌❌

    17.06.2023- 2 transfer mrozonego 5 dniowca (5AB) na cyklu naturalnym- 6dpt beta 15,4🙄 10dpt beta 7,4 😭❌❌❌

    11.08.2023- 3 transfer mrozonego 5 dniowca (3AB) na cyklu naturalnym
    7dpt beta 106 ?? -( biorę co 3 dni pół ampułki Ovitrelle)
    8dpt beta 92 - inne laboratorium
    10dpt beta 156💪 próg 11,5 🤔
    12dpt beta 67😭❌❌❌

    Histeroskopia✊✊✊ czekamy
    Histero odwołane , zamiennie stretching endo

    10.10.23- 4 transfer 2 mrożonych 5 dniowcow
    7dpt -beta 38
    8dpt- beta 47
    9dpt- beta 81, próg 82🌹🌹🌹 trzymaj się tam
    13dpt- beta 384, próg 46
    20dpt- beta 3347

    I USG 24dpt jest ❤️ beta 9014, próg 43
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ