X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia Bycie mamą maluszka, drugi raz, po dluzszej przerwie
Odpowiedz

Bycie mamą maluszka, drugi raz, po dluzszej przerwie

Oceń ten wątek:
  • wuwues Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Staramy sie o drugie dziecko. Mamy po 35 lat. To nasz trzeci cykl staran. Obserwuje temp, sluz i od dwoch msc robie testy. W tych dwoch cyklach testy zachowywaly sie tak samo:
    12dc negatyw
    13dc negatyw
    14dc pozytyw mocny, kreska testowa ciemniejsza od kontrolnej (az fioletowa)
    15dc pozytyw (?) kreska testowa i kontrolna tej samej barwy i intensywnosci
    16dc negatyw

    Skok mam zawsze w 16dc. Sluz plodny w tym cyklu byl jeszcze 16dc rano, w poprzednim cyklu skonczyl sie 15dc. Czy najlepszy dzien na stosunek jest tego 14dc, gdy mam super pozytyw? Mam taka sytuacje zyciowa, ze niestety nie udaje nam sie wspolzyc czesto. Zwykle mamy jeden stosunek albo 14 albo 15dc. Zastanawiam sie jak zwiekszyc nasze szanse :(

    Wiedźma lubi tę wiadomość

  • Wiedźma Ekspertka
    Postów: 241 211

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wuwues wrote:
    Hej dziewczyny. Staramy sie o drugie dziecko. Mamy po 35 lat. To nasz trzeci cykl staran. Obserwuje temp, sluz i od dwoch msc robie testy. W tych dwoch cyklach testy zachowywaly sie tak samo:
    12dc negatyw
    13dc negatyw
    14dc pozytyw mocny, kreska testowa ciemniejsza od kontrolnej (az fioletowa)
    15dc pozytyw (?) kreska testowa i kontrolna tej samej barwy i intensywnosci
    16dc negatyw

    Skok mam zawsze w 16dc. Sluz plodny w tym cyklu byl jeszcze 16dc rano, w poprzednim cyklu skonczyl sie 15dc. Czy najlepszy dzien na stosunek jest tego 14dc, gdy mam super pozytyw? Mam taka sytuacje zyciowa, ze niestety nie udaje nam sie wspolzyc czesto. Zwykle mamy jeden stosunek albo 14 albo 15dc. Zastanawiam sie jak zwiekszyc nasze szanse :(

    Nie ma co ukrywać że łatwiej byłoby gdybyście mieli te 3 dni okoloowulacyjne dla siebie. Wydaje się że 14 i 15 dc są idealne do działania. Niemniej nie jest źle jak się uda 13 dc bo plemniki że sluzem plodnym mają szansę przetrwać.

    wuwues lubi tę wiadomość

    👸Królowa Matka - 37
    🤴 Król Tata - 44
    👧2010
    👧2014
    👦2017
    Marzenia o dużej rodzinie - starania o 4te dziecko ;)

    f2w3skjozzxcodm4.png
  • wuwues Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiedźma wrote:
    Nie ma co ukrywać że łatwiej byłoby gdybyście mieli te 3 dni okoloowulacyjne dla siebie. Wydaje się że 14 i 15 dc są idealne do działania. Niemniej nie jest źle jak się uda 13 dc bo plemniki że sluzem plodnym mają szansę przetrwać.

    Och tak, byloby znacznie prosciej. To jest dopiero trzeci cykl, wiec jestem jeszcze pelna nadziei, ze nam sie poszczesci. Poki co sie nie udalo wspolzyc czesciej, ale zobaczymy co przyniesie przyszlosc. Dziekuje za odpowiedz.

    Wiedźma lubi tę wiadomość

  • Wiedźma Ekspertka
    Postów: 241 211

    Wysłany: 29 sierpnia 2021, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za zwiększenie szans 😍 myślę że duże znaczenie ma optymistyczne i pozytywne nastawienie.

    wuwues lubi tę wiadomość

    👸Królowa Matka - 37
    🤴 Król Tata - 44
    👧2010
    👧2014
    👦2017
    Marzenia o dużej rodzinie - starania o 4te dziecko ;)

    f2w3skjozzxcodm4.png
  • wuwues Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 29 sierpnia 2021, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiedźma wrote:
    Trzymam kciuki za zwiększenie szans 😍 myślę że duże znaczenie ma optymistyczne i pozytywne nastawienie.
    Dziekuje i zgadzam sie z tym. Ja jestem pelna nadziei, ze nam sie uda. Bo w sumie dlaczego mialoby sie nie udac? Ale mimo tej nadziei i pragnienia posiadania drugiego dziecka, jestem oswojona z mysla, ze moge juz nie zajsc w ciaze. Takie dziwne podejscie, ale mysle ze jestem ze soba szczera po prostu 😊

  • Mama83 Znajoma
    Postów: 18 3

    Wysłany: 25 grudnia 2021, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam dwójkę 13 lat córa i 10 synek. Oboje CC. Chce bardzo trzecie ale boje się trzeciej cesarki. Słyszałam że pewnie skończy się pęknięciem macicy bo tak się kończy każda taka późna trzecia cesarka. Z drugiej strony minęło tyle lat to się zrosło. Mam ogromną ochotę na to trzecie

  • Kosa Autorytet
    Postów: 1086 1373

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Mogę dołączyć?
    Mam 35 lat (w tym roku 36) mąż jest 2 lata starszy... Córkę urodziłam w wieku 26 lat, była niespodzianką :) jakiś czas temu wyszlam za mąż i chcielibyśmy mieć z mężem wspólne dziecko. Starania zaczęliśmy w czerwcu 2021 ale tak na poważnie to od 2 cykli. Szczerze mówiąc mieliśmy nadzieje, że łatwiej to pójdzie :( Zamówiłam testy owulacyjne, termometr i w tym miesiącu zamierzam podejść do tematu poważnie ;) liczę na to, że w przyszłym miesiącu się uda :)

    👧🏼 córka 2012

    starania o wspólne potomstwo od czerwca 2021🌸

    29.07.22 ⏸
    01.08.22 Beta HCG 149
    03.08.22 Beta HCG 433 - rośnij zdrowo Kropeczko 🍀
    06.08.22 USG - widać mały pęcherzyk 🥰
    19.08.22 jest ❤️ CRL 5,3 mm
    31.08.22 Kropeczka ma już 1,5 cm 🥰
    28.09.22 prenatalne - niskie ryzyka, Iga 💓
    30.11.22 USG II trymestru (21+0) połówkowe - 344 g zdrowej Igusi 🥰
    04.01.23 - zdiagnozowana cukrzyca ciążowa 🍭, w USG z Igą wszystko w najlepszym porządku 🤩👌🏻
    12.01.23 (27+1) - kontrolne USG, wszystko super, córcia waży 1000g 😍
    24.01.23 USG III trymestru (28+6) 1156g zdrowej Iguni ❤️(39 centyl)
    01.02.23 USG (30+0) 1310g - brzuszek do kontroli
    22.02.23 kontrolne USG (33+0) Iga waży 1820g... Nadal kontrola wagi i wymiarów
    05.04.23 (39+0) Igusia jest już na świecie! 🎀 48cm, 2920g, 10:33💜

    age.png
  • Carpe Diem Znajoma
    Postów: 24 5

    Wysłany: 12 kwietnia 2022, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosa wrote:
    Cześć dziewczyny :)
    Mogę dołączyć?
    Mam 35 lat (w tym roku 36) mąż jest 2 lata starszy... Córkę urodziłam w wieku 26 lat, była niespodzianką :) jakiś czas temu wyszlam za mąż i chcielibyśmy mieć z mężem wspólne dziecko. Starania zaczęliśmy w czerwcu 2021 ale tak na poważnie to od 2 cykli. Szczerze mówiąc mieliśmy nadzieje, że łatwiej to pójdzie :( Zamówiłam testy owulacyjne, termometr i w tym miesiącu zamierzam podejść do tematu poważnie ;) liczę na to, że w przyszłym miesiącu się uda :)


    I jak tam udało się ?

  • Carpe Diem Znajoma
    Postów: 24 5

    Wysłany: 12 kwietnia 2022, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 39 lat i syna prawie 11-letniego. O drugie dziecko staramy się od 2016 roku. Niepłodność wtórna spowodowana najprawdopodobniej nisza w bliźnie po cc (swoją historie opisywałam na innym forum ovufriend- dziura w macicy). Operacja w 2017 nieudana -znowu się rozeszło… druga operacja w styczniu w tym roku. Za 1-2 miesiące wybieram się na kontrole, jak będzie ok to w lipcu/sierpniu możemy rozpocząć starania… inne parametry i u mnie i u męża ok, ale wiadomo ze wiek robi tez swoje…
    Nigdy nie chciałam mieć 1 dziecka i bardzo chciałabym mieć drugie, ale jednocześnie trochę zaczyna mnie przerażać późne macierzyństwo… i jak długo jeszcze mogę się starać i kiedy powinnam dać sobie spokój bo na dziecko jest już za pozno? Kiedyś myslalam ze 37 lat to dla mnie granica, teraz myśle ze 40… chciałabym ale tez boje się… chętnie poczytam Waszych historii o drugim dziecku po długiej przerwie i Waszych doświadczeniach z późnym macierzyństwem …

  • Mareszka Nowa
    Postów: 4 3

    Wysłany: 26 maja 2022, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carpe Diem wrote:
    Ja mam 39 lat i syna prawie 11-letniego. O drugie dziecko staramy się od 2016 roku. Niepłodność wtórna spowodowana najprawdopodobniej nisza w bliźnie po cc (swoją historie opisywałam na innym forum ovufriend- dziura w macicy). Operacja w 2017 nieudana -znowu się rozeszło… druga operacja w styczniu w tym roku. Za 1-2 miesiące wybieram się na kontrole, jak będzie ok to w lipcu/sierpniu możemy rozpocząć starania… inne parametry i u mnie i u męża ok, ale wiadomo ze wiek robi tez swoje…
    Nigdy nie chciałam mieć 1 dziecka i bardzo chciałabym mieć drugie, ale jednocześnie trochę zaczyna mnie przerażać późne macierzyństwo… i jak długo jeszcze mogę się starać i kiedy powinnam dać sobie spokój bo na dziecko jest już za pozno? Kiedyś myslalam ze 37 lat to dla mnie granica, teraz myśle ze 40… chciałabym ale tez boje się… chętnie poczytam Waszych historii o drugim dziecku po długiej przerwie i Waszych doświadczeniach z późnym macierzyństwem …
    Hej! Mamy podobną historię 🤗 w V 2021 miałam korektę blizny, wznowiliśmy starania naturalne w XII ale nie udało się. Mam 40 l, syn 14 😜 nie mam obaw o późne macierzyństwo, najważniejsze żebyśmy ja i dziecko byli cali i zdrowi po porodzie. Mam doświadczenie ciężkiego porodu, nie skończyło się dobrze.

  • Carpe Diem Znajoma
    Postów: 24 5

    Wysłany: 27 maja 2022, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mareszka wrote:
    Hej! Mamy podobną historię 🤗 w V 2021 miałam korektę blizny, wznowiliśmy starania naturalne w XII ale nie udało się. Mam 40 l, syn 14 😜 nie mam obaw o późne macierzyństwo, najważniejsze żebyśmy ja i dziecko byli cali i zdrowi po porodzie. Mam doświadczenie ciężkiego porodu, nie skończyło się dobrze.

    Dalej się staracie? Trzymam kciuki żeby się udało. Przykro mi ze miałaś ciężki poród, co się stało ?

  • Ana37 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kończę w tym roku 35 lat. Syna urodzilam w wieku 22 lat.... Staranie o drugie dziecko teoretycznie od 2015 roku, syn mial wtedy 6 lat obecnie 13.....Mam potwierdzona endometrioze, dwie laparoskopie i teraz juz tylko jeden jajowód. Mąż ma srednie wyniki, ale tez nie najgorsze. Ostatnia laparoskopie mialam w kwietniu tego roku, od tego czasu 2 nieudane naturalne starania i jestem podłamana.... Od czasu zabiegu zmianilam dietę, a przy mnie tez mąż i juz nie wiem co robie nie tak. Mój lekarz dał mi czas na zajscie do konca roku i czuje z tyłu glowy tykajacy zegar.... ☹️

  • MoniaCPh Nowa
    Postów: 4 6

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 12 lat roznicy,córka 19 a syn 7
    Teraz staramy się o 3🤞🏼

  • Carpe Diem Znajoma
    Postów: 24 5

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoniaCPh wrote:
    U mnie 12 lat roznicy,córka 19 a syn 7
    Teraz staramy się o 3🤞🏼

    Trzymam kciuki! Ile masz lat jesli moge sie zapytac? Co perspektywy czasu czasu myslisz o tak duzej roznicy wieku miedzy dziecmi? Mój syn w tym roku skonczy 11 lat, o drugie dziecko staram sie od ponad 6 lat, walcze z nisza w bliznie po cc. Mialam 2 operacje, ostatnia w styczniu, teraz staramy sie drugi cykl po operacji pierwszy niestety bez sukcesu 🙁 mam juz 39 lat wiec juz powoli trace nadzieje... Chcialabym drugie dziecko ale jednoczesnie sie boje...

  • Rica Autorytet
    Postów: 615 463

    Wysłany: 12 sierpnia 2022, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 2016 mam apke ale nigdy sie nie udzielałam tylko czytałam forum i łapałam cenne od Was wskazówki. Dziś Ja 36 i mam nadzieje ze się mi w miarę szybko uda 🙏🏻
    Drugą ciaze straciłam w 22tyg 2 lata temu. Wiem ze będzie to trudny czas ciazy pełny obaw ale myśle ze w ten sposob będzie łatwiej mi się z pewnymi sytuacjami pogodzic w życiu…
    Teraz podjęliśmy świadomie decyzje o kolejnym dziecku jesteśmy gotowi ale podchodzimy do tego bez nacisku żebym nie była zawiedziona gdy przyjdzie miesiączka. Korzystam z przyjemności ;)
    Dla osób obawiających się o zajściu w ciaze mimo późnego wieku nadmienię ze sporo osób z mojego grona w wieku 39-42 są w ciazy także dziewczyny spokojnie, uda się i Nam! ✊

    marty888 lubi tę wiadomość

    Staranie od 08.2022

    TSH 2,42 06/06/2023
    ft3 4,46 (2,63-5,70)
    ft4 14,30 (9,00-19,00)

    ✔️ MamaDHA Premium
    ✔️Conceive Plus
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mogę dołączyć? :) Mam 40 lat, 11 latkę na stanie, starania o drugie od czterech lat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2022, 15:11

  • Carpe Diem Znajoma
    Postów: 24 5

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Dziewczyny, mogę dołączyć? :) Mam 40 lat, 11 latkę na stanie, starania o drugie od czterech lat.

    Pewnie :) niestety to forum jest malo aktywne ale moze uda sie je nam rozruszać ;) ja tak jak pisałam kilka postów powyżej jestem w bardzo podobnej sytuacji… 39 lat, syn który w tym roku skoczy 11, od ponad 6 lat staramy się o drugie dziecko, walczę z nisza w bliźnie po cc. Dwie operacje za mną, druga w styczniu w tym roku… dwa cykle za mną po ponownym rozpoczęciu starań po drugiej operacji i póki co nic :( słabo :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas cztery lata starań, wiele łez wylanych. Staram się doceniać to, że mam cudowna córkę bo większość kobiet na forum nie ma tych dzieci wcale. Ale jak się doświadczy tego Cudu raz to tak bardzo chce się kolejny.
    U nas nie stwierdzono praktycznie żadnych przeciwwskazań, każą czekać. Mąż ma.troche obniżona ruchliwość, ale nadgania liczba. Ja po cc jeden jajowód niedrozny. No i tak czekam płacząc i tęskniąc. Nadziei już nie mam.

    Rica lubi tę wiadomość

  • Rica Autorytet
    Postów: 615 463

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    U nas cztery lata starań, wiele łez wylanych. Staram się doceniać to, że mam cudowna córkę bo większość kobiet na forum nie ma tych dzieci wcale. Ale jak się doświadczy tego Cudu raz to tak bardzo chce się kolejny.
    U nas nie stwierdzono praktycznie żadnych przeciwwskazań, każą czekać. Mąż ma.troche obniżona ruchliwość, ale nadgania liczba. Ja po cc jeden jajowód niedrozny. No i tak czekam płacząc i tęskniąc. Nadziei już nie mam.


    Ja dopiero teraz pierwszy cykl starań wiec wiem ze będzie lipa u mnie bo nie zdecydowałam się na mierzenie temperatury jednyjie obserwacja i spokojne podejscie.
    Jesteśmy kobietami wiec nie poddajmy się tak szybko próbujmy 🤩!
    Dziś się dowiedziałam ze znajoma lat 42 zostanie mamą po 2 latach starań także dziewczyny uda się i nam!
    Bierzecie jakieś witaminy zioła czy coś innego?

    Staranie od 08.2022

    TSH 2,42 06/06/2023
    ft3 4,46 (2,63-5,70)
    ft4 14,30 (9,00-19,00)

    ✔️ MamaDHA Premium
    ✔️Conceive Plus
  • Ana37 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 22 sierpnia 2022, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rica wrote:
    Ja dopiero teraz pierwszy cykl starań wiec wiem ze będzie lipa u mnie bo nie zdecydowałam się na mierzenie temperatury jednyjie obserwacja i spokojne podejscie.
    Jesteśmy kobietami wiec nie poddajmy się tak szybko próbujmy 🤩!
    Dziś się dowiedziałam ze znajoma lat 42 zostanie mamą po 2 latach starań także dziewczyny uda się i nam!
    Bierzecie jakieś witaminy zioła czy coś innego?

    Dla nas po drugiej laparoskoii i usunięciu torbieli endo i prawego jajowodu to przed nami 4 cykl starań. Bardzo bylam pozytywne nastawiana na sukces w pierwszym i drugim cyklu bo podobno zaraz po laparo najłatwiej zajść, ale coś...... 🙁Ja biorę olej z wiesolka a mąż Mace...

‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ