X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia Bycie mamą maluszka, drugi raz, po dluzszej przerwie
Odpowiedz

Bycie mamą maluszka, drugi raz, po dluzszej przerwie

Oceń ten wątek:
  • Rica Autorytet
    Postów: 618 466

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana37 wrote:
    Dla nas po drugiej laparoskoii i usunięciu torbieli endo i prawego jajowodu to przed nami 4 cykl starań. Bardzo bylam pozytywne nastawiana na sukces w pierwszym i drugim cyklu bo podobno zaraz po laparo najłatwiej zajść, ale coś...... 🙁Ja biorę olej z wiesolka a mąż Mace...

    Chęć posiadania dziecka tak wzrasta ze im bliżej 🐒 to wpadam lekko w paranoje, obserwacja bielizny, zabarwienia śluzu czy boli brzuch czy nie… a jest to mój 1 cykl tak jak wspomniałam uda się albo się nie uda (a wiadomo ze nie uda :) ) ale ta nadzieja ze wszystko się pozmienia jest spora … nie wiem jak Wy

    Nie wiem czy nie zwariuje od tego czekania bo to dopiero początek drogi …🫣

    Tymczasem jutro będzie chwila prawdy 🥹

    Prawda już jest: przyszła 🐒🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2022, 16:09

    Staranie od 08.2022

    TSH 2,42 06/06/2023
    ft3 4,46 (2,63-5,70)
    ft4 14,30 (9,00-19,00)

    ✔️ MamaDHA Premium
    ✔️Conceive Plus
  • Carpe Diem Znajoma
    Postów: 24 5

    Wysłany: 23 sierpnia 2022, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    U nas cztery lata starań, wiele łez wylanych. Staram się doceniać to, że mam cudowna córkę bo większość kobiet na forum nie ma tych dzieci wcale. Ale jak się doświadczy tego Cudu raz to tak bardzo chce się kolejny.
    U nas nie stwierdzono praktycznie żadnych przeciwwskazań, każą czekać. Mąż ma.troche obniżona ruchliwość, ale nadgania liczba. Ja po cc jeden jajowód niedrozny. No i tak czekam płacząc i tęskniąc. Nadziei już nie mam.

    Ja tez staram się doceniać ze mam wspaniałego syna… tylko nigdy nie chciałam żeby był jedynakiem … żałuje ze czekaliśmy z drugim dzieckiem moze teraz byłoby inaczej… chciałabym wyluzować i nie myśleć w ogóle o tym ale co miesiąc znowu nadzieja i rozczarowanie :(

  • Ana37 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carpe Diem wrote:
    Ja tez staram się doceniać ze mam wspaniałego syna… tylko nigdy nie chciałam żeby był jedynakiem … żałuje ze czekaliśmy z drugim dzieckiem moze teraz byłoby inaczej… chciałabym wyluzować i nie myśleć w ogóle o tym ale co miesiąc znowu nadzieja i rozczarowanie :(

    Dokładnie mam tak samo.... 🙁wszyscy wkoło powtarzają żeby wyluzować, nie myśleć tylko o tym, zająć głowę czyms innym. Mi wydaje się ze staram się normalnie funkcjonowac-pracuje, mam swoje różne sprawy, a ze obserwuje swoje ciało, wiem kiedy mam płodne i później każde odchylenie od normy traktuję jako objaw ciąży, to juz ze mna jest tal źle???

  • Carpe Diem Znajoma
    Postów: 24 5

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam to samo… co miesiąc zastanawiam się czy to pms czy objaw ciąży… niestety okres zawsze przychodzi ..

  • Rica Autorytet
    Postów: 618 466

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana37 wrote:
    Dokładnie mam tak samo.... 🙁wszyscy wkoło powtarzają żeby wyluzować, nie myśleć tylko o tym, zająć głowę czyms innym. Mi wydaje się ze staram się normalnie funkcjonowac-pracuje, mam swoje różne sprawy, a ze obserwuje swoje ciało, wiem kiedy mam płodne i później każde odchylenie od normy traktuję jako objaw ciąży, to juz ze mna jest tal źle???


    Ja to samo wyszukuje się każdego szczegółu i odrazu przypisuje pod objaw wczesnej ciazy… 😏 widzę ze nie jestem z tym sama bo już myślałam ze coś psychicznie ze mną nie tak

    Staranie od 08.2022

    TSH 2,42 06/06/2023
    ft3 4,46 (2,63-5,70)
    ft4 14,30 (9,00-19,00)

    ✔️ MamaDHA Premium
    ✔️Conceive Plus
  • Ana37 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 25 sierpnia 2022, 04:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak dalej pójdzie to chyba na poważnie wybiore sie do jakiegoś psychologa... Jeszcze do tego wszystkiego otoczenie mi nie sprzyja, bo moja siostra jest w ciąży a ma 40 lat. Nie potrafie cieszyć sie jej szczęściem a zwłaszcza jak pomyśle ze podczas naszych 7 letnich staran o drugie dziecko ona zdążyła dwa razy zajsc w ciążę...... I to mnie chyba dobija najbardziej. Nie życzę jej źle wrecz przeciwnie tez zostala przez zycie przeszurana ale...... Jest ciężko.....

  • Rica Autorytet
    Postów: 618 466

    Wysłany: 25 sierpnia 2022, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana37 wrote:
    Jak tak dalej pójdzie to chyba na poważnie wybiore sie do jakiegoś psychologa... Jeszcze do tego wszystkiego otoczenie mi nie sprzyja, bo moja siostra jest w ciąży a ma 40 lat. Nie potrafie cieszyć sie jej szczęściem a zwłaszcza jak pomyśle ze podczas naszych 7 letnich staran o drugie dziecko ona zdążyła dwa razy zajsc w ciążę...... I to mnie chyba dobija najbardziej. Nie życzę jej źle wrecz przeciwnie tez zostala przez zycie przeszurana ale...... Jest ciężko.....


    U mnie podobne sytuacje po 5mcach pyk elegancko, zero problemow, zero stresu a ja myśle co ze mną nie tak…

    Staranie od 08.2022

    TSH 2,42 06/06/2023
    ft3 4,46 (2,63-5,70)
    ft4 14,30 (9,00-19,00)

    ✔️ MamaDHA Premium
    ✔️Conceive Plus
  • Agunia19814 Znajoma
    Postów: 17 10

    Wysłany: 16 września 2022, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich 😊
    41 lat skończone,w domu dwoje dzieci (jeden pełnoletni,drugi prawie),a ja od ponaf roku się staram...

    Ostatnia miesiączka 29.08,owulacja 9.09.
    W środę progesteron 21 ng, dzisiaj 27 .Beta ujemna... myślicie że za wcześnie?wiem że to dopiero 19 dc,8 dni do miesiączki...
    Kiedy powtórzyć?

    Alusia1983_Bstok lubi tę wiadomość

‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ