X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia Przedwczesne wygasanie czynności jajników
Odpowiedz

Przedwczesne wygasanie czynności jajników

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AnetaA Debiutantka
    Postów: 16 0

    Wysłany: 21 września 2021, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. W niedziele mialam badania. Zaplacilam za nie kupe kasy poniewaz mieszkam w Wielkiej Brytanii. W Polsce nikt nie chcial mi nawet postawic diagnozy. Powiedziec jakie badania zrobić. Wczoraj dostalam wyniki od lekarza wraz z opisem. Rok temu dostalam zastrzyk antykoncepcyjny Sayana Press. Od tego momentum zaczęły sie wszelkie moje problemy. Dodam tyle ze jestem zalamana. Od kilku dni biore letrazol a badania byly robione w 4 dniu cyklu. Mam 36 lat a wyniki 45 latki. AMH 0.9, FSH 25.9 UI/L, estradiol 56 pmol/L. Przy badaniu USG lekarz stwierdzil bardzo mala liczbe pecherzykow jak na moj wiek (5). Czuje sie od wczoraj tak jak by mnie ktos pobil. Nie jestem w stanie nieromalnie funkcjonowac. Od roku staramy sie o dziecko ale niestety nie mam owulacji. Lekarz napisal mi takze ze watpliwe jest to ze letrozol pomoze mi na owulacje i jedyna szansa zeby starac sie o dziecko to invitro. Czy ktos mial podobne problemy i wie czy jest szansa cos zrobic zeby ten proces odwrocic? Czy letrozol pomoze na owulacje? Czy jest szansa w moim przypadku na zajscie w ciaze? Bardzo proszę was o pomoc. Czuje sie tak okropnie, w jednej chwili odechcialo mi sie żyć

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2021, 08:09

  • AnetaA Debiutantka
    Postów: 16 0

    Wysłany: 23 września 2021, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam nadzieję że ktoś mi coś odpisze...

  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 26 września 2021, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj zapytaj https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/in-vitro-z-niskim-amh,12867,2269.html

    I może jeszcze na wątku miesięcznym... https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/ivf-wrzesien-2021,22218,233.html

    I na wątku dot. Stymulacji letrozolem https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/stymulacja-letrozolem,773,1049.html

    Na nich jest więcej użytkowników którzy może coś podpowiedzą

    Amh masz jeszcze całkiem ok, FSH gorzej... Na naturalne starania to nie wiem czy jest szansa nie znam się, ale w in vitro z tym FSH na pewno są większe szanse... Na tym pierwszym wątku jest dziewcza z amh 0,1 i FSH chyba 22, w podobnym do ciebie wieku i jest w ciąży ale poprzez in vitro, ale zapytaj...

  • AnetaA Debiutantka
    Postów: 16 0

    Wysłany: 30 września 2021, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arzu wrote:
    Tutaj zapytaj https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/in-vitro-z-niskim-amh,12867,2269.html

    I może jeszcze na wątku miesięcznym... https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/ivf-wrzesien-2021,22218,233.html

    I na wątku dot. Stymulacji letrozolem https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/stymulacja-letrozolem,773,1049.html

    Na nich jest więcej użytkowników którzy może coś podpowiedzą

    Amh masz jeszcze całkiem ok, FSH gorzej... Na naturalne starania to nie wiem czy jest szansa nie znam się, ale w in vitro z tym FSH na pewno są większe szanse... Na tym pierwszym wątku jest dziewcza z amh 0,1 i FSH chyba 22, w podobnym do ciebie wieku i jest w ciąży ale poprzez in vitro, ale zapytaj...
    Dziękuję za odpowiedź Arzu. Okazało się że moje wyniki są oszukane bo jak pojechałam robic badania bylam już na clomidzie i letrozolu badania byly robione w 4 dniu cyklu a ja w 3 zaczęłam brać tabletki. Nie wiadomo co z tego bedzie ale byłam u lekarza ostatnio i jest szansa na bliźniaki bo miałam 2 pęcherzyki bardzo duże i lekarz powiedział że lada chwila pekną. Dostałam dodatko ovitrelle na pęknięcie no i czekam 10 dni żeby móc zrobić test. Chyba że wcześniej przyjdzie @. Mam nadzieję że cos z tego wyjdzie ale nie nastawiam sie za bardzo bo za dużo rozczarowań już było przez ostatni rok...

  • Basia9333 Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 21 października 2021, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, nie wiem jak to wygląda w UK, ale ja też miałam bardzo niskie amh i skończyło się na in vitro. Jeśli Cię to pocieszy, to na udanym :) Nie wszystko jest stracone, ale musisz dużo w sobie przemyśleć, czy w ogóle taka metoda jest dla Ciebie. Wiele kobiet się na nią decyduje, ale nie rób nic impulsywnie. Warto zapisać się do kliniki leczenia niepłodności na konsultacje, wiele klinik robi teraz porady online, jeśli chciałabyś dostać profesjonalną opinię w Polsce.

    Milady92, Aneta851, Edkaa lubią tę wiadomość

  • mamamaria2 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 9 listopada 2021, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi jajnikami to różnie bywa. Trzymaj się mocno kochana, jest jeszcze spora nadzieja na to, że będziesz miała dziecko. Są też różne programy z komórkami dawczyń, może to by Ciebie ewentualnie zainteresowało?

  • Kamiszczka Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 9 listopada 2021, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja korzystałam z programu trzech gwarancji i miałam podobny problem do Ciebie autorko. Z dobrych wiadomości, to udało mi się zajść w ciążę właśnie dzięki zarodkom z banku kliniki inivcta, teraz już inaczej patrzę na dawstwo komórek. Najpierw nie mogłam się przełamać, a teraz jestem szczęśliwa, z w ogóle będę miała dziecko, bo dla mnie to była jedyna opcja :)

  • Milady92 Przyjaciółka
    Postów: 123 23

    Wysłany: 13 października 2022, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia9333 wrote:
    Kochana, nie wiem jak to wygląda w UK, ale ja też miałam bardzo niskie amh i skończyło się na in vitro. Jeśli Cię to pocieszy, to na udanym :) Nie wszystko jest stracone, ale musisz dużo w sobie przemyśleć, czy w ogóle taka metoda jest dla Ciebie. Wiele kobiet się na nią decyduje, ale nie rób nic impulsywnie. Warto zapisać się do kliniki leczenia niepłodności na konsultacje, wiele klinik robi teraz porady online, jeśli chciałabyś dostać profesjonalną opinię w Polsce.

    Kochana czy możesz powiedzieć w jakiej klinice miałaś In Vitro ? Będę wdzięczna. Ja również zmagam się z niskim AMH

  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 24 października 2022, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milady92 wrote:
    Kochana czy możesz powiedzieć w jakiej klinice miałaś In Vitro ? Będę wdzięczna. Ja również zmagam się z niskim AMH
    Milady wejdź na stronę fertilita z Katowic i zobacz badania kliniczne

    preg.png
  • Bold Koleżanka
    Postów: 45 36

    Wysłany: 13 listopada 2022, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnetaA wrote:
    Witajcie. W niedziele mialam badania. Zaplacilam za nie kupe kasy poniewaz mieszkam w Wielkiej Brytanii. W Polsce nikt nie chcial mi nawet postawic diagnozy. Powiedziec jakie badania zrobić. Wczoraj dostalam wyniki od lekarza wraz z opisem. Rok temu dostalam zastrzyk antykoncepcyjny Sayana Press. Od tego momentum zaczęły sie wszelkie moje problemy. Dodam tyle ze jestem zalamana. Od kilku dni biore letrazol a badania byly robione w 4 dniu cyklu. Mam 36 lat a wyniki 45 latki. AMH 0.9, FSH 25.9 UI/L, estradiol 56 pmol/L. Przy badaniu USG lekarz stwierdzil bardzo mala liczbe pecherzykow jak na moj wiek (5). Czuje sie od wczoraj tak jak by mnie ktos pobil. Nie jestem w stanie nieromalnie funkcjonowac. Od roku staramy sie o dziecko ale niestety nie mam owulacji. Lekarz napisal mi takze ze watpliwe jest to ze letrozol pomoze mi na owulacje i jedyna szansa zeby starac sie o dziecko to invitro. Czy ktos mial podobne problemy i wie czy jest szansa cos zrobic zeby ten proces odwrocic? Czy letrozol pomoze na owulacje? Czy jest szansa w moim przypadku na zajscie w ciaze? Bardzo proszę was o pomoc. Czuje sie tak okropnie, w jednej chwili odechcialo mi sie żyć
    Hej, jestem ciekawa jak potoczyły się u Ciebie sprawy. ja mam bardzo podobny problem. Jutro zaczynam in vitro.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ