X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Sywi Autorytet
    Postów: 758 1808

    Wysłany: 27 lipca 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonkja wrote:
    Ja podchodzialam do AZ w invimedzie w Gdyni.
    Na zarodek nie czekalam dlugo. Cos okolo tygodnia, dostalismy 3 propozycje do wyboru. Koszt transferu 1800 plus 500zl kosztu przygotowawcze ktore się placi po decyzji ktory zarodek wybieracie. Bo za transfer placilam w dniu transferu. Inne koszta to jeśli brakuje Ci jakichs badan ale to jak wszędzie ze musisz miec pewne badania aktualne przy transferze.
    Teraz tez wystapilismy ponownie o dobor ale nikt jeszcze sie nie odezwal. A kontaktowałam sie w tamtym tygodniu z nimi.
    Jeżeli mogę zapytać: u ktorego lekarza w invimedzie podchodzisz?

    Ewuszek lubi tę wiadomość

    w5wqe6ydj7x6qp9b.png

    89cd46b71c.png

    05.07.2021 Nasza naukochańsza Lilianka jest już z Nami💖
    Mamy jeszcze 2 mrozaczki❄❄
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2488 3346

    Wysłany: 27 lipca 2020, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sywi wrote:
    Zadzwoniłam jeszcze raz. Pani Głowacka ma się ze mną skontaktować jutro, także dam znać 😊

    Jak się okaże że ta opłata obowiązuje to dopytaj czy jest ona jednorazowa czy przy każdym transferze i czy pacjentów Gamety też ona dotyczy 😉 będę wdzięczna

    Sywi lubi tę wiadomość

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 27 lipca 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sywi wrote:
    Dziewczyny właśnie dzwoniłam do Gamety dowiedzieć się dokładnie jak finansowo wygląda AZ. Pani z rejestracji powiedziała mi, że koszt transferu to 1400 zł, rozmrożenie zarodka 290 zł , zwrot kosztów badań dawców(ale to dopiero można określić wysokość kosztów jak będzie zarodek) i koszt stały: 3800zł- Pani powiedziała, że to jest tak jakby opłata za przystąpienie do programu.... Trochę mnie tym zdziwiła.... Czy któraś z Was, która podchodziła do AZ w Gdyńskiej Gamecie uiszczała taką opłatę?
    Ewuszek podpytasz tej koleżanki?
    Ja podchodziłam i podchodzę dalej. Nigdy nie było mowy o takiej opłacie ale już któryś raz czytam o tym na forum, że niby jest. Uważam, ze to błąd kogoś w rejestracji. Znajoma podchodzi teraz i nie było mowy o kwocie 3800 za przystąpienie do programu. Ale rozmawiala o tym z panią embriolog, nie z rejestracją.

    18’córka❤️
  • iwonkja Przyjaciółka
    Postów: 232 47

    Wysłany: 27 lipca 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sywi wrote:
    Dziewczyny właśnie dzwoniłam do Gamety dowiedzieć się dokładnie jak finansowo wygląda AZ. Pani z rejestracji powiedziała mi, że koszt transferu to 1400 zł, rozmrożenie zarodka 290 zł , zwrot kosztów badań dawców(ale to dopiero można określić wysokość kosztów jak będzie zarodek) i koszt stały: 3800zł- Pani powiedziała, że to jest tak jakby opłata za przystąpienie do programu.... Trochę mnie tym zdziwiła.... Czy któraś z Was, która podchodziła do AZ w Gdyńskiej Gamecie uiszczała taką opłatę?
    Ewuszek podpytasz tej koleżanki?
    O tej kolezance o ktorej mowi Ewuszek to o mnie.
    Jak oddzwonili do mnie z laboratorium to zapytalam o koszta. To mi powiedzieli ze jest to koszt tarnsferu(1800zl) i koszta dawcow i tu akurat przy naszym zarodku 72.50. O zadnej innej opłacie nie wspominali. Tylko ze jeszcze trzeba wizyte u psychologa odbyc. Jesli jest jakas oplata dodatkowa tak jak mowisz 3800 to my raczej zrezygnujemy w takim wypadku. Bo w invikcie np jest 6900 ale w tym masz badania, wizyty min psychologa również,transfer. I akurat invicte mam na miejscu. Tylko u nich akurat sie dlugo ba zarodki czeka🙁

  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 27 lipca 2020, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwi, pani Paulina z rejestracji, jest pracownikiem Gamety w Rzgowie bo dodzwoniłaś się na centralę. Wygląda na to, ze to ona wprowadza kolejną osobę w błąd.

    18’córka❤️
  • iwonkja Przyjaciółka
    Postów: 232 47

    Wysłany: 27 lipca 2020, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sywi wrote:
    Jeżeli mogę zapytać: u ktorego lekarza w invimedzie podchodzisz?
    Ja chodze do doktora Piatkowskiego

  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 27 lipca 2020, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym et w Gamecie ostatni raz kosztował 1400zł chyba z 5 lat temu. Chyba, że jest tak niedoinformowana, że myśli, że to koszt za et świeżego zarodka, co w przypadku az jest niemożliwe ;)

    iwonkja lubi tę wiadomość

    18’córka❤️
  • Sywi Autorytet
    Postów: 758 1808

    Wysłany: 27 lipca 2020, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One wrote:
    Poza tym et w Gamecie ostatni raz kosztował 1400zł chyba z 5 lat temu. Chyba, że jest tak niedoinformowana, że myśli, że to koszt za et świeżego zarodka, co w przypadku az jest niemożliwe ;)
    A to widzisz, nie wiedziałam że dodzwoniłam się na centralę. Mam nadzieję.l, że chociaż prośbę o kontakt do Pani Głowackiej zostawiła poprawnie😊

    w5wqe6ydj7x6qp9b.png

    89cd46b71c.png

    05.07.2021 Nasza naukochańsza Lilianka jest już z Nami💖
    Mamy jeszcze 2 mrozaczki❄❄
  • Sywi Autorytet
    Postów: 758 1808

    Wysłany: 27 lipca 2020, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Jak się okaże że ta opłata obowiązuje to dopytaj czy jest ona jednorazowa czy przy każdym transferze i czy pacjentów Gamety też ona dotyczy 😉 będę wdzięczna
    Pewnie, dopytam 😊

    w5wqe6ydj7x6qp9b.png

    89cd46b71c.png

    05.07.2021 Nasza naukochańsza Lilianka jest już z Nami💖
    Mamy jeszcze 2 mrozaczki❄❄
  • Sywi Autorytet
    Postów: 758 1808

    Wysłany: 27 lipca 2020, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonkja wrote:
    O tej kolezance o ktorej mowi Ewuszek to o mnie.
    Jak oddzwonili do mnie z laboratorium to zapytalam o koszta. To mi powiedzieli ze jest to koszt tarnsferu(1800zl) i koszta dawcow i tu akurat przy naszym zarodku 72.50. O zadnej innej opłacie nie wspominali. Tylko ze jeszcze trzeba wizyte u psychologa odbyc. Jesli jest jakas oplata dodatkowa tak jak mowisz 3800 to my raczej zrezygnujemy w takim wypadku. Bo w invikcie np jest 6900 ale w tym masz badania, wizyty min psychologa również,transfer. I akurat invicte mam na miejscu. Tylko u nich akurat sie dlugo ba zarodki czeka🙁
    Ja pisałam kilka stron wcześniej, że na zarodki w inviccie czekałam jeden dzień, ale to prawdopodobnie dlatego, że dałam do zrozumienia, że chcę zmienić klinikę...
    Jak jutro się dowiem o tych cenach to napiszę😊

    iwonkja lubi tę wiadomość

    w5wqe6ydj7x6qp9b.png

    89cd46b71c.png

    05.07.2021 Nasza naukochańsza Lilianka jest już z Nami💖
    Mamy jeszcze 2 mrozaczki❄❄
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 27 lipca 2020, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sywi wrote:
    A to widzisz, nie wiedziałam że dodzwoniłam się na centralę. Mam nadzieję.l, że chociaż prośbę o kontakt do Pani Głowackiej zostawiła poprawnie😊
    Podam Ci na priv tel dl niej

    18’córka❤️
  • iwonkja Przyjaciółka
    Postów: 232 47

    Wysłany: 27 lipca 2020, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sywi wrote:
    Ja pisałam kilka stron wcześniej, że na zarodki w inviccie czekałam jeden dzień, ale to prawdopodobnie dlatego, że dałam do zrozumienia, że chcę zmienić klinikę...
    Jak jutro się dowiem o tych cenach to napiszę😊
    O prosze 😊 jak chca to moga 😉

  • Sywi Autorytet
    Postów: 758 1808

    Wysłany: 27 lipca 2020, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One wrote:
    Podam Ci na priv tel dl niej
    Wysłałam zaproszenie😊

    w5wqe6ydj7x6qp9b.png

    89cd46b71c.png

    05.07.2021 Nasza naukochańsza Lilianka jest już z Nami💖
    Mamy jeszcze 2 mrozaczki❄❄
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1327 647

    Wysłany: 27 lipca 2020, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonkja wrote:
    Ja podchodzialam do AZ w invimedzie w Gdyni.
    Na zarodek nie czekalam dlugo. Cos okolo tygodnia, dostalismy 3 propozycje do wyboru. Koszt transferu 1800 plus 500zl kosztu przygotowawcze ktore się placi po decyzji ktory zarodek wybieracie. Bo za transfer placilam w dniu transferu. Inne koszta to jeśli brakuje Ci jakichs badan ale to jak wszędzie ze musisz miec pewne badania aktualne przy transferze.
    Teraz tez wystapilismy ponownie o dobor ale nikt jeszcze sie nie odezwal. A kontaktowałam sie w tamtym tygodniu z nimi.
    Dziękuję bardzo za odpowiedź 😊 ja jestem invimed wroclaw

    iwonkja lubi tę wiadomość

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 27 lipca 2020, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy ktoś tu podchodził do AZ w reprofit w Ostravie? Jakie wrażenia? W jaki sposób ustalają dzień transferu? Czy lekarz prowadzący tu w PL ma z nimi coś ustalać?

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 27 lipca 2020, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sywi wrote:
    Wysłałam zaproszenie😊
    Spr wiadomość :)

    18’córka❤️
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 27 lipca 2020, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggi wrote:
    Hej, czy ktoś tu podchodził do AZ w reprofit w Ostravie? Jakie wrażenia? W jaki sposób ustalają dzień transferu? Czy lekarz prowadzący tu w PL ma z nimi coś ustalać?
    Hej:) Ja właśnie dziś pisałam do Reprofitu. Czekam na odzew. Byłam na wizycie w Katowicach u dr Paligi. I ona mi mówiła, że można w Reproficie prawie "zdalnie" - bo prowadziła kilka pacjentek które korzystały z AZ tam. To znaczy chodzisz na monitoring w Polsce i jak lekarz zdecyduje że endometrium jest już ok - to to ostatnie usg wysyłasz do nich i na podstawie tego skanu w Czechach wyznaczają datę transferu. Doktor Paliga mówiła, że jeszcze nie mieli zastrzeżeń i że zawsze im to usg pasowało.Więc ja będe jeździła na monitoring do Katowic, bo chcę zeby dr Paliga przygotowała mnie dobrze do transferu ( w sensie lekarz który ogarnia n vitro ), a tylko sam transfer już w Czechach. Napisałam dziś do nich i napisałam, że tak bym chciała - czekam na odpowiedź. Jutro będę dzwonić - jak nie odpiszą. Wypełniłam tez już kwestionariusz- z danymi i z opisem historii leczenia i tez opisu wyglądu dawców (wzrost, waga, kolor włosów, kolor oczu, hobby, cechy charakteru, wykształcenie). Dziwne uczucie trochę tak wybierając te wszystkie cechy - no ale pewnie chodzi o to, zeby dawcy byli fizycznie jak najbardziej podobni do nas.

    Maggi, parviflora, Cherry78, Kla_Mum lubią tę wiadomość

    Marmis
  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 27 lipca 2020, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Hej:) Ja właśnie dziś pisałam do Reprofitu. Czekam na odzew. Byłam na wizycie w Katowicach u dr Paligi. I ona mi mówiła, że można w Reproficie prawie "zdalnie" - bo prowadziła kilka pacjentek które korzystały z AZ tam. To znaczy chodzisz na monitoring w Polsce i jak lekarz zdecyduje że endometrium jest już ok - to to ostatnie usg wysyłasz do nich i na podstawie tego skanu w Czechach wyznaczają datę transferu. Doktor Paliga mówiła, że jeszcze nie mieli zastrzeżeń i że zawsze im to usg pasowało.Więc ja będe jeździła na monitoring do Katowic, bo chcę zeby dr Paliga przygotowała mnie dobrze do transferu ( w sensie lekarz który ogarnia n vitro ), a tylko sam transfer już w Czechach. Napisałam dziś do nich i napisałam, że tak bym chciała - czekam na odpowiedź. Jutro będę dzwonić - jak nie odpiszą. Wypełniłam tez już kwestionariusz- z danymi i z opisem historii leczenia i tez opisu wyglądu dawców (wzrost, waga, kolor włosów, kolor oczu, hobby, cechy charakteru, wykształcenie). Dziwne uczucie trochę tak wybierając te wszystkie cechy - no ale pewnie chodzi o to, zeby dawcy byli fizycznie jak najbardziej podobni do nas.
    Ja dziś z nimi rozmawiałam, mam wizytę zdalną z lekarzem wyznaczoną na przyszły tydzień i właśnie zaczynam wypełniać ten kwestionariusz...
    Jutro jestem umówiona z moim lekarzem prowadzącym i przedstawię mu ten pomysł...

    Cherry78, Kla_Mum lubią tę wiadomość

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
  • iwonkja Przyjaciółka
    Postów: 232 47

    Wysłany: 28 lipca 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sywi wrote:
    Ja pisałam kilka stron wcześniej, że na zarodki w inviccie czekałam jeden dzień, ale to prawdopodobnie dlatego, że dałam do zrozumienia, że chcę zmienić klinikę...
    Jak jutro się dowiem o tych cenach to napiszę😊
    Dowiedziałaś sie czegoś? Zadzwonili do Ciebie?

  • Sywi Autorytet
    Postów: 758 1808

    Wysłany: 28 lipca 2020, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonkja wrote:
    Dowiedziałaś sie czegoś? Zadzwonili do Ciebie?
    Hej. Przepraszam,że dopiero teraz piszę, ale miałam dzisiaj zwariowany dzień.

    Tak, dzwoniła do mnie Pani Głowacka, oczywiście tamta Pani Paulina wprowadziła mnie (i podejrzewam,że nie tylko mnie) w błąd.
    Koszty, które ponosi się w związku z AZ to: 1800 zł za transfer mrożonego zarodka i kwotę zwrotu za badania dla dawców, ale wysokość kosztu jest określana w momencie, kiedy mamy dobór. NIE MA ŻADNEJ OPŁATY STAŁEJ 3800ZŁ , bo byłby to handel zarodkami, a jest to w Polsce nielegalne! Także nie wiem, skąd ta kobieta wytrzasnęła sobie te koszty....
    Przy okazji dowiedziałam się, że jest już dla mnie dobór zarodków! Mamy 68% dopasowania, Pani Asia mówiła, że to bardzo dużo! I mamy 4 zarodki od jednej pary. W pierwszej kolejności transferowana będzie blastka 4.1.1.
    Jestem póki co zszokowana, że to tak szybko się dzieje, ale cieszę się bardzo :)

    Marmis, Maggi, Ewuszek, iwonkja, Virginia, Mayu85, One, parviflora, Kla_Mum, Cherry78 lubią tę wiadomość

    w5wqe6ydj7x6qp9b.png

    89cd46b71c.png

    05.07.2021 Nasza naukochańsza Lilianka jest już z Nami💖
    Mamy jeszcze 2 mrozaczki❄❄
‹‹ 103 104 105 106 107 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ