X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Morze_Bałtyckie Przyjaciółka
    Postów: 102 173

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaska2000 wrote:
    Przapraszam ze pytam ....piszesz że jestes N liście....czy byłeś na 1 wizycie w klinice czy wszystko załatwisz on line? Czy możesz napisać o kosztach w tych klinikach?

    W Invimedzie robiłam IVF wcześniej, więc nie musiałam jeszcze raz osobiście i rejestracja na AZ odbyła się telefonicznie i online. W Gamecie byłam osobiście (inaczej się niestety nie da), ale nie spodziewam się propozycji zarodków przed grudniem, niestety. Tak byłam poinformowana.

    Co do Reprofit. To bardzo szybko się odezwali i mam juz termin na pierwsza rozmowę przez Skype. W prawdzie dopiero na koniec wrzesnia, ale otrzymałam juz wszystkie informacje mailem i jeśli rozmowa potoczy się pozytywnie - na zarodki się podobno nie czeka.

    PS. Znalazłam bardzo ciekawy aktualny link (w języku angielskim) od jednego z doktorów Reprofit odpowiadający na rożne pytania związane w prawdzie z KD, ale dużo dotyczy także AZ.

    https://www.youtube.com/watch?v=xcq-_k6Ajyo

    Virginia lubi tę wiadomość

  • Morze_Bałtyckie Przyjaciółka
    Postów: 102 173

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaska2000 wrote:
    Przapraszam ze pytam ....piszesz że jestes N liście....czy byłeś na 1 wizycie w klinice czy wszystko załatwisz on line? Czy możesz napisać o kosztach w tych klinikach?


    Co do kosztów takie informacje otrzymalam:

    Invimed - około 2600zł (w to wchodzi rezerwacja zarodka, wizyty i transfer)
    Gameta - 1800zł + 200 lub 300zł za badania + koszta za badania dawców (to może być od 200 do 2000zł)
    Reprofit - jeden zarodek i transfer 1250 Euro
    (zarodek jest od zdrowych, przebadanych genetycznie dawców, nie par leczących się w klinice)
    Jeśli dodatkowo chcesz mieć badanie genetyczne zarodka to koszta są prawie podwójne.

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1374 1643

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One wrote:
    Za chwilę :) dużo zalecają progesteronu? Dają, jak w Pl steryd i heparynę?
    Ta opcja z Kd super, ale znów finansowa masakra 🙈

    To moja pierwsza procedura AZ, a wiec na razie ide podstawowym protokolem. Tutaj jest najpierw 2 tyg na Estrogenie, a potem duzo proga - 4 luteiny dziennie dopochwowo (100mg jedna) i co 3 dni zastrzyk z proga 1ml do pierwszego testu beta w 14 dniu. Dalej nie wiem co i jak, bo nigdy tak daleko nie dotarlam :(

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2527 3385

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morze_Bałtyckie wrote:
    Co do kosztów takie informacje otrzymalam:

    Invimed - około 2600zł (w to wchodzi rezerwacja zarodka, wizyty i transfer)
    Gameta - 1800zł + 200 lub 300zł za badania + koszta za badania dawców (to może być od 200 do 2000zł)
    Reprofit - jeden zarodek i transfer 1250 Euro
    (zarodek jest od zdrowych, przebadanych genetycznie dawców, nie par leczących się w klinice)
    Jeśli dodatkowo chcesz mieć badanie genetyczne zarodka to koszta są prawie podwójne.

    A w Gamecie to w jakim mieście?

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Morze_Bałtyckie Przyjaciółka
    Postów: 102 173

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    A w Gamecie to w jakim mieście?

    w Gdyni

  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2527 3385

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morze_Bałtyckie wrote:
    w Gdyni

    To długi musisz czekać dziewczyny tu czekały kilka dni 🙂

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Morze_Bałtyckie Przyjaciółka
    Postów: 102 173

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    To długi musisz czekać dziewczyny tu czekały kilka dni 🙂

    oby nie było tak długo. Ale to chwilowa informacja jaką dostałam.
    Jeżeli nic nie będzie do końca września w polskich klinikach, to startuje w Reprofit.

  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2527 3385

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morze_Bałtyckie wrote:
    oby nie było tak długo. Ale to chwilowa informacja jaką dostałam.
    Jeżeli nic nie będzie do końca września w polskich klinikach, to startuje w Reprofit.

    A jakie macie grupy krwi ?

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Morze_Bałtyckie Przyjaciółka
    Postów: 102 173

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    A jakie macie grupy krwi ?

    Wydaje mi się, że mamy bardzo pospolite grupy AB i A obje pozytywne.

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morze_Bałtyckie wrote:
    Wydaje mi się, że mamy bardzo pospolite grupy AB i A obje pozytywne.
    Witaj ja złożyłam papiery w invimedzie o Az.ja mam grupę krwi Ab i doktor dał do zrozumienia że mogę długo czekać na zarodek bo to rzadka grupa krwi. Dał przyklad jeśli dawczyni ma grupę b dawca b to zarodek może mieć b lub 0 .a grupa krwi Ab nie może przyjść 0.dlatego w pierwszej kolejności szukają takiej samej grupy krwi i podobnych cech fonetycznych. Czytałam gdzies na forum że w Czechach najwięcej jest dawczyni z grupą krwi A.ciekawa jestem jak jest w Czechach z dawczyniami z grupą ab.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Morze_Bałtyckie Przyjaciółka
    Postów: 102 173

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Witaj ja złożyłam papiery w invimedzie o Az.ja mam grupę krwi Ab i doktor dał do zrozumienia że mogę długo czekać na zarodek bo to rzadka grupa krwi. Dał przyklad jeśli dawczyni ma grupę b dawca b to zarodek może mieć b lub 0 .a grupa krwi Ab nie może przyjść 0.dlatego w pierwszej kolejności szukają takiej samej grupy krwi i podobnych cech fonetycznych. Czytałam gdzies na forum że w Czechach najwięcej jest dawczyni z grupą krwi A.ciekawa jestem jak jest w Czechach z dawczyniami z grupą ab.

    Pewnie dlatego tak długo mam czekać.
    Nie jestem pewna jak będzie w Czechach, bo rozmowa za miesiąc, a mojej grupy krwi jeszcze nie mają.
    Mimo to twierdzili, że na zarodki się nie czeka. Oby tylko.

  • _olinka123 Koleżanka
    Postów: 32 9

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś ma doświadczania z Salve w zakresie AZ?

    Sywi lubi tę wiadomość

  • Morze_Bałtyckie Przyjaciółka
    Postów: 102 173

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak cicho tu się zrobiło.

    Ja napewno startuje w Reprofit jeszcze jesienią, ponieważ i Gameta i Invimed nie mają dla mnie zarodków. W Gamecie mi nawet powiedziano teraz, że od pól roku do 3 lat można czekać.
    Czy któraś z was orientuje się gdzie jeszcze można spróbować aktualnie?

    Może inne sprawdzone kliniki w Polsce i w Czechach?

    W Polsce jestem dodatkowo w kontakcie z Artvimed i Gyncentrum - narazie nawet na pierwsze konsultacje są kolejki. Nie szybciej niż październik.

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morze_Bałtyckie wrote:
    Tak cicho tu się zrobiło.

    Ja napewno startuje w Reprofit jeszcze jesienią, ponieważ i Gameta i Invimed nie mają dla mnie zarodków. W Gamecie mi nawet powiedziano teraz, że od pól roku do 3 lat można czekać.
    Czy któraś z was orientuje się gdzie jeszcze można spróbować aktualnie?

    Może inne sprawdzone kliniki w Polsce i w Czechach?

    W Polsce jestem dodatkowo w kontakcie z Artvimed i Gyncentrum - narazie nawet na pierwsze konsultacje są kolejki. Nie szybciej niż październik.
    Fakt cicho tu . Pewnie każda czeka na wieści z kliniki .jak narazie cisza w invimed .też myślę nad reprofit. Czekam do końca września i jak będzie cisza to ruszamy na Czechy. Masz jakieś wieści od nich czy można po polsku rozmawiać z lekarzem ?,bralibyscie zaridek po Pgs?

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morze_Bałtyckie wrote:
    Tak cicho tu się zrobiło.

    Ja napewno startuje w Reprofit jeszcze jesienią, ponieważ i Gameta i Invimed nie mają dla mnie zarodków. W Gamecie mi nawet powiedziano teraz, że od pól roku do 3 lat można czekać.
    Czy któraś z was orientuje się gdzie jeszcze można spróbować aktualnie?

    Może inne sprawdzone kliniki w Polsce i w Czechach?

    W Polsce jestem dodatkowo w kontakcie z Artvimed i Gyncentrum - narazie nawet na pierwsze konsultacje są kolejki. Nie szybciej niż październik.
    Ja niestety mam przymusowa przerwe. Nastawialam sie na transfer na poczatku wrzesnia . Zarodek czeka. Ale mialam histerskopie i wyszly mega zrosty, torbiel i mam andenomioze. Wiec teraz 3 miesiace sztucznej menopauzy. Ruszaj do Reprofit. U mnie szybko poszlo. Udalo mi się szybko wbic na wizyte online i nastepnego dnia juz znalezli dla mnie zarodek. Ja jestem w Ostravie.

    Morze_Bałtyckie lubi tę wiadomość

    Marmis
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Ja niestety mam przymusowa przerwe. Nastawialam sie na transfer na poczatku wrzesnia . Zarodek czeka. Ale mialam histerskopie i wyszly mega zrosty, torbiel i mam andenomioze. Wiec teraz 3 miesiace sztucznej menopauzy. Ruszaj do Reprofit. U mnie szybko poszlo. Udalo mi się szybko wbic na wizyte online i nastepnego dnia juz znalezli dla mnie zarodek. Ja jestem w Ostravie.
    Możesz napisać jak wyglądała wizyta online o co pytali?A jaką masz grupę krwi?bo ja ab i lekarz mówił że będzie problem.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Sywi Autorytet
    Postów: 758 1808

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis o jeny to całe szczęście, że to wyszło teraz....
    Zrób sobie przerwę, zregeneruj siły i do dzieła!!😊 Trzymam kciuki

    Marmis lubi tę wiadomość

    w5wqe6ydj7x6qp9b.png

    89cd46b71c.png

    05.07.2021 Nasza naukochańsza Lilianka jest już z Nami💖
    Mamy jeszcze 2 mrozaczki❄❄
  • Morze_Bałtyckie Przyjaciółka
    Postów: 102 173

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Fakt cicho tu . Pewnie każda czeka na wieści z kliniki .jak narazie cisza w invimed .też myślę nad reprofit. Czekam do końca września i jak będzie cisza to ruszamy na Czechy. Masz jakieś wieści od nich czy można po polsku rozmawiać z lekarzem ?,bralibyscie zaridek po Pgs?

    Lepiej nie czekaj do końca września z Czechami, bo terminy na pierwszą konsultacje są długie. U mnie było 7 tygodni. Kontakt z koordynatorem jest odrazu przez email. Najlepiej poprosić wtedy o pierwszą wizytę.

    My zdecydowaliśmy się na wizytę zdalną przez internet. Trochę nalegałam, że za długo nam 7 tygodni czekania, i koordynatorka znalazła zwolniony termin na 10 września (w sumie 4 tygodnie czekania). Pierwsza konsultacja w Reprofit jest za darmo nawet jak się nie zdecydujesz na resztę. Przed wizytą trzeba wypełnić formularz online - podać wyniki badań, fenotypy itd. Tak, że lekarz będzie przygotowany.

    Nie jestem pewna czy lekarz mówi po polsku. Jeśli strona internetowa jest w 5 językach to wydaje mi się, ze przynajmniej jeden z nich napewno mówi po polsku. My wybraliśmy angielski (mieszkamy w UK, więc się spokojnie dogadamy)

    Będziemy brali zarodek bez badań PGS. Jest on od młodych przebadanych dawców.

    Virginia lubi tę wiadomość

  • Morze_Bałtyckie Przyjaciółka
    Postów: 102 173

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Ja niestety mam przymusowa przerwe. Nastawialam sie na transfer na poczatku wrzesnia . Zarodek czeka. Ale mialam histerskopie i wyszly mega zrosty, torbiel i mam andenomioze. Wiec teraz 3 miesiace sztucznej menopauzy. Ruszaj do Reprofit. U mnie szybko poszlo. Udalo mi się szybko wbic na wizyte online i nastepnego dnia juz znalezli dla mnie zarodek. Ja jestem w Ostravie.

    Przykro mi, że musisz czekać - ważne, żeby wszystko się zagoiło. Świetnie, że jest zarodek!

    Czy ich pierwsza propozycja zarodka odrazu ci się spodobała, czy musieli przysłać więcej?

  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2527 3385

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morze_Bałtyckie wrote:
    Lepiej nie czekaj do końca września z Czechami, bo terminy na pierwszą konsultacje są długie. U mnie było 7 tygodni. Kontakt z koordynatorem jest odrazu przez email. Najlepiej poprosić wtedy o pierwszą wizytę.

    My zdecydowaliśmy się na wizytę zdalną przez internet. Trochę nalegałam, że za długo nam 7 tygodni czekania, i koordynatorka znalazła zwolniony termin na 10 września (w sumie 4 tygodnie czekania). Pierwsza konsultacja w Reprofit jest za darmo nawet jak się nie zdecydujesz na resztę. Przed wizytą trzeba wypełnić formularz online - podać wyniki badań, fenotypy itd. Tak, że lekarz będzie przygotowany.

    Nie jestem pewna czy lekarz mówi po polsku. Jeśli strona internetowa jest w 5 językach to wydaje mi się, ze przynajmniej jeden z nich napewno mówi po polsku. My wybraliśmy angielski (mieszkamy w UK, więc się spokojnie dogadamy)

    Będziemy brali zarodek bez badań PGS. Jest on od młodych przebadanych dawców.

    Będziecie tam przygotowywali się do transferu ? Czy u innego lekarza a tam jedziecie tylko na sam transfer ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2020, 10:26

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
‹‹ 110 111 112 113 114 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ