X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Sas Autorytet
    Postów: 1232 955

    Wysłany: 22 kwietnia, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Dziewczyny dziwna sytuacja, wczoraj do południa krwawienie/plamienie na wkładkach a po południu u dzisiaj spokój. Ból jak na okres. Oczywiście od wczoraj nie biorę leków, bo myślałam, że się rozkręci @ :/
    Czekaj rozkreci sie :) ja tez myslalam ze kicha a sie rozkrecila.

    Anka84 lubi tę wiadomość

  • Ewcia13 Autorytet
    Postów: 371 624

    Wysłany: 22 kwietnia, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    A gdzie ty sie leczysz przypomnij ?
    Na co jest ten enkorton ?
    Gameta gdynia

    1 iui wrzesień nie udana :(
    2 iui pazdzernik nie udane
    3iui.listopad 16 nie udane
    Przerwa w klinice
    Marzec rozpoczęcie długiego protokołu
    13 kwiecień rozpoczęcie stymulacji
    27 kwiecien punkcja
    26maj transfer - ciaza biochemiczna 😪😪😪
    Usunięty jajnik z jajowodem z powodu torbieli
    05.12- transfer ostatniej szansy 😭
    08.03.24 Transfer AD zarodka
  • Eliza888 Przyjaciółka
    Postów: 71 39

    Wysłany: 22 kwietnia, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, tak jak pisała wcześniej postanowiliśmy podejść do 4 procedury ivf. Przygotowania trwały 4mc. W piątek na usg 10 pęcherzyków ok 20mm. Wygladalo to optymistycznie. Dziś miałam puncje. Pobrano tylko 3 komórki i żadna nie nadaje się do zapłodnienia 😱 No takiej sytuacji to jeszcze nie miałam... Czuję mega porażkę, ale musiałam spróbować bo jak udało nam się otrzymać dofinansowanie to poczułam, że to taka szansa, która warto wykorzystać. Nie miałam pewności czy to już moment, żeby skorzystac z AZ.

    Dziś podczas konsultacji po punkcji uzgodniliśmy z lekarzem, że chcemy podejść do AZ. Przedstawił nam jeszcze inne opcje ale my już rozmawialiśmy o tym i to droga, którą chcemy iść. Wypełniliśmy już wnioski. Czekamy na info z kliniki czy mają dla nas zarodek.

    Bardzo się cieszę, że jest tu taka grupa bo dzięki Wam podjęłam ta decyzję. Wcześniej pewnie byłabym załamana wynikiem punkcji a tak to zagryzam żeby i idę dalej bo wiem, że to po prostu kolejny krok.


    Trudna droga do rodzicielstwa ... rozdział V.
    Mam nadzieję, że ostatni 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia, 14:37

    En Wu, Ewlona lubią tę wiadomość

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1378 1645

    Wysłany: 22 kwietnia, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Nie miałam jeszcze połówkowych ale dwóch różnych lekarzy tak oceniło po USG nawet widziałam siusiaka 😅 nie sądzę że odpadnie 😜. Nie robiłam tym razem NIFTY bo wszystkie parametry wzorowe dawczyni młoda.
    Mi jest smutno bo zawsze marzyłam o córeczce sama mam dobry kontakt z mamą i chciałam mieć ze swoją córką takie same relacje choć wiem że w życiu różnie bywa.
    To już jesteś na ostatniej prostej ja jeszcze nawet brzuszka nie mama 😊

    rozumiem. Tez przychodza do mnie takie mysli, bo tez mam bardzo dobry kontakt z mama. No ale, to jest jedna z tych rzeczy, na ktora kompletnie nie ma sie wplywu...
    co do brzucha, to u mnie w tej drugiej ciazy jest zdecydowanie wiekszy niz w pierwszej ciazy i tez sie szybciej pojawil... mam nadzieje, ze zrzucenie tych kilogramow jakos sprawnie pojdzie po porodzie...

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1378 1645

    Wysłany: 22 kwietnia, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Hej Dziewczyny, tak jak pisała wcześniej postanowiliśmy podejść do 4 procedury ivf. Przygotowania trwały 4mc. W piątek na usg 10 pęcherzyków ok 20mm. Wygladalo to optymistycznie. Dziś miałam puncje. Pobrano tylko 3 komórki i żadna nie nadaje się do zapłodnienia 😱 No takiej sytuacji to jeszcze nie miałam... Czuję mega porażkę, ale musiałam spróbować bo jak udało nam się otrzymać dofinansowanie to poczułam, że to taka szansa, która warto wykorzystać. Nie miałam pewności czy to już moment, żeby skorzystac z AZ.

    Dziś podczas konsultacji po punkcji uzgodniliśmy z lekarzem, że chcemy podejść do AZ. Przedstawił nam jeszcze inne opcje ale my już rozmawialiśmy o tym i to droga, którą chcemy iść. Wypełniliśmy już wnioski. Czekamy na info z kliniki czy mają dla nas zarodek.

    Bardzo się cieszę, że jest tu taka grupa bo dzięki Wam podjęłam ta decyzję. Wcześniej pewnie byłabym załamana wynikiem punkcji a tak to zagryzam żeby i idę dalej bo wiem, że to po prostu kolejny krok.


    Trudna droga do rodzicielstwa ... rozdział V.
    Mam nadzieję, że ostatni 🙂


    Eliza, przykro mi, ze sie nie udalo, ale jak pisalysmy wczesniej, teraz chyba juz nie masz watpliowosci co zrobic dalej. Mysle, ze kazda z nas ma ten moment kiedy widzimy, ze na wlasnych komorkach i spermie juz sie nie da i wtedy podejscie do AZ wydaje sie "latwiejsze". Sprobowaliscie wszystkiego co sie dalo.

    Teraz trzymamy kciuki, zeby szybko znalazl sie dla was zarodek :)

    Eliza888 lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1194 677

    Wysłany: 22 kwietnia, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 przykro mi bardzo że się nie udało!!!
    To jaki teraz plan gdzie będziecie uderzać w to Az?

    Eliza888 lubi tę wiadomość

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Nobi Autorytet
    Postów: 1057 1707

    Wysłany: 22 kwietnia, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza88, ten mój bobas jest takim slodziakiem, ze nie mogę się na niego napatrzeć :) i decyzja o AZ była jedna z łatwiejszych jakie nam przyszło podjąć, ale musiał nadejść właściwy moment. Niczego nie żałujemy! :)
    trzymam kciuki za szybki dobór zarodka i transfer w kolejnym cyklu!

    Eliza888, Virginia, Sas, Kingus 1 lubią tę wiadomość

    Oboje po 30.
    6 programów IVF
    Listopad 2022 FET trzydniowca
    BetaHCG: 9 dpt - 29,6; 11 dpt - 78,7; 15 dpt - 497; 17 dpt - 1220; 28 dpt - 33769 mlU/ml oraz ❤️ na USG
  • Eliza888 Przyjaciółka
    Postów: 71 39

    Wysłany: 22 kwietnia, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny ❣

    Dziś złożyliśmy wniosek od razu po złej wiadomości na wizycie po punkcji. 3h później do nas oddzwonili, że mają zarodek.

    Jestem w szoku do teraz!

    Smutno mi po dzisiejszej porażce bo naprawdę ta stymulacja sporo mnie kosztowała pod każdym względem ale po tej informacji, że znalazł się dla nas zarodek czuje się lepiej.
    Dosłownie jakby ktoś zadzwonił, że to z tej procedury, po prostu nasz.
    Moze takie jest przeznaczenie i ten zarodek po prostu na nas czekał?

    Idziemy za ciosem.
    W piątek mamy wizytę więc dowiemy się więcej 🙏

    Dziś taki gorzko słodki dzień skrajnych informacji...

    Virginia, Anka84, Nobi, Ewlona, Ewa3bit lubią tę wiadomość

  • Eliza888 Przyjaciółka
    Postów: 71 39

    Wysłany: 22 kwietnia, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi wrote:
    Eliza88, ten mój bobas jest takim slodziakiem, ze nie mogę się na niego napatrzeć :) i decyzja o AZ była jedna z łatwiejszych jakie nam przyszło podjąć, ale musiał nadejść właściwy moment. Niczego nie żałujemy! :)
    trzymam kciuki za szybki dobór zarodka i transfer w kolejnym cyklu!

    Ja teraz wiem, że właśnie nadszedł nasz moment. Robimy to całkowicie zgodnie ze sobą 🙂

    Dziękuję za kciuki ❤

    Podpowiecie mi jeszcze jak to dalej wygląda?
    Czy transfer jest jakiś inny niż przy własnych zarodkach? Jakie leki miałyście i ogólnie jak to wygląda z Waszych doświadczen?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia, 19:35

    Virginia lubi tę wiadomość

  • Nobi Autorytet
    Postów: 1057 1707

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Ja teraz wiem, że właśnie nadszedł nasz moment. Robimy to całkowicie zgodnie ze sobą 🙂

    Dziękuję za kciuki ❤

    Podpowiecie mi jeszcze jak to dalej wygląda?
    Czy transfer jest jakiś inny niż przy własnych zarodkach? Jakie leki miałyście i ogólnie jak to wygląda z Waszych doświadczen?
    O wow, o transfer jeszcze w tym cyklu? Super! Transfer przebiega identycznie jak ze swoimi zarodkami (obstawa lekowa)

    Eliza888 lubi tę wiadomość

    Oboje po 30.
    6 programów IVF
    Listopad 2022 FET trzydniowca
    BetaHCG: 9 dpt - 29,6; 11 dpt - 78,7; 15 dpt - 497; 17 dpt - 1220; 28 dpt - 33769 mlU/ml oraz ❤️ na USG
  • Sas Autorytet
    Postów: 1232 955

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Ja teraz wiem, że właśnie nadszedł nasz moment. Robimy to całkowicie zgodnie ze sobą 🙂

    Dziękuję za kciuki ❤

    Podpowiecie mi jeszcze jak to dalej wygląda?
    Czy transfer jest jakiś inny niż przy własnych zarodkach? Jakie leki miałyście i ogólnie jak to wygląda z Waszych doświadczen?
    A gdzie podchodzisz do az ? Transfer na cyklu sztucznym taki sam jak do swoich zarodkow. Estrofem od 2 dc podglad endometrium ok 12 dc. ok 10 dc robisz progesteron i estradiol. Od 16 dc progesteron i miedzy 19 a 22 dc transfer.

    Eliza888 lubi tę wiadomość

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1378 1645

    Wysłany: 22 kwietnia, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Ja teraz wiem, że właśnie nadszedł nasz moment. Robimy to całkowicie zgodnie ze sobą 🙂

    Dziękuję za kciuki ❤

    Podpowiecie mi jeszcze jak to dalej wygląda?
    Czy transfer jest jakiś inny niż przy własnych zarodkach? Jakie leki miałyście i ogólnie jak to wygląda z Waszych doświadczen?

    Jak nie masz zadnych medycznych problemow to przygotowania do transferu AZ sa bardzo "proste". Najpierw biezesz estrofen przez 10-14 dni (zalezy od lekarza i klinki), potem podglad endometrium i jak ladnie urosnie to zaczynasz brac progresteron i 5-6 dnia jest transfer :)
    Raczej brak jest jakichs wiekszych skutkow ubocznych i na pewno takie przygotowania sa o wiele laskawsze niz caly cykl IVF.

    Fajnie, ze juz mozecie tak od razu dzialac :) dostalas jakies info o zarodku i biologicznych rodzicach?

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • Eliza888 Przyjaciółka
    Postów: 71 39

    Wysłany: 22 kwietnia, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie nie mam zadnych konkretnych informacji o zarodka. Za pewne dowiem się w piątek na wizycie. Co do transferu może uda się w nadchodzącym cyklu ale muszę skonsultować 🙂 nie chce nic na szybko, chce być maksymalnie gotowa. Jeśli po punkcji wszystko będzie ok i lekarz da zielone światło to oczywiście biorę to pod uwagę. Dziękuję Wam wszystkim za każdą wiadomośc ❤❤❤ i oczywiście trzymajcie kciuki 😄🍀

    Sas, Virginia lubią tę wiadomość

  • Eliza888 Przyjaciółka
    Postów: 71 39

    Wysłany: 22 kwietnia, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    A gdzie podchodzisz do az ? Transfer na cyklu sztucznym taki sam jak do swoich zarodkow. Estrofem od 2 dc podglad endometrium ok 12 dc. ok 10 dc robisz progesteron i estradiol. Od 16 dc progesteron i miedzy 19 a 22 dc transfer.

    Invimed 😊

  • Sas Autorytet
    Postów: 1232 955

    Wysłany: 22 kwietnia, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Invimed 😊
    Znana klinika. Dobrze ze szybko ogarneli zarodek.

  • Ewlona Ekspertka
    Postów: 246 347

    Wysłany: 23 kwietnia, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Dziękuję Dziewczyny ❣

    Dziś złożyliśmy wniosek od razu po złej wiadomości na wizycie po punkcji. 3h później do nas oddzwonili, że mają zarodek.

    Jestem w szoku do teraz!

    Smutno mi po dzisiejszej porażce bo naprawdę ta stymulacja sporo mnie kosztowała pod każdym względem ale po tej informacji, że znalazł się dla nas zarodek czuje się lepiej.
    Dosłownie jakby ktoś zadzwonił, że to z tej procedury, po prostu nasz.
    Moze takie jest przeznaczenie i ten zarodek po prostu na nas czekał?

    Idziemy za ciosem.
    W piątek mamy wizytę więc dowiemy się więcej 🙏

    Dziś taki gorzko słodki dzień skrajnych informacji...
    Hej, miałam podobnie, brak zardokow i 3 dni później telefon że mamy zarodek do adopcji ❤️ i to była najpiękniejsza informacja na ten czas starań. Teraz czekam na program rządowy, robię wszelkie badania które zapewnią mnie że zrobiłam wszystko aby się udało.

    Virginia lubi tę wiadomość

    Kariotyp ✅ V Leiden✅
    Mutacja genu protrombiny ✅
    MTHFR✅ VR2✅ PAI-1/SERPINE1❌
    Kir nieobecne:
    2dl5 grupa1, 2dl5 grupa2, 2ds1, 2ds3, 2ds4 norm, 2ds5, 3ds1
    Genotyp Bx
    2 iui ❌
    2 ivf ❌
  • En Wu Autorytet
    Postów: 822 1086

    Wysłany: 23 kwietnia, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Invimed 😊

    Tez podchodzilam w invimed i tez po nieudanym ivf - zero zarodkow. Ja osobiście wolalabym odczekac do nastepnego cyklu. Po punkcji wiadomo organizm oslabiony i dlatego czesto lekarze nawet jak ma sie swoje zarodki radzi je zamrozic i podejsc w cyklu kolejnym. Przykro mi ze na waszych komorkach sie nie udalo ale wlasnie teraz mozecie podejsc do AZ z pewnoscia ze zrobiliscie wszystko co mogliscie. Trzymam ogromne kciuki i mam nadzieje ze u was bedzie tak jak u mnie 😃

    Eliza888 lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)

    preg.png
  • Eliza888 Przyjaciółka
    Postów: 71 39

    Wysłany: 23 kwietnia, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Tez podchodzilam w invimed i tez po nieudanym ivf - zero zarodkow. Ja osobiście wolalabym odczekac do nastepnego cyklu. Po punkcji wiadomo organizm oslabiony i dlatego czesto lekarze nawet jak ma sie swoje zarodki radzi je zamrozic i podejsc w cyklu kolejnym. Przykro mi ze na waszych komorkach sie nie udalo ale wlasnie teraz mozecie podejsc do AZ z pewnoscia ze zrobiliscie wszystko co mogliscie. Trzymam ogromne kciuki i mam nadzieje ze u was bedzie tak jak u mnie 😃

    Tak, pamiętam bo wypytywałam Cie wcześniej o AZ w Invimed 😊
    W kolejnym cyklu czyli drugim po punkcji?
    Przedyskutuje wszystko na wizycie 👍

    U kogo się leczyliscie?

  • En Wu Autorytet
    Postów: 822 1086

    Wysłany: 23 kwietnia, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Tak, pamiętam bo wypytywałam Cie wcześniej o AZ w Invimed 😊
    W kolejnym cyklu czyli drugim po punkcji?
    Przedyskutuje wszystko na wizycie 👍

    U kogo się leczyliscie?

    W zasadzie to na tym cyklu juz i tak nie podejdziesz przeciez 🙈 taka gapa ze mnie. Chodziło mi o ten w którym mialas puncje ale to nie realne przecież 🙈 zamotałam się sorrki 🙈 w następnym po punkcji juz chyba spoko. Zreszta tak jak mowisz przegadaj z lekarzem 🙂 my do in vitro podchodzilismy u Lewandowskiego a w sprawie adopcji mielismy wizyte u Kuśnierczak czy jakoś tak bo Lewandowski akurat był na urlopie i już zostaliśmy u niej. Ludzie pisza za złota babka i w sumie się zgadzam 😀

    Eliza888 lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)

    preg.png
  • Eliza888 Przyjaciółka
    Postów: 71 39

    Wysłany: 23 kwietnia, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    W zasadzie to na tym cyklu juz i tak nie podejdziesz przeciez 🙈 taka gapa ze mnie. Chodziło mi o ten w którym mialas puncje ale to nie realne przecież 🙈 zamotałam się sorrki 🙈 w następnym po punkcji juz chyba spoko. Zreszta tak jak mowisz przegadaj z lekarzem 🙂 my do in vitro podchodzilismy u Lewandowskiego a w sprawie adopcji mielismy wizyte u Kuśnierczak czy jakoś tak bo Lewandowski akurat był na urlopie i już zostaliśmy u niej. Ludzie pisza za złota babka i w sumie się zgadzam 😀

    Tak, w tym cyklu to na pewno nie. Muszę dojść do siebie poza tym u mnie klika tylko na sztucznym cyklu😊
    Może uda się w kolejnym cyklu, zobaczymy.

    My jestesmy u najbardziej krytykowanego dr tej kliniki, ale ja go lubię i naprawdę nie wiem dlaczego ma tyle "średnich"opinii. To moja 3 klinika i dla mnie on naprawdę jest konkretny i zawsze odp na wszystkie pytania rzeczowo.
    Wczoraj widać było jaki ma stres, żeby nas powiadomić o wyniku punkcji. Chyba bał sie, ze się rozkleję ale ja po tych wszystkich przejsciach juz jestem silniejsza, tym bardziej, że dzięki Wam brałam już pod uwagę AZ jako naszą dalsza drogę.

    Przede wszystkim nie naciąga, przedstawia zawsze kilka opcji, mówi o wynikach przeprowadzonych badań i argumentuje wszystko. Poprzednio bylam u takiego, który nic nie zmieniał, zawsze mówił, że to wina złego zarodka, immunologia to dla niego była bzdura i ogólnie był totalnie niezaangażowany. Ten teraz jest zawsze przygotowany do wizyty i rzeczowo a takiego lekarza potrzebuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 10:36

‹‹ 1282 1283 1284 1285 1286 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ