X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • En Wu Autorytet
    Postów: 822 1086

    Wysłany: 23 kwietnia, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Tak, w tym cyklu to na pewno nie. Muszę dojść do siebie poza tym u mnie klika tylko na sztucznym cyklu😊
    Może uda się w kolejnym cyklu, zobaczymy.

    My jestesmy u najbardziej krytykowanego dr tej kliniki, ale ja go lubię i naprawdę nie wiem dlaczego ma tyle "średnich"opinii. To moja 3 klinika i dla mnie on naprawdę jest konkretny i zawsze odp na wszystkie pytania rzeczowo.
    Wczoraj widać było jaki ma stres, żeby nas powiadomić o wyniku punkcji. Chyba bał sie, ze się rozkleję ale ja po tych wszystkich przejsciach juz jestem silniejsza, tym bardziej, że dzięki Wam brałam już pod uwagę AZ jako naszą dalsza drogę.

    Przede wszystkim nie naciąga, przedstawia zawsze kilka opcji, mówi o wynikach przeprowadzonych badań i argumentuje wszystko. Poprzednio bylam u takiego, który nic nie zmieniał, zawsze mówił, że to wina złego zarodka, immunologia to dla niego była bzdura i ogólnie był totalnie niezaangażowany. Ten teraz jest zawsze przygotowany do wizyty i rzeczowo a takiego lekarza potrzebuje.

    Najważniejsze że wam lekarz odpowiada. Opinie zawsze będą różne a krytykować zawsze będą ci którym się nie udało wiadomo. Ja do Lewandowskiego nie miałam ale tyle że był na urlopie jak mieliśmy umawiać wizyte w Pl i dlatego trafiliśmy do pani doktor. Nie żałuje bo zadziałała w tępie ekspresowym z doborem zarodków i czekam niebawem na owoc mojego transferu 😄

    Eliza888 lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)

    preg.png
  • Sas Autorytet
    Postów: 1232 955

    Wysłany: 23 kwietnia, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka rozkrecila.sie tobie miesiaczka ?

  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1144 1007

    Wysłany: 23 kwietnia, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Anka rozkrecila.sie tobie miesiaczka ?

    Tak dostałam wczoraj wieczorem :)

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • Sas Autorytet
    Postów: 1232 955

    Wysłany: 23 kwietnia, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Tak dostałam wczoraj wieczorem :)
    I elegancko. Zaczynasz przygotowania ?

  • Eliza888 Przyjaciółka
    Postów: 71 39

    Wysłany: 23 kwietnia, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Najważniejsze że wam lekarz odpowiada. Opinie zawsze będą różne a krytykować zawsze będą ci którym się nie udało wiadomo. Ja do Lewandowskiego nie miałam ale tyle że był na urlopie jak mieliśmy umawiać wizyte w Pl i dlatego trafiliśmy do pani doktor. Nie żałuje bo zadziałała w tępie ekspresowym z doborem zarodków i czekam niebawem na owoc mojego transferu 😄

    O dr K slyszalam wiele dobrych opinii ale jak już trafiłam di kogo trafiłam to chyba bez sensu zmieniać tym bardziej, że nas zna i cała nasza historie. Kolejnej stymulacje po prostu już nie chce. Za wiele mnie to kosztowało.
    Nie chce wszystkiego robić kosztem swojego zdrowia bo obawiam się konsekwencji 😔
    Mój organizm naprawdę wiele już zniósł...

    Liczę na to, że AZ spełni nasze marzenie i będzie dla nas tak szczęśliwe jak dla Was 🥰

  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1144 1007

    Wysłany: 23 kwietnia, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    I elegancko. Zaczynasz przygotowania ?

    Niestety nie. Do transferu będę podchodzić pod koniec czerwca, bo w połowie czerwca czeka mnie jeszcze spore stresowe wydarzenie i chcę, to zrobić już po wszystkim na spokojnie :)

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1194 677

    Wysłany: 23 kwietnia, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mnie napisała koordynatorka z reprofit co słychać i czy myślimy o dalszym korzystaniu z kliniki czyżby jakiś znak! ☺

    Eliza888, Nobi, Virginia lubią tę wiadomość

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • En Wu Autorytet
    Postów: 822 1086

    Wysłany: 23 kwietnia, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    O dr K slyszalam wiele dobrych opinii ale jak już trafiłam di kogo trafiłam to chyba bez sensu zmieniać tym bardziej, że nas zna i cała nasza historie. Kolejnej stymulacje po prostu już nie chce. Za wiele mnie to kosztowało.
    Nie chce wszystkiego robić kosztem swojego zdrowia bo obawiam się konsekwencji 😔
    Mój organizm naprawdę wiele już zniósł...

    Liczę na to, że AZ spełni nasze marzenie i będzie dla nas tak szczęśliwe jak dla Was 🥰

    Jasne że tak. Każda z nas ma gdzieś tam swoje granice. Ja już też zdecydowanie dotarłam do swojej jeżeli chodzi o IVF. Dobrze że istnieje możliwość AZ i daje nam realne szanse na zostanie rodzicami 🙂

    Eliza888, Virginia lubią tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)

    preg.png
  • Sas Autorytet
    Postów: 1232 955

    Wysłany: 24 kwietnia, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co tu dzis taka cisza ? :)

  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1144 1007

    Wysłany: 24 kwietnia, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas kiedy transfer? :)

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • Sas Autorytet
    Postów: 1232 955

    Wysłany: 24 kwietnia, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Sas kiedy transfer? :)
    W sobote.

    Virginia, Ewlona, Anka84, Ona900 lubią tę wiadomość

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1378 1645

    Wysłany: 24 kwietnia, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    W sobote.

    YAY - testy juz kupione? :P

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • En Wu Autorytet
    Postów: 822 1086

    Wysłany: 24 kwietnia, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    W sobote.

    O matko jak ja sie ciesze ze w koncu Ci sie udalo! Trzymam mega kciuki. Mialysmy transferowac razem i bardzo Ci kibicuje od poczatku. Zreszta wam wszysykim dziewczyny! My we trzy za chwile rodzimy z Aga i Virginia wiec pora na kolejne udane transfery ktore nas tu zastapia! Kciuki, kciuki, kciuki!!!!! ❤️❤️❤️

    Sas, Virginia, Aga1979 lubią tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)

    preg.png
  • Sas Autorytet
    Postów: 1232 955

    Wysłany: 24 kwietnia, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    YAY - testy juz kupione? :P
    Wlasnie nie. a chyba musze nie wytrzymam do bety :)

    Virginia lubi tę wiadomość

  • Sas Autorytet
    Postów: 1232 955

    Wysłany: 24 kwietnia, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    O matko jak ja sie ciesze ze w koncu Ci sie udalo! Trzymam mega kciuki. Mialysmy transferowac razem i bardzo Ci kibicuje od poczatku. Zreszta wam wszysykim dziewczyny! My we trzy za chwile rodzimy z Aga i Virginia wiec pora na kolejne udane transfery ktore nas tu zastapia! Kciuki, kciuki, kciuki!!!!! ❤️❤️❤️
    Sporo czasu sie odwlekalo a moze wlasnie to bedzie ten szczesliwy dzien i transfer.

    Virginia, En Wu lubią tę wiadomość

  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1194 677

    Wysłany: 24 kwietnia, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SAS trzymamy mocno kciuki!!!

    W Czechach w cenniku pojawiło się coś takiego jak adopcja zarodka 2+1 korzystał ktoś z tego?

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • En Wu Autorytet
    Postów: 822 1086

    Wysłany: 24 kwietnia, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuje wsparcia. Byłam u położnej (znowu innej-już trzecia ale tym razem dobrze że zmiana bo poprzednia to był śmiech na sali a ta wydaje się konkretna i ogarnięta) i po pomiarze brzucha stwierdziła że nie urósł mi od od ostatniej wizyty (3tyg) i mam mieć dodatkowe USG żeby sprawdzić czy z dzieckiem jest ok. Wydaje mi się, że tamta mierzyła na odpieprz a ta nowa mierzyła mi inaczej, najpierw wymacała punkt i wtedy mierzyła a tamta przyłożyła tę miarkę tam gdzie jej się wydawało. Mimo to chyba się troszkę stresuje. Czekam na telefon ze szpitala kiedy USG. Pewnie zadzwonią jutro.

    Aga1979 lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)

    preg.png
  • Sas Autorytet
    Postów: 1232 955

    Wysłany: 24 kwietnia, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Dziewczyny potrzebuje wsparcia. Byłam u położnej (znowu innej-już trzecia ale tym razem dobrze że zmiana bo poprzednia to był śmiech na sali a ta wydaje się konkretna i ogarnięta) i po pomiarze brzucha stwierdziła że nie urósł mi od od ostatniej wizyty (3tyg) i mam mieć dodatkowe USG żeby sprawdzić czy z dzieckiem jest ok. Wydaje mi się, że tamta mierzyła na odpieprz a ta nowa mierzyła mi inaczej, najpierw wymacała punkt i wtedy mierzyła a tamta przyłożyła tę miarkę tam gdzie jej się wydawało. Mimo to chyba się troszkę stresuje. Czekam na telefon ze szpitala kiedy USG. Pewnie zadzwonią jutro.
    No a co z waga ? Przybralas ? A musi brzuch urosnac przez 3 tyg ? Niektore laski w ciazy maja taki brzuch ze nie widac ciazy, a moze mi sie wydaje. Nie ma sie co przejmowac na zapas.

  • En Wu Autorytet
    Postów: 822 1086

    Wysłany: 24 kwietnia, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    No a co z waga ? Przybralas ? A musi brzuch urosnac przez 3 tyg ? Niektore laski w ciazy maja taki brzuch ze nie widac ciazy, a moze mi sie wydaje. Nie ma sie co przejmowac na zapas.

    Przybyło mi jakieś 13kg. One mnie nie ważą. No właśnie to jest to że w Pl chyba nie praktykują mierzenia brzucha centymetrem? A tutaj tak. Mają jakieś tam widełki i musi być przyrost. Jak jest za mały, za duży bądz go brak to wysyłają na USG. Zdaje sobie sprawe że wielkość brzucha ma się nijak do wielkości dziecka ale to chyba ich jakiś taki sposób na kontrolowanie i reagowanie gdy coś im się w widełkach nie mieści. Mimo to lekki stresik jest.

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)

    preg.png
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1378 1645

    Wysłany: 24 kwietnia, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Dziewczyny potrzebuje wsparcia. Byłam u położnej (znowu innej-już trzecia ale tym razem dobrze że zmiana bo poprzednia to był śmiech na sali a ta wydaje się konkretna i ogarnięta) i po pomiarze brzucha stwierdziła że nie urósł mi od od ostatniej wizyty (3tyg) i mam mieć dodatkowe USG żeby sprawdzić czy z dzieckiem jest ok. Wydaje mi się, że tamta mierzyła na odpieprz a ta nowa mierzyła mi inaczej, najpierw wymacała punkt i wtedy mierzyła a tamta przyłożyła tę miarkę tam gdzie jej się wydawało. Mimo to chyba się troszkę stresuje. Czekam na telefon ze szpitala kiedy USG. Pewnie zadzwonią jutro.

    a jak waga, przybralas na wadze? i czy czujesz ruchy malucha? (jest taka fajna aplikacja kick count po angielsku i moze zacznij jej uzywac, zeby miec punkt wyjscia).

    U mnie w pierwszej ciazy bylo bardzo podobnie. Jakos miesiac przed porodem tez mi wyszlo, ze niby nie urosl brzuch i mialam dodatkowe usg. Nic nie wykazalo, po prostu ja i dziecko bylismy drobni. Wyslali mnie do domu z rada, zeby liczyc ruchy i obserwowac czy sa jakiekolwiek zmiany.

    Na razie staraj sie nie denerwowac i poczekaj na usg. Dopoki czujesz ruchy tzn ze prawdopodobnie wszystko jest ok, ale dobrze to sprawdzic z USG. W UK rzadko oferuja dodatkowe usg to pomysl o tym jako dodatkowym bonusie, zeby sie upewnic, ze wszystko jest ok

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
‹‹ 1283 1284 1285 1286 1287 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ