X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Gremlin Koleżanka
    Postów: 49 25

    Wysłany: 25 czerwca, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1979 wrote:
    Mama jak na razie w miarę się czuję, kroczę boli i mam nadzieję że szybko przestanie boleć a mały je , kupa i śpi 😂 Na razie stanęliśmy na imieniu Stas ale mamy mały dylemat bo w Norwegi nie wymawiają ,,ś,, i może być problem w przedszkolu i później w szkole, jeśli nie Stas to Olivier 😁
    Invicta Gdańsk tak jak pisałam wcześniej wybraliśmy bo miała duży procent udanych transferów, a dla mnie było bez różnicy czy polecę do Gdańska czy do innego miasta. Na pewno się cenią bo w innych klinikach jest taniej.
    Olivier bardzo ładnie . Akurat żadnego nie znam tu w Polsce, w Norwegii nie wiem 😉.
    Niech rośnie zdrowo 🥰.
    Tobie również życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności abyś jeszcze bardziej mogła się cieszyć swoim małym szczęściem 😘😘😘

    Aga1979 lubi tę wiadomość

  • Gremlin Koleżanka
    Postów: 49 25

    Wysłany: 25 czerwca, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kochane.
    Dzwoniłam do Gamety w Rzgowie .
    5 lipca mam wizytę u dr Banach - Strużyckiej.
    Także działam.
    Przemiła pani Justyna potwierdziła że nie ma przerzucania pacjentek między ciągle innymi lekarzami.
    Badania w większości u nich zrobię . Akurat w piątek tych genetycznych nie . Ale to w sumie żaden problem. Z oczekiwaniem na zarodek też różnie bywa.5 lipca minie ponad 2 tygodnie od zabiegu odsysania po poronieniu więc jeśli ma być po tym bez komplikacji to powinno już być wiadomo chyba?
    I tak mam zamiar może jeszcze gdzieś zadzwonić żeby zwiększyć szansę i przyspieszyć znalezienie zarodka 🤨

    Sas, Anka84, Ewa3bit, Virginia, Aga1979 lubią tę wiadomość

  • Sas Autorytet
    Postów: 1689 1307

    Wysłany: 25 czerwca, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gremlin wrote:
    Dziewczyny kochane.
    Dzwoniłam do Gamety w Rzgowie .
    5 lipca mam wizytę u dr Banach - Strużyckiej.
    Także działam.
    Przemiła pani Justyna potwierdziła że nie ma przerzucania pacjentek między ciągle innymi lekarzami.
    Badania w większości u nich zrobię . Akurat w piątek tych genetycznych nie . Ale to w sumie żaden problem. Z oczekiwaniem na zarodek też różnie bywa.5 lipca minie ponad 2 tygodnie od zabiegu odsysania po poronieniu więc jeśli ma być po tym bez komplikacji to powinno już być wiadomo chyba?
    I tak mam zamiar może jeszcze gdzieś zadzwonić żeby zwiększyć szansę i przyspieszyć znalezienie zarodka 🤨
    Tam u nich wszystko idzie bardzo sprawnie zobaczysz.
    Fajna lekarka slyszalam o niej dobre opinie. Tam chodzisz caly czas do jednego lekarza transfer wizyty biopsje histero wszystko robi ten sam lekarz. No chyba, ze jakis urlop i musowa wizyta, ale rzadko sie tak zdarza.

  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1285 777

    Wysłany: 25 czerwca, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja już po wizycie niestety nie ma u mnie w ogóle żadnego entuzjazmu... Ogólnie lekarz jakiś chyba nie w humorze i nie przygotowany do wizyty.
    Zobaczył na te nasze wyniki powiedział jakie badania mamy zrobić :
    Usg piersi aktualne tsh, prolaktyne, cytologie, mycoplasma,ureoplasma, chlamydie
    Za wizytę musieliśmy oczywiście zapłacić.
    Zrobił usg co byłam zdziwiona bo mówiłam mu że to pierwszy dzień cyklu ale powiedział że to nie przeszkadza...
    Trochę byłam tym zszokowana bo nikt mi jeszcze badania podczas okresu nie robił i czułam się mega skrępowana.
    Przeczytał tylko jakiś tam wpis z komputera ze maja 30 dni na zakwalifikowanie i powiedział że mamy odbyć wizytę u psychologa ale póki co jest na urlopie...
    Ogólnie zero empatii jak zapytałam ile trzeba będzie czekać to powiedział że nie wie ile to potrwa bo to embriolodzy sprawdzają dostępność zarodków.. Wypełnilismy jakiś śmieszny bardzo krótki formularz na temat naszych cech fenotypowych i mamy czekać
    ....umówiłam się odrazu na 25 lipca do tego psychologa Zapytałam dziewczyny w rejestracji jak to wygląda czy to klinika będzie dzwonić powiedziała że to zależy od lekarza że albo on dzwoni albo wysyla Sms albo maila...odniosłam wrażenie jak zwykle ze wszystko po najniższej linii oporu i tasmowo się odbywa.
    Nie że liczyłam że odrazu wszystko dopasuja.... Tylko wiecie w porównaniu z Czechami to jednak duża przepaść i nie wiem co teraz robić po tej wizycie to nawet się zaczęłam zastanawiać czy dobrze robię ze chce iść na tą refundacje na ten program

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 25 czerwca, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Dziewczyny ja już po wizycie niestety nie ma u mnie w ogóle żadnego entuzjazmu... Ogólnie lekarz jakiś chyba nie w humorze i nie przygotowany do wizyty.
    Zobaczył na te nasze wyniki powiedział jakie badania mamy zrobić :
    Usg piersi aktualne tsh, prolaktyne, cytologie, mycoplasma,ureoplasma, chlamydie
    Za wizytę musieliśmy oczywiście zapłacić.
    Zrobił usg co byłam zdziwiona bo mówiłam mu że to pierwszy dzień cyklu ale powiedział że to nie przeszkadza...
    Trochę byłam tym zszokowana bo nikt mi jeszcze badania podczas okresu nie robił i czułam się mega skrępowana.
    Przeczytał tylko jakiś tam wpis z komputera ze maja 30 dni na zakwalifikowanie i powiedział że mamy odbyć wizytę u psychologa ale póki co jest na urlopie...
    Ogólnie zero empatii jak zapytałam ile trzeba będzie czekać to powiedział że nie wie ile to potrwa bo to embriolodzy sprawdzają dostępność zarodków.. Wypełnilismy jakiś śmieszny bardzo krótki formularz na temat naszych cech fenotypowych i mamy czekać
    ....umówiłam się odrazu na 25 lipca do tego psychologa Zapytałam dziewczyny w rejestracji jak to wygląda czy to klinika będzie dzwonić powiedziała że to zależy od lekarza że albo on dzwoni albo wysyla Sms albo maila...odniosłam wrażenie jak zwykle ze wszystko po najniższej linii oporu i tasmowo się odbywa.
    Nie że liczyłam że odrazu wszystko dopasuja.... Tylko wiecie w porównaniu z Czechami to jednak duża przepaść i nie wiem co teraz robić po tej wizycie to nawet się zaczęłam zastanawiać czy dobrze robię ze chce iść na tą refundacje na ten program

    Moze warto zdobyc nr telefonu do genetykow i tam wydzwaniac? Niektore dziewczyny tak robily, ale nie pamietam w ktorych klinikach. Jak juz bedzie zarodek moze to wszystko pojdzie szybciej.
    A co do refundacji, to jak juz zaczelas proces to te 30 dni zleca szybko. A moze sie uda :)

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Anika1983 Autorytet
    Postów: 337 236

    Wysłany: 25 czerwca, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna gdzie tak Cię super potraktowali? Bedziesz podchodzić do az z refundacja?

  • Sas Autorytet
    Postów: 1689 1307

    Wysłany: 25 czerwca, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Dziewczyny ja już po wizycie niestety nie ma u mnie w ogóle żadnego entuzjazmu... Ogólnie lekarz jakiś chyba nie w humorze i nie przygotowany do wizyty.
    Zobaczył na te nasze wyniki powiedział jakie badania mamy zrobić :
    Usg piersi aktualne tsh, prolaktyne, cytologie, mycoplasma,ureoplasma, chlamydie
    Za wizytę musieliśmy oczywiście zapłacić.
    Zrobił usg co byłam zdziwiona bo mówiłam mu że to pierwszy dzień cyklu ale powiedział że to nie przeszkadza...
    Trochę byłam tym zszokowana bo nikt mi jeszcze badania podczas okresu nie robił i czułam się mega skrępowana.
    Przeczytał tylko jakiś tam wpis z komputera ze maja 30 dni na zakwalifikowanie i powiedział że mamy odbyć wizytę u psychologa ale póki co jest na urlopie...
    Ogólnie zero empatii jak zapytałam ile trzeba będzie czekać to powiedział że nie wie ile to potrwa bo to embriolodzy sprawdzają dostępność zarodków.. Wypełnilismy jakiś śmieszny bardzo krótki formularz na temat naszych cech fenotypowych i mamy czekać
    ....umówiłam się odrazu na 25 lipca do tego psychologa Zapytałam dziewczyny w rejestracji jak to wygląda czy to klinika będzie dzwonić powiedziała że to zależy od lekarza że albo on dzwoni albo wysyla Sms albo maila...odniosłam wrażenie jak zwykle ze wszystko po najniższej linii oporu i tasmowo się odbywa.
    Nie że liczyłam że odrazu wszystko dopasuja.... Tylko wiecie w porównaniu z Czechami to jednak duża przepaść i nie wiem co teraz robić po tej wizycie to nawet się zaczęłam zastanawiać czy dobrze robię ze chce iść na tą refundacje na ten program
    Czesc. przypomnij w jakiej klinice bylas ? W gamecie lekarka tez zawsze robi usg niezaleznie od dnia cyklu takze to normalne. Jak pierwsza wizyta moze taki dzirn akurat mysle ze z czasem jak sie poznacie pojdzie lepiej. Faktycznie szukaja zarodkow embriolodzy do mnie 2 razy dzwonila lekarka ze jest zarodek raz z rejestracji ale podejrzewam ze na prosbe lekarki. Nie poganialam nikogo a poszlo w miare sprawnie.

  • Sas Autorytet
    Postów: 1689 1307

    Wysłany: 25 czerwca, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Czesc. przypomnij w jakiej klinice bylas ? W gamecie lekarka tez zawsze robi usg niezaleznie od dnia cyklu takze to normalne. Jak pierwsza wizyta moze taki dzirn akurat mysle ze z czasem jak sie poznacie pojdzie lepiej. Faktycznie szukaja zarodkow embriolodzy do mnie 2 razy dzwonila lekarka ze jest zarodek raz z rejestracji ale podejrzewam ze na prosbe lekarki. Nie poganialam nikogo a poszlo w miare sprawnie.
    Szkoda ze juz wczesniej nie leczylas sie w zadnej klinice u lekarza mysle ze ci klienci maja pierwszenstwo. Ja nie chcialam czekac na refundacje podeszlam w kwietniu do transferu ale mowila mi wtedy lekarka ze jak poczekam do czerwca to jest za freee.

    Virginia lubi tę wiadomość

  • Ewcia13 Autorytet
    Postów: 398 723

    Wysłany: 25 czerwca, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Transfer w poniedziałek z refundacji

    Anka84, Sas, Virginia, Ewlona, Ewa3bit, Nobi lubią tę wiadomość

    1 iui wrzesień nie udana :(
    2 iui pazdzernik nie udane
    3iui.listopad 16 nie udane
    Przerwa w klinice
    Marzec rozpoczęcie długiego protokołu
    13 kwiecień rozpoczęcie stymulacji
    27 kwiecien punkcja
    26maj transfer - ciaza biochemiczna 😪😪😪
    Usunięty jajnik z jajowodem z powodu torbieli
    05.12- transfer ostatniej szansy 😭
    08.03.24 Transfer AD zarodka beta 0
    01.07.24 transfer AD
    10.07.24 beta 92
    31.07 24 ❤️
  • Anika1983 Autorytet
    Postów: 337 236

    Wysłany: 25 czerwca, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia13 gdzie transferujesz? Az?

  • Ewcia13 Autorytet
    Postów: 398 723

    Wysłany: 25 czerwca, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika1983 wrote:
    Ewcia13 gdzie transferujesz? Az?
    Tak AZ gameta gdynia

    Ewa3bit, Ona900, Sas lubią tę wiadomość

    1 iui wrzesień nie udana :(
    2 iui pazdzernik nie udane
    3iui.listopad 16 nie udane
    Przerwa w klinice
    Marzec rozpoczęcie długiego protokołu
    13 kwiecień rozpoczęcie stymulacji
    27 kwiecien punkcja
    26maj transfer - ciaza biochemiczna 😪😪😪
    Usunięty jajnik z jajowodem z powodu torbieli
    05.12- transfer ostatniej szansy 😭
    08.03.24 Transfer AD zarodka beta 0
    01.07.24 transfer AD
    10.07.24 beta 92
    31.07 24 ❤️
  • Ewa3bit Autorytet
    Postów: 1779 3244

    Wysłany: 25 czerwca, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia13 wrote:
    Tak AZ gameta gdynia

    Super, będziemy trzymać kciuki ✊✊
    Gdybyś po transferze potrzebowała neoparinu 6000j, luteiny dowcipnej lub encortonu to daj znać, mogę Ci oddać i podrzucić do Gamety. Zostały mi po leczeniu a już nie będę korzystać.

    Virginia lubi tę wiadomość

    Invicta
    2 x IUI 👎

    Gameta
    3 x IVF ➡️ 5 transferów (4 x blastka 4.1.1 + 1 x blastka 4.2.2) ➡️1 cb, 1 poronienie w 9tc 💔
    3 x AZ w Pl - nieudane 😔

    01.03.2023 - Transfer AZ - 4.1.1 Pl

    8 dpt - beta 99,33 mlU/ml, prog 27,60 ng/ml
    10 dpt - beta 162,60 mlU/ml, prog 25,21 ng/ml
    14 dpt - beta: 842 mlU/ml, prog 21,10 ng/ml,TSH 2,12, FT3 3,09, FT4 1,39
    14 dpt - jest pęcherzyk 👍
    26 dpt - beta 16050 mlU/ml, prog 24,28 ng/ml

    6t4d (30 dpt) - jest 💓 CRL 0,59 cm
    10t3d - CRL 3,41 cm
    12t3d - CRL 6,63 cm, prenatalne ok
    14t5d - 100g maluszka
    19t3d - 220g, dziewczynka 👧
    21t5d - 419g, połówkowe ok
    23t5d - 560g dziewczynki
    28t4d - 1260g dziewczynki
    30t3d - 1423g, prenatalne ok
    41+0 - 3460 g, 58 cm szczęścia 👧 💗

    age.png
  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1285 777

    Wysłany: 25 czerwca, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No już poczekam nie mam wyjścia. Ja w invimedzie
    Z refundacja. Teraz tylko te badania co zleciał to bez refundacji. A Tobie Ewcia zlecili jakieś badania przed i czy były z refundacja? Jak długo czekałaś na zarodek.
    Cały czas powtarzam sobie w głowie że przecież wiedziałam że tak będzie...
    Zobaczymy ile będą szukać a w między czasie jak skończy mi się okres to zrobię tę badania. Mam nadzieję Że jak na taką dużą klinikę to jakieś zarodki chyba mają!!!!!

    Sas, Virginia lubią tę wiadomość

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Sas Autorytet
    Postów: 1689 1307

    Wysłany: 26 czerwca, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia13 wrote:
    Tak AZ gameta gdynia
    Gamety sa szczesliwe :)

    Virginia lubi tę wiadomość

  • Małe marzenia Koleżanka
    Postów: 132 8

    Wysłany: 26 czerwca, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa3bit wrote:
    Super, będziemy trzymać kciuki ✊✊
    Gdybyś po transferze potrzebowała neoparinu 6000j, luteiny dowcipnej lub encortonu to daj znać, mogę Ci oddać i podrzucić do Gamety. Zostały mi po leczeniu a już nie będę korzystać.
    a jaką dawkę masz encortonu ?

  • Ewcia13 Autorytet
    Postów: 398 723

    Wysłany: 26 czerwca, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    No już poczekam nie mam wyjścia. Ja w invimedzie
    Z refundacja. Teraz tylko te badania co zleciał to bez refundacji. A Tobie Ewcia zlecili jakieś badania przed i czy były z refundacja? Jak długo czekałaś na zarodek.
    Cały czas powtarzam sobie w głowie że przecież wiedziałam że tak będzie...
    Zobaczymy ile będą szukać a w między czasie jak skończy mi się okres to zrobię tę badania. Mam nadzieję Że jak na taką dużą klinikę to jakieś zarodki chyba mają!!!!!
    Pierwszy raz to na drugi dzień domnie dzwonili a drugi raz to odrazu powiedział że mają

    1 iui wrzesień nie udana :(
    2 iui pazdzernik nie udane
    3iui.listopad 16 nie udane
    Przerwa w klinice
    Marzec rozpoczęcie długiego protokołu
    13 kwiecień rozpoczęcie stymulacji
    27 kwiecien punkcja
    26maj transfer - ciaza biochemiczna 😪😪😪
    Usunięty jajnik z jajowodem z powodu torbieli
    05.12- transfer ostatniej szansy 😭
    08.03.24 Transfer AD zarodka beta 0
    01.07.24 transfer AD
    10.07.24 beta 92
    31.07 24 ❤️
  • Ewa3bit Autorytet
    Postów: 1779 3244

    Wysłany: 26 czerwca, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małe marzenia wrote:
    a jaką dawkę masz encortonu ?

    Mam 2 op. Encorton 10 mg (nie otwierane - łącznie 40 tabl.) i 1 niepełne op. Encorton 5 mg (60 tabl)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca, 21:13

    Invicta
    2 x IUI 👎

    Gameta
    3 x IVF ➡️ 5 transferów (4 x blastka 4.1.1 + 1 x blastka 4.2.2) ➡️1 cb, 1 poronienie w 9tc 💔
    3 x AZ w Pl - nieudane 😔

    01.03.2023 - Transfer AZ - 4.1.1 Pl

    8 dpt - beta 99,33 mlU/ml, prog 27,60 ng/ml
    10 dpt - beta 162,60 mlU/ml, prog 25,21 ng/ml
    14 dpt - beta: 842 mlU/ml, prog 21,10 ng/ml,TSH 2,12, FT3 3,09, FT4 1,39
    14 dpt - jest pęcherzyk 👍
    26 dpt - beta 16050 mlU/ml, prog 24,28 ng/ml

    6t4d (30 dpt) - jest 💓 CRL 0,59 cm
    10t3d - CRL 3,41 cm
    12t3d - CRL 6,63 cm, prenatalne ok
    14t5d - 100g maluszka
    19t3d - 220g, dziewczynka 👧
    21t5d - 419g, połówkowe ok
    23t5d - 560g dziewczynki
    28t4d - 1260g dziewczynki
    30t3d - 1423g, prenatalne ok
    41+0 - 3460 g, 58 cm szczęścia 👧 💗

    age.png
  • Sas Autorytet
    Postów: 1689 1307

    Wysłany: 26 czerwca, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co tu laseczki taka cisza dzis ?

  • Sas Autorytet
    Postów: 1689 1307

    Wysłany: 26 czerwca, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie moze albo ktoras robila czym sie rozji test Nifty od testu Sanco ? Cena w sumie podobna.

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 27 czerwca, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Wiecie moze albo ktoras robila czym sie rozji test Nifty od testu Sanco ? Cena w sumie podobna.

    Z tego co kojarze to zalezy, ktora wersje wybierzesz, bo Sanco ma wersje podstawowa i rozszerzona. Jak wybierzesz podstawowa to wtedy chyba Nifty sa podobne.
    I tez jest chyba roznica jak szybko dostaniesz wyniki, bo krew czasem wysylaja na badania po za Polske.

    Najlepiej to poczytac co kliniki maja w ofercie i porownac.

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
‹‹ 1339 1340 1341 1342 1343 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ