X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10543 7267

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza6 wrote:
    Nie.. Miałam robiona laparoskopie i udrozniono mi jajowody.. Mam tylko niejednorodną macice..
    Spirala może uszkodzić ujście jajowodów

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Zuza6 Autorytet
    Postów: 253 153

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Spirala może uszkodzić ujście jajowodów
    Dziękuję za opinie. Miałam straszny niepokój w sobie po zaleceniu spirali. Nie znalazłam w necie pozytywnych opinii na ten temat. Chyba zaufam sobie i nie zainstaluje" spirali.

  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 2 sierpnia 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Tolerancyjna wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciółek ;)
    Mam kilka pytań do Ciebie a nie chce tworzyć spamu tutaj :)
    W porę odczytałam, przepraszam...
    Zaakceptowane :)

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 3 sierpnia 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nieprędko transfer, mam nieprawidłową cytologie i kazali mi się podleczyc, a jeżeli nie będzie poprawy to rozszerzyć diagnostykę 😖

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • W_oczekiwaniu_na Koleżanka
    Postów: 39 11

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Ja niestety nieprędko transfer, mam nieprawidłową cytologie i kazali mi się podleczyc, a jeżeli nie będzie poprawy to rozszerzyć diagnostykę 😖
    A to pewnie przesunięcie tylko o jeden cykl. Trzeba wierzyć że tak będzie.

  • bronia Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 8 września 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, podglądam forum od 2 lat, ale nigdy się nie udzielałam. Czy ktoś ma doświadczenia z AZ lub KD w Macierzyństwie w Krakowie ?

    Megii_81 lubi tę wiadomość

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2263 1927

    Wysłany: 9 września 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drodzy,

    Jaki jest koszt adopcji zarodka (najlepiej w Warszawie) ? To odbywa się jak in vitro tylko że mamy gotowy zarodek i się go podaje przy normalnym transferze? Będę ogromnie wdzięczna za każda informację :-)

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻👶
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 9 września 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Drodzy,

    Jaki jest koszt adopcji zarodka (najlepiej w Warszawie) ? To odbywa się jak in vitro tylko że mamy gotowy zarodek i się go podaje przy normalnym transferze? Będę ogromnie wdzięczna za każda informację :-)

    Cześć. Z kosztami zależy od kliniki, w Bocianie płaci się coś ekstra za sam zarodek (my w Poznaniu zapłacimy ok 5 tys), potem koszty standardowo jak za transfer. W Gamecie w Rzgowie nie ma dodatkowych opłat, zgłaszasz chęć adopcji zarodka i czekasz, czekasz, czekasz i tak bardzo długo. W Bocianie to samo tylko drożej.
    Musisz sprawdzić w wybranej klinice.

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 9 września 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bronia wrote:
    Witajcie, podglądam forum od 2 lat, ale nigdy się nie udzielałam. Czy ktoś ma doświadczenia z AZ lub KD w Macierzyństwie w Krakowie ?

    Hej,
    My bylismy ok 1.5 roku temu w Macierzynstwie w sprawie AZ. Mozesz do nich zadzwonic i zapytac czy maja zgodny dla Was zarodek. Jesli tak wtedy odbywa sie wizyta. Zostalismy zakwalifikowani. Jednakze odzew z ich strony nastapil dopiero w tym miesiacu, kiedy nasze upragnione szczescie wlasnie spi mi na kolanach 👶🌞 ale kolezanka ostatnio sie orientowala i bodajze od razu zarezerwowala zarodki.
    Powodzenia 🙂

    happilyeverafter, pola, bronia lubią tę wiadomość

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 9 września 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Drodzy,

    Jaki jest koszt adopcji zarodka (najlepiej w Warszawie) ? To odbywa się jak in vitro tylko że mamy gotowy zarodek i się go podaje przy normalnym transferze? Będę ogromnie wdzięczna za każda informację :-)

    Hej 🙂
    z tego co sie kiedys orientowalam to najdrozsze AZ wychodzi w PL ok 7 tys tylko nie pamietam kliniki. Ja podchodzilam Gyn Katowice. Tylko ze tam maja 2 i 3dniowe ciezko u nich o blastke.
    Przypuszczam ze AZ w Wawie to koszt 5-6 tys chyba ze cos sie zmienilo.
    Tak,mamy gotowy zarodek ktory jest transferowany. Wszystko jak przy klasycznym ivf.
    Powodzenia 🙂

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2263 1927

    Wysłany: 11 września 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 wrote:
    Hej 🙂
    z tego co sie kiedys orientowalam to najdrozsze AZ wychodzi w PL ok 7 tys tylko nie pamietam kliniki. Ja podchodzilam Gyn Katowice. Tylko ze tam maja 2 i 3dniowe ciezko u nich o blastke.
    Przypuszczam ze AZ w Wawie to koszt 5-6 tys chyba ze cos sie zmienilo.
    Tak,mamy gotowy zarodek ktory jest transferowany. Wszystko jak przy klasycznym ivf.
    Powodzenia 🙂

    Alrauna bardzo Ci dziękuję. Chcialabym podpytać Cię o coś na priv. Przesłałam zaproszenie do przyjaciółek, będę wdzięczna za zaakceptowanie 🙂

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻👶
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2263 1927

    Wysłany: 11 września 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Drogie,

    Nieśmiało podczytuję sobie ostatnio ten wątek, który muszę przyznać tchnie nadzieją w serca osób, których przypadki są bardzo trudno. Może po krótce opowiem coś o mnie. Mąż ma choruje na azoospermię, po przebytej w dzieciństwie śwince, niestety bez szans na wyleczenie, brak spermatyd w biopsji. U mnie jak zaczynaliśmy leczyć męża wszystko było w normie, ale od jakiegoś pół roku niestety zaczął skracać się okres do 23-25 dni, miesiączki skąpe, AMG zjechało z 0,96 do 0,50 w ciągu pół roku, a w ciągu ostatniego miesiąca do 0,09. Robiliśmy do tej pory 2 x IUI AID bez skutku. W tym tygodniu sprawdzamy drożność i później albo ostatnie IUI albo in vitro. Jeśli chodzi o owulacje to wszystko zachodzi prawidłowo, pęcherzyki są (aczkolwiek z 7-8 na jajniku na początku roku teraz pojawiają się 2-3 więc tendencja bardzo spadkowa), normalnie dojrzewają i pękają.

    Oczywiście wiem, że mamy jeszcze szanse przy in vitro ale ostatnie badania tak mocno mnie podłamały że staram się myśleć od razu o planie na najczarniejszy scenariusz :(
    Mam pytanie do Was jak przebiega proces adopcji zarodka. Zagłębiłam się kilka stron wstecz na forum, piszecie że trzeba się zgłosić do ośrodka i zarezerwować zarodek zgodnie z fenotypami. My obecnie leczymy się w Warszawie w Novum (jeśli będziemy robić adopcję zarodka to na pewno zmienimy klinikę bo tu jest fatalnie a ceny zwalają z nóg, właśnie we wrześniu wprowadzili trzecią podwyżkę, łącznie 20% od początku roku). Piszecie coś o „Macierzyństwie” – to jest jakaś instytucja? Rozumiem, że zarodki można adoptować tylko odpłatnie w klinikach i tam przekazywane są podczas procedury transferu? Czy są jakieś inne drogi?
    Będę Wam bardzo wdzięczna za każdą informację 😊

    Pozdrawiam Was i mocno trzymam kciuki za Was wszystkie :*

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻👶
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2263 1927

    Wysłany: 11 września 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha wybaczcie zapomniałam napisać mamy z mężem po 32 lata.

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻👶
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 12 września 2019, 03:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Aha wybaczcie zapomniałam napisać mamy z mężem po 32 lata.
    Macierzyństwo to klinika w Krakowie, tak jak Dziewczyny napisały można zapytać u nich, lub np w Artvimedzie tez w Krakowie.
    W Warszawie tez masz kilka klinik, wybór jest dosyć duży, tylko temat AZ wszędzie inaczej traktowany.
    Ogólnie AZ bywa też jako dar serca, czyli para z in vitro posiadająca kilka zarodków zachodząc w zdrową ciąże pierwszą lub kolejną:) zrzeka się swoich zarodków nieodpłatnie na rzecz innej pary która chce podejść do AZ.
    Wtedy nie płacisz za sam zarodek tylko za jego transfer kwoty niewielkie 1300-2000. Tak było np w Katowicach w Angeliusie, ale terminy są bardzo odległe, trzeba czasami czekać rok lub dłużej.
    Są kliniki gdzie koszt wacha się w granicach 3000-4000 bo doliczają sobie jeszcze inne opłaty.
    Np Gameta w Rzgowie koło Łodzi (lub w Gdyni) albo w samej Łodzi Salve.
    Ale są też kliniki które zrobiły z tego zwykły marketing a nie dar serca :( i tam koszt to co najmniej 5000-6000.

    Podsumowując zastanówcie się z mężem nad miastem gdzie będzie Wam wygodnie dojechać.
    Umowcie się na wizytę w jednej lub dwóch klinikach. Tam będą dla Was szukać zarodków. Najlepiej zgodnych fenotypowo czyli podobny wygląd pary oddającej do Was- kolor włosów, kolor oczu a najlepiej tez grupa krwi.
    Bywa ze mogą być propozycje bez zgodnosci fenotypu wtedy czas oczekiwania na zarodek może być krótszy.

    Powodzenia!:)

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • IGA Autorytet
    Postów: 3128 2699

    Wysłany: 12 września 2019, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bronia wrote:
    Witajcie, podglądam forum od 2 lat, ale nigdy się nie udzielałam. Czy ktoś ma doświadczenia z AZ lub KD w Macierzyństwie w Krakowie ?


    Czekam na zarodek 😁

    b79b4656f3.png

    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    20.03.20 - AZ 6.1.1 cudzie trwaj :)
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2i 3 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
  • Gruzja85 Autorytet
    Postów: 1792 1393

    Wysłany: 12 września 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Moje Drogie,

    Nieśmiało podczytuję sobie ostatnio ten wątek, który muszę przyznać tchnie nadzieją w serca osób, których przypadki są bardzo trudno. Może po krótce opowiem coś o mnie. Mąż ma choruje na azoospermię, po przebytej w dzieciństwie śwince, niestety bez szans na wyleczenie, brak spermatyd w biopsji. U mnie jak zaczynaliśmy leczyć męża wszystko było w normie, ale od jakiegoś pół roku niestety zaczął skracać się okres do 23-25 dni, miesiączki skąpe, AMG zjechało z 0,96 do 0,50 w ciągu pół roku, a w ciągu ostatniego miesiąca do 0,09. Robiliśmy do tej pory 2 x IUI AID bez skutku. W tym tygodniu sprawdzamy drożność i później albo ostatnie IUI albo in vitro. Jeśli chodzi o owulacje to wszystko zachodzi prawidłowo, pęcherzyki są (aczkolwiek z 7-8 na jajniku na początku roku teraz pojawiają się 2-3 więc tendencja bardzo spadkowa), normalnie dojrzewają i pękają.

    Oczywiście wiem, że mamy jeszcze szanse przy in vitro ale ostatnie badania tak mocno mnie podłamały że staram się myśleć od razu o planie na najczarniejszy scenariusz :(
    Mam pytanie do Was jak przebiega proces adopcji zarodka. Zagłębiłam się kilka stron wstecz na forum, piszecie że trzeba się zgłosić do ośrodka i zarezerwować zarodek zgodnie z fenotypami. My obecnie leczymy się w Warszawie w Novum (jeśli będziemy robić adopcję zarodka to na pewno zmienimy klinikę bo tu jest fatalnie a ceny zwalają z nóg, właśnie we wrześniu wprowadzili trzecią podwyżkę, łącznie 20% od początku roku). Piszecie coś o „Macierzyństwie” – to jest jakaś instytucja? Rozumiem, że zarodki można adoptować tylko odpłatnie w klinikach i tam przekazywane są podczas procedury transferu? Czy są jakieś inne drogi?
    Będę Wam bardzo wdzięczna za każdą informację 😊

    Pozdrawiam Was i mocno trzymam kciuki za Was wszystkie :*
    Zawsze jeszcze możesz rozważyć adopcje zarodka w czeskich klinikach - Brno, Ostrava lub Praga. Koszt pewnie porównywalny co w Polsce ale mają dwa atuty- zarodki są tworzone od anonimowych młodych dawców czyli nie jak w Polsce od leczacych się par a dwa - większość zarodków jest już przebadanych genetycznie. I jeszcze jest taka możliwość na Ukrainie, ale nie mam wiedzy.

    36 lata, starania o pierwszą ciążę od 01.2017
    1 procedura invitro - krótki protokół -1 transfer świeżych 3 dniowców 8A i 8B😢
    2 transfer 3bb - 6 dpt -34; 8dp- 104; 11dpt - 392; 14 dpt -1272; 25 dpt- ♥️ i jest już na swiecie💗💞💝
    uregulowana niedoczynność tarczycy (spalona riadoaktywnym jodem - kiedyś nadczynność), niskie AMH - 1.5, endometrioza I stopnia, IO, NK 23%, nietoleracje pokarmowe..., krótkie cykle, KIR BX (większość implementacyjnych)
    mąż średnio.
    Teraz druga ciąża z zaskoczenia ...i rośnie druga dziewczyna 🥰🤩🤩
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 12 września 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Alrauna bardzo Ci dziękuję. Chcialabym podpytać Cię o coś na priv. Przesłałam zaproszenie do przyjaciółek, będę wdzięczna za zaakceptowanie 🙂

    Zaakceptowane 🙂
    Wszystko dziewczyny wyzej widze ze napisaly wzgledem AZ i mozliwosciach 🙂
    Jesli masz jakies pytania wal smialo, nie ma dla mnie tematow tabu 😉
    Wlasnie zaczelam album mojego królewicza, pierwsze zdjęcie jak był fasolką 6mm 😍 a teraz czaruś prawie 5kg 🤗

    sylvuś lubi tę wiadomość

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2263 1927

    Wysłany: 12 września 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Drogie, pięknie dziękuję za wszystkie informacje i dobre słowa :* Alrauna już pisze wiadomość na priv, dziekuje :*

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻👶
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 13 września 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    W Bocianie w Poznaniu musiałam zapłacić 4500 za "koszty transportu, mrożenia" zarodka. Ostatnio pisałam, że długo czekam, a chyba następnego dnia miałam telefon, że jest dla nas zarodek. W sumie od momentu wizyty i zgłoszenia chęci adopcji do dnia telefonu minął miesiąc i kilka dni.
    We wtorek mam wizytę. Jestem pełna obaw.

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ