X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza6 wrote:
    Nie.. Miałam robiona laparoskopie i udrozniono mi jajowody.. Mam tylko niejednorodną macice..
    Spirala może uszkodzić ujście jajowodów

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Zuza6 Autorytet
    Postów: 253 153

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Spirala może uszkodzić ujście jajowodów
    Dziękuję za opinie. Miałam straszny niepokój w sobie po zaleceniu spirali. Nie znalazłam w necie pozytywnych opinii na ten temat. Chyba zaufam sobie i nie zainstaluje" spirali.

  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 2 sierpnia 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Tolerancyjna wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciółek ;)
    Mam kilka pytań do Ciebie a nie chce tworzyć spamu tutaj :)
    W porę odczytałam, przepraszam...
    Zaakceptowane :)

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 3 sierpnia 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nieprędko transfer, mam nieprawidłową cytologie i kazali mi się podleczyc, a jeżeli nie będzie poprawy to rozszerzyć diagnostykę 😖

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • W_oczekiwaniu_na Koleżanka
    Postów: 39 11

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Ja niestety nieprędko transfer, mam nieprawidłową cytologie i kazali mi się podleczyc, a jeżeli nie będzie poprawy to rozszerzyć diagnostykę 😖
    A to pewnie przesunięcie tylko o jeden cykl. Trzeba wierzyć że tak będzie.

  • bronia Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 8 września 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, podglądam forum od 2 lat, ale nigdy się nie udzielałam. Czy ktoś ma doświadczenia z AZ lub KD w Macierzyństwie w Krakowie ?

    Megii_81 lubi tę wiadomość

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 9 września 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drodzy,

    Jaki jest koszt adopcji zarodka (najlepiej w Warszawie) ? To odbywa się jak in vitro tylko że mamy gotowy zarodek i się go podaje przy normalnym transferze? Będę ogromnie wdzięczna za każda informację :-)

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 9 września 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Drodzy,

    Jaki jest koszt adopcji zarodka (najlepiej w Warszawie) ? To odbywa się jak in vitro tylko że mamy gotowy zarodek i się go podaje przy normalnym transferze? Będę ogromnie wdzięczna za każda informację :-)

    Cześć. Z kosztami zależy od kliniki, w Bocianie płaci się coś ekstra za sam zarodek (my w Poznaniu zapłacimy ok 5 tys), potem koszty standardowo jak za transfer. W Gamecie w Rzgowie nie ma dodatkowych opłat, zgłaszasz chęć adopcji zarodka i czekasz, czekasz, czekasz i tak bardzo długo. W Bocianie to samo tylko drożej.
    Musisz sprawdzić w wybranej klinice.

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 9 września 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bronia wrote:
    Witajcie, podglądam forum od 2 lat, ale nigdy się nie udzielałam. Czy ktoś ma doświadczenia z AZ lub KD w Macierzyństwie w Krakowie ?

    Hej,
    My bylismy ok 1.5 roku temu w Macierzynstwie w sprawie AZ. Mozesz do nich zadzwonic i zapytac czy maja zgodny dla Was zarodek. Jesli tak wtedy odbywa sie wizyta. Zostalismy zakwalifikowani. Jednakze odzew z ich strony nastapil dopiero w tym miesiacu, kiedy nasze upragnione szczescie wlasnie spi mi na kolanach 👶🌞 ale kolezanka ostatnio sie orientowala i bodajze od razu zarezerwowala zarodki.
    Powodzenia 🙂

    happilyeverafter, pola, bronia lubią tę wiadomość

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 9 września 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Drodzy,

    Jaki jest koszt adopcji zarodka (najlepiej w Warszawie) ? To odbywa się jak in vitro tylko że mamy gotowy zarodek i się go podaje przy normalnym transferze? Będę ogromnie wdzięczna za każda informację :-)

    Hej 🙂
    z tego co sie kiedys orientowalam to najdrozsze AZ wychodzi w PL ok 7 tys tylko nie pamietam kliniki. Ja podchodzilam Gyn Katowice. Tylko ze tam maja 2 i 3dniowe ciezko u nich o blastke.
    Przypuszczam ze AZ w Wawie to koszt 5-6 tys chyba ze cos sie zmienilo.
    Tak,mamy gotowy zarodek ktory jest transferowany. Wszystko jak przy klasycznym ivf.
    Powodzenia 🙂

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 11 września 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 wrote:
    Hej 🙂
    z tego co sie kiedys orientowalam to najdrozsze AZ wychodzi w PL ok 7 tys tylko nie pamietam kliniki. Ja podchodzilam Gyn Katowice. Tylko ze tam maja 2 i 3dniowe ciezko u nich o blastke.
    Przypuszczam ze AZ w Wawie to koszt 5-6 tys chyba ze cos sie zmienilo.
    Tak,mamy gotowy zarodek ktory jest transferowany. Wszystko jak przy klasycznym ivf.
    Powodzenia 🙂

    Alrauna bardzo Ci dziękuję. Chcialabym podpytać Cię o coś na priv. Przesłałam zaproszenie do przyjaciółek, będę wdzięczna za zaakceptowanie 🙂

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 11 września 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Drogie,

    Nieśmiało podczytuję sobie ostatnio ten wątek, który muszę przyznać tchnie nadzieją w serca osób, których przypadki są bardzo trudno. Może po krótce opowiem coś o mnie. Mąż ma choruje na azoospermię, po przebytej w dzieciństwie śwince, niestety bez szans na wyleczenie, brak spermatyd w biopsji. U mnie jak zaczynaliśmy leczyć męża wszystko było w normie, ale od jakiegoś pół roku niestety zaczął skracać się okres do 23-25 dni, miesiączki skąpe, AMG zjechało z 0,96 do 0,50 w ciągu pół roku, a w ciągu ostatniego miesiąca do 0,09. Robiliśmy do tej pory 2 x IUI AID bez skutku. W tym tygodniu sprawdzamy drożność i później albo ostatnie IUI albo in vitro. Jeśli chodzi o owulacje to wszystko zachodzi prawidłowo, pęcherzyki są (aczkolwiek z 7-8 na jajniku na początku roku teraz pojawiają się 2-3 więc tendencja bardzo spadkowa), normalnie dojrzewają i pękają.

    Oczywiście wiem, że mamy jeszcze szanse przy in vitro ale ostatnie badania tak mocno mnie podłamały że staram się myśleć od razu o planie na najczarniejszy scenariusz :(
    Mam pytanie do Was jak przebiega proces adopcji zarodka. Zagłębiłam się kilka stron wstecz na forum, piszecie że trzeba się zgłosić do ośrodka i zarezerwować zarodek zgodnie z fenotypami. My obecnie leczymy się w Warszawie w Novum (jeśli będziemy robić adopcję zarodka to na pewno zmienimy klinikę bo tu jest fatalnie a ceny zwalają z nóg, właśnie we wrześniu wprowadzili trzecią podwyżkę, łącznie 20% od początku roku). Piszecie coś o „Macierzyństwie” – to jest jakaś instytucja? Rozumiem, że zarodki można adoptować tylko odpłatnie w klinikach i tam przekazywane są podczas procedury transferu? Czy są jakieś inne drogi?
    Będę Wam bardzo wdzięczna za każdą informację 😊

    Pozdrawiam Was i mocno trzymam kciuki za Was wszystkie :*

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 11 września 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha wybaczcie zapomniałam napisać mamy z mężem po 32 lata.

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 12 września 2019, 03:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Aha wybaczcie zapomniałam napisać mamy z mężem po 32 lata.
    Macierzyństwo to klinika w Krakowie, tak jak Dziewczyny napisały można zapytać u nich, lub np w Artvimedzie tez w Krakowie.
    W Warszawie tez masz kilka klinik, wybór jest dosyć duży, tylko temat AZ wszędzie inaczej traktowany.
    Ogólnie AZ bywa też jako dar serca, czyli para z in vitro posiadająca kilka zarodków zachodząc w zdrową ciąże pierwszą lub kolejną:) zrzeka się swoich zarodków nieodpłatnie na rzecz innej pary która chce podejść do AZ.
    Wtedy nie płacisz za sam zarodek tylko za jego transfer kwoty niewielkie 1300-2000. Tak było np w Katowicach w Angeliusie, ale terminy są bardzo odległe, trzeba czasami czekać rok lub dłużej.
    Są kliniki gdzie koszt wacha się w granicach 3000-4000 bo doliczają sobie jeszcze inne opłaty.
    Np Gameta w Rzgowie koło Łodzi (lub w Gdyni) albo w samej Łodzi Salve.
    Ale są też kliniki które zrobiły z tego zwykły marketing a nie dar serca :( i tam koszt to co najmniej 5000-6000.

    Podsumowując zastanówcie się z mężem nad miastem gdzie będzie Wam wygodnie dojechać.
    Umowcie się na wizytę w jednej lub dwóch klinikach. Tam będą dla Was szukać zarodków. Najlepiej zgodnych fenotypowo czyli podobny wygląd pary oddającej do Was- kolor włosów, kolor oczu a najlepiej tez grupa krwi.
    Bywa ze mogą być propozycje bez zgodnosci fenotypu wtedy czas oczekiwania na zarodek może być krótszy.

    Powodzenia!:)

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • IGA Autorytet
    Postów: 3128 2699

    Wysłany: 12 września 2019, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bronia wrote:
    Witajcie, podglądam forum od 2 lat, ale nigdy się nie udzielałam. Czy ktoś ma doświadczenia z AZ lub KD w Macierzyństwie w Krakowie ?


    Czekam na zarodek 😁

    b79b4656f3.png

    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    20.03.20 - AZ 6.1.1 cudzie trwaj :)
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2i 3 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
  • Gruzja85 Autorytet
    Postów: 1792 1393

    Wysłany: 12 września 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Moje Drogie,

    Nieśmiało podczytuję sobie ostatnio ten wątek, który muszę przyznać tchnie nadzieją w serca osób, których przypadki są bardzo trudno. Może po krótce opowiem coś o mnie. Mąż ma choruje na azoospermię, po przebytej w dzieciństwie śwince, niestety bez szans na wyleczenie, brak spermatyd w biopsji. U mnie jak zaczynaliśmy leczyć męża wszystko było w normie, ale od jakiegoś pół roku niestety zaczął skracać się okres do 23-25 dni, miesiączki skąpe, AMG zjechało z 0,96 do 0,50 w ciągu pół roku, a w ciągu ostatniego miesiąca do 0,09. Robiliśmy do tej pory 2 x IUI AID bez skutku. W tym tygodniu sprawdzamy drożność i później albo ostatnie IUI albo in vitro. Jeśli chodzi o owulacje to wszystko zachodzi prawidłowo, pęcherzyki są (aczkolwiek z 7-8 na jajniku na początku roku teraz pojawiają się 2-3 więc tendencja bardzo spadkowa), normalnie dojrzewają i pękają.

    Oczywiście wiem, że mamy jeszcze szanse przy in vitro ale ostatnie badania tak mocno mnie podłamały że staram się myśleć od razu o planie na najczarniejszy scenariusz :(
    Mam pytanie do Was jak przebiega proces adopcji zarodka. Zagłębiłam się kilka stron wstecz na forum, piszecie że trzeba się zgłosić do ośrodka i zarezerwować zarodek zgodnie z fenotypami. My obecnie leczymy się w Warszawie w Novum (jeśli będziemy robić adopcję zarodka to na pewno zmienimy klinikę bo tu jest fatalnie a ceny zwalają z nóg, właśnie we wrześniu wprowadzili trzecią podwyżkę, łącznie 20% od początku roku). Piszecie coś o „Macierzyństwie” – to jest jakaś instytucja? Rozumiem, że zarodki można adoptować tylko odpłatnie w klinikach i tam przekazywane są podczas procedury transferu? Czy są jakieś inne drogi?
    Będę Wam bardzo wdzięczna za każdą informację 😊

    Pozdrawiam Was i mocno trzymam kciuki za Was wszystkie :*
    Zawsze jeszcze możesz rozważyć adopcje zarodka w czeskich klinikach - Brno, Ostrava lub Praga. Koszt pewnie porównywalny co w Polsce ale mają dwa atuty- zarodki są tworzone od anonimowych młodych dawców czyli nie jak w Polsce od leczacych się par a dwa - większość zarodków jest już przebadanych genetycznie. I jeszcze jest taka możliwość na Ukrainie, ale nie mam wiedzy.

    36 lata, starania o pierwszą ciążę od 01.2017
    1 procedura invitro - krótki protokół -1 transfer świeżych 3 dniowców 8A i 8B😢
    2 transfer 3bb - 6 dpt -34; 8dp- 104; 11dpt - 392; 14 dpt -1272; 25 dpt- ♥️ i jest już na swiecie💗💞💝
    uregulowana niedoczynność tarczycy (spalona riadoaktywnym jodem - kiedyś nadczynność), niskie AMH - 1.5, endometrioza I stopnia, IO, NK 23%, nietoleracje pokarmowe..., krótkie cykle, KIR BX (większość implementacyjnych)
    mąż średnio.
    Teraz druga ciąża z zaskoczenia ...i rośnie druga dziewczyna 🥰🤩🤩
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 12 września 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Alrauna bardzo Ci dziękuję. Chcialabym podpytać Cię o coś na priv. Przesłałam zaproszenie do przyjaciółek, będę wdzięczna za zaakceptowanie 🙂

    Zaakceptowane 🙂
    Wszystko dziewczyny wyzej widze ze napisaly wzgledem AZ i mozliwosciach 🙂
    Jesli masz jakies pytania wal smialo, nie ma dla mnie tematow tabu 😉
    Wlasnie zaczelam album mojego królewicza, pierwsze zdjęcie jak był fasolką 6mm 😍 a teraz czaruś prawie 5kg 🤗

    sylvuś lubi tę wiadomość

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 12 września 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Drogie, pięknie dziękuję za wszystkie informacje i dobre słowa :* Alrauna już pisze wiadomość na priv, dziekuje :*

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 13 września 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    W Bocianie w Poznaniu musiałam zapłacić 4500 za "koszty transportu, mrożenia" zarodka. Ostatnio pisałam, że długo czekam, a chyba następnego dnia miałam telefon, że jest dla nas zarodek. W sumie od momentu wizyty i zgłoszenia chęci adopcji do dnia telefonu minął miesiąc i kilka dni.
    We wtorek mam wizytę. Jestem pełna obaw.

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ