X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • JaHania Przyjaciółka
    Postów: 65 47

    Wysłany: 13 września 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fantasmagoria wrote:
    Hej,

    W Bocianie w Poznaniu musiałam zapłacić 4500 za "koszty transportu, mrożenia" zarodka. Ostatnio pisałam, że długo czekam, a chyba następnego dnia miałam telefon, że jest dla nas zarodek. W sumie od momentu wizyty i zgłoszenia chęci adopcji do dnia telefonu minął miesiąc i kilka dni.
    We wtorek mam wizytę. Jestem pełna obaw.

    Bądź dobrej myśli Fantasmagoria 😍 trzymam, trzymamy tu kciuki żeby wszystko dobrze się ulozylo ✊✊✊

    Fantasmagoria lubi tę wiadomość

    JaHania
  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 13 września 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaHania wrote:
    Bądź dobrej myśli Fantasmagoria 😍 trzymam, trzymamy tu kciuki żeby wszystko dobrze się ulozylo ✊✊✊

    Niesamowicie trudno jest mi myśleć pozytywnie. Same obawy. No ale jakoś trzeba przez to przejść 🙂

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • JaHania Przyjaciółka
    Postów: 65 47

    Wysłany: 17 września 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fantasmagoria wrote:
    Hej,

    W Bocianie w Poznaniu musiałam zapłacić 4500 za "koszty transportu, mrożenia" zarodka. Ostatnio pisałam, że długo czekam, a chyba następnego dnia miałam telefon, że jest dla nas zarodek. W sumie od momentu wizyty i zgłoszenia chęci adopcji do dnia telefonu minął miesiąc i kilka dni.
    We wtorek mam wizytę. Jestem pełna obaw.

    Fantasmagoria, jak tam u Ciebie po wizycie?

    JaHania
  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 17 września 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaHania wrote:
    Fantasmagoria, jak tam u Ciebie po wizycie?

    Cześć, dzięki że pytasz 🙂
    Dr stwierdził, że na USG nie widzi nic złego, a ja już w 52dc przy cyklach 28-30. Podobno jestem po owulacji, co nas mega zdziwiło. Nawet jajniki podczas USG wyglądały na zdziwione i potem brylowały w telewizji USG 1 😁😁😁 zbadaliśmy proga, ale ja chyba wynik poznam dopiero przy kolejnej wizycie.
    Teraz doktorek ma dylemat, na cyklu naturalnym czy sztucznym, oto jest pytanie. Bo można mnie o wszystko podejrzewać, ale nie o owulacje!!!
    Zarodek zarezerwowany. Czekamy na transport do naszej kliniki oraz okres.

    Jestem ciekawa jakie są Wasze opinie o transferach na cyklu naturalnym i sztucznym.

    A co poza tym na naszym wątku? Jakieś spektakularne sukcesy?

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • JaHania Przyjaciółka
    Postów: 65 47

    Wysłany: 18 września 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fantasmagoria wrote:
    Cześć, dzięki że pytasz 🙂
    Dr stwierdził, że na USG nie widzi nic złego, a ja już w 52dc przy cyklach 28-30. Podobno jestem po owulacji, co nas mega zdziwiło. Nawet jajniki podczas USG wyglądały na zdziwione i potem brylowały w telewizji USG 1 😁😁😁 zbadaliśmy proga, ale ja chyba wynik poznam dopiero przy kolejnej wizycie.
    Teraz doktorek ma dylemat, na cyklu naturalnym czy sztucznym, oto jest pytanie. Bo można mnie o wszystko podejrzewać, ale nie o owulacje!!!
    Zarodek zarezerwowany. Czekamy na transport do naszej kliniki oraz okres.

    Jestem ciekawa jakie są Wasze opinie o transferach na cyklu naturalnym i sztucznym.

    A co poza tym na naszym wątku? Jakieś spektakularne sukcesy?

    Uśmiałam się z tych zdziwionych jajników 😂
    Ja miałam transfer na naturalnym lekko wspomaganym lametta i się udało ☺
    Cieszę się ze wszystko idzie dobrz i dalej kciukam za Was ✊✊✊

    Fantasmagoria, Ewi28 lubią tę wiadomość

    JaHania
  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 18 września 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fanta :) POWODZENIA <3

    Fantasmagoria lubi tę wiadomość

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 30 września 2019, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jak u was sytuacja?

    Fantasmagoria, tolerancyjna, co u was? Jakieś sukcesy?

    mikusia84rr lubi tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • mikusia84rr Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 4 października 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny. Mam wielką prośbę, czy któraś z Was mógłaby mi przybliżyć temat AZ. Jak do tego się zabrać? Jak wygląda procedura kwalifikująca? Jakie są koszty :zarodka, leków, wizyt? Od której kliniki zacząć? Jeżeli znalazlaby się chętna osoba, która zechcialaby mi pomóc udzielajac tych informacji będę bardzo wdzięczna.

  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 4 października 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikusia84rr wrote:
    Witajcie Dziewczyny. Mam wielką prośbę, czy któraś z Was mógłaby mi przybliżyć temat AZ. Jak do tego się zabrać? Jak wygląda procedura kwalifikująca? Jakie są koszty :zarodka, leków, wizyt? Od której kliniki zacząć? Jeżeli znalazlaby się chętna osoba, która zechcialaby mi pomóc udzielajac tych informacji będę bardzo wdzięczna.

    Witaj 🙂
    wpierw musisz wybrać klinike do której chcesz się udać w kwestii adopcji zarodka. Jedne kliniki mają je od ręki w innych czeka się i ponad rok nawet 2 lata. Opcją pozostają Czechy ,które chwalą się skutecznością na poziomie 60%. Tam zarodki masz tworzone na potrzeby pacjentów a gamety pozyskiwane są od zdrowych dawców, nie jak u nas w Polsce od leczących się par.
    Koszty programu AZ wahają się średnio od 1500 do 6000/7000. W tym masz koszt transferu. Koszty leków zależa jakim cyklem pójdziesz czy naturalnym czy sztucznym oraz później od zastosowanych leków. Wiadomo luteina jest najtańsza a np crinone to wydatek ponad 200zł za opakowanie.

    mikusia84rr lubi tę wiadomość

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • mikusia84rr Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 6 października 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alaruna a którą polecasz? bo widzę, że Ci się udało. I jaki był koszt AZ? I czas oczekiwania? I jak wyglądała procedura kwalifikująca? Jakieś badania psychologiczne? Etc?

  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 6 października 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikusia84rr wrote:
    Alaruna a którą polecasz? bo widzę, że Ci się udało. I jaki był koszt AZ? I czas oczekiwania? I jak wyglądała procedura kwalifikująca? Jakieś badania psychologiczne? Etc?

    Ja podchodziłam w GynCentrum Katowice. Zarodki były od ręki. Miałam podane 2-dniowe. W tej chwili chyba nie mają nawet blastek. Koszt to 3000 zł w tym masz rezerwacje zarodków na rok i tranafer. Wizyty i leki po za.
    Nie było żadnego psychologa. Wizyta wstępna,przedstawiliśmy swoją historie ivf i lekarz poparł nasza decyzje o AZ.
    Mamy rodzenstwo naszego szkraba po ktore wrocimy jak wszystko bedzie dobrze w przyszlym roku 🙂

    Zuza6, mikusia84rr lubią tę wiadomość

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • mikusia84rr Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 6 października 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na wizycie wstepnej od razu mąż podpisywał dokumenty? Czy lekarz dał Wam czas do zastanowienia? Przepraszam, jeżeli moje pytania okażą się "głupie", ale jestem zielona w temacie klinik. Czy jadąc na wizytę wstępną byliście juz zdecydowani na AZ.? I jak w GynoCentrum rezerwuje się zarodek? Poprostu umawiam wizytę u obojetnie kogo GynoCentrum i tam lekarzowi mówimy, ze jesteśmy zdecydowani na adopcję prenatalna? Czy są najpierw jakieś rezerwacje telefonicznie?

  • IGA Autorytet
    Postów: 3128 2699

    Wysłany: 6 października 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 wrote:
    Ja podchodziłam w GynCentrum Katowice. Zarodki były od ręki. Miałam podane 2-dniowe. W tej chwili chyba nie mają nawet blastek. Koszt to 3000 zł w tym masz rezerwacje zarodków na rok i tranafer. Wizyty i leki po za.
    Nie było żadnego psychologa. Wizyta wstępna,przedstawiliśmy swoją historie ivf i lekarz poparł nasza decyzje o AZ.
    Mamy rodzenstwo naszego szkraba po ktore wrocimy jak wszystko bedzie dobrze w przyszlym roku 🙂


    Teraz zarodkow w klinice nie ma. 😥

    b79b4656f3.png

    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    20.03.20 - AZ 6.1.1 cudzie trwaj :)
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2i 3 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 6 października 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikusia84rr wrote:
    A na wizycie wstepnej od razu mąż podpisywał dokumenty? Czy lekarz dał Wam czas do zastanowienia? Przepraszam, jeżeli moje pytania okażą się "głupie", ale jestem zielona w temacie klinik. Czy jadąc na wizytę wstępną byliście juz zdecydowani na AZ.? I jak w GynoCentrum rezerwuje się zarodek? Poprostu umawiam wizytę u obojetnie kogo GynoCentrum i tam lekarzowi mówimy, ze jesteśmy zdecydowani na adopcję prenatalna? Czy są najpierw jakieś rezerwacje

    Możesz napisać maila do koordynatorki. Zamieszczajac w nim Wasze dane fenotypowe,grupe krwi itd. Powinna odpisać czy mają zgodne zarodki.
    Tak byliśmy zdecydowani na AZ. Na swoich gametach podchodziliśmy 6 razy. Tyle miałam też stymulacji.
    W pewnym momencie rozmyślając nad wszystkim doszłam do wniosku że nie znając umiaru w staraniach w ktoryms momencie moge zostac bez dziecka i bez zdrowia.
    Dokładnie, przedstawilismy lekarzowi swoja historie i powiedzielismy ze jestesmy zdecydowani na AZ.

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 6 października 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IGA wrote:
    Teraz zarodkow w klinice nie ma. 😥

    W ogóle nie mają zarodków? 😳

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • mikusia84rr Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 7 października 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam AMH 1. Staram się już 11 mcy to mój 12 cykl w tym drugi na clostiibegyt i powoli tracę nadzieję. I też dochodzę do wniosku, że nie tylko mogę nie zajść w ciążę na własnych komórkach, ale i stracić zdrowie i czas... O kosztach kilkukrotnej stymulacji nie wspominając...

  • mikusia84rr Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 7 października 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam, że mam 35 lat, co oznacza, że nie mam czasu na starania w nieskończoność, czy stymulacje z marnym skutkiem... Nie mam też za wiele środków finansowych, by zapisywać się na wizyty wstępne do klinik, które i tak nie mają zarodków albo czas oczekiwania jest bardzo, bardzo długi. Dlatego jestem wdzięczna za każdą informację na temat gdzie mogę "uderzyć". Dodam, że jestem z okolic Wrocławia.

  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 7 października 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikusia84rr wrote:
    Dodam, że mam 35 lat, co oznacza, że nie mam czasu na starania w nieskończoność, czy stymulacje z marnym skutkiem... Nie mam też za wiele środków finansowych, by zapisywać się na wizyty wstępne do klinik, które i tak nie mają zarodków albo czas oczekiwania jest bardzo, bardzo długi. Dlatego jestem wdzięczna za każdą informację na temat gdzie mogę "uderzyć". Dodam, że jestem z okolic Wrocławia.

    Najlepiej to podzwon po klinikach i popytaj czy maja zarodki. Zacznij od tych najblizrj siebie np Invimed. Ewentualnie uderz na Czechy. Tam jak nie maja to po prostu stworza zarodek pod Was. Koszt ok 6 tys

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • iwonkja Przyjaciółka
    Postów: 232 47

    Wysłany: 7 października 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś jest lub była po invitro z adopcji zarodków?

  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1433

    Wysłany: 7 października 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonkja wrote:
    Czy któraś jest lub była po invitro z adopcji zarodków?

    Witaj,
    mój 3 miesięczny skarb 💓 jest z AZ.

    Niki345 lubi tę wiadomość

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ