X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Zuzanna. Ekspertka
    Postów: 244 183

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    A Ty jestes na sztucznym cyklu? Mnie luteina podrazniala. Dla mnie najlepszy byl cyclogest. I w sumie jesli masz cyll sztuczny to mało bierzesz tego proga. No ale zbadaj za 2-3 dni- moze ta jedna tabletka wiecej podbije Ci wynik.
    Biorę też duposhan 3razy dziennie po jednej tabletce

  • mlia Autorytet
    Postów: 866 1710

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    to pewnie podpada już prawie pod wątek immunologii, ale tak jak pisałam w grudniu, postanowiłam jeszcze raz spróbować. Tym razem zaczynam od dogłębnej diagnozy, dlatego chcę się zapisać do immunologa w Krk dra Sydora i jeszcze do Wa-wy do dr Jerzak. Do Wawy mam już termin na 2 lutego a w Krk trzeba najpierw iść do gina z kliniki i on ewentualnie skieruje. Nie bardzo mi się podoba taka praktyka ale trudno. Pozdrawiam wszystkie i za wszystkie trzymam kciuki w nowym roku!

    Zuzanna. lubi tę wiadomość

    age.png
  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w związku z tym iż biorę od ponad tygodnia euthyrox i musze zbić antyTPO mam teraz około miesiąca, chce w tym czasie porobić dodatkowe badania. Wyczytałam na forum, ze niektóre kliniki wymagają zbadania poziomu prolaktyny, ja nigdy nie badałam. W którym dniu cyklu zrobić to badanie ? Tydzień minął od odstawienia encortonu, ale myśle ze na prolaktyne to nie będzie miało wpływu. Wiem ze na krzywa cukrowa ma i dlatego narazie jej nie robię. Laki a jak Ty się czujesz ?

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Altair Autorytet
    Postów: 750 786

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlia wrote:
    Cześć dziewczyny,
    to pewnie podpada już prawie pod wątek immunologii, ale tak jak pisałam w grudniu, postanowiłam jeszcze raz spróbować. Tym razem zaczynam od dogłębnej diagnozy, dlatego chcę się zapisać do immunologa w Krk dra Sydora i jeszcze do Wa-wy do dr Jerzak. Do Wawy mam już termin na 2 lutego a w Krk trzeba najpierw iść do gina z kliniki i on ewentualnie skieruje. Nie bardzo mi się podoba taka praktyka ale trudno. Pozdrawiam wszystkie i za wszystkie trzymam kciuki w nowym roku!

    Powodzenia! Do dra Sydora można się umówić prywatnie, nie tylko przez Gyncentrum. On pracuje jeszcze w innych miejscach. Niestety długo się czeka na termin. Ja dostałam termin w Krakowie za półtora miesiąca.
    Bardzo jestem ciekawa, czy dwoje immunologów zaproponuje to samo.

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • kropka Ekspertka
    Postów: 199 89

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Dziewczyny w związku z tym iż biorę od ponad tygodnia euthyrox i musze zbić antyTPO mam teraz około miesiąca, chce w tym czasie porobić dodatkowe badania. Wyczytałam na forum, ze niektóre kliniki wymagają zbadania poziomu prolaktyny, ja nigdy nie badałam. W którym dniu cyklu zrobić to badanie ? Tydzień minął od odstawienia encortonu, ale myśle ze na prolaktyne to nie będzie miało wpływu. Wiem ze na krzywa cukrowa ma i dlatego narazie jej nie robię. Laki a jak Ty się czujesz ?
    Czytałam że obojętny jest dzień cyklu . Ale w grudniu moja endokrynolog powiedziala że prolaktynę najlepiej zbadać 2-5 dzień cyklu i dopiero ok 10 rano.

    Eweszy lubi tę wiadomość

  • Cherry78 Autorytet
    Postów: 2601 3919

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majaaa wrote:
    Zuzanna po cichu gratuluję i trzymam kciuki. Dawaj znać.

    Laki, cieszę się, se masz już to za sobą. Myślami jestem z Tobą.

    Do dziewczyn w ciąży lub po, czy zdarzało się, ze was maluch w brzuchu miał dni kiedy był mnie aktywny? Moja codziennie rusza się naprawdę intensywnie, dziś jednak znacznie mniej. Muszę popukać w brzuch, żeby łaskawie kopnęła, ale to znacznie mniej niż dotychczas. Czy to normalne?

    Tak, normalne, tez tak miałam czasami. Najlepiej wypić coś bardzo ciepłego lub zimnego i położyć się na lewym boku, dzidzia powinna zareagować po chwili. Moja tez ruszała się po słodyczach ☺️.
    Spokojnej ciąży i powodzenia 💖

    Majaaa lubi tę wiadomość

    Wiek 44l.
    Kriobank, długi protokół
    AMH 0.59
    FSH 8.6
    Kir AA

    Transfer No 7
    Warszawa - Bocian

    23.3.2021 ET 4aa 🥰
    Beta
    7dpt - 61,6
    9dpt - 140,6
    11dpt - 406,8
    15dpt - 3482
    24dpt - pięknie bijące ❤️
    7w1d - 1,02 cm maleństwa 🥰
    1.12 Tygrysek ❤️

    22.11.2022FET 4aa
    7dpt beta 96.9
    13dpt beta 1632
    27dpt jest ❤️
    23.06.23 2.3 kg 🫶🏻
    16.07.2023 synek jest z nami ❤️

    46l. 😅

    event.png
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlia wrote:
    Cześć dziewczyny,
    to pewnie podpada już prawie pod wątek immunologii, ale tak jak pisałam w grudniu, postanowiłam jeszcze raz spróbować. Tym razem zaczynam od dogłębnej diagnozy, dlatego chcę się zapisać do immunologa w Krk dra Sydora i jeszcze do Wa-wy do dr Jerzak. Do Wawy mam już termin na 2 lutego a w Krk trzeba najpierw iść do gina z kliniki i on ewentualnie skieruje. Nie bardzo mi się podoba taka praktyka ale trudno. Pozdrawiam wszystkie i za wszystkie trzymam kciuki w nowym roku!
    O Jerzak roznie mówią i wiele negatywnych opinii dziewczyny na innych watkach pisały. Ale moze akurat na Ciebie bedzie miała pomysł.

    Marmis
  • Zuzanna. Ekspertka
    Postów: 244 183

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny 9dpt beta była 45.85 i progesteron 14.85. a dziś 11 dpt beta tylko 50.98 i progesteron 18.17. lekarz każe brać leki i w pon powtórzyć badanie. Kazał zwiększyć progesteron. Jak myślicie nie ma co się łodzić ? Tak szczerze bo lekarz co ma powiedzieć. Zawsze powie że jest szansa

    Ada M lubi tę wiadomość

  • Laki21 Autorytet
    Postów: 301 319

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Dziewczyny w związku z tym iż biorę od ponad tygodnia euthyrox i musze zbić antyTPO mam teraz około miesiąca, chce w tym czasie porobić dodatkowe badania. Wyczytałam na forum, ze niektóre kliniki wymagają zbadania poziomu prolaktyny, ja nigdy nie badałam. W którym dniu cyklu zrobić to badanie ? Tydzień minął od odstawienia encortonu, ale myśle ze na prolaktyne to nie będzie miało wpływu. Wiem ze na krzywa cukrowa ma i dlatego narazie jej nie robię. Laki a jak Ty się czujesz ?
    Kochana w środę jeszcze miałam biopsjé tarczycy.nie brałam L4 wczoraj byłam już w pracy nie powiem żebym była w takiej super formie.trochę żałuję że jednak nie wzięłam zwolnienia wczoraj było trochę ciężko a dziś to fatalnie ale na szczęście już po pracy.może jutro będzie lepiej ta pogoda też daje popalić.ja robiłam prolaktynę ale już nie pamiętam w którym dniu cyklu to było ale nie samá tylko test obciążenia coś jak glukozy.i brałam bromergon na to bo była podniesiona.nie wiem jak to jest teraz ale musiało być skierowanie.

  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzanna. wrote:
    Dziewczyny 9dpt beta była 45.85 i progesteron 14.85. a dziś 11 dpt beta tylko 50.98 i progesteron 18.17. lekarz każe brać leki i w pon powtórzyć badanie. Kazał zwiększyć progesteron. Jak myślicie nie ma co się łodzić ? Tak szczerze bo lekarz co ma powiedzieć. Zawsze powie że jest szansa

    Marmis
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzanna. wrote:
    Dziewczyny 9dpt beta była 45.85 i progesteron 14.85. a dziś 11 dpt beta tylko 50.98 i progesteron 18.17. lekarz każe brać leki i w pon powtórzyć badanie. Kazał zwiększyć progesteron. Jak myślicie nie ma co się łodzić ? Tak szczerze bo lekarz co ma powiedzieć. Zawsze powie że jest szansa
    Nie chce Ci robić złudnych nadziei. Przyrost prawie żaden- wyglada na biochem. Ale zrob jeszcze w poniedziałek- moze odbije.A w tym samym labie robiłas?

    Marmis
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4686 4357

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlia wrote:
    Cześć dziewczyny,
    to pewnie podpada już prawie pod wątek immunologii, ale tak jak pisałam w grudniu, postanowiłam jeszcze raz spróbować. Tym razem zaczynam od dogłębnej diagnozy, dlatego chcę się zapisać do immunologa w Krk dra Sydora i jeszcze do Wa-wy do dr Jerzak. Do Wawy mam już termin na 2 lutego a w Krk trzeba najpierw iść do gina z kliniki i on ewentualnie skieruje. Nie bardzo mi się podoba taka praktyka ale trudno. Pozdrawiam wszystkie i za wszystkie trzymam kciuki w nowym roku!

    Do dr Sydora w Sport Medicum nie musisz mieć skierowania (chyba że coś się zmieniło od Nowego Roku) i tam dość szybki okres oczekiwania.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • mlia Autorytet
    Postów: 866 1710

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Do dr Sydora w Sport Medicum nie musisz mieć skierowania (chyba że coś się zmieniło od Nowego Roku) i tam dość szybki okres oczekiwania.

    Dzięki bardzo za podpowiedź :)

    Krakowska lubi tę wiadomość

    age.png
  • Zuzanna. Ekspertka
    Postów: 244 183

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Nie chce Ci robić złudnych nadziei. Przyrost prawie żaden- wyglada na biochem. Ale zrob jeszcze w poniedziałek- moze odbije.A w tym samym labie robiłas?
    W tym samym i mniej więcej o tej samej godzinie

  • parafina Przyjaciółka
    Postów: 79 124

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos Jerzak - odpuściłabym, ja straciłam czas i niemałe pieniądze za, jak się pozniej okazało w porównaniu z Pasnikiem czy Wilczynskim, brak jakiejkolwiek diagnozy i sztampowe działanie.

  • Pola_96 Koleżanka
    Postów: 46 56

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy któraś z Was podchodziła do AZ w klinice Gameta Rzgów ? Orientujecie się ile czeka się na zarodek? :)

    X 2021 klinika Gameta Rzgów
    AMH 0,01
    I 2022 kwalifikacja do AZ
    05.04.22 FET - beta 2,3 :(
  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dziewczyny ja już mogę do Ostrawy się pakować. Dziś endometrium ma 9 mm( 11 DC) i termin na transfer zarodka już następny piątek!
    Dla pewności zrobiłam w ubiegłym tygodniu nowe badanie krwi, bo poprzednie badania były przed ponad roku i wszystko z hormonami jest dobrze.

    Zuzanna., Laki21, parviflora, sylvuś lubią tę wiadomość

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • Zuzanna. Ekspertka
    Postów: 244 183

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada M wrote:
    No dziewczyny ja już mogę do Ostrawy się pakować. Dziś endometrium ma 9 mm( 11 DC) i termin na transfer zarodka już następny piątek!
    Dla pewności zrobiłam w ubiegłym tygodniu nowe badanie krwi, bo poprzednie badania były przed ponad roku i wszystko z hormonami jest dobrze.
    Mocne 👊✊

    Ada M lubi tę wiadomość

  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzanna. wrote:
    Dziewczyny 9dpt beta była 45.85 i progesteron 14.85. a dziś 11 dpt beta tylko 50.98 i progesteron 18.17. lekarz każe brać leki i w pon powtórzyć badanie. Kazał zwiększyć progesteron. Jak myślicie nie ma co się łodzić ? Tak szczerze bo lekarz co ma powiedzieć. Zawsze powie że jest szansa
    Zuza poczekaj na poniedziałek, wtedy będziesz wiedzieć, czy płakać czy się śmiać. Jeśli chodzi o szansę, moja kuzynka miała tylko 10% szans, aby zajść w ciąże i się jej udało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2022, 23:16

    Zuzanna. lubi tę wiadomość

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada M wrote:
    No dziewczyny ja już mogę do Ostrawy się pakować. Dziś endometrium ma 9 mm( 11 DC) i termin na transfer zarodka już następny piątek!
    Dla pewności zrobiłam w ubiegłym tygodniu nowe badanie krwi, bo poprzednie badania były przed ponad roku i wszystko z hormonami jest dobrze.
    Super. Mocne kciuki✊✊✊✊

    Ada M lubi tę wiadomość

    Marmis
‹‹ 507 508 509 510 511 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ