X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • mlia Autorytet
    Postów: 868 1716

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie bardzo cieszę się, że jest takie forum i takie porady. Dzięki temu jestem właśnie po wizycie u dra Sydora :) trochę śmiesznie bo miałam mieć na koniec marca ale pozwalniały się terminy. Odwołuję wizytę u dr Jerzak, najpierw zrobię wszystkie badania, które dr Sydor zalecił.
    Jak zwykle trzymam kciuki za nas wszystkie!

    Krakowska, Altair lubią tę wiadomość

    age.png
  • Laki21 Autorytet
    Postów: 301 319

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Timber bardzo mi przykro.trzymaj się kochana.

    Timber lubi tę wiadomość

  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzanna. wrote:
    Muszę chyba zrobic jakieś badania. Zapytałam lekarza. Co myślisz o teście na trombofile? Ciekawe czy lekarz w ciemno heparynę by zapisał. Czytałam że dużo dziewczyn miało
    Nie wiem hakie macie problemy i historię leczenia- a jesli jestes tutaj - to pewnie długą. Sama trombofilia to moze za mało. Wazne sa tez Kiry, komorki NK i wyniki ANA. Jesli kiry wyjda słabo moze pomoc accifil. Na ana i nk bierzemy sterydy, wiekszosc encorton. Jak z trombofilii coś wyjdzie - to heparyna. Czesto jak sie nie udaje lekarze daja w 'ciemno" heparyne. A w macicy wszystko ok? Mialas histeroskopie?

    Marmis
  • Mondun40 Koleżanka
    Postów: 35 16

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, Mlia odpowiadajac na Twoje pytanie prowadzila mnie dr Gajewska w Gyncentrum w Czestochowie. Jestem bardzo zadowolona z Pani doktor. :) Nie wiem czy lok glo to co zaproponowala, ale na pewno czulam ze ma jakis plan.

  • Mondun40 Koleżanka
    Postów: 35 16

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 03:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam taki problem: biore od listopada dopochowo 4x 200 progesteron besins i 400 mg cyclogestu na noc. Wczesniej bralam PROLUTEX ale lekarz kazal go odstawic tydzien temu. Dzis mam 12+0 tc i od tygodnia mam straszne pieczenie i swedzenie w pochwie. Przemywam tantum rose i biore lactovagine i raz troche lepiej ale dzis czuje jakbym miala tam wszystko nabrzmiale i spuchniete i znow swedzi i piecze. Czy to po tym progesteronie dopochwowym. ? Czy ktoras z Was miala podobnie i moze mi cos poradzic? :(

  • Zuzanna. Ekspertka
    Postów: 244 183

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Nie wiem hakie macie problemy i historię leczenia- a jesli jestes tutaj - to pewnie długą. Sama trombofilia to moze za mało. Wazne sa tez Kiry, komorki NK i wyniki ANA. Jesli kiry wyjda słabo moze pomoc accifil. Na ana i nk bierzemy sterydy, wiekszosc encorton. Jak z trombofilii coś wyjdzie - to heparyna. Czesto jak sie nie udaje lekarze daja w 'ciemno" heparyne. A w macicy wszystko ok? Mialas histeroskopie?
    Leczyliśmy się z powodu słabego nasienia i niskiego AMH. Mieliśmy 3 transfery z naszych zarodków i nawet nie drgneło. Z AZ była pozytywna beta ale słabe przyrosty prawie wcale beta nie przyrastała. Po okresie idę na kontrol. Zobaczymy co lekarz powie. Mieliśmy podstawie badania i kariotypy tylko.

  • Altair Autorytet
    Postów: 750 786

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem po wizycie u dra Sydora. Zalecił mi wlew z accofilu 5 dni przed transferem. Czy takie wlew może zrobić zwykły ginekolog w czasie wizyty? Czy trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać?

    Timber, przykro mi :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2022, 10:22

    Timber lubi tę wiadomość

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mondun40 wrote:
    Hej dziewczyny mam taki problem: biore od listopada dopochowo 4x 200 progesteron besins i 400 mg cyclogestu na noc. Wczesniej bralam PROLUTEX ale lekarz kazal go odstawic tydzien temu. Dzis mam 12+0 tc i od tygodnia mam straszne pieczenie i swedzenie w pochwie. Przemywam tantum rose i biore lactovagine i raz troche lepiej ale dzis czuje jakbym miala tam wszystko nabrzmiale i spuchniete i znow swedzi i piecze. Czy to po tym progesteronie dopochwowym. ? Czy ktoras z Was miala podobnie i moze mi cos poradzic? :(

    Może spróbuj vagisan cremolum globulki oraz vagisan krem na zewnątrz, bez recepty, oba można stosować w ciąży, no i skonsultowałabym to jeszcze z lekarzem bo może jakaś infekcja jest nie daj Boże...

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4687 4357

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Altair wrote:
    Ja też jestem po wizycie u dra Sydora. Zalecił mi wlew z accofilu 5 dni przed transferem. Czy takie wlew może zrobić zwykły ginekolog w czasie wizyty? Czy trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać?

    Timber, przykro mi :(


    Wlew zrobi dowolny ginekolog z kliniki, musisz mieć ze sobą własny lek.
    Żadnych przygotowań. Trwa to 5 minut i tyle.

    Altair lubi tę wiadomość

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Mondun40 Koleżanka
    Postów: 35 16

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arzu wrote:
    Może spróbuj vagisan cremolum globulki oraz vagisan krem na zewnątrz, bez recepty, oba można stosować w ciąży, no i skonsultowałabym to jeszcze z lekarzem bo może jakaś infekcja jest nie daj Boże...
    Dziekuje Arzu:)

  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Timber wrote:
    Hej Dziewczyny, nie odzywałam się bo cały czas żylam w stresie, jednego dnia było lepiej, a drugiego jak się coś zadziało to już się bałam, że już po wszystkim.
    Miałam trochę problemów z sercem, nierówne bicie i duszności.
    We wtorek byłam na usg i okazało się, że serduszko przestało bić na etapie 7+2 tc, czyli ok 3 dni wczesniej.
    Miałam już przeczucie od rana że już po wszystkim, bo przestały mnie boleć piersi.
    Wczoraj poronilam. Wysłałam materiał do badań, żeby wiedzieć czy zarodek był zdrowy.
    Powiem Wam, że się kompletnie załamalam, już nie wiem co robić, czy w ogóle dalsze próby mają sens.
    Timber bardzo mi przykro, przytulam wirtualnie.
    Wiem jak to jest i rozumiem kompletne rozbicie.
    Jak już poskładasz wszystko i wyplaczesz bo tak trzeba to wierzę że staniesz do walki!
    Wszystkie niestety raz lub kilka przezylysmy to ale w końcu się udaje!!!
    Naprawdę!!! Jesteś bardzo silna nawet nie wiesz jak bardzo💕Tam na tym szarym końcu za wieloma zakrętami czeka nagroda.
    Moja ma już 2 latka i prawie 3 mce
    Walczyłam o nią 8 lat, zawsze trzeba wierzyć.
    Tobie też się uda, rok się dopiero zaczął🤗✊🍀

    Ada M, Zuzanna., Timber lubią tę wiadomość

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • Timber Autorytet
    Postów: 266 388

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mondun40 wrote:
    Czesc dziewczyny, poczytuje Was od jakiegos czasu. Tez jestem po transferze zarodka w Reprofit w Czechach po 4 probie. Wczesniej mielismy 4 proby in vitro bez rezultatu. W Reproficie raz sie nie udalo, raz poronienie zatrzymane w 6 tyg, trzeci raz sie nie udalo a 4 zaskoczylo i jestem w 11tyg i 5 dni. Postanowilam napisac ze wzgledu na Timber. Bardzo mi przykro ale chcialam podpowiedzuec co moze mi pomoglo. Mnie prowadzila pani doktor z Gyncentrum ktora po poronieniu w kwietniu poradzila mi abym zrobila test era i biopsje edmometrium. Powiedziala ze obecnie uwaza sie ze wczesne poronienia moga byc podwodem tego ze transfer jest w nieodpowiednim momencie. Zrobilam ten test ERA choc byl drogi i okazalo sie ze moje endometrium jest recepytwne nie w 5 a 6 dniu od.podania.progesteronu. Po biopsji wyszla mi jakas bakteria i dostalam na 10 dni antybiotyk doustny. Potem byl transfer w pazdzierniku i niestety beta nie drgnela i w listopadzie bylo ok. Nie wiem czy pomoglo to ze mialam transfer w 6 dniu a nie w 5 czy antybiotyk i podleczone bakterie. Czy tez ani to ani to. Ale chcialam podpowiedziec Timber jeszcze jakad mozliwosc bo bylam w podobnej sytuacji

    Dziękuję Mondun, miałam robiona histeroskopie w tam tym roku i wyszła ok. Biopsje endometrium z badaniem komórek nk też miałam. Nie miałam testu Era, ale myślałam że jeżeli teraz 2 razy się udało to nie ma potrzeby, bo doszło do implantacji.
    Zapytam moją Panią Doktor.

    Timber
  • Timber Autorytet
    Postów: 266 388

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczynki za ciepłe słowa.

    Cały czas wierzyłam, że Wszystkim w końcu się uda.
    W tym momencie straciłam wiarę w powodzenie.
    Cały czas myślę co mogło pójść nie tak.
    Miałam po accofilu problemy z sercem, jak nie brałam zastrzyku to było ok. Zaczęło się jak już byłam w ciąży, a jak serduszko już nie biło to po accofilu czułam się lepiej.
    Zastanawiam się nad sensem szczepień.
    Pierwszym razem poronilam 2 dni po szczepieniu, teraz ok 5-6 dni po szczepieniu.

    Timber
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    No do Invicty już nie mam zamiaru wracać.
    A po nieudanej procedurze pojechaliśmy jak pisałam do innej kliniki na konsultacje z wynikami i to była właśnie Gameta Gdynia i Dr Śliwinski. Po zapoznaniu się z wynikami z Invicty powiedział że byłam źle stymulowana.
    Jak zapytaliśmy o AZ to stanowczo odmowil.
    Kazal schudnąć i wrócić na normalna procedurę. Mogę mu zaufać ze dobrze mnie wystymuluje?? 😔
    Możesz. Znam przypadek podobny-tez odesłał parę na badania, przeprowadził stymulację, czekają na córkę. Przyszli w sprawie az.
    Ja także mam córkę z Gamety w Gdyni, dzięki aż. transfer robił mi także dr Śliwiński. W sumie 2, obydwa udane. Powodzenia🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2022, 19:36

    18’córka❤️
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Timber wrote:
    Dziękuję dziewczynki za ciepłe słowa.

    Cały czas wierzyłam, że Wszystkim w końcu się uda.
    W tym momencie straciłam wiarę w powodzenie.
    Cały czas myślę co mogło pójść nie tak.
    Miałam po accofilu problemy z sercem, jak nie brałam zastrzyku to było ok. Zaczęło się jak już byłam w ciąży, a jak serduszko już nie biło to po accofilu czułam się lepiej.
    Zastanawiam się nad sensem szczepień.
    Pierwszym razem poronilam 2 dni po szczepieniu, teraz ok 5-6 dni po szczepieniu.
    Timber Kochana pisałam już na priv, ale tu jeszcze raz powtórzę, że strasznie mi przykro... Wiem doskonale co czujesz. A mówisz o szczepieniach na covid? Bo raczej zalecają dopiero po I trymestrze sie szczepic? Ty brałaś teraz encorton? Mi Paśnik mówił, żeby co najmniej miesiąc po szczepieniu odczekac, żeby brac encorton. I tak myślę, że może jednak w trakcie brania accofilu tez nie bardzo te szczepienia. To jednak lek onkologiczny - więc może rzeczywiście intuicja dobrze Ci podpowiada. Z pewnością nie ma na ten temat badań, bo i immunologia w dużej mierze nieodkryta w naszym wypadku, o covidzie nawet nie wspominając.

    Marmis
  • Timber Autorytet
    Postów: 266 388

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis, dziękuję za pomoc Kochana.
    Chodziło mi o szczepienia limfocytami.
    Ja do wszystkich transferów z AZ podchodziłam szczepiąc się mąż+ pullowane. Teraz zaczynam się zastanawiać czy w ogóle miało to sens.
    Owszem 2 były udane, ale poroniłam po doszczepianiu.
    W sumie wszystkie 4 transfery byłam bardzo obstawiona lekami plus szczepienia.

    Timber
  • Timber Autorytet
    Postów: 266 388

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się czy może nie spróbować bez szczepień tym razem, a z podobnym zestawem leków.

    Timber
  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Timber wrote:
    Zastanawiam się czy może nie spróbować bez szczepień tym razem, a z podobnym zestawem leków.
    Musisz sama zdecydowac
    Ja do udanego AZ podeszłam bez szczepien

    Wcześniej szczepiłam się, ale nie dotrwałam do doszczepiania bo ronilam.
    Potem już w ogóle dałam sobie spokój z tym tematem

    Teraz patrząc z perspektywy czasu wydaje mi się że szczepienia jednak nie zawsze są takie dobre.
    Ja miałam tylko limfocytami męża

    Oczywiście są pary którym pomogły ale znam też takie gdzie niestety namieszały
    To tak jak z każdym mało zbadanym tematem...
    Na pewno mi pomógł accofil, heparyna (0, 8 i progesteron(długo brałam agolutin) oprócz luteiny i duphastonu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2022, 00:40

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • Altair Autorytet
    Postów: 750 786

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbowałam czytać wypowiedzi lekarzy o szczepieniach limfocytami i w sumie nie ma chyba jasno potwierdzonej skuteczności tej metody?

    Krakowska, dziękuję za odpowiedź.

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • Mondun40 Koleżanka
    Postów: 35 16

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Timber wrote:
    Dziękuję Mondun, miałam robiona histeroskopie w tam tym roku i wyszła ok. Biopsje endometrium z badaniem komórek nk też miałam. Nie miałam testu Era, ale myślałam że jeżeli teraz 2 razy się udało to nie ma potrzeby, bo doszło do implantacji.
    Zapytam moją Panią Doktor.
    Wlasnie tez tak myslalam, ze po co robic badania ERA jak doszlo.do.implementacji. U mnie serduszko nie zaczelo bic. Wywolano mi poronienie w szpitalylu 8 tygodniu bo sama nie miglam poronic. Wczesniej byla ciaza biochemiczna i chyba z 6 nieudanych transferow pomimo ladnych zarodkow. I pytalam Pania dr. po co ten test skoro jak widac dochodzi do implementacji. Powiedziala mi wtedy ze obecnie uwaza sie ze przyczyna wczesnych poronien moze byc nieprawidlowa implementacja. Cos.moglo w tym byc bo wyszli.u mnie inaczej receptywne endometrium. Musialam jej zaufac, ale tez dlugo czekalam z tym testem.bo.fuzy koszt. Samo badanie 3500 + badania ok. 600 zl.

‹‹ 510 511 512 513 514 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ