X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Timber Autorytet
    Postów: 266 388

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylvuś wrote:
    Musisz sama zdecydowac
    Ja do udanego AZ podeszłam bez szczepien

    Wcześniej szczepiłam się, ale nie dotrwałam do doszczepiania bo ronilam.
    Potem już w ogóle dałam sobie spokój z tym tematem

    Teraz patrząc z perspektywy czasu wydaje mi się że szczepienia jednak nie zawsze są takie dobre.
    Ja miałam tylko limfocytami męża

    Oczywiście są pary którym pomogły ale znam też takie gdzie niestety namieszały
    To tak jak z każdym mało zbadanym tematem...
    Na pewno mi pomógł accofil, heparyna (0, 8 i progesteron(długo brałam agolutin) oprócz luteiny i duphastonu

    Ja właśnie zaczęłam się zastanawiać czy mają sens.
    2 razy poronilam po doszczepianiu, pierwszym razem po pierwszym, teraz po drugim.
    Po wynikach widzę że nk po szczepieniach rosną.
    Dlatego moje wątpliwości.
    Jak zdecyduje się na kolejny transfer to chyba bez szczepień.
    Może pomyślę o wlewach z intralipidu co 2 tygodni, teraz miałam tulko w dniu transferu.
    Sylvuś dziękuję Ci bardzo za pomoc.

    sylvuś lubi tę wiadomość

    Timber
  • Timber Autorytet
    Postów: 266 388

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mondun40 wrote:
    Wlasnie tez tak myslalam, ze po co robic badania ERA jak doszlo.do.implementacji. U mnie serduszko nie zaczelo bic. Wywolano mi poronienie w szpitalylu 8 tygodniu bo sama nie miglam poronic. Wczesniej byla ciaza biochemiczna i chyba z 6 nieudanych transferow pomimo ladnych zarodkow. I pytalam Pania dr. po co ten test skoro jak widac dochodzi do implementacji. Powiedziala mi wtedy ze obecnie uwaza sie ze przyczyna wczesnych poronien moze byc nieprawidlowa implementacja. Cos.moglo w tym byc bo wyszli.u mnie inaczej receptywne endometrium. Musialam jej zaufac, ale tez dlugo czekalam z tym testem.bo.fuzy koszt. Samo badanie 3500 + badania ok. 600 zl.

    Dziękuję Mondun.
    Zapytam mojalą Panią Doktor i pomyślę nad tym badaniem.
    U mnie w obu ciążach serduszko biło, ale poroniłam zaraz po.

    Timber
  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwracam się do was moje ekspertki z pytaniem o klase zarodka. Miałam transfer 21 stycznia i teraz jak przeglądam raport, stoi tam HB/2.
    Co to oznacza?

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • Mayu85 Autorytet
    Postów: 784 965

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mondun40 wrote:
    Hej dziewczyny mam taki problem: biore od listopada dopochowo 4x 200 progesteron besins i 400 mg cyclogestu na noc. Wczesniej bralam PROLUTEX ale lekarz kazal go odstawic tydzien temu. Dzis mam 12+0 tc i od tygodnia mam straszne pieczenie i swedzenie w pochwie. Przemywam tantum rose i biore lactovagine i raz troche lepiej ale dzis czuje jakbym miala tam wszystko nabrzmiale i spuchniete i znow swedzi i piecze. Czy to po tym progesteronie dopochwowym. ? Czy ktoras z Was miala podobnie i moze mi cos poradzic? :(
    Ja mialam podobne objawy w ciazy po luteinie dopochwowo,byla to infekcja, doktor mi wtedy przypisala
    Globulki pimafucin (jest tez masc),zmienil plyb do higieny ibtymnej na plivafem f i bralam probiotyk provag. Niestety jeszcze dwa razy mi sie to powtorzylo. Spokoj mialam dopiero jak odstawilam juz luteine.

    Timber tam mi przykro sluchaj sie swojej intuicji jesli ci podpowiada ze to szczepienie moglo byc przyczyna to moze tak jest i nie poddawaj sie ja o swoje malenstwo walczylam ponad 7 lat byly wzloty i upadki, najwazniejsze to nie tracic wiary ze sie uda i walczyc , trzymaj sie kochana.

    ❌AMH 0,51
    ❌Torbiele endometrialne
    ❌Czynnik męski
    Wskazanie do IVF 2017/18
    1. Podejscie icsi styczen 2019🔸️4 komórki, brak oocytów.😏
    2. podejscie do AZ 2020🔸️Transfer 11.07.2020 dwa mrożaki ❄❄ (FET 3dniowce) Beta 0,2 😒-nieudany transfer
    3. Kolejne podejscie do AZ
    mamy 3 zarodki❄❄❄, dwa 3dniowce i jedna blastka 4AB
    🔹️Transfer FET 23.11.2020 Dwa 3dniowce ❄❄-drgnela beta-ciaza biochemiczna😔
    🌺III transfer FET 08.03.2021 🍀✊ blastka 4ab +embryoglue
    Test 8dpt druga wyrazna kreseczka
    I Beta 9dpt 102🍀✊
    II Beta 11dpt 242 🍀✊
    III Beta 14dpt 1138 🍀✊
    IV Beta 21dpt 19460 🍀✊
    29dpt mamy ❤ 🙏🍀✊
    37dpt 148bpm 💗 🍀✊
    51dpt 181bpm 💗🍀✊
    Nifty pro OK :) 🩰
    2.12.2021 👧 3560g 55cm🥰
    65205e2d92.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada blastocysta 4 klasy drugiej czyli najpewniej 4bb.

    Ada M lubi tę wiadomość

  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka wrote:
    Ada blastocysta 4 klasy drugiej czyli najpewniej 4bb.
    Dziękuję Ci bardzo, uspokoiłam się.
    Nie mogę ich czeskich oznaczeń do naszych znaleść.

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • Lukrecja00 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 🙂

    Jestem tutaj nowa , ale mam do Was pytanie , czy któraś z Was miała straching endometrium? Jeśli tak to kiedy był straching a kiedy transfer? 🤔

    Jestem dziś po wizycie , zlecony straching wraz z badaniem komórek CD , w cyklu poprzedzającym transfer 17-21 dc. Z emocji wyleciało mi się zapisac w rejestracji 😔 ale zastanawiam się na kiedy 🤔 planujemy transfer w marcu ze względu na mój urlop w pracy .
    Okres dostanę ok 7 marca , to straching ma być ok 28 lutego ??? Dobrze rozumiem??? Ale skoro za parę dni po strachingu będę zaczynała przygotowanie do transferu to co z wynikami?? 😔

    Przed nami 4 transfer AZ

  • Mondun40 Koleżanka
    Postów: 35 16

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrecja00 wrote:
    Cześć 🙂

    Jestem tutaj nowa , ale mam do Was pytanie , czy któraś z Was miała straching endometrium? Jeśli tak to kiedy był straching a kiedy transfer? 🤔

    Jestem dziś po wizycie , zlecony straching wraz z badaniem komórek CD , w cyklu poprzedzającym transfer 17-21 dc. Z emocji wyleciało mi się zapisac w rejestracji 😔 ale zastanawiam się na kiedy 🤔 planujemy transfer w marcu ze względu na mój urlop w pracy .
    Okres dostanę ok 7 marca , to straching ma być ok 28 lutego ??? Dobrze rozumiem??? Ale skoro za parę dni po strachingu będę zaczynała przygotowanie do transferu to co z wynikami?? 😔

    Przed nami 4 transfer AZ
    Czesc, ja mialam raz straching endometrium i byl robiony w cyklu poprzedzajacym cykl z transferem. Chyba tak sie wlasnie robi. Ale jakby wyszlo cos z badania Cd to raczej w nastepnym cyklu nie bedzie transferu bo trzeba podac antybiotyk. Tez mialam CD badane przy okazji testu ERA i jak wyszly bakterie to w kolejnym cyklu dostalam antybiotyk na 10 dni i moglam podchodzic jeszcze w kolejnym cyklu. Ale to tez pod warunkiem ze mialam malo tych bakterii. Jakbym miala duzo to Pani dr zapowiedzila ze trzeba podleczyc a nastepnie znowu zbadac. Pozdrawiam

    Lukrecja00 lubi tę wiadomość

  • Mondun40 Koleżanka
    Postów: 35 16

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrecja00 wrote:
    Cześć 🙂

    Jestem tutaj nowa , ale mam do Was pytanie , czy któraś z Was miała straching endometrium? Jeśli tak to kiedy był straching a kiedy transfer? 🤔

    Jestem dziś po wizycie , zlecony straching wraz z badaniem komórek CD , w cyklu poprzedzającym transfer 17-21 dc. Z emocji wyleciało mi się zapisac w rejestracji 😔 ale zastanawiam się na kiedy 🤔 planujemy transfer w marcu ze względu na mój urlop w pracy .
    Okres dostanę ok 7 marca , to straching ma być ok 28 lutego ??? Dobrze rozumiem??? Ale skoro za parę dni po strachingu będę zaczynała przygotowanie do transferu to co z wynikami?? 😔

    Przed nami 4 transfer AZ
    Odnosnie wynikow to chyba na te CD czekalam w Gyncentrum ok 10 dni ale pewna nie jestem. Ja mialam tak ze normalnie przygotowywalam sie od 2 dc biorac estrofem a jak wyniki mialam niepozwalajace na transfer to dawali w ktoryms dniu progesteron a nastepnie odstawialam i przychodzila miesiaczka.

    Lukrecja00 lubi tę wiadomość

  • Lukrecja00 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mondun40 wrote:
    Odnosnie wynikow to chyba na te CD czekalam w Gyncentrum ok 10 dni ale pewna nie jestem. Ja mialam tak ze normalnie przygotowywalam sie od 2 dc biorac estrofem a jak wyniki mialam niepozwalajace na transfer to dawali w ktoryms dniu progesteron a nastepnie odstawialam i przychodzila miesiaczka.
    Bardzo Ci dziękuję za tą wiadomość 🙂
    Teraz już wszystko jasne dla mnie jest 🙂 czyli po prostu nie mogę się nastawić że transfer na pewno będzie w marcu 😔😔😔 gdybym łykała systematycznie witaminy itd to chyba zdecydowala bym się na ten luty 🤦🏼‍♀️
    A czy Ty CD miałaś pobrane przy scratchingu czy histeroskopii ?

  • Lukrecja00 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mondun40 wrote:
    Czesc, ja mialam raz straching endometrium i byl robiony w cyklu poprzedzajacym cykl z transferem. Chyba tak sie wlasnie robi. Ale jakby wyszlo cos z badania Cd to raczej w nastepnym cyklu nie bedzie transferu bo trzeba podac antybiotyk. Tez mialam CD badane przy okazji testu ERA i jak wyszly bakterie to w kolejnym cyklu dostalam antybiotyk na 10 dni i moglam podchodzic jeszcze w kolejnym cyklu. Ale to tez pod warunkiem ze mialam malo tych bakterii. Jakbym miala duzo to Pani dr zapowiedzila ze trzeba podleczyc a nastepnie znowu zbadac. Pozdrawiam
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź 🙂 no nic w takim razie muszę podejść spokojnie i nie nastawiać się jednak że najprawdopodobniej transfer będzie w marcu 😔

    Bo z moim szczęściem pewnie coś wyniknie 🤦🏼‍♀️
    Czy Ty miałaś pobierane to w narkozie ? Jeśli nie to czy ból był mocny 🙈

  • Mondun40 Koleżanka
    Postów: 35 16

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrecja00 wrote:
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź 🙂 no nic w takim razie muszę podejść spokojnie i nie nastawiać się jednak że najprawdopodobniej transfer będzie w marcu 😔

    Bo z moim szczęściem pewnie coś wyniknie 🤦🏼‍♀️
    Czy Ty miałaś pobierane to w narkozie ? Jeśli nie to czy ból był mocny 🙈
    Ja mialam przy tescie ERA pobrany wycinek. Ty pewnie bedziesz miala przy tym stachingu. Nie mialam znieczulenia. To sie pobiera jak przy badaniu ginekologicznym trwa dwie minuty. Troche boli ale do wytrzymania. Pozdrawiam

    Lukrecja00 lubi tę wiadomość

  • Mondun40 Koleżanka
    Postów: 35 16

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Was tez czasami boli podbrzusze? Jestem w 13 tyg. Badania prenetalne wyszly ok. Czesto mnie boli podbrzusze. Czasami jest to bol jak na okres :( Bardzo mnie to martwi. Lekarz mowinze niby tak moze byc ale i tak mnie niepokoja te bole. Czy znacie przypadki ze takie bole byly i udalo.sie.donosic ciaze?

  • Majaaa Autorytet
    Postów: 1050 773

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mondun spokojnie, takie bóle są normalne. Zwłaszcza w pierwszej ciąży. Wszystko się tam rozciąga. Ja w pierwszej ciąży tez miałam bóle okresowe, jajniki mnie bardzo bolały najczęściej naprzemiennie. Czułam je dość długo.

    Laki co u Ciebie?

    010ipc0zeibgq4gv.png

    Naturalny Cud - 2015 rok ❤

    Starania o rodzeństwo
    Słabe nasienie
    AMH 1,24
    Kir AA

    W planach in vitro - lipiec/sierpień 2021 - tylko dwie komórki, obie nie przetrwały doby.

    Decyzja o AZ💚
    Transfer 21 sierpnia: 5dpt 32hcg, 7dpt 92hcg, 9dpt 192hcg, 12 dpt 820hcg🍀
    Wierzę, że będzie dobrze...

    Każdy dzień przybliża nas do spełnienia marzenia.
  • Laki21 Autorytet
    Postów: 301 319

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majaaa wrote:
    Mondun spokojnie, takie bóle są normalne. Zwłaszcza w pierwszej ciąży. Wszystko się tam rozciąga. Ja w pierwszej ciąży tez miałam bóle okresowe, jajniki mnie bardzo bolały najczęściej naprzemiennie. Czułam je dość długo.

    Laki co u Ciebie?
    Witaj Maju u mnie na razie oczywiście pod górkę wyniku histo pat nie mam jeszcze a mnielismy wielką nadzieję że w tym cyklu podejdziemy do transferu ale okres przyszedł o czasie i w sumie to już po jestem bardzo skápy był w sumie dwa dni miałam.w poniedziałek będę dzwonić powinien już być 3 tygodnie będzie.pani doktor zabroniła póki wyniku nie będzie i kolejny miesiąc w plecy a jak tam jeszcze co wyjdzie jaki stan zapalny nie daj Boże to znowu wszystko się odwlecze.U was wszystko w porządku malutka bardzo rozrabia czy jest spokojna?już 25 tydzień zleciał?
    Pozdrawiam

  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mondun40 wrote:
    Dziewczyny, czy Was tez czasami boli podbrzusze? Jestem w 13 tyg. Badania prenetalne wyszly ok. Czesto mnie boli podbrzusze. Czasami jest to bol jak na okres :( Bardzo mnie to martwi. Lekarz mowinze niby tak moze byc ale i tak mnie niepokoja te bole. Czy znacie przypadki ze takie bole byly i udalo.sie.donosic ciaze?
    Zdarzają sie takie bole. Wszystko sie rozciaga i rośnie.
    A lekarz nie zalecił Ci np. nospy? Ja brałam. I mi.pomagało. Byłam spokojniejsza. Teraz tez od czasu do czasu biore- jak czuje taki twardszy brzuch.

    Marmis
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majaaa wrote:
    Mondun spokojnie, takie bóle są normalne. Zwłaszcza w pierwszej ciąży. Wszystko się tam rozciąga. Ja w pierwszej ciąży tez miałam bóle okresowe, jajniki mnie bardzo bolały najczęściej naprzemiennie. Czułam je dość długo.

    Laki co u Ciebie?
    Majaaa ja sie czujesz? Wyzdrowiałas juz? Ja niestety znowu duzo lezakuje- bo na ostatnim.usg wyszło małe rozwarcie i musze sie oszczedzac... Co prawda niby nie mam ezec plackiem- ale ja juz wole dla wiekszego bezpieczeństwa. Ja jeszcze nic dla Małej nie mam- ale raczej czeka mnie tylko zamawianie przez internet A ja niestety z tych stacjonarnych. Masz alby Wy dziewczyny macie sprawdzone miejsca i rzeczy, ktore warto kupic?

    Marmis
  • Mondun40 Koleżanka
    Postów: 35 16

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Zdarzają sie takie bole. Wszystko sie rozciaga i rośnie.
    A lekarz nie zalecił Ci np. nospy? Ja brałam. I mi.pomagało. Byłam spokojniejsza. Teraz tez od czasu do czasu biore- jak czuje taki twardszy brzuch.
    Na samym poczatku zalecil. Biore, troche pomaga ale i tak sie martwie. Chodze do lekarza raz w tygodniu, bo tak sie martwie. Wczoraj bylam.z uwagi na te bole i.wszystko w porzadku z dzidzia ale znow mowi ze lozysko nisko i.musze sie.oszczedzac. Zawsze cos....

  • Mondun40 Koleżanka
    Postów: 35 16

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majaaa wrote:
    Mondun spokojnie, takie bóle są normalne. Zwłaszcza w pierwszej ciąży. Wszystko się tam rozciąga. Ja w pierwszej ciąży tez miałam bóle okresowe, jajniki mnie bardzo bolały najczęściej naprzemiennie. Czułam je dość długo.

    Laki co u Ciebie?
    Dziekuje, jestem troche spokojniesza:)

  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Majaaa ja sie czujesz? Wyzdrowiałas juz? Ja niestety znowu duzo lezakuje- bo na ostatnim.usg wyszło małe rozwarcie i musze sie oszczedzac... Co prawda niby nie mam ezec plackiem- ale ja juz wole dla wiekszego bezpieczeństwa. Ja jeszcze nic dla Małej nie mam- ale raczej czeka mnie tylko zamawianie przez internet A ja niestety z tych stacjonarnych. Masz alby Wy dziewczyny macie sprawdzone miejsca i rzeczy, ktore warto kupic?
    Jeśli chodzi o pielęgnację i środki higieniczne to zamawiałam wszystko w aptece gemini
    Teraz są promocje na niektóre rzeczy dla dzieci. Kremik do pupy polecam Zaspa- ma 5 składników bez zbędnych zapachów i konserwantów. Od razu kilka sztuk. Chusteczki nawilżanie z max zawartością wody, ale my je używamy tylko poza domem- w domu płatki bawełniane i ciepła woda. Zresztą na gemini masz nawet zakładkę wyprawkową.
    Jeśli chodzi o ubranka, ja dostałam od kuzynki i dokupiłam kilka rzeczy w lumpeksie i na wyprzedażach c&a i w smyku. Te małe rozmiary jak 56 są czasem na kilka dni a najwyżej 4 tygodnie. Niektórych ubranek nie zdążyłam założyć młodemu.

    Marmis lubi tę wiadomość

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
‹‹ 511 512 513 514 515 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ