X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2539 3400

    Wysłany: 5 lutego 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia555111 wrote:
    A no to jeszcze moze warto sprobowac skoro jest taka szansa, nie slyszalam o tym, nie praktykuja chyba tego w mojej klinice, jedyne co to tylko mowili o aktywacji occytow po pobraniu
    Aktywację occytow też płaciliśmy ale nie było chyba potrzeby używać tego za każdym razem mieliśmy zwrot to sie używa jak komórki są niedojrzałe a moje były dojrzałe.. Nie jesteśmy pewni czy chcemy spróbować opinie lekarzy o tym hormonie wzrostu są różne boimy się porażki i finansowo jest nam ciężko poza tym nie jesteśmy przekonani do dawcy czujemy że AZ jest bardziej dla nas kolejna procedura bez domieszki dawcy jest według nas bez sensu bo jeśli problemem są plemniki to szkoda zdrowia na kolejną stumulacje.. Jesteśmy rozchwiani emocjonalnie 😣

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Madzia555111 Koleżanka
    Postów: 111 9

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Aktywację occytow też płaciliśmy ale nie było chyba potrzeby używać tego za każdym razem mieliśmy zwrot to sie używa jak komórki są niedojrzałe a moje były dojrzałe.. Nie jesteśmy pewni czy chcemy spróbować opinie lekarzy o tym hormonie wzrostu są różne boimy się porażki i finansowo jest nam ciężko poza tym nie jesteśmy przekonani do dawcy czujemy że AZ jest bardziej dla nas kolejna procedura bez domieszki dawcy jest według nas bez sensu bo jeśli problemem są plemniki to szkoda zdrowia na kolejną stumulacje.. Jesteśmy rozchwiani emocjonalnie 😣

    A ile z tym hormonem to kosztuje? Masakra czemu takie trudne to wszystko musi byc. W moim przypadku decyzja o az byla szybka, ze wzgledu na brak zarodkow i pieniedzy

  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2539 3400

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zależności od dawki hormonu jaką lekarz przepisze koło 1-2tys. dodatkowego kosztu do procedury.. u nas też ciężko z finansami na upartego na wiosnę mielibyśmy na kolejną procedurę ale oprócz starań chcemy żyć ! Już nie pamiętam kiedy gdzieś razem byliśmy już nie mówię o wakacjach za granicą, wszystkiego sobie odmawiamy byleby odłożyć na kolejną procedurę 😞 i nikt nam nie da gwarancji że sytuacja się trzeci raz nie powtórzy jestem ciekawa jaka będzie opinia lekarza w nowej klinice myślisz że może nam odmówić kwalifikacji do az ?

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2539 3400

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia555111 wrote:
    A ile z tym hormonem to kosztuje? Masakra czemu takie trudne to wszystko musi byc. W moim przypadku decyzja o az byla szybka, ze wzgledu na brak zarodkow i pieniedzy
    I też biorę pod uwagę to że AZ może się nie udać za pierwszym razem będzie trzeba robić dodatkowe badania może immunologię to też kosztuje... A nawet jeśli się uda to na dziecko też potrzeba funduszy

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2539 3400

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One wrote:
    Mum, policzyłam :) z mojego forum (stare forum na kafeterii dot kolejno Kd i Az) wśród osób, które kojarzę a niektóre znam, jest 27 dzieci z dawstwa komórek jajowych. Wszystkie dzieci są zdrowe, jedna dziewczynka ma astmę, ale nie uznajemy tej choroby jako ciężką. Wśród mam dzieci Az, które mogę policzyć jest 16 dzieci i także wszystkie urodziły się zdrowe i zdrowo się chowają. Wśród nich jest chłopiec, który miał podejrzenie autyzmu ale finalnie nie zostało to potwierdzone. Nie znam przypadku chorego dziecka, naprawdę żadnego. Znam taki, pisałam tu na forum o bliskiej koleżance, która ma 3 dzieci z Az. Pojechała na et go Gamety w Gdyni na pierwszy et w ramach Az (stronę wcześniej o niej pisałam, w kontekście tego, ze z naszego forum tylko jej właśnie i mnie nie udało się Kd) gdzie miała mieć podany zarodek klasy 4AA. Nie przetrwał jednak rozmrażania ale był z tej samej procedury jeszcze jeden 2bc. Lekarz od razu zaznaczył, że nie wiąże z nim nadziei co do ciąży ale obiecał znaleźć kolejny na kolejną próbę. I z tej cienizny urodziła się cudna dziewczynka :) gdy skończyła rok, jej mama podeszła do kolejnego et. Tym razem miała blastocytę 4BB. Okazało się, ze zarodek się podzielił i ma bliźnięta, cudnych chłopców :) ona sama ma uszkodzony kariotyp (translokacja chromosomów) więc dlatego Kd a potem gdy nie wychodziło Az. Była kilkukrotnie w naturalnej ciąży ale zawsze kończyło się tak samo...
    Mum, Ty rozważasz Az?
    Podalabys link do tego wątku o AZ?

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Madzia555111 Koleżanka
    Postów: 111 9

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    W zależności od dawki hormonu jaką lekarz przepisze koło 1-2tys. dodatkowego kosztu do procedury.. u nas też ciężko z finansami na upartego na wiosnę mielibyśmy na kolejną procedurę ale oprócz starań chcemy żyć ! Już nie pamiętam kiedy gdzieś razem byliśmy już nie mówię o wakacjach za granicą, wszystkiego sobie odmawiamy byleby odłożyć na kolejną procedurę 😞 i nikt nam nie da gwarancji że sytuacja się trzeci raz nie powtórzy jestem ciekawa jaka będzie opinia lekarza w nowej klinice myślisz że może nam odmówić kwalifikacji do az ?

    Z pieniedzmi to jest masakra tez fakt, tez tak mamy ale szczerze to juz nawet nie chce mi sie gdzies wychodzic przez to wszystko chyba. To fakt moze sie nie udac tez, na to nigdy nie ma gwarancji no ale probowac trzeba o ile wogole mozna. Mysle ze nie moze odmowic bo mieliscie juz proby, ale moze kazda klinika inaczej na to patrzy

  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 5 lutego 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Podalabys link do tego wątku o AZ?
    Do momentu kiedy wątek nie został zamknięty to tylko 7 stron, głównie hejtu. W sensie internetowi, anonimowi doradcy w stylu „jak chcesz mieć dziecko to adoptuj je a nie zarodek”, potem grupa została zamknięta i jest tylko dla starych nicków. Mogę Ci wysłać screeny ale tylko na priv i nie wszystkie bo jest ich za dużo.
    Chcąc Ci coś doradzić odnośnie Ivf na Twoim miejscu, jeśli chcesz jeszcze wchodzić w temat Ivf, zmień klinikę. Np właśnie na Gametę w Gdyni. Powodzenia🍀🍀🍀

    18’córka❤️
  • iwonkja Przyjaciółka
    Postów: 232 47

    Wysłany: 5 lutego 2020, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One
    A czy robiłaś przed AZ jakieś dodatkowe badania niż przy normalnej procedurze?

  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2539 3400

    Wysłany: 5 lutego 2020, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One wrote:
    Do momentu kiedy wątek nie został zamknięty to tylko 7 stron, głównie hejtu. W sensie internetowi, anonimowi doradcy w stylu „jak chcesz mieć dziecko to adoptuj je a nie zarodek”, potem grupa została zamknięta i jest tylko dla starych nicków. Mogę Ci wysłać screeny ale tylko na priv i nie wszystkie bo jest ich za dużo.
    Chcąc Ci coś doradzić odnośnie Ivf na Twoim miejscu, jeśli chcesz jeszcze wchodzić w temat Ivf, zmień klinikę. Np właśnie na Gametę w Gdyni. Powodzenia🍀🍀🍀
    Dzięki ale nie będę cię fatygował 🙂 Zmieniamy klinikę właśnie na gamete w Gdynii 28.02 mamy pierwsza wizytę u dr Śliwińskiego ale tak jak pisałam wcześniej nie jesteśmy pewni kolejnej procedury rozważamy AZ. Zobaczymy co lekarz powie narazie chyba bliżej nam do AZ.

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1206 700

    Wysłany: 5 lutego 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek widzę że u Ciebie podobnie jak i u mnie słabo z komórkami i do tego jeszcze nasienie. Nie słyszałam jeszcze o tym stosowaniu hormonu wzrostu ciekawe czy to w ogóle działa
    A co do aktywacji oocytow to kilka dziewczyn pisało że niby nic to nie daje.... Brak mi słów do tego wszystkiego. To co zrobić żeby w końcu się udało!!!!!

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Pola84 Autorytet
    Postów: 467 624

    Wysłany: 5 lutego 2020, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonkja wrote:
    One
    A czy robiłaś przed AZ jakieś dodatkowe badania niż przy normalnej procedurze?
    Też jestem ciekawa co zmieniłaś albo dodatkowo zrobiłaś, że się udało...

    url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki/dzieciece]202011121762.png[/url]

    cztery lata starań
    Amh 0.33
    14.03. FET AZ
    6dpt II kreski
    7dpt beta 21
    9dpt beta 71☺
    11 dpt beta 249 💪
    14 dpt jest pęcherzyk 😍
    10 kwietnia wizyta ❤ 🙏
    19 maja prenatalne zdrowy chłopak 💕
    16 lipca połówkowe - syn ❤
    12.11.2020 53cm szczęścia i 2720g doskonałości 💞
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2539 3400

    Wysłany: 5 lutego 2020, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Ewuszek widzę że u Ciebie podobnie jak i u mnie słabo z komórkami i do tego jeszcze nasienie. Nie słyszałam jeszcze o tym stosowaniu hormonu wzrostu ciekawe czy to w ogóle działa
    A co do aktywacji oocytow to kilka dziewczyn pisało że niby nic to nie daje.... Brak mi słów do tego wszystkiego. To co zrobić żeby w końcu się udało!!!!!
    Różne są opinie co do hormonu wzrostu dziewczynie na forum z wątku Gamety Gdynia się udało z tym hormonem mimo wcześniejszych trzech nieudanych procedur z powodu słabych komórek więc jednak może coś w tym jest jak chcesz to wejdź na wątek Gamety i poczytaj dziewczyna o nicku Kuczka aktualnie dalej się udziela ... Ale my chyba już nie będziemy próbować chcemy podejść do AZ nie mamy sił

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 5 lutego 2020, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One wrote:
    Mum, policzyłam :) z mojego forum (stare forum na kafeterii dot kolejno Kd i Az) wśród osób, które kojarzę a niektóre znam, jest 27 dzieci z dawstwa komórek jajowych. Wszystkie dzieci są zdrowe, jedna dziewczynka ma astmę, ale nie uznajemy tej choroby jako ciężką. Wśród mam dzieci Az, które mogę policzyć jest 16 dzieci i także wszystkie urodziły się zdrowe i zdrowo się chowają. Wśród nich jest chłopiec, który miał podejrzenie autyzmu ale finalnie nie zostało to potwierdzone. Nie znam przypadku chorego dziecka, naprawdę żadnego. Znam taki, pisałam tu na forum o bliskiej koleżance, która ma 3 dzieci z Az. Pojechała na et go Gamety w Gdyni na pierwszy et w ramach Az (stronę wcześniej o niej pisałam, w kontekście tego, ze z naszego forum tylko jej właśnie i mnie nie udało się Kd) gdzie miała mieć podany zarodek klasy 4AA. Nie przetrwał jednak rozmrażania ale był z tej samej procedury jeszcze jeden 2bc. Lekarz od razu zaznaczył, że nie wiąże z nim nadziei co do ciąży ale obiecał znaleźć kolejny na kolejną próbę. I z tej cienizny urodziła się cudna dziewczynka :) gdy skończyła rok, jej mama podeszła do kolejnego et. Tym razem miała blastocytę 4BB. Okazało się, ze zarodek się podzielił i ma bliźnięta, cudnych chłopców :) ona sama ma uszkodzony kariotyp (translokacja chromosomów) więc dlatego Kd a potem gdy nie wychodziło Az. Była kilkukrotnie w naturalnej ciąży ale zawsze kończyło się tak samo...
    Mum, Ty rozważasz Az?
    Dzięki one! Rozważam az, bo mam amh 0.65, ale to jako baardzo daleki plan. Poki co bede podchodzic do transferu moich mrozaczkow.

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 5 lutego 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonkja wrote:
    One
    A czy robiłaś przed AZ jakieś dodatkowe badania niż przy normalnej procedurze?
    Robiłam ogólne badania po 3 pierwszych nieudanych transferach. Potem po utracie ciąży. Za tymi dwoma razami diagnozował mnie prof. Wilczyński. Potem były same nieudane transfery, zmiana immunologa na doc Paśnika. Podchodziłam na jego pomysłach do et-każdy jeden nieudany. Do pierwszego et z adoptowanego zarodka także. Potem, gdy na kolejny et jechałam już do Gamety w Gdyni, wróciłam do Wilka. Brałam Encorton od 1 dc 10mg, od dnia et 20. Heparynę 0,6, Acard od dnia et, Zarzio dzień po et, Prevenit i kwas 5mg. Tyle jeśli chodzi o leki immuno. Przed kolejnym et (rodzeństwo córki) wszystko jak poprzednio z tym, że Zarzio 2x, raz dzień po et i raz tydzień po.

    18’córka❤️
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 5 lutego 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    Dzięki one! Rozważam az, bo mam amh 0.65, ale to jako baardzo daleki plan. Poki co bede podchodzic do transferu moich mrozaczkow.
    Spokojnie :) super, że masz plan B ale wierzymy mocno, że nie będzie Wam potrzebny🍀

    Mum2b lubi tę wiadomość

    18’córka❤️
  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 5 lutego 2020, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    W zależności od dawki hormonu jaką lekarz przepisze koło 1-2tys. dodatkowego kosztu do procedury.. u nas też ciężko z finansami na upartego na wiosnę mielibyśmy na kolejną procedurę ale oprócz starań chcemy żyć ! Już nie pamiętam kiedy gdzieś razem byliśmy już nie mówię o wakacjach za granicą, wszystkiego sobie odmawiamy byleby odłożyć na kolejną procedurę 😞 i nikt nam nie da gwarancji że sytuacja się trzeci raz nie powtórzy jestem ciekawa jaka będzie opinia lekarza w nowej klinice myślisz że może nam odmówić kwalifikacji do az ?
    Hej. Myślę, że wskazania do AZ macie. Mi się wydaje, że kolejny raz powtarzać ten sam schemat nie ma sensu.
    Dziwi mnie, że lekarze mówią, że komórki słabe i proponują nasienie dawcy. Z drugiej strony, skoro problem jest po 3 dobie może być problem w nasieniu. A czy robiliście rozszerzone badanie nasienia?
    Co do terapii hormonem wzrostu, to podaje się go głowie w przypadku gdy tych komórek nie ma. Nie poprawi on jakości komórek. Do tego poza tym, że jest to droga terapia to bardzo obciąża organizm kobiety i wielu lekarzy z tego powodu jej nie stosuje. Mój lekarz też mi to odradził, mimo, że na moją prośbę zgłębił temat i oznajmił gotowość do włączenia tej terapii choć nie krył niechęci. Do tego przekonywał mnie, że nie ma badań, które potwierdzają, że statystycznie jest więcej ciąż po takim leczeniu. Powiedział, że jest więcej zarodków, ale na ilość ciąż z tych zarodków już się to nie przeklada. Ty widzę, że komórki masz i to niemało. Jakość możesz podnieść suplementami, dietą, akupunkturą ( stosowaną przez minimum 3 miesiące). Aby się ostatecznie przekonaćw którą stronę iść, może warto podkręcić jakość komórek i skorzystać z dawcy. Jak to się nie uda, to już wszystko okaże się jasne i pozbędzie się wątpliwości, a to bardzo ważne. Koszt AZ jest nieporównywalnie niższy do kosztu KD i macie jeszcze czas, żeby skorzystać z tej opcji.
    Mam nadzieję, że szybko staniecie na nogi po porażce i będziecie gotowi na kolejne wyzwanie ✊✊✊✊✊

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2539 3400

    Wysłany: 6 lutego 2020, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggi wrote:
    Hej. Myślę, że wskazania do AZ macie. Mi się wydaje, że kolejny raz powtarzać ten sam schemat nie ma sensu.
    Dziwi mnie, że lekarze mówią, że komórki słabe i proponują nasienie dawcy. Z drugiej strony, skoro problem jest po 3 dobie może być problem w nasieniu. A czy robiliście rozszerzone badanie nasienia?
    Co do terapii hormonem wzrostu, to podaje się go głowie w przypadku gdy tych komórek nie ma. Nie poprawi on jakości komórek. Do tego poza tym, że jest to droga terapia to bardzo obciąża organizm kobiety i wielu lekarzy z tego powodu jej nie stosuje. Mój lekarz też mi to odradził, mimo, że na moją prośbę zgłębił temat i oznajmił gotowość do włączenia tej terapii choć nie krył niechęci. Do tego przekonywał mnie, że nie ma badań, które potwierdzają, że statystycznie jest więcej ciąż po takim leczeniu. Powiedział, że jest więcej zarodków, ale na ilość ciąż z tych zarodków już się to nie przeklada. Ty widzę, że komórki masz i to niemało. Jakość możesz podnieść suplementami, dietą, akupunkturą ( stosowaną przez minimum 3 miesiące). Aby się ostatecznie przekonaćw którą stronę iść, może warto podkręcić jakość komórek i skorzystać z dawcy. Jak to się nie uda, to już wszystko okaże się jasne i pozbędzie się wątpliwości, a to bardzo ważne. Koszt AZ jest nieporównywalnie niższy do kosztu KD i macie jeszcze czas, żeby skorzystać z tej opcji.
    Mam nadzieję, że szybko staniecie na nogi po porażce i będziecie gotowi na kolejne wyzwanie ✊✊✊✊✊
    Tak robiliśmy rozszerzone badania nasienia u męża morfologia 1% ruchliwość kiepska ilość trochę obniżona fragmentacja ok tylko wiązanie z hialuronianem trochę obniżone dlatego mieliśmy PICSI. Różnego rodzaju suplementy w niezliczonej ilości stosujemy już od dawna staramy się od 2013roku. Proponują pół komórek zapłodnić nasieniem męża a pół dawcy właśnie również dlatego że nie są pewni gdzie jest problem a to by wyjaśniło nie jesteśmy pewni co do dawcy chyba wolelibyśmy być obydwoje w takiej samej sytuacji dlatego myśl o AZ. Jeśli chodzi o hormon wzrostu to też czytałam różne opinie na ten temat ale dziewczynie z wątku Gamety jednak się udało była ogromna różnica procedura zakończyła się ośmioma zarodkami dobrej jakości gdybym nie przeczytała jej historii to nie miałabym wątpliwości co do decyzji o AZ a tak pojawiła się nadzieja że może jednak z drugiej strony jeśli nie chcemy skorzystać z nasienia dawcy a jest duże prawdopodobieństwo że problem może być w nasieniu to chyba bez sensu kolejną stymulacja szkoda zdrowia i pieniędzy zobaczymy co lekarz w gamecie na powie mamy wizytę pod koniec lutego. My też musimy się wyklarować co do decyzji i albo na wizycie stanowczo obstawiac przy AZ albo chcieć dalej próbować na własnych gametach i poprosić o plan dzialania... Na chwilę obecną jesteśmy nastawieni na AZ to są trudne decyzje wiem mamy czas lekarz też nam to powiedział ale staramy się już 7 lat 😞

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • One Autorytet
    Postów: 1149 1235

    Wysłany: 6 lutego 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Tak robiliśmy rozszerzone badania nasienia u męża morfologia 1% ruchliwość kiepska ilość trochę obniżona fragmentacja ok tylko wiązanie z hialuronianem trochę obniżone dlatego mieliśmy PICSI. Różnego rodzaju suplementy w niezliczonej ilości stosujemy już od dawna staramy się od 2013roku. Proponują pół komórek zapłodnić nasieniem męża a pół dawcy właśnie również dlatego że nie są pewni gdzie jest problem a to by wyjaśniło nie jesteśmy pewni co do dawcy chyba wolelibyśmy być obydwoje w takiej samej sytuacji dlatego myśl o AZ. Jeśli chodzi o hormon wzrostu to też czytałam różne opinie na ten temat ale dziewczynie z wątku Gamety jednak się udało była ogromna różnica procedura zakończyła się ośmioma zarodkami dobrej jakości gdybym nie przeczytała jej historii to nie miałabym wątpliwości co do decyzji o AZ a tak pojawiła się nadzieja że może jednak z drugiej strony jeśli nie chcemy skorzystać z nasienia dawcy a jest duże prawdopodobieństwo że problem może być w nasieniu to chyba bez sensu kolejną stymulacja szkoda zdrowia i pieniędzy zobaczymy co lekarz w gamecie na powie mamy wizytę pod koniec lutego. My też musimy się wyklarować co do decyzji i albo na wizycie stanowczo obstawiac przy AZ albo chcieć dalej próbować na własnych gametach i poprosić o plan dzialania... Na chwilę obecną jesteśmy nastawieni na AZ to są trudne decyzje wiem mamy czas lekarz też nam to powiedział ale staramy się już 7 lat 😞
    Ewuszek, podstawowa kwestia jest taka, czy chcesz podjąć ryzyko kolejnej stymulacji i związanych z nią kosztów, w kontekście tego, że jest to swego rodzaju „eksperyment”. Spróbuj Az. Może dobrym pomysłem byłoby urodzenie dziecka z tej opcji, a później, może za kilka lat będzie opcja podejścia do kolejnej stymulacji na być może nowych, lepszych rozwiązaniach bez konieczności strzelania??

    18’córka❤️
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 6 lutego 2020, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One wrote:
    Robiłam ogólne badania po 3 pierwszych nieudanych transferach. Potem po utracie ciąży. Za tymi dwoma razami diagnozował mnie prof. Wilczyński. Potem były same nieudane transfery, zmiana immunologa na doc Paśnika. Podchodziłam na jego pomysłach do et-każdy jeden nieudany. Do pierwszego et z adoptowanego zarodka także. Potem, gdy na kolejny et jechałam już do Gamety w Gdyni, wróciłam do Wilka. Brałam Encorton od 1 dc 10mg, od dnia et 20. Heparynę 0,6, Acard od dnia et, Zarzio dzień po et, Prevenit i kwas 5mg. Tyle jeśli chodzi o leki immuno. Przed kolejnym et (rodzeństwo córki) wszystko jak poprzednio z tym, że Zarzio 2x, raz dzień po et i raz tydzień po.
    one, podeszlas już do FET?

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2539 3400

    Wysłany: 6 lutego 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    One wrote:
    Ewuszek, podstawowa kwestia jest taka, czy chcesz podjąć ryzyko kolejnej stymulacji i związanych z nią kosztów, w kontekście tego, że jest to swego rodzaju „eksperyment”. Spróbuj Az. Może dobrym pomysłem byłoby urodzenie dziecka z tej opcji, a później, może za kilka lat będzie opcja podejścia do kolejnej stymulacji na być może nowych, lepszych rozwiązaniach bez konieczności strzelania??
    😘

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
‹‹ 69 70 71 72 73 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ